Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Religia si efectele sale asupra sanatatii

In jos 
+7
DRAGOS
Mihai12
Apopii
Soimos
EmaLovesJesus
Urzi23
Black velvet
11 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Icon_minitimeLun Ian 09, 2012 8:01 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Nu sunt satanist ci ateu!
Ca ateu pot sa fiu antichrist tot asa cum pot fi anti Hitler sau antimacaroane!

Sunt un om liber si nu un VANDUT!

Nici macar nu realizezi cat de vandut esti celui rau.Ii faci voia si lucrarea lui anticrist.Pacat de sufletul tau.Si al familiei tale,pentru ca fara sa iti dai seama le transmiti si lor acest duh anticrist.
Eu nu fac lucrarea lui antichrist ...ci SUNT un antichrist ...si e bine asa!
Duhul pe care-l transmit eu este Duhul adevarului ce se poate dovedi ca adevarat!
Duhu raului vine prin Duhul Minciunii pe care o propvaduiesti tu!
Si o spui cu atata seninatate! Cat de orbit poti sa fii!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Icon_minitimeLun Ian 09, 2012 8:11 am

EmaLovesJesus a scris:

Si o spui cu atata seninatate! Cat de orbit poti sa fii!
Atat de "orbit" incat ascult invatatura lui Isus Rabinul neChristoa care te invata ca Pomul se cunoaste dupa Roade ...nu dupa minciunile preotilor care servesc lui Mamona!
Iar roadele Bisericii lui Christos sunt zeci de milioane de crime si miliarde de oameni trepanati la creier care nu mai sunt in stare sa judece logic si rational ...asa cum esti si tu!
Nu o lua ca pe o jignire ci ca pe o observatie reala!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Icon_minitimeLun Ian 09, 2012 8:23 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Si o spui cu atata seninatate! Cat de orbit poti sa fii!
Atat de "orbit" incat ascult invatatura lui Isus Rabinul neChristoa care te invata ca Pomul se cunoaste dupa Roade ...nu dupa minciunile preotilor care servesc lui Mamona!
Iar roadele Bisericii lui Christos sunt zeci de milioane de crime si miliarde de oameni trepanati la creier care nu mai sunt in stare sa judece logic si rational ...asa cum esti si tu!
Nu o lua ca pe o jignire ci ca pe o observatie reala!
Adevarata biserica este:,,Și voi, ca niște pietre vii, sunteți zidiți ca
să fiți o casă duhovnicească, o preoție sfântă, și să aduceți jertfe
duhovnicești, plăcute Lui Dumnezeu, prin Isus ...''
Cat despre roade ti-am mai scris.Acestea sunt:bunatatea,dragostea credinciosia,rabdarea,facerea de bine,bucuria,pacea.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Icon_minitimeLun Ian 09, 2012 8:31 am

EmaLovesJesus a scris:
..''
Cat despre roade ti-am mai scris.Acestea sunt:bunatatea,dragostea credinciosia,rabdarea,facerea de bine,bucuria,pacea.
ce faci ...iarasi minti aratandu-mi doar partea rosie a marului?

Tu uiti ca mantuirea vine de la Dumnezeu si tu urmezi legile unui sarlatan si criminal care te abate de la Legile lui Dumnezeu, si astfel ai incalcat fagaduinta facuta la inceput de Yahwe cu Avram?

Si ateii pot arata bunatate, dragoste, rabdare, facere de bine etc...dar asta nu inseamna ca ei il iubesc pe Christosul care prin biserica sa a comis zeci de milioane de crime .. doar ptr ca crestinii au abandonat Legile lui Dumnezeu si INVATATURILE lui Isus si urmeaza cu totii MINCIUNILE lui Pavel care incalca acele Legi si acele Invataturi!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Icon_minitimeLun Ian 09, 2012 8:32 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
..''
Cat despre roade ti-am mai scris.Acestea sunt:bunatatea,dragostea credinciosia,rabdarea,facerea de bine,bucuria,pacea.
ce faci ...iarasi minti aratandu-mi doar partea rosie a marului?

Tu uiti ca mantuirea vine de la Dumnezeu si tu urmezi legile unui sarlatan si criminal care te abate de la Legile lui Dumnezeu, si astfel ai incalcat fagaduinta facuta la inceput de Yahwe cu Avram?

Si ateii pot arata bunatate, dragoste, rabdare, facere de bine etc...dar asta nu inseamna ca ei il iubesc pe Christosul care prin biserica sa a comis zeci de milioane de crime .. doar ptr ca crestinii au abandonat Legile lui Dumnezeu si INVATATURILE lui Isus si urmeaza cu totii MINCIUNILE lui Pavel care incalca acele Legi si acele Invataturi!

Adevarata biserica este formata din pietre vii,nu cladirile sau cei care omoara,ci cei care fac voia lui Dumnezeu.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Icon_minitimeLun Ian 09, 2012 8:36 am

EmaLovesJesus a scris:

Adevarata biserica este formata din pietre vii,nu cladirile sau cei care omoara,ci cei care fac voia lui Dumnezeu.

Nu mai schimba discutia ca iarasi bati campii!

"pietrele vii" au ucis oameni in numele lui Christos si nu caramizile!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Icon_minitimeLun Ian 09, 2012 8:38 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Adevarata biserica este formata din pietre vii,nu cladirile sau cei care omoara,ci cei care fac voia lui Dumnezeu.

Nu mai schimba discutia ca iarasi bati campii!

"pietrele vii" au ucis oameni in numele lui Christos si nu caramizile!
Aceia s-au folosit de putere ca sa isi atinga scopurile lor.Nu aveau nimic de-a face cu adevarata credinta.Crestinii autentici au fost omorati atunci pe Arenele Romane.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Icon_minitimeLun Ian 09, 2012 8:45 am

EmaLovesJesus a scris:

Aceia s-au folosit de putere ca sa isi atinga scopurile lor.Nu aveau nimic de-a face cu adevarata credinta.

Vorbesti niste prostii cat casa!
Aceia de care vorbesc eu ...adica Pavel si biserica lui de criminali S-AU FOLOSIT DE CREDINTA ca sa isi atinga scopurile

Citat :

Crestinii autentici au fost omorati atunci pe Arenele Romane.
Greseala si incultura!

Adevartii urmasi ai lui Isus nu se numeau crestini ci Nazariteni, crestinii sunt acei eretici care au urmat de la inceput minciunile ucigaasului Pavel.

Iar Pavel a fost de la inceput un prigonitor al Nazaritenilor ...si nu al crestinilor!

Isus era Nazaritean si nu crestin, si era intemeietorul SECTEI Nazaritene din cadrul Religiei Mozaice ...motiv ptr care el nu s-a dezis nici de religia tatalui sau si nici de Legile Tatalui sau, deci a ramas un fidel credincios al religiei MOZAICE si nu crestine!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Icon_minitimeLun Ian 09, 2012 8:55 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Aceia s-au folosit de putere ca sa isi atinga scopurile lor.Nu aveau nimic de-a face cu adevarata credinta.

Vorbesti niste prostii cat casa!
Aceia de care vorbesc eu ...adica Pavel si biserica lui de criminali S-AU FOLOSIT DE CREDINTA ca sa isi atinga scopurile

Citat :

Crestinii autentici au fost omorati atunci pe Arenele Romane.
Greseala si incultura!

Adevartii urmasi ai lui Isus nu se numeau crestini ci Nazariteni, crestinii sunt acei eretici care au urmat de la inceput minciunile ucigaasului Pavel.

Iar Pavel a fost de la inceput un prigonitor al Nazaritenilor ...si nu al crestinilor!

Isus era Nazaritean si nu crestin, si era intemeietorul SECTEI Nazaritene din cadrul Religiei Mozaice ...motiv ptr care el nu s-a dezis nici de religia tatalui sau si nici de Legile Tatalui sau, deci a ramas un fidel credincios al religiei MOZAICE si nu crestine!
Gresit.Am citit carti in care erau scrise tragediile prin care treceau multi crestini care s-au pocait.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Icon_minitimeLun Ian 09, 2012 9:09 am

EmaLovesJesus a scris:

Gresit.Am citit carti in car..

Ma fata ...iarasi ti s-a astupat bibilica?

Pai aceia aruncati la lei evident ca erau crestini !
Dar erau urmasii lui Pavel si nu ai lui Isus Nazariteanul!

Cei care erau urmasii lui Isus Nazariteanul au fost de religie MOZAICA si anume din SECTA Nazariteanului o secta ce apartinea de religia Iudaica si nu de crestinism!
Secta Nazariteanului a fost continuata de toti apostolii lui Isus ...si acesta este motivul ptr care in Biblie nu vezi nicio evanghelie completa a Apostolilor ci doar bucatele care i-au convenit lui Pavel!

Intelegi din ce cauza voi crestinii nu il urmati pe Isus si nici nu aveti cum sa'l urmati ptr ca nu mai aveti invataturile lui ...deci degeaba vorbiti voi de apocalipsa ca voi sunteti pui marii curve a noului Babilon ...atat de prostiti si de pacaliti incat credeti ca il urmati pe Miel, iar voi il urmati pe Balaur!

Da fac pariu ca esti prea astupata la minte incat sa inteleg ce iti spun!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Icon_minitimeLun Ian 09, 2012 9:13 am



Cred ca tu nu intelegi ce spun eu.Crestinii sunt urmasii lui Cristos,intelegi?Ucenicii au spus din gura in gura si multi s-au convertit.La numarul lor s-au adaugat foarte multi si asa s-au inmultit crestinii.Deci crestinii sunt urmasii lui Cristos,sa fie clar.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Icon_minitimeLun Ian 09, 2012 12:54 pm

EmaLovesJesus a scris:


Cred ca tu nu intelegi ce spun eu.Crestinii sunt urmasii lui Cristos,intelegi?Ucenicii au spus din gura in gura si multi s-au convertit.La numarul lor s-au adaugat foarte multi si asa s-au inmultit crestinii.Deci crestinii sunt urmasii lui Cristos,sa fie clar.
Ai si tu dreptate ...doar ca nu intelegi ce vorbesti!

Isus s-a inconjurat de simpatizanti in timpul vietii, iar acei oameni l-au ascultat si iau urmat invataturile...oamenii acestia habar nu aveau ca Isus va fi numit peste zeci de ani Christos ...ei il cunosteau dupa numele de Isus Nazariteanul!
Acestia l-au urmat si dupa ce Isus a murit pe cruce ...iaracestia se numeau NAZARITENI ptr ca il urmau pe Nazaritean ...si exact pe acestia i-a exterminat criminalul Pavel ... adica pe Nazaritenii care il urmau pe Isus Nazariteanul

Numele de Christos, nume grecesc, vine mult mai tarziu de la elenistul Pavel, ptr ca Pavel era elenist adica grec!
Isus nu era Grec deci nu avea de ce sa si spuna Christos cand cuvantul evreiesc ptr Christos era Mesiah, deci secta nazariteanului nu era una crestina ... ci una mesianica!

Deci crestinii al caror denumire vine de la Christos ...il urmeaza pe Pavel si nu pe Isus Nazariteanul!

Iar pavel a facut o noua religie ...religia crestina ... o religia care incalca Legile Creatorului pusa in mod mincinos in contul lui Isus
Iar caesti crestini care il urmau pe Pavel au fost la randul lor ucisi si totrturati de Romani ...tot asa cum si ei au facut acelasi lucru cu Nazaritenii!

Vezi daca iti lipseste cultura generala ...si nu sti si ceva istorie, ci pritocesti toata viata o singura carte ...esti habarnista rau de tot, dar nici asta nu ar fi un mare bai, daca macar ai sta in banca ta, asa cum cere bunul simtz ... si nu ai propovadui prostii cum vad ca faci toata ziulica!

Ar trebui sa intelegi ca credinta este ceva intim ce tine de tine si de sufletul, mintea si inima ta, asa ca trebuie sa -o traiesti in intimitate si in discretie ...nu sa faci PROZELITISM...ca uite ce patesti ...se gaseste unu care stie si el Biblia si te face de ras, si asa iti pierzi adeptii pe care ti i-ai propus sa ii atragi pe olita de noapte a credintei tale.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Icon_minitimeLun Ian 09, 2012 1:26 pm

In gimnaziu m-au invatat ca tranformarea broastei intr-un print este un basm.La universitate m-au invatat ca transformarea broastei intr-un print este o realitate.Din multimea de carti citite,Biblia este singura carte care m-a transformat,m-a mantuit.Ea are puterea lui Dumnezeu.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Icon_minitimeLun Ian 09, 2012 4:46 pm

EmaLovesJesus a scris:
La universitate m-au invatat ca transformarea broastei intr-un print este o realitate.

doh Tu ai terminat cumva Universitatea de desene animate, ca doar acolo puteau sa te invete asa ceva grin
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Icon_minitimeLun Ian 09, 2012 5:46 pm

EmaLovesJesus a scris:
.La universitate m-au invatat ca transformarea broastei intr-un print este o realitate.
Poi ti-au spus asta probabil ca sa te faca sa pupi tot felul de broaste scarboase (citeste profesori batrani) cu speranta ca pupand cateva mii de broaste sa ai credinta ca unul din ei se transforma in print!

Citat :

Din multimea de carti citite,Biblia este singura carte care m-a transformat,m-a mantuit.
Asta se vede de la o posta, mai ales prin felul limpade in care gandesti !

Citat :

Ea are puterea lui Dumnezeu.

Asta zau ca e tare!
Adica rabinii care au scris-o au inzestrat-o cu puteri Dumnezeiesti?
Sa stii ca te contrazic, degeaba am bagat o biblie in apa , ca nu a crescut nicio floare, si dupa cateva saptamani si apa sa imputit!
Deci nu are nicio putere Dumnezeiesca asa cum de exemplu are natura!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Icon_minitimeLun Ian 09, 2012 6:50 pm




Ea nu este ca un obiect cu care sa faci tu magie.
Romani1:Romani1: Căci mie nu mi-e
ruşine de Evanghelia lui Hristos; fiindcă ea este puterea lui Dumnezeu
pentru mântuirea fiecăruia care crede: întâi a iudeului, apoi a
grecului;
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Icon_minitimeLun Ian 09, 2012 10:35 pm

EmaLovesJesus a scris:



Ea nu este ca un obiect cu care sa faci tu magie.
Romani1:Romani1: Căci mie nu mi-e
ruşine de Evanghelia lui Hristos; fiindcă ea este puterea lui Dumnezeu
pentru mântuirea fiecăruia care crede: întâi a iudeului, apoi a
grecului;
Nu am vrut sa fac magie ci am vrut sa fac comparatie intre puterea naturii si putere lui Dumnezeu din Biblie!

Ce sa zic ...concluzia a fost ca atunci cand l-am numit pe Dumnzeu Marele Impotent am gresit!
El nici macar micul impotent nu este ...dar asta nu ar fi trebuit sa ma mire ...ca doar STIU prea bine ca fara imparatul Constantin, care i-a dat puterile lui Sol Invinctus, ... yahwe nu ar fi fost decat un pitic de gradina... ascuns intr-o tufa plina de k ... de oi!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 7:50 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:



Ea nu este ca un obiect cu care sa faci tu magie.
Romani1:Romani1: Căci mie nu mi-e
ruşine de Evanghelia lui Hristos; fiindcă ea este puterea lui Dumnezeu
pentru mântuirea fiecăruia care crede: întâi a iudeului, apoi a
grecului;
Nu am vrut sa fac magie ci am vrut sa fac comparatie intre puterea naturii si putere lui Dumnezeu din Biblie!

Ce sa zic ...concluzia a fost ca atunci cand l-am numit pe Dumnzeu Marele Impotent am gresit!
El nici macar micul impotent nu este ...dar asta nu ar fi trebuit sa ma mire ...ca doar STIU prea bine ca fara imparatul Constantin, care i-a dat puterile lui Sol Invinctus, ... yahwe nu ar fi fost decat un pitic de gradina... ascuns intr-o tufa plina de k ... de oi!


Nu esti tu in masura sa il definesti pe Dumnezeu.Pentru aceasta trebuie mai intai sa Il cunosti.Sa Ii cunosti atributele,maretia,puterea si slava.Si atunci ai exclama Mare este Dumnezeu!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 8:05 am

EmaLovesJesus a scris:


Nu esti tu in masura sa il definesti pe Dumnezeu.Pentru aceasta trebuie mai intai sa Il cunosti.
ha ha ha ...ce prostii debitezi!
Stiinta incearca sa-L cunoasca de 2000 de ani si nu a reusit!

Si ai reusit tu ...prin simturile tale bazate pe o fantezia bolnava!

Tu chiar nu realizezi ca te faci de ras scotand pe gura asemenea galuste aiurite?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 8:16 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Nu esti tu in masura sa il definesti pe Dumnezeu.Pentru aceasta trebuie mai intai sa Il cunosti.
ha ha ha ...ce prostii debitezi!
Stiinta incearca sa-L cunoasca de 2000 de ani si nu a reusit!

Si ai reusit tu ...prin simturile tale bazate pe o fantezia bolnava!

Tu chiar nu realizezi ca te faci de ras scotand pe gura asemenea galuste aiurite?

Niciodata nu ma voi face de ras,atat timp cat ma incred in Dumnezeu.Cei ce se incred in Dumnezeu nu vor fi dati de rusine.Ci de rusine vor fi dati cei ce Il parasesc fara temei.
Stiinta fara religie este schioapa. Religia fara stiinta este oarba. (Albert Einstein)
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 8:19 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Cred ca tu nu intelegi ce spun eu.Crestinii sunt urmasii lui Cristos,intelegi?Ucenicii au spus din gura in gura si multi s-au convertit.La numarul lor s-au adaugat foarte multi si asa s-au inmultit crestinii.Deci crestinii sunt urmasii lui Cristos,sa fie clar.
Ai si tu dreptate ...doar ca nu intelegi ce vorbesti!

Isus s-a inconjurat de simpatizanti in timpul vietii, iar acei oameni l-au ascultat si iau urmat invataturile...oamenii acestia habar nu aveau ca Isus va fi numit peste zeci de ani Christos ...ei il cunosteau dupa numele de Isus Nazariteanul!
Acestia l-au urmat si dupa ce Isus a murit pe cruce ...iaracestia se numeau NAZARITENI ptr ca il urmau pe Nazaritean ...si exact pe acestia i-a exterminat criminalul Pavel ... adica pe Nazaritenii care il urmau pe Isus Nazariteanul

Numele de Christos, nume grecesc, vine mult mai tarziu de la elenistul Pavel, ptr ca Pavel era elenist adica grec!
Isus nu era Grec deci nu avea de ce sa si spuna Christos cand cuvantul evreiesc ptr Christos era Mesiah, deci secta nazariteanului nu era una crestina ... ci una mesianica!

Deci crestinii al caror denumire vine de la Christos ...il urmeaza pe Pavel si nu pe Isus Nazariteanul!

Iar pavel a facut o noua religie ...religia crestina ... o religia care incalca Legile Creatorului pusa in mod mincinos in contul lui Isus
Iar caesti crestini care il urmau pe Pavel au fost la randul lor ucisi si totrturati de Romani ...tot asa cum si ei au facut acelasi lucru cu Nazaritenii!

Vezi daca iti lipseste cultura generala ...si nu sti si ceva istorie, ci pritocesti toata viata o singura carte ...esti habarnista rau de tot, dar nici asta nu ar fi un mare bai, daca macar ai sta in banca ta, asa cum cere bunul simtz ... si nu ai propovadui prostii cum vad ca faci toata ziulica!

Ar trebui sa intelegi ca credinta este ceva intim ce tine de tine si de sufletul, mintea si inima ta, asa ca trebuie sa -o traiesti in intimitate si in discretie ...nu sa faci PROZELITISM...ca uite ce patesti ...se gaseste unu care stie si el Biblia si te face de ras, si asa iti pierzi adeptii pe care ti i-ai propus sa ii atragi pe olita de noapte a credintei tale.
Atunci cand Il cunosti pe Dumnezeu,cu adevarat,nu mai poti sa taci.Cea mai inalta chemare a unui crestin este aceea de a duce vestea cea buna si altora!,,Mergeti in toata lumea si propovaduiti Evangheli.Cine va crede si se va boteza,va fi mantuit,iar cine nu va crede,va fi osandit.,,
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 1:40 pm

EmaLovesJesus a scris:

Niciodata nu ma voi face de ras,atat timp cat ma incred in Dumnezeu.Cei ce se incred in Dumnezeu nu vor fi dati de rusine.Ci de rusine vor fi dati cei ce Il parasesc fara temei.

Nu pentru credinta ta radem de tine, ci pentru ca te faci de ras vorbind prostii!

Citat :

Stiinta fara religie este schioapa. Religia fara stiinta este oarba. (Albert Einstein)

Omul s-a mai schimbat, ...la batranete a devenit un ateu convins, a iesit din Biserica, ...dar la stiinta nu a renuntat niciodata
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 5:32 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Niciodata nu ma voi face de ras,atat timp cat ma incred in Dumnezeu.Cei ce se incred in Dumnezeu nu vor fi dati de rusine.Ci de rusine vor fi dati cei ce Il parasesc fara temei.

Nu pentru credinta ta radem de tine, ci pentru ca te faci de ras vorbind prostii!

Citat :

Stiinta fara religie este schioapa. Religia fara stiinta este oarba. (Albert Einstein)

Omul s-a mai schimbat, ...la batranete a devenit un ateu convins, a iesit din Biserica, ...dar la stiinta nu a renuntat niciodata


Dar a renuntat stiinta la el,nu?Dumnezeu nu va renunta niciodata nici nu ii va parasi pe cei care se incred in El.
Pai daca razi de cuvintel;e mele acest lucru il faci pentru ca nu iti place adevarul.Ele izvorasc din credinta mea neprefacuta in Dumnezeu.Au putere pentru ca sunt ale lui Dumnezeu.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 10:31 pm

Ce trebuie sa fac ca sa mi se stearga acest cont?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 10:33 pm

Nimic!
Pur si simplu sa il uiti!

Textele scrise nu se mai pot sterge ...si e bine asa ...ca sa vada lumea care ne citeste ca inseamna sa fii pocait si sa crezi ca Diavolul este Dumnezeu!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 10:34 pm

Soimos a scris:
Nimic!
Pur si simplu sa il uiti!

Txtele scrise nu se mai pot sterge ...si e bine asa ...ca sa vada lumea care ne citeste ca inseamna sa crezi in Diavol
Nici nu am pretentia sa imi fie sterse.Sa ramana pentru cei pe care vrei tu sa ii minti.Poate o sa realizeze cine are dreptate.Ca nu or fi toti batuti in cap.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 10:42 pm

Dreptate are intodeauna acela care prezinta argumente!

Eu am prezentat ca argumente Cuvintele lui Dumnezeu !

...iar tie ti s-au parut argumente vorbele proaste si mincinoase ale unor oameni ... si ai preferat, acceptat si ascultat mereu .... numai duma proasta a unor oameni, si ai respins intodeauna vorbele lui Dumnezeu!

Ce dovada mai clara ca asta vrei?

Sau ai uitat ca iti ceream sa faaci diferent intre vorbele lui Dumnezeu ...si intre minciunile unor cioflingari?
remeber? ...sau iarasi ai uitat?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 7:47 am

Soimos a scris:
Nimic!
Pur si simplu sa il uiti!

Textele scrise nu se mai pot sterge ...si e bine asa ...ca sa vada lumea care ne citeste ca inseamna sa fii pocait si sa crezi ca Diavolul este Dumnezeu!
ASTA O CREDE DOAR NEBUNUL DE SOIMOS!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 8:22 am

Aici aveti exemplul cum se comporta un adevarat crestin, plin de "iubire crestineasca" care a asculta de porunca lui Isus aia cu sa iti intorci si obrazul celalalt!

Va dati seama cata ura o macina daca istie consecintele acestei afirmatii a "dumnezeului" ei Christos = Lucifer si prefera sa renunte la mantuire si sa fie azvarlita in focurile Iadului:

Eu însă vă spun vouă: Că oricine se mânie pe fratele său vrednic va fi de osândă; şi cine va zice fratelui său: netrebnicule, vrednic va fi de judecata sinedriului; iar cine va zice: nebunule, vrednic va fi de gheena focului.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 9:24 am

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
Nimic!
Pur si simplu sa il uiti!

Textele scrise nu se mai pot sterge ...si e bine asa ...ca sa vada lumea care ne citeste ca inseamna sa fii pocait si sa crezi ca Diavolul este Dumnezeu!
ASTA O CREDE DOAR NEBUNUL DE SOIMOS!
Un proverb din Biblie spune:,,Nu-i raspunde nebunului dupa nebunia lui,dar raspundei ca sa nu se creada intelept!,,
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 10:05 am

[quote="EmaLovesJesus"][quote="EmaLovesJesus"]
Soimos a scris:
Nimic!
Pur si simplu sa il uiti!

Textele scrise nu se mai pot sterge ...si e bine asa ...ca sa vada lumea care ne citeste ca inseamna sa fii pocait si sa crezi ca Diavolul este Dumnezeu!
Un proverb din Biblie spune:,,Nu-i raspunde nebunului dupa nebunia lui,dar raspundei ca sa nu se creada intelept!,,


Nu vorbeam de "intelepciuni" pe teme diverse ... ci de agresivitatea ta CRESTINA!

Cu tine nu se poate purta nici cea mai simpla si elementara discutie, ptr ca tu nu esti capabila sa intelegi si sa patrunzi sensul temei si mesajul discutiei!


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Joi Ian 19, 2012 10:10 am, editata de 1 ori
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 10:39 am

EmaLovesJesus a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
Nimic!
Pur si simplu sa il uiti!

Textele scrise nu se mai pot sterge ...si e bine asa ...ca sa vada lumea care ne citeste ca inseamna sa fii pocait si sa crezi ca Diavolul este Dumnezeu!
ASTA O CREDE DOAR NEBUNUL DE SOIMOS!
Un proverb din Biblie spune:,,Nu-i raspunde nebunului dupa nebunia lui,dar raspunde-i ca sa nu se creada intelept!,,
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier
Urzi23


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 26
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 11:15 am

EmaLovesJesus a scris:
EmaLovesJesus a scris:
EmaLovesJesus a scris:

ASTA O CREDE DOAR NEBUNUL DE SOIMOS!
Un proverb din Biblie spune:,,Nu-i raspunde nebunului dupa nebunia lui,dar raspunde-i ca sa nu se creada intelept!,,

Ema eu zic sa incetezi asta este un psihopat,a inceput sa modifice posturile dupa chipul si asemanarea lui , peste putin timp va modifica posturile tale astfel incit tu ii dai dreptate in toate ineptiile lui
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 12:24 pm

Ce tampenie. Eu ca si credincios( fara sa ma laud) ma observ mai inteligent ca multi atei, care vorba intre noi sa ramana, sunt batuti rau de tot in cap. Majoritatea au o viziune limitata, iar eu sunt obisnuit sa privesc lucrurile din ansamblu, probabil de aceea nu ne intelegem pe forum
Sus In jos
Continut sponsorizat





Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Religia si efectele sale asupra sanatatii   Religia si efectele sale asupra sanatatii - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos
 
Religia si efectele sale asupra sanatatii
Sus 
Pagina 3 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Efectele psihologice ale crestinismului
» Misticii crestini - remedii asupra bolilor psihice
» Religia Islam

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Somnul ratiunii naste monstrii :: Somnul ratiunii naste monstrii-
Mergi direct la: