Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Intrebari si raspunsuri

In jos 
+17
melinda
Motanel
mctentis
Cyberman
livius
Mihai12
Black velvet
DRAGOS
Fernando
EmaLovesJesus
Apopii
buburuzu
H1perion
Avram
remussatala
corneliugi
Soimos
21 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 15 ... 24  Urmatorul
AutorMesaj
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Icon_minitimeMier Dec 21, 2011 6:59 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos
Aici este vorba de o pilda din care reiese ce li se va face celor ce nu accepta autoritatea lui Dumnezeu peste ei.Deci,ia aminte!
I s-a mai zis, dar el nimic: BATMAN BATMAN. Nu stie ca versetele din biblie sunt ca niste piese de puzzle si daca iei cateva piese si le scoti din intreg, nu reusesti sa realizezi constructia, dar dupa logica lui bolnava, orice este posibil.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 2:52 pm

Mihai12 a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos
Aici este vorba de o pilda din care reiese ce li se va face celor ce nu accepta autoritatea lui Dumnezeu peste ei.Deci,ia aminte!
I s-a mai zis, dar el nimic: BATMAN BATMAN. Nu stie ca versetele din biblie sunt ca niste piese de puzzle si daca iei cateva piese si le scoti din intreg, nu reusesti sa realizezi constructia, dar dupa logica lui bolnava, orice este posibil.

Pai ce fel de puzle e acela pe care e desenat altceva decat se intelege?

Exista cumva vre-un puzle in care se pun piesele nu dupa poza ci doar dupa ce iti inchipui?

Nu vezi ca bati campii aiurea?

Si eu ti-am raspuns mereu...Crezi ca Dumnezeu e prost si nu stie sa se exprime si are nevoie de tine ca translator?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 2:58 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos
Aici este vorba de o pilda din care reiese ce li se va face celor ce nu accepta autoritatea lui Dumnezeu peste ei.
Multumesc ca imi confirmi faptul ca Isus nu este bun, ca doar despre asta discutam!

Citat :

Deci,ia aminte!

Mai aminte sa iei tu, ptr ca tu urmezi calea gresita a celor care se urineaza pe Legea lui Dumnezeu, (scuze ptr exprimare) ... adica calea crestina ... nu calea Torei ....si zau nu sunt sigur daca Dumnezeu este prea fericit ca tu ai ales sa urmezi aceasta cale atat de stramba si gresita!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 3:21 pm

Soimos a scris:
Pai ce fel de puzle e acela pe care e desenat altceva decat se intelege?

Exista cumva vre-un puzle in care se pun piesele nu dupa poza ci doar dupa ce iti inchipui?
Era ceva metaforic mai neispravitule.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 4:13 pm

De ce vorbesti urat?Tu esti un om inteligent si capabil.Doar ca esti putin cam necredincios.Dar se poate rezolva.Isus este dragoste.El ne doreste cu El in vesnicie.Alegerea ne apartine.
https://www.youtube.com/watch?v=SQlcS5nGUcw
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 4:17 pm

Aţi auzit că s-a spus: Ochi pentru ochi şi dinte pentru dinte j. 39 Eu însă vă spun: să nu vă împotriviţi celui rău; k ba mai mult, dacă cineva te loveşte peste obrazul drept, întoarce-i-l şi pe celălalt. 40 Celui care vrea să te judece şi să-ţi ia tunica, lasă-i şi mantaua l, 41 iar dacă cineva te-ar constrânge să faci o mie de paşi, mergi cu el două. 42 Celui care îţi cere, dă-i, şi nu întoarce spatele celui care vrea să ia de la tine cu împrumut.

Aţi auzit că s-a spus: Să-l iubeşti pe aproapele tău şi să-l urăşti pe duşmanul tău. 44 Eu însă vă spun: iubiţi-i pe duşmanii voştri şi rugaţi-vă pentru cei care vă persecută, 45
ca să fiţi fiii Tatălui vostru cel din ceruri, care face să răsară
soarele său peste cei răi şi peste cei buni şi să plouă peste cei drepţi
şi peste cei nedrepţi. 46 Căci dacă îi iubiţi pe cei care vă iubesc, ce răsplată aveţi? Oare nu fac acelaşi lucru şi vameşii? 47 Şi dacă îi salutaţi numai pe fraţii voştri, ce lucru neobişnuit faceţi? Oare nu fac acelaşi lucru şi păgânii? 48 Aşadar, fiţi desăvârşiţi precum Tatăl vostru ceresc este desăvârşit.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 4:19 pm

EmaLovesJesus a scris:
De ce vorbesti urat?Tu esti un om inteligent si capabil.Doar ca esti putin cam necredincios.Dar se poate rezolva.Isus este dragoste.El ne doreste cu El in vesnicie.Alegerea ne apartine.
https://www.youtube.com/watch?v=SQlcS5nGUcw
Evident ca din principiu!
Eu vorbesc frumos cu oamenii care vorbesc frumos si ii respect doar pe cei care ma respecta!

asta nu inseamna ca vorbesc frumos si atunci cand am deaface cu porcii!

Cand ai deaface cu porcii, le dai cu batzul peste rat, ca ei nu inteleg vorbele tale frumoase!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 4:22 pm

EmaLovesJesus a scris:
Aţi auzit că s-a spus: Ochi pentru ochi şi dinte pentru dinte j. 39 Eu însă vă spun: să nu vă împotriviţi celui rău;

Vezi...chiar Isus spune sa nu te impotrivesti lui satana!
Ci sa-i intorci obrazul sa te mai pocneaca o data!
Eh eu nu sunt asa ...ptr ca nu sunt crestin si daca cineva imi face rau ...pe ala il ia Dracu care l-a pus sa-mi faca rau
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 4:41 pm

Pai da,tu raspunzi in firea pamanteasca.Domnul ne invata sa nu raspundem la rau cu rau,ci cu dragoste.Recunosc ca nici eu nu reusesc intotdeauna,dar macar ma straduiesc.
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 6:24 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Aţi auzit că s-a spus: Ochi pentru ochi şi dinte pentru dinte j. 39 Eu însă vă spun: să nu vă împotriviţi celui rău;

Vezi...chiar Isus spune sa nu te impotrivesti lui satana!
Ci sa-i intorci obrazul sa te mai pocneaca o data!
Eh eu nu sunt asa ...ptr ca nu sunt crestin si daca cineva imi face rau ...pe ala il ia Dracu care l-a pus sa-mi faca rau
A zis sa nu va impotriviti caci este prea puternic si te poate nimici. ''raul'', mentionat de Iisus, este mult mai complex si poate avea multe intelesuri.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 6:32 pm

EmaLovesJesus a scris:
Pai da,tu raspunzi in firea pamanteasca.Domnul ne invata sa nu raspundem la rau cu rau,ci cu dragoste.Recunosc ca nici eu nu reusesc intotdeauna,dar macar ma straduiesc.
Dumnezeu ne permite sa cunoastem doar "firea pamanteasca", si vedem clar ca ne-a oprit accesul la tot ce este ceresc!

Exemplu este chiar Biblia care este o carte scrisa de oameni pamanteni!

Noroc ca Dumnezeu si-a corectat fapta si a trimis Coranul direct din cer prin Arhanghelul Gavrila!

Ma mir ca nu accepti aceasta scriptura ...cu atat mai mult cu cat apreciezi lucrurile care vin din ceruri?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 6:40 pm

Mihai12 a scris:
A zis sa nu va impotriviti caci este prea puternic si te poate nimici.
Fals!
Diavolul ii poate nimicii doar pe crestini sau pe islamici, ateii la fel ca si iudeii nu au Diavol si oricum acesta nu ar avea putere asupra lor, pentru ca nu i s-au VANDUT, ... ca voi!

Citat :

''raul'', mentionat de Iisus, este mult mai complex si poate avea multe intelesuri.
Cu asta sunt de acord, dar oricum tot la rau se refera si nu la bine, desi raul poate veni si de la oameni VANDUTI Diavolului, cat si de la Stapanul cheilor Iadului!
Adica de la Isus-Christos cel care le-a dat puterea Diavolului apostolilor pentru a o putea si ei folosi!

Luca 9.1. Şi chemând pe cei doisprezece ucenici ai Săi, le-a dat putere şi stăpânire peste toţi demonii ....
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 9:03 pm

Asta inseamna ca au primit autoritate peste demoni.La porunca lor au fost multi oameni eliberati de sub puterea demonilor,si vindecati.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Icon_minitimeVin Dec 23, 2011 8:14 am

EmaLovesJesus a scris:
Asta inseamna ca au primit autoritate peste demoni.La porunca lor au fost multi oameni eliberati de sub puterea demonilor,si vindecati.
Daca crezi asta, poate ca crezi ca Dumnezeu nu avea nicio putere si era de fapt un pitic de gradina si nu Atotputernicu.

Da ce cu puterile lui Dumnezeu nu se pot vindeca bolile?
Pai atunci cand sunteti bolnavi de ce nu va rugati lui Dracu?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Icon_minitimeVin Dec 23, 2011 10:16 am

Si a venit in casa, si iarasi multimea s-a adunat, incat ei nu puteau nici sa manance. Si auzind ai Sai, au iesit ca sa-L prinda, ca ziceau: Si-a iesit din fire. Iar carturarii, care veneau din Ierusalim, ziceau ca are pe Beelzebul si ca, cu domnul demonilor, alunga demonii. Si chemandu-i la Sine, le-a vorbit in pilde: Cum poate satana sa alunge pe satana? Daca o imparatie se va dezbina in sine, acea imparatie nu mai poate dainui. Si daca o casa se va dezbina in sine, casa aceea nu va mai putea sa se tina. Si daca satana s-a sculat impotriva sa insusi si s-a dezbinat, nu poate sa dainuiasca, ci are sfarsit.
Dar nimeni nu poate, intrand in casa celui tare, sa-i rapeasca
lucrurile, de nu va lega intai pe cel tare, si atunci va jefui casa lui.
(Marcu 3, 20-27)
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Icon_minitimeVin Dec 23, 2011 10:49 am

Nu crezi ca este prea multa vorbarie in jurul lui Satana si felul viclean in care incearca sa va pacaleasca ...intr-o poveste despre "dumnezeu"

Eu cred ca voi deschide chiar azi un topic care va cuprinde cel putin 10 dovezi Biblice in care vedem ca Isus Christos = Diavolul!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Icon_minitimeVin Dec 23, 2011 11:01 am

Abia astept.Si eu voi veni cu dovezi ca Isus este Fiul lui Dumnezeu,iar satana este vrasmasul Lui.
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Icon_minitimeVin Dec 23, 2011 12:29 pm

Soimos a scris:
Eu cred ca voi deschide chiar azi un topic care va cuprinde cel putin 10 dovezi Biblice in care vedem ca Isus Christos = Diavolul!
Iar vrei sa te faci de ras? Laughing
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Icon_minitimeVin Dec 23, 2011 1:10 pm

Mihai12 a scris:
Soimos a scris:
Eu cred ca voi deschide chiar azi un topic care va cuprinde cel putin 10 dovezi Biblice in care vedem ca Isus Christos = Diavolul!
Iar vrei sa te faci de ras? Laughing
Poi daca postez in el doar versete biblice ...de ce sa ma facc eu de ras?

Sunt cumva eu acela care a scris Biblia si a bagat acele texte acolo?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Icon_minitimeVin Dec 23, 2011 1:52 pm

Este trist ca unii nu vor sa creada asa cum este scris, ci pervertesc adevarul lui Dumnezeu.
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Icon_minitimeVin Dec 23, 2011 2:13 pm

Soimos a scris:
Mihai12 a scris:
Soimos a scris:
Eu cred ca voi deschide chiar azi un topic care va cuprinde cel putin 10 dovezi Biblice in care vedem ca Isus Christos = Diavolul!
Iar vrei sa te faci de ras? Laughing
Poi daca postez in el doar versete biblice ...de ce sa ma facc eu de ras?

Sunt cumva eu acela care a scris Biblia si a bagat acele texte acolo?
Pai te faci de ras ca le postezi, dar nu nici macar nu le intelegi
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Icon_minitimeVin Dec 23, 2011 2:24 pm

Nu numai ca nu le intelege,dar perverteste adevarul.Cel rau rastalmaceste Cuvantul lui Dumnezeu.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Icon_minitimeVin Dec 23, 2011 4:03 pm

Mihai12 a scris:
Pai te faci de ras ca le postezi, dar nu nici macar nu le intelegi
Nu conteaza ca eu nu le inteleg asa cum vrei tu!
Important este sa inteleaga cei care ne citesc asa cum le dicteaza propria lor ratiune!
Eu doar le arata o posibila varianta, nu impun nimic!

Voi sunteti aceia care nu le mai intelegeti corect, ptr ca voi sunteti indoctrinati, adica VICTIME ale unor sarlatani interesati sa va ieie paralele si sa traiasca ca niste paraziti in carca voastra!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Icon_minitimeVin Dec 23, 2011 4:10 pm

EmaLovesJesus a scris:
Nu numai ca nu le intelege,dar perverteste adevarul.Cel rau rastalmaceste Cuvantul lui Dumnezeu.
Ha ha ha ... vorbesti de adevar?
de care adevar?
De acela asumat de rabinii care au recunoscut ca Tanachul este o scriptura scrisa de rabinii marii Sinagoge, care are ca text cronica istorica, culturala si religioasa a poporuluii evreu, iar voi ati furat acele texte si le prezentati in mod mincinos dupa ce le-ati schimbat denumirea si sensul ca fiind Inspirate de Dumnezeu?

Sau cumva adevarul ca Noul Testament este scris de niste Evanghelisti/Apostoli care lucrau cu puteri diabolicesti primite chair de la Isus ?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Icon_minitimeVin Dec 23, 2011 6:42 pm

Isus este Calea,Adevarul si Viata!Daca eu nu vorbesc despre adevar,vrei sa spui ca tu vorbesti despre el? Isus lucra cu puterea primita de la Dumnezeu.,,
Isus S-a apropiat de ei, a vorbit cu ei şi le-a zis: „Toată puterea Mi-a fost dată în cer şi pe pământ.''
Sus In jos
Fernando
Scutier
Scutier
Fernando


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 34
Localizare : Tulcea
Puncte : 102
Data de inscriere : 16/10/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Icon_minitimeVin Dec 23, 2011 8:16 pm

Soimos a scris:
Mihai12 a scris:
Pai te faci de ras ca le postezi, dar nu nici macar nu le intelegi
Nu conteaza ca eu nu le inteleg asa cum vrei tu!
Important este sa inteleaga cei care ne citesc asa cum le dicteaza propria lor ratiune!
Eu doar le arata o posibila varianta, nu impun nimic!

Voi sunteti aceia care nu le mai intelegeti corect, ptr ca voi sunteti indoctrinati, adica VICTIME ale unor sarlatani interesati sa va ieie paralele si sa traiasca ca niste paraziti in carca voastra!

Cei care sunt exploatati de religie si considerati robi ai dumnezeului,tocmai ei se opun sa priceapa adevarul si sa se elibereze din nebunia religiei.Parca ar tine cu dintii sa fie oi in turma de exploatati.E grele cu ei,de multe ori citesc forumul si ma minunez de unde atata incapatanare si delir in mintea lor.Oare cum de nu sunt capabili sa inteleaga ca daca crezi intr-o piatra ai aceleasi trairi halucinante ca si atunci cand crezi in dumnezeul lor sau in orice alta zeitate.Mare este gradina credintei si plina de bezmetici.
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Icon_minitimeVin Dec 23, 2011 9:07 pm

Soimos a scris:
Mihai12 a scris:
Pai te faci de ras ca le postezi, dar nu nici macar nu le intelegi
Nu conteaza ca eu nu le inteleg asa cum vrei tu!
Important este sa inteleaga cei care ne citesc asa cum le dicteaza propria lor ratiune!
Eu doar le arata o posibila varianta, nu impun nimic!

Voi sunteti aceia care nu le mai intelegeti corect, ptr ca voi sunteti indoctrinati, adica VICTIME ale unor sarlatani interesati sa va ieie paralele si sa traiasca ca niste paraziti in carca voastra!
Lasa ca majoritatea care te citesc sunt cam slab de minte. Orice om mai cu mintea la cap stie ca ce scrie in NT are un inteles si nu trebuie scos din context, doar un dement mintatal, un prost vai de mama lui incearca sa inteleaga biblia rupand citatele din context. Un exemplu ar fi boul de Pavel Corut, care s-a dat in spectal la OTV
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Icon_minitimeVin Dec 23, 2011 9:08 pm

Fernando a scris:
Soimos a scris:
Mihai12 a scris:
Pai te faci de ras ca le postezi, dar nu nici macar nu le intelegi
Nu conteaza ca eu nu le inteleg asa cum vrei tu!
Important este sa inteleaga cei care ne citesc asa cum le dicteaza propria lor ratiune!
Eu doar le arata o posibila varianta, nu impun nimic!

Voi sunteti aceia care nu le mai intelegeti corect, ptr ca voi sunteti indoctrinati, adica VICTIME ale unor sarlatani interesati sa va ieie paralele si sa traiasca ca niste paraziti in carca voastra!

Cei care sunt exploatati de religie si considerati robi ai dumnezeului,tocmai ei se opun sa priceapa adevarul si sa se elibereze din nebunia religiei.Parca ar tine cu dintii sa fie oi in turma de exploatati.E grele cu ei,de multe ori citesc forumul si ma minunez de unde atata incapatanare si delir in mintea lor.Oare cum de nu sunt capabili sa inteleaga ca daca crezi intr-o piatra ai aceleasi trairi halucinante ca si atunci cand crezi in dumnezeul lor sau in orice alta zeitate.Mare este gradina credintei si plina de bezmetici.
Ma tu cam semeni cu Apopii, dupa scris. Numai el vinea cu AD HOMINEMURI si cu concluzii filozofice, de iti venea sa te duci la baie si sa te pishi Laughing
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Icon_minitimeVin Dec 23, 2011 9:11 pm

Fernando a scris:
E grele cu ei,de multe ori citesc forumul si ma minunez de unde atata incapatanare si delir in mintea lor.Oare cum de nu sunt capabili sa inteleaga ca daca crezi intr-o piatra ai aceleasi trairi halucinante ca si atunci cand crezi in dumnezeul lor sau in orice alta zeitate
De atei ca tine e plina lumea; oameni ce cred ca au descoperit mersul pe jos sau apa calda. Oameni aroganti si plini de ei. E grele cu noi? Dar cu voi ca sunteti batuti in cap, nu e grele ma? Tu ai citit discutiile mele cu Soimos pana acum? De ce oare am eu impresia ca pe forumul asta sunt doar 2 sau 3 persoane in afara de mine( din cauza clonelor)? Discut si cu atei aproape zilnic, dar nicaeri nu gasesc prosti facuti gramada ca aici. Chiar au evadat toti nebunii de la sanatoriu si s-au refugiat aici?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Icon_minitimeSam Dec 24, 2011 9:13 am

Mihai12 a scris:
Discut si cu atei aproape zilnic, dar nicaeri nu gasesc prosti facuti gramada ca aici. Chiar au evadat toti nebunii de la sanatoriu si s-au refugiat aici?
Faptul ca pe tine nu te duce mintea nici macar sa intelegi ca 1+1=2 ... nu inseamna ca noi suntem cei prosti ...ci mai mult ca sigur TU!

Exemplul cu ateii cu care vorbesti si care nu sunt ca noi este dovada faptului ca tu ca un inapoiat si retardat ce esti vorbesti cu ateii care sunt la nivelul tau.
Aici pe forum sunt oameni de cu totul alt nivel, si din cauza asta vezi tu ca noi nu suntem la fel de josnici ca tine si cei de langa tine.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Icon_minitimeSam Dec 24, 2011 12:41 pm

Mihai12 a scris:
Ma tu cam semeni cu Apopii, dupa scris.

Da, foloseste aceleasi fonturi ca si mine grin
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 12:11 pm

editat ptr atac la persoana
Tu chiar nu vezi ca atunci cand ataci iti sunt taiate postarile?
Nu iti pare rau sa muncesti atata pe degeaba?

Stii care e deviza?

Nu poti tu scrie atata cat pot taia eu!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 9:40 pm

Soimos,de ce esti rautacios,de ce ii editezi postarile si nu ii lasi libertatea de exprimare?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 10:07 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos,de ce esti rautacios,de ce ii editezi postarile si nu ii lasi libertatea de exprimare?

Ptr ca vorbeste ca un birjar!

ai vazut ca atunci cand vorbeste civilizat l-am lasat sa posteze si nu l-am editat!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Icon_minitime

Sus In jos
 
Intrebari si raspunsuri
Sus 
Pagina 6 din 24Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 15 ... 24  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Intrebari si raspunsuri
» Noi si altii
» Intrebari cenzurate pe TPU

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Dialoguri :: Dueluri :: Dialog cu pocaitii ?-
Mergi direct la: