Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Exista forme superioare de viata in Univers? Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Exista forme superioare de viata in Univers? Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Exista forme superioare de viata in Univers? Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Exista forme superioare de viata in Univers? Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Exista forme superioare de viata in Univers? Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Exista forme superioare de viata in Univers? Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Exista forme superioare de viata in Univers? Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Exista forme superioare de viata in Univers? Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Exista forme superioare de viata in Univers? Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Exista forme superioare de viata in Univers?

In jos 
+25
stuttgart
Alin Soimosi
totyo
buburuzu
buburuza
Apopii
Shaman
heruer
livius
dorinsng
Med
Ada_Pal
elvar
Rada
Hades
alexei
ciocan
leeloo
Arianeshv
Anticristul
Silva
Terro
Pinalty
Soimos
Zeus
29 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Zeus
Scutier
Scutier
Zeus


Numarul mesajelor : 108
Varsta : 58
Puncte : 11
Data de inscriere : 18/04/2008

Exista forme superioare de viata in Univers? Empty
MesajSubiect: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? Icon_minitimeSam Apr 19, 2008 7:29 pm

Care este parerea Dvs?

...suntem noi sub observatia fintelor extraterestre?
Sus In jos
https://forum-anti-christi.forumgratuit.ro
Vizitato
Vizitator




Exista forme superioare de viata in Univers? Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? Icon_minitimeSam Apr 19, 2008 7:45 pm

O nelamurile a mea mai veche... Se stie ca materia, cu cat este mai subtila, cu atat este mai greu perceptibila. Lumina este tot materie, nu? Asa cum exista fiinta create din materie grosiera pe aceasta Planeta, cu siguranta ca exista fiinte de lumina, ori in care predomina focul.
Asadar, cum am lua noi legatura, cum am percepe asemenea entitati din planuri paralele?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Exista forme superioare de viata in Univers? Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? Icon_minitimeLun Apr 21, 2008 9:10 pm

FairPlay a scris:
Da, interesant! Mergi de te da uta cu copiii de a 8-a! Basketball
Cu copii ??? ... pai cu finte de lumina nu ar fi mai interesant?

sau acele forme de ectoplasma ...sunt de fapt fantome ...si risti sa iti cada pantalonii cand te intalnesti noaptea pe leagan cu el?
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Exista forme superioare de viata in Univers? Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? Icon_minitimeMar Apr 22, 2008 11:06 am

Soimos a scris:

sau acele forme de ectoplasma ...sunt de fapt fantome ...

Nu stiu la ce te referi! Da-ne mai multe detalii! Rolling Eyes
Sus In jos
Zeus
Scutier
Scutier
Zeus


Numarul mesajelor : 108
Varsta : 58
Puncte : 11
Data de inscriere : 18/04/2008

Exista forme superioare de viata in Univers? Empty
MesajSubiect: Cosmonautul Prunariu zice ca sunt   Exista forme superioare de viata in Univers? Icon_minitimeMier Apr 23, 2008 11:08 am

...extraterestrii ...si se pare ca altii mai competenti sa se exprime despre subiect ...nu avem !

Iata ce zice Prunariu:

http://www.gardianul.ro/2008/04/23/eveniment-c2/inca_o_confirmare_prunariu_exista_extraterestri_dar_secretul_este_bine_pastrat-s112951.html
Sus In jos
https://forum-anti-christi.forumgratuit.ro
Pinalty
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 43
Varsta : 57
Localizare : Israel
Puncte : 0
Data de inscriere : 23/04/2008

Exista forme superioare de viata in Univers? Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? Icon_minitimeVin Apr 25, 2008 6:34 am

care e motivul pentru care daca se stie de existenta lor nu se publica nimic concret?
ca lumea sa nu intre in panica?
pai s-a anuntat de asteroizi care riscau sa loveasca pamantul,se vorbeste de incalzirea globala,stam pe un arsenal nuclear care poate distruge de nu stiu cate ori pamantul..si totusi nu vad pe cineva panicat de asta...
extraterestrii ar fi suprema amenintare??
hai sa fim seriosi...eu cred ca nimeni nu stie exact cine sant si de nde vin,si nu s epot face de ras emitand ipoteze aiurea...
a,ca exista dovezi...? nu neg...dar cata vreme nu ai raspunsul complet la toate intrebarile ....adica :
cine (sant ei)?
de ce (vin pe pamant)?
de unde (vin)?
nu merita sa te lansezi in speculatii
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Exista forme superioare de viata in Univers? Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? Icon_minitimeVin Apr 25, 2008 7:20 pm

Smile Mi-am amintit ca am gasit pe un site dedicat civilizatiilor extraterestre niste inregistrari audio cu voci de extraterestri. Si m-a amuzat teribil ca un evreu spunea ca a auzit pe mobil vocea unui extraterestru... Si il intreba in grai omenesc ce face si alte chestii... Acum... eu nu inteleg de unde stia ca e extraterestru... Smile

Poate mai gasesc respectivul site si sa imi spuneti voi cum sta treaba...
Sus In jos
Zeus
Scutier
Scutier
Zeus


Numarul mesajelor : 108
Varsta : 58
Puncte : 11
Data de inscriere : 18/04/2008

Exista forme superioare de viata in Univers? Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? Icon_minitimeLun Apr 28, 2008 9:02 am

Sus In jos
https://forum-anti-christi.forumgratuit.ro
Terro
Pedestras
Pedestras
Terro


Numarul mesajelor : 98
Localizare : Germania
Puncte : 16
Data de inscriere : 25/04/2008

Exista forme superioare de viata in Univers? Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? Icon_minitimeLun Apr 28, 2008 1:23 pm

Din Scripturi nu reiese ca in afara deom, Dumnezeu ar fi creat viata si pe alte planete.
Dar conform Iudaismului, care are la baza acelasi VT, Biblia nu incepe decat cu un fragment din Creatie, cu segmentul Pamant. Se pare ca restul lumii fusese deja creat inainte. De aceea rabinii sfatuiau sa nu se ocupe decat cu momentul prezent, orice divagatie ducat la zdruncinarea credintei.
Sus In jos
Terro
Pedestras
Pedestras
Terro


Numarul mesajelor : 98
Localizare : Germania
Puncte : 16
Data de inscriere : 25/04/2008

Exista forme superioare de viata in Univers? Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? Icon_minitimeMar Apr 29, 2008 8:16 pm

Poate e vreun iudeu pe aici sa ne spuna ce inseamna afirmatia precum Creatia incepe cu a doua litera a alfabetului, din Talmud. Adevarata Biblie include si cifre si nu numai litere.
Asadar, cand incepe descrierea creatiei din Scriptura, se are in vedere segmentul pamant. Restul universului si planetelor erau deja create...
Sus In jos
Silva
Pedestras
Pedestras
Silva


Numarul mesajelor : 35
Localizare : America
Puncte : 0
Data de inscriere : 23/04/2008

Exista forme superioare de viata in Univers? Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? Icon_minitimeMar Apr 29, 2008 8:35 pm

bre parerea mea este ca am fi prea mandri sa consideram ca suntem singuri in acest Univers si nu numai asta, dar si ca Dumnezeu ne-a creat numai pe noi

eu personal cred in Dumnezeu si cred ca exista si extraterestrii....cum vine asta?....nu stiu.....tot asa cum nu stiu nici daca biblia reda adevarul adevarat
Sus In jos
Terro
Pedestras
Pedestras
Terro


Numarul mesajelor : 98
Localizare : Germania
Puncte : 16
Data de inscriere : 25/04/2008

Exista forme superioare de viata in Univers? Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? Icon_minitimeMar Apr 29, 2008 8:39 pm

Ar fi ilogic sa sitinem ca suntem singura fiinta creata in univers, cand universul se exinde la infinit. In plus, ne bazam pe dovezi, nu?
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

Exista forme superioare de viata in Univers? Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? Icon_minitimeMar Apr 29, 2008 8:40 pm

Sorin a scris:
Poate e vreun iudeu pe aici sa ne spuna ce inseamna afirmatia precum Creatia incepe cu a doua litera a alfabetului, din Talmud. Adevarata Biblie include si cifre si nu numai litere.
Asadar, cand incepe descrierea creatiei din Scriptura, se are in vedere segmentul pamant. Restul universului si planetelor erau deja create...
...............................................................................................................................................
Da este un iudeu pe aicisi poate si raspunde.Depinde daca o sa poti sa ma intelegi perfect.Beresit ,primul cuvint din Tora incepe cu litera Basa cum ai spus.Si in romaneste este tradus -La inceput.Dar nu e tradus corect.Probabil,ca traducatori nici nu sau silit sa-l tradauca corect ca efoarte dificil de tradus si nici nu are asa mare importanta pentru oameni de rind.Iar pentru cercetatori se stie ca exista totdeauna originalul.Litera B are valoarea numarului 2.ci ce citeste sai intelege (cu)Iar ros sau resit inseamna cap ,scop ,directie ,intentie,etc.Sa reluam.Beresit=Cu 2 scopuri sai intentii,sau in 2 diresctii a creiat Dumnezeu lumea.Asta fara sa intru in explicatiile ficarei litere a cuvintului Beresit.Da Tora in traducere are valoare morala enorma dar in original este plina de mistere cifrate care toate se pierd prin traducere.Cam atit deocamdata ,daca intereseaza pe cineva mai mult ,cu placere.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
Terro
Pedestras
Pedestras
Terro


Numarul mesajelor : 98
Localizare : Germania
Puncte : 16
Data de inscriere : 25/04/2008

Exista forme superioare de viata in Univers? Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? Icon_minitimeMar Apr 29, 2008 8:42 pm

Anticristul a scris:

Beresit=Cu 2 scopuri sai intentii,sau in 2 diresctii a creiat Dumnezeu lumea.Asta fara sa intru in explicatiile ficarei litere a cuvintului Beresit.

Care sunt cele doua scopuri?
Sus In jos
Silva
Pedestras
Pedestras
Silva


Numarul mesajelor : 35
Localizare : America
Puncte : 0
Data de inscriere : 23/04/2008

Exista forme superioare de viata in Univers? Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? Icon_minitimeMier Apr 30, 2008 6:39 pm

pai probabil ca Doamne Doamne a scris cate o biblie oentru fiecare planeta creata, si ne-a creat si la distanta sa nu ne intalnim...... Wink
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Exista forme superioare de viata in Univers? Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? Icon_minitimeMier Apr 30, 2008 8:36 pm

Anticristul a scris:
.Da Tora in traducere are valoare morala enorma dar in original este plina de mistere cifrate care toate se pierd prin traducere
.

Iata de ce tot zic eu ca Biblia nu are valoare!
Pai VT erste o copie a Torei care si-a pierdut la traducere tot ce este mai important ..si anume misterele cifrate !

Oare nu ar fi cazul ca reliigia crestina sa isi scrie propria ei scriptura originala inspirata de Dumnezeu?

Daca nu au fantezia necesara ...sa ma copteze pe mine ...ma las cumparat usor ...cand e vorba de sume mari!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Exista forme superioare de viata in Univers? Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? Icon_minitimeMier Apr 30, 2008 8:36 pm

Soimos a scris:
Anticristul a scris:
.Da Tora in traducere are valoare morala enorma dar in original este plina de mistere cifrate care toate se pierd prin traducere
.

Iata de ce tot zic eu ca Biblia nu are valoare!
Pai VT erste o copie a Torei care si-a pierdut la traducere tot ce este mai important ..si anume misterele cifrate !

Oare nu ar fi cazul ca reliigia crestina sa isi scrie propria ei scriptura originala inspirata de Dumnezeu?

Daca nu au fantezia necesara ...sa ma copteze pe mine ...ma las cumparat usor ...pentru asta ....cand e vorba de sume mari!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Exista forme superioare de viata in Univers? Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? Icon_minitimeMier Apr 30, 2008 8:37 pm

Anticristul a scris:
.Da Tora in traducere are valoare morala enorma dar in original este plina de mistere cifrate care toate se pierd prin traducere
.

Iata de ce tot zic eu ca Biblia nu are valoare!
Pai VT erste o copie a Torei care si-a pierdut la traducere tot ce este mai important ..si anume misterele cifrate !

Oare nu ar fi cazul ca reliigia crestina sa isi scrie propria ei scriptura originala inspirata de Dumnezeu?

Daca nu au fantezia necesara ...sa ma copteze pe mine ...ma las cumparat usor ...pentru asta ....cand e vorba de sume mari!
Sus In jos
Arianeshv
Scutier
Scutier
Arianeshv


Numarul mesajelor : 117
Localizare : In al 7-lea Cer
Puncte : 9
Data de inscriere : 02/05/2008

Exista forme superioare de viata in Univers? Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? Icon_minitimeSam Mai 03, 2008 4:33 pm

Soimos a scris:
Anticristul a scris:
.Da Tora in traducere are valoare morala enorma dar in original este plina de mistere cifrate care toate se pierd prin traducere
.

Iata de ce tot zic eu ca Biblia nu are valoare!
Pai VT erste o copie a Torei care si-a pierdut la traducere tot ce este mai important ..si anume misterele cifrate !

Oare nu ar fi cazul ca reliigia crestina sa isi scrie propria ei scriptura originala inspirata de Dumnezeu?

Daca nu au fantezia necesara ...sa ma copteze pe mine ...ma las cumparat usor ...pentru asta ....cand e vorba de sume mari!
Crestinismul are propria sa Scriptura- Noul Testament... Stii bancul acela cu fiul lui Dumnezeu care a trecut la Crestinim si atunci Domnul a trebuit sa faca un Nou Testament, nu? Basketball
Sus In jos
leeloo
Pedestras
Pedestras
leeloo


Numarul mesajelor : 42
Localizare : israel
Puncte : 0
Data de inscriere : 11/05/2008

Exista forme superioare de viata in Univers? Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? Icon_minitimeDum Mai 11, 2008 5:05 pm

Anticristul a scris:

...............................................................................................................................................
Da este un iudeu pe aicisi poate si raspunde.Depinde daca o sa poti sa ma intelegi perfect.Beresit ,primul cuvint din Tora incepe cu litera Basa cum ai spus.Si in romaneste este tradus -La inceput.Dar nu e tradus corect.Probabil,ca traducatori nici nu sau silit sa-l tradauca corect ca efoarte dificil de tradus si nici nu are asa mare importanta pentru oameni de rind.Iar pentru cercetatori se stie ca exista totdeauna originalul.Litera B are valoarea numarului 2.ci ce citeste sai intelege (cu)Iar ros sau resit inseamna cap ,scop ,directie ,intentie,etc.Sa reluam.Beresit=Cu 2 scopuri sai intentii,sau in 2 diresctii a creiat Dumnezeu lumea.Asta fara sa intru in explicatiile ficarei litere a cuvintului Beresit.Da Tora in traducere are valoare morala enorma dar in original este plina de mistere cifrate care toate se pierd prin traducere.Cam atit deocamdata ,daca intereseaza pe cineva mai mult ,cu placere.

sunt de acord cu tine in totul in afara de:
1. litera a doua a alfabetului ebraic este bet si nu basa (asta se foloseste mai mult in slang si inseamna ceva ca "nasol")
2. rosh (cap) si rashit (primul, in capul) si nu reshit.
3. berashit, s-ar traduce "de la inceput",
"be", care incepe cu litera bet, fiind o prepozitie si uite asa incepe Tora cu litera a doua a alfabetului.

doi, "shtaim, snaim", functie de gen, in ebraica, n-are legatura cu cuvantul berashit.
scop, "matara" in ivrit, la fel, nici-o legatura!
directie, "kivun" in ebraica, identissimmo!

in rest, ai perfecta dreptate!tot respectul!
Sus In jos
ciocan
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 10
Varsta : 49
Puncte : 9
Data de inscriere : 20/04/2008

Exista forme superioare de viata in Univers? Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? Icon_minitimeDum Mai 11, 2008 5:27 pm

Aici am ceva nedumeriri... pai cei care au tradus scriptura ...nu erau crestini ...ci apartinatori ai religiei iudaice in majoritate greci ...pai rabini greci nu au stiut despre mesajul secret al scripturii ?
Sus In jos
leeloo
Pedestras
Pedestras
leeloo


Numarul mesajelor : 42
Localizare : israel
Puncte : 0
Data de inscriere : 11/05/2008

Exista forme superioare de viata in Univers? Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? Icon_minitimeDum Mai 11, 2008 5:54 pm

sa vezi cum s-a ajuns la scriptura , via extraterestrii...
ca sa-ti raspund la intrebare, rabinii greci n-au mai avut timp sa o descifreze dupa ce-au scris-o, ca si-asa le-a luat aproape toata viata s-o culeaga din folclor...ca doar nu scriau nici cu pixul si nici nu le-a dat vreun extraterestru vreun laptop!
cu descifrarea se ocupa cei care traiesc sau au trait toata viata din banii contribuabililor, avand si timpul si dispozitia necesara sa fabuleze linistiti.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Exista forme superioare de viata in Univers? Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? Icon_minitimeDum Mai 11, 2008 6:02 pm

leeloo a scris:
sa vezi cum s-a ajuns la scriptura , via extraterestrii...
ca sa-ti raspund la intrebare, rabinii greci n-au mai avut timp sa o descifreze dupa ce-au scris-o, ca si-asa le-a luat aproape toata viata s-o culeaga din folclor...ca doar nu scriau nici cu pixul si nici nu le-a dat vreun extraterestru vreun laptop!
cu descifrarea se ocupa cei care traiesc sau au trait toata viata din banii contribuabililor, avand si timpul si dispozitia necesara sa fabuleze linistiti.

Pai, daca tot au cules-o din popor, eu ma mir cum de nu au cules si explicatiunea cum trebuie? De unde si pana unde s-a ajuns la Eden(cand pentru evrei era vorba despre un loc bine determinat geografic), Lucifer(asimilat cu Imparatul Tirului) si alte chestii eronate, ceea de ce iudei nu stiu ca ar exista, desi au la baza acelasi text initial?
Sus In jos
leeloo
Pedestras
Pedestras
leeloo


Numarul mesajelor : 42
Localizare : israel
Puncte : 0
Data de inscriere : 11/05/2008

Exista forme superioare de viata in Univers? Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? Icon_minitimeDum Mai 11, 2008 6:18 pm

asa consider eu, c-au preluat legendele si le-au scris...dar poate ca au fost rapiti de extraterestri si li s-a implantat in memorie invataturile religioase? parca poti sa stii ce fac rabinii astia, ba lecuiesc de boli incurabile, ba vorbesc cu Dumnezeu...
cat despre eden, acesta este un cuvant evreiesc care inseamna rai, poate era un loc cu aceasta denumire...
poate pe imparatul Tirului il chema Lucifer, care o fi fost vreun psihopat si ardea oamenii in smoala?
sigur, domnul Anticristul are raspunsurile clare la intrebarea ta, il astept pe domnia sa raspunda.
Sus In jos
Arianeshv
Scutier
Scutier
Arianeshv


Numarul mesajelor : 117
Localizare : In al 7-lea Cer
Puncte : 9
Data de inscriere : 02/05/2008

Exista forme superioare de viata in Univers? Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? Icon_minitimeDum Mai 11, 2008 6:22 pm

leeloo a scris:
sigur, domnul Anticristul are raspunsurile clare la intrebarea ta, il astept pe domnia sa raspunda.

Domnul Anticrist de pus cu genunchii pe cozi de nuca la colt, de catre nevasta si abia peste o ora, dupa ce adoarme aceasta va apare... Laughing

sa inteleg ca nu esti experta in Cabale? affraid
Sus In jos
Continut sponsorizat





Exista forme superioare de viata in Univers? Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? Icon_minitime

Sus In jos
 
Exista forme superioare de viata in Univers?
Sus 
Pagina 1 din 6Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» decesul, moartea si viata de dupa ....
» Ce stim despre Dumnezeu, exista sau nu?
» A apărut viaţa la întâmplare?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Ezoterism, Mistere, Conspiratii :: Astrologie, Ezoterism, Paranormal-
Mergi direct la: