Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Manipularea prin religie - Pagina 13 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Manipularea prin religie - Pagina 13 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Manipularea prin religie - Pagina 13 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Manipularea prin religie - Pagina 13 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Manipularea prin religie - Pagina 13 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Manipularea prin religie - Pagina 13 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Manipularea prin religie - Pagina 13 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Manipularea prin religie - Pagina 13 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Manipularea prin religie - Pagina 13 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Manipularea prin religie

In jos 
+11
livius
Seitan
Dumadu
DRAGOS
melinda
Liliana
Cyberman
Black velvet
Soimos
Mihai12
Apopii
15 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16  Urmatorul
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Manipularea prin religie - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 13 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 10:39 am

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Acest Yehoshua spune despre Isus:''Acesta este Fiul Meu,in care imi gasesc toata placerea!''

Pai acest Yehoshua este chiar Isus!
Numele lui Isus in limba aramaica se pronunta Yehoshua!

Asa ca ce zici tu nu are niciun sens ...probabil ca Isus cand a spus asta se referea la copilul sau facut cu Maria Magdalena.!
Dumnezeu a spus acest lucru despre Isus.

Pai nu ai zis tu ca a spus-o Yehoshua?

Dumnezeul este Yahwe/adica Iehova...si Iehova in mod sigur nu a spus asta referindu-se la Isus.

Iehova a facut o singura referire la Isus.... si la cei care vor sa fie crezuti Dumnezei pe baza minunilor lor .. si aia o gasesti in Deuteronom 13.1-6 !

Si zice o rugaminte adresata iudeilor ...si anume sa il omoare si pe acesta si pe toti cei care il urmeaza pe Isus, cfeea ce este exact inversul celor pe care le crezi tu!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Manipularea prin religie - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 13 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 10:42 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:


Pai acest Yehoshua este chiar Isus!
Numele lui Isus in limba aramaica se pronunta Yehoshua!

Asa ca ce zici tu nu are niciun sens ...probabil ca Isus cand a spus asta se referea la copilul sau facut cu Maria Magdalena.!
Dumnezeu a spus acest lucru despre Isus.

Pai nu ai zis tu ca a spus-o Yehoshua?

Dumnezeul este Yahwe/adica Iehova...si Iehova in mod sigur nu a spus asta referindu-se la Isus.(In versetele aduse de tine se refera la proorocii mincinosi.)

Iehova a facut o singura referire la Isus.... si la cei care vor sa fie crezuti Dumnezei pe baza minunilor lor .. si aia o gasesti in Deuteronom 13.1-6 !

Si zice o rugaminte adresata iudeilor ...si anume sa il omoare si pe acesta si pe toti cei care il urmeaza pe Isus, cfeea ce este exact inversul celor pe care le crezi tu!
Ti-am dat atatea versete in care Dumnezeu marturiseste despre Isus ca este Fiul Sau!De ce te incapatanezi sa lupti contra Lui?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Manipularea prin religie - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 13 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 10:45 am

EmaLovesJesus a scris:

Ti-am dat atatea versete in care Dumnezeu marturiseste despre Isus ca este Fiul Sau!De ce te incapatanezi sa lupti contra Lui?

Mie???????
Poate ai facut-o in inchipuirea ta, inchipuire pe care vad mereu ca o crezi realitate!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Manipularea prin religie - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 13 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 10:53 am

Soimos a scris:
Si zice o rugaminte adresata iudeilor ...si anume sa il omoare si pe acesta si pe toti cei care il urmeaza pe Isus

Iar iudeii au respectat intocmai rugamintea zeului lor si o vor respecta si in continuare, pentru ca au inteles de ce trebuie sa o faca!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Manipularea prin religie - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 13 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 11:35 am

Apopii a scris:

Iar iudeii au respectat intocmai rugamintea zeului lor si o vor respecta si in continuare, pentru ca au inteles de ce trebuie sa o faca!
BINGO!

Eeeeeeexact !

Crestinii i-au casapit pe evrei ...iar evreii au puterea sa distruga crestinii cu putrea lor financiara... fapt pe care-l vedem mai ales acum in plina criza in care statele au intervenit financiar sa salveze bancile ...si acum drept multumire ...bancile falimenteaza statele.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Manipularea prin religie - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 13 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 11:38 am

Soimos a scris:
Apopii a scris:

Iar iudeii au respectat intocmai rugamintea zeului lor si o vor respecta si in continuare, pentru ca au inteles de ce trebuie sa o faca!
BINGO!

Eeeeeeexact !

Crestinii i-au casapit pe evrei ...iar evreii au puterea sa distruga crestinii cu putrea lor financiara... fapt pe care-l vedem mai ales acum in plina criza in care statele au intervenit financiar sa salveze bancile ...si acum drept multumire ...bancile falimenteaza statele.

Am vazut acest lucru si in modul in care au creat comunismul si l-au ”instalat” in principalele state crestine!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Manipularea prin religie - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 13 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 11:43 am

Apopii a scris:
Soimos a scris:
Apopii a scris:

Iar iudeii au respectat intocmai rugamintea zeului lor si o vor respecta si in continuare, pentru ca au inteles de ce trebuie sa o faca!
BINGO!

Eeeeeeexact !

Crestinii i-au casapit pe evrei ...iar evreii au puterea sa distruga crestinii cu putrea lor financiara... fapt pe care-l vedem mai ales acum in plina criza in care statele au intervenit financiar sa salveze bancile ...si acum drept multumire ...bancile falimenteaza statele.

Am vazut acest lucru si in modul in care au creat comunismul si l-au ”instalat” in principalele state crestine!
Exact asa este!
Acum sa nu intelegem ca ei au urmarit distrugerea omului ci distrugerea religiei, iar statele "comuniste" au fost atee.
Si Iudeo- Masoneria care conduce astazi lumea este principalul dusman al bisericii crestine ...si asta se stie de la 1789 cand masonii/illuminatti au ghilotinat mii si mii de preoti!

Dar asta nu trebuie sa o luam ca pe un fapt negativ ci ca pe unul care a adus progres si bunastare omenirii!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Manipularea prin religie - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 13 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 11:51 am

Soimos a scris:
Apopii a scris:
Soimos a scris:
Apopii a scris:

Iar iudeii au respectat intocmai rugamintea zeului lor si o vor respecta si in continuare, pentru ca au inteles de ce trebuie sa o faca!
BINGO!

Eeeeeeexact !

Crestinii i-au casapit pe evrei ...iar evreii au puterea sa distruga crestinii cu putrea lor financiara... fapt pe care-l vedem mai ales acum in plina criza in care statele au intervenit financiar sa salveze bancile ...si acum drept multumire ...bancile falimenteaza statele.

Am vazut acest lucru si in modul in care au creat comunismul si l-au ”instalat” in principalele state crestine!
Exact asa este!
Acum sa nu intelegem ca ei au urmarit distrugerea omului ci distrugerea religiei, iar statele "comuniste" au fost atee.
Si Iudeo- Masoneria care conduce astazi lumea este principalul dusman al bisericii crestine ...si asta se stie de la 1789 cand masonii/illuminatti au ghilotinat mii si mii de preoti!

Dar asta nu trebuie sa o luam ca pe un fapt negativ ci ca pe unul care a adus progres si bunastare omenirii!

Evident ca au dorit distrugerea religiei si culmea ar fi fost ca statele comuniste sa fie mozaice grin s-ar fi prins toata lumea de ce-i in spatele cortinei. In plus au folosit ateismul ca unealta pentru atingerea scopurilor, chiar daca ei nu-l suporta, dar ”scopul scuza mijloacele” iar dupa utilizare si atingerea scopurilor, unealta v-a fi aruncata la gunoi. Religia pe care o pregatesc pentru NWO este un amalgam de budism!

Masoneria, in general, este doar o alta creatie folosita doar pentru tinta falsa si distragerea atentiei de la miscarile din spatele cortinei.

Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Manipularea prin religie - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 13 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 1:40 pm

EmaLovesJesus a scris:

Vrei sa spui ca nu ti-am dat mai multe versete in care scria clar ca Isus este Fiul lui Dumnezeu?Nu-i nimic o sa caut si o sa ti le trimit din nou si din nou pana iti intra bine in cap.
Din principiu nu imi pierd timpul privind filmulete cu propaganda religioasa!
Asa ca nu mai imi trimite ... ca tot nu ma uit la ele !
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Manipularea prin religie - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 13 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 1:49 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Vrei sa spui ca nu ti-am dat mai multe versete in care scria clar ca Isus este Fiul lui Dumnezeu?Nu-i nimic o sa caut si o sa ti le trimit din nou si din nou pana iti intra bine in cap.
Din principiu nu imi pierd timpul privind filmulete cu propaganda religioasa!
Asa ca nu mai imi trimite ... ca tot nu ma uit la ele !
Oricum,cred ca nu voi mai scrie pentru ca ai inceput sa ma jignesti.Eu nu te-am jignit.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Manipularea prin religie - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 13 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 2:49 pm

EmaLovesJesus a scris:

Oricum,cred ca nu voi mai scrie pentru ca ai inceput sa ma jignesti.Eu nu te-am jignit.
De ce te simti jignita cand spun asta?
Eu nu am timp sa ma uitla filmulete, eu pefer sa-mi di linkul din Biblie sa vad cine si in ce context a spus ceea ce s-a spus!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Manipularea prin religie - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 13 Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 10:36 am

La fel procedezi si cu versetele biblice,continui discutia ca si cum nu ai fi primit dovezile .
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Manipularea prin religie - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 13 Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 11:26 am

EmaLovesJesus a scris:
La fel procedezi si cu versetele biblice,continui discutia ca si cum nu ai fi primit dovezile .
Mai fetita...tu nu intelegi ca ptr mine exista o PRIORITATE in a accepta niste versete Biblice...si anume ca nu e la fel de important ce zice Marcu posedatul de Diavol sau ce zice Iehova Dumnezeul Creator!

Faptul ca ptr tine sunt mai importante cuvintele unui criminal decat cuvantul lui Dumnezeu ne arata clar ca tu nu te inchini lui Dumnezeu ci lui Dracu...iar cuvintele celor vanduti lui Diavolului nu sunt ARGUMENTE ci MINCIUNI!


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Vin Ian 06, 2012 1:18 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Manipularea prin religie - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 13 Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 11:27 am

EmaLovesJesus a scris:
La fel procedezi si cu versetele biblice,continui discutia ca si cum nu ai fi primit dovezile .

Pentru mine, versetele biblice nu constituie niciun fel de dovada, daca eu ti-as posta tie versete din alte religii, ar constitui o dovada pentru tine?

Pentru mine constituie o dovada doar faptele si nu versetele dintr-o carte sau declaratiile partinitoare ale unor membri infocati dintr-o religie sau alta!

Pana in momentul in care o divinitate nu va veni in fata intregii omeniri sa spuna ca ea este divinitate, pana atunci voi considera ca divinitatile nu exista si sunt doar scorneli ale mintii oamenilor!


Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Manipularea prin religie - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 13 Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 11:44 am

,,Intr-adevar,v-am facut cunoscut putere si venirea Domnului nostru Isus Hristos,nu intemeindu-ne pe niste basme mestesugit alcatuite,ci ca unii care AM VAZUT NOI INSINE CU OCHII NOSTRI MARIREA LUI.,,
Simon Petru
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Manipularea prin religie - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 13 Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 12:05 pm

Poate mai mult ca o rasplata, dupa aceasta intamplare, Zeus si-a harazit feciorul sa fie faur in Olimp, dar si Zeu peste mestesugari
Legendele Olimpului

Acestea au fost scrise inaintea bibliei, deci sunt cuvintele si faptele unui Zeu mai vechi si mai puternic! Zeii bibliei sunt copii palide ale adevaratilor Zei olimpieni!

Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Manipularea prin religie - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 13 Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 12:10 pm

Apopii a scris:
Poate mai mult ca o rasplata, dupa aceasta intamplare, Zeus si-a harazit feciorul sa fie faur in Olimp, dar si Zeu peste mestesugari
Legendele Olimpului

Acestea au fost scrise inaintea bibliei, deci sunt cuvintele si faptele unui Zeu mai vechi si mai puternic! Zeii bibliei sunt copii palide ale adevaratilor Zei olimpieni!

Unde scrie?Nu te cred pentru ca nu ai dovezi ca acel zeu este viu.In Biblie este scris ca Domnul Isus s-a inaltat la cer,ba mai mult.Apostolul Stefan a vazut cerul deschis si pe Isus stand la dreapta Tatalui!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Manipularea prin religie - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 13 Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 12:16 pm

Scrie in LEGENDELE OLIMPULUI, adica in vechea religie a grecilor!!!

Acolo scrie despre faptele si viata Zeilor adevarati si nici macar nu pomeneste acolo despre vreun zeu cu numele de dumne-zeu!

Tine cont de faptul ca Legendele Olimpului au fost scrise cu mult timp inaintea bibliei! Daca ar fi existat vreun dumne-zeu, in mod sigur ar fi scris acolo!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Manipularea prin religie - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 13 Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 12:20 pm

Apopii a scris:
Scrie in LEGENDELE OLIMPULUI, adica in vechea religie a grecilor!!!

Acolo scrie despre faptele si viata Zeilor adevarati si nici macar nu pomeneste acolo despre vreun zeu cu numele de dumne-zeu!

Tine cont de faptul ca Legendele Olimpului au fost scrise cu mult timp inaintea bibliei! Daca ar fi existat vreun dumne-zeu, in mod sigur ar fi scris acolo!

Ha!Ha! Zeii tai zac intr-un mormant rece!Dar,Isus al meu este Viu in vecii vecilor!El poate sa imi vina in ajutor,in schimb ai tai,nu!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Manipularea prin religie - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 13 Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 12:26 pm

Nu sunt zeii mei! Dar in comparatie cu dumne-zeii tai pe care nu-i poti intalni decat pe icoane, Zeii olimpului sunt adevarate personalitati!

Isus al tau nici macar nu a existat in realitate! 6% dintre iudeii de acum 2000 de ani purtau numele de Isus, unul dintre ei a fost rastignit si apoi s-a scris o poveste grin

Zeii Olimpieni au fost adevarate personalitati care au marcat istoria lumii!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Manipularea prin religie - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 13 Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 1:38 pm

EmaLovesJesus a scris:
[
Ha!Ha! Zeii tai zac intr-un mormant rece!
Exact la fel ca si zei tai!

Citat :

Dar,Isus al meu este Viu in vecii vecilor!
Unde e viu ?
Nu cumva in mintile celor drogati de ciuperci mistice si de opiumul numit religie?

In realitate este atat de mort incat pina si ciolanele i-au putrezit de sute de ani!

Citat :

poate sa imi vina in ajutor,in schimb ai tai,nu!
Al tau poate veni in ajutor asa cum poate veni sa te ajute orice mortaciune.

In timp ce el sau eu ... suntem ajutatii de Societatea Dezvoltata a Mantuitorilor reali ...adica de aceia care l-au salvat si pe sotul tau, si nu Isus si nici rugaciunea si nici biserica, ci medicii si TRATAMENTELE bazate pe Stiinta !
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Manipularea prin religie - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 13 Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 1:53 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
[
Ha!Ha! Zeii tai zac intr-un mormant rece!
Exact la fel ca si zei tai!

Citat :

Dar,Isus al meu este Viu in vecii vecilor!
Unde e viu ?
Nu cumva in mintile celor drogati de ciuperci mistice si de opiumul numit religie?

In realitate este atat de mort incat pina si ciolanele i-au putrezit de sute de ani!

Citat :

poate sa imi vina in ajutor,in schimb ai tai,nu!
Al tau poate veni in ajutor asa cum poate veni sa te ajute orice mortaciune.

In timp ce el sau eu ... suntem ajutatii de Societatea Dezvoltata a Mantuitorilor reali ...adica de aceia care l-au salvat si pe sotul tau, si nu Isus si nici rugaciunea si nici biserica, ci medicii si TRATAMENTELE bazate pe Stiinta !

Dumnezeu lucreaza prin mainile medicilor.Si ei recunosc ca fac ceea ce pot,dar Dumnezeu este cel care da viata.Si colegul sotului meu a beneficiat de acelasi tratament medical,si desi medicii i-au dat mai multe sanse,el a murit dupa 28 de zile.Credinta face diferenta.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Manipularea prin religie - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 13 Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 4:25 pm

EmaLovesJesus a scris:

Dumnezeu lucreaza prin mainile medicilor.
Evident ca ai dreptate ...doar ca ala este Dumnezeul care se reveleaza prin STIINTA si nu prin Credinta a proasta!

Citat :

Si ei recunosc ca fac ceea ce pot,dar Dumnezeu este cel care da viata.
Asa este ...doar ca ei nu se refera la Dumnezeul Bibliei ala din ceruri ...ci la Dumnezeul de care spune Isus ca locuieste in noi...si Dumnezeul asta nu are nevoi nici de Biserica nici de Biblie, nici de Biserica ...si cu atat mai putin de niste sarlatani de preoti care nu pot sluji doi stapani, pe Dumnezeu si pe Diavol

Matei 6, 24) Nimeni nu poate să slujească la doi domni, căci sau pe unul îl va urî şi pe celălalt îl va iubi, sau de unul se va lipi şi pe celălalt îl va dispreţui; nu puteţi să slujiţi lui Dumnezeu şi lui mamona

Citat :

Si colegul sotului meu a beneficiat de acelasi tratament medical,si desi medicii i-au dat mai multe sanse,el a murit dupa 28 de zile.Credinta face diferenta.
Asta nu este un criteriu!
Poate era mai grav ranit ...poate nu era atat de rezistent ...doar un singur lucru este sigur ...si anume ca Credinta a proasta nu ajuta la nimic ... ca daca era si ea buna la ceva ...sotul tau era internat la biserica si voi va rugati la Zeul vostru si nu v-ati fi TRADAT religia

1 Timotei 6. 20. O, Timotei, pazeste comoara ce ti s-a încredintat, departandu-te de impotrivirile stiintei mincinoase,
21. Pe care unii, marturisind-o, au ratacit de la credinta.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Manipularea prin religie - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 13 Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 5:08 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Dumnezeu lucreaza prin mainile medicilor.
Evident ca ai dreptate ...doar ca ala este Dumnezeul care se reveleaza prin STIINTA si nu prin Credinta a proasta!

Citat :

Si ei recunosc ca fac ceea ce pot,dar Dumnezeu este cel care da viata.
Asa este ...doar ca ei nu se refera la Dumnezeul Bibliei ala din ceruri ...ci la Dumnezeul de care spune Isus ca locuieste in noi...si Dumnezeul asta nu are nevoi nici de Biserica nici de Biblie, nici de Biserica ...si cu atat mai putin de niste sarlatani de preoti care nu pot sluji doi stapani, pe Dumnezeu si pe Diavol

Matei 6, 24) Nimeni nu poate să slujească la doi domni, căci sau pe unul îl va urî şi pe celălalt îl va iubi, sau de unul se va lipi şi pe celălalt îl va dispreţui; nu puteţi să slujiţi lui Dumnezeu şi lui mamona

Citat :

Si colegul sotului meu a beneficiat de acelasi tratament medical,si desi medicii i-au dat mai multe sanse,el a murit dupa 28 de zile.Credinta face diferenta.
Asta nu este un criteriu!
Poate era mai grav ranit ...poate nu era atat de rezistent ...doar un singur lucru este sigur ...si anume ca Credinta a proasta nu ajuta la nimic ... ca daca era si ea buna la ceva ...sotul tau era internat la biserica si voi va rugati la Zeul vostru si nu v-ati fi TRADAT religia

1 Timotei 6. 20. O, Timotei, pazeste comoara ce ti s-a încredintat, departandu-te de impotrivirile stiintei mincinoase,
21. Pe care unii, marturisind-o, au ratacit de la credinta.
Imi pare rau sa te contrazic,dar i s-au dat mai multe sanse de supravioetuire pentru ca avea arsuri pe o suprafata mult mai mica si nu erau atat de profunde.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Manipularea prin religie - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 13 Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 5:13 pm

EmaLovesJesus a scris:

Imi pare rau sa te contrazic,dar i s-au dat mai multe sanse de supravioetuire pentru ca avea arsuri pe o suprafata mult mai mica si nu erau atat de profunde.
Nici asta nu este un criteriu!
Nu stie nimeni cat de rezistent era si nici cat de mare era dorinta lui de a traii!

In mod sigur ca in cazul sotului tau acestea erau mai mari!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Manipularea prin religie - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 13 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 12:03 am

EmaLovesJesus a scris:
Dumnezeu lucreaza prin mainile medicilor.

Pai, de ce nu lucreaza dumne-zeu prin mainile popilor, nu sunt ei oare reprezentantii sai pe pamant?

Cum poti tu spune ca dumne-zeu lucreaza prin mainile medicilor doh adica a celor care au ca simbol sarpele, stii tu cine este sarpele, ai citit Geneza din biblie?

Manipularea prin religie - Pagina 13 Caduceus
Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Manipularea prin religie - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 13 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 6:17 am

In pustiu nu erau izvoare de apa, nu era vegetatie, ca sa te poti ascunde de razele soarelui. In locurile acelea erau serpi care au inceput sa muste multimea iesita din Egipt si mureau. Oamenii s-au dus la Moise si i-au cerut sa faca ceva, sa se roage lui Dumnezeu ca sa indeparteze acesti serpi din mijlocul lor. Dumnezeu i-a zis lui Moise fa-ti un sarpe de arama si inalta-l intr-o prajina si oricine va fi muscat de sarpe sa priveasca la acel sarpe inaltat si se va vindeca. Cei care L-au crezut si au privit la sarpe, au fost vindecati. Dumnezeu a facut atatea minuni pentru ei, si ei tot se mai indoiau. El i-a
calauzit ziua mergand inaintea lor intr-un stalp de nor, iar noaptea
intr-un stalp de foc ca sa ii lumineze. El le dadea hrana in fiecare zi, imbracamintea si incaltamintea nu li s-au uzat. Aceste simboluri erau umbra lucrurilor viitoare care aveau sa prefigureze pe Cel ce avea sa vina, sa moara pe un lemn de blestem, pentru ca cei care au fost muscati de sarpe (de pacat) sa priveasca la jertfa Domnului Isus si sa primeasca mantuirea. Dumnezeu ne cheama, ne poarta de grija in fiecare zi, ne calauzeste, ne vindeca, ne mantuieste.
Cand i-ai multumit ultima data lui Dumnezeu , pentru ca a daruit pe
Fiul Sau la Golgota, ca sa moara in locul tau?
Emanuela
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Manipularea prin religie - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 13 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 12:58 pm

EmaLovesJesus a scris:
Cand i-ai multumit ultima data lui Dumnezeu , pentru ca a daruit pe
Fiul Sau la Golgota, ca sa moara in locul tau?
Emanuela

Niciodata, pentru ca asta este o vrajeala prea ieftina! Nimeni nu poate muri in locul tau! Pe tine cum te lasa constiinta sa-i multumesti unui individ care-si omoara copilul? doh In plus aste-s doar povesti ale creatorilor de religii, adica a celor care scriu basme cu scopul ca oamenii sa creada in ele!

Nu ai raspuns la intrebarea pusa, de ce dumne-zeul tau nu vindeca prin mainile popilor si vindeca prin mainile celor care si-au ales ca simbol sarpele?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Manipularea prin religie - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Nu eu   Manipularea prin religie - Pagina 13 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 1:24 pm

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Cand i-ai multumit ultima data lui Dumnezeu , pentru ca a daruit pe
Fiul Sau la Golgota, ca sa moara in locul tau?
Emanuela

Niciodata, pentru ca asta este o vrajeala prea ieftina! Nimeni nu poate muri in locul tau! Pe tine cum te lasa constiinta sa-i multumesti unui individ care-si omoara copilul? Manipularea prin religie - Pagina 13 2975105902 In plus aste-s doar povesti ale creatorilor de religii, adica a celor care scriu basme cu scopul ca oamenii sa creada in ele!

Nu ai raspuns la intrebarea pusa, de ce dumne-zeul tau nu vindeca prin mainile popilor si vindeca prin mainile celor care si-au ales ca simbol sarpele?
Toate lucrurile sunt cu putinta celui ce crede.O sa iti spun o intamplare adevarata si daca doresti sa crezi este bine,daca nu iarasi este bine.Eu nu pierd si nu castig nimic.Cu cativa ani in urma dupa ce am nascut pe cel de al treilea copil,am avut mici probleme de sanatate si am fost nevoita sa ma internez pentru o mica interventie.In salon cu mine mai erau internate doua femei.Desi eram la inceputul vietii mele de credinta si nu cunosteam atat de bine Cuvantul,eu le-am marturisit femeilor despre credinta mea in Dumnezeu si le-am spus cum Dumnezeu a vindecat-o pe mama mea si ea a fost prima care s-a pocait.Una dintre ele era asistenta la o gradinita si deja a dat banii la doctor pentru a fi operata de fibrom uterin.Eu i-am spus daca doreste sa ne rugam impreuna pentru vindecare si ea a acceptat.Ea a simtit ca a fost vindecata si a cerut inapoi banii medicului spunand ca a intervenit un accident neprevazut si trebuie sa plece de urgenta la tara.De atunci a fost vindecata si s-a pocait,este membra la noi in Biserica.Eu nu am nici un merit,Dumnezeu a facut aceasta minune prin credinta.
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier
Urzi23


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 26
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

Manipularea prin religie - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 13 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 1:32 pm

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Cand i-ai multumit ultima data lui Dumnezeu , pentru ca a daruit pe
Fiul Sau la Golgota, ca sa moara in locul tau?
Emanuela


Nu ai raspuns la intrebarea pusa, de ce dumne-zeul tau nu vindeca prin mainile popilor si vindeca prin mainile celor care si-au ales ca simbol sarpele?
Poate tu ai pretentia ca Dumnezeu sa faca calculatoare si tu sa le primesti moca ,poate ai vrea sa gasesti in fata zasei zilnic ultimul model de masina si tu sa stai sa joci metin si farmerama .
Apoi :
Parca tu ai scris ca "ai citit Biblia ba din contra ai priceput tot " hai ca ma faci sa cad jos de ris ca tu nu ai priceput nimic ,tu ai citit in diagonala sau de la dr la stg ca arabii .
Apoi :
Şi Dumnezeu i-a binecuvântat, zicând: “Creşteţi şi vă înmulţiţi şi umpleţi pământul şi-l supuneţi; şi stăpâniţi peste peştii mării, peste păsările cerului, peste toate animalele, peste toate vietăţile ce se mişcă pe pământ şi peste tot pământul!”
Apoi :
Tu nu ai trecut de prima pagina din geneza si te crezi expert ,ba mai te umflii in pene ca ratoiul ca ai priceput totul tavaleala lucru care se vede
Apoi :
Cum adica “dupa asemanarea noastra”? Si care “Noastra”?
Apoi :
Dupa asemanare adica liber, bun, inteligent, frumos…in potential.
Apoi :
Cei care sunt neliberi, rai, p,,,,, si pagini si atei nu si-au exploatat potentialul de a semana cu Dumnezeu.
Apoi :
Desigur, Dumnezeu nu uita sa il sfatuiasca pe om cum sa dobandeasca fericirea lumeasca, deoarece fericirea spirituala este sa fie in relatie cu Dumnezeu:
Apoi :
Fericirea lumeasca este sa cresti, sa supui pamantul, sa stapanesti asupra resurselor pamantului.
Apoi :
Aici incape cam orice activitate umana de la industrie, pana la admirarea naturii. Deci acolo trebuie omul sa isi caute fericirea, nu in discoteca si in baruri.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Manipularea prin religie - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 13 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 1:44 pm

Urzi23 a scris:

Poate tu ai pretentia ca Dumnezeu sa faca calculatoare si tu sa le primesti moca ,poate ai vrea sa gasesti in fata zasei zilnic ultimul model de masina si tu sa stai sa joci metin si farmerama .
Auzi...nu le mai fenta aburind si mintind ca iti faci paacate ...ci raspunde la intrebare scurt si la obiect!?

Din ce cauza nu il socotiti pe medic popa ... daca Dumnezeu lucreaza in fiecare zi la spital si nu la biserica?
Va puteti ruga si in mod sigur rugaciunea voastra va fi mai bine primita ptr ca medicul lucreaza cot la cot cu Dumnezeu?

ce naiba va trebuie porcosii aia de preoti ahtiati dupa bani si cu ochii cat cepele la curu enoriaselor?

Citat :

Deci acolo trebuie omul sa isi caute fericirea, nu in discoteca si in baruri.
dar nici in biserici unde esti tot drogat ca ultimul betiv ...dar prin cuvinte!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Manipularea prin religie - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 13 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 2:15 pm

Soimos a scris:
Urzi23 a scris:

Poate tu ai pretentia ca Dumnezeu sa faca calculatoare si tu sa le primesti moca ,poate ai vrea sa gasesti in fata zasei zilnic ultimul model de masina si tu sa stai sa joci metin si farmerama .
Auzi...nu le mai fenta aburind si mintind ca iti faci paacate ...ci raspunde la intrebare scurt si la obiect!?

Din ce cauza nu il socotiti pe medic popa ... daca Dumnezeu lucreaza in fiecare zi la spital si nu la biserica?
Va puteti ruga si in mod sigur rugaciunea voastra va fi mai bine primita ptr ca medicul lucreaza cot la cot cu Dumnezeu?

ce naiba va trebuie porcosii aia de preoti ahtiati dupa bani si cu ochii cat cepele la curu enoriaselor?

Citat :

Deci acolo trebuie omul sa isi caute fericirea, nu in discoteca si in baruri.
dar nici in biserici unde esti tot drogat ca ultimul betiv ...dar prin cuvinte!
Mai bine dependent de Dumnezeu decat de drog,alcool,tutun.
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier
Urzi23


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 26
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

Manipularea prin religie - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 13 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 2:33 pm

Soimos a scris:
Urzi23 a scris:

Poate tu ai pretentia ca Dumnezeu sa faca calculatoare si tu sa le primesti moca ,poate ai vrea sa gasesti in fata zasei zilnic ultimul model de masina si tu sa stai sa joci metin si farmerama .
Auzi...nu le mai fenta aburind si mintind ca iti faci paacate ...ci raspunde la intrebare scurt si la obiect!?

Din ce cauza nu il socotiti pe medic popa ... daca Dumnezeu lucreaza in fiecare zi la spital si nu la biserica?
Va puteti ruga si in mod sigur rugaciunea voastra va fi mai bine primita ptr ca medicul lucreaza cot la cot cu Dumnezeu?

ce naiba va trebuie porcosii aia de preoti ahtiati dupa bani si cu ochii cat cepele la curu enoriaselor?

Citat :

Deci acolo trebuie omul sa isi caute fericirea, nu in discoteca si in baruri.
dar nici in biserici unde esti tot drogat ca ultimul betiv ...dar prin cuvinte!

Ce vorbesti ma meseria de medic este o meserie ,sesizezi diferenta .
degeaba te zvircolesti ca un srpe jupuit de viu la un restaurant asiatic ,tu nu ai spus nimic ,eu zic sa te mai straduiesti ,argumentele tale sunt subrede cum era coliba de paie a purcelului puturos .
Apoi :
Auzi domle ce spune musteriul ca in biserica sunt drogati dar folosind cuvinte ,eu zic sa te imbeti si tu citind cartea de telefoane sau pagini aurii
Hai ca ma sparg de ris si ma intreb tu gindesti inainte sa postezi Tu esti un ignorant si nu vezi padurea din cauza copacilor
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Manipularea prin religie - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 13 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 3:47 pm

Soimos a scris:
ce naiba va trebuie porcosii aia de preoti ahtiati dupa bani si cu ochii cat cepele la curu enoriaselor?

Este o vorba din batrani, care ne spune ca ”cine se aseamana se aduna”. Cum ar putea sa fie popa altfel decat enoriasii... si uite asa religia prospera, vanzand iluzii...
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Continut sponsorizat





Manipularea prin religie - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Manipularea prin religie   Manipularea prin religie - Pagina 13 Icon_minitime

Sus In jos
 
Manipularea prin religie
Sus 
Pagina 13 din 16Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Istoria crestinismului
» Eliminarea împoziteor prin înlocuirea lor de moşteniri
» Cum interpreteaza unii crestinismul sau cine se ascunde prin biserici

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Teme religioase diverse-
Mergi direct la: