Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 A Crede inseamna A nu Stii

In jos 
+8
livius
H1perion
amanda
Zian
otilia
buburuzu
Apopii
Soimos
12 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_minitimeDum Feb 07, 2010 4:17 pm

Soimos a scris:

Nu noi suntem dumnezeii ci hiperconstiinta aflata in viitor catre care tindem prin evolutie (ca specie)
Deci nu suntem altii decat ne credem ci suntem o etapa in evolutia omului ca specie catre ceva ce se poate odata numi Dumnezeu.
Eu am inteles la ce te referi tu cand spui dumnezeu, dar incerc sa clarific lucrurile pentru ceilalti care citesc, nu pentru mine.

Evolutia omenirii tinde catre autodistrugere si in felul acesta se poate spune ca tinde catre dumnezeu care este un Zeu al crimei si distrugerii!

Frumos ar fi ca omenirea sa-si revizuiasca directia de evolutie si sa renunte la distrugere alegand o directie in armonie cu Natura si cu respectul fata de tot ceea ce ne inconjoara! Atunci am putea spune ca tindem catre un stadiu avansat de civilizatie.
Sus In jos
http://www.paganism.ro
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Data de inscriere : 13/12/2008

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_minitimeDum Feb 07, 2010 5:39 pm

Soimos a scris:
otilia a scris:

Acum depinde ce intelege fiecare prin Dumnezeu.
Daca eu inteleg prin Dumnezeu ca fiind Energia Universala impreuna cu Legile Universului,atunci da,Dumnezeu este in fiecare din noi.
Partial subscriu la idee cu mentiunea ca energia din care suntem creati si energiile care ne anima nu vin de la un Dumnezeu ci de la niste legi ale naturii nascute (pentru noi) la marele Big Bang.

Dar nu cred ca acesta este Dumnezeul ...ci rezultatul a ceea ce vom ajunge noi (ca specie cu hiperconstiinta) peste cateva sute sau mii de ani de evolutie

asta da imbrobodire... i fi si proroc bagsama!

du-te mei si plimba ursu.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_minitimeDum Feb 07, 2010 9:24 pm

Daca ai fi invatat fizica ... poate ca intelegeai mai mult despre materie si din ce este compusa .... iar daca acele invataturi le combinai cu nitica filozofie recte "dialectica" si nu ai fi fost atat de imbrobodit ...atunci poate vedeai clar sensul vietii ...si puteai fi si tu profet.
Dar asa cu capul in nori si plin de tarana ca asa te-a creat pe tine "dumnezeul" tau, e greu sa intelegi realitatea pamanteasca pentru ca tu te-ai specializat in "realitatile ceresti" pe care le-ai gasit in chiar in inima minciunii.
Asta da miracol!
Sus In jos
otilia
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 05/02/2010

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 8:56 am

Apopii a scris:

Frumos ar fi ca omenirea sa-si revizuiasca directia de evolutie si sa renunte la distrugere alegand o directie in armonie cu Natura si cu respectul fata de tot ceea ce ne inconjoara! Atunci am putea spune ca tindem catre un stadiu avansat de civilizatie.

Aici cred ca tine de respectul fata de sine al fiecaruia.Daca nu te respecti pe tine nu ai sa poti respecta nimic din exterior,nici pe frate,vecin ,strain si cu atat mai mult Natura.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 9:04 am

otilia a scris:

Aici cred ca tine de respectul fata de sine al fiecaruia.Daca nu te respecti pe tine nu ai sa poti respecta nimic din exterior,nici pe frate,vecin ,strain si cu atat mai mult Natura.
Bineinteles!!! Noi toti la un loc formam omenirea, iar evolutia ei depinde de fiecare dintre noi.
Sus In jos
http://www.paganism.ro
otilia
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 05/02/2010

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 9:09 am

Apopii a scris:


Bineinteles!!! Noi toti la un loc formam omenirea, iar evolutia ei depinde de fiecare dintre noi.

Daca fiecare dintre noi,am pune in practica ceea ce a spus candva Mahatma Gandhi,am fi pe drumul cel bun,zic eu.

"Fii tu schimbarea pe care vrei sa o vezi in lume!"
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 9:43 am

otilia a scris:

"Fii tu schimbarea pe care vrei sa o vezi in lume!"
Sunt din ce in ce mai multi oameni care au inceput sa faca acest lucru, deci suntem pe calea cea buna! 
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Zian
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 214
Data de inscriere : 09/02/2010

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 9:58 am

Ce este CREDINTA? A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Affraid
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 10:02 am

Zian a scris:
Ce este CREDINTA? A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Affraid
Tu esti credinciosul... deci spune in mod concis!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Zian
Lancier
Lancier
Zian


Numarul mesajelor : 214
Localizare : Bucuresti
Puncte : 258
Data de inscriere : 09/02/2010

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 10:05 am

Credinta inseamna sa crezi ce zice Biblia? De unde stii ca ce intelegi tu(care este diferit de ce intelege alta persoana) este BINE sau RAU? Crezi ca Dumnezeu trebuia sa scrie sute de carti ca sa ne spuna despre El? Dumnezeu a pus ADEVARUL in inima omului de la creatie.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 10:09 am

Zian a scris:
Credinta inseamna sa crezi ce zice Biblia? De unde stii ca ce intelegi tu(care este diferit de ce intelege alta persoana) este BINE sau RAU? Crezi ca Dumnezeu trebuia sa scrie sute de carti ca sa ne spuna despre El? Dumnezeu a pus ADEVARUL in inima omului de la creatie.
N-ai spus ce este credinta! Intai spune si apoi discutam definitia!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Zian
Lancier
Lancier
Zian


Numarul mesajelor : 214
Localizare : Bucuresti
Puncte : 258
Data de inscriere : 09/02/2010

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 10:48 am

Apopii a scris:
Zian a scris:
Credinta inseamna sa crezi ce zice Biblia? De unde stii ca ce intelegi tu(care este diferit de ce intelege alta persoana) este BINE sau RAU? Crezi ca Dumnezeu trebuia sa scrie sute de carti ca sa ne spuna despre El? Dumnezeu a pus ADEVARUL in inima omului de la creatie.
N-ai spus ce este credinta! Intai spune si apoi discutam definitia!
Experimenteaza singur ce este credinta. Singurul mod de a face aceasta este in rugaciune. Cere-i lui Dumnezeu sa iti dea CREDINTA. Daca ai credinta, in momentul in care te vei ruga, vei si primi, dupa masura credintei tale. Daca nu stii cum sa te rogi, cere-i lui Dumnezeu sa se roage in tine.
Rugaciunea este convorbirea cu Dumnezeu, cea care uneste Creatura cu Creatorul. Imparatia lui Dumnezeu este in inima noastra si nu trebuie sa o cautam undeva in afara noastra. Nu sunt doar lozinci, ci poti afla prin experienta directa.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 4:07 pm

Zian a scris:

Experimenteaza singur ce este credinta.
Nu ma intereseaza, credinta este pentru cei ce nu sunt in stare sa gandeasca singuri si au nevoie de altii ca sa le spuna ce si cum!
Zian a scris:
Singurul mod de a face aceasta este in rugaciune. Cere-i lui Dumnezeu sa iti dea CREDINTA. Daca ai credinta, in momentul in care te vei ruga, vei si primi, dupa masura credintei tale. Daca nu stii cum sa te rogi, cere-i lui Dumnezeu sa se roage in tine.
Rugaciunea este convorbirea cu Dumnezeu, cea care uneste Creatura cu Creatorul. Imparatia lui Dumnezeu este in inima noastra si nu trebuie sa o cautam undeva in afara noastra. Nu sunt doar lozinci, ci poti afla prin experienta directa.
Astea nu sunt decat lozinci sau altfel spus: limba de lemn a religiei Smile 
Sus In jos
http://www.paganism.ro
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 5:42 pm

mei Soimos, daca nu te-ar fi interesat credinta, n-ai fi deschis forumu asta!

ca sa poti combate ceva, in primul rand trebuie sa ai habar de acel ceva, nu!?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 6:41 pm

nelu a scris:

ca sa poti combate ceva, in primul rand trebuie sa ai habar de acel ceva, nu!?
Biblia nu este o carte secreta, este accesibila oricui, ba mai mult ti-o dau unii si gratis, doar doar s-o mai gasi cate cineva s-o citeasca. Eu am citit-o de trei ori in mod direct si de mai multe ori prin intermediul citatelor scrise din ea pe mai multe forumuri! In plus am citit si comentarii si interpretari la adresa ei! 


Tu esti credincios, de cate ori ai citit biblia? Poti face cateva comentarii privind Potopul?
Sus In jos
http://www.paganism.ro
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 10:59 pm

si crezi ca ar duce undeva, discutia!?

voi cu stiinta noi cu credinta.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 11:25 pm

nelu a scris:
si crezi ca ar duce undeva, discutia!?

voi cu stiinta noi cu credinta.

Adica noi cei pentru stiinta suntem pentru lumea asta, iar cei cu credinta sunt ptr lumea aialalta.
Sau cu alte cuvinte noi vom fi morti atunci ... iar voi sunteti morti acum ...(macar din p de v al spiritualitatii adevarate)
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_minitimeMier Feb 10, 2010 4:52 pm

"A crede inseamna A nu Stii", ce?

sunt/ au fost o gramada de oameni de stiinta si nu numai, care cred exact ceea ce si eu cred... apropo mei Soimica, acei oameni te baga in buzunar, cu tot, de aceea nici n-ai sa-i vezi vreodata pe aici , n-au timp de palavragit aiurea-n tranvai.

euuuu, din lipsa de ocupatie... ma mai delectez si io!

oricum si tu esti o persoana interesanta. A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_wink
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_minitimeMier Feb 10, 2010 7:06 pm

nelu a scris:

sunt/ au fost o gramada de oameni de stiinta si nu numai, care cred exact ceea ce si eu cred... apropo mei Soimica, acei oameni te baga in buzunar, cu tot, de aceea nici n-ai sa-i vezi vreodata pe aici , n-au timp de palavragit aiurea-n tranvai.
Ce ma distreaza pe mine cei care nu stiu nimic, dar au impresia ca stiu tot Smile 

Am presupus ca stii doar ce gandeste, ce face si ce vrea dumnezeu, dar observ ca stii chiar si ce cred oamenii de stiinta, ba si obiceiurile pe care le au!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
amanda
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 41
Localizare : georgia,SUA
Puncte : 42
Data de inscriere : 22/12/2009

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_minitimeMier Feb 10, 2010 8:03 pm

a crede inseamna a nu sti?????? nicidecum
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_minitimeMier Feb 10, 2010 8:20 pm

amanda a scris:
a crede inseamna a nu sti?????? nicidecum
Lamureste-ne si pe noi, pentru ca simple afirmatii poate face si un copil cu intelect subliminal!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
H1perion
Lancier
Lancier
H1perion


Numarul mesajelor : 302
Varsta : 30
Localizare : Vin la tine
Puncte : 309
Data de inscriere : 22/01/2009

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 16, 2010 2:56 pm

nelu , in loc sa crezi mai bine te informezi , cum ar fii ..

"CRED CA MAINE NINGE!!" ... decat s-a cred mai bine dau o tura pe un site METEO cu vremea de maine si aflu tot ..

sau

"CRED CA MAI AM BANI SA CUMPAR SUC" ..decat s-a cred si sa raman fara bani s-a ma fac de ras in fata vanzatoarei ...mai bine dau o tura pana la buzunar si vad cati bani am .

sau ..

"CRED CA DUMNEZEU MA AJUTA SA IAU BACUL DACA MA ROG" ..

cred ca daca te bazezi pe asa ceva .. CLAR IL EI ..! ..
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_minitimeMier Feb 17, 2010 7:15 am

ooooooo, multumesc de sfaturi!

uite ca am invatat si io ceva, n-am auzit in viata mea de asa ceva... merci, merci!

muream prost daca nu exista-i tu sau ApoSoi. A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_wink
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_minitimeMier Feb 17, 2010 7:20 am

nelu a scris:

muream prost daca nu exista-i tu sau ApoSoi. A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_wink
Nu cred ca ti-a ajutat in vreun fel! Roaga-l pe Isus sa te ajute, el a afirmat: "fericiti cei sarmani cu duhul, a lor va fi imparatia", evident cea din cer... da' vezi cand ajungi acolo sa nu te ratacesti printre nori Smile 
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_minitimeMier Feb 17, 2010 7:57 am

nelu a scris:


muream prost daca nu exista-i tu sau ApoSoi. A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_wink

Crezi cumva ca eu si Apopii suntem mantuitori ai prostiei umane?

Fals!

Noi suntem doar "mantuitori de religie"!

Prostia nu este altceva decat nestiinta si imaturizare ...si de nestinta te poti vindeca foar atunci cand schimbi macazul si de la Credinta( nestiinta) treci la studiu ...adica te dai de partea stintei.
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_minitimeMier Feb 17, 2010 8:01 am

ofcors A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_lol
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_minitimeMier Feb 17, 2010 8:07 am

nelu a scris:
ofcors A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_lol
In loc de "ofcors" ma asteptam sa imi zici "Ja natuerlich" sau "Selbstverstadlich" ...sau ai uitata germana? (pe care nu ai stiut-o niciodata)
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_minitimeMier Feb 17, 2010 12:55 pm

natuerlich sau naturlich?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_minitimeMier Feb 17, 2010 6:23 pm

M-ai convins!

Habar nu ai!
Nici macar nu stii ca in germana litera u cu accentul Umlaut, se scrie atunci cand tastatura nu are acel accent ... cu ue!
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_minitimeMier Feb 17, 2010 9:59 pm

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Drunken_smilie
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 18, 2010 7:35 am

slab Asylbewerber ai mai fost din moment ce nimic nu s-a prins de tine din "periaoda germana"
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 18, 2010 7:41 am

daca ai acces la date, vezi ce a facut Ioan Mieth pe acolo A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_wink
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 18, 2010 7:50 am

Am cautat pe "Who is who" (cartea Domnului in care sunt insemnati toti care au facut ceva remarcabil) ...si stii ce-am gasit ?

Te las sa ghicesti!
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 18, 2010 8:24 am

nu sunt ghicitor, asa ca spune tu!
Sus In jos
Continut sponsorizat





A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
A Crede inseamna A nu Stii
Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Crede si nu cerceta!
» Ce inseamna sa fii credincios?
» Iata ce inseamna a fi un bun credincios

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Dialoguri :: Opinii fundamentate :: Intrebari diverse-
Mergi direct la: