Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Despre cer - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Despre cer - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Despre cer - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Despre cer - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Despre cer - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Despre cer - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Despre cer - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Despre cer - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Despre cer - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Despre cer

In jos 
+14
Bogdan Stanoiu
Arcangelo
Anticristul
imishaa
stuttgart
totyo
emil_m
Zian
Silverdane
Black velvet
Apopii
Teo
corneliugi
Soimos
18 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre cer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer - Pagina 2 Icon_minitimeMar Apr 06, 2010 3:23 pm

Deci imi dai dreptate!

...adica Isus fiind Luciferul din Iad cand se uita in sus imi vede cerul ... tot asa cum eu privind in sus as putea sa vad curu paros al Yahwe ...daca ar exista?
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 896
Data de inscriere : 27/03/2010

Despre cer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer - Pagina 2 Icon_minitimeMar Apr 06, 2010 4:13 pm

Soimos a scris:
Deci imi dai dreptate!

...adica Isus fiind Luciferul din Iad cand se uita in sus imi vede cerul ... tot asa cum eu privind in sus as putea sa vad curu paros al Yahwe ...daca ar exista?
Pai daca lucrurile au fost inversate in biblie, atunci yahwele este cel rau si este jos, iar Lucifer (Luceafarul) este cel bun si este sus. Daca te uiti pe cer, ceea ce am spus eu acum are sa devina evident.
Sus In jos
Silverdane
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 49
Data de inscriere : 07/06/2010

Despre cer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iun 07, 2010 5:05 pm

Soimos a scris:
buburuzu a scris:
Despre cer - Pagina 2 Drunken_smilie
Ma gandesc cat de "constient" poate sa fie cineva care intra benevol in mafie (desi crestinismul este muuuult mai mult decat o mafie) si isi vinde sufletul unuia care singur se recunoaste ca e Stapanul cheilor Iadului ? (Adica Dracu)
Si ca sa nu zici ca am idei putine si fixe acelasi lucru il spune si tatal cel ceresc in Apoc 12.12.

Intrebare ...ce argumente ai tu si mai ales ce valoare au ele ... ca sa il contrazici tu atat pe Isus cat si pe Dumnezeu?

Cerurile nu se vad de aici, pentru ca sunt acoperite de focul infernal al soarelui si intunericul noptii.

Pe lumile celeste, calea de a ajunge de pe lumea unde te gaseai, pe altele, era de a zbura prin cerul dintre ele. Astfel fiecare lume era separata de "cerul" sau aerul/lumina naturala dintre ele.

Cum lumina naturala a cerului era crepusculara, sau norii de mana ce pluteau intre lumile celeste, care erau si sursa materiala din care lumile erau facute, nu era posibila existenta luminii solare sau intunericului in ceruri.

Aceaste energii blestemate sunt fabrica realitatii din gradina diavolului, adica lumea aceasta. Aerul proaspat din ceruri este dominat aici de energiile infernale si demonice ce formeaza "elementele".

Iar cultul crestin este popular aici, pentru ca cel care are "cheile iadului", adica puterea de a transforma cerul unei lumi celeste intr-o astfel de lume infernala, este cum ai spus tu Dracul.

Dracul impreuna cu Dumnezeu, erau doi duci ai unei rase celeste decazute, puternic vampirice. Comparativ cu alte rase puternice, marete, vampirii erau doar un neam slab, decazut ce avea nevoie vitala de sange divin de la rasele vii, sau putere de la altii pentru a subzista.

Sursa creeri vampirilor era din decaderea unui spirit din neamul vietii, ce a devenit prima succubus. Ea fura forta vitala si bea sangele altor spirite, si le blestema sufletul si corpul pana isi pierdeau spiritualitatea si vointa libera si infatisarea originala.

Dupa moartea acelei decazute, care a fost creatoarea intunericului in ceruri, prima succubus si mama vampirilor, majoritatea vampirilor ei si-au recapat vointa libera eliberandu-se de sub tirania ei.

Cei mai ipocrit-nobili gen Dumnezeu au incercat sa redevina buni, si au incercat sa se alieze cu neamurile vietii, pentru a limita pericolul fratilor sai intunecati. Cei mai onesti gen Satan incercau sa domine spiritele din neamul vietii, pentru a le bea sangele oricand dorea el, pentru a ramane in viata si a capata putere. Astfel un clan de spirite vindecatoare au acceptat cativa vampiri in intentia de a schimba raul facut de mama intunericului, pentru a-i face buni. Dar au esuat si doar au obtinut un neam de aroganti, obsedati de putere si glorie, cum era si creatoarea lor.

Alt clan de spirite mai obsedate de influenta si lupta, si aspecte mai materialiste, s-au aliat cu vampirii gen Satan, si ii foloseau ca unitati de lupta foarte puternice, impotriva altor clanuri rivale. Unele spirite din clanurile acestea decadeau prin influenta vampirilor aliati, si deveneau vrajitoare si succubus, dupa ce continuau sa-si bea sangele reciproc cu vampirii lor.

Dar dumnezeu si iisus erau practic degenerati in ceruri, ce s-au straduit mult si bine pana sa fie alesi pentru functii cat de cat cruciale in cadrul clanului in care au fost adoptati. Iar tendintele de putere si glorie, obtinute prin sacrificii si sange, si alte ritualuri pe care spiritele aliate lor nu aveau habar din cauza relativei inocente, i-au ajutat sa le pacaleasca mai usor si sa fie chiar respectati de catre clanurile aliate lor.

Iadul acesta este un cadou facut lui Iisus pentru a exila o parte din dusmanii lui din ceruri iar religia de aici tentiva lui de a converti dusmanii lui in aliati, dupa ce a fost infrant dupa tentative nereusite de invadare si cucerire a lumilor straine lui. Astfel in afara granitelor acestei lumi, Iisus se ascunde pe o lume celesta inzapezita, cu monstrii lui si putinele suflete pe care le forteaza sa-l serveasca, sperand ca iubitul sau frate si complice Satan, sa vina cu armatele intunericului sa-l reinscauneze ca duce in clanul de spirite pe care el incerca sa-l domine, dupa ce l-a detronat pe Dumnezeu prin manipulare politica in cadrul consiliului regal.

In perspectiva cerurilor si miilor de lumi de acolo, si sutele de clanuri si zecile de neamuri, Iisus este doar un pacalici obsedat de putere ce si-a tradat clanul ca un las, iar Satan e doar un complotist ordinar ce incerca sa fure putere de la altii. Si ei sunt evident doar vampiri, adica neamul decazut de copii ai intunericului, ramasite ale primului razboi intunecat al unei rase ceresti a vietii. Ingerii sunt apropo, tot un clan de vampiri, si n-au nimic spiritual in ei, pentru ca au suflete slabe si muritoare.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre cer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iun 07, 2010 7:36 pm

Silverdane a scris:


Cerurile nu se vad de aici, pentru ca sunt acoperite de focul infernal al soarelui si intunericul noptii.

Explicatia asta tinea la prosti acum 200 de ani.
Dar sa vi cu asemenea bazaconii cand sunt telescoape plasate pe orbita cosmica ...adica in cer, de ex. telescopul Havel, nu mai au in fata lor nici un foc de niciun fel, ci doar bolta instelata a noptii eterne ...si culmea este ca nu a vazut nimeni cerul si fauna dubioasa care-l populeaza si care minte ca ne vede!

Citat :

Pe lumile celeste, calea de a ajunge de pe lumea unde te gaseai, pe altele, era de a zbura prin cerul dintre ele. Astfel fiecare lume era separata de "cerul" sau aerul/lumina naturala dintre ele.
Ai vazut cam multe filme SF.
Calea pe care am venit cu totii in lume trece prin parintii nostrii care ne-au deschis calea catre lumea aceasta printr- un contact sexual ...si nu prin zbor in cer ca ingerii!
Eu iti pot dovedi ca afirmatia mea este reala ...dar tu o poti sustine cu argumente din sfera realului (adica adevarate) ideile tale fanteziste?

Citat :

Cum lumina naturala a cerului era crepusculara, sau norii de mana ce pluteau intre lumile celeste, care erau si sursa materiala din care lumile erau facute, nu era posibila existenta luminii solare sau intunericului in ceruri.
Ce sa cauti tu prin nori cand se stie clar ca si tu ca oricine, ai iesit din tzeghea lu tatal tau?
Sau orgasmul sau a fost ca o explozie e tun in care incarcatura a fost trimisa dincolo de nori si reintrand in atmosfera a contaminat toate fetele mari care au stat din greseala pe aceasta traiectorie?

Or fi fost tatal tau si cu mama te ceva cosmonauti cu misiunea de a se imperechea in cer ... de ne povestesti snoave din astea?

Scuza -ma te rog ca ma exprim asa ...dar eu am impresia ca tu nu stii nici ceea ce stie un copil de 5 ani despre cum aduce barza copii pe horn?
Oare aceste lipsuri elementare si catastrofale de cultura elementara au legatura cu faptul ca tu esti foarte religios?

Citat :

Aceaste energii blestemate sunt fabrica realitatii din gradina diavolului,
Ce le mai amesteci!
Realitatea este insusi adevarul iar a denumi adevarul ca fiin d blestemat de pe pozitia de pe care tu spui fanezii ca sa nu zic minciuni diabolice ...zau ca asta ori este culmea prostiei ori a parsivitatii diabolesti.
Pai tu nici atat nu stii ca adevarul ...adica realitatea ...vezi DEX este una din aspectele divinitatii ...sau tu crezi ca realitatea in care traiesti este facuta nu din elemente reale ci din snoave pentru prosti?

Faptul ca tu traiesti intr-o "realitate doar inchipuite" dar si aia bazata pe minciuni ...este doar un indiciu a felului cum esti tu ...si nu o realitate-adevar demonstrabil?

Citat :

adica lumea aceasta.

Mai sti si altele? ...lumineaza *ne te rugam
Citat :

Aerul proaspat din ceruri este dominat aici de energiile infernale si demonice ce formeaza "elementele".

Care aer din ceruri?
Ti am mai explicat ca cerul din care venim toti e sexul parintilor nostrii ...adica ala aflat langa fund ...si zau ca ma indoiesc ca in acel cer era foarte mult aer curat!
Citat :

Dracul impreuna cu Dumnezeu, erau doi duci ai unei rase celeste decazute, puternic vampirice. ...

Ce fantezie bogata mai a ...daca ai avea si cultura macar jumatate din aceasta ai stii ca Dumnezeul din ceruri adica YAHWE le religiei mozaice adica cel din VT nu are un coleg de camera in ceruri numit diavol ...pentru ca Diavolul este chiar el ...adica Zeul Tenebrelor care nu stiia ceea ce este lumina ...iar fiul sau revoltat este tocmai Lucifer ...adica Isus !
Sau cu alte cuvinte ce naste din diavol ...tot drac este ...sau cum se cheama atunci cand recunosti singur ca esti stapanul cheior Iadului (Apoc 1.18)
Deci retine macar atat ca Diavolul este o inventie crestina si nu este in religia aflata la baza crestinismului adica cea Mozaica!
Citat :

Dar dumnezeu si iisus erau practic degenerati in ceruri, ce s-au straduit mult si bine pana sa fie alesi pentru functii cat de cat cruciale in cadrul clanului in care au fost adoptati. Iar tendintele de putere si glorie, obtinute prin sacrificii si sange, si alte ritualuri pe care spiritele aliate lor nu aveau habar din cauza relativei inocente, i-au ajutat sa le pacaleasca mai usor si sa fie chiar respectati de catre clanurile aliate lor.

Cu ce iti sustii ideile?

Citat :


In perspectiva cerurilor si miilor de lumi de acolo, si sutele de clanuri si zecile de neamuri, Iisus este doar un pacalici obsedat de putere ce si-a tradat clanul ca un las, iar Satan e doar un complotist ordinar ce incerca sa fure putere de la altii. Si ei sunt evident doar vampiri, adica neamul decazut de copii ai intunericului, ramasite ale primului razboi intunecat al unei rase ceresti a vietii. Ingerii sunt apropo, tot un clan de vampiri, si n-au nimic spiritual in ei, pentru ca au suflete slabe si muritoare.

Si eu fac poate afirmatii ciudate ...dar eu macar mi le sustin cu dovezi din Biblie sau istorie ...dar tu cu ce iti probebezi afirmatiile?
Sus In jos
Silverdane
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 49
Data de inscriere : 07/06/2010

Despre cer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iun 07, 2010 7:45 pm

Biblia si istoria ta sunt fabricate, inventate de Iisus. Si ca naiv, te accepti si te convertesti la ele.

Nu exista logica in ele, decat afirmatii goale ce rezoneaza cu propria ta lipsa de logica.
Sus In jos
Silverdane
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 49
Data de inscriere : 07/06/2010

Despre cer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iun 07, 2010 7:48 pm

Tu intrebari clare, sau normale stii sa formulezi? Sterge tot postul tau anterior, si rescrie-l astfel incat sa vad intrebarile separat, si insultele aduna-le intr-un paragraf la sfarsit. Asa, sa fie mai usor de raspuns pentru mine. Ce spui?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre cer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iun 07, 2010 8:31 pm

Silverdane a scris:
Tu intrebari clare, sau normale stii sa formulezi?
Tu vorbesti de normalitate dupa ce ai postat numai bazaconii?
Citat :

Sterge tot postul tau anterior, si rescrie-l astfel incat sa vad intrebarile separat, si insultele aduna-le intr-un paragraf la sfarsit. Asa, sa fie mai usor de raspuns pentru mine. Ce spui?
E cam greu ...nu de alta dar nu ti-am pus decat o singura intrebare repetata de mai multe ori, prin care te rugam sa aduci argumente in favoarea afirmatiilor tale.

In rest erau doar comentarii la postarea ta ....interesanta ...dar din pacate nesustinuta de dovezi!
Sau tu te astepti sa te credem pe cuvant?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre cer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iun 07, 2010 8:32 pm

Silverdane a scris:
Biblia si istoria ta sunt fabricate, inventate de Iisus. Si ca naiv, te accepti si te convertesti la ele.

Nu exista logica in ele, decat afirmatii goale ce rezoneaza cu propria ta lipsa de logica.
Isus nu a inventat nimic ...nici vorba de Biblie
De unde sti tu ca eu m-am convertit la ele?
Intreaba si tu pe alti de pe aici cat de convertit sunt eu de Biblie ...si cat de religios sunt!
S-ar putea sa ai surprize pe aceasta linie!
Sus In jos
Zian
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 214
Data de inscriere : 09/02/2010

Despre cer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 08, 2010 7:56 am

Soimos, daca tu nu crezi nici in Iisus, nici in Biblie sau Dumnezeu, atunci, mi se pare ilogic sa sustii chestii precum ca "Iisus detine cheile iadului" ori altele... Cum sa te preocupi de ceva care nu exista? Ori ceva din sufletul tau aspira sa gaseasca?...
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre cer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 08, 2010 9:00 am

Pai preocuparea pentru ceva ce nu exista nu este inventie a lui Soimos ... ci a religiei.

Biblia nu este ceva in care sa crezi ... ci este o carte pe care trebuie sa o citesti poate de mai multe ori ca sa intelegi despre ce e vorba in ea ...si apoi eventual sa te documentezi refritor la aparitia ei...si uite asa ajungi la o realitate pe care sa o cunosti si nu la o carte in care trebuie sa crezi.

Nu Isus detine cheile iadului ...ca acela a murit de mult fara nici o cheie in mana ...nici macar aia de bicicleta.
Isus Christos este acel stapan al iadului desi este doar un personajul virtual (al unui iad tot virtual) personalizat prin doctrine mincinoase preluate ca adevar divin in fanteziile inculte ale unor bieti aberati!

Dar cum doctrinele sunt facute ptr a manipula prostimea iata ca si acesti aberati formeaza baza unei organizatii reale si astfel se lasa condusi de niste sarlatani de prin biserici ... si iata asa s-a nascut, la modul cel mai real, o institutie diabolica care slaveste un personaj virtual.

In concluzie eu nu fac decat sa incerc sa destram vraja blestemului care le-a furat mintile acestor aberati, si sa le arat ca Biblia este scrisa de niste primitivi atat de prosti incat sa contrazic singur ... bineinteles fara voie ...dar in colaborare involuntara cu acei credinciosi carora li s-a furat fara voie scriptura religiei lor ,si apoi au vazut ca pe baza propriei lor scripturi sunt terorizati de noi stapani ai vechii lor scripturii ...motiv ptr care din razbunare au ales sa se kce exact in oala de ciorba in care fierbea religia cea noua pe baza vechii scripturi.... si uite asa eu scot doar bucatelele de rahat din ciorba crestina!
Sus In jos
Silverdane
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 49
Localizare : Unholy Citadel of Bucharest
Puncte : 49
Data de inscriere : 07/06/2010

Despre cer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 08, 2010 10:11 am

In concluzie, Soimos/Shamash este zeul glorios al omenirii, ce ne va scoate din intunericului ignorantei, si arata noua era de aur a luminii.

Ia o furca, sari pe un cal, si terorizeaza popii, si pradeaza bisericile. Daca esti asa inversunat impotriva lor, nu?

Crestinismul utilizeaza brutalitatea si ipocrizia pentru a insela oamenii. Tu ce stii sa folosesti pentru a demasca pana si acest cult degradat?

O sa iei un aruncator de flacari, sau focul care este VIATA, sa-i arzi pe ereticii crestini?

Daca nu esti in stare sa ii combati cel putin prin violenta tipica lor, daca nu prin mijloace mai elevate, nu inseamna ca si tu esti la fel de ipocrit?

Si ca in final doar aduci omagii unui cult pe care aparent il condamni?

Intrebare cruciala acum .. esti musulman? Urasti crestinismul pentru asa ti-a poruncit Allah si iluminatul tau profet?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre cer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 08, 2010 8:01 pm

Silverdane a scris:
In concluzie, Soimos/Shamash este zeul glorios al omenirii, ce ne va scoate din intunericului ignorantei, si arata noua era de aur a luminii.
Tragi concluzii cam strambe ...
Eu nu sunt un "original" care joaca rolul lui Prometeu sau a lui Isus ...ci sunt doar exponentul unei societati mai dezvoltate decat cea romaneasca si va prezint si voua un aspect al realitatii care pana acum va fost in mare parte necunoscut!

Citat :

Crestinismul utilizeaza brutalitatea si ipocrizia pentru a insela oamenii. Tu ce stii sa folosesti pentru a demasca pana si acest cult degradat?
Adevarul bazat pe documentatie istorica !

Citat :

O sa iei un aruncator de flacari, sau focul care este VIATA, sa-i arzi pe ereticii crestini?
Nu draga ...eu nu am ideile tale crestine ca sa procedez asa de crestineste cum gandesti tu.
Eu ma multumesc sa auc o parere noua in fata ochilor adormiti si prin aceasta sa le au tema de casa sa se gandeasca la noutatea bazata pe argumente ce le-a fost prezentata.

Citat :

Daca nu esti in stare sa ii combati cel putin prin violenta tipica lor, daca nu prin mijloace mai elevate, nu inseamna ca si tu esti la fel de ipocrit?
Nu!
Dar inseamna ca tu nu esti capabila sa rationezi normal daca debitezi asemenea nonsensuri strambe!

Citat :

Si ca in final doar aduci omagii unui cult pe care aparent il condamni?
Pe asta de unde ai mai scos-o ?
Te doare cumva burtica ?
Citat :

Intrebare cruciala acum .. esti musulman? Urasti crestinismul pentru asa ti-a poruncit Allah si iluminatul tau profet?
Mai musulmana esti tu ...din moment ce intre noi doi tu esti cea care crede in ceruri rai si iad si viata dupa moarte.
Daca erai si putin inteligenta macar atat cat esti tu musulmana ...iti dadeai seama ca eu sunt ateu!
Sus In jos
Silverdane
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 49
Localizare : Unholy Citadel of Bucharest
Puncte : 49
Data de inscriere : 07/06/2010

Despre cer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer - Pagina 2 Icon_minitimeMier Iun 09, 2010 6:17 am

Omagii in sensul de atentie asupra crestinismului, fara combatere activa.

Daca eu nu desconsider varianta agresiva pentru a inlatura agresiunea crestina, inseamna ca nu adopt crezul din noul testament al lui Iisus "intoarce si celalalt obraz". De cand a devenit crestin sa te lupti? Parca lupta e ceva nativ vietii, si nu culturilor care se folosesc de ea.

Daca eu vreau sau pot sa lupt, inseamna ca sunt in viata. Cei morti sau fara speranta sau slabi nu au nici o dorinta sa mai lupte, de asta au permis crestinismului sa domine cultura lor.

Nu cred in viata dupa moarte, pentru ca nu cred ca asta e viata, sau moartea e reala. In Iad nu exista moarte adevarata, doar torturi ce se suprapun altor torturi, pentru a chinui si rataci sufletele aruncate acolo.

Ai spus si singur, Iisus/Lucifer va veni pe pamant, si el are cheile iadului si raiului. Nu inseamna ca lumea asta este una din cele doua?

Ganditul pe temele prezentate de tine ar avea ca scop ideal, abolirea crestinismului de catre oameni? Intreb ca sa inteleg mai bine. Filozofia si idealismul imi par cam ignorate si neimportante in contextul umanitatii de acum.

Musulmanismul nu este tot un cult, cultul lui Mohamed, precum crestinismul este cultul lui Christos?

Credintele acceptabile din perspectiva mea, sunt cele personale fiecaruia, in primul plan. In al doilea plan unele credinte impartasite cu cei din jur, ce ar putea duce la schimbarea in bine a vietii. In al treilea rand, credintele populare ce iarasi au ca folosinte ajutorarea neamului si celor care sunt serviti de credinta lor, si traditiile.

Si in ultimul rand culturile parazitice ale crestinismului, musulmanismului si alte astfel. Care mutileaza primele 3 forme de credinte descrise mai sus.

Eu nu vreau sa-ti mutilez credintele, doar sa inteleg substratul lor personal tie. La urma urmei credintele tale nu ar exista fara sa fi tu in viata. Deci ele necesita un filtru personal pentru a fi acceptate drept credintele tale, nu?

In cazul meu credintele au ca filtru imaginatia bogata si comoditatea. In al tau?

Si cand spui ca religiile sunt theiste, asta ar presupune ca ele au tangenta cu zei. Cum in prezent ele au tangenta doar cu oameni, nu si-au castigat dreptul de a fi numite theiste, ci doar culturi. De acelasi nivel cu venerarea animalelor sau focului.

Documentatia istorica poate ajutora in sensul intelegerii mai clare a trecutului. Dar sanse mari sunt ca nu va fi in stare sa schimbe ceva in prezent, sau viitor, doar eventual merg mai putini la biserica. Majoritatea provincialilor poate merg la biserica pentru a-si manifesta credinta personala in ei sau in viata, si nu le pasa de crestinism in sensul inchizitor sau moralizant, ci doar e putina forma de credinta la care au acces usor.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre cer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer - Pagina 2 Icon_minitimeMier Iun 09, 2010 9:51 am

Silverdane a scris:

.... inseamna ca nu adopt crezul din noul testament al lui Iisus "intoarce si celalalt obraz"

Noul Testament al lui Isus?
Ha ha ha ...pe asta de unde ai mai luat-o?
E adevarat ca Isus i-a lasat un testament lui Petru ...doar ca in ziua de azi din cauza bisericii nu mai exista nicio Evanghelie a lui Petru (singurul mostenitor al testamentului ) ...ci 4 false evanghelii apartinand criminalilor lui Isus care inspaimantati de ceea ce propovaduia Isus au decis nu numai sa-l ucida pe acesta dar sa ii si desfinteze total invataturile periculoase ptr ei si sa le inlocuiasca cu alte "invataturi" convenabile bisericii ...dupa cum si realitatea ti-o dovedeste.
Aceasta scriptura marsavita de criminalii spirituali ai lui Isus se numeste Biblia.

Ia adu si tu o catusi de mica dovada prin care sa ne arati unde pomeneste Isus de Biblie sau ne-o recomanda ca fiind cartea Tatalui Sau?
Asta ti-o spun ca sa iti corectezi afirmatii ca cele de mai sus!
Sus In jos
Silverdane
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 49
Localizare : Unholy Citadel of Bucharest
Puncte : 49
Data de inscriere : 07/06/2010

Despre cer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer - Pagina 2 Icon_minitimeMier Iun 09, 2010 1:00 pm

Deci "intoarce celalalt obraz" era predat de asasinii lui Iisus, si nu de el?

Nu-mi pasa cine a spus-o, ideea era ca mi se pare o atitudine de copii mici, sau fetite neajutorate. Nu neaparat ceva negativ, doar ceva ineficient in fata barbarismului cultelor.

Pacea nu poate intotdeauna sa impiedice razboiul, sau sa salveze viata, sau sa-i protejeze toate principiile.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre cer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iun 11, 2010 12:02 pm

Dar tot nu ne-ai explicat unde e cerul ...de cine e populat ...si care sunt rangurile acolo in cer?
Sus In jos
emil_m
Pedestras
Pedestras
emil_m


Numarul mesajelor : 27
Varsta : 33
Localizare : spania
Puncte : 27
Data de inscriere : 05/04/2010

Despre cer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 15, 2010 10:27 pm

Soimos a scris:
Dar tot nu ne-ai explicat unde e cerul ...de cine e populat ...si care sunt rangurile acolo in cer?
Cerul este,cred,in conceptia lui/ei,acea parte exterioara a atmosferei unde aerul este extrem de rarefiat ce face trecerea spre vidul interplanetar si unde se plimba in voie un mos cu barba alba care sta cu ochii pe noi sa-i respectam poruncile,iar pe cei care sunt mai rebeli,sa-i trimita jos,la smoala.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Despre cer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer - Pagina 2 Icon_minitimeMier Iun 16, 2010 3:27 am

emil_m a scris:
Soimos a scris:
Dar tot nu ne-ai explicat unde e cerul ...de cine e populat ...si care sunt rangurile acolo in cer?
Cerul este,cred,in conceptia lui/ei,acea parte exterioara a atmosferei unde aerul este extrem de rarefiat ce face trecerea spre vidul interplanetar si unde se plimba in voie un mos cu barba alba care sta cu ochii pe noi sa-i respectam poruncile,iar pe cei care sunt mai rebeli,sa-i trimita jos,la smoala.
Nu cred ca pe acolo-i cerul... hmmm... cerul lor arata altfel, se sprijina pe marginile pamantului... si are forma semisferica iar de el stau agatate stelele precum globurile in pomul de iarna. Mosul sta in centru si are grija sa nu cada planeta de pe spatele elefantilor. Apropo, stiai ca numele de planeta provine de la aceasta conceptie crestina? Stiai ca din cauza combaterii ei au fost arsi pe rug mai multi oameni, printre care si Giordano Bruno?
Sus In jos
http://www.paganism.ro
emil_m
Pedestras
Pedestras
emil_m


Numarul mesajelor : 27
Varsta : 33
Localizare : spania
Puncte : 27
Data de inscriere : 05/04/2010

Despre cer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer - Pagina 2 Icon_minitimeMier Iun 16, 2010 10:06 am

Apopii a scris:
emil_m a scris:
Soimos a scris:
Dar tot nu ne-ai explicat unde e cerul ...de cine e populat ...si care sunt rangurile acolo in cer?
Cerul este,cred,in conceptia lui/ei,acea parte exterioara a atmosferei unde aerul este extrem de rarefiat ce face trecerea spre vidul interplanetar si unde se plimba in voie un mos cu barba alba care sta cu ochii pe noi sa-i respectam poruncile,iar pe cei care sunt mai rebeli,sa-i trimita jos,la smoala.
Nu cred ca pe acolo-i cerul... hmmm... cerul lor arata altfel, se sprijina pe marginile pamantului... si are forma semisferica iar de el stau agatate stelele precum globurile in pomul de iarna. Mosul sta in centru si are grija sa nu cada planeta de pe spatele elefantilor. Apropo, stiai ca numele de planeta provine de la aceasta conceptie crestina? Stiai ca din cauza combaterii ei au fost arsi pe rug mai multi oameni, printre care si Giordano Bruno?
Giordano Bruno a fost ars pe rug deoarece sustinea panteismul,o idee filozofica in care divinitatea se identifica cu natura.El spunea,de asemenea,ca soarele nu este in centrul universului,ci ca este o stea ca toate celelalte stele din univers.De fapt,popii dintotdeuna au dorit dintotdeuna sa traim intr-o ignoranta crasa tocmai pentru a ne manipula cat mai usor.Sa nu uitam ca biserica a sustinut pana aproape in secolul XVIII teoria geocentrismului(adica pamantul este in centrul universului si toate celelalte planete se invart in jurul lui)iar toti cei care sustineau heliocentrismul erau considerati eretici(inclusiv Giordano Bruno).Insa aceste tip de ignoranta,am observat ca a dat roade,deoarece nu mare mi-a fost mirarea cand acum,in secolul XXI am cunoscut persoane care inca mai cred ca soarele se invarte in jurul pamantului.Asa ca popii pot sta linistiti deocamdata,ignoranta printre ,,pupatori de moaste'' este ridicata la rang de virtute.
Sus In jos
Silverdane
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 49
Localizare : Unholy Citadel of Bucharest
Puncte : 49
Data de inscriere : 07/06/2010

Despre cer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer - Pagina 2 Icon_minitimeMier Iun 16, 2010 12:01 pm

Care vid interplanetar? Ai fost tu acolo sa-l masori?
Viziunea ta cu mosul barbos poruncitor ori arata ca esti religios pana la obsesiv, ori tatal tau te-a crescut ca pe un sclav in loc de copil.
"Rebeli" era o telenovela hispanica, nu ce aberatii debiti tu.

In general ce ai descris tu aduce a superstitii cultiste. Esti cultist cumva?

Si Soimos, lumile acelea sunt populate de locuitorii ei, in caz ca nu poti rationaliza macar atat. Nu sunt cunoscute rasele acelea pe pamant, pentru ca aici domina satanismul si cultele sale satelit, la care unul din ele aderi si tu. Rangurile iarasi nu au cum sa fie stiute aici, pentru ca ei nu traiesc aici. Ce te face sa crezi ca exista ranguri? Rangurile sunt un concept pur satanist, pentru ca implica fiinte inferioare, lipsite de vointa si minte, care trebuiesc organizate ca bestiile, sa le poti folosi potentialul mai usor. Societatea umana este plina de ranguri, pentru ca fara ele haosul devine mazga. Pentru ca umanitatea e o carpa. Nu are societate, are ranguri ce forteaza impresia de coeziune sociala.

In ceea ce priveste fiintele de pe lumile acelea, tu speri sa ti le arate hubble in pictograme semnate pentru tine?

Iar partea extrem de rarefiata a atmosferei nu o gasesti in exosfera, emil_m, ea exista in continentul polar, in gaura de ozon. Acolo nu exista "vid" doar cer mai curat, lumina mai clara, mai putine unde eterice ca aici. Adica nu intra nici un fel de "vid" inchipuit de tine, din spatiu, pentru ca nu exista asa ceva. De fapt exista, in superstitiile cultiste de aici, daca vrei sa le accepti. "Du-te in spatiu ca sa explodezi!" iti spun ei, si tu stai aici cu frica de moartea "care vine din cer".

Ideea ca nu poti sa te departezi de pamant fara sa mori, e o tampenie de barbarism necenzurat. E ca si cum ai crede ca daca iesi afara din casa, razele soarelui te atrag spre el de la gravitatia lui enorma. Daca vrei sa vezi atmosfera rarefiata aici, intra intr-o camera de vid si vezi ce ti se intampla. Sau intreaba-i pe oamenii care au trait in antarctica. In caz ca e prea complexa "legea" asta, nu realizezi ca atmosfera rarefiata din alte parti, inseamna ca de fapt e super densa aici? La presiunile care se gasesc pe pamant in toate formele comparativ cu cele dintr-o presupusa atmosfera rarefiata, aici traim intr-o gaura neagra.
Sus In jos
emil_m
Pedestras
Pedestras
emil_m


Numarul mesajelor : 27
Varsta : 33
Localizare : spania
Puncte : 27
Data de inscriere : 05/04/2010

Despre cer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer - Pagina 2 Icon_minitimeMier Iun 16, 2010 1:40 pm

Silverdane a scris:
Care vid interplanetar? Ai fost tu acolo sa-l masori?
Viziunea ta cu mosul barbos poruncitor ori arata ca esti religios pana la obsesiv, ori tatal tau te-a crescut ca pe un sclav in loc de copil.
"Rebeli" era o telenovela hispanica, nu ce aberatii debiti tu.
silverdane,din ceea ce tu ai scris pana acum,nu am tras decat o concluzie:
-tu nu ai habar nici de religie,nici de stiinta!In rest...numai imaginatie de copil certat cu scoala,caci nu pot sa-ti inteleg afirmatia ta referitoare la vidul interplanetar.Daca ai fi mers,macar,la cateva ore de fizica,ai fi inteles compozitia atmosferei,ai fi avut notiuni minime despre univers si nu ai fi batut campii atat de mult.In rest...nu pot dacat sa-l parafrazez pe Einstein:
,,prostia si universul sunt infinite,insa vazandu-te pe tine,ma indoiesc ca universul ar fi infinit''.
Sus In jos
Silverdane
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 49
Localizare : Unholy Citadel of Bucharest
Puncte : 49
Data de inscriere : 07/06/2010

Despre cer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Iun 17, 2010 4:59 pm

emile, universul tau e un strat atmosferic. Tot ce stii tu despre el nu poti dovedi pentru ca ele nu exista. Te invit sa zbori cu o nava acolo, si sa-mi dovedesti contrariul, pana atunci suferi de naivitatea crasa ce nu separa cartile de povesti scrise de tampiti, cu ceea ce stii tu despre lume.

In ceea ce priveste stiinta, fa-ti introductie cu spitalul 9, si spune-le ca tu chiar crezi ce scrie intr-o carte lucruri ce nu le poti verifica sau dovedi in veci. Intai o sa rada de tine, apoi o sa-ti spuna cat de prost esti cu adevarat. Ce spui, te tine experienta asta sau preferi sa te ascunzi dupa carticica ta semnata "love Einstein"?

In ceea ce priveste religia, ce stii tu despre ea, ce nu stiu eu? Daca esti expert vomita-ti gradele, sa se minuneze si restul forumului. Lasa falsele modestii, spune concert ce stii tu despre religie, ca sa-ti fac o lista cat de multe nu stii de fapt despre ea.

Lasa-ma sa ghicesc..in loc de raspuns o sa arunci un alt citat al idolului tau mort. Serios acum tu realizezi ca venerarea unui evreu mort, e la fel de vampiric precum venerarea lui Christos? Trezeste-te desteptaciunea pamantului, nu traiesti in cimitir si nu esti nici vampir, si nici nu poti canaliza mortii. Cartile ce invoca spusele mortilor sunt pentru ocultisti, daca esti si tu asa ceva, fa-ti o favoare si nu mai indrazni sa mi te adresezi, ca nu-mi pierd timpul pentru cultisti spalati pe creier ca tine.
Sus In jos
emil_m
Pedestras
Pedestras
emil_m


Numarul mesajelor : 27
Varsta : 33
Localizare : spania
Puncte : 27
Data de inscriere : 05/04/2010

Despre cer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Iun 17, 2010 6:10 pm

Silverdane a scris:
emile, universul tau e un strat atmosferic. Tot ce stii tu despre el nu poti dovedi pentru ca ele nu exista. Te invit sa zbori cu o nava acolo, si sa-mi dovedesti contrariul, pana atunci suferi de naivitatea crasa ce nu separa cartile de povesti scrise de tampiti, cu ceea ce stii tu despre lume.

In ceea ce priveste stiinta, fa-ti introductie cu spitalul 9, si spune-le ca tu chiar crezi ce scrie intr-o carte lucruri ce nu le poti verifica sau dovedi in veci. Intai o sa rada de tine, apoi o sa-ti spuna cat de prost esti cu adevarat. Ce spui, te tine experienta asta sau preferi sa te ascunzi dupa carticica ta semnata "love Einstein"?

In ceea ce priveste religia, ce stii tu despre ea, ce nu stiu eu? Daca esti expert vomita-ti gradele, sa se minuneze si restul forumului. Lasa falsele modestii, spune concert ce stii tu despre religie, ca sa-ti fac o lista cat de multe nu stii de fapt despre ea.

Lasa-ma sa ghicesc..in loc de raspuns o sa arunci un alt citat al idolului tau mort. Serios acum tu realizezi ca venerarea unui evreu mort, e la fel de vampiric precum venerarea lui Christos? Trezeste-te desteptaciunea pamantului, nu traiesti in cimitir si nu esti nici vampir, si nici nu poti canaliza mortii. Cartile ce invoca spusele mortilor sunt pentru ocultisti, daca esti si tu asa ceva, fa-ti o favoare si nu mai indrazni sa mi te adresezi, ca nu-mi pierd timpul pentru cultisti spalati pe creier ca tine.
citesc ceea ce scrii tu,si abia acum imi dau seama ce face religia din om.Daca ai fi trecut macar pe la cateva ore de fizica,acum nu m-ai mai fi trimis sa ma plimb cu nava spatiala,ci ai fi fost tu cel care incerca sa-mi explice ca straturile atmosferei incepe cu troposfera,continua cu stratosfera,mezosfera,termosfera si cea despre care iti spuneam eu ca face legatura cu vidul interplanetar,exosfera.Imi pare rau ca religia nu te-a lasat sa asimilezi macar minimul necesar de cunostinte,dar tot tu pierzi.Sa stii ca nu te va mantui nimeni de ignoranta.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Despre cer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iun 18, 2010 3:43 am

Un articol interesant despre atmosfera, poate fi gasit la   http://www.yo3ksr.ro/activitati/seminarii/26-atmosfera-pamantului-straturile-si-propagarea.html  
Sus In jos
http://www.paganism.ro
totyo
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 256
Localizare : geea
Puncte : 317
Data de inscriere : 16/04/2010

Despre cer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer - Pagina 2 Icon_minitimeSam Iun 19, 2010 9:26 pm

innebunesti si nu alta.
nu cred ca-si au rostul comentariile, devreme ce realitatea pare clara pt toata lumea mai putin pt cei care o refuza.
Ce-i cu atatea lucruri spuse cand suntem constienti ca oamenii sunt din ce in ce mai putin sau sunt eclipsati de pseudo-capo, care incanta cu frazele lor care cer repetabilitatea.
Si pana la urma cu asta s-au obisnuit toti, ce-i drept este ca n-ar trebuii sa ne mai plangem pt ca majoritatea se complace in ceea ce vede.
Sus In jos
stuttgart
Pedestras
Pedestras
stuttgart


Numarul mesajelor : 45
Localizare : earth
Puncte : 65
Data de inscriere : 09/05/2010

Despre cer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iun 20, 2010 12:30 am

hhhhhj


Ultima editare efectuata de catre stuttgart in Lun Iun 21, 2010 11:36 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre cer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iun 20, 2010 5:41 am

Incearca sa nu faci referinte la persoana cuiva ci multumeste-te sa combati ideea.

Ce ai tu de impartit cu colegul totyo ca sa-l terfelesti in toate felurile?

Intelege ca pentru bun ul mers al forumului este necesar sa ai un discurs mai elevat in care sa iti sustii civilizat si argumentat ideile, si nu sa-i faci albie de porci pe ceilalti participanti pentru ca cred ceea ce le-au bagat in cap parintii lor.
Sus In jos
stuttgart
Pedestras
Pedestras
stuttgart


Numarul mesajelor : 45
Localizare : earth
Puncte : 65
Data de inscriere : 09/05/2010

Despre cer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iun 20, 2010 6:23 pm

Jesus Christ ...super Star!


Ultima editare efectuata de catre stuttgart in Lun Iun 21, 2010 11:34 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre cer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iun 20, 2010 7:56 pm

Te inteleg bine, stiu ca ai dreptate, dar incearca sa dai parerilor tale stralucire exprimandu-te ingrijit ...asta chiar daca iti vine sa injuri.

Noi trebuie sa ne dovedim superioritatea fata de credinciosi printr-uin comportament rational ... iar victoria noastra este deplina atunci cand ii desfintam prin argumente rationale incuindu-i atat de rau, incat ei prin injuraturi sa isi deie arama pe fata dovedint tuturor ca nu sunt decat niste dobitoace inferioare ... ceea ce noi stim de mult.
Sus In jos
totyo
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 256
Localizare : geea
Puncte : 317
Data de inscriere : 16/04/2010

Despre cer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 22, 2010 11:02 am

ai dreptate domnule.

atata vreme cat ma port in felul acesta, iti dau dreptate.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre cer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 22, 2010 11:31 am

Pai vezi!
Unde mai pui si faptul ca scriind acele texte in scriptura numita Forum + numele forumului ...fi convins ca Dumnezeu ne urmareste de sus pentru ca nu cred ca mai sunt multe forumuri specializate in suturi in fund date divinitatii.
Noi ca atei stim ca nu putem fi pedepsiti ...dar tu ca religios convins ...nu se stie.

Ai vazut ca noi ateii suntem scutiti si de exorcizari si posedari satanice pentru ca noi STIM ca satana este duhul religiei si ca prin religie (mai ales crestina) odata cu spiritul religiei intra in voi si spiritul satanei....si asta doar in crestinism ptr ca in vechiul Testament (adica Tanachul evreilor) nu exista satana ...deci nici nu are cine sa-i posedeze.

Ai vazut vreodata un ateu exorcizat?
Sus In jos
totyo
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 256
Localizare : geea
Puncte : 317
Data de inscriere : 16/04/2010

Despre cer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 22, 2010 8:45 pm

"religios convins"... [img]https://2img.net/i/fa/i/smiles/icon_eek.gif[/img]
de unde pana unde!?


Ultima editare efectuata de catre totyo in Mier Iun 23, 2010 9:03 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre cer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer - Pagina 2 Icon_minitimeMier Iun 23, 2010 8:02 am

De acolo de unde ai venit .... pana unde te-ai vindecat de aceasta boala ...mi-ar place sa cred ca datorita forumului nostru!

... deci vorbim de trecut!
Sus In jos
imishaa
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 151
Localizare : universuri paralele
Puncte : 151
Data de inscriere : 27/05/2010

Despre cer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer - Pagina 2 Icon_minitimeMier Sept 29, 2010 1:42 pm

Apopii a scris:
Sa vedem ce sustine Vishnuismul despre crearea Universului [...]

Sa vedem ce zice si Stephen Hawking despre crearea universului:
http://www.descopera.ro/maratoanele-descopera/descopera-misterele-universului/7429470-suntem-singuri-in-univers-nu
Astept cu mare nerabdare serialul ce va fi transmis pe Discovery Science incepand cu 10 octombrie (premiera pe 2 oct. pe Discovery Channel): "Universul vazut de Stephen Hawking.
Ce sa mai spun de documentarul (pe 4 oct.) ce va fi prezentat de catre Morgan Freeman (actorul de culoare pe care il admir), un adevarat regal!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Despre cer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre cer   Despre cer - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Despre cer
Sus 
Pagina 2 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Despre Iad
» Talmudul - pastratorul poporului evreu
» Despre "Starchild"

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Stinta versus Credinta :: Stinta vs Credinta :: Evolutie sau Creatie-
Mergi direct la: