Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Religia si efectele sale asupra sanatatii

In jos 
+7
DRAGOS
Mihai12
Apopii
Soimos
EmaLovesJesus
Urzi23
Black velvet
11 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 3:26 pm

Urzi23 a scris:
Asta se bazeaza pe stiinta aplicind crezul ateist "crede si nu cerceta"

Iar puneti valorile voastre care nu va convin pe seama altora? Nu uita ca Stalin a fost popa crestin si nu ateu, ca a facut jocul comunismului ca sa se mentina la putere, asta-i alta treaba care denota moralitatea sa formata in urma invataturilor religioase!

Citat :
Daca "comunitatea muzicienilor" proclama manelele adevarata muzica ,astia devin imediat manelari tavaleala de "domle" asa a zis comunitatea muzicienilor, condusa de imparatul manelelor

doh Ce amuzant, hihi! Pe acelasi principiu, daca dumne-zeul vostru va cere sa va taiati gatul cu dosul cutitului, toti crestinii se vor bate prin magazine si se vor calca in picioare pentru a cumpara cutite si a ajunge in ceruri rostogol Se bat crestinii vostri si pentru o sarmala, dar pentru a implini o voie a zeului grin

”Bătaie pe sarmale la mănăstirea Nicula!

Nicula, de sărbătoarea Adormirii Maicii Domnului. Cu toţii şi-au dorit să ajungă la icoana pe care o consideră făcătoare de minunui, dar bătălia mare s-a dat şi în jurul oalelor de sarmale.

Peste 35.000 de oameni s-au strâns mănăstire. Au venit din toate colţurile ţării să se roage. Preţ de câteva ore, pentru că odată ce călugarii au scos sarmalele din cuptor lumea s-a năspusit ca la târg.”Sursa
Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 6:07 pm

Apopii a scris:
Urzi23 a scris:
Asta se bazeaza pe stiinta aplicind crezul ateist "crede si nu cerceta"

Iar puneti valorile voastre care nu va convin pe seama altora? Nu uita ca Stalin a fost popa crestin si nu ateu, ca a facut jocul comunismului ca sa se mentina la putere, asta-i alta treaba care denota moralitatea sa formata in urma invataturilor religioase!

Citat :
Daca "comunitatea muzicienilor" proclama manelele adevarata muzica ,astia devin imediat manelari Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 73390941 de "domle" asa a zis comunitatea muzicienilor, condusa de imparatul manelelor

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 2975105902 Ce amuzant, hihi! Pe acelasi principiu, daca dumne-zeul vostru va cere sa va taiati gatul cu dosul cutitului, toti crestinii se vor bate prin magazine si se vor calca in picioare pentru a cumpara cutite si a ajunge in ceruri Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 1562738166 Se bat crestinii vostri si pentru o sarmala, dar pentru a implini o voie a zeului Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 2222139670

”Bătaie pe sarmale la mănăstirea Nicula!

Nicula, de sărbătoarea Adormirii Maicii Domnului. Cu toţii şi-au dorit să ajungă la icoana pe care o consideră făcătoare de minunui, dar bătălia mare s-a dat şi în jurul oalelor de sarmale.

Peste 35.000 de oameni s-au strâns mănăstire. Au venit din toate colţurile ţării să se roage. Preţ de câteva ore, pentru că odată ce călugarii au scos sarmalele din cuptor lumea s-a năspusit ca la târg.”Sursa

Nu toti facem asta.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 8:41 pm

EmaLovesJesus a scris:

Nu toti facem asta.

Pai se poate spune ca nu toti aveti aceleasi simptome ...desi aveti aceeasi boala!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 8:48 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Nu toti facem asta.

Pai se poate spune ca nu toti aveti aceleasi simptome ...desi aveti aceeasi boala!
Nici voi nu sunteti la fel,dar aveti acelasiu stapan.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 10:07 pm

EmaLovesJesus a scris:

Nici voi nu sunteti la fel,dar aveti acelasiu stapan.
Cine are ca stapan Adevarul ...il are pe Dumnezeul viu in inima lui!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 10:14 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Nici voi nu sunteti la fel,dar aveti acelasiu stapan.
Cine are ca stapan Adevarul ...il are pe Dumnezeul viu in inima lui!
Unii doar se inseala singuri!De ce faci orice altceva,accepti orice alta ipoteza,numai adevarul nu?Pentru ca nu vrei sa te pocaiesti!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 10:27 pm

EmaLovesJesus a scris:

Unii doar se inseala singuri!
In categoria asta intrii chiar TU!

Citat :

De ce faci orice altceva,accepti orice alta ipoteza,numai adevarul nu?Pentru ca nu vrei sa te pocaiesti!
Adevarul este ceva ce se demonstreaza ...iar "adevarurile" (tale) nedemonstrate si nedemonstrabile se numesc in lumea reala si normala in care traim ... MINCIUNI!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 10:42 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Unii doar se inseala singuri!
In categoria asta intrii chiar TU!

Citat :

De ce faci orice altceva,accepti orice alta ipoteza,numai adevarul nu?Pentru ca nu vrei sa te pocaiesti!
Adevarul este ceva ce se demonstreaza ...iar "adevarurile" (tale) nedemonstrate si nedemonstrabile se numesc in lumea reala si normala in care traim ... MINCIUNI!
Deci tu,ce nadejde ai.Unde speri ca vei ajunge dupa moarte?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 10:44 pm

EmaLovesJesus a scris:

Deci tu,ce nadejde ai.Unde speri ca vei ajunge dupa moarte?
In Sheol!

Iehova nu are Rai si Iad ...ci doar Sheol!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 10:46 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Deci tu,ce nadejde ai.Unde speri ca vei ajunge dupa moarte?
In Sheol!

Iehova nu are Rai si Iad ...ci doar Sheol!
Ce nadejde mai ai si tu:Profetul Isaia consideră şeolul ca un fel de iad, unde arde un fel de „foc mistuitor“,Nu te invidiez deloc!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 11:35 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Deci tu,ce nadejde ai.Unde speri ca vei ajunge dupa moarte?
In Sheol!

Iehova nu are Rai si Iad ...ci doar Sheol!
Ce nadejde mai ai si tu:Profetul Isaia consideră şeolul ca un fel de iad, unde arde un fel de „foc mistuitor“,Nu te invidiez deloc!

MINTI!!!

...ca o gazeta americana! ...semn ca esti o VANDUTA Tatalui Minciunii!

In sheol nu exista nici un foc de nici un fel.
Sheolul este Casa Mortilor in care stau si dreptii si nedreptii !

Uite ca sa nu mori fara sa stii
http://en.wikipedia.org/wiki/Sheol
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Icon_minitimeDum Ian 08, 2012 12:36 pm

Black velvet a scris:
O definitie mai simpla a ideii delirante este aceea a unei idei in dezacord cu realitatea, dar in a carei realitate crede bolnavul, impenetrabila la argumentele logicii formale si care-i modifica conceptia despre lume, comportamentul si trairile.

Cei atinsi de delir mistic, observ ca intr-adevar nu mai sunt in stare sa inteleaga nimic din realitatea care este evidenta pentru cei cu gandire normala. Atunci cand li se termina argumentele pentru a-si sustine ideile delirului, incep sa repete mecanic, ca o rugaciune, diverse versete biblice fara noima sau lozinci invatate in cadrul bisericii lor doh
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Icon_minitimeDum Ian 08, 2012 12:53 pm

EmaLovesJesus a scris:
Black velvet a scris:
Black velvet a scris:
O definitie mai simpla a ideii delirante este aceea a unei idei in dezacord cu realitatea, dar in a carei realitate crede bolnavul, impenetrabila la argumentele logicii formale si care-i modifica conceptia despre lume, comportamentul si trairile.

Cei atinsi de delir mistic, observ ca intr-adevar nu mai sunt in stare sa inteleaga nimic din realitatea care este evidenta pentru cei cu gandire normala. Atunci cand li se termina argumentele pentru a-si sustine ideile delirului, incep sa repete mecanic, ca o rugaciune, diverse versete biblice fara noima sau lozinci invatate in cadrul bisericii lor doh
Vrei a spui ca eu mint?Nu o fac in primul rand din principii.Dar tu nu poti sa vorbesti in numele lui Soimos.Tu nu ai de unde sa stii ce face Soimos.Sau esti tot tu de pe un alt cont?Mai intai spune ca a edita un raspuns de-al meu,dar de fapt a scris ev contrar convingerilor mele,apoi am scris un raspuns une am clarifiat acest lucru,dar mi-a fost sters.

Ce ai fata doh prinzi posturi straine? Eu am vorbit doar in numele meu si atat sau esti si tu atinsa de strechia clonelor care vad ca s-a raspandit printre crestinii de pe acest forum, care au luat-o razna si sunt disperati ca nu mai au niciun argument si acum incep sa delireze si in halucinatiile lor vad numai clone doh Mihai12 si-a facut atatea clone ca acum viseaza numai clone peste tot doh

Mai veniti-va mai in fire, ca parca ati fi la circ, voi nu aveti nici pic de demnitate in voi? what
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Icon_minitimeDum Ian 08, 2012 1:26 pm

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Black velvet a scris:


Cei atinsi de delir mistic, observ ca intr-adevar nu mai sunt in stare sa inteleaga nimic din realitatea care este evidenta pentru cei cu gandire normala. Atunci cand li se termina argumentele pentru a-si sustine ideile delirului, incep sa repete mecanic, ca o rugaciune, diverse versete biblice fara noima sau lozinci invatate in cadrul bisericii lor Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 2975105902
Vrei a spui ca eu mint?Nu o fac in primul rand din principii.Dar tu nu poti sa vorbesti in numele lui Soimos.Tu nu ai de unde sa stii ce face Soimos.Sau esti tot tu de pe un alt cont?Mai intai spune ca a edita un raspuns de-al meu,dar de fapt a scris ev contrar convingerilor mele,apoi am scris un raspuns une am clarifiat acest lucru,dar mi-a fost sters.

Ce ai fata Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 2975105902 prinzi posturi straine? Eu am vorbit doar in numele meu si atat sau esti si tu atinsa de strechia clonelor care vad ca s-a raspandit printre crestinii de pe acest forum, care au luat-o razna si sunt disperati ca nu mai au niciun argument si acum incep sa delireze si in halucinatiile lor vad numai clone Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 2975105902 Mihai12 si-a facut atatea clone ca acum viseaza numai clone peste tot Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 2975105902

Mai veniti-va mai in fire, ca parca ati fi la circ, voi nu aveti nici pic de demnitate in voi? Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 1695130124
Eu vad ca tu nu ai demnitate.La inceput imi raspunzi in numele lui Soimos,sau poate ca esti avocatul lui si eu nu stiam,iar apoi dupa ce iti dau explicatii spui ca eu prind posturi straine.Oare care din noi doi?
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Icon_minitimeDum Ian 08, 2012 1:59 pm

EmaLovesJesus a scris:

Eu vad ca tu nu ai demnitate.La inceput imi raspunzi in numele lui Soimos,sau poate ca esti avocatul lui si eu nu stiam,iar apoi dupa ce iti dau explicatii spui ca eu prind posturi straine.Oare care din noi doi?

Fato, tu esti intr-o ureche? Eu intru cand si cand pe forum si nu am acces decat la contul meu! Voi ati baut benzina? Nu pot si eu sa-mi spun parerile de raul vostru? Cum intru, cum apare cate un crestin in care a dat strechia si incepe sa ma acuze ca as fi unu sau altul, ce-i cu voi ati inebunit cu totii? Sa va fie rusine, dubiosilor!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Icon_minitimeDum Ian 08, 2012 2:03 pm


Eu nu am de ce sa ma rusinez.Daca intri din cand in cand atunci de ce ii iei apararea lui Soimos,daca habar nu ai ce se intampla?Si nu sunt intr-o ureche,stai linistit.Vad ca tu ai chef de cearta.Daca mergeai la Biserica erai mai linistit.
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Icon_minitimeDum Ian 08, 2012 2:08 pm

EmaLovesJesus a scris:
Daca intri din cand in cand atunci de ce ii iei apararea lui Soimos,daca habar nu ai ce se intampla?Si nu sunt intr-o ureche,stai linistit.Vad ca tu ai chef de cearta.Daca mergeai la Biserica erai mai linistit.

Eu nu iau apararea nimanui! Daca Soimos sau oricare alt membru al forumului spune lucruri care coincid cu modul meu de a le vedea, e normal sa-i sustin ideile!

La biserica merg doar cei bolnavi de necroteism (adica cei ce adora si pupa ciolanele mortilor) si ligatorii de chipuri cioplite, adica de idoli crestini!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Icon_minitimeDum Ian 08, 2012 2:14 pm

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Daca intri din cand in cand atunci de ce ii iei apararea lui Soimos,daca habar nu ai ce se intampla?Si nu sunt intr-o ureche,stai linistit.Vad ca tu ai chef de cearta.Daca mergeai la Biserica erai mai linistit.

Eu nu iau apararea nimanui! Daca Soimos sau oricare alt membru al forumului spune lucruri care coincid cu modul meu de a le vedea, e normal sa-i sustin ideile!

La biserica merg doar cei bolnavi de necroteism (adica cei ce adora si pupa ciolanele mortilor) si ligatorii de chipuri cioplite, adica de idoli crestini!
La biserica mea nu exista idoli.Eu ma inchin in Duh si Adevar.Caci astfel de inchinatori doreste si Tatal.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Icon_minitimeDum Ian 08, 2012 4:20 pm

EmaLovesJesus a scris:

La biserica mea nu exista idoli.Eu ma inchin in Duh si Adevar.Caci astfel de inchinatori doreste si Tatal.
Te inchini la duh dupa ce mananci fasula, sau inainte ?!

Iar " adevarul" tau nedovedit si imposibil de demonstrat ...la oamenii normali se numeste MINCIUNA!
Nu trebuie sa te mire faptul ca ptr noi tu esti o MINCINOASA
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Icon_minitimeDum Ian 08, 2012 7:28 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

La biserica mea nu exista idoli.Eu ma inchin in Duh si Adevar.Caci astfel de inchinatori doreste si Tatal.
Te inchini la duh dupa ce mananci fasula, sau inainte ?!

Iar " adevarul" tau nedovedit si imposibil de demonstrat ...la oamenii normali se numeste MINCIUNA!
Nu trebuie sa te mire faptul ca ptr noi tu esti o MINCINOASA
Si pentru crestini voi sunteti anticristi.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Icon_minitimeDum Ian 08, 2012 8:26 pm

EmaLovesJesus a scris:

Si pentru crestini voi sunteti anticristi.
EXACT!
Chiar sunt mandru de asta?
Cum sa fiu pro-christos daca STIU ca biserica lui este cea mai bicisnica si criminala institutie din istoria umanitatii?

Voi ii spuneti Christos, el singur isi spune Lucifer, Tatal sau il numeste Diavol, iar noi ii sunem Dracu adica cel care aduce nenorocire si moarte!

Ti se pare rau sa fi impotriva cuiva care aduce oamenilor nenorocirea si moartea?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Icon_minitimeDum Ian 08, 2012 10:12 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Si pentru crestini voi sunteti anticristi.
EXACT!
Chiar sunt mandru de asta?
Cum sa fiu pro-christos daca STIU ca biserica lui este cea mai bicisnica si criminala institutie din istoria umanitatii?

Voi ii spuneti Christos, el singur isi spune Lucifer, Tatal sau il numeste Diavol, iar noi ii sunem Dracu adica cel care aduce nenorocire si moarte!

Ti se pare rau sa fi impotriva cuiva care aduce oamenilor nenorocirea si moartea?

Esti mandru sa fi satanist?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Icon_minitimeDum Ian 08, 2012 10:15 pm

EmaLovesJesus a scris:

Esti mandru sa fi satanist?
Nu sunt satanist ci ateu!
Ca ateu pot sa fiu antichrist tot asa cum pot fi anti Hitler sau antimacaroane!

Sunt un om liber si nu un VANDUT!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Icon_minitimeDum Ian 08, 2012 10:21 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Esti mandru sa fi satanist?
Nu sunt satanist ci ateu!
Ca ateu pot sa fiu antichrist tot asa cum pot fi anti Hitler sau antimacaroane!

Sunt un om liber si nu un VANDUT!

Nici macar nu realizezi cat de vandut esti celui rau.Ii faci voia si lucrarea lui anticrist.Pacat de sufletul tau.Si al familiei tale,pentru ca fara sa iti dai seama le transmiti si lor acest duh anticrist.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Icon_minitimeDum Ian 08, 2012 11:10 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Esti mandru sa fi satanist?
Nu sunt satanist ci ateu!
Ca ateu pot sa fiu antichrist tot asa cum pot fi anti Hitler sau antimacaroane!

Sunt un om liber si nu un VANDUT!

Nici macar nu realizezi cat de vandut esti celui rau.Ii faci voia si lucrarea lui anticrist.Pacat de sufletul tau.Si al familiei tale,pentru ca fara sa iti dai seama le transmiti si lor acest duh anticrist.
Eu nu fac lucrarea lui antichrist ...ci SUNT un antichrist ...si e bine asa!
Duhul pe care-l transmit eu este Duhul adevarului ce se poate dovedi ca adevarat!
Duhu raului vine prin Duhul Minciunii pe care o propvaduiesti tu!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Icon_minitimeLun Ian 09, 2012 8:01 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Nu sunt satanist ci ateu!
Ca ateu pot sa fiu antichrist tot asa cum pot fi anti Hitler sau antimacaroane!

Sunt un om liber si nu un VANDUT!

Nici macar nu realizezi cat de vandut esti celui rau.Ii faci voia si lucrarea lui anticrist.Pacat de sufletul tau.Si al familiei tale,pentru ca fara sa iti dai seama le transmiti si lor acest duh anticrist.
Eu nu fac lucrarea lui antichrist ...ci SUNT un antichrist ...si e bine asa!
Duhul pe care-l transmit eu este Duhul adevarului ce se poate dovedi ca adevarat!
Duhu raului vine prin Duhul Minciunii pe care o propvaduiesti tu!
Si o spui cu atata seninatate! Cat de orbit poti sa fii!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Icon_minitimeLun Ian 09, 2012 8:11 am

EmaLovesJesus a scris:

Si o spui cu atata seninatate! Cat de orbit poti sa fii!
Atat de "orbit" incat ascult invatatura lui Isus Rabinul neChristoa care te invata ca Pomul se cunoaste dupa Roade ...nu dupa minciunile preotilor care servesc lui Mamona!
Iar roadele Bisericii lui Christos sunt zeci de milioane de crime si miliarde de oameni trepanati la creier care nu mai sunt in stare sa judece logic si rational ...asa cum esti si tu!
Nu o lua ca pe o jignire ci ca pe o observatie reala!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Icon_minitimeLun Ian 09, 2012 8:23 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Si o spui cu atata seninatate! Cat de orbit poti sa fii!
Atat de "orbit" incat ascult invatatura lui Isus Rabinul neChristoa care te invata ca Pomul se cunoaste dupa Roade ...nu dupa minciunile preotilor care servesc lui Mamona!
Iar roadele Bisericii lui Christos sunt zeci de milioane de crime si miliarde de oameni trepanati la creier care nu mai sunt in stare sa judece logic si rational ...asa cum esti si tu!
Nu o lua ca pe o jignire ci ca pe o observatie reala!
Adevarata biserica este:,,Și voi, ca niște pietre vii, sunteți zidiți ca
să fiți o casă duhovnicească, o preoție sfântă, și să aduceți jertfe
duhovnicești, plăcute Lui Dumnezeu, prin Isus ...''
Cat despre roade ti-am mai scris.Acestea sunt:bunatatea,dragostea credinciosia,rabdarea,facerea de bine,bucuria,pacea.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Icon_minitimeLun Ian 09, 2012 8:31 am

EmaLovesJesus a scris:
..''
Cat despre roade ti-am mai scris.Acestea sunt:bunatatea,dragostea credinciosia,rabdarea,facerea de bine,bucuria,pacea.
ce faci ...iarasi minti aratandu-mi doar partea rosie a marului?

Tu uiti ca mantuirea vine de la Dumnezeu si tu urmezi legile unui sarlatan si criminal care te abate de la Legile lui Dumnezeu, si astfel ai incalcat fagaduinta facuta la inceput de Yahwe cu Avram?

Si ateii pot arata bunatate, dragoste, rabdare, facere de bine etc...dar asta nu inseamna ca ei il iubesc pe Christosul care prin biserica sa a comis zeci de milioane de crime .. doar ptr ca crestinii au abandonat Legile lui Dumnezeu si INVATATURILE lui Isus si urmeaza cu totii MINCIUNILE lui Pavel care incalca acele Legi si acele Invataturi!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Icon_minitimeLun Ian 09, 2012 8:32 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
..''
Cat despre roade ti-am mai scris.Acestea sunt:bunatatea,dragostea credinciosia,rabdarea,facerea de bine,bucuria,pacea.
ce faci ...iarasi minti aratandu-mi doar partea rosie a marului?

Tu uiti ca mantuirea vine de la Dumnezeu si tu urmezi legile unui sarlatan si criminal care te abate de la Legile lui Dumnezeu, si astfel ai incalcat fagaduinta facuta la inceput de Yahwe cu Avram?

Si ateii pot arata bunatate, dragoste, rabdare, facere de bine etc...dar asta nu inseamna ca ei il iubesc pe Christosul care prin biserica sa a comis zeci de milioane de crime .. doar ptr ca crestinii au abandonat Legile lui Dumnezeu si INVATATURILE lui Isus si urmeaza cu totii MINCIUNILE lui Pavel care incalca acele Legi si acele Invataturi!

Adevarata biserica este formata din pietre vii,nu cladirile sau cei care omoara,ci cei care fac voia lui Dumnezeu.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Icon_minitimeLun Ian 09, 2012 8:36 am

EmaLovesJesus a scris:

Adevarata biserica este formata din pietre vii,nu cladirile sau cei care omoara,ci cei care fac voia lui Dumnezeu.

Nu mai schimba discutia ca iarasi bati campii!

"pietrele vii" au ucis oameni in numele lui Christos si nu caramizile!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Icon_minitimeLun Ian 09, 2012 8:38 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Adevarata biserica este formata din pietre vii,nu cladirile sau cei care omoara,ci cei care fac voia lui Dumnezeu.

Nu mai schimba discutia ca iarasi bati campii!

"pietrele vii" au ucis oameni in numele lui Christos si nu caramizile!
Aceia s-au folosit de putere ca sa isi atinga scopurile lor.Nu aveau nimic de-a face cu adevarata credinta.Crestinii autentici au fost omorati atunci pe Arenele Romane.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Icon_minitimeLun Ian 09, 2012 8:45 am

EmaLovesJesus a scris:

Aceia s-au folosit de putere ca sa isi atinga scopurile lor.Nu aveau nimic de-a face cu adevarata credinta.

Vorbesti niste prostii cat casa!
Aceia de care vorbesc eu ...adica Pavel si biserica lui de criminali S-AU FOLOSIT DE CREDINTA ca sa isi atinga scopurile

Citat :

Crestinii autentici au fost omorati atunci pe Arenele Romane.
Greseala si incultura!

Adevartii urmasi ai lui Isus nu se numeau crestini ci Nazariteni, crestinii sunt acei eretici care au urmat de la inceput minciunile ucigaasului Pavel.

Iar Pavel a fost de la inceput un prigonitor al Nazaritenilor ...si nu al crestinilor!

Isus era Nazaritean si nu crestin, si era intemeietorul SECTEI Nazaritene din cadrul Religiei Mozaice ...motiv ptr care el nu s-a dezis nici de religia tatalui sau si nici de Legile Tatalui sau, deci a ramas un fidel credincios al religiei MOZAICE si nu crestine!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Icon_minitimeLun Ian 09, 2012 8:55 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Aceia s-au folosit de putere ca sa isi atinga scopurile lor.Nu aveau nimic de-a face cu adevarata credinta.

Vorbesti niste prostii cat casa!
Aceia de care vorbesc eu ...adica Pavel si biserica lui de criminali S-AU FOLOSIT DE CREDINTA ca sa isi atinga scopurile

Citat :

Crestinii autentici au fost omorati atunci pe Arenele Romane.
Greseala si incultura!

Adevartii urmasi ai lui Isus nu se numeau crestini ci Nazariteni, crestinii sunt acei eretici care au urmat de la inceput minciunile ucigaasului Pavel.

Iar Pavel a fost de la inceput un prigonitor al Nazaritenilor ...si nu al crestinilor!

Isus era Nazaritean si nu crestin, si era intemeietorul SECTEI Nazaritene din cadrul Religiei Mozaice ...motiv ptr care el nu s-a dezis nici de religia tatalui sau si nici de Legile Tatalui sau, deci a ramas un fidel credincios al religiei MOZAICE si nu crestine!
Gresit.Am citit carti in care erau scrise tragediile prin care treceau multi crestini care s-au pocait.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Religia si efectele sale asupra sanatatii
Sus 
Pagina 2 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Efectele psihologice ale crestinismului
» Misticii crestini - remedii asupra bolilor psihice
» Religia Islam

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Somnul ratiunii naste monstrii :: Somnul ratiunii naste monstrii-
Mergi direct la: