Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Internetul, noul Dumnezeu al timpurilor noastre - Pagina 3 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Internetul, noul Dumnezeu al timpurilor noastre - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Internetul, noul Dumnezeu al timpurilor noastre - Pagina 3 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Internetul, noul Dumnezeu al timpurilor noastre - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Internetul, noul Dumnezeu al timpurilor noastre - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Internetul, noul Dumnezeu al timpurilor noastre - Pagina 3 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Internetul, noul Dumnezeu al timpurilor noastre - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Internetul, noul Dumnezeu al timpurilor noastre - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Internetul, noul Dumnezeu al timpurilor noastre - Pagina 3 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Internetul, noul Dumnezeu al timpurilor noastre

In jos 
+2
buburuzu
Soimos
6 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Internetul, noul Dumnezeu al timpurilor noastre - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Internetul, noul Dumnezeu al timpurilor noastre   Internetul, noul Dumnezeu al timpurilor noastre - Pagina 3 Icon_minitimeMar Mai 31, 2011 8:42 pm

Pai "barabula" nu este un cuvnt jignitor ...pentru ca dupa stiinta mea ...la voi in Moldova ...asta se traduce in"cartof"!

Si trebuie sa fi intelignt ca un cartof ca sa nu poti da link catre o descoperire atat de senzationala ca cea despre care povesteti tu!

Da si tu linkul ...si imi retrag barabula!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 850
Data de inscriere : 13/05/2011

Internetul, noul Dumnezeu al timpurilor noastre - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Internetul, noul Dumnezeu al timpurilor noastre   Internetul, noul Dumnezeu al timpurilor noastre - Pagina 3 Icon_minitimeMar Mai 31, 2011 8:47 pm

Soimos a scris:
Pai "barabula" nu este un cuvnt jignitor ...pentru ca dupa stiinta mea ...la voi in Moldova ...asta se traduce in"cartof"!

Si trebuie sa fi intelignt ca un cartof ca sa nu poti da link catre o descoperire atat de senzationala ca cea despre care povesteti tu!

Da si tu linkul ...si imi retrag barabula!
eee eu nu sunt din Iasi, ci din Braila, dar asta nu conteaza. si ti-am zis ca vezi linkul maine, ca acum imi este lene sa mai caut ceva.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Internetul, noul Dumnezeu al timpurilor noastre - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Internetul, noul Dumnezeu al timpurilor noastre   Internetul, noul Dumnezeu al timpurilor noastre - Pagina 3 Icon_minitimeMar Mai 31, 2011 8:51 pm

Bine mai barabula ...pe maine!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 850
Data de inscriere : 13/05/2011

Internetul, noul Dumnezeu al timpurilor noastre - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Internetul, noul Dumnezeu al timpurilor noastre   Internetul, noul Dumnezeu al timpurilor noastre - Pagina 3 Icon_minitimeMier Iun 01, 2011 6:10 am

uite cum matematicieni rusi au demonstrat ca trecerea marii Rosii a fost posibila

http://www.misiune.ro/stiri/trecerea-mnrii-rosii-argumentatn-stiintific.html


mai jos ai ceva despre descoperire


http://www.wnd.com/?pageId=19382

si mai jos un filmulet

https://www.youtube.com/watch?v=vaN2acVMGC8&feature=player_embedded#at=895
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Internetul, noul Dumnezeu al timpurilor noastre - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Internetul, noul Dumnezeu al timpurilor noastre   Internetul, noul Dumnezeu al timpurilor noastre - Pagina 3 Icon_minitimeMier Iun 01, 2011 6:52 am

GaSpAr a scris:
uite cum matematicieni rusi au demonstrat ca trecerea marii Rosii a fost posibila
Hallo!
Cred ca acei matematicieni ar fi avut misiunea sa demonstreze prin calcule matematice ...existenta unui Dumnezeu in Univers.

Treaba asta este una care tine de arheologie ...si eventual de jurnalism (daca ar fi fost totudi o descoperire senzationala)!

... asa ca vad ca nu ai gasit nici o argumentatie viabila, ma refer aici la aberatiile puse pe hartie de un Ko ... Vacs ...si un vacs de filmulet care prezinta doar o "viziune" SF a unor bigoti lobotomizati si cu creierele spalate prin studiul Bibliei care isi dau cu stangul in dreptul prezentand niste prostii de genul cat de miraculoasa este Biblia ptr ca spune adevarul ...fara sa le treaca prin capul trepanat ideea ca Tanachul (nu Biblia) este adevarat ca el este cronica scrisa a poporului evreu de catre rabinii ei!

Concluzia: este ca acest filmulet este un "instrument" de prostire a goimilor ... si nu o dovada stiintifica
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Internetul, noul Dumnezeu al timpurilor noastre - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Internetul, noul Dumnezeu al timpurilor noastre   Internetul, noul Dumnezeu al timpurilor noastre - Pagina 3 Icon_minitimeMier Iun 01, 2011 10:47 am

Soimos a scris:

Si ce ar dovedi acest lucru ... presupunand ca ar fi adevarat?

Daca ar fi adevarat, nu s-ar dovedi altceva decat ca niste care de lupta au ajuns pe fundul marii... puteau foarte bine sa se scufunde in timp ce traversau marea cu o carabie... Daca pe acolo ar fi trecut o armata, s-ar fi gasit mii de care de lupta, nu doar cateva roti si fara nimic din ceea ce reprezenta si scheletul unui car.
Citat :

Ca Biblia este o cronica a istoriei poporului evreu?

Cam tot la fel cum Legendele Olimpului reprezinta istoria Greciei.
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Internetul, noul Dumnezeu al timpurilor noastre - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Internetul, noul Dumnezeu al timpurilor noastre   Internetul, noul Dumnezeu al timpurilor noastre - Pagina 3 Icon_minitimeMier Iun 01, 2011 12:55 pm

Gasirea catorva roti pe fundul unei mari, ii face pe unii crestini sa exclame: Dumnezeu exista! Eu as zice: Laughing

Ce ar trebui sa spuna pasionatii Legendelor Olimpului, despre faptul ca s-a descoperit Labirintul Minotaurului? Poate ar trebui sa spuna: Zeus exista! El este adevaratul Creator al Universului, doar este mai vechi ca Dumnezeu! Dumnezeu doar i-a luat munca de-a gata si si-a insusit-o sau ca sa fim realisti, mitul facerii lumii a fost doar copiat si adaptat pentru biblie!

”O reţea elaborată de tuneluri subterane aflate sub o carieră de piatră din insula grecească Creta ar putea fi locul original al anticului Labirint al Minotaurului.

Situl, aflat lângă oraşul Gortyn din sudul insulei, are aceleaşi şanse de a fi Labirintul ca şi palatul minoic din Knossos.

Knossos, care a fost excavat acum un secol, a fost declarat drept căminul legendarului rege Minos. Acesta ar fi construit Labirintul pentru a-l găzdui pe Minotaur, o fiinţă ciudată născută din uniunea soţiei sale cu un taur.

Noul sit, cunoscut local sub denumirea de Peşterile Labyrinthos, este alcătuit din aproape 5km de tuneluri cu diverse camere şi zone largi.”

Internetul, noul Dumnezeu al timpurilor noastre - Pagina 3 Image_125578517693159700_1

Sursa: http://stiridespre.blogspot.com/2009/10/o-retea-de-pesteri-subterane-ar-putea.html
Sus In jos
http://www.paganism.ro
GaSpAr
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 850
Data de inscriere : 13/05/2011

Internetul, noul Dumnezeu al timpurilor noastre - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Internetul, noul Dumnezeu al timpurilor noastre   Internetul, noul Dumnezeu al timpurilor noastre - Pagina 3 Icon_minitimeMier Iun 01, 2011 5:37 pm

Soimos a scris:
Hallo!
Cred ca acei matematicieni ar fi avut misiunea sa demonstreze prin calcule matematice ...existenta unui Dumnezeu in Univers
acei matematicieni au demonstrat ca evenimentul a putut avea loc nefiind imposibil. stiu ca in Tanak gasim istoria evreilor, dar acel eveniment cu despartirea apei pare cam SF de aceea daca se demonstreaza ca a fost posibil, pe vremea aceea neexistand tehnologia necesara atunci .......


Dar totusi ce ne facem cu acele care gasite?
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 401
Data de inscriere : 25/05/2010

Internetul, noul Dumnezeu al timpurilor noastre - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Internetul, noul Dumnezeu al timpurilor noastre   Internetul, noul Dumnezeu al timpurilor noastre - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Iun 02, 2011 10:13 pm

GaSpAr a scris:
Dar totusi ce ne facem cu acele care gasite?

Ha ha ha, ce ai vrea sa te faci cu niste carute gasite in apa? Ia-le acasa si pune-le bibelou. Daca esti asa de interesat de ele, ia si studiaza care era nivelul marii acum 3500 de ani, ce corabii s-au scufundat pe acolo, etc. Dar tu nu asta vrei, tu incerci sa ne spui noua, vedeti voi ce minune, s-au gasit cateva roti egiptene pe fundul apei... minune mare dumnezeu exista si a dat marea la o parte sa poata trece maria sa Moise!

Mai sa fie, tu ne crezi retardati mintal?
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

Internetul, noul Dumnezeu al timpurilor noastre - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Internetul, noul Dumnezeu al timpurilor noastre   Internetul, noul Dumnezeu al timpurilor noastre - Pagina 3 Icon_minitimeVin Iun 03, 2011 4:17 am

Cyberman a scris:
GaSpAr a scris:
Dar totusi ce ne facem cu acele care gasite?

Ha ha ha, ce ai vrea sa te faci cu niste carute gasite in apa? Ia-le acasa si pune-le bibelou. Daca esti asa de interesat de ele, ia si studiaza care era nivelul marii acum 3500 de ani, ce corabii s-au scufundat pe acolo, etc. Dar tu nu asta vrei, tu incerci sa ne spui noua, vedeti voi ce minune, s-au gasit cateva roti egiptene pe fundul apei... minune mare dumnezeu exista si a dat marea la o parte sa poata trece maria sa Moise!

Mai sa fie, tu ne crezi retardati mintal?
defapt acele care nu demonstrau direct existenta lui Dmnezeu


Cyberman a scris:
Mai sa fie, tu ne crezi retardati mintal?
ma eu nu te cred, dar tu dai dovada ca esti putin redus mintal Wink
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Internetul, noul Dumnezeu al timpurilor noastre - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Internetul, noul Dumnezeu al timpurilor noastre   Internetul, noul Dumnezeu al timpurilor noastre - Pagina 3 Icon_minitimeVin Iun 03, 2011 7:11 am

GaSpAr a scris:


defapt acele care nu demonstrau direct existenta lui Dmnezeu
Daca ar fi fost reale ... mai degraba demonstrau existenta Diavolului care are nevoie sa faca "miniuni" tocmai ca sa prosteasca goimii precum ca el ar fi "dumnezeu"!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Internetul, noul Dumnezeu al timpurilor noastre - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Internetul, noul Dumnezeu al timpurilor noastre   Internetul, noul Dumnezeu al timpurilor noastre - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos
 
Internetul, noul Dumnezeu al timpurilor noastre
Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
 Subiecte similare
-
» Legea de care se teme internetul
» Cum este Dumnezeu?
» Este Dumnezeu ATEU ????

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Dialoguri :: Opinii fundamentate :: Opinii fundamentate pro si contra-
Mergi direct la: