Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 A Crede inseamna A nu Stii

In jos 
+8
livius
H1perion
amanda
Zian
otilia
buburuzu
Apopii
Soimos
12 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Data de inscriere : 13/12/2008

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Icon_minitimeMier Feb 17, 2010 8:01 am

ofcors A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Icon_lol
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Icon_minitimeMier Feb 17, 2010 8:07 am

nelu a scris:
ofcors A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Icon_lol
In loc de "ofcors" ma asteptam sa imi zici "Ja natuerlich" sau "Selbstverstadlich" ...sau ai uitata germana? (pe care nu ai stiut-o niciodata)
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Data de inscriere : 13/12/2008

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Icon_minitimeMier Feb 17, 2010 12:55 pm

natuerlich sau naturlich?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Icon_minitimeMier Feb 17, 2010 6:23 pm

M-ai convins!

Habar nu ai!
Nici macar nu stii ca in germana litera u cu accentul Umlaut, se scrie atunci cand tastatura nu are acel accent ... cu ue!
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Data de inscriere : 13/12/2008

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Icon_minitimeMier Feb 17, 2010 9:59 pm

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Drunken_smilie
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 18, 2010 7:35 am

slab Asylbewerber ai mai fost din moment ce nimic nu s-a prins de tine din "periaoda germana"
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Data de inscriere : 13/12/2008

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 18, 2010 7:41 am

daca ai acces la date, vezi ce a facut Ioan Mieth pe acolo A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Icon_wink
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 18, 2010 7:50 am

Am cautat pe "Who is who" (cartea Domnului in care sunt insemnati toti care au facut ceva remarcabil) ...si stii ce-am gasit ?

Te las sa ghicesti!
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Data de inscriere : 13/12/2008

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 18, 2010 8:24 am

nu sunt ghicitor, asa ca spune tu!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 18, 2010 1:35 pm

Mai bine ca nu esti ghicitor ... ca altfel poate ai "ghicii" adevarul ... pe baza de realitati si ai cadea din cer cu picioarele pe pamant ...si asta ar fi ceva dureros ....asa ca traieste mai departe in lumea ta ... cu oameni inaltati in rang de "dumnezei" de catre criminali in serie!
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 18, 2010 8:06 pm

ce alauta stricata si dezacordata ai!

bleah, mereu aceleasi vorbe... pfui teufel!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 18, 2010 8:08 pm

Ce noroc ca religia ta e plina de nouatati ...si nu de aceleasi vorbe idioate de acum 2000 de ani!

Sa intelegem cumva ca noutatea in religia ta este faptul ca v-ati prins ca "dumnezeul" vostru e Dracu?

Sti care personalitate a omenirii, model de umanitate si spiritualitate pentru toata planeta, spunea despre crestinism ca e o religie diabolica?


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Vin Feb 19, 2010 6:53 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Icon_minitimeVin Feb 19, 2010 6:33 am

A crede este sinonim cu a presupune, iar presupunerea se face in conditiile in care nu exista informatii, deci nu se stie! In concluzie, afirmatia: a crede inseamna a nu sti, este corecta!

Majoritatea argumentelor aduse in sprijinul existentei reale a lui dumnezeu sunt speculative, sustinand ca orice fenomen ce nu se poate explica este opera sa. Daca dumnezeu ar fi existat, nu ar mai fi fost necesare argumentele aduse in favoarea existentei sau inexistentei sale. Pur si simplu dumnezeu si-ar fi facut observabila existenta de-a lungul miilor de ani, de cand se vorbeste despre el!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Icon_minitimeSam Feb 20, 2010 12:56 pm

Ce spui tu, ca deobicei, este corect pana in ultimul detaliu.

Sti ce nu inteleg eu?

Cum pot niste tineri elevi sau studenti sa refuze munca de documentatie atunci cand au de facut o obtiune majora in viata ... (de ex. botezul la pocaiti, ceva ce ii condamna pe veci la intuneric mental si nu rareori ii face sa isi rateze viata, care cica, este inutila aici pe pamant).

Am observat la toti imbroboditii , si Zian era un asemenea caz, ca atunci cand le explici ceva argumentat la care nu pot sa-ti raspunda, dau bir cu fugitii, asa cum fac ultimii lasi.
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Icon_minitimeDum Feb 21, 2010 7:29 am

pai e si normal sa plece, nu avea sens sa discute/ dispute lucruri la nesfarsit in contradictoriu
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Icon_minitimeDum Feb 21, 2010 9:00 am

Ca sa poti vorbi in contradictoriu trebuie sa fi capabil sa schimbi idei ARGUMENTATE ... ceea ce vedem bine ca el nu a fost capabil sa faca!

Atunci cand altul iti prezinta argumente si tu nu ai alte argumente din sfera realului cu ce sa iti sustii ideile, si fuge ca un las ca nu cumva acele argumente pe care le-a auzit sa il abata din prostia in care crede ca un fanatic de teama ca nu cumva acele idei-argumentate sa il duca la "gandu cel bun" ...asta nu se cheama "disputa in contradictoriu" ci .... FUGA DE LAS.

Ca sa nu vorbesc vorbe goale .... atunci cand dau un citat repetat in Biblie in mai multe locuri in care Isus spune ca Biserica lui Dumnezeu este CORPUL OMULUI si el imi prezinta biserici-cladiri frumoase institutionalizate de criminalul Constantin si sfintite de sarlatani mafioti ...tu ca unul care urmeaza calea lui Isus ...pe cine asculti?
Pe Isus sau pe popa?

Deci gresesti in aprecieri ...nu sunt dispute fara sfarsit ...ci fuga LASA fata de ADEVAR
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Icon_minitimeDum Feb 21, 2010 11:48 am

caaare adevar?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Icon_minitimeDum Feb 21, 2010 9:35 pm

nelu a scris:
caaare adevar?
Adevar este numai realitatea care se poate dovedi!

Adevarul vostru din ceruri (loc nestiut necunoscut unde nu se poate dovedi nimic) se numeste Minciuna ptr fraieri, nu adevar!
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Icon_minitimeLun Feb 22, 2010 7:19 am

Adevarul este doar in Isus, pt. ca El este Calea, Adevarul si Viatza.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Icon_minitimeLun Feb 22, 2010 10:07 am

Asta e valabil doar daca esti credincios si intradevar nu stii absolut nimic!

Oare o fi adevarat ca daca te arunci cu capul in jos de la etajul 10 dai de dracu?
Sau acela o fi cumva Isus?
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Icon_minitimeLun Feb 22, 2010 12:35 pm

io unu nu-ti doresc ase ceva!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Icon_minitimeLun Feb 22, 2010 1:28 pm

Dar de ce ... Nu e mantuirea prin Isus-Christos cel mai important lucru ?


Sau sti cumva care va fi realitatea de dupa cazatura ... adica adevarul?

Pai nu ziceai ca Adevarul e doar in Hristos? ...ba chiar si Calea (adica de la etajul 10 pana la asfalt) ...si Viata ...adica viata... care ii asteapta pe toti dupa ce Hristos le deschide usa mortii si ii invita in imparatia sa IADUL ...in care le daruieste viata vesnica ...bineinteles ca intr-un cazan!
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Icon_minitimeLun Feb 22, 2010 5:25 pm

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Drunken_smilie
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Icon_minitimeLun Feb 22, 2010 5:27 pm

Ai invatat deja lectia ... nu-i asa?
Mai e nevoie sa o si intelegi ...si totul va fi OK!
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Icon_minitimeMar Feb 23, 2010 8:41 am

nu numai ca am inteles-o dar te si cred.

ce mai sti?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Icon_minitimeMar Feb 23, 2010 2:10 pm

Daca e asa ...stiu ca esti pe drumul cel bun ...adica urmezi Calea(lui Isussi nu pe a crestinismului ) Adevarul (adica realiatea) si VIATA (adica viata asta ca alta nu e decat in povestile cu Ros Cocos)


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Mar Feb 23, 2010 10:08 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Icon_minitimeMier Feb 24, 2010 2:02 pm

Soimos a scris:
Daca e asa ...stiu ca esti pe drumul cel bun ...adica urmezi Calea(lui Isus si nu pe a crestinismului ) Adevarul (adica realiatea) si VIATA (adica viata asta ca alta nu e decat in povestile cu Ros Cocos)

oooooooooo!!!

realitatea vietzii acesteia este Isus... hmmm, interesant!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Icon_minitimeMier Feb 24, 2010 4:16 pm

Pai nu Isus (fara christos)este Calea(exemplul sau personal) Adevarul(ai vazut in DEX ca Adevarul=Realitate) si Viata (care se naste din iubire) si nu din predici din Biblie.
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Icon_minitimeMier Feb 24, 2010 5:23 pm

mila voiesc, spunea Mantuitorul!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Icon_minitimeMier Feb 24, 2010 5:28 pm

nelu a scris:
mila voiesc, spunea Mantuitorul!
Isus nu era Mantuitor!
Singurul mantuitor e Dumnezeu, vezi Maleahi. chiar traducerea numelui lui Isus confirma acest lucru!

Atentie ...cand vorbesc de Dumnezeu ma refer la micul zeu tribal al religiei mozaice ...adica Yahwe cel fara copii ...crestinii desi au ca zeu tot un Yahwe ...dar cu copii ...nu au Dumnezeu ci Diavol!
Crezi ca Diavolul te va putea mantui? ... sau astepti cuminte in biserica ta mantuirea prin Pavel ...adica cel pe a cui cale o urmezi!
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Icon_minitimeMier Feb 24, 2010 9:45 pm

urmez Adevarul, te deranjeaza?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 25, 2010 10:21 am

nelu a scris:
urmez Adevarul, te deranjeaza?

Tot asa cum si eu il urmez pe Dumnezeu ... atunci cand zbor cu avionul!
Sus In jos
livius
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 289
Varsta : 45
Puncte : 290
Data de inscriere : 20/04/2008

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 25, 2010 10:28 am

nelu a scris:
urmez Adevarul, te deranjeaza?
Cum il urmezi ?
Asa cum o fac spionii care te fileaza?
Adica cand isi intoarce privirea catre tine te intorci facandu-te ca nu-l vezi, iar cand se indreapta catre tine te ascunzi de el ?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Mar 04, 2010 6:00 am

Urmeaza adevarul prin credinta, adica ceea ce i se nazare lui ca este adevar!!! In evul mediu crestinii urmau adevarul precum ca planeta este plata ca o farfurie.
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Continut sponsorizat





A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A Crede inseamna A nu Stii   A Crede inseamna A nu Stii - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos
 
A Crede inseamna A nu Stii
Sus 
Pagina 3 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Crede si nu cerceta!
» Ce inseamna sa fii credincios?
» Iata ce inseamna a fi un bun credincios

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Dialoguri :: Opinii fundamentate :: Intrebari diverse-
Mergi direct la: