Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Citate Faimoase Anti Religie

In jos 
+10
otilia
amanda
Zian
Apopii
Avram
etoile
Soimos
buburuzu
raTZiunea
H1perion
14 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Aug 16, 2012 4:25 pm

EmaLovesJesus a scris:


Dumnezeu a fost ,este si va fi in vecii vecilor!
La fel si NIMICUL...si asta a fost si va fii in vecii vecilor ... exact ca si fratele sau Dumnezeu
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Icon_minitimeDum Aug 19, 2012 8:36 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Dumnezeu a fost ,este si va fi in vecii vecilor!
La fel si NIMICUL...si asta a fost si va fii in vecii vecilor ... exact ca si fratele sau Dumnezeu


Tu ai nimic iar eu am totul! El imi da pacea ,fericirea si siguranta mantuirii!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Icon_minitimeDum Aug 19, 2012 12:12 pm

EmaLovesJesus a scris:



Tu ai nimic iar eu am totul!
Ha ha ha ...ma stric de ras!
Tu n-ai nici macar cultura ...ce sa mai vorbim de ratiune !

Citat :


El imi da pacea ,fericirea si siguranta mantuirii!
Care el?
Piticul din creier?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Icon_minitimeDum Aug 19, 2012 7:07 pm

[quote="Soimos"]
EmaLovesJesus a scris:



Tu ai nimic iar eu am totul!
Ha ha ha ...ma stric de ras!
Tu n-ai nici macar cultura ...ce sa mai vorbim de ratiune !

Citat :


El imi da pacea ,fericirea si siguranta mantuirii!
Care el?
Piticul din crei
TU AI PITICI PE CREIER!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 896
Data de inscriere : 27/03/2010

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Icon_minitimeMier Aug 22, 2012 9:33 pm

EmaLovesJesus a scris:
TU AI PITICI PE CREIER!

Ba tu, ba tu!!! hohot Cum se numesc aia care va fac pe voi sa vorbiti in limbi inexistente si sa tremurati din toti rarunchii ca apucatii, nu pitici pe creier, sau o fi posedare demonica? Ce noroc ati avut voi ca nu va prins popa ala de la Tanacu, ca scotea toti dracii din voi tavaleala
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Icon_minitimeMier Aug 22, 2012 10:19 pm

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
TU AI PITICI PE CREIER!

Ba tu, ba tu!!! hohot Cum se numesc aia care va fac pe voi sa vorbiti in limbi inexistente si sa tremurati din toti rarunchii ca apucatii, nu pitici pe creier, sau o fi posedare demonica? Ce noroc ati avut voi ca nu va prins popa ala de la Tanacu, ca scotea toti dracii din voi tavaleala
In plus de asta saraca se lauda ca cineva din interiorul ei ii da pacea, fericirea si siguranta mantuirii...si nu stia cine i le da!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Aug 23, 2012 9:03 am

Soimos a scris:
Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
TU AI PITICI PE CREIER!

Ba tu, ba tu!!! hohot Cum se numesc aia care va fac pe voi sa vorbiti in limbi inexistente si sa tremurati din toti rarunchii ca apucatii, nu pitici pe creier, sau o fi posedare demonica? Ce noroc ati avut voi ca nu va prins popa ala de la Tanacu, ca scotea toti dracii din voi tavaleala
In plus de asta saraca se lauda ca cineva din interiorul ei ii da pacea, fericirea si siguranta mantuirii...si nu stia cine i le da!


Ai vrea tu sa gusti din darurile ceresti,dar diavolul din tine nu te lasa! Nici nu stii ce pierzi!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Aug 23, 2012 5:21 pm

Multumesc ...eu prefer darurile pamantesti ...ca ele sunt atat de bune si frumoase cum in mod sigur niciodata nu pot exista in cerurile dintre urechile celor cu capul gol pe dinauntru!
Tocmai din acest motiv oamenii sunt prostiti cu viata vesnica pentru ca cel mai frumos dar pamantesc este VIATZA, si nu fantomitul cu mortii din ceruri!
Ia sa le promiteti voi la oameni "fantomitul vesnic " in loc de viata vesnica, sa vedeti daca v-a mai veni cineva in biserica voastra pentru strans zeciuiala!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 896
Data de inscriere : 27/03/2010

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Icon_minitimeLun Aug 27, 2012 3:14 pm

EmaLovesJesus a scris:
Ai vrea tu sa gusti din darurile ceresti

Darurile ceresti, hmmm, adica pielea ursului din padure... grin

Ia uite ce zicea Nikos Kazantzakis:

“Tot ce e bun in lumea asta e nascocit de diavol: muierile frumoase, primavara, purcelul prajit, vinul, in toate astea e mana Diavolului. In vreme ce bunul Dumnezeu i-a facut pe calugari, posturile, ceaiul de musetel si muierile urate, pfui!”

Eu nu vreau darurile ceresti, pfuuuuui hohot hohot
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Icon_minitimeMar Aug 28, 2012 8:52 am

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Ai vrea tu sa gusti din darurile ceresti

Darurile ceresti, hmmm, adica pielea ursului din padure... grin

Ia uite ce zicea Nikos Kazantzakis:

“Tot ce e bun in lumea asta e nascocit de diavol: muierile frumoase, primavara, purcelul prajit, vinul, in toate astea e mana Diavolului. In vreme ce bunul Dumnezeu i-a facut pe calugari, posturile, ceaiul de musetel si muierile urate, pfui!”

Eu nu vreau darurile ceresti, pfuuuuui hohot hohot
TU PIERZI!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Icon_minitimeMar Aug 28, 2012 10:31 am

Da ... toti ne pierdem Viatza odata, dar tu nu ai ce sa pierzi ptr ca ai trait ca un mort viu, adica ca un zombi care nu pricepe ca in viata aceasta totul se bazeaza pe cunoastere si ratiune...iar tu ai refuzat cunoasterea de dragul Credintei A Proasta!

Si asta nu o zic eu soimos ci o spunea chiar Renes descartes prin evul mediu, (ptr ca tot suntem pe topicul cu citate celebre) si anume "Cogito, ergo sum" adica pe limba romana"
Cuget deci exist! ...Iar cum tu refuzi sa cugeti, si atnci cand ai impresia ca o faci, nu o faci corect pe baza argumente adevarate bazate pe realitate... ci doar pe baza de inchipuiri fanteziste... asa ca tu esti moarta din p de v spiritual deja acum, asta in timp ce noi traim o viata conforma nu epocii pieterei cioplite ca tine ci ca niste oameni moderni care au inteles care sunt pretentiile de la ei acum in plin secol al informatiei
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Icon_minitimeMar Aug 28, 2012 12:04 pm

Soimos a scris:
Da ... toti ne pierdem Viatza odata, dar tu nu ai ce sa pierzi ptr ca ai trait ca un mort viu, adica ca un zombi care nu pricepe ca in viata aceasta totul se bazeaza pe cunoastere si ratiune...iar tu ai refuzat cunoasterea de dragul Credintei A Proasta!

Si asta nu o zic eu soimos ci o spunea chiar Renes descartes prin evul mediu, (ptr ca tot suntem pe topicul cu citate celebre) si anume "Cogito, ergo sum" adica pe limba romana"
Cuget deci exist! ...Iar cum tu refuzi sa cugeti, si atnci cand ai impresia ca o faci, nu o faci corect pe baza argumente adevarate bazate pe realitate... ci doar pe baza de inchipuiri fanteziste... asa ca tu esti moarta din p de v spiritual deja acum, asta in timp ce noi traim o viata conforma nu epocii pieterei cioplite ca tine ci ca niste oameni moderni care au inteles care sunt pretentiile de la ei acum in plin secol al informatiei


Cuget deci exist!
Stiu sa traiesc la cele mai inalte standarde,sa ma bucur de viata si de o familie minunata!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Icon_minitimeMar Aug 28, 2012 7:39 pm

Asta doar in imaginatia ta!
Un om cu mintea in epoca de piatra nu poate fi util societatii moderne decat ca si mama, cum este in cazul tau, ptr ca aceasta meserie nu s-a schimbat in timp, drept dovada ca ti-ai aberat propriul copil cand l-ai determinat sa se faca popa, adica un om aberat ca tine cu inclinatii catre sarlatanie... nu contest ca in calitatea de mama aberata esti totusi fericita alaturi de familia ta, ca vorba biblica ..."fericiti saraci cu duhul"!
Dar te asigur ca daca ai avea constiinta si ratiune, ti-ai da seama de grozavia pe care ai comis-o aberanduti familia, alegand sa traiti in lumea minciunii, pe care o numiti adevar dumnezeiesc, urmand calea stapanului cheilor Iadului pe care-l numiti Dumnezeu, pentru ca daca ai gandi logic ai realiza ca o religie intocmita la o masa de un "apostol" criminal si sarlatani interesati, nu poate avea un Dumnezeu, decat eventual Duhul Mesei in jurul caruia stateau smecherii.
Dar tu din pacate nu ai nici cultura si nici ratiunea sa poti sa intelegi asta!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Icon_minitimeMier Aug 29, 2012 5:27 pm

Soimos a scris:
Asta doar in imaginatia ta!
Un om cu mintea in epoca de piatra nu poate fi util societatii moderne decat ca si mama, cum este in cazul tau, ptr ca aceasta meserie nu s-a schimbat in timp, drept dovada ca ti-ai aberat propriul copil cand l-ai determinat sa se faca popa, adica un om aberat ca tine cu inclinatii catre sarlatanie... nu contest ca in calitatea de mama aberata esti totusi fericita alaturi de familia ta, ca vorba biblica ..."fericiti saraci cu duhul"!
Dar te asigur ca daca ai avea constiinta si ratiune, ti-ai da seama de grozavia pe care ai comis-o aberanduti familia, alegand sa traiti in lumea minciunii, pe care o numiti adevar dumnezeiesc, urmand calea stapanului cheilor Iadului pe care-l numiti Dumnezeu, pentru ca daca ai gandi logic ai realiza ca o religie intocmita la o masa de un "apostol" criminal si sarlatani interesati, nu poate avea un Dumnezeu, decat eventual Duhul Mesei in jurul caruia stateau smecherii.
Dar tu din pacate nu ai nici cultura si nici ratiunea sa poti sa intelegi asta!



Da,prefer sa traiesc frumos si sa fiu fericita decat sa fiu ca tine nefericit si frustrat (se vede de la o posta)!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Icon_minitimeMier Aug 29, 2012 8:51 pm

EmaLovesJesus a scris:
Da,prefer sa traiesc frumos si sa fiu fericita decat sa fiu ca tine nefericit si frustrat (se vede de la o posta)!

Vorbe goale, vorbesti si tu ca sa nu taci grin

Unde vezi tu frumusetea vietii, in statul in genunchi prin biserici sau in vorbirea in limbi ca apucatii?

Du-te ma d-acilea ca nu suntem la gradinita sa ne imbarligi tu cu vrajeli dintr-astea!

Cand ai sa vorbesti despre demnitate si corectitudine si nu de stat in genunchi, umilinta si proslavire, adica de pupincurism ”divin”, poate vom lua in serios ce spui, dar pana atunci vinde altora gogosi cu aghiazma hohot
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Aug 30, 2012 6:27 am

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Da,prefer sa traiesc frumos si sa fiu fericita decat sa fiu ca tine nefericit si frustrat (se vede de la o posta)!

Vorbe goale, vorbesti si tu ca sa nu taci grin

Unde vezi tu frumusetea vietii, in statul in genunchi prin biserici sau in vorbirea in limbi ca apucatii?

Du-te ma d-acilea ca nu suntem la gradinita sa ne imbarligi tu cu vrajeli dintr-astea!

Cand ai sa vorbesti despre demnitate si corectitudine si nu de stat in genunchi, umilinta si proslavire, adica de pupincurism ”divin”, poate vom lua in serios ce spui, dar pana atunci vinde altora gogosi cu aghiazma hohot


Nu imi stirbeste cu nimic integritatea mea personala faptul ca ma inchin Creatorului meu (nu ma inchin la icoane). Din contra, am coloana vertebrala si pot sa stau cu fruntea sus, pentru ca sunt om corect si cinstit, nu fac compromisuri.
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Aug 30, 2012 3:51 pm

EmaLovesJesus a scris:

Nu imi stirbeste cu nimic integritatea mea personala faptul ca ma inchin Creatorului meu (nu ma inchin la icoane). Din contra, am coloana vertebrala si pot sa stau cu fruntea sus, pentru ca sunt om corect si cinstit, nu fac compromisuri.

Ai impresia cumva ca ma asteptam sa te simti stirbita? doh Ce, crezi ca oaia se simte stirbita cumva atunci cand e mulsa, cand e tunsa de lana sau cand ciobanul ii taie mieii de pasti, ce naiba ca doar domnul vrea ca credinciosul sa aiba burdihanul plin de miel, atunci cand e sarbatorita moartea asa-zisului sau fiu grin

Oaia se simte demna de ciobanul sau!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Icon_minitimeVin Aug 31, 2012 8:45 pm

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Nu imi stirbeste cu nimic integritatea mea personala faptul ca ma inchin Creatorului meu (nu ma inchin la icoane). Din contra, am coloana vertebrala si pot sa stau cu fruntea sus, pentru ca sunt om corect si cinstit, nu fac compromisuri.

Ai impresia cumva ca ma asteptam sa te simti stirbita? doh Ce, crezi ca oaia se simte stirbita cumva atunci cand e mulsa, cand e tunsa de lana sau cand ciobanul ii taie mieii de pasti, ce naiba ca doar domnul vrea ca credinciosul sa aiba burdihanul plin de miel, atunci cand e sarbatorita moartea asa-zisului sau fiu grin

Oaia se simte demna de ciobanul sau!


Nu Il cunosti pe Imparatul Imparatilor pe Domnul Domnilor pe Creatorul intregului Univers!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Icon_minitimeVin Aug 31, 2012 8:46 pm

Soimos a scris:
Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
TU AI PITICI PE CREIER!

Ba tu, ba tu!!! hohot Cum se numesc aia care va fac pe voi sa vorbiti in limbi inexistente si sa tremurati din toti rarunchii ca apucatii, nu pitici pe creier, sau o fi posedare demonica? Ce noroc ati avut voi ca nu va prins popa ala de la Tanacu, ca scotea toti dracii din voi tavaleala
In plus de asta saraca se lauda ca cineva din interiorul ei ii da pacea, fericirea si siguranta mantuirii...si nu stia cine i le da!

Tu nu vezi ca esti sarac,orb si gol?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Icon_minitimeDum Sept 02, 2012 6:53 pm

[quote="EmaLovesJesus"][quote="Soimos"]
Black velvet a scris:


Tu nu vezi ca esti sarac,orb si gol?
Esti prost informata, nu sunt nici sarac nici orb si nici gol!

Si ptr ca am ochi si vad cu ei, vad ca tu esti o propagandista periculoasa aflata in slujba Tatalui Mincinii care este Satana!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Icon_minitimeDum Sept 02, 2012 8:25 pm

[quote="Soimos"][quote="EmaLovesJesus"]
Soimos a scris:

Esti prost informata, nu sunt nici sarac nici orb si nici gol!

Si ptr ca am ochi si vad cu ei, vad ca tu esti o propagandista periculoasa aflata in slujba Tatalui Mincinii care este Satana!


Stii doar ca vorbesc d.p.d.v. spiritual!Smile
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Icon_minitimeLun Sept 03, 2012 8:47 am

[quote="EmaLovesJesus"][quote="Soimos"]
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Esti prost informata, nu sunt nici sarac nici orb si nici gol!

Si ptr ca am ochi si vad cu ei, vad ca tu esti o propagandista periculoasa aflata in slujba Tatalui Mincinii care este Satana!


Stii doar ca vorbesc d.p.d.v. spiritual!Smile
Ceeeeeee?
Stii prea bine ca nu exista nicio legatura intre sarlatania numita religie si adevarata spiritualitate!
Sa te rogi la dumnezei morti si sa-ti vinzi sufletul=spiritul satanei nu are legatura cu spiritualitatea ci cu lipsa ei.
Nu este suficient ca sarlatanii si banditii sa vorbeasca despre cinste si corectitudine pentru a fi considerata hotia si banditismul drept modele de cinste!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Icon_minitimeLun Sept 03, 2012 7:42 pm

[quote="Soimos"][quote="EmaLovesJesus"]
Soimos a scris:

Ceeeeeee?
Stii prea bine ca nu exista nicio legatura intre sarlatania numita religie si adevarata spiritualitate!
Sa te rogi la dumnezei morti si sa-ti vinzi sufletul=spiritul satanei nu are legatura cu spiritualitatea ci cu lipsa ei.
Nu este suficient ca sarlatanii si banditii sa vorbeasca despre cinste si corectitudine pentru a fi considerata hotia si banditismul drept modele de cinste!


Pocaitii sunt oameni cu principii solide de viata.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Icon_minitimeLun Sept 03, 2012 9:45 pm

Mda ...si prostia voastra este la fel de solida ca a oricarui stalp de lemn!

Adica o soliditate care se bazeaza doar pe o forta bruta si total lipsita de ratiune!

Iar viata voastra se numeste RATARE TOTALA, adica nu ati ajuns sa indepliniti conditia si nivelul de Om cu Constiinta pentru care ati fost dotati din nastere, ci ati ramas la nivelul unor oi proaste, certate cu adevarul si cu adevarata spiritualitate, adica nu sunteti altceva niste animale lipsite de constiinta si ratiune , ...doar atat ca aveti un aspect uman!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Icon_minitimeMar Sept 04, 2012 9:08 am

Soimos a scris:
Mda ...si prostia voastra este la fel de solida ca a oricarui stalp de lemn!

Adica o soliditate care se bazeaza doar pe o forta bruta si total lipsita de ratiune!

Iar viata voastra se numeste RATARE TOTALA, adica nu ati ajuns sa indepliniti conditia si nivelul de Om cu Constiinta pentru care ati fost dotati din nastere, ci ati ramas la nivelul unor oi proaste, certate cu adevarul si cu adevarata spiritualitate, adica nu sunteti altceva niste animale lipsite de constiinta si ratiune , ...doar atat ca aveti un aspect uman!

Vai de capul tau,om fara scrupule!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Icon_minitimeMar Sept 04, 2012 8:58 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
Mda ...si prostia voastra este la fel de solida ca a oricarui stalp de lemn!

Adica o soliditate care se bazeaza doar pe o forta bruta si total lipsita de ratiune!

Iar viata voastra se numeste RATARE TOTALA, adica nu ati ajuns sa indepliniti conditia si nivelul de Om cu Constiinta pentru care ati fost dotati din nastere, ci ati ramas la nivelul unor oi proaste, certate cu adevarul si cu adevarata spiritualitate, adica nu sunteti altceva niste animale lipsite de constiinta si ratiune , ...doar atat ca aveti un aspect uman!

Vai de capul tau,om fara scrupule!
Ma lasa rece parerea pe care o are despre mine o femeie proasta si fara caracter asa cum esti tu.
Una care si-a dovedit atat prostia cat si incultura, dar mai ales atasamentul fata de Diavol = Tatal Minciunii nu poate avea competenta sa emita judecati valoroase despre persoana mea, pentru ca din prostie nu poti scoate din tine decat tot prostii.

Revenind la tema pocaiti...
Pocaitii fanatici ca tine sunt niste calamitati pentru omenire, niste NEoameni pentru ca isi distrug proprii copii rapindu-le libertatea de a rationa liber si normal prostindu-i cu fanatismul idiot din capul lor lobotomizat ... si asta este cea mai mare crima si cea mai mare netrebnicie pe care o poti face propriului tau copil...sa-i RAPESTI CAPACITATEA DE A GANDI LIBER!
Sus In jos
Fernando
Scutier
Scutier
Fernando


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 34
Localizare : Tulcea
Puncte : 102
Data de inscriere : 16/10/2011

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Icon_minitimeDum Sept 09, 2012 11:37 pm

EmaLovesJesus a scris:
Vai de capul tau,om fara scrupule!

Hai ca am eu scrupule, vrei sa-ti dai si tie? grin Am multe scrupule care ma impiedica sa cred in barbosi din ceruri care te omoara zicand ca te iubesc, apoi daca-i asculti te primesc sa te inchini o eternitate la ei pe lumea cealalta tavaleala

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 CREATE-UNIVERSE-WAIT-14-BILLION-YEARS-AND-TELL-SOME-PEOPLE-IN-THE-DESERT-WHAT-TO-DO

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Allow-humans-to-exist-in-completely-isolated-jungle-tribes-in-the-amazon-send-them-to-hell-for-not-b
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Icon_minitimeSam Sept 29, 2012 1:26 pm

Fernando a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Vai de capul tau,om fara scrupule!

Hai ca am eu scrupule, vrei sa-ti dai si tie? grin Am multe scrupule care ma impiedica sa cred in barbosi din ceruri care te omoara zicand ca te iubesc, apoi daca-i asculti te primesc sa te inchini o eternitate la ei pe lumea cealalta tavaleala


Ma mai gandesc daca vreau sau nu. M-am gandit bine si eu vreau sa imi petrec vesnicia in rai , decat in iazul de foc si pucioasa ca tine! Ce zici vrei si tu?!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Icon_minitimeSam Sept 29, 2012 2:21 pm

EmaLovesJesus a scris:


Ma mai gandesc daca vreau sau nu. M-am gandit bine si eu vreau sa imi petrec vesnicia in rai , decat in iazul de foc si pucioasa ca tine! Ce zici vrei si tu?!

Poi atunci muta-te in Rai asa cum am facut eu, si nu mai sta in Iadul care se cheama Hunedoara, (sper ca mi-am adus bine aminte ) orasul, jalei plangerii si al tristetii venice
... ca viata vesnica este ceva ce nici macar Dumnezeu nu are!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Icon_minitimeSam Sept 29, 2012 2:37 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Ma mai gandesc daca vreau sau nu. M-am gandit bine si eu vreau sa imi petrec vesnicia in rai , decat in iazul de foc si pucioasa ca tine! Ce zici vrei si tu?!

Poi atunci muta-te in Rai asa cum am facut eu, si nu mai sta in Iadul care se cheama Hunedoara, (sper ca mi-am adus bine aminte ) orasul, jalei plangerii si al tristetii venice
... ca viata vesnica este ceva ce nici macar Dumnezeu nu are!

Dragul meu eu ma simt excelent aici in oraselul meu natal.Daca ai bucurie si pace poti sa te simti intr-un coltisor de rai! Am fost in Germania si plangeam in fiecare zi dupa casa mea, familia mea, modul meu de viata!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Icon_minitimeSam Sept 29, 2012 2:45 pm

Poi tocmai ce ti-am scris ca Diavolul ii protejeaza pe cei care-l iubesc!
Altfel Hunedoara este un loc al plangerii si deznadejdiei si numai tu esti fericita acolo pentru ca tu nu ai nici bun simtz, nici constiinta ca daca le-ai avea ai plange toata ziua pentru cat de multa suferinta este in jurul tau si cati copii nevinovati sufera fara ca tie sa iti pese!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Icon_minitimeSam Sept 29, 2012 5:52 pm

Soimos a scris:
Poi tocmai ce ti-am scris ca Diavolul ii protejeaza pe cei care-l iubesc!
Altfel Hunedoara este un loc al plangerii si deznadejdiei si numai tu esti fericita acolo pentru ca tu nu ai nici bun simtz, nici constiinta ca daca le-ai avea ai plange toata ziua pentru cat de multa suferinta este in jurul tau si cati copii nevinovati sufera fara ca tie sa iti pese!
\

Cred ca imi pasa mai mult decat tie,insensibilule!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Icon_minitimeSam Sept 29, 2012 8:48 pm

Pai daca ti-ar pasa de suferintele lor nu te-ai simti fericita intre ei asa cum te lauzi, si ai intelege ca nefericirea lor vine tocmai datorita celor ca tine, adica cei care ii mint si ii prostesc in numele Diavolului pe care ei il numesc Dumnezeu!
Schimba te tu dca vrei sa-i schimbi pe ei, adule LUMINA CUNOASTERIII si nu intunericul credintei, asta daca esti om cu constiinta si nu o satanista vanduta Diavolului ca acum!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Icon_minitimeDum Sept 30, 2012 5:44 am

Soimos a scris:
Pai daca ti-ar pasa de suferintele lor nu te-ai simti fericita intre ei asa cum te lauzi, si ai intelege ca nefericirea lor vine tocmai datorita celor ca tine, adica cei care ii mint si ii prostesc in numele Diavolului pe care ei il numesc Dumnezeu!
Schimba te tu dca vrei sa-i schimbi pe ei, adule LUMINA CUNOASTERIII si nu intunericul credintei, asta daca esti om cu constiinta si nu o satanista vanduta Diavolului ca acum!
Asta si fac le duc Lumina,fericirea si Vestea cea buna a Evangheliei!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Citate Faimoase Anti Religie   Citate Faimoase Anti Religie - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos
 
Citate Faimoase Anti Religie
Sus 
Pagina 3 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» De ce anti-religie si anti-biserica?
» Mai multe citate ATEISTE
» Citate, maxime si cugetari, despre prietenie

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Dialoguri :: Opinii fundamentate :: Opinii fundamentate pro si contra-
Mergi direct la: