Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Citate Faimoase Anti Religie

In jos 
+10
otilia
amanda
Zian
Apopii
Avram
etoile
Soimos
buburuzu
raTZiunea
H1perion
14 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Icon_minitimeMar Sept 04, 2012 8:58 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
Mda ...si prostia voastra este la fel de solida ca a oricarui stalp de lemn!

Adica o soliditate care se bazeaza doar pe o forta bruta si total lipsita de ratiune!

Iar viata voastra se numeste RATARE TOTALA, adica nu ati ajuns sa indepliniti conditia si nivelul de Om cu Constiinta pentru care ati fost dotati din nastere, ci ati ramas la nivelul unor oi proaste, certate cu adevarul si cu adevarata spiritualitate, adica nu sunteti altceva niste animale lipsite de constiinta si ratiune , ...doar atat ca aveti un aspect uman!

Vai de capul tau,om fara scrupule!
Ma lasa rece parerea pe care o are despre mine o femeie proasta si fara caracter asa cum esti tu.
Una care si-a dovedit atat prostia cat si incultura, dar mai ales atasamentul fata de Diavol = Tatal Minciunii nu poate avea competenta sa emita judecati valoroase despre persoana mea, pentru ca din prostie nu poti scoate din tine decat tot prostii.

Revenind la tema pocaiti...
Pocaitii fanatici ca tine sunt niste calamitati pentru omenire, niste NEoameni pentru ca isi distrug proprii copii rapindu-le libertatea de a rationa liber si normal prostindu-i cu fanatismul idiot din capul lor lobotomizat ... si asta este cea mai mare crima si cea mai mare netrebnicie pe care o poti face propriului tau copil...sa-i RAPESTI CAPACITATEA DE A GANDI LIBER!
Sus In jos
Fernando
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 102
Data de inscriere : 16/10/2011

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Icon_minitimeDum Sept 09, 2012 11:37 pm

EmaLovesJesus a scris:
Vai de capul tau,om fara scrupule!

Hai ca am eu scrupule, vrei sa-ti dai si tie? grin Am multe scrupule care ma impiedica sa cred in barbosi din ceruri care te omoara zicand ca te iubesc, apoi daca-i asculti te primesc sa te inchini o eternitate la ei pe lumea cealalta tavaleala

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 CREATE-UNIVERSE-WAIT-14-BILLION-YEARS-AND-TELL-SOME-PEOPLE-IN-THE-DESERT-WHAT-TO-DO

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Allow-humans-to-exist-in-completely-isolated-jungle-tribes-in-the-amazon-send-them-to-hell-for-not-b
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Icon_minitimeSam Sept 29, 2012 1:26 pm

Fernando a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Vai de capul tau,om fara scrupule!

Hai ca am eu scrupule, vrei sa-ti dai si tie? grin Am multe scrupule care ma impiedica sa cred in barbosi din ceruri care te omoara zicand ca te iubesc, apoi daca-i asculti te primesc sa te inchini o eternitate la ei pe lumea cealalta tavaleala


Ma mai gandesc daca vreau sau nu. M-am gandit bine si eu vreau sa imi petrec vesnicia in rai , decat in iazul de foc si pucioasa ca tine! Ce zici vrei si tu?!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Icon_minitimeSam Sept 29, 2012 2:21 pm

EmaLovesJesus a scris:


Ma mai gandesc daca vreau sau nu. M-am gandit bine si eu vreau sa imi petrec vesnicia in rai , decat in iazul de foc si pucioasa ca tine! Ce zici vrei si tu?!

Poi atunci muta-te in Rai asa cum am facut eu, si nu mai sta in Iadul care se cheama Hunedoara, (sper ca mi-am adus bine aminte ) orasul, jalei plangerii si al tristetii venice
... ca viata vesnica este ceva ce nici macar Dumnezeu nu are!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Icon_minitimeSam Sept 29, 2012 2:37 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Ma mai gandesc daca vreau sau nu. M-am gandit bine si eu vreau sa imi petrec vesnicia in rai , decat in iazul de foc si pucioasa ca tine! Ce zici vrei si tu?!

Poi atunci muta-te in Rai asa cum am facut eu, si nu mai sta in Iadul care se cheama Hunedoara, (sper ca mi-am adus bine aminte ) orasul, jalei plangerii si al tristetii venice
... ca viata vesnica este ceva ce nici macar Dumnezeu nu are!

Dragul meu eu ma simt excelent aici in oraselul meu natal.Daca ai bucurie si pace poti sa te simti intr-un coltisor de rai! Am fost in Germania si plangeam in fiecare zi dupa casa mea, familia mea, modul meu de viata!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Icon_minitimeSam Sept 29, 2012 2:45 pm

Poi tocmai ce ti-am scris ca Diavolul ii protejeaza pe cei care-l iubesc!
Altfel Hunedoara este un loc al plangerii si deznadejdiei si numai tu esti fericita acolo pentru ca tu nu ai nici bun simtz, nici constiinta ca daca le-ai avea ai plange toata ziua pentru cat de multa suferinta este in jurul tau si cati copii nevinovati sufera fara ca tie sa iti pese!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Icon_minitimeSam Sept 29, 2012 5:52 pm

Soimos a scris:
Poi tocmai ce ti-am scris ca Diavolul ii protejeaza pe cei care-l iubesc!
Altfel Hunedoara este un loc al plangerii si deznadejdiei si numai tu esti fericita acolo pentru ca tu nu ai nici bun simtz, nici constiinta ca daca le-ai avea ai plange toata ziua pentru cat de multa suferinta este in jurul tau si cati copii nevinovati sufera fara ca tie sa iti pese!
\

Cred ca imi pasa mai mult decat tie,insensibilule!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Icon_minitimeSam Sept 29, 2012 8:48 pm

Pai daca ti-ar pasa de suferintele lor nu te-ai simti fericita intre ei asa cum te lauzi, si ai intelege ca nefericirea lor vine tocmai datorita celor ca tine, adica cei care ii mint si ii prostesc in numele Diavolului pe care ei il numesc Dumnezeu!
Schimba te tu dca vrei sa-i schimbi pe ei, adule LUMINA CUNOASTERIII si nu intunericul credintei, asta daca esti om cu constiinta si nu o satanista vanduta Diavolului ca acum!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Icon_minitimeDum Sept 30, 2012 5:44 am

Soimos a scris:
Pai daca ti-ar pasa de suferintele lor nu te-ai simti fericita intre ei asa cum te lauzi, si ai intelege ca nefericirea lor vine tocmai datorita celor ca tine, adica cei care ii mint si ii prostesc in numele Diavolului pe care ei il numesc Dumnezeu!
Schimba te tu dca vrei sa-i schimbi pe ei, adule LUMINA CUNOASTERIII si nu intunericul credintei, asta daca esti om cu constiinta si nu o satanista vanduta Diavolului ca acum!
Asta si fac le duc Lumina,fericirea si Vestea cea buna a Evangheliei!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Icon_minitimeDum Sept 30, 2012 11:06 am

Asa zisa ta "lumina" si-a dat examenul prin bicisniciile ei, din cauza asta perioaza "luminata" pe care o vinzi tu prostilor se numeste in istorie OBSCURANTISMUL RELIGIOS AL EVULUI MEDIU INTUNECAT
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Icon_minitimeDum Sept 30, 2012 1:05 pm

Soimos a scris:
Asa zisa ta "lumina" si-a dat examenul prin bicisniciile ei, din cauza asta perioaza "luminata" pe care o vinzi tu prostilor se numeste in istorie OBSCURANTISMUL RELIGIOS AL EVULUI MEDIU INTUNECAT

In orice caz eu ii invat sa fie oameni cu caracter si morali,de folos societatii!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Icon_minitimeDum Sept 30, 2012 9:32 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
Asa zisa ta "lumina" si-a dat examenul prin bicisniciile ei, din cauza asta perioaza "luminata" pe care o vinzi tu prostilor se numeste in istorie OBSCURANTISMUL RELIGIOS AL EVULUI MEDIU INTUNECAT

In orice caz eu ii invat sa fie oameni cu caracter si morali,de folos societatii!
Du-te ma si te plimba!
Si cum reusesti sa faci asta? ...prin minciuni siau prin delir mistic?
Nu te mai lauda ca te cunosc ca pe buzunarul meu si stiu perfect ce iti poate pielea!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Icon_minitimeLun Oct 01, 2012 5:19 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
Asa zisa ta "lumina" si-a dat examenul prin bicisniciile ei, din cauza asta perioaza "luminata" pe care o vinzi tu prostilor se numeste in istorie OBSCURANTISMUL RELIGIOS AL EVULUI MEDIU INTUNECAT

In orice caz eu ii invat sa fie oameni cu caracter si morali,de folos societatii!
Du-te ma si te plimba!
Si cum reusesti sa faci asta? ...prin minciuni siau prin delir mistic?
Nu te mai lauda ca te cunosc ca pe buzunarul meu si stiu perfect ce iti poate pielea!

Eu nu ma laud,vreau doar sa iti demonstrez ca nu ai dreptate. Nu este nimic rau sa fi crestin.Suntem oameni morali care traim ca sa ajutam pe cei in nevoi,de folos societatii in care traim,nu cheltuie statul cu noi pentru a ne reabilita (puscarii, dezintoxicari,etc).CRESTINII SUNT O SOLUTIE PENTRU SOCIETATE,NU O PROBLEMA!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Icon_minitimeLun Oct 01, 2012 8:15 am

EmaLovesJesus a scris:

Eu nu ma laud,vreau doar sa iti demonstrez ca nu ai dreptate.
Atata vreme cat minti si refuzi adevarurile demonstrate de stiinta pentru minciunile religioase ... nu demonstrezi nimic!

Citat :

Nu este nimic rau sa fi crestin.
In orice caz este mai rau decat sa fi mafiot, ca si mafiotii sunt oameni morali, credinciosi, ajuta pe cei saraci...asta asa ca sa para frumosi, ce conteaza ca Mafia este o institutie criminala, sau ca Biserica crestina este muuuuuult mai criminala decat Mafia!
Principalul este ca afara sa fie frumos vopsit gardu!
Citat :

nu cheltuie statul cu noi pentru a ne reabilita (puscarii, dezintoxicari,etc).CRESTINII SUNT O SOLUTIE PENTRU SOCIETATE,NU O PROBLEMA!
Daca asta ar fi principala voastra indeletnicire ar fi bine, dar atunci de ce smintiti tineri nevinovati? A abera un tanar si al atrage in cloaca voastra plina de curve si puscariasi este un gest urat, si este o CRIMA sa ii indoctrinati pe copii astfel incat sa-i rupeti de realitate si sa le luati mintile si dreptul de a rationa normal si nu aberat cum o faceti voi! Si asta se cheama CRIMA!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Icon_minitimeLun Oct 01, 2012 1:30 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Eu nu ma laud,vreau doar sa iti demonstrez ca nu ai dreptate.
Atata vreme cat minti si refuzi adevarurile demonstrate de stiinta pentru minciunile religioase ... nu demonstrezi nimic!

Citat :

Nu este nimic rau sa fi crestin.
In orice caz este mai rau decat sa fi mafiot, ca si mafiotii sunt oameni morali, credinciosi, ajuta pe cei saraci...asta asa ca sa para frumosi, ce conteaza ca Mafia este o institutie criminala, sau ca Biserica crestina este muuuuuult mai criminala decat Mafia!
Principalul este ca afara sa fie frumos vopsit gardu!
Citat :

nu cheltuie statul cu noi pentru a ne reabilita (puscarii, dezintoxicari,etc).CRESTINII SUNT O SOLUTIE PENTRU SOCIETATE,NU O PROBLEMA!
Daca asta ar fi principala voastra indeletnicire ar fi bine, dar atunci de ce smintiti tineri nevinovati? A abera un tanar si al atrage in cloaca voastra plina de curve si puscariasi este un gest urat, si este o CRIMA sa ii indoctrinati pe copii astfel incat sa-i rupeti de realitate si sa le luati mintile si dreptul de a rationa normal si nu aberat cum o faceti voi! Si asta se cheama CRIMA!



Esti tu rau intentionat.Legile tarilor sunt inspirate din Legile lui Dumnezeu!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Icon_minitimeLun Oct 01, 2012 2:02 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Eu nu ma laud,vreau doar sa iti demonstrez ca nu ai dreptate.
Atata vreme cat minti si refuzi adevarurile demonstrate de stiinta pentru minciunile religioase ... nu demonstrezi nimic!

Citat :

Nu este nimic rau sa fi crestin.
In orice caz este mai rau decat sa fi mafiot, ca si mafiotii sunt oameni morali, credinciosi, ajuta pe cei saraci...asta asa ca sa para frumosi, ce conteaza ca Mafia este o institutie criminala, sau ca Biserica crestina este muuuuuult mai criminala decat Mafia!
Principalul este ca afara sa fie frumos vopsit gardu!
Citat :

nu cheltuie statul cu noi pentru a ne reabilita (puscarii, dezintoxicari,etc).CRESTINII SUNT O SOLUTIE PENTRU SOCIETATE,NU O PROBLEMA!
Daca asta ar fi principala voastra indeletnicire ar fi bine, dar atunci de ce smintiti tineri nevinovati? A abera un tanar si al atrage in cloaca voastra plina de curve si puscariasi este un gest urat, si este o CRIMA sa ii indoctrinati pe copii astfel incat sa-i rupeti de realitate si sa le luati mintile si dreptul de a rationa normal si nu aberat cum o faceti voi! Si asta se cheama CRIMA!



Esti tu rau intentionat.Legile tarilor sunt inspirate din Legile lui Dumnezeu!

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Icon_minitimeMar Oct 02, 2012 12:08 pm

[quote="EmaLovesJesus"][quote="EmaLovesJesus"]
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Eu nu ma laud,vreau doar sa iti demonstrez ca nu ai dreptate.
Atata vreme cat minti si refuzi adevarurile demonstrate de stiinta pentru minciunile religioase ... nu demonstrezi nimic!

Citat :

Nu este nimic rau sa fi crestin.
In orice caz este mai rau decat sa fi mafiot, ca si mafiotii sunt oameni morali, credinciosi, ajuta pe cei saraci...asta asa ca sa para frumosi, ce conteaza ca Mafia este o institutie criminala, sau ca Biserica crestina este muuuuuult mai criminala decat Mafia!
Principalul este ca afara sa fie frumos vopsit gardu!
Citat :

nu cheltuie statul cu noi pentru a ne reabilita (puscarii, dezintoxicari,etc).CRESTINII SUNT O SOLUTIE PENTRU SOCIETATE,NU O PROBLEMA!
Daca asta ar fi principala voastra indeletnicire ar fi bine, dar atunci de ce smintiti tineri nevinovati? A abera un tanar si al atrage in cloaca voastra plina de curve si puscariasi este un gest urat, si este o CRIMA sa ii indoctrinati pe copii astfel incat sa-i rupeti de realitate si sa le luati mintile si dreptul de a rationa normal si nu aberat cum o faceti voi! Si asta se cheama CRIMA!



Esti tu rau intentionat.Legile tarilor sunt inspirate din Legile lui Dumnezeu!

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Icon_minitimeMar Oct 02, 2012 12:11 pm

EmaLovesJesus a scris:



Esti tu rau intentionat.Legile tarilor sunt inspirate din Legile lui Dumnezeu!

Zau? Din legile alea care spun ca poti ucide 5000 sau 10 mii de persoane, ca nu conteaza, ca daca te pocaiesti vei fi ierat si vei ajunge in Rai?

Eu cred ca tu nu realizezi ce vorbesti!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Icon_minitimeMar Oct 02, 2012 12:37 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:



Esti tu rau intentionat.Legile tarilor sunt inspirate din Legile lui Dumnezeu!

Zau? Din legile alea care spun ca poti ucide 5000 sau 10 mii de persoane, ca nu conteaza, ca daca te pocaiesti vei fi ierat si vei ajunge in Rai?

Eu cred ca tu nu realizezi ce vorbesti!

Eu cred ca tu esti prea intunecat ca sa poti intelege Biblia!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Icon_minitimeMar Oct 02, 2012 6:31 pm

Daca eu sunt intunecat tu esti chiar sursa intunericului, adica Gaura Neagra!
Stii ce e aia?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Icon_minitimeMar Oct 02, 2012 8:23 pm

Soimos a scris:
Daca eu sunt intunecat tu esti chiar sursa intunericului, adica Gaura Neagra!
Stii ce e aia?

Stii ce spune Biblia despre mine? Voi sunteti Lumina Lumii!Nu conteaza ce spui tu despre mine ci ce spune Dumnezeu!!!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Icon_minitimeMar Oct 02, 2012 8:34 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
Daca eu sunt intunecat tu esti chiar sursa intunericului, adica Gaura Neagra!
Stii ce e aia?

Stii ce spune Biblia despre mine? Voi sunteti Lumina Lumii!

Despre tine?
Cred ca ai uitat sa-ti iei pastilele!

Citat :

Nu conteaza ce spui tu despre mine ci ce spune Dumnezeu!!!
Sa nu uiti de pastile ca pina maine se agraveaza!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Icon_minitimeMier Oct 03, 2012 1:54 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
Daca eu sunt intunecat tu esti chiar sursa intunericului, adica Gaura Neagra!
Stii ce e aia?

Stii ce spune Biblia despre mine? Voi sunteti Lumina Lumii!

Despre tine?
Cred ca ai uitat sa-ti iei pastilele!

Citat :

Nu conteaza ce spui tu despre mine ci ce spune Dumnezeu!!!
Sa nu uiti de pastile ca pina maine se agraveaza!

Slava Domnului ca nu iau nici un fel de pastile.sunt cat se poate de sanatoasa!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Icon_minitimeMier Oct 03, 2012 8:26 pm

EmaLovesJesus a scris:

Slava Domnului ca nu iau nici un fel de pastile.sunt cat se poate de sanatoasa!

Asta este grav!
Tu nu stii ca pe un nebun il recunosti dupa faptul ca nu accepta nici in ruptul capului ca este nebun?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Icon_minitimeMier Oct 03, 2012 9:18 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Slava Domnului ca nu iau nici un fel de pastile.sunt cat se poate de sanatoasa!

Asta este grav!
Tu nu stii ca pe un nebun il recunosti dupa faptul ca nu accepta nici in ruptul capului ca este nebun?

Exact,tu nu vrei sa recunosti ca esti unul care mergi in sens invers.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Oct 04, 2012 9:21 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Slava Domnului ca nu iau nici un fel de pastile.sunt cat se poate de sanatoasa!

Asta este grav!
Tu nu stii ca pe un nebun il recunosti dupa faptul ca nu accepta nici in ruptul capului ca este nebun?

Exact,tu nu vrei sa recunosti ca esti unul care mergi in sens invers.

Poi tu o iei catre trcut si comuna primitiva iar eu merg exact invers...adica spre viitor in era informatiei
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Icon_minitimeVin Oct 05, 2012 8:32 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:


Asta este grav!
Tu nu stii ca pe un nebun il recunosti dupa faptul ca nu accepta nici in ruptul capului ca este nebun?

Exact,tu nu vrei sa recunosti ca esti unul care mergi in sens invers.

Poi tu o iei catre trcut si comuna primitiva iar eu merg exact invers...adica spre viitor in era informatiei


Viitorul tau va fi foarte FIERBINTE!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Icon_minitimeVin Oct 05, 2012 12:31 pm

EmaLovesJesus a scris:


Viitorul tau va fi foarte FIERBINTE!
Si crezi ca daca tu vei ramane RECE vei fi mai fericita?
Ce fericire e aia sa-ti misune viermii in gura si in ochi!
Tot mai bine incinerat.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Icon_minitimeVin Oct 05, 2012 12:39 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Viitorul tau va fi foarte FIERBINTE!
Si crezi ca daca tu vei ramane RECE vei fi mai fericita?
Ce fericire e aia sa-ti misune viermii in gura si in ochi!
Tot mai bine incinerat.

In raiul lui Dumnezeu va fi bine.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Icon_minitimeVin Oct 05, 2012 8:50 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Viitorul tau va fi foarte FIERBINTE!
Si crezi ca daca tu vei ramane RECE vei fi mai fericita?
Ce fericire e aia sa-ti misune viermii in gura si in ochi!
Tot mai bine incinerat.

In raiul lui Dumnezeu va fi bine.
Unde ai vazut in Biblie ca Dumnezeu ar vorbi de Rai si ca El le promite oamenilor viata vesnica in Rai?
Cred ca iarasi visezi!
Pentru crestini nu exista Rai ... ci doar IAD
Raiul aici pe lumea asta este doar in societatile dezvoltate ale ateilor!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Icon_minitimeSam Oct 06, 2012 10:09 pm

EmaLovesJesus a scris:
In raiul lui Dumnezeu va fi bine.

Hai sa presupunem ca raiul ar exista. Acum spune-mi si mie, cat de bine este sa stai o vesnicie in genunchi si sa pupi in fund un barbos din ceruri? hohot
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 7:14 am

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
In raiul lui Dumnezeu va fi bine.

Hai sa presupunem ca raiul ar exista. Acum spune-mi si mie, cat de bine este sa stai o vesnicie in genunchi si sa pupi in fund un barbos din ceruri? hohot


Pe cand am luat hotararea de a nu mai scrie pe forum, nu pot sa nu raspund la o intrebare pusa cat de cat intr-un mod civilizat.
Ei bine, in rai va fi pace si bucurie in Duhul Sfant. Acolo nu vor mai exista suferinte, nici lacrimi, ci vom fi ca ingerii in ceruri.
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier
melinda


Numarul mesajelor : 290
Localizare : sibiu
Puncte : 295
Data de inscriere : 11/08/2011

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 2:13 pm

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 60280_447318745319935_1499542571_n
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 3:01 pm

EmaLovesJesus a scris:


Pe cand am luat hotararea de a nu mai scrie pe forum, nu pot sa nu raspund la o intrebare pusa cat de cat intr-un mod civilizat.

.
Te rog mai incearca !

Ei bine, in rai va fi pace si bucurie in Duhul Sfant. Acolo nu vor mai exista suferinte, nici lacrimi, ci vom fi ca ingerii in ceruri.[/quote]

Tu sa raspunzi mai intai la intrebarea unde este cerul si unde in Biblie este descris raiul!

Te astept sa revii atunci cand ai un raspuns bazat pe cunoastrea stiintifica!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 4 Icon_minitime

Sus In jos
 
Citate Faimoase Anti Religie
Sus 
Pagina 4 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» De ce anti-religie si anti-biserica?
» Mai multe citate ATEISTE
» Citate, maxime si cugetari, despre prietenie

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Dialoguri :: Opinii fundamentate :: Opinii fundamentate pro si contra-
Mergi direct la: