Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Exista forme superioare de viata in Univers?

In jos 
+25
stuttgart
Alin Soimosi
totyo
buburuzu
buburuza
Apopii
Shaman
heruer
livius
dorinsng
Med
Ada_Pal
elvar
Rada
Hades
alexei
ciocan
leeloo
Arianeshv
Anticristul
Silva
Terro
Pinalty
Soimos
Zeus
29 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 22, 2010 2:35 pm

Exista logica in ceea ce spui tu. Eu personal nu pot sa ma pronunt in ceea ce priveste existenta extraterestrilor pe Geea (mie asa imi place sa o numesc, dar este aceeasi cu Gaia), deoarece nu am argumente nici pro, nici contra! Ma gandesc, totusi, ca in imensitatea Universului este posibil sa existe diverse forme de viata, mai mult sau mai putin evoluate. In ceea ce priveste zeii, consider ca au fost oameni si de-a lungul timpului au fost transformati in zei de catre mintea oamenilor.
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Shaman
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 22/03/2010

Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 22, 2010 3:19 pm

Ultimul meu post nu a aparut.Repet:Noi aici procesam materia organica si anorganica si o transformam in informatie, adica in materie subtila,energie,vibratie.
Fie ca vrem sau nu suntem legati -compatibili genetic-vibrational de genitorii nostrii ,acestia in dimensiunea vibrationala(dupa moartea fizica) sunt hraniti din energia noastra (nu toti ,doar cei ce scapa de pradatori si au vointa de a exista ca individualitate si nu se lasa prinsi in vortex),fizica asta se repeta pana cand cea mai fina energie (vibratie )generaza din nou materie,acesta este perpetuum mobile de speta I acesta este Sublimul Divin.
Eu iti cunosc ideile pt ca ti-am citit postarile, dar nu poti scoate Gaia din contextul Universului ,si ea este pradata de acesti ''Zei'' cum suntem si noi.
Sus In jos
Shaman
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 22/03/2010

Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 22, 2010 3:35 pm

''Ceea ce este sus e la fel cu ceea ce este jos ...''
Gandeste la apa...gheata grosiera ,apa fluida ,abur subtil... si dupa ce aburul atinge o anumita densitate condenseza iar in apa ,la fel si materia.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 22, 2010 4:30 pm

Ai auzit cumva ieri la TV ca astronomii au identificat o planeta aflata la cca 125 de ani lumina, care la fel ca si pamantul are multa apa?


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Lun Mar 22, 2010 4:52 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Shaman
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 22/03/2010

Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 22, 2010 4:43 pm

Nu e cazul sa musti ,o sa iti rupi dintii am curu'tare.
Eu ti-am admirat retorica de ceva ani,stiu ca esti materialist marxist dar asta nu inseamna ca esti detinatorul adevarului suprem.
Cum am zis asta e e parerea mea personala ,tu crezi ce vrei.Eu nu sunt crestin ,nu neg stiinta si materialismul .Am vorbit in termeni simplii ca sa inteleaga tot adormitu'.
Tu ce vrei ?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 22, 2010 5:04 pm

Shaman a scris:
Nu e cazul sa musti ,o sa iti rupi dintii am curu'tare.
Nu te-a muscat nimeni ... nu stiu de unde ti se trage obsesia ca ai fi atacat!.
Eu am facut aceasta afirmatie referindu-ma tocmai la ideea ta ... tocmai ca o forma de "bun venit"!

Citat :
... stiu ca esti materialist marxist
...
Daca mi-ai citit unele postari si ai tras concluzia ca sunt marxist ...inseamna ca am postat pe degeaba, dar nu-i bai !


Citat :

Cum am zis asta e e parerea mea personala ,tu crezi ce vrei.Eu nu sunt crestin ,nu neg stiinta si materialismul .Am vorbit in termeni simplii ca sa inteleaga tot adormitu'.
Nu am treba cu credinta ta ... tot asa cum nu am nici cu tine ... din partea mea fi binevenit si posteaza cat ai placere ..

Citat :

Tu ce vrei ?
Eu ...Buna pace ...si de n-o fi cu banat ...Domnu nostru vrea sa vada ... ca nu imprastii p-aci rahat!

Asa ca fi binevenit si ...spune-ne ce melodie iti place ...ca sa ti-o punem ca Bun Venit!
Sus In jos
Shaman
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 22/03/2010

Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 22, 2010 5:13 pm

Te eschivezi elegant ,ai incercat sa ma iei in ...nu te iert ca nu sunt crestin.
Shamanic chant.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 22, 2010 5:33 pm

Shaman a scris:
Te eschivezi elegant ,ai incercat sa ma iei in ..

Nici vorba ... afirmatia cu planeta asemantoare Terrei ...pardon Geei ... pardon Gaia ..este una cat se poate de reala si adevarata!

Citat :

.nu te iert ca nu sunt crestin.
Faptu ca nu iesti crestin nu ar trebui sa te impiedice sa fi OM ...iar oamenii intelepti sunt toleranti, intelegatori si iertatori ...
Asa ca tu poti sa faci cum vrei ... dar neaparat fa cum e mai bine !

Citat :

Shamanic chant.

Ceva in genul asta?

https://www.youtube.com/watch?v=jjdvS9CLK1Q
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 22, 2010 6:25 pm

Shaman a scris:

Pepetuum mobile de speta I nu exista, deci si o creatura subtila trebuie sa sa hraneasca (reincarce)...cu ce ??
Cu energia noastra cu vibratia noastra cu sufletul nostru,e atat de simplu.
Este o opinie personala.

Shaman a scris:
fizica asta se repeta pana cand cea mai fina energie (vibratie )generaza din nou materie,acesta este perpetuum mobile de speta I acesta este Sublimul Divin.
Totusi exista sau nu perpetum mobile de speta I?
Eu am inteles ca postarile tale contin pareri personale, am inteles ca au si o logica. Totusi, daca este real ceea ce spui tu, care este finalitatea?
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Shaman
Pedestras
Pedestras
Shaman


Numarul mesajelor : 22
Localizare : Unde mai urla lupii
Puncte : 22
Data de inscriere : 22/03/2010

Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 22, 2010 6:41 pm

Nu exista finalitate ,tocmai asta e ...exista doar dezintegrare pentru cei ce nu inteleg,devin sursa de energie pentru alte entitati energetice parazite sau pentru vortex care este Recycle Bin .
Ce spun eu nu e inventia mea ,e o compilatie de fapt cam asa ar fi shamanismul tradus.
Si Paganismul cred ca e aproape de viziunea asta.
Exista per.mob.de speta I ,e universul care se autogeneraza din elemente subcuantice,toata stiinta noastra e sa ne impotrivim acestui circuit si sa devenim noi insine zei.
Delirant nu ?? Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_twisted
Sus In jos
buburuza
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 106
Localizare : .........
Puncte : 146
Data de inscriere : 20/02/2010

Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 22, 2010 7:08 pm

Abdulah cu tine!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 22, 2010 8:21 pm

Shaman a scris:
Nu exista finalitate ,tocmai asta e ...exista doar dezintegrare pentru cei ce nu inteleg,devin sursa de energie pentru alte entitati energetice parazite sau pentru vortex care este Recycle Bin .
Ce spun eu nu e inventia mea ,e o compilatie de fapt cam asa ar fi shamanismul tradus.
Si Paganismul cred ca e aproape de viziunea asta.
Exista per.mob.de speta I ,e universul care se autogeneraza din elemente subcuantice,toata stiinta noastra e sa ne impotrivim acestui circuit si sa devenim noi insine zei.
Delirant nu ?? Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_twisted
Nu este delirant, Universul isi consuma propria energie si atunci cand ajunge la un echilibru energetic isi schimba starea. Big-Bang-ul, probabil, este un moment care marcheaza o schimbare de stare, un alt moment ar fi atunci cand se dilata pana isi consuma energia si intra in colaps trecand intr-o forma de energie primara, si ciclul se reia.
Zeii nu au fost altceva decat oameni (din punct de vedere al corpului lor), au murit si au trecut in starea de spirit, cum ni se intampla la toti de altfel, doar ca spiritele lor sunt spirite evoluate, altfel nu ar fi fost zei, nu?
Sus In jos
http://www.paganism.ro
buburuza
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 106
Localizare : .........
Puncte : 146
Data de inscriere : 20/02/2010

Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_minitimeMar Mar 23, 2010 8:09 am

tu crezi ce spui?

daca da, spune-mi si mie cum dovedesti asta!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_minitimeMar Mar 23, 2010 2:39 pm

La ce te referi? La Univers sau la Zei?
Sus In jos
http://www.paganism.ro
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_minitimeMar Mar 23, 2010 4:58 pm

ia-le pe rand Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_wink
Sus In jos
Shaman
Pedestras
Pedestras
Shaman


Numarul mesajelor : 22
Localizare : Unde mai urla lupii
Puncte : 22
Data de inscriere : 22/03/2010

Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_minitimeMar Mar 23, 2010 5:09 pm

Pai e destul de greu de demostrat ,la fel de greu ca si 1+1=2.Din cele mai recente concluzii ale fizicii cuantice cam asta reiese .
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Mar 25, 2010 7:20 am

Daca exista forme superioare de viata in Univers?

Na clar ...sigur ca exista ....ca altfel Papa de la Roma nu ar fi acceptat idea ... si cine stie mai bine decat el ...ca doar este reprezentantul lui "dumnezeu" pe pamant ...(adica a dumnezeului acestui secol ...alias Dracu).

Intrebarea care se pune este daca si acele finte extraterestre au Hristosul lor care sa le mantuiasca sufletul?

Intrebarea este foarte legitima deoarece vedem bine ca nici pe pamant unele vietuitoare cu suflet NU au "mantuitori lor de suflete" si astfel miliarde de suflete (energii divine care il intregesc pe Dumnexeu) se pierd pe degeaba pe drumurile cerului, fara sa ajunga la Domnul ....

Ganditiva ca numai in abatoarele Smithfield din Ro, UE sau SUA zilnic sunt trimise spre cer milioane de suflete ...si toate nemantuite !


Oare nu ar fi cazul ca Papa, Loctiitorul lui Dumnezeu pe pamant sa se implice mai activ si sa isi diversifice prestatia divina si sa rezolve in interesul celui pe care- l reprezinta si aceasta problema a oceanului de suflete nemantuite, care si ele ar avea dreptul la viata vesnica din moment ce inima porcilor este dovedit ca poate inlocui inimile unor cardiaci credinciosi !

Modelul este simplu ...si tot asa dupa cum un sfant ca Pavel l-a declarat pe bietul OM Isus drept Dumnezeu si Mantuitor (asta desi fratele lui Isus il tot combatea) ... tot asa ar putea sa-l declare si pe purcelusul Ruddy Russel de ex.ca fiind "godacul sfant" nascut din Treimea Dumnezeu -Scroafa si Sfantul Duh (bineinteles porcin) ca astfel sacrificiul lui Ruddy pe protzap ...sa devina un sacrificiu pentru salvarea sufletelor intregului neam porcin si prin el sa se deschida sufletelor nevinovate ale porcinelor (mult mai nevinovate si mai curate decat cele omenesti) portile cerului si sa le ofere viata vesnica ...iar pe vierii pacatosi sa-i expedieze la cazanele iadului ...caci pana si dracu "Lucifer" (alias Christos dupa cum singur recunoaste in Apoc 22.16) in mod sigur a aflat cat de gustoasa este carnea de porc la cazan!
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Mar 25, 2010 8:33 am

aloooo, Becleanuuuuuuuuu!

avem aici un caz grav d-omle... e urgent! Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_lol
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Mar 25, 2010 3:56 pm

Soimos a scris:

Oare nu ar fi cazul ca Papa, Loctiitorul lui Dumnezeu pe pamant sa se implice mai activ si sa isi diversifice prestatia divina si sa rezolve in interesul celui pe care- l reprezinta si aceasta problema
Poate s-ar implica "sarmanul loctiitor", dar cum sa faca sa-i determine pe porci si alte vietuitoare, sa stea in genunchi si sa pupe icoane? Doar unii oameni au reusit sa ajunga la un astfel de nivel, lipsit de demnitate, incat sa se declare singuri robi si prea-slavitori.
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Mar 25, 2010 4:33 pm

Sa sti ca si eu vad ca e o mare problema.

Pai daca porcii nu au parale ...de ce sa fie atrasi catre religie?
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Mar 25, 2010 6:18 pm

parcii n-au parale, dar fac parale... mei desteptule! Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_lol
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Mar 25, 2010 7:33 pm

Ah ...deci totusi sunt apti ca sa ii crestinam ?
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Mar 25, 2010 7:36 pm

si n-ai vrea sa le fi pastor? Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_lol
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Mar 25, 2010 7:56 pm

Nu ...pentru ca vezi bine eu sunt certat cu religia.

Dar la soacra-mea pe strada unde e plin de adventisti, cica este un pastor care lucreaza ca porcar ...si ce ma distreaza cel mai mult ca dupa ce se spala de rahatul de pe exterior ...caci ala interior ramane impregnat mai multa vreme ...cica isi ia Biblia sub brat ...si cica binecuvanteaza tinerii care doresc sa se bucure de binecuvantare divina la casatorie!!!

Si cand colo ii binecuvanteaza porcaru !

Nu crezi ca e mai indicat sa-l propunem pe asta ca si Papa al religiei Porc-stine?
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Mar 25, 2010 8:00 pm

adventist porcar, hai ca-i buna! Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_lol
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Mar 25, 2010 8:03 pm

Sa sti ca si eu ma mir!

Dupa cat de harnic si capabil este ... pai sa sti ca i s-a facut mare onoare ca a primit un asemenea serviciu!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Mai 27, 2010 6:03 am

stuttgart a scris:
Vor fi adusi pe scena...extraterestrii creati, ati ghicit de dumnezeul trustului de presa angajat sa divulge "secretu."

Este o posibilitate... am observat ca Vaticanul incepe sa acorde credit ideii ca Pamantul este vizitat de fiinte extraterestre. Este foarte mare probabilitatea ca in imensitatea Universului sa existe multe alte forme de viata, poate unele la inceputul dezvoltarii, altele superdezvoltate. Totusi, extraterestriii care "ne viziteaza" pe noi parca prea ne seamana si in plus, tehnica lor prea seamana cu a noastra...



Crop circles... hmmm... oare sa strabata extraterestriii distante atat de mari doar pentru a face desene in lanurile noastre de grau...?
Sus In jos
http://www.paganism.ro
totyo
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 256
Localizare : geea
Puncte : 317
Data de inscriere : 16/04/2010

Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Mai 27, 2010 6:45 pm

storge varios pistre goltin
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Mai 27, 2010 6:53 pm

totyo a scris:
storge varios pistre goltin

Poate ne spui si noua ce inseamna!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
totyo
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 256
Localizare : geea
Puncte : 317
Data de inscriere : 16/04/2010

Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Mai 27, 2010 8:03 pm

se spune ca papa a auzit un extraterestru in fel asta vorbind... nu stiu ce inseamna!
Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 254
Localizare : Romania
Puncte : 273
Data de inscriere : 23/04/2010

Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Mai 27, 2010 8:39 pm

Soimos a scris:
Nu ...pentru ca vezi bine eu sunt certat cu religia.

Dar la soacra-mea pe strada unde e plin de adventisti, cica este un pastor care lucreaza ca porcar ...si ce ma distreaza cel mai mult ca dupa ce se spala de rahatul de pe exterior ...caci ala interior ramane impregnat mai multa vreme ...cica isi ia Biblia sub brat ...si cica binecuvanteaza tinerii care doresc sa se bucure de binecuvantare divina la casatorie!!!

Si cand colo ii binecuvanteaza porcaru !

Nu crezi ca e mai indicat sa-l propunem pe asta ca si Papa al religiei Porc-stine?
Ca sa vezi Soimos si-a gasit inlocuitoru.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Mai 27, 2010 9:22 pm

Ce inteligent esti!

Ai terminat de mult studiile de porcar?

Intrebare ...au porcii suflet ..sau nu?

Daca sti raspunsul exact ...adica DA ...de ce nu te duci sa le mantuiesti sufletele de pacate?
Sau stii din propria experienta ca porcii sunt mai intelligenti ca pocaitii si ca nu pun ratul la asemenea prostii ca cele in care credeti voi!
Sus In jos
stuttgart
Pedestras
Pedestras
stuttgart


Numarul mesajelor : 45
Localizare : earth
Puncte : 65
Data de inscriere : 09/05/2010

Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_minitimeVin Mai 28, 2010 1:16 am

cgbcb


Ultima editare efectuata de catre stuttgart in Lun Iun 21, 2010 11:30 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_minitimeVin Mai 28, 2010 4:45 am

stuttgart a scris:
Apopii...vorbirea este posibila prin prezenta unei gene neprezenta in celelalte animale. Nu ti se pare curios ca avem dna-ul cam comun cu "restu lumii" dar ce este mai important cam nicaeri gasit decit la noi? Este asa de greu sa consideri posibilitatea ca intr-adevar dumnezeu (extraterestrii) ne-au creat adica au umblat la bagajul genetic si din maimute am ajuns maimute vorbitoare?

Nu am negat niciodata aceasta posibilitate! In plus, daca stai sa observi fiintele din Natura, ai sa vezi ca omul este singura fiinta neadaptata la mediu. Este singura fiinta careia ii sunt necesare haine pentru a rezista conditiilor climaterice, in plus este si singura fiinta care distruge mediul pentru a-i fi ei bine si multe altele... Pentru planeta suntem un fel de bacterii care provoaca boli de piele. Poate suntem rezultatul unui experiment extraterestru sau, pur si simplu, mutatia genetica s-a produs spontan (radiatiile pot provoca astfel de mutatii, in natura exista surse de radiatie sau acestea pot proveni si din spatiul cosmic). In plus, multe din vestigiile ramase si care ne pot duce cu mintea catre extraterestri pot proveni si de la alta civilizatie care a existat aici la noi, Atlantida!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Continut sponsorizat





Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Exista forme superioare de viata in Univers?   Exista forme superioare de viata in Univers? - Pagina 4 Icon_minitime

Sus In jos
 
Exista forme superioare de viata in Univers?
Sus 
Pagina 4 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» decesul, moartea si viata de dupa ....
» Ce stim despre Dumnezeu, exista sau nu?
» A apărut viaţa la întâmplare?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Ezoterism, Mistere, Conspiratii :: Astrologie, Ezoterism, Paranormal-
Mergi direct la: