Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Religia si efectele sale asupra sanatatii

In jos 
+7
DRAGOS
Mihai12
Apopii
Soimos
EmaLovesJesus
Urzi23
Black velvet
11 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 10:34 pm

Soimos a scris:
Nimic!
Pur si simplu sa il uiti!

Txtele scrise nu se mai pot sterge ...si e bine asa ...ca sa vada lumea care ne citeste ca inseamna sa crezi in Diavol
Nici nu am pretentia sa imi fie sterse.Sa ramana pentru cei pe care vrei tu sa ii minti.Poate o sa realizeze cine are dreptate.Ca nu or fi toti batuti in cap.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 10:42 pm

Dreptate are intodeauna acela care prezinta argumente!

Eu am prezentat ca argumente Cuvintele lui Dumnezeu !

...iar tie ti s-au parut argumente vorbele proaste si mincinoase ale unor oameni ... si ai preferat, acceptat si ascultat mereu .... numai duma proasta a unor oameni, si ai respins intodeauna vorbele lui Dumnezeu!

Ce dovada mai clara ca asta vrei?

Sau ai uitat ca iti ceream sa faaci diferent intre vorbele lui Dumnezeu ...si intre minciunile unor cioflingari?
remeber? ...sau iarasi ai uitat?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 7:47 am

Soimos a scris:
Nimic!
Pur si simplu sa il uiti!

Textele scrise nu se mai pot sterge ...si e bine asa ...ca sa vada lumea care ne citeste ca inseamna sa fii pocait si sa crezi ca Diavolul este Dumnezeu!
ASTA O CREDE DOAR NEBUNUL DE SOIMOS!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 8:22 am

Aici aveti exemplul cum se comporta un adevarat crestin, plin de "iubire crestineasca" care a asculta de porunca lui Isus aia cu sa iti intorci si obrazul celalalt!

Va dati seama cata ura o macina daca istie consecintele acestei afirmatii a "dumnezeului" ei Christos = Lucifer si prefera sa renunte la mantuire si sa fie azvarlita in focurile Iadului:

Eu însă vă spun vouă: Că oricine se mânie pe fratele său vrednic va fi de osândă; şi cine va zice fratelui său: netrebnicule, vrednic va fi de judecata sinedriului; iar cine va zice: nebunule, vrednic va fi de gheena focului.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 9:24 am

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
Nimic!
Pur si simplu sa il uiti!

Textele scrise nu se mai pot sterge ...si e bine asa ...ca sa vada lumea care ne citeste ca inseamna sa fii pocait si sa crezi ca Diavolul este Dumnezeu!
ASTA O CREDE DOAR NEBUNUL DE SOIMOS!
Un proverb din Biblie spune:,,Nu-i raspunde nebunului dupa nebunia lui,dar raspundei ca sa nu se creada intelept!,,
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 10:05 am

[quote="EmaLovesJesus"][quote="EmaLovesJesus"]
Soimos a scris:
Nimic!
Pur si simplu sa il uiti!

Textele scrise nu se mai pot sterge ...si e bine asa ...ca sa vada lumea care ne citeste ca inseamna sa fii pocait si sa crezi ca Diavolul este Dumnezeu!
Un proverb din Biblie spune:,,Nu-i raspunde nebunului dupa nebunia lui,dar raspundei ca sa nu se creada intelept!,,


Nu vorbeam de "intelepciuni" pe teme diverse ... ci de agresivitatea ta CRESTINA!

Cu tine nu se poate purta nici cea mai simpla si elementara discutie, ptr ca tu nu esti capabila sa intelegi si sa patrunzi sensul temei si mesajul discutiei!


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Joi Ian 19, 2012 10:10 am, editata de 1 ori
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 10:39 am

EmaLovesJesus a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
Nimic!
Pur si simplu sa il uiti!

Textele scrise nu se mai pot sterge ...si e bine asa ...ca sa vada lumea care ne citeste ca inseamna sa fii pocait si sa crezi ca Diavolul este Dumnezeu!
ASTA O CREDE DOAR NEBUNUL DE SOIMOS!
Un proverb din Biblie spune:,,Nu-i raspunde nebunului dupa nebunia lui,dar raspunde-i ca sa nu se creada intelept!,,
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 192
Data de inscriere : 28/12/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 11:15 am

EmaLovesJesus a scris:
EmaLovesJesus a scris:
EmaLovesJesus a scris:

ASTA O CREDE DOAR NEBUNUL DE SOIMOS!
Un proverb din Biblie spune:,,Nu-i raspunde nebunului dupa nebunia lui,dar raspunde-i ca sa nu se creada intelept!,,

Ema eu zic sa incetezi asta este un psihopat,a inceput sa modifice posturile dupa chipul si asemanarea lui , peste putin timp va modifica posturile tale astfel incit tu ii dai dreptate in toate ineptiile lui
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 12:24 pm

Ce tampenie. Eu ca si credincios( fara sa ma laud) ma observ mai inteligent ca multi atei, care vorba intre noi sa ramana, sunt batuti rau de tot in cap. Majoritatea au o viziune limitata, iar eu sunt obisnuit sa privesc lucrurile din ansamblu, probabil de aceea nu ne intelegem pe forum
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 12:28 pm

Urzi23 a scris:
Altu caruia nu ii da nimeni dreptate si s-a apucat sa si-o proclame, poate i se face cuiva mila de el sa il aprobe?
Apoi :
Hai bre ca ai trintit maciuca la carul cu oale si ai demonstrat ca cei care au o credinta sunt bolnavi psihic .Gata o sa internam la balamuc 5 miliarde de oameni .
Apropo tu chiar crezi ca astia delirau din cauza religiei ? Henri Coanda era bolnav mintal ? si I Newton la fel ,banuiesc ca OHM era internat prin balamuc cind a descoperit legile care ii poarta numele ,Edison garantat era bolnav de alzhaimer ,si Marconi la fel ,Poate tu oi fi picat la bac si acum cauti o scuza crezind ca cei din manuale au fost bolnavi si dusi cu pluta si tu esti normal hohot Dar taranii Romani care au folosit moara de apa acum 1700 de ani tot bolnavi cu capul erau din pricina religiei .
Apoi :
Eu zic sa te duci la tatucu soimos sa modifice postul tau de r,,,,, ca va faceti de ocara pe internet
Ateii din ziua de azi nu mai sunt ce erau odata. Ei habar nu au ca bazele stiintei moderne au fost puse de crestini, deisti, teisti. Sa nu mai spun ca multe informatii le-am importat de la ''barbarii'' si ''salbaticii'' de arabi sau musulmani. Ateii din ziua de azi se considera buricul universului. Considera ca daca au urmarit cateva emisiuni pe Discovery si daca au citit cateva carti, au descoperit secretele universului. Niciodata nu recunosc ca gresesc si niciodata nu accepta, macar ca ipoteza, ceva ce lor ( din cauza viziunii lor limitate de oameni; in caz ca nu stiati si ateii sunt oameni care se nasc, traiesc si mor) li se pare imposibil. Nu au viziune, iar fara viziune vor ramane niste roboti.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 3:46 pm

Mihai12 a scris:
Ce tampenie. Eu ca si credincios( fara sa ma laud) ma observ mai inteligent ca multi atei, care vorba intre noi sa ramana, sunt batuti rau de tot in cap. Majoritatea au o viziune limitata,

Evident ca au o viziune limitata de Realitate!
Credinta iti permite fantezii nesfarsite, si dincolo de realitate si rationalitate.

De ex. eu in mometele cand sunt credincios, cred in Dumnezeu Porcu mantuitorul tuturor porcilor scroafelor si a godacilor si in sfanta fecioara Scroafa Garofitza, care l-a nascut pe Dumnezeu Porcu, ca acesta sa isi deie viata de Sf. Ignat, ptr mantuirea rasei porcine!
Vezi, si noi putem avea fantezii, dar cum noi ateii nu ne prezentam fanteziile si delirurile ca "adevar divin", intelegem sa facem diferenta intre fantezie si realitate ...iar realitatea ne limiteaza la adevarurile demonstrabile.
Citat :

iar eu sunt obisnuit sa privesc lucrurile din ansamblu, probabil de aceea nu ne intelegem pe forum
Asa este ...la tine in cap este un adevarat ghiveci de minciuni, fantezi amestecate cu crampeie de realitate!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Icon_minitimeMier Ian 18, 2012 11:51 am

”Cum se schimbă cei care aderă la secte?

După ce convertitii se înrolează într-o sectă, modul de gândire, de simtire si de actiune al cultului devine o a doua natura, în timp ce aspectele importante anterioare venirii în sectă sunt suprimate sau se atrofiază prin abandonare. Noi convertiti încep sa-si formeze o carapace datorita asaltului propagandistic al sectei. Încep să apară ca “defazati”, rigizi si stereotipici în răspunsuri, cu un vocabular limitat, cu o capacitate redusa de analiza si fatis distanti în relatiile cu ceilalti. Multi parinti au spus: “Acesta nu e copilul meu!”. Astfel de constatări întăresc opinia ca membrii unor astfel de secte sunt un fel de “zombi” sau niste roboti.

Cum îi influentează pe oameni apartenenta la o sectă?

Deoarece sesizează deseori schimbările negative care le scapă noilor convertiti, familiile acestora sunt de obicei primele rănite. În încercarea lor de a-si ajuta rudele căzute în aceste culte, familiile au parte de frustrări, lipsa de ajutor, vina si, din cauza ca putini le înteleg situatia, de singurătate.

Membrii pot fi afectati în sensul ca îsi pierd autonomia psihologica. Mai mult, separarea grupului de restul societatii, în numele ideii biblice de “iesire din lume”, îi lipseste pe membri de ocazia de a învata din variatele experiente ale unei vieti normale. Membrii pot pierde irecuperabil ani într-o stare de “blocaj al dezvoltării”. În unele cazuri, ei au parte de căderi psihice. Copiii din astfel de secte sunt supusi riscului de neglijare din partea parintilor din cauza ca parintii si-au modificat sistemul anterior si normal de afecte, declinându-si acum tacit responsabilitatea pe motivul “voii Domnului” sau al unei entităti superioare.

Cei care părăsesc grupul au parte de sentimente de anxietate, depresie, mânie, teama, vina, tulburări de gândire, “plutire”, trecere de la atitudinea sectară fata de lume la una nesectară, sau senzatia ca sunt întepeniti într-o stare intermediară. Aceasta tulburare emotională afectează capacitatea de a lua decizii si de a-si asuma responsabilitătile vietii.

Într-adevăr, multi fosti membri au nevoie de un an sau doi pentru a se întoarce la vechiul nivel de adaptare, în timp de unii suferă căderi nervoase sau rămân afectati psihologic ani de zile.”
Sursa
Sus In jos
DRAGOS
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 134
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti
Puncte : 147
Data de inscriere : 14/08/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Icon_minitimeMier Ian 18, 2012 12:51 pm

Auziti sigur nu provoaca si impotenta la barbati religia? grin tavaleala
Sus In jos
http://fara-secrete.blogspot.com
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Icon_minitimeMier Ian 18, 2012 1:02 pm

DRAGOS a scris:
Auziti sigur nu provoaca si impotenta la barbati religia? Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 2222139670 Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 73390941
Iti spun sigur ca nu!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Icon_minitimeMier Ian 18, 2012 6:03 pm

EmaLovesJesus a scris:
DRAGOS a scris:
Auziti sigur nu provoaca si impotenta la barbati religia? Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 2222139670 Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 73390941
Iti spun sigur ca nu!
Cum nu?
Pai crezi ca eu nu vad ca toti pocaitii sunt impotenti din p de v intelectual?
Daca ar fi inteligenti nu ar mai fi pocaiti!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Icon_minitimeMier Ian 18, 2012 7:29 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
DRAGOS a scris:
Auziti sigur nu provoaca si impotenta la barbati religia? Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 2222139670 Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 73390941
Iti spun sigur ca nu!
Cum nu?
Pai crezi ca eu nu vad ca toti pocaitii sunt impotenti din p de v intelectual?
Daca ar fi inteligenti nu ar mai fi pocaiti!
Adevarata intelepciune vine de sus.Trebuie sa recunosti ca sunt multi intelectuali in randul crestinilor.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Icon_minitimeMier Ian 18, 2012 9:17 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
DRAGOS a scris:
Auziti sigur nu provoaca si impotenta la barbati religia? Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 2222139670 Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 73390941
Iti spun sigur ca nu!
Cum nu?
Pai crezi ca eu nu vad ca toti pocaitii sunt impotenti din p de v intelectual?
Daca ar fi inteligenti nu ar mai fi pocaiti!
Adevarata intelepciune vine de sus.Trebuie sa recunosti ca sunt multi intelectuali in randul crestinilor.
Probabil ca in cazul tau vine de foarte de sus ...si ca probabil in viata asta nu mai ai sansa sa ajunga si la tine!
Ca altfel nu-mi pot explica cum de poate fi un om atat de prost incat sa creada ca vorbele spuse de niste slugi ale unui Ucigas ... sunt Cuvantul lui Dumnezeu!

Tu ai auzit vreodata o prostie mai mare ca asta?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 9:56 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Cum nu?
Pai crezi ca eu nu vad ca toti pocaitii sunt impotenti din p de v intelectual?
Daca ar fi inteligenti nu ar mai fi pocaiti!
Adevarata intelepciune vine de sus.Trebuie sa recunosti ca sunt multi intelectuali in randul crestinilor.
Probabil ca in cazul tau vine de foarte de sus ...si ca probabil in viata asta nu mai ai sansa sa ajunga si la tine!
Ca altfel nu-mi pot explica cum de poate fi un om atat de prost incat sa creada ca vorbele spuse de niste slugi ale unui Ucigas ... sunt Cuvantul lui Dumnezeu!

Tu ai auzit vreodata o prostie mai mare ca asta?
Eu nu imi pot explica cum pot unii oameni sa fie atat de ingusti,incat sa nu priceapa adevarul?
https://www.youtube.com/watch?v=gDxZE6wCPU8
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 10:08 am

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Cum nu?
Pai crezi ca eu nu vad ca toti pocaitii sunt impotenti din p de v intelectual?
Daca ar fi inteligenti nu ar mai fi pocaiti!
Adevarata intelepciune vine de sus.Trebuie sa recunosti ca sunt multi intelectuali in randul crestinilor.
Probabil ca in cazul tau vine de foarte de sus ...si ca probabil in viata asta nu mai ai sansa sa ajunga si la tine!
Ca altfel nu-mi pot explica cum de poate fi un om atat de prost incat sa creada ca vorbele spuse de niste slugi ale unui Ucigas ... sunt Cuvantul lui Dumnezeu!

Tu ai auzit vreodata o prostie mai mare ca asta?
Eu nu imi pot explica cum pot unii oameni sa fie atat de ingusti,incat sa nu priceapa adevarul?
Sa crezi ca Ioan, Luca Marcu Ghita si Vasile sunt Dumnezei ... este adevar?

Poi eu stiam ca tu crezi in Dumnezeu Creatorul ... si nu in niste creaturi primitive si rebutate!
Tu chiar nu poti accepta adevarul ca Ioan Luca Marcu Ghita sau Vasile nu sunt Dumnezeu ci oameni?
Cum poti sa fii atat de incrancenata in minciuna si prostie?

Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier
Cyberman


Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 10:27 am

EmaLovesJesus a scris:
Eu nu imi pot explica cum pot unii oameni sa fie atat de ingusti,incat sa nu priceapa adevarul?

Si eu ma gandesc la fel cand citesc ce scrii grin si cum tu crezi ca ceea ce-i in mintea ta este realitate, cand de fapt nu este decat ceea ce crezi tu si atat grin
Tot ce-i in mintea ta se verifica doar prin biblie, nu si prin ce-i in jurul tau. Scoateti biblia din cap si cauta-l pe dumne-zeu si ai sa ajungi la concluzia ca dumnezeu nu-i nicaieri, el exista doar in cuvintele din biblie, tot la fel cum Zeus exista doar in Legendele Olimpului grin Eu intre biblie si aceste legende, aleg legendele si stii de ce, pentru ca cei care le-au scris au fost cinstiti si au spus ca-s doar legende, pe cand ce-i care au facut biblia...
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 10:30 am

Cyberman a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Eu nu imi pot explica cum pot unii oameni sa fie atat de ingusti,incat sa nu priceapa adevarul?

Si eu ma gandesc la fel cand citesc ce scrii Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 2222139670 si cum tu crezi ca ceea ce-i in mintea ta este realitate, cand de fapt nu este decat ceea ce crezi tu si atat Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 2222139670
Tot ce-i in mintea ta se verifica doar prin biblie, nu si prin ce-i in jurul tau. Scoateti biblia din cap si cauta-l pe dumne-zeu si ai sa ajungi la concluzia ca dumnezeu nu-i nicaieri, el exista doar in cuvintele din biblie, tot la fel cum Zeus exista doar in Legendele Olimpului Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 2222139670 Eu intre biblie si aceste legende, aleg legendele si stii de ce, pentru ca cei care le-au scris au fost cinstiti si au spus ca-s doar legende, pe cand ce-i care au facut biblia...
Dumnezeu locuieste in inima mea.Spunea un mare om ca fiecare dintre noi se naste cu un gol in inima.Si ca acest gol are forma lui Dumnezeu.Numai El poate sa umple golul acela.
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier
Cyberman


Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 10:55 am

EmaLovesJesus a scris:

Dumnezeu locuieste in inima mea.Spunea un mare om ca fiecare dintre noi se naste cu un gol in inima.Si ca acest gol are forma lui Dumnezeu.Numai El poate sa umple golul acela.

rostogol intr-adevar se vede din ce spui, ca religia strica mintea omului si-l face sa vorbeasca de parca ar fi dus cu pluta aberatiilor grin
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 10:56 am

Cyberman a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Dumnezeu locuieste in inima mea.Spunea un mare om ca fiecare dintre noi se naste cu un gol in inima.Si ca acest gol are forma lui Dumnezeu.Numai El poate sa umple golul acela.

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 1562738166 intr-adevar se vede din ce spui, ca religia strica mintea omului si-l face sa vorbeasca de parca ar fi dus cu pluta aberatiilor Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 2222139670
Tu vrei sa spui ca nu simti ca intr-adevar iti lipseste ceva?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 1:53 pm

EmaLovesJesus a scris:

Dumnezeu locuieste in inima mea.
In inima ta sta Dracu pe care tu il crezi Dumnezeu!
Si asta se vede foarte clar dupa cat de mult MINTI!

Dumnezeu nu iubeste nici minciuna si nici mincinosii ...asa ca in mod sigur nu ar avea ce sa caute in inima ta cea atat de mincinoasa!

Citat :

Spunea un mare om ca fiecare dintre noi se naste cu un gol in inima.Si ca acest gol are forma lui Dumnezeu.Numai El poate sa umple golul acela.

Asta este a doua mare culme a prostiei omenesti
... doamne da cate tampenii va mai trec prin capetele alea goale!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 2:28 pm

Un filozof sau sfant spunea acest lucru,nu eu.Dracu nu iti poate da pacea si mantuirea dupa care tanjesc toti oamenii,numai Dumnezeu.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 5:52 pm

EmaLovesJesus a scris:
Un filozof sau sfant spunea acest lucru,nu eu
ha ha ha ha ... da ce filozofii au ajuns sa fie specialisti in anatomie?
Dovedeste-mi cu argumente stiintifice ...nu cu vorbe goale!
De ex daca imi ceri tu sa iti explic cum a aparut Universul iti dau un link catre zeci de lucrari stiintifice!
Da si tu macar unu care spune porcaria asta!
Citat :

Dracu nu iti poate da pacea si mantuirea dupa care tanjesc toti oamenii,numai Dumnezeu.
Vai de mine ce te mai inseli!
Dracu iti da moartea ...si moartea te mantuieste de ORICE!
Poi de ce crezi ca "mantuitorul" vostru detine cheile MORTII si nu si ale Vietii?
Ai ghicit!
Ptr ca va mantuieste prin MOARTE!
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier
Urzi23


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 26
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 6:03 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Un filozof sau sfant spunea acest lucru,nu eu
ha ha ha ha ... da ce filozofii au ajuns sa fie specialisti in anatomie?
Dovedeste-mi cu argumente stiintifice ...nu cu vorbe goale!
De ex daca imi ceri tu sa iti explic cum a aparut Universul iti dau un link catre zeci de lucrari stiintifice!


Hai bre sa fim seriosi cu roaba de linkuri cu formarea universului pina si savantii au recunoscut ca mai bine pricep doctrina Sf Treimi ca formarea universului ,deoarece abia au reusit sa o incropeasca la 13 miliarde de ani si teoria zace in tarina facuta praf cica universul are 100 miliarde de ani si fluiera a paguba savantii ,mai bine o dai cu evolutionismul sau cu fotbalul ca pe acolo toti sunt experti .Vad ca ai tirseala sa pomenesti de designul inteligent conf geneticii deoarece implica un CREATOR si tu cind auzi chestia asta te faci galben ca se darima sandramaua tavaleala
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 7:42 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Un filozof sau sfant spunea acest lucru,nu eu
ha ha ha ha ... da ce filozofii au ajuns sa fie specialisti in anatomie?
Dovedeste-mi cu argumente stiintifice ...nu cu vorbe goale!
De ex daca imi ceri tu sa iti explic cum a aparut Universul iti dau un link catre zeci de lucrari stiintifice!
Da si tu macar unu care spune porcaria asta!
Citat :

Dracu nu iti poate da pacea si mantuirea dupa care tanjesc toti oamenii,numai Dumnezeu.
Vai de mine ce te mai inseli!
Dracu iti da moartea ...si moartea te mantuieste de ORICE!
Poi de ce crezi ca "mantuitorul" vostru detine cheile MORTII si nu si ale Vietii?
Ai ghicit!
Ptr ca va mantuieste prin MOARTE!
Pentru omul de stiinta care traieste prin credinta in puterea ratiunii ,povestea se incheie ca un cosmar.Tocmai a escaladat muntii ignorantei si este pe punctul de a cuceri varful cel mai inalt,dar cand urca si ultima stanca ce i-a mai ramas,este intampinat de un grup de teologi care stau acolo de secole.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 7:52 pm

te crezi la biserica si ne tii predici aiuristice ... sau ai facut dar un exercitiu de glasolalie?

Omul de stiinta nu traieste PRIN CREDINTA in puterea ratiunii ...ci traieste DIN PUTEREA RATIUNII, daca nu ar trai din aceasta putere ci doar din credinta ...nu s-ar numi om de stiinta ... ci popa!
Nici dracu nu da doi bani ptr ce CREDE un om de stiinta. ci il plateste ptr puterea ratiunii sale!

Nu mai veni cu predici aiurite de prin biserica ...ca imi vine sa-mi vars matele cand vad atata PROSTIE!
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier
Urzi23


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 26
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 8:54 pm

editat ptr SPAM
1 saptamana suspendare
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Icon_minitimeVin Ian 20, 2012 11:20 am

EmaLovesJesus a scris:

Pentru omul de stiinta care traieste prin credinta in puterea ratiunii ,povestea se incheie ca un cosmar.Tocmai a escaladat muntii ignorantei si este pe punctul de a cuceri varful cel mai inalt,dar cand urca si ultima stanca ce i-a mai ramas,este intampinat de un grup de teologi care stau acolo de secole.

Voi, in ignoranta si in ipocrizia voastra, negati stiinta si va prefaceti ca uitati faptul ca datorita ei, acum nu mai locuiti prin pesteri vanand animale cu ajutorul bolovanilor! Tot ce a facut omul pana in prezent, a facut cu ajutorul stiintei si nu al religiei!

In numele religiei omul nu a comis decat crime! Inchizitia, cruciadele si crestinarile fortate, nu au facut altceva decat sa lase zeci de milioane de morti in urma lor si nu au creat unelte pentru a imbunatati viata oamenilor ci doar pentru a-i tortura!!! Si azi terorismul practicat de islamisti, tot in numele religiei omoara oameni nevinovati...

Asa ca, nu mai atacati voi ca turbatii stiinta care a dus la progresul omenirii, comparand-o cu religia care a dus la crime abominabile!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Icon_minitimeVin Ian 20, 2012 11:51 am

Apopii a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Pentru omul de stiinta care traieste prin credinta in puterea ratiunii ,povestea se incheie ca un cosmar.Tocmai a escaladat muntii ignorantei si este pe punctul de a cuceri varful cel mai inalt,dar cand urca si ultima stanca ce i-a mai ramas,este intampinat de un grup de teologi care stau acolo de secole.

Voi, in ignoranta si in ipocrizia voastra, negati stiinta si va prefaceti ca uitati faptul ca datorita ei, acum nu mai locuiti prin pesteri vanand animale cu ajutorul bolovanilor! Tot ce a facut omul pana in prezent, a facut cu ajutorul stiintei si nu al religiei!

In numele religiei omul nu a comis decat crime! Inchizitia, cruciadele si crestinarile fortate, nu au facut altceva decat sa lase zeci de milioane de morti in urma lor si nu au creat unelte pentru a imbunatati viata oamenilor ci doar pentru a-i tortura!!! Si azi terorismul practicat de islamisti, tot in numele religiei omoara oameni nevinovati...

Asa ca, nu mai atacati voi ca turbatii stiinta care a dus la progresul omenirii, comparand-o cu religia care a dus la crime abominabile!
Dumnezeu ne da intelepciune ca sa cunoastem si sa descoperim lucruri noi,sa evoluam.Crimele abominabile nu au fost facute de crestini.Biserica adevarata a fost persecutata inca de pe vremea lui Nero prin anii 64.Adevaratii crestini,urmasii lui Hristos au fost persecutati.Milioane si milioane de crestini au fost omorati pe arenele Romane.Apoi inchizitia a omorat pe cei care l-au cunoscut in mod personal pe Isus ca Domn si au fost transformati in copii ai lui Dumnezeu,care au platit chiar cu pretul vietii pentru credinta lor ,comoara lor.Numai intr-o singura noapte au fost omorati peste 70.000 de protestanti cu gandul de a distruge pe adevaratii urmasi ai lui Isus,dar Isus a luptat pentru Biserica Sa si satan nu a biruit-o.Si nu o va birui.Si in curand va avea loc Triumful Bisericii,cand Mirele Isus va veni dupa mireasa sa,adica biserica.
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Icon_minitimeVin Ian 20, 2012 1:16 pm

EmaLovesJesus a scris:
Milioane si milioane de crestini au fost omorati pe arenele Romane.

hohot tavaleala rostogol

Tie iti lipseste gandirea chiar cu totul, vorbeste gura ta de una singura hohot i-ai promis ceva recompensa? tavaleala

Milioane de crestini la Roma, acum 2000 de ani hohot asta-i buna de pus la rubrica, ”ce prostii debiteaza crestinii” hohot
Sus In jos
Fernando
Scutier
Scutier
Fernando


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 34
Localizare : Tulcea
Puncte : 102
Data de inscriere : 16/10/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Icon_minitimeVin Ian 20, 2012 3:04 pm

Aia erau cateva sute in toata Roma si i-a condamnat ca se saturase si se revoltase lumea din cauza lor ca numai rele faceau si se pare ca au dat si foc orasului.Crestinii au incercat de atunci sa arunce vina pe Nero si sa-l scoata vinovat de faptele primilor crestini,insa adevarul e greu sa fie ascuns.Uite ce am gasit pe net si se pare ca Nero nici macar nu era in oras cand a izbucnit focul.
Să fi provocat Nero incendiul Romei? Poate că nu. În momentul acela el se afla la Anzio și a alergat repede la Roma, unde a făcut dovada unei energii de nebănuit în acțiunile întreprinse pentru stăvilirea dezastrului. Dar faptul că, imediat după aceea, glasuri din popor îl acuzau, arată că, chiar dacă n-a făcut-o, lumea îl socotea în stare să o facă. Lucru destul de curios, el nu a reacționat de data aceasta la asemenea acuzații, nu i-a persecutat nici măcar pe autorii fluturașilor și ai pamfletelor care îl arătau cu degetul în fața furiei poporului. Însă, ca un adevărat șef de regim totalitar, s-a gândit că, având în vedere dezastrul, mai înainte de a drege totul, trebuia procedat la găsirea unui vinovat. Și așa s-a întâmplat, spune Tacit, că s-a oprit asupra unei secte religioase, apărută de câtva timp la Roma, și care își luase numele după acela al lui Hristos, condamnat de Pontius Pilat în Palestina, pe vremea lui Tiberiu.”Sursa
Si Tacit spunea despre acei crestini ca aveau ura pe oameni.
”De aceea, ca să pună capăt zvonului, Nero a aruncat vina pe alții și i-a pedepsit în cele mai neobișnuite feluri pe cei urâți pentru faptele lor rușinoase, pe care mulțimea îi numea « creștini ». Fondatorul acestui nume, Hristos, a fost executat de procuratorul Ponțiu Pilat în timpul domniei lui Tiberiu. Ținută în frâu pentru un timp, superstiția mortală a erupt nu numai în Iudeea, originea acestui rău, ci și în orașul [Roma], unde toate lucrurile oribile și rușinoase se întâlnesc unul cu altul și câștigă adepți.”Sursa
Sus In jos
Continut sponsorizat





Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 4 Icon_minitime

Sus In jos
 
Religia si efectele sale asupra sanatatii
Sus 
Pagina 4 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Efectele psihologice ale crestinismului
» Misticii crestini - remedii asupra bolilor psihice
» Religia Islam

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Somnul ratiunii naste monstrii :: Somnul ratiunii naste monstrii-
Mergi direct la: