Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Adevarul despre Crestinism - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Adevarul despre Crestinism - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Adevarul despre Crestinism - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Adevarul despre Crestinism - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Adevarul despre Crestinism - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Adevarul despre Crestinism - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Adevarul despre Crestinism - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Adevarul despre Crestinism - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Adevarul despre Crestinism - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Adevarul despre Crestinism

In jos 
+7
Mihai12
Black velvet
GaSpAr
Cyberman
Alin Soimosi
Apopii
Soimos
11 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

Adevarul despre Crestinism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Adevarul despre Crestinism   Adevarul despre Crestinism - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 11, 2011 11:58 am

editt ptr off topic

Vad ca "datul tau gta" insemna orice altceva decat sa raspunzi la la temele in discutie!

Daca nu vrei sa fi editat ... raspunde la tema ...si nu mai bate campii aiurea atacand si improscand noroi .... ca astfel nu ne dovedesti decat ca tu ...fiind creat din noroi ...nu ai in cap decat noroi!

Mai bine erai maimuta inteligenta decat o bucata de noroi fara minte!
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 192
Data de inscriere : 28/12/2011

Adevarul despre Crestinism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Adevarul despre Crestinism   Adevarul despre Crestinism - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 2:55 pm

Soimos a scris:
Crestinismul este o religie abrahamica si prin urmare o religie monoteista, pe baza unor invataturi atribuite lui Christos(personaj inexestent in realitate, dar caruia i-au fost atribuita in mod mincinos biografia rabinului Isus din Nazareth, preluandu-se partea convenabila a invataturilor acestui rabin, si completate cu ideile, legile false si mincinoase care incalca legile lui Yahwe, apartinand agentului de influenta aflat in slujba Romei Saul din Tarsus (Pavel) raspandite prin ucenicii sai ... falsii evanghelisti.



Ce vorbesti ma ,ia uite ce spune Vechiul Testament despre Mesia :

Isaia 63 :
Iată, Domnul vesteşte acestea până la marginile pământului: "Ziceţi fiicei Sionului: Mântuitorul tău vine! El vine cu plata, şi răsplătirile merg înaintea Lui!"
Apoi :
Mesia se va naste in Betleem Mica 5:2
Mesia se va naste dintr-o fecioara Isaia 7:14 "Pentru aceasta Domnul meu vă va da un semn: Iată, Fecioara va lua în pântece şi va naşte fiu şi vor chema numele lui Emanuel."
Mesia va intra in Ierusalim i Zaharia 9:9 Bucură-te foarte, fiica Sionului, veseleşte-te, fiica Ierusalimului, căci iată Împăratul tău vine la tine drept şi biruitor; smerit şi călare pe asin, pe mânzul asinei
Apoi :
Auzi "domle"Proorocul Zaharia stia cu .1000 de ani inainte ca va intra Mintuitorul in ierusalim calare pe magarus
Apoi :
Mesia va fi respins de propiul popor Isaia 53:1,3 Psalmi 118:22
Dar El fusese străpuns pentru păcatele noastre şi zdrobit pentru fărădelegile noastre. El a fost pedepsit pentru mântuirea noastră şi prin rănile Lui noi toţi ne-am vindecat
Apoi :
Toţi umblam rătăciţi ca nişte oi, fiecare pe calea noastră, şi Domnul a făcut să cadă asupra Lui fărădelegile noastre ale tuturor.


9. Mormântul Lui a fost pus lângă cei fără de lege şi cu cei făcători de rele, după moartea Lui, cu toate că nu săvârşise nici o nedreptate şi nici înşelăciune nu fusese în gura Lui.
Apoi :
Mesia va fi tradat de unul dintre apropiatii lui Psalmi 4:19
Apoi :
Mesia va fi judecat si condamnat Isaia 53:8 8.
Întru smerenia Lui judecata Lui s-a ridicat şi neamul Lui cine îl va spune? Că s-a luat de pe pământ viaţa Lui! Pentru fărădelegile poporului Meu a fost adus spre moarte.
Apoi :
Messia va fi tacut in fata acuzatorilor lui Isaia 53:7
7. Chinuit a fost, dar S-a supus şi nu şi-a deschis gura Sa; ca un miel spre junghiere s-a adus şi ca o oaie fără de glas înaintea celor ce o tund, aşa nu Şi-a deschis gura Sa.
Apoi :
Mesia va fi lovit si scuipat de catre dusmanii lui Isaia 50:6
Apoi :
Spatele l-am dat spre bătăi şi obrajii mei spre pălmuiri, şi fata Mea nu am ferit-o de ruşinea scuipărilor.
Apoi :
Mesia va fi batjocorit si insultat Psalmi 22:7,8
Apoi :
Mesia va muri prin crucificare Psalmi 22:14,16,17
Apoi :
Messia va suferi pentru cei faradelege si se va ruga pentru cei pacatosi Isaia 53:12
Şi-a dat sufletul Său spre moarte şi cu cei făcători de rele a fost numărat. Că El a purtat fărădelegile multora şi pentru cei păcătoşi Şi-a dat viaţa.
Apoi :
Lui Mesia is se va da sa manance fiere si sa bea otet Psalmi 69:21
Apoi :
Oasele lui Mesia nu vor fi rupte Exodul 12:46
Apoi :
Mesia va muri ca un sacrificiu pentru pacate Isaia 53:5,6,8,10,11,12

Apoi :
Cine este Maica Domnului (Mesia) ?
Apoi :
Auziti cum o cinsteste Biserica : Ceea ce esti mai cinstita decat heruvimii si mai marita fara de asemanare decat serafimii...
Apoi :
Iez 44.2
"Poarta aceasta va fi închisă, nu se va deschide şi nici un om nu va intra pe ea, căci Domnul Dumnezeul lui Israel a intrat pe ea. De aceea va fi închisă.
Apoi :
Psalmul 44 : De fata a statut imparateasa de-a dreapta Ta, imbracata in haina aurita si prea infrumusetata ( vers. 11 ).
Apoi :
Cand vezi icoana Maicii Domnului cu Pruncul Hristos in brate, tu stii ce vezi acolo ? Cerul si pamantul ! Cerul este Hristos, Cel mai presus de ceruri; Ziditorul cerului si al pamantului; si Maica Domnului reprezinta pamantul, adica toate popoarele de pe fata pamantului, ca ea este din neamul nostru. Este din semintie imparateasca si arhiereasca.
Apoi :
Bucura-te ceea ce esti plina de har, Marie, Domnul este cu tine ( Luca 1, 28 ), ea fiind fecioara, nestiind de barbat, l-a intrebat pe arhanghel : Cum va fi aceasta sa nasc, ca eu nu stiu de barbat ? Si i-a spus chipul zamislirii, ca prin auz va fi. Duhul Sfant va veni peste tine si puterea celui Preainalt te va umbri. Pentru aceasta si Sfantul care se va naste din tine, Fiul lui Dumnezeu se va chema ( Luca 34, 35 )


Apoi :

Uite ce se spune in Dumnezeiestile Scripturi (este vorba de invatatul Gamaliel ): "Luati aminte ce vreti sa faceti cu acesti oameni... Feriti-va de acesti oameni si lasati-i, caci daca aceasta lucrare (a lor) este de la oameni, se va nimici. Iar daca este de la Dumnezeu, nu veti putea sa-i nimiciti, ca nu cumva sa va aliati si luptatori impotriva lui Dumnezeu" (Fapte 5, 34-39).
Apoi :
De unde a plecat Crestinismul si un copil stie ca de la Mintuitor si 12 Apostoli ,cam citi Crestini sunt in ziua de astazi peste 2 miliarde
Apoi :
Avea dreptate Invatatul Gamaliel cind le spunea la evrei "Iar daca este de la Dumnezeu, nu veti putea sa-i nimiciti " Lucru adevarat deoarece Crestinismul are cea mai mare pondere si a plecat de la 12 oameni obisnuiti
Apoi :
Ce mai citim prin Sf Scriptura :nici portile iadului nu vor birui Biserica lui Hristos
Apoi :
Cine reprezinta portile iadului :
Gurile spurcate ale paginilor ale ateilor si necredinciosilor
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Adevarul despre Crestinism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Adevarul despre Crestinism   Adevarul despre Crestinism - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 3:06 pm

Urzi23 a scris:
Soimos a scris:
Crestinismul este o religie abrahamica si prin urmare o religie monoteista, pe baza unor invataturi atribuite lui Christos(personaj inexestent in realitate, dar caruia i-au fost atribuita in mod mincinos biografia rabinului Isus din Nazareth, preluandu-se partea convenabila a invataturilor acestui rabin, si completate cu ideile, legile false si mincinoase care incalca legile lui Yahwe, apartinand agentului de influenta aflat in slujba Romei Saul din Tarsus (Pavel) raspandite prin ucenicii sai ... falsii evanghelisti.



Ce vorbesti ma ,ia uite ce spune Vechiul Testament despre Mesia :

Isaia 63 :
Iată, Domnul vesteşte acestea până la marginile pământului: "Ziceţi fiicei Sionului: Mântuitorul tău vine! El vine cu plata, şi răsplătirile merg înaintea Lui!"
Apoi :
Mesia se va naste in Betleem Mica 5:2
Mesia se va naste dintr-o fecioara Isaia 7:14 "Pentru aceasta Domnul meu vă va da un semn: Iată, Fecioara va lua în pântece şi va naşte fiu şi vor chema numele lui Emanuel."
Mesia va intra in Ierusalim i Zaharia 9:9 Bucură-te foarte, fiica Sionului, veseleşte-te, fiica Ierusalimului, căci iată Împăratul tău vine la tine drept şi biruitor; smerit şi călare pe asin, pe mânzul asinei
Apoi :
Auzi "domle"Proorocul Zaharia stia cu .1000 de ani inainte ca va intra Mintuitorul in ierusalim calare pe magarus
Apoi :
Mesia va fi respins de propiul popor Isaia 53:1,3 Psalmi 118:22
Dar El fusese străpuns pentru păcatele noastre şi zdrobit pentru fărădelegile noastre. El a fost pedepsit pentru mântuirea noastră şi prin rănile Lui noi toţi ne-am vindecat
Apoi :
Toţi umblam rătăciţi ca nişte oi, fiecare pe calea noastră, şi Domnul a făcut să cadă asupra Lui fărădelegile noastre ale tuturor.


9. Mormântul Lui a fost pus lângă cei fără de lege şi cu cei făcători de rele, după moartea Lui, cu toate că nu săvârşise nici o nedreptate şi nici înşelăciune nu fusese în gura Lui.
Apoi :
Mesia va fi tradat de unul dintre apropiatii lui Psalmi 4:19
Apoi :
Mesia va fi judecat si condamnat Isaia 53:8 8.
Întru smerenia Lui judecata Lui s-a ridicat şi neamul Lui cine îl va spune? Că s-a luat de pe pământ viaţa Lui! Pentru fărădelegile poporului Meu a fost adus spre moarte.
Apoi :
Messia va fi tacut in fata acuzatorilor lui Isaia 53:7
7. Chinuit a fost, dar S-a supus şi nu şi-a deschis gura Sa; ca un miel spre junghiere s-a adus şi ca o oaie fără de glas înaintea celor ce o tund, aşa nu Şi-a deschis gura Sa.
Apoi :
Mesia va fi lovit si scuipat de catre dusmanii lui Isaia 50:6
Apoi :
Spatele l-am dat spre bătăi şi obrajii mei spre pălmuiri, şi fata Mea nu am ferit-o de ruşinea scuipărilor.
Apoi :
Mesia va fi batjocorit si insultat Psalmi 22:7,8
Apoi :
Mesia va muri prin crucificare Psalmi 22:14,16,17
Apoi :
Messia va suferi pentru cei faradelege si se va ruga pentru cei pacatosi Isaia 53:12
Şi-a dat sufletul Său spre moarte şi cu cei făcători de rele a fost numărat. Că El a purtat fărădelegile multora şi pentru cei păcătoşi Şi-a dat viaţa.
Apoi :
Lui Mesia is se va da sa manance fiere si sa bea otet Psalmi 69:21
Apoi :
Oasele lui Mesia nu vor fi rupte Exodul 12:46
Apoi :
Mesia va muri ca un sacrificiu pentru pacate Isaia 53:5,6,8,10,11,12

Apoi :
Cine este Maica Domnului (Mesia) ?
Apoi :
Auziti cum o cinsteste Biserica : Ceea ce esti mai cinstita decat heruvimii si mai marita fara de asemanare decat serafimii...
Apoi :
Iez 44.2
"Poarta aceasta va fi închisă, nu se va deschide şi nici un om nu va intra pe ea, căci Domnul Dumnezeul lui Israel a intrat pe ea. De aceea va fi închisă.
Apoi :
Psalmul 44 : De fata a statut imparateasa de-a dreapta Ta, imbracata in haina aurita si prea infrumusetata ( vers. 11 ).
Apoi :
Cand vezi icoana Maicii Domnului cu Pruncul Hristos in brate, tu stii ce vezi acolo ? Cerul si pamantul ! Cerul este Hristos, Cel mai presus de ceruri; Ziditorul cerului si al pamantului; si Maica Domnului reprezinta pamantul, adica toate popoarele de pe fata pamantului, ca ea este din neamul nostru. Este din semintie imparateasca si arhiereasca.
Apoi :
Bucura-te ceea ce esti plina de har, Marie, Domnul este cu tine ( Luca 1, 28 ), ea fiind fecioara, nestiind de barbat, l-a intrebat pe arhanghel : Cum va fi aceasta sa nasc, ca eu nu stiu de barbat ? Si i-a spus chipul zamislirii, ca prin auz va fi. Duhul Sfant va veni peste tine si puterea celui Preainalt te va umbri. Pentru aceasta si Sfantul care se va naste din tine, Fiul lui Dumnezeu se va chema ( Luca 34, 35 )


Apoi :

Uite ce se spune in Dumnezeiestile Scripturi (este vorba de invatatul Gamaliel ): "Luati aminte ce vreti sa faceti cu acesti oameni... Feriti-va de acesti oameni si lasati-i, caci daca aceasta lucrare (a lor) este de la oameni, se va nimici. Iar daca este de la Dumnezeu, nu veti putea sa-i nimiciti, ca nu cumva sa va aliati si luptatori impotriva lui Dumnezeu" (Fapte 5, 34-39).
Apoi :
De unde a plecat Crestinismul si un copil stie ca de la Mintuitor si 12 Apostoli ,cam citi Crestini sunt in ziua de astazi peste 2 miliarde
Apoi :
Avea dreptate Invatatul Gamaliel cind le spunea la evrei "Iar daca este de la Dumnezeu, nu veti putea sa-i nimiciti " Lucru adevarat deoarece Crestinismul are cea mai mare pondere si a plecat de la 12 oameni obisnuiti
Apoi :
Ce mai citim prin Sf Scriptura :nici portile iadului nu vor birui Biserica lui Hristos
Apoi :
Cine reprezinta portile iadului :
Gurile spurcate ale paginilor ale ateilor si necredinciosilor
Urzi draga ce o fi cu prietenul nostru Soimos?
Sus In jos
Fernando
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 102
Data de inscriere : 16/10/2011

Adevarul despre Crestinism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Adevarul despre Crestinism   Adevarul despre Crestinism - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 3:33 pm

doh Si pe tine te-a facut doamne-doamne din lut doh Scrie si tu odata dreaqului sa intelegem si noi care si ce a spus doh
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Adevarul despre Crestinism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Adevarul despre Crestinism   Adevarul despre Crestinism - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 4:21 pm

Aceste versete arata clar ca Domnul Isus este Mantuitorul. Fernando a scris:
Adevarul despre Crestinism - Pagina 2 2975105902 Si pe tine te-a facut doamne-doamne din lut Adevarul despre Crestinism - Pagina 2 2975105902 Scrie si tu odata dreaqului sa intelegem si noi care si ce a spus Adevarul despre Crestinism - Pagina 2 2975105902

Invata sa folosesti corect sintaxele [/quote] la sfarsitul citatului si [quote] la inceputul citatului la care vrei sa te referi!


Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Adevarul despre Crestinism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Adevarul despre Crestinism   Adevarul despre Crestinism - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 5:01 pm

EmaLovesJesus a scris:

Urzi draga ce o fi cu prietenul nostru Soimos?
Urzi draga?

Ce? .... si Urzi ti-i drag ...nu numai Christos ?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Adevarul despre Crestinism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Adevarul despre Crestinism   Adevarul despre Crestinism - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 5:13 pm

Urzi23 a scris:
Soimos a scris:
Crestinismul este o religie abrahamica si prin urmare o religie monoteista, pe baza unor invataturi atribuite lui Christos(personaj inexestent in realitate, dar caruia i-au fost atribuita in mod mincinos biografia rabinului Isus din Nazareth, preluandu-se partea convenabila a invataturilor acestui rabin, si completate cu ideile, legile false si mincinoase care incalca legile lui Yahwe, apartinand agentului de influenta aflat in slujba Romei Saul din Tarsus (Pavel) raspandite prin ucenicii sai ... falsii evanghelisti.



Ce vorbesti ma ,ia uite ce spune Vechiul Testament despre Mesia :
Isaia 63 :
Ma cultule, este vorba de Basescul pe care il asteptau evreii ...si nu de Dumnezeu!

Citat :

Mesia se va naste dintr-o fecioara Isaia 7:14
Si basescu tot din fecioara s-a nascut...dar asta nu inseamna ca e Dumnezeu!
Probabil ca prorocirea se referea la Basescu ...ca daca s-ar fi referit la Isus trebuia sa proroceasca Treimea ...si o asemenea prorocire nu s-a facut!


Citat :

Ce mai citim prin Sf Scriptura :nici portile iadului nu vor birui Biserica lui Hristos
Voi nu cititi din nicio sfanta scriptura ci dintr-o scriptura FURATA de le evrei adaugita cu textele unor criminali si ucigasi posedati de Diavol ... ca Pavel !

Daca erati interesati de o sfanta scriptura citeai din Kur-an ... si acolo aveai ocazia sa te convingi ca Dumnezeu trebuia sa scrie o noua scriptura ptr ca Biblia era scrisa de niste oameni posedati de Diavol!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Adevarul despre Crestinism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Adevarul despre Crestinism   Adevarul despre Crestinism - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 5:15 pm

EmaLovesJesus a scris:
Aceste versete arata clar ca Domnul Isus este Mantuitorul. Fernando a scris:
Adevarul despre Crestinism - Pagina 2 2975105902 Si pe tine te-a facut doamne-doamne din lut Adevarul despre Crestinism - Pagina 2 2975105902 Scrie si tu odata dreaqului sa intelegem si noi care si ce a spus Adevarul despre Crestinism - Pagina 2 2975105902

Invata sa folosesti corect sintaxele /quote la sfarsitul citatului si quote la inceputul citatului la care vrei sa te referi!



Da, observ cam cat de smechera esti... Sa stii ca citeam si eu forumul cand a scris Fernando si am vazut foarte bine la ce s-a referit el si apoi am vazut ca ai editat si ai postat corect. Sa stii ca nu am intrat imediat pe forum pentru ca am stat sa ma gandesc la ce sanctiuni sa le aplic celor doi, Mihai12 si Fernando... dar sa si gasesc cuvantul potrivit pentru cei care procedeaza in felul asta... oricum, il voi pastra pentru mine!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Adevarul despre Crestinism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Adevarul despre Crestinism   Adevarul despre Crestinism - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 5:23 pm

[quote="Apopii"]
EmaLovesJesus a scris:
Aceste versete arata clar ca Domnul Isus este Mantuitorul. Fernando a scris:
Adevarul despre Crestinism - Pagina 2 2975105902 Si pe tine te-a facut doamne-doamne din lut Adevarul despre Crestinism - Pagina 2 2975105902 Scrie si tu odata dreaqului sa intelegem si noi care si ce a spus Adevarul despre Crestinism - Pagina 2 2975105902

Invata sa folosesti corect sintaxele /quote la sfarsitul citatului si quote la inceputul citatului la care vrei sa te referi!



Da, observ cam cat de smechera esti... Sa stii ca citeam si eu forumul cand a scris Fernando si am vazut foarte bine la ce s-a referit el si apoi am vazut ca ai editat si ai postat corect. Sa stii ca nu am intrat imediat pe forum pentru ca am stat sa ma gandesc la ce sanctiuni sa le aplic celor doi, Mihai12 si Fernando... dar sa si gasesc cuvantul potrivit pentru cei care procedeaza in felul asta... oricum, il voi pastra pentru mine!


De ce spui ca sunt smechera?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Adevarul despre Crestinism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Adevarul despre Crestinism   Adevarul despre Crestinism - Pagina 2 Icon_minitimeMier Feb 22, 2012 9:27 am

IUata cum sta de fapt "adevarul crestin" in lumea reala:

https://www.youtube.com/watch?v=sd7iXASIOdA&feature=fvwrel
Sus In jos
razvanpw
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 1
Localizare : Alba Iulia
Puncte : 1
Data de inscriere : 06/09/2013

Adevarul despre Crestinism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Adevarul despre Crestinism   Adevarul despre Crestinism - Pagina 2 Icon_minitimeVin Sept 06, 2013 9:44 am

* Goy – cuvânt derogatoriu în ebraică, pentru toți ne-evreii; animal, necurat.
** Goyim – plural pentru ”goy”.

Citat din talmud:

Sanhedrin 59a: ”A dezvălui unui Goy* ceva despre relațiile noastre religioase ar fi aidoma cu uciderea tuturor evreilor, căci dacă Goyim** ar cunoaște ceea ce noi propovăduim despre ei, ne-ar ucide în drumul mare.”

Cu îndeajuns de multe cercetări, creștinismul împreună cu cohortele sale pot fi sumarizate, descoperindu-le adevăratul scop. Până și martorii lui iehova cunosc adevărul despre toate originile Păgâne ale sărbătorilor xine, cum sunt crăciunul și paștele. Însă aceștia sunt înșelați în ceea ce îl privește pe nazarinean, întrucât în realitate acesta este un CONCEPT furat din peste 18 Zei Păgâni care au fost crucificați sau spânzurați de copaci, cum e cazul lui Odin. Totul în programul creștin este FALS, FURAT, CORUPT și CONTRAFĂCUT!

Întregul scop al creștinismului este acela de a PREGĂTI Neamurile pentru a fi supuși, închinători și sclavi perfecți ai maeștrilor lor evrei într-o Nouă Ordine Mondială, în care evreii ar avea control total – asta dacă oamenii nu se trezesc la timp și nu pun capăt acestor lucruri.

După cum se poate observa din articolele de pe acest website, panteonul cu Zeii Neamurilor/Păgâni au fost înlocuiți cu arhetipuri evreiești FICTIVE; acest lucru a fost realizat cu ajutorul programului creștinismului. Împreună cu acest lucru, evreii au dobândit un statut special pe care nu îl meritau – statutul de a fi ”aleșii lui dumnezeu”. Toate acestea au efecte subliminale, în sensul că creează o gândire de sclav, una sacrificatoare de sine și o mentalitate de servitor în victimele sale (Neamurile), care sunt gata să accepte ca evreii să preia controlul. Arhetipurile fictive evreiești – cum este nazarineanul – creează o asociere subconștientă puternică cu ceea ce este cunoscut drept ”partea dumnezeiască a creierului”, transferând atitudinea de închinător către evrei, a căror singură intenție este aceea de a conduce lumea. Nu există NIMIC spiritual în creștinism. Biblia nu este decât o istorie FICTIVĂ a evreilor și o blasfemie intensă la adresa Zeilor Neamurilor și a Adevăratului Nostru Zeu Creator Satan – care apropo, înseamnă ”inamic” în ebraică. Dovedim toate aceste lucruri în acest website.

Citat din talmudul evreiesc:
Simeon Haddarsen, fol. 56-D: ”Când vine mesia, fiecare evreu va avea 2800 de sclavi.”

Ca și completare a lucrărilor subliminale, Neamurile sunt amenințate să nu se implice în ”ocult” și prin asta îndepărtând toate puterile minții și ale sufletului din rândul populației, în timp ce aceste cunoștințe și puteri oculte sunt ținute în cercurile conducătoare ale maeștrilor evrei, pentru abuz și exploatare totală a Neamurilor. Deoarece orgasmul sexual este calea spre putere și avansare a sufletului, doctrinele creștine au lucrat neobosite pentru a îl suprima. Creștinismul le trâmbițează victimelor cum că acestea nu sunt nimic altceva decât o posesie. Mintea, sufletul și trupul lor aparțin lui ”iehova” – care în adevăr sunt conducătorii evrei de top și care sunt adepți ai puterii oculte.

Citat din talmud:
Nidrasch Talpioth, p 225-L: ”Iehova a creat ne-evreii în formă umană pentru ca evreul să nu fie servit de fiare. Prin urmare, ne-evreul este un animal în formă umană și osândit să îl servească pe evreu zi și noapte.”

Seph. Jp., 92, 1: ”Dumnezeu le-a dat evreilor putere peste averile și sângele tuturor Națiunilor.”

Denigrarea femeilor în aceste programe evreiești este din nou o încercare bolnavă, sucită și perversă și bineînțeles subliminală de a suprima sexualitatea umană și prin urmare să deposedeze Neamurile de puterea ocultă. Aceasta își are originile în învățăturile lui ”Shakti” din Orientul Îndepărtat, care reprezintă aspectul feminin (subconștientul și puterea kundalinică) a sufletului uman. Aspectul masculin este partea dreaptă și logică a creierului. Aceste două părți trebuie să lucreze împreună pentru a se putea dobândi rezultate materiale – care este și scopul disciplinelor yoga. Prin suprimarea părții feminine a creierului, puterile minții și ale sufletului sunt complet inactive și inaccesibile.

Plăcile Ouija, astrologia, precum și alte forme de divinație au fost de asemenea suprimate cu strictețe, în încercarea de a ne împiedica, pe noi Neamurile, să comunicăm cu ADEVĂRAȚII noștri Zei – care la rândul lor au fost blasfemiați într-un mod rușinos și hidos, după care au fost etichetați ca ”diabolici”. Zeii noștri au fost victimele filmelor de groază ale Hollywood-ului evreiesc, precum și a altor teme denigrante și insultătoare, prin care Neamurile au fost înșelate și determinate să îi batjocorească, blesteme și să se teamă de Zeii lor, iar pe de altă parte să lucreze la propria lor distrugere, plătind nu numai cu trilioane și trilioane de dolari, ci și cu energie psihică. Evreii au o lungă istorie de amăgire a Neamurilor, făcându-le să plătească pentru propria lor distrugere și ruinare. Războiul din Irak este un exemplu strigător la cer al acestui joc al evreilor: mii si mii de tineri și tinere americane au murit sau sunt schilodiți pe viață – toate pentru Israel.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Adevarul despre Crestinism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Adevarul despre Crestinism   Adevarul despre Crestinism - Pagina 2 Icon_minitimeMar Sept 10, 2013 8:53 am

razvanpw a scris:

Totul în programul creștin este FALS, FURAT, CORUPT și CONTRAFĂCUT!
BRAVO! Iata un tanar care a inteles care este adevarata fatza a crestinismului....

Citat :

Întregul scop al creștinismului este acela de a PREGĂTI Neamurile pentru a fi supuși, închinători și sclavi perfecți ai maeștrilor lor evrei într-o Nouă Ordine Mondială, în care evreii ar avea control total – asta dacă oamenii nu se trezesc la timp și nu pun capăt acestor lucruri.

Nu este chiar asa.
Religia crestina (forma actuala) a fost facuta/inventata de imparatul roman Constantin cel Mare si IMPUSA cetatenilor Imperiului Roman, cu forta si amenintarea cu moartea de catre Imparatul Teodosius care a declarat religia crestina ca fiind Religia de Stat a Imperiului, iar scopul acestei religii nu a fost facuta spre avantajul evreilor ci pentru a "suda" imperiul roman printr-o doctrina religioasa care permitea Imparatului sa manevreze populatia controland-o, indoctrinand-o, spionand-o si spoliind-o material.
Si pentru ca religia crestina se potrivea cel mai bine acestui scop, fapt dovedit prin puterea ei de fanatizare, iata ca acesta a fost scopul pentru care a religia crestina a fost impusa prin crime si amenintari cu moartea!

Citat :

După cum se poate observa din articolele de pe acest website, panteonul cu Zeii Neamurilor/Păgâni au fost înlocuiți cu arhetipuri evreiești FICTIVE; acest lucru a fost realizat cu ajutorul programului creștinismului.
Desi aceasta afirmatie pare adevarata, totusi trebuie sa intelegem ca religia crestina cu tot cu zeii ei, a fost FURATA de la evrei fara aprobarea acestora, iar faptul ca Yahwe micul lor zeu tribal a devenit "Master of the Unmivers" este doar o c onsecinta secundara a faptului ca imparatii romani i-au "transferat" acestui mic zeu "puterile" zeului roman Sol Invinctus.

Citat :

Împreună cu acest lucru, evreii au dobândit un statut special pe care nu îl meritau – statutul de a fi ”aleșii lui dumnezeu”.
Evreii au primit acest statut cu mii de ani inainte de aparitia crestinismului, si anume de cand Abraham a facut legamantul cu Dumnezeul lor Yahwe, statut confirmat si intarit de Moise.
Deci afirmatia referitoare la "statul social" al evreilor nu are legatura cu crestinismul, ci este o consecinta secundara a faptului ca romanii l-au facut "Master of the Univers" pe micul zeu tribal al evreilor.

Citat :

Toate acestea au efecte subliminale, în sensul că creează o gândire de sclav, una sacrificatoare de sine și o mentalitate de servitor în victimele sale (Neamurile), care sunt gata să accepte ca evreii să preia controlul.

Scopul nu este acela ca evreii sa preieie controlul ci acela ca autoritatile statului sa preieie controlul, si asta este evident daca privesti Biserica Ortodoxa, platita chiar de statul roman si nu de statul evreu, pentru ca sa spioneze si sa controleze masele prin spovada pe care popii trebuie sa le-o "toarne" securistilor.

Citat :

Arhetipurile fictive evreiești – cum este nazarineanul – creează o asociere subconștientă puternică cu ceea ce este cunoscut drept ”partea dumnezeiască a creierului”, transferând atitudinea de închinător către evrei, a căror singură intenție este aceea de a conduce lumea.
FALS!
Nu statul Israel conduce lumea,...  ci SUA. Nici macar marea finanta
mondiala nu este condusa de evreii drept dovada ca FMI are in varful ei pe franzuzoaica Christine Lagard, iar in Europa finantele sunt conduse de la Frankfurt de catre statul german!  

Citat :

Nu există NIMIC spiritual în creștinism.
Asa este !!!

Citat :

Biblia nu este decât o istorie FICTIVĂ a evreilor și o blasfemie intensă la adresa Zeilor Neamurilor și a Adevăratului Nostru Zeu Creator Satan – care apropo, înseamnă ”inamic” în ebraică.
GRESIT!
In primul rand Biblia este o istorie a evreilor asa cum o vad ei insisi, tot asa cum si istoria romanilor este asa cum si-o inchipuie ei, desi in realitate "este minunata, este sublima, dar lipseste cu desavarsire" asa cum zicea si conu Iancu Caragiale.
2" Satan nu este vazut in religia si in Biblia evreilor ca fiind un personaj negativ. si acest lucru il STIU toti care au cititi si inteles Biblia evreiasca numita Tanach.
Satan a devenit din ingerul de incredere al Dumnezeului religiei mozaice (cel fara copii) un personaj negativ in religia crestina doar dupa nasterea Diavolului, care este Dumnezeul veacului acesta, iar acest Diavol care se lasa si astazi slavit in biserici ca fiind Dumnezeu,(desi faptele sale i-l tradeaza) i-a "transferat" procurorului si ingerului de incredere a lui Yahwe, toate atributele negative, pentru ca nu-i asa, Diavolul este maestru intr-ale demagogiei.

Dovedim toate aceste lucruri în acest website.

Citat :

Citat din talmudul evreiesc:
Simeon Haddarsen, fol. 56-D: ”Când vine mesia, fiecare evreu va avea 2800 de sclavi.”
Fii linistit ca Messia evreilor a venit deja, nu in persoana lui Isus asa cum cred crestinii, caci Isus nu este messiah evreilor ci al crestinilor, iar evreii nu sunt crestini, ci mozaici.iar Messiah evreilor a fost in persoana lui Simon Bar Kochba, si profetia nu s-a implinit!
Asa ca versetul dat de tine a fost un "semnal" fals!

Citat :

Ca și completare a lucrărilor subliminale, Neamurile sunt amenințate să nu se implice în ”ocult” și prin asta îndepărtând toate puterile minții și ale sufletului din rândul populației, în timp ce aceste cunoștințe și puteri oculte sunt ținute în cercurile conducătoare ale maeștrilor evrei, pentru abuz și exploatare totală a Neamurilor.
Iarasi gresit!
Deja cand zici "neamurile" nu mai vorbesti de evreii ci de crestinii a caror religie se adreseaza "neamurilor".
A fi "evreu" nu se refera la o etnie sau la un un neam ci la aparteneta la religia iudaica.

Citat :

Deoarece orgasmul sexual este calea spre putere și avansare a sufletului, doctrinele creștine au lucrat neobosite pentru a îl suprima.
Interesanta idee!

Parerea mea este ca prin orgasm ajungi in al 9 -lea cer, adica aproape de Dumnezeu, si cum religia crestina il are ca Dumnezeu pe "dumnezeul" cu copii (adica pe altul decat Yahwe) mai exact pe "dumnezeul veacului acesta" denumit si Diavol, evident ca orice apropiere de adevaratul Dumnezeu (cel din tine insuti) nu este vazuta cu ochi buni de adulatorii Diavolui pe care-l numesc Dumnezeu,care este Christosul crestnilor!

Citat :

Creștinismul le trâmbițează victimelor cum că acestea nu sunt nimic altceva decât o posesie. Mintea, sufletul și trupul lor aparțin lui ”iehova” – care în adevăr sunt conducătorii evrei de top și care sunt adepți ai puterii oculte.
Adevaratul Iehova nu are nici-un fiu nici macar in ziua de azi. Daca nu crezi asta intreaba un mozaic!
Sau crezi ca daca crestinii au furat Biblia evreilor...au reusit sa-l FURE si pe Dumnezeul evreilor din ceruri?
Prostii!
Crestinii nu il au ca Dumnezeu pe Iehova ci pe Christos, de aia se si numeste crestinism si nu Iehovism!
(martorii lui Iehova sunt niste rataciti mintali care stau cu fundul in doua luntre, adica fac un fel de spagat intre prostie si  incultura, ei pe deoparte spun ca Isus nu este Dumnezeul ci doar un rege, iar pe de alta parte se lasa alienati de Biblia crestinilor in care Christos este "dumnezeul"  si nu de cea a mozaicilor care il au ca Dumnezeu pe Iahwe.)

Citat :

Citat din talmud:
Nidrasch Talpioth, p 225-L: ”Iehova a creat ne-evreii în formă umană pentru ca evreul să nu fie servit de fiare. Prin urmare, ne-evreul este un animal în formă umană și osândit să îl servească pe evreu zi și noapte.”
Stii cum trebuie sa intelegi asta?

Vise de oameni primitivi!
Tot asa se viseaza si romanii ca fiind buricul pamantului si cel mai inteligent popor, dar nu sunt altceva decat ULTIMII din Europa!

Citat :

Denigrarea femeilor în aceste programe evreiești este ......
...este preluata si continuata in ORTODOXIE!

Citat :

Plăcile Ouija, astrologia, precum și alte forme de divinație au fost de asemenea suprimate cu strictețe, în încercarea de a ne împiedica, pe noi Neamurile, să comunicăm cu ADEVĂRAȚII noștri Zei
Au facut evreii una ca asta?
Eu am avut impresia ca o fac crestinii!

Citat :

...... care la rândul lor au fost blasfemiați într-un mod rușinos și hidos

Toata religia crestina nu este decat o URIASA blasfemie la adresa ideii de divinitate!
Dar asta nu trebuie sa te mire pentru ca religia crestina nu vine direct de la vre-o divinitate sau zeu, ci a "izvorat" din mintile parsive ale unor sarlatani care s-au adunat la o masa (la primul conciliu al apostolilor) unde sub conducerea unui criminal, acesti sarlatani (numiti si "parintii b isericii") au hotarat sa infinteze "biserica crestina"!

Nu uita ca evreii au fost raspanditi cu forta in lumea larga, si ca nu au condus ei lumea, astfel ca tu sa le pui in carca diferite fapte! Faptele pomenite de tine au fost impuse de crestini, asa ca daca esti corect cu tine insusti... si ai si discernamantul necesar sa intelegi lucrurile si sa le pui in prioritatea lor corecta ... atunci ar trebui sa iti indrepti judecata si sentimentele bazate pe adevar, impotriva crestinilor si a crestinismului, si nu impotriva evreilor, nu de alta dar si marii bancheri evreii, pe care cred ca tu ii repudiezi, sunt tot "facatura" crestinilor care s-au folosit de ei. Deci iata inca un motiv in plus sa uresti crestinismul si nicidecum iudaismul, care la fel ca si alte religii ale antichitatii (vezi religia vechii Grecii sau a Babilonului) ar fi ramas uitati in istorie la fel ca acestea, ... daca NU s-ar fi nascut parsivenia crestina care sa le FURE galeria de zeitati si Biblia!

Acestea sunt cxoncluziile mele bazate pe studiul istoriei si al Biblie, si orice afirmatie facuta mai sus o pot sustine cu dovezi luate din istorie, realitate sau Biblie!

Asa ca daca ai dubii in privinta unora din afirmatiile mele te rog cere - mi te rog sa ti le lamuresc!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Adevarul despre Crestinism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Adevarul despre Crestinism   Adevarul despre Crestinism - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Adevarul despre Crestinism
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Penticostali, Adventisti, Martori ...
» Adevarul despre imparatul Constantin si legatura sa cu religia crestina
» Adevarul e...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Religiile lumii :: Monoteiste :: Crestinismul-
Mergi direct la: