Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Isus Hristos nu e lucifer ! Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Isus Hristos nu e lucifer ! Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Isus Hristos nu e lucifer ! Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Isus Hristos nu e lucifer ! Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Isus Hristos nu e lucifer ! Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Isus Hristos nu e lucifer ! Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Isus Hristos nu e lucifer ! Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Isus Hristos nu e lucifer ! Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Isus Hristos nu e lucifer ! Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Isus Hristos nu e lucifer !

In jos 
+9
Black velvet
Anticristul
Zian
stuttgart
Rayna
Corinna
Alin Soimosi
Soimos
Mirona Simcea
13 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Mirona Simcea
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 7
Localizare : Franta
Puncte : 9
Data de inscriere : 22/05/2010

Isus Hristos nu e lucifer ! Empty
MesajSubiect: Isus Hristos nu e lucifer !   Isus Hristos nu e lucifer ! Icon_minitimeSam Mai 22, 2010 2:24 pm

Isus Hristos nu e lucifer !
In Biblie scrie ca Isus este "Luceafarul stralucitor de dimineata..."
Lucifer e satana care a avut de la inceput o frumusete deosebita dar a cazut din cer ...

Daca cititi cu atentie Biblia nu se poate sa mai confundati acestea doua, intre care exista o foarte mare diferenta ...
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus Hristos nu e lucifer ! Empty
MesajSubiect: Re: Isus Hristos nu e lucifer !   Isus Hristos nu e lucifer ! Icon_minitimeSam Mai 22, 2010 4:59 pm

In primul rand bine ai poposit pe forumul nostru si te rugam sa nu iei in nume personal faptul ca iti putem demonstra exact contrariul celor pe care le crezi tu!

Numele Lucifer este din limba latina si se traduce in limba romana ca Luceafar ... (vezi si asemanarea celor doua cuvinte) ... adica a stelei stralucitoare de dimineata, numita si Venus ...si asta explica si faptul ca mai mult de 1000 de ani in biserica catolica, Isus era denumit in mod oficial si Lucifer.

Nu stiu de ce te surprinde acesta adevar cand stii bine ca singurul trimis din cer pe pamant de Tatal ceresc este Isus ... pe care in Apocalipsa 12.12 tocmai acest Tata il denumeste DIAVOL!

Daca mai adaugi si faptul ca Christos dupa inviere Apocalipsa 1.17 a ajuns exact ceea ce a fost ...adica (Diavol )si chiar se lauda el insusi ca este Stapanul cheilor MORTII si Stapanul cheilor I A D U L U I ...ce vrei mai clar decat asta?
Nu stii ca "dumnezeul" lumii acesteia este Diavolul si nici ca el este slavit in biserica ca fiind Dumnezeu?
Sus In jos
Mirona Simcea
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 7
Localizare : Franta
Puncte : 9
Data de inscriere : 22/05/2010

Isus Hristos nu e lucifer ! Empty
MesajSubiect: Re: Isus Hristos nu e lucifer !   Isus Hristos nu e lucifer ! Icon_minitimeSam Mai 22, 2010 5:30 pm

Stai putin ! tu confunzi totul acuma !
Daca cunosti Biblia mai este o asemanare unde se spune ca satana da tarcoale si urla ca un leu gata sa inghita (sa distruga adica suflete), iar in alta parte se spune despre Isus ca El este Leul din semintia lui Iuda (a nu se confunda cu Iuda Iscarioteanul, cel care L-a vandut pe Isus !)

Satana a fost alungat din cer, pe cand Domnul Isus a fost trimis pentru lucrarea de mantuire si rascumparare a pacatosilor. Este la fel o mare confuzie care se face aici.

Cand satana ispitea pe Isus, Ii spunea ca el este stapanul lumii acesteia si este adevarat pentru ca lumea aceasta asculta de satana.
Dar Isus este Stapanul altei Imparatii si a altei lumi, adica El este Domnul Domnilor si Imparatul Imparatilor, in Imparatia Lui Dumnezeu care a castigat-o prin suferintele Lui, cand imparatia intunericului L-a dat la moarte.
Prin Jertfa Lui, Isus a rascumparat multi oameni care au crezut in El, asa ca multi au iesit de sub puterea satanei, din imparatia intunericului si s-au intors la Dumnezeu, intrand in Imparatia Lui Dumnezeu prin Domnul Isus.

Asa ca satana este domn in imparatia lui, iar Isus este Domn in Imparatia Lui. Numai ca imparatia satanei va fi distrusa pe pamant (caci pamantul nu va dura vesnic), pe cand Imparatia Lui Dumnezeu va dura vesnic.

Si as vrea sa inchei cu precizarea ca vor exista de asemenea doua vesnicii diferite :
1.- raiul Lui Dumnezeu sau fericirea vesnica si
2.- iadul satanei sau chinul vesnic

Tu ce alegi ?
Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 254
Localizare : Romania
Puncte : 273
Data de inscriere : 23/04/2010

Isus Hristos nu e lucifer ! Empty
MesajSubiect: Re: Isus Hristos nu e lucifer !   Isus Hristos nu e lucifer ! Icon_minitimeSam Mai 22, 2010 5:50 pm

Superba explicatia. Isus Hristos nu e lucifer ! Icon_biggrin
Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 254
Localizare : Romania
Puncte : 273
Data de inscriere : 23/04/2010

Isus Hristos nu e lucifer ! Empty
MesajSubiect: Re: Isus Hristos nu e lucifer !   Isus Hristos nu e lucifer ! Icon_minitimeSam Mai 22, 2010 5:53 pm

Soimos in schimb a ales sa creada in cunoastere,in Zeul Supozitor,in zeita penicilina,in Mersul trenurilor.Are cred o problema cu institutia bisericeasca in general,
Sus In jos
Corinna
Scutier
Scutier
Corinna


Numarul mesajelor : 124
Varsta : 42
Localizare : Arges
Puncte : 130
Data de inscriere : 18/04/2010

Isus Hristos nu e lucifer ! Empty
MesajSubiect: Re: Isus Hristos nu e lucifer !   Isus Hristos nu e lucifer ! Icon_minitimeSam Mai 22, 2010 6:02 pm

Eu cred ca Soimos de fapt incearca sa spuna ca Iisus nu e tot una cu Christos...Sau ma insel?
Sus In jos
http://awakeninginspirals.blogspot.com/
Rayna
Lancier
Lancier
Rayna


Numarul mesajelor : 350
Localizare : Romania
Puncte : 388
Data de inscriere : 12/05/2010

Isus Hristos nu e lucifer ! Empty
MesajSubiect: Re: Isus Hristos nu e lucifer !   Isus Hristos nu e lucifer ! Icon_minitimeSam Mai 22, 2010 6:05 pm

Voi vorbiti aci cu citate dintr-o carte scrisa de oameni? Pai, prosti sunteti! Ambele parti, parerea mea! Biblia, coranul si orice carte scrisa de om sunt instrumente in mana omului pentru manipulare. Dumnezeu este in afara oricarei carti si in afara oricarei religii.

Pai, da, are dreptate Corinna! Soimos spune ca Iisus nu este unul si acelasi cu Cristos. Cristos este minciuna crestina despre care Iisus spunea ca ii va urma:"Vine stapanitorul lumii acesteia"


Ultima editare efectuata de catre Rayna in Sam Mai 22, 2010 6:08 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 254
Localizare : Romania
Puncte : 273
Data de inscriere : 23/04/2010

Isus Hristos nu e lucifer ! Empty
MesajSubiect: Re: Isus Hristos nu e lucifer !   Isus Hristos nu e lucifer ! Icon_minitimeSam Mai 22, 2010 6:07 pm

S-ar putea sa ai dreptate.De fapt si eu cred ca Soimos are o problema cu organizatia denumita biserica care se folosoeste de puterea credintei in scopul manipularii maselor.Ceea ce este adevarat pana la urma.Biserica aca organizatie are multe probleme. dar a refuza adevarul despre Dumnezeire din acest motiv e destul de periculos.
Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 254
Localizare : Romania
Puncte : 273
Data de inscriere : 23/04/2010

Isus Hristos nu e lucifer ! Empty
MesajSubiect: Re: Isus Hristos nu e lucifer !   Isus Hristos nu e lucifer ! Icon_minitimeSam Mai 22, 2010 6:09 pm

Rayna explica-ne tu cum IL vezi si simti pe Dumnezeu.
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier
Rayna


Numarul mesajelor : 350
Localizare : Romania
Puncte : 388
Data de inscriere : 12/05/2010

Isus Hristos nu e lucifer ! Empty
MesajSubiect: Re: Isus Hristos nu e lucifer !   Isus Hristos nu e lucifer ! Icon_minitimeSam Mai 22, 2010 6:10 pm

Care adevar despre Dumnezeire? Imi place ca ati citit si voi o cartulie si credeti ca ala e adevarul. Alta cartulie nu ati mai citit? Ori a zis pastorul la adunare ca e de la Satana? Shocked
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier
Rayna


Numarul mesajelor : 350
Localizare : Romania
Puncte : 388
Data de inscriere : 12/05/2010

Isus Hristos nu e lucifer ! Empty
MesajSubiect: Re: Isus Hristos nu e lucifer !   Isus Hristos nu e lucifer ! Icon_minitimeSam Mai 22, 2010 6:11 pm

Alin Soimosi a scris:
Rayna explica-ne tu cum IL vezi si simti pe Dumnezeu.
Cine esti tu sa ma spovedesc in fata matale? Crezi ca suntem colegi de troaca la misiune? Shocked
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier
Rayna


Numarul mesajelor : 350
Localizare : Romania
Puncte : 388
Data de inscriere : 12/05/2010

Isus Hristos nu e lucifer ! Empty
MesajSubiect: Re: Isus Hristos nu e lucifer !   Isus Hristos nu e lucifer ! Icon_minitimeSam Mai 22, 2010 6:18 pm

Cristos e chiar Satana, produsul unor manipulatori la multa vreme de la evenimentul respectiv. Cristos este o bautura inselatoare pe care cei care o gusta intra sub stapanirea lui Satana. El este stapanitorul acestei lumi, cel care s-a pus pe locul cuvenit lui Dumnezeu, dandu-se drept Dumnezeu.
Iisus Insusi a considerat de apucat sa fie mai presus de Dumnezeu si declara mereu ca tot ceea ce face, face cu ajutorul Tatalui ceresc. A venit ca model de comportament. Unde a zis Iisus sa Il puneti pe El in locul lui Dumnezeu si s va inchinati la el? Dati citate si sfanta voastra cartulie!
Sus In jos
stuttgart
Pedestras
Pedestras
stuttgart


Numarul mesajelor : 45
Localizare : earth
Puncte : 65
Data de inscriere : 09/05/2010

Isus Hristos nu e lucifer ! Empty
MesajSubiect: Re: Isus Hristos nu e lucifer !   Isus Hristos nu e lucifer ! Icon_minitimeSam Mai 22, 2010 6:25 pm

bjmjbm


Ultima editare efectuata de catre stuttgart in Lun Iun 21, 2010 11:38 am, editata de 12 ori
Sus In jos
Rayna
Lancier
Lancier
Rayna


Numarul mesajelor : 350
Localizare : Romania
Puncte : 388
Data de inscriere : 12/05/2010

Isus Hristos nu e lucifer ! Empty
MesajSubiect: Re: Isus Hristos nu e lucifer !   Isus Hristos nu e lucifer ! Icon_minitimeSam Mai 22, 2010 6:28 pm

Mey Stuttgart! De ce il denigrezi pe Iuda? Tu nu stii ca el a avut un rol important in planul de mantuire? El ar trebui premiat. La fel si Ana, Caiafa so toti care au contribuit la rastignire. Asa au reusit si crestinii nostri sa se mantuiasca. Smile

Ce se intampla daca Iisus nu era crucificat? Nu mai erati acum mantuiti. Twisted Evil
Sus In jos
Zian
Lancier
Lancier
Zian


Numarul mesajelor : 214
Localizare : Bucuresti
Puncte : 258
Data de inscriere : 09/02/2010

Isus Hristos nu e lucifer ! Empty
MesajSubiect: Re: Isus Hristos nu e lucifer !   Isus Hristos nu e lucifer ! Icon_minitimeSam Mai 22, 2010 6:42 pm

Mirona Simcea a scris:
Prin Jertfa Lui, Isus a rascumparat multi oameni care au crezut in El, asa ca multi au iesit de sub puterea satanei, din imparatia intunericului si s-au intors la Dumnezeu, intrand in Imparatia Lui Dumnezeu prin Domnul Isus.


Ti-a trecut vreodata prin minte ca scopul venirii lui Isus nu era sa fie pus pe cruce? Chiar in momentul mortii sale el declara ca a venit sa faca cunoscut numele Tatalui. El a venit sa trezeasca oamenii la realitate, sa ii determine sa duca o viata corecta. Numai ca asta nu a convenit calcatorilor de lege. Prin crucificarea sa nu ati facut decat sa legiferati calcarea legii.
Nu prin jertfa lui Isus intrati in imparatia lui Dumnezeu, ci prin o noua atitudine si prin schimbarea voastra in bine, prin trezirea din pacat. Luati-l ca exemplu de comportament pe Isus. E una sa ai credinta IN ISUS(care e falsa) si alta sa ai credinta LUI ISUS.(cea adevarata).
Sus In jos
stuttgart
Pedestras
Pedestras
stuttgart


Numarul mesajelor : 45
Localizare : earth
Puncte : 65
Data de inscriere : 09/05/2010

Isus Hristos nu e lucifer ! Empty
MesajSubiect: Re: Isus Hristos nu e lucifer !   Isus Hristos nu e lucifer ! Icon_minitimeSam Mai 22, 2010 6:53 pm

nvvmn


Ultima editare efectuata de catre stuttgart in Lun Iun 21, 2010 11:27 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Zian
Lancier
Lancier
Zian


Numarul mesajelor : 214
Localizare : Bucuresti
Puncte : 258
Data de inscriere : 09/02/2010

Isus Hristos nu e lucifer ! Empty
MesajSubiect: Re: Isus Hristos nu e lucifer !   Isus Hristos nu e lucifer ! Icon_minitimeSam Mai 22, 2010 7:05 pm

Stuttgart, se pare ca Dumnezeu si Satana au colaborat sa il crucifice pe Isus.E vorba de o miselie care a dus la mantuirea noastra si un groaznic instrument de tortura a devenit simbolul mantuirii la crestini. Tot Dumnezeu sa fi fost in spatele crucificarii miilor de martiri in perioada urmatoare?

Pai in parabola vierului se intelege clar ca Dumenzeu l-a trimis pe fiul sau ca..doar- doar va reusi sa se faca auzit! Numai ca ... in loc sa se respecte legea, l-au pus pe Isus pe cruce si ..cica au pironit legea pe cruce. E chiar de batjocura! Gata cu legea aia! Twisted Evil Isus a desfiintat-o si nu mai trebuie sa o respectam. Credem in Isus si de fiecare data cand pacatuim, il rastignim pe el in locul nostru. Ne mantuim prin el. Plateste el pentru noi, adeca. Basketball
Sus In jos
Zian
Lancier
Lancier
Zian


Numarul mesajelor : 214
Localizare : Bucuresti
Puncte : 258
Data de inscriere : 09/02/2010

Isus Hristos nu e lucifer ! Empty
MesajSubiect: Re: Isus Hristos nu e lucifer !   Isus Hristos nu e lucifer ! Icon_minitimeSam Mai 22, 2010 7:13 pm

Admine, daca ii deranjez pe userii crestini, promit sa tac! Mirona Simcea cred ca e o fata credincioasa si cuminte si s-a speriat de paganismul nostru. Smile
Sus In jos
Mirona Simcea
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 7
Localizare : Franta
Puncte : 9
Data de inscriere : 22/05/2010

Isus Hristos nu e lucifer ! Empty
MesajSubiect: Re: Isus Hristos nu e lucifer !   Isus Hristos nu e lucifer ! Icon_minitimeSam Mai 22, 2010 7:46 pm

Nu ma sperie nimic, m-as mira doar sa mai apara si mesajul asta, pentru ca am dat explicatii biblice si am fost blocata, vad ca nu mi-a mai aparut ...
vad ca adminul se amuza sa va intarate bine, dar cand e vorba de Biblie, prefera sa "piarda" mesajele ...
Sus In jos
Corinna
Scutier
Scutier
Corinna


Numarul mesajelor : 124
Varsta : 42
Localizare : Arges
Puncte : 130
Data de inscriere : 18/04/2010

Isus Hristos nu e lucifer ! Empty
MesajSubiect: Re: Isus Hristos nu e lucifer !   Isus Hristos nu e lucifer ! Icon_minitimeSam Mai 22, 2010 7:48 pm

Nu, sa stii ca am patit si eu sa-mi dispara mesajele....e ceva eroare de la forum.
Sus In jos
http://awakeninginspirals.blogspot.com/
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus Hristos nu e lucifer ! Empty
MesajSubiect: Re: Isus Hristos nu e lucifer !   Isus Hristos nu e lucifer ! Icon_minitimeSam Mai 22, 2010 9:06 pm

Alin Soimosi a scris:
Superba explicatia. Isus Hristos nu e lucifer ! Icon_biggrin
Da ...pentru cei care cred asa o fi!

Noi astia care stim ...stim si faptul ca Isus nu e nici un mantuitor ... ptr ca singurul mantuitor este Yahwe ...si asta vedem aici:

Isaia 43.11. Eu, Eu sunt Domnul şi nu este izbăvitor afară de Mine!
In plus de asta Isus nu si-a dat viata pentru spalarea pacatelor oamenilor caci acestea erau spalate prin jertfe sangeroase facute exact asa cum pretindea Yahwe.

Evrei 9.13. Căci dacă sângele ţapilor şi al taurilor şi cenuşa junincii, stropind pe cei spurcaţi, îi sfinţeşte spre curăţirea trupului, 14. Cu cât mai mult sângele lui Hristos,
cu mentiunea ca detergentul cu sangele animalelor este poruncit de Yahwe pe cand uciderea oamenilor pe cruce ptr a spala pacatele ...nu poate fi decat opera Diavolului ...din moment ce a lui Yahwe nu este!

deci sariti peste prostiile pe care vi le baga in cap sarlatanii din biserica si ascultati indemnul lui Isus sa nu mai frecventati biserica (vezi Matei 6.5)

Nu ma mai puneti sa repet intruna texte pe care le gasiti pe forum ...
si mai bine retineti realitatea ca crestinii nu au Dumnezeu deci nu au avut nici nici cine le inspira Biblia ...si pe care "dumnezeul crestin" (dracu) in marginirea sa intelectuala a fost nevoit sa fure niste texte scrise de evreii ...si ca Dumnezeu a te cobori a fura un text ca pe tine "dumnezeu" nu te duce capul sa inspiri unul ... zau ca e degradant pentru un Ddumnezeu!
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus Hristos nu e lucifer ! Empty
MesajSubiect: Re: Isus Hristos nu e lucifer !   Isus Hristos nu e lucifer ! Icon_minitimeSam Mai 22, 2010 9:16 pm

Nu va faceti probleme,nimeni nu sterge mesaje pe acest forum.
Pot fi insa defectiuni tehnice,reveniti.Problema lui Isus este foarte prost intekleasa de crestini.El defapt nu a vorbit crestinilor.Crestinii cred ca daca vezi in oglinda ca ai pete pe fata ,trebuie sa spargi imediat oglinda.Aceasta este calea crestina vazuta prin Isus.Desfiintam legea ca sa nu mai fim pacatosi.Or scopul lui Isus a fost tocmai sa indrepte omenirea dupa voia lui Dumnezeu.Adica sa se uite in oglinda si, asa sa-si indeparteze petele de pe fata.
Isus nu poate ierta pacatele nimanui,chir daca cu adevarat sar fi jertfit.Dute si impaca-te cu pirisul tau si apoi vino de ti adu darul;acesta este mesajul lui Isus.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus Hristos nu e lucifer ! Empty
MesajSubiect: Re: Isus Hristos nu e lucifer !   Isus Hristos nu e lucifer ! Icon_minitimeSam Mai 22, 2010 9:22 pm

Mirona Simcea a scris:
Isus Hristos nu e lucifer !
In Biblie scrie ca Isus este "Luceafarul stralucitor de dimineata..."
Lucifer e satana care a avut de la inceput o frumusete deosebita dar a cazut din cer ...

Daca cititi cu atentie Biblia nu se poate sa mai confundati acestea doua, intre care exista o foarte mare diferenta ...
Mai citeste o data cu atentie textul din care ti iei informatia cu privire la Lucifer.
Cind a cazut din cer era un om cu o pozitie inalta,facea comert pe mare cu toate popoareleetc etc.Si tu esti om si vei muri de moartea celor netaiati imprejur.Ai citit cu atentie,sa vezi cum compectezi rebusul?
Hai sa ne luam putin la trinta ,daca ai dreptate ,ma dau batut.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
Mirona Simcea
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 7
Localizare : Franta
Puncte : 9
Data de inscriere : 22/05/2010

Isus Hristos nu e lucifer ! Empty
MesajSubiect: Re: Isus Hristos nu e lucifer !   Isus Hristos nu e lucifer ! Icon_minitimeSam Mai 22, 2010 9:31 pm

Nu-mi vine sa cred ca exista oameni care gandesc in felul asta (ca voi adica) !

Si sincer imi pare rau ca totusi exista, din moment ce ati putut scrie asa ceva ...

Sigur ca dispar mesajele care sunt biblice, pentru ca ii deranjeaza pe cei care nu cred in Hristos ! eu una nu va mai dau apa la moara ca e pacat!
Sus In jos
Mirona Simcea
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 7
Localizare : Franta
Puncte : 9
Data de inscriere : 22/05/2010

Isus Hristos nu e lucifer ! Empty
MesajSubiect: Re: Isus Hristos nu e lucifer !   Isus Hristos nu e lucifer ! Icon_minitimeSam Mai 22, 2010 9:33 pm

Rog adminul acestui forum sa-mi stearga contul si sa nu ma mai avertizeze de nici un mesaj, pentru ca nu mai vreau sa mai iau parte la discutiile voastre !
Va multumesc pentru intelegere si Domnul ISUS HRISTOS sa va trezeasca si sa va intoarca la El, sa va pocaiti si sa-L cunoasteti !
Amin !
Sus In jos
Continut sponsorizat





Isus Hristos nu e lucifer ! Empty
MesajSubiect: Re: Isus Hristos nu e lucifer !   Isus Hristos nu e lucifer ! Icon_minitime

Sus In jos
 
Isus Hristos nu e lucifer !
Sus 
Pagina 1 din 5Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» De ce Iisus Hristos nu este diavolul
» De ce a fost slavit Isus cu numele de Lucifer?
» Cine este Isus si cine este Hristos?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Apologetica-
Mergi direct la: