Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Isus Hristos nu e lucifer ! - Pagina 5 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Isus Hristos nu e lucifer ! - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Isus Hristos nu e lucifer ! - Pagina 5 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Isus Hristos nu e lucifer ! - Pagina 5 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Isus Hristos nu e lucifer ! - Pagina 5 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Isus Hristos nu e lucifer ! - Pagina 5 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Isus Hristos nu e lucifer ! - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Isus Hristos nu e lucifer ! - Pagina 5 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Isus Hristos nu e lucifer ! - Pagina 5 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Isus Hristos nu e lucifer !

In jos 
+9
Black velvet
Anticristul
Zian
stuttgart
Rayna
Corinna
Alin Soimosi
Soimos
Mirona Simcea
13 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5
AutorMesaj
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Isus Hristos nu e lucifer ! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Isus Hristos nu e lucifer !   Isus Hristos nu e lucifer ! - Pagina 5 Icon_minitimeVin Mai 28, 2010 5:01 am

3.    Şi a trecut până la marginile pământului,

Se pare ca astia n-au stiut niciodata ca pamantu-i rotund, dar stiau cine a creat Universul... Ha ha ha!

Apropo, pentru ei cerul este acelasi lucru cu Universul.... jalnica religie...
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus Hristos nu e lucifer ! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Isus Hristos nu e lucifer !   Isus Hristos nu e lucifer ! - Pagina 5 Icon_minitimeVin Mai 28, 2010 5:23 am

Apopii a scris:

Apropo, pentru ei cerul este acelasi lucru cu Universul.... jalnica religie...
Astia nici nu au habar unde este cerul ... sau ce e acela cer ... da tot vorbesc de el! ...si culmea prostiei ...mai si doresc sa traiasca viata vesnica acolo!
Sus In jos
totyo
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 256
Data de inscriere : 16/04/2010

Isus Hristos nu e lucifer ! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Isus Hristos nu e lucifer !   Isus Hristos nu e lucifer ! - Pagina 5 Icon_minitimeVin Mai 28, 2010 9:54 am

mah omule, care-i problema ta?

fiecare e liber sa faca ce doreste, nu!?... cu consecintzele de rigoare Isus Hristos nu e lucifer ! - Pagina 5 Icon_wink


Ultima editare efectuata de catre totyo in Vin Mai 28, 2010 5:24 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus Hristos nu e lucifer ! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Isus Hristos nu e lucifer !   Isus Hristos nu e lucifer ! - Pagina 5 Icon_minitimeVin Mai 28, 2010 11:09 am

Atata timp cat face la el acasa ...da!
Dar ia incearca sa faci kk in pe trotuarul din centrul orasului ... si vei vedea ca nuesti asa de liber sa faci ce vrei asa cum crezi.



Tot asa si cu credinta ...daca o expui in mediul tau familiar ..esti liber sa o faci ...dar cand o expui pe forum ..am si eu libertatea sa dovedesc celor care ne citesc ...ca indrugi minciuni.

Cat despre cer ...ma asteptam sa imi spui unde este el ...si ce conditii deosebite de viata sunt acolo iastfel incat sa fiti voi indreptatiti sa promiteti ca se traieste bine si m mult acolo!
Sus In jos
neanelu
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 31/05/2010

Isus Hristos nu e lucifer ! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Isus Hristos nu e lucifer !   Isus Hristos nu e lucifer ! - Pagina 5 Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 2:57 pm

Voi in relatia cu credinta,stiinta ,viata sociala si nu in ultimul rand natura....ce simtiti cu adevarat?
Oare reprezinta edificii de adapost al sufletului scrierile "interesate ca sens si indiguire ca expresie" citite de voi ?
Cutremurele sunt si fizice si spirituale...totul e sa ramanem flexibili!
Cu respect,neanelu!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Isus Hristos nu e lucifer ! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Isus Hristos nu e lucifer !   Isus Hristos nu e lucifer ! - Pagina 5 Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 3:48 pm

neanelu a scris:
Voi in relatia cu credinta,stiinta ,viata sociala si nu in ultimul rand natura....ce simtiti cu adevarat?
Oare reprezinta edificii de adapost al sufletului scrierile "interesate ca sens si indiguire ca expresie" citite de voi ?
Cutremurele sunt si fizice si spirituale...totul e sa ramanem flexibili!
Cu respect,neanelu!
Flexibilitatea poate fi manifestata doar in fata cunoasterii rationale! In fata religiei... singurul lucru pe care-l putem spune este: out. Cunoasterea si credinta nu fac casa buna!

In fata Naturii, cel putin eu, simt admiratie si respect! Cutremurele sunt doar de indignare in fata sarlataniei religioase!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus Hristos nu e lucifer ! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Isus Hristos nu e lucifer !   Isus Hristos nu e lucifer ! - Pagina 5 Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 7:38 pm

neanelu a scris:
Voi in relatia cu credinta,stiinta ,viata sociala si nu in ultimul rand natura....ce simtiti cu adevarat?
Ceea ce smtim noi cu adevarat ... este ca trebuie sa ramanem cu adevarat in sfera adevarului ...citeste realitate.
Astfel referitor la credinta, noi credem doar lucruri clar dovedite ...de ex. noi credem ca formula apei este H2O...desi nu am verificat noi personal acest adevar.
Referitor la viata sociala noi simtim ca ea trebuie dusa in colectivitati normale si sa ne implicam direct impotriva aberatiilor induse prin doctrine care distrug omul prostindu-l si rupandu-l de societatea in care traieste izolandu-se in comunitati pretins spirituale pe care istoria ni le dovedeste ca fiind bicisnice si criminale ...acesta este si motivul existentei acestui forum!

Citat :

Oare reprezinta edificii de adapost al sufletului scrierile "interesate ca sens si indiguire ca expresie" citite de voi ?
De la caz la caz ... acolo unde unii demasca minciuna si iau pozitie impotriva alienarii ...in mod sigur exista suflet, iar acolo unde se propovaduieste minciuna ca si "adevar divin" si stim ca in numele acestei minciuni li se rapeste de mici copiilor dreptul de a rationa liber ...acolo nici vorba nu poate fi de suflet de constiinta sau de caracter!


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Joi Iun 02, 2011 10:17 am, editata de 1 ori
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 850
Data de inscriere : 13/05/2011

Isus Hristos nu e lucifer ! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Isus Hristos nu e lucifer !   Isus Hristos nu e lucifer ! - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Iun 02, 2011 8:54 am

Mirona Simcea a scris:
Daca cititi cu atentie Biblia nu se poate sa mai confundati acestea doua, intre care exista o foarte mare diferenta ...
asta ziceam si eu Simcea, caci daca baietii de aici citeau biblia, nu mai faceau aceste afirmatii
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus Hristos nu e lucifer ! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Isus Hristos nu e lucifer !   Isus Hristos nu e lucifer ! - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Iun 02, 2011 10:25 am

GaSpAr a scris:
Mirona Simcea a scris:
Daca cititi cu atentie Biblia nu se poate sa mai confundati acestea doua, intre care exista o foarte mare diferenta ...
asta ziceam si eu Simcea, caci daca baietii de aici citeau biblia, nu mai faceau aceste afirmatii
Aici nu e vorba de citit sau nu Biblia ...ci e vorba de traducerea in latina a cuvantului Luceafar ...si acesta este L U C I F E R ...adica Steaua stralucitoare a diminetii care in stiinta este denumita planeta Venus si pe care oamenii din popor o numesc Luceafar. Iar evidenta asemanarii cuvantului romanesc Luceafar cu latinul Lucifer este mai mult decat evidenta si nu poate ridica semne de intrebare decat celor lipsiti de o minima cultura generala caracterizati prin aversiunea fata de DOCUMENTATIE ...fapt atat de specific ptr toti cei care cred asa a proasta !
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

Isus Hristos nu e lucifer ! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Isus Hristos nu e lucifer !   Isus Hristos nu e lucifer ! - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Iun 02, 2011 4:53 pm

Soimos a scris:
Aici nu e vorba de citit sau nu Biblia ...ci e vorba de traducerea in latina a cuvantului Luceafar ...si acesta este L U C I F E R ...adica Steaua stralucitoare a diminetii care in stiinta este denumita planeta Venus si pe care oamenii din popor o numesc Luceafar
cand Hristos a zis ca este aducatorul de lumina, nu s-a referit la lumina stelelor sau soarelui, ci la lumina interioara, cea sufleteasca, dar e greu ca un ateu care crede ca a evoluat din maimuta si totul se reduce la materie, sa inteleaga asta.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus Hristos nu e lucifer ! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Isus Hristos nu e lucifer !   Isus Hristos nu e lucifer ! - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Iun 02, 2011 6:41 pm

GaSpAr a scris:
Soimos a scris:
Citat :
Aici nu e vorba de citit sau nu Biblia ...ci e vorba de traducerea in latina a cuvantului Luceafar ...si acesta este L U C I F E R ...adica Steaua stralucitoare a diminetii care in stiinta este denumita planeta Venus si pe care oamenii din popor o numesc Luceafar
cand Hristos a zis ca este aducatorul de lumina, nu s-a referit la lumina stelelor sau soarelui, ci la lumina interioara, cea sufleteasca, dar e greu ca un ateu care crede ca a evoluat din maimuta si totul se reduce la materie, sa inteleaga asta.

Pai daca aducatorul de lumina isi zice singur LUCIFER ...si mai si spune ca se va naste in Neamul lui David ... si mai si pomeneste de faptul ca vine pe pamant sa isi traga o biserica a lui ...pe care toti stim ca ii poarta numele (crestina de la crist) si daca ne mai uitam si in Istorie si vedem ce ispravi nemaipomenite sau intamplat in aceasta biserica a lui Christos ...nu iti ramane decat sa zici un singur lucru:

Ptyu drace ... piei din ochii mei!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

Isus Hristos nu e lucifer ! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Isus Hristos nu e lucifer !   Isus Hristos nu e lucifer ! - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Iun 02, 2011 7:05 pm

Soimos a scris:
Pai daca aducatorul de lumina isi zice singur LUCIFER ...si mai si spune ca se va naste in Neamul lui David ... si mai si pomeneste de faptul ca vine pe pamant sa isi traga o biserica a lui ...pe care toti stim ca ii poarta numele (crestina de la crist) si daca ne mai uitam si in Istorie si vedem ce ispravi nemaipomenite sau intamplat in aceasta biserica a lui Christos ...nu iti ramane decat sa zici un singur lucru
mai mai mai Laughing Laughing biserica crestina(institutia) este oare biserica lui Iisus? eu zic ca este a Satanei. Iisus zicea altceva despre biserica, ca unde sunt 2 care vorbesc in numele lui acolo va fi si el. probabil stii ca biserica vine de la eklessia( adunarea). deci adevarata biserica sunt oamenii, care ii respecta legile si invataturile. nu acei cruciati care respectau ordinile papei sau acei inchizitori care omorau pe toti care nu respectau si puneau la indoiala autoritatea papei. cehul Jah Huss din cate stiu eu a fost primul care a incercat o reforma, dar a sfarsit pe rug. ceea ce nu a reusit el a reusit Luther. dupa aceasta reforma ordinul iezuit a fost creat, special pentru a distruge protestantismul. dupa cum vedem si cei care vroiau sa-l urmeze pe Iisus erau prigoniti de Roma papala. asa ca nu mai amesteca apa cu uleiul deoarece este copilaresc.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus Hristos nu e lucifer ! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Isus Hristos nu e lucifer !   Isus Hristos nu e lucifer ! - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Iun 02, 2011 7:54 pm

GaSpAr a scris:
mai mai mai Laughing Laughing biserica crestina(institutia) este oare biserica lui Iisus?
Nu !
Este biserica lui Christos ...adica a Diavolului!
Poti sa faci diferenta intre rabinul Isus si Diavolul care i-a "imprumutat" corpul ca sa reinvie? (si probabil ca sa arte ca oamenii si nu ca un balaur cum o fi aratand el la el in cer sau in Iad)

Citat :

Iisus zicea altceva despre biserica, ca unde sunt 2 care vorbesc in numele lui acolo va fi si el.
Ma tu ai ceva probleme la mansarda?
Pai daca "vorbele" lui isus s-au pierdut si au fost inlocuite cu vorbele unor shmenari ...cum sa poata vorbi cineva in numele lui Isus?
Poi tu poti vorbi in locul lui bunicu-mio care a murit acum 20 de ani?

Citat :

probabil stii ca biserica vine de la eklessia( adunarea). deci adevarata biserica sunt oamenii, care ii respecta legile si invataturile. nu acei cruciati care respectau ordinile papei sau acei inchizitori care omorau pe toti care nu respectau si puneau la indoiala autoritatea papei.
poi aia nu erau tot oameni ...sau ce?
se p;are ca tu nu poti accepta ceea ce clar vezi ...si anume ca religia crestina si biserica "model Costica Cremenalu" sunt doar niste facaturi politico-religioase care au ca unic rost prostirea si belirea prostilor!

Citat :

cehul Jah Huss din cate stiu eu a fost primul care a incercat o reforma, dar a sfarsit pe rug.
Ma lasa-ma cu Jan Hussul tau ca asta nu a fost decat un prost care a crezut ca spaland kcatul face din el aur!
Nu/mi povesti mie de Jan Huss ca am stat pe aceasi strada cu el ...adica pe strada pe care a stat si el in orasul Konstanz atunci cand s-a dus la intalnirea cu Papa ... treceam zilnic pe langa cladirea Konziliului ... si m-am nascut in orasul in care acel imparat care l-a ars pe rug (Sigismund de Luxemburg) si-a stabilit capitala ... adica la Timisoara, asa ca nu-mi veni cu gargara intr-un domeniu in care sunt expert!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

Isus Hristos nu e lucifer ! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Isus Hristos nu e lucifer !   Isus Hristos nu e lucifer ! - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Iun 02, 2011 8:23 pm

Soimos a scris:
Este biserica lui Christos ...adica a Diavolului!
de cand e diavolul Mesia/Cel Uns???


Soimos a scris:
Poti sa faci diferenta intre rabinul Isus si Diavolul care i-a "imprumutat" corpul ca sa reinvie?
=))))))))))))))) sa mor de ras nu alta. stai sa ma linistesc oleaca si dupa aia raspund =))))))))))))))))))))


Soimos a scris:
Pai daca "vorbele" lui isus s-au pierdut si au fost inlocuite cu vorbele unor shmenari ...cum sa poata vorbi cineva in numele lui Isus?
inafara de teologe.net, mai ai vrei sursa pentru tampenia asta?


Soimos a scris:
poi aia nu erau tot oameni ...sau ce?
ai raspunsul mai jos

GaSpAr a scris:
deci adevarata biserica sunt oamenii, care ii respecta legile si invataturile

ti se pare ca inchizitorii si cruciatii respectau macar una din legile : sa-ti iubesti aproapele si dusmanul, iarta-ti dusmanii etc? hai ca deja dai in penibil. te pretinzi ca esti om modern, dar nu poti pricepe un lucru simplu ca buna ziua.



GaSpAr a scris:
se p;are ca tu nu poti accepta ceea ce clar vezi ...si anume ca religia crestina si biserica "model Costica Cremenalu" sunt doar niste facaturi politico-religioase care au ca unic rost prostirea si belirea prostilor!
ce a facut Costica cu aia mica, e diferit de ce a facut si a zis Iisus. ti-am mai zis ca Costica nu putea profita de aceasta manipulare politico-religioasa, ci urmasii sai, caci crestinarea completa a populatiei imperiului a durat multa vreme si ca singurul motiv a lui de a legaliza crestinismul a fost pacea in imperiu, dar te inteleg asta este una din dovezile tale, deci nu o sa renunti la ea nici mort Smile)))



GaSpAr a scris:
Ma lasa-ma cu Jan Hussul tau ca asta nu a fost decat un prost care a crezut ca spaland kcatul face din el aur!
Nu/mi povesti mie de Jan Huss ca am stat pe aceasi strada cu el ...adica pe strada pe care a stat si el in orasul Konstanz atunci cand s-a dus la intalnirea cu Papa ... treceam zilnic pe langa cladirea Konziliului ... si m-am nascut in orasul in care acel imparat care l-a ars pe rug (Sigismund de Luxemburg) si-a stabilit capitala ... adica la Timisoara, asa ca nu-mi veni cu gargara intr-un domeniu in care sunt expert!
aa deci Huss nu a vrut sa faca o reforma? i-a lumineaza-ma ce a vrut el sa faca
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus Hristos nu e lucifer ! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Isus Hristos nu e lucifer !   Isus Hristos nu e lucifer ! - Pagina 5 Icon_minitimeVin Iun 03, 2011 7:01 am

GaSpAr a scris:
Soimos a scris:
Este biserica lui Christos ...adica a Diavolului!
de cand e diavolul Mesia/Cel Uns???
Pai tocmai ca Mesia este si va ramane acelasi Dumnezeu (iar ai uitat versetul ala din Isaia 43.11?) caci el e Domnul si el nu se schimba!
Diavolul ...adica falsul Mesia , mantuieste totul prin MOARTE ...si vezi bine ca toata cimitirele sunt pline de Semnul lui ... crucea!


Soimos a scris:
Citat :
Poti sa faci diferenta intre rabinul Isus si Diavolul care i-a "imprumutat" corpul ca sa reinvie?
=))))))))))))))) sa mor de ras nu alta. stai sa ma linistesc oleaca si dupa aia raspund.
Pai tu iti permiti sa razi de Biblie?
Asteapta tu ca acus acus iti trece pofta de ras, cand vei da coltul si va urma Marea Dezamagire referitoare la "viata vesnica" in "imparatia lui Christos" ...Iadul ! (ptr ca Sheolul face parte din filmul altei religii cu care tu nu ai absolut nimic in comun).


Soimos a scris:
Citat :
Pai daca "vorbele" lui isus s-au pierdut si au fost inlocuite cu vorbele unor shmenari ...cum sa poata vorbi cineva in numele lui Isus?
inafara de teologe.net, mai ai vrei sursa pentru tampenia asta?
Cite vrei!
Chiar Nice acum cca 100 de ani a scris o lucrare pe aceasta tema ...si mai sunt cu sutele!


GaSpAr a scris:
Citat :
deci adevarata biserica sunt oamenii, care ii respecta legile si invataturile

ti se pare ca inchizitorii si cruciatii respectau macar una din legile : sa-ti iubesti aproapele si dusmanul, iarta-ti dusmanii etc?
Hallo!
Tu chiar nu realizezi ca vorbind de luciferianisti si goimi vorbesti de fapt despre aceasi biserica crestina care este impartita in doua" Initiatii adica Luciferianisti care si ei asculta de sfaturile lui Christos alias Lucifer ...si ti-am dat de multe ori exemplul cu:
"Luca 19.27. Iar pe acei vrăjmaşi ai mei, care n-au voit să domnesc peste ei, aduceţi-i aici şi tăiaţi-i în faţa mea."
Eh ...bine ...acestia care urmeaza aceste povete sunt luciferianistii din care fac parte si Inchizitia si preotii care binecuvanteaza tunuri si pe cei care pleaca sa ucida dar si masoneria care conduce lumea si conflictele ei ...iar ptr "prostimea crestina" ...este valabil textul cu "iubirea aproapelui" si cu "intorsul obrazului".
oare de cate ori trebuie sa iti explic acelasi lucru pina intelegi realitatea "crestina"?

GaSpAr a scris:
ce a facut Costica cu aia mica, e diferit de ce a facut si a zis Iisus.
Gresit exprimat!
Corect ar fi fost asa:
"ce a facut Costica cu aia mica, e diferit de ce a facut si a zis Iisus PROSTIMII !
Ptr ca tot acelasi Isus zice celor initiati vezi citatul de mai sus ...dar si altele de ex. acel citat pe care-l vezi inclus in grafica de titlu a forumului dar si in alte versete in care se lauda ca nu a venit sa aduca pacea ...ci sabia!

Citat :

ti-am mai zis ca Costica nu putea profita de aceasta manipulare politico-religioasa, ci urmasii sai,
desi nu e adevarata afirmatia ta ..ptr ca Constantin s-a lasat slavit ca Mantuitor de senatul roman ... el nu a facut "lucrarea diabolica" numai ptr el ... ci si ptr viitoarele generatii ptr ca nu i s-a reprosat niciodata ca nu ar fi fost un "patriot" care simtind ca Imperiul Roman e pe duca ... a dorit sa il salveze prin aceasta "lucrare" politico-religioasa!
Asa ca treci peste fixul asta ca se vede clar ca nu esti in stare sa-l intelegi!

Citat :

aa deci Huss nu a vrut sa faca o reforma? i-a lumineaza-ma ce a vrut el sa faca
Intelegi totul aiurea ...si iata aici innca o data CONFIRMAREA acestui fapt!

Sigur a Jan Huss, Zwingli sau Martin Luther au dorit sa reformeze religia crestina=Kcat!
Problema este ca acestia toti erau prea idioti (adica goimi neinitiati) care nu au inteles ca religia crestina este o facatura politica care actioneaza pe 2 planuri, si au crezut in idiotenia lor de goimi neinitiati ca prin Reforma ... poti transforma un kcat in aur!
Adica au facut aceasi greseala pe care o comit si pocaitii tai, care nu pot pricepe acelasi lucru (adica cele doua planuri ale crestinismului) motiv ptr care isi vand a proasta sufletul ptr un kcat, si ca prin credinta a proasta isi rateaza vietile, asta ca sa nu pomenesc ca prin contributia lor idioata la sporul lor demografic accentuat, si prin idiotenia din capul lor, ei participa activ la distrugerea lumii devenind instrumente naroade ale Diavolui!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Isus Hristos nu e lucifer ! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Isus Hristos nu e lucifer !   Isus Hristos nu e lucifer ! - Pagina 5 Icon_minitime

Sus In jos
 
Isus Hristos nu e lucifer !
Sus 
Pagina 5 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5
 Subiecte similare
-
» De ce Iisus Hristos nu este diavolul
» De ce a fost slavit Isus cu numele de Lucifer?
» Cine este Isus si cine este Hristos?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Apologetica-
Mergi direct la: