Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 De ce Iisus Hristos nu este diavolul

In jos 
+3
Apopii
Soimos
GaSpAr
7 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: De ce Iisus Hristos nu este diavolul   De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Icon_minitimeSam Iul 23, 2011 1:45 pm

GaSpAr a scris:
tie ca ateu nu iti folosesc la nimic

Ti-am mai spus de cateva ori ca nu sunt ateu!


Citat :
dar pe aici intra si altii care se lasa influentati

Deci asta te doare pe tine... zau ca n-as vrea sa fiu in pielea ta, deoarece durerea iti va creste din ce in ce mai mult...
Sus In jos
http://www.paganism.ro
GaSpAr
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 850
Data de inscriere : 13/05/2011

De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: De ce Iisus Hristos nu este diavolul   De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Icon_minitimeSam Iul 23, 2011 1:54 pm

Apopii a scris:
Deci asta te doare pe tine... zau ca n-as vrea sa fiu in pielea ta, deoarece durerea iti va creste din ce in ce mai mult...
dupa cum am zis, daca este o minciuna lasati-o in varianta ei oficiala nu o mai schimbati voi
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: De ce Iisus Hristos nu este diavolul   De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Icon_minitimeSam Iul 23, 2011 2:10 pm

GaSpAr a scris:
isus nefiind o stea la propriu, steaua diminetii are sens figurat
Poi evident ca are sens figurat ...cum sa nu aibe sens figurat ...tu chiar crezi ca cineva stie ce se bintampla in ceruri?
Poi credinciosii sunt atat de prosti ca nu inteleg nici ce se intampla pe pamant!
Ce sa-i mai intrebi unde e cerul de unde afla noutati despre Dumnezeu?

Citat :

fiind profetit si in Numeri 24:17.
Pe dracu ...acolo nu e vorba de Isus ci de Simon Bar Kochiba care a avut curajul sa lupte cu romanii si sa0i si invinga ...in prima faza!

Citat :

Lucifer/diavolul la fel, fiind inger nu stea la propriu, caci in VT stelele mai au si sensul de fii lui Dumnezeu si fiind numit purtator de lumina. Dar a fost purtator de lumina inainte de a fi aruncat.
Si cei cu filozofia asta? Unde vrei sa ajungi? ...crezi ca Luciferul din ceruri era o stea ? ... sau crezi ca avea curajul sa recunoasca ca acolo era un monstru de varcolac cu 7 capete?
Sigur ca nu ...el se prezinta singur la modul figurat sub denumirea de Lucifer ... adica aducator de putintica luminita ...calitate pe care a avut-o si in cer cand a oferit lui Adam si Eva sa guste din pomul Cunoasterii Binelui si Raului ...suparandu-l pe Tatal sau ptr acest gest necugetat!

In concluzie rolul lui Lucifer de aducator de lumina si potrivnic al lui Dumnezeu, saau cel de Fiu Razvratit se potriveste perfect cu activitatea lui Isus-Christos care daca nu a reusit sa-l rastoarne pe Tatal sau in ceruri de pe inaltul scaun al Domniei ...a facut-o pe pamant si iata ca vedem cum oamenii i se inchina lui ca la Dumnezeu ...tie chiar nu iti spune nimic aceste "coincidente"?


Asa ca tu ai fost facut sah-mat exact cand ai scris articolul, deoarece realitatea te face pe tine sah-mat.[/quote]
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: De ce Iisus Hristos nu este diavolul   De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Icon_minitimeSam Iul 23, 2011 2:29 pm

GaSpAr a scris:
dupa cum am zis, daca este o minciuna lasati-o in varianta ei oficiala nu o mai schimbati voi

O aratam in realitatea ei si nu in varianta oficiala, adica in varianta pe care o interpreteaza popii care tin cu ursul, adica cu propriul lor interes!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
GaSpAr
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 850
Data de inscriere : 13/05/2011

De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: De ce Iisus Hristos nu este diavolul   De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Icon_minitimeSam Iul 23, 2011 2:57 pm

Apopii a scris:
GaSpAr a scris:
dupa cum am zis, daca este o minciuna lasati-o in varianta ei oficiala nu o mai schimbati voi

O aratam in realitatea ei si nu in varianta oficiala, adica in varianta pe care o interpreteaza popii care tin cu ursul, adica cu propriul lor interes!
nu nu nu, voi o schimbati, o reinterpretati, ma rog nu tu ci Soimos, caci el e zeul aici. el si Zeus(userul) una sunt Very Happy
Sus In jos
mctentis
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 25
Data de inscriere : 23/01/2012

De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: De ce Iisus Hristos nu este diavolul   De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Icon_minitimeLun Ian 23, 2012 10:37 am

Sper ca nu va deranjez si prin intermediul asta tin sa va salut ,am dat intamplator peste acest forum.Am stat timp de 2 zile si am tot citit multe dintre subiectele pe care le abordati, nu vreau sa judec pe nimeni dar fiecare om are modul lui de a vedea viata.La fazele care Soimos atotstiutorul si marele savant care are 'Dovezi' In tot ceea ce zice si face NU E DECAT TRUFIE chiar daca nu ar exista Biblia cuvintele astea :-Cred Doamne ajuta Necredintei mele ar defini totul. Apopii ,soimos si altii care dezbateti subiectul Crestinismului sunteti mai rau ca Iuda lasa-ti galceava asta si propaganda.Sunteti prea mandri de voi si va credeti prea destepti iar cand primiti raspunsul la o intrebare voi o tine-ti sus si tare pe a voastra precum calul ce are protectie pe ochi si vede doar inainte.Atat voi cat si restul oamenilor daca considera ca a crede in Dumnezeu ii ajuta si o rugaciune in gand spusa si o poarta cu el cand pune capul jos pe perina, cand e in drum spre munca, scoala si casa .precum o meditatie a unui calugar tibetan'[e o comparatie] si asta il ajuta pe plan psihic chiar daca nu Exista Dumnezeu.Si chestia asta am discutat-o cu multi oameni peste care am dat umbland prin lume si au fost de acord cu ea,ziceti voi ce vreti daca pe un om il ajuta Rugaciunea nu ii puteti lua asta.Si Ereziile care le scoateti in fata oamenilor cum ca Satan=Iisus Hristos sunteti niste nebuni care au fost si inainte, si o sa mai fie argumetand asa ceva precum si Codul lui DaVinci daca e adevarul pur zis acolo de ce se mai Vinde aceasta carte?Ce fel de joaca a cuvintelor faceti voi si care scopul vostru defapt? salutare
PS:Probabil o sa inceapa soimos sa faca pe toata lumea proasta doar el are dreptate nimeni altcineva nu are la fel cum faci si cu GaSpAr.Voi doi vedeti lucrurile din 2 puncte de vedere care se bat cap in cap precum un credincios si un ateu.Soimos nu poti caracteriza tot Crestinismul e adevarat ca in ziua de azi a decazut mult ,dar nu mai judeca tu pe nimeni ca nu esti tu in masura a face asta.


''Mai rezultă ceva – enigmatic şi scandalos pentru raţionalişti: că toate virtuţile şi instituţiile creştine sunt lipsite de valoare, dacă nu se întemeiază pe dragostea de Hristos. El e Adevărul, nu morala predicată sau instituţiile întemeiate sau calităţile practicate în spiritul unor doctrine, oricît de apropiate de învăţătura lui. Nu există creştinism fără de Hristos – că dacă ar exista, mulţi evrei, politeişti, masoni şi puzderie de oameni cu moravuri curate ar fi demult creştini''
Sursa :Nicolae Steinhardt
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: De ce Iisus Hristos nu este diavolul   De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Icon_minitimeLun Ian 23, 2012 11:32 am

Mai intai "Bine ai venit" pe acest forum, si de la inceput iti atragem atentia ca nu persoana lui soimos sau a lui Apopii sunt subiectele acestui forum, ci dezbaterea de idei!
Asa ca te rugam sa combati cu argumente ceea ce crezi tu ca este greseala in postarile noastre si sa nu te legi de persoane ptr ca acest lucru se sanctioneaza.

In rest, dupa cum ai vazut, noi am dovedit cu versete biblice ca Isus-Christos =Lucifer, iar daca ptr voi Lucifer este = Satana ... este treaba voastra ...voi ati spus-o!

... deci atentie mare cu postarile in care te referi la persoane ptr ca ne-ar parea rau sa ne despartim de un om serios si bine intentionat doar ptr ca nu are alte argumente decat jignirile!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: De ce Iisus Hristos nu este diavolul   De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Icon_minitimeLun Ian 23, 2012 11:36 am

mctentis a scris:
Sper ca nu va deranjez si prin intermediul asta tin sa va salut ,am dat intamplator peste acest forum.Am stat timp de 2 zile si am tot citit multe dintre subiectele pe care le abordati,
grin

Citat :

nu vreau sa judec pe nimeni dar fiecare om are modul lui de a vedea viata.La fazele care Soimos atotstiutorul si marele savant care are 'Dovezi' In tot ceea ce zice si face NU E DECAT TRUFIE chiar daca nu ar exista Biblia cuvintele astea :-Cred Doamne ajuta Necredintei mele ar defini totul. Apopii ,soimos si altii care dezbateti subiectul Crestinismului sunteti mai rau ca Iuda lasa-ti galceava asta si propaganda.Sunteti prea mandri de voi si va credeti prea destepti iar cand primiti raspunsul la o intrebare voi o tine-ti sus si tare pe a voastra precum calul ce are protectie pe ochi si vede doar inainte.

Ai ”inceput” cu stangul... si spun asta deoarece tu ai inceput sa ataci userii in loc sa discuti ideile si asta nu-mi face placere Suspect deoarece, la un moment dat ma obliga sa scriu pe un anumit topic, stii tu care, ala pe care pot scrie doar moderatorii si adminii grin
Sus In jos
http://www.paganism.ro
mctentis
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 25
Data de inscriere : 23/01/2012

De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: De ce Iisus Hristos nu este diavolul   De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Icon_minitimeLun Ian 23, 2012 12:10 pm

Imi cer scuze ca va atac da imi expun punctul meu de vedere si o limita a bunului simt asta nu inseamna ca va atac. am zis chestiile din punctul meu de vedere cum le vad eu din afara fara a fi prezent aici dupa ce am citit cu atentie ceea ce voi le numiti ideei si le sustineti...
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: De ce Iisus Hristos nu este diavolul   De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Icon_minitimeLun Ian 23, 2012 1:15 pm

mctentis a scris:
Imi cer scuze ca va atac
Bleah Basketball

Citat :
da imi expun punctul meu de vedere si o limita a bunului simt asta nu inseamna ca va atac.
Tine minte! Si eu o sa-mi expun punctul de vedere si sa te fereasca aghiuta care te imboldeste, sa ai tupeul si sa plangi zicand ca te atac grin

Citat :
am zis chestiile din punctul meu de vedere cum le vad eu din afara fara a fi prezent aici dupa ce am citit cu atentie ceea ce voi le numiti ideei si le sustineti...

Si eu imi expun punctul de vedere la adresa a ceea ce numiti voi bun simt si credinta in cai verzi pe pereti elephant
Sus In jos
mctentis
Pedestras
Pedestras
mctentis


Numarul mesajelor : 25
Varsta : 35
Localizare : Londra
Puncte : 33
Data de inscriere : 23/01/2012

De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: De ce Iisus Hristos nu este diavolul   De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Icon_minitimeLun Ian 23, 2012 1:33 pm

Ai tu grija acolo de Zeus

PS:Ai fost vreodata in vaita ta sa-ti vezi radacinile de unde vine acest zeus vezi acropole si curios de ce greci nu cred toti in Zeus si is Ortodoxi?:)Aghiuta si Scaraoschi si toti astia va poseda si va ia mintile caci Iubirea lui Dumnezeu fata de oameni e nemarginita si de aia ma mai mir cum cateodata cum de nu-i inghite pamantul pe uni criminali in serie si etc. Daca te uiti lumea in general nu e in balanta totul e pe dos .Si tu ca si om e greu sa iti ti in frau toate poftele si faci Abuz De unele sau una asta iti arata ca esti slab .
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: De ce Iisus Hristos nu este diavolul   De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Icon_minitimeLun Ian 23, 2012 2:06 pm

mctentis a scris:
Ai tu grija acolo de Zeus

PS:Ai fost vreodata in vaita ta sa-ti vezi radacinile de unde vine acest zeus vezi acropole si curios de ce greci nu cred toti in Zeus si is Ortodoxi?:)Aghiuta si Scaraoschi si toti astia va poseda si va ia mintile caci Iubirea lui Dumnezeu fata de oameni e nemarginita si de aia ma mai mir cum cateodata cum de nu-i inghite pamantul pe uni criminali in serie si etc. Daca te uiti lumea in general nu e in balanta totul e pe dos .Si tu ca si om e greu sa iti ti in frau toate poftele si faci Abuz De unele sau una asta iti arata ca esti slab .

Am fost si sunt multi pentru care Zeii olimpului sunt adevaratii zei, mergi si tu si vezi cate grija si respect au ei fata de Muntele Olimp si fata de Templele Zeilor, poate ai sa observi ca chiliile ortodoxilor sunt azvarlite pe Meteora de parca le-ar fi fugarit Zeii acolo grin

Nu uita ca in lume marea majoritate a oamenilor sunt crestini si de aceea este lumea asa cum este, cand ai un dumne-zeu rau, cum ai vrea sa fie lumea? Cum ii turcul, asa si pistolul hohot
Sus In jos
mctentis
Pedestras
Pedestras
mctentis


Numarul mesajelor : 25
Varsta : 35
Localizare : Londra
Puncte : 33
Data de inscriere : 23/01/2012

De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: De ce Iisus Hristos nu este diavolul   De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Icon_minitimeLun Ian 23, 2012 3:07 pm

Sa sti ca am fost stai tu linistit Smile chiar daca am doar 23 de ani am umblat si am vazut destule :)Si te inseli cu Meteora si cu Acropole Atena am fost acolo in 2008 si nu e deloc azvarlit.Da ia pomeneste de MUNTELE ATHOS daca tot vorbesti de Grecia acolo ai fost?

+inca ceva

Aflarea adevărului însingurează.


Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: De ce Iisus Hristos nu este diavolul   De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Icon_minitimeLun Ian 23, 2012 4:47 pm

Daca ai fost inseamna ca te lasa memoria, uite aici sa vezi tu tu unde i-au aruncat Zeii Olimpieni pe ai tai, la dracu-n praznic, unde le e si locul grin

De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Meteora_1

De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Meteora

De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Meteora1

S-au cocotat acolo ca sa n-o ia pe coaja de la grecii pacaliti hohot
Sus In jos
mctentis
Pedestras
Pedestras
mctentis


Numarul mesajelor : 25
Varsta : 35
Localizare : Londra
Puncte : 33
Data de inscriere : 23/01/2012

De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: De ce Iisus Hristos nu este diavolul   De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Icon_minitimeLun Ian 23, 2012 4:52 pm

Sa sti ca e considerat tot una dintre minunile lumi meteora si e ceva unic.Nu vorbi din mitologia greaca ti-am mai zis de ce nu crede tot poporul elen in Zeus si Odin daca chiar Dumnezeu nu exista?Pentru ca sunt legende ti sa sters tie creierul de la citirea Epos-ului
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: De ce Iisus Hristos nu este diavolul   De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Icon_minitimeLun Ian 23, 2012 4:57 pm

mctentis a scris:
Sa sti ca e considerat tot una dintre minunile lumi meteora si e ceva unic.
Da e ceva unic de s-au zbarlit aia tocmai sus la cucurigu tavaleala cred ca a fost nasol cand ii fugareau Zeii hohot

Citat :
Nu vorbi din mitologia greaca ti-am mai zis de ce nu crede tot poporul elen in Zeus si Odin daca chiar Dumnezeu nu exista?Pentru ca sunt legende ti sa sters tie creierul de la citirea Epos-ului

Da ca sa fac sa vorbesc asa ca tine din mitologia iudeilor doh

Da ia zi si tu, cum adica Isus a fost evreu si tocmai evreii nu cred in el, dar v-ati gasit voi astia mai ”dejtepti” ca ei sa credeti?
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: De ce Iisus Hristos nu este diavolul   De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Icon_minitimeMar Ian 24, 2012 9:40 pm

Soimos a scris:
In rest, dupa cum ai vazut, noi am dovedit cu versete biblice ca Isus-Christos =Lucifer, iar daca ptr voi Lucifer este = Satana ... este treaba voastra ...voi ati spus-o!
Ai dovedit pe dracu. Dovedeste-o colegilor tai de camera de la spitalul 9. Doar aia pot fi atat de retardati incat sa creada tot ce zici. Laughing Laughing

Pentru aceasta postare mai stai o saptamana pe tusa
Sus In jos
Motanel
Pedestras
Pedestras
Motanel


Numarul mesajelor : 53
Localizare : Linga soba
Puncte : 56
Data de inscriere : 14/01/2012

De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: De ce Iisus Hristos nu este diavolul   De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 25, 2012 10:19 am

Mihai12 a scris:
Soimos a scris:
In rest, dupa cum ai vazut, noi am dovedit cu versete biblice ca Isus-Christos =Lucifer, iar daca ptr voi Lucifer este = Satana ... este treaba voastra ...voi ati spus-o!
Ai dovedit pe dracu. Dovedeste-o colegilor tai de camera de la spitalul 9. Doar aia pot fi atat de retardati incat sa creada tot ce zici. Laughing Laughing

Pentru aceasta postare mai stai o saptamana pe tusa

Mihai are perfecta dreptate ,acum nu stiu sigur daca spitalul se cheama
Nr 9 Eu stiu ca se numeste Spitalul de Psihiatrie Dr, Al Obregia .
Sus In jos
mctentis
Pedestras
Pedestras
mctentis


Numarul mesajelor : 25
Varsta : 35
Localizare : Londra
Puncte : 33
Data de inscriere : 23/01/2012

De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: De ce Iisus Hristos nu este diavolul   De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 25, 2012 10:34 am

Motanel a scris:
Mihai12 a scris:
Soimos a scris:
In rest, dupa cum ai vazut, noi am dovedit cu versete biblice ca Isus-Christos =Lucifer, iar daca ptr voi Lucifer este = Satana ... este treaba voastra ...voi ati spus-o!
Ai dovedit pe dracu. Dovedeste-o colegilor tai de camera de la spitalul 9. Doar aia pot fi atat de retardati incat sa creada tot ce zici. Laughing Laughing

Pentru aceasta postare mai stai o saptamana pe tusa

Mihai are perfecta dreptate ,acum nu stiu sigur daca spitalul se cheama
Nr 9 Eu stiu ca se numeste Spitalul de Psihiatrie Dr, Al Obregia .


=)) Nu trebuie facuti nebuni asa cum ii credem noi pe ei nebuni asa ne cred si ei pe noi.Aici pe forum se amesteca tot Catolicismul cu martori lui iehova cu Ortodoxismul etc.Insa pana la urma s-au primit multe raspunsuri de la mihai12 si nu are rost sa mai vb aiurea si sa ne certam.Vedeti-va fiecare de ale lui noi credem ei nu si nu poti schimba nimic din asta.Insa sa nu se mai vorbeasca aiurea raspunsuri de dat si intrebari de pus vor fi tot timpul putem sa o tinem in teorii si in filosofi pana la sfarsit.Lasa asa cum este tot cine o sa citeasca aici o sa aleaga ce vrea :)Daca pui cei mai invatati oameni atei si cel mai invatat om al lui Dumnezeu vezi cine castiga din batalia asta?+

Mai exista parca ceva scris despre o lupta tot asa intre cei mai invatati ai coranului si cei mai invatati ai lui Hristos
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: De ce Iisus Hristos nu este diavolul   De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 25, 2012 12:06 pm

mctentis a scris:
Aici pe forum se amesteca tot Catolicismul cu martori lui iehova cu Ortodoxismul etc.

Da, se amesteca, dar asta nu-i vina noastra. Noi am deschis topice pentru fiecare religie si cult in parte si nu putem sa le impunem userilor sa posteze doar pe ele! Daca pe tine te intereseaza doar ortodoxia, de ce nu postezi pe topicul adecvat sau, daca nu exista niciun topic care sa-ti convina, cine te opreste sa-ti deschizi tu un topic, asa cum vrei tu si pe care sa-ti sustii punctele de vedere?
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Continut sponsorizat





De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: De ce Iisus Hristos nu este diavolul   De ce Iisus Hristos nu este diavolul - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
De ce Iisus Hristos nu este diavolul
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Cine este Isus si cine este Hristos?
» Dumnezeu si Diavolul. Care este cel bun si care este cel rau?
» Cand s-a nascut Diavolul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Apologetica-
Mergi direct la: