Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?

In jos 
+10
Cyberman
livius
Alin Soimosi
Apopii
Mihai12
Black velvet
desan
Soimos
Ada_Pal
remussatala
14 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Icon_minitimeVin Oct 14, 2011 6:12 pm

Crezi ca daca fac parte din generatia asta sunt ca ea? Cat despre respecta ca sa fii respectat tu ar trebui sa fii primul care sa o respecte
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Icon_minitimeVin Oct 14, 2011 7:12 pm

Mihai12 a scris:
Crezi ca daca fac parte din generatia asta sunt ca ea?
.
Nu cred ... ptr ca eu sunt de fapt un necredincios ...

Tu daca ai doar 20 de ani ...esti doar in formare ...deci nu ai inca o personalitate definitivata, dar prin faptul ca in calitate de crestin ...nu intorci si obrazul celalalt ci ataci si inca intr-un mod murdar ...nu dovedesti decat ca fie nu esti un crestin adevarat, fie ca suferi de schizofrenie, fie ca esti si tu ca toti ceilalti tineri din generatia ta.
Citat :

Cat despre respecta ca sa fii respectat tu ar trebui sa fii primul care sa o respecte
Pe cine sa respect ... pe unu care face caracterizari bazate pe "credintele" lui ...si alea a proasta.
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Icon_minitimeVin Oct 14, 2011 7:16 pm

Batrane Soimos, nu exista persoana in lume care nu s-ar enerva dupa cateva luni petrecute pe forum Very Happy Si vrei sa zici ca tu nu crezi nimic ci stii tot?



Tu ai 45 de ani si faptul ca te iei in gura cu un drac de 20 de ani, te discrediteaza Wink Si da, trebuie sa respecti si tu caci tu ai inceput cu caracterizarile a proasta( culmea caracteristicile tale le atribui mereu altora) Wink
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Icon_minitimeVin Oct 14, 2011 7:42 pm

Mihai12 a scris:
Batrane Soimos, nu exista persoana in lume care nu s-ar enerva dupa cateva luni petrecute pe forum Very Happy Si vrei sa zici ca tu nu crezi nimic ci stii tot?
Vorbesti aiurea!

Tu nu vezi cate persoane ne sustin ideile ...sau faptul ca din cei in jur de 300 de membrii ai forumului ...sub 10 persoane au fost cei care ne-au combatut.

Citat :

Tu ai 45 de ani si faptul ca te iei in gura cu un drac de 20 de ani, te discrediteaza
Asta catusi de putin ... ce certitudine am eu ca tu ai doar 20 de ani ?
Poate esti un popa parat si aruncat din biserica ...asa cum am mai auzit aici pe forum ...probabil de la cei care te stiu mai bine de pe alte forumuri si prostiile pe care le-ai varsat pe acolo ... si aici te dai cu varsta falsa ... adica tot asa cum ti-ai falsificat de atatea ori identitatea.

Citat :

Si da, trebuie sa respecti si tu caci tu ai inceput cu caracterizarile a proasta

Mtz ... eu din principiu nu imi permit sa fiu primul care jigneste ... ptr ca nu am nici un interes sa fac din acest forum un WC public!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Icon_minitimeVin Oct 14, 2011 8:07 pm

Majoritatea conturilor pe forum sunt umpluturi. Cei care te-au combatut( si au facut-o bine) probabil nu suportau sa vada cum cateva persoane sustin drept adevar, niste minciuni combatute de altii cu multa vreme inainte.

Si eu cand am auzit ca cica as fi fost popa am ramas masca. Nu stiu de unde le-a venit ideea asta. Spuneau ca sunt din Botosani, ca am 40 de ani si m-au dat afara din popie Very Happy Pe celelalte forumuri poti sa verifici; toti ma stiu ca am 19-20 de ani.

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Icon_minitimeVin Oct 14, 2011 9:26 pm

Mihai12 a scris:
Majoritatea conturilor pe forum sunt umpluturi.
Du te ma si te pi ...
Nu vezi ca esti pr...

Citat :

Cei care te-au combatut( si au facut-o bine) probabil nu suportau sa vada cum cateva persoane sustin drept adevar, niste minciuni combatute de altii cu multa vreme inainte.
Si ce sa le fac eu daca sunt atat de prostiti intru minciuna si nu suporta adevarul?
Vrei sa le dau eu mintea pe care le-a luat-o doctina religioasa?
Fiecare e prost ...pe raspunderea lui ... ca mintea nu este ca si iarba pe marginea drumului ca s-o poata paste si magarii!

Citat :

Nu stiu de unde le-a venit ideea asta. Spuneau ca sunt din Botosani, ca am 40 de ani si m-au dat afara din popie Very Happy Pe celelalte forumuri poti sa verifici; toti ma stiu ca am 19-20 de ani.

Poi daca esti prost si uiti ce postezi ...se mai intampla ...ca doar nu te-am pus eu sa zici ca esti din Calarasi si ca ai 42 de ani !
Sau esti atat de prost incat nici nu sti cati ani ai?

Asa este cand te incurci in propriile minciuni!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Icon_minitimeVin Oct 14, 2011 11:27 pm

Mihai12 a scris:

Si eu cand am auzit ca cica as fi fost popa am ramas masca. Nu stiu de unde le-a venit ideea asta. Spuneau ca sunt din Botosani, ca am 40 de ani si m-au dat afara din popie Very Happy Pe celelalte forumuri poti sa verifici; toti ma stiu ca am 19-20 de ani.

Am verificat eu si am gasit cate ceva despre tine, am sa postez doar doua pareri ale unui user care se pare ca te cunoaste de pe mai multe forumuri:

”şi-l laşi pe tăntălăul ăla de popă de pe lovendal să-ţi facă parastrase şi pe aici.”

Sursa

Pentru cei care nu stiu, Mihai12 este acelasi cu Gaspar, Laurentiu, Demonos, Ma cac in sus, Dumadu, Vine politia, cacat, precum si alte clone si nick-uri...

” DeMoNoS- M-ai convins că eşti într-adevăr demonic.
Nu ştiu cum de te mai ţine Dumnezeu pe pământ şi Dragoş pe blog.
Observ însă că aţi cam rămas singuri,şi bănuiesc că totul dela tine se trage.
Cam fuge lumea de tine ca de dracu...
De fapt eu nu voiam decât să văd cum mai trăieşte prietenul meu ,iar tu te-ai băgat ca musca-n curu calului... Dar dacă eşti dela Botoşani parcă nici nu-i de mirare. ”

”Laurentiu numai e preot, acum e DeMoN**”


Sursa
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Cyberman
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 401
Data de inscriere : 25/05/2010

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Icon_minitimeSam Oct 15, 2011 12:21 am

Mihai12 a scris:
Pe celelalte forumuri poti sa verifici

Mai baiete cucuiete grin te-ai facut de cacat pe toate forumurile doh nici nu ma mira ca unul ca tine sustine crestinismul grin

Tu zici ca ne-ai facut praf cu demonstratiile tale tavaleala dar citindu-ti postarile observ ca ele nu se ridica nici macar la nivelul de inteligenta al unei babe natange aratat cu degetul

Ai umplut forumurile numai cu nazdravanii bune doar pentru cei ce si-au extirpat creierul rostogol
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Icon_minitimeSam Oct 15, 2011 11:39 am

Cyberman a scris:
Mihai12 a scris:
Pe celelalte forumuri poti sa verifici

Mai baiete cucuiete grin te-ai facut de cacat pe toate forumurile doh nici nu ma mira ca unul ca tine sustine crestinismul grin

Tu zici ca ne-ai facut praf cu demonstratiile tale tavaleala dar citindu-ti postarile observ ca ele nu se ridica nici macar la nivelul de inteligenta al unei babe natange aratat cu degetul

Ai umplut forumurile numai cu nazdravanii bune doar pentru cei ce si-au extirpat creierul rostogol
Bai ....., pe forumurile care sunt activ sunt respectat. Chiar daca 2,3 papa lapte(ca tine) mai comenteaza, restul ma respecta. Mai Soimos eu nu-l mai suport pe prostul asta. Te rog ia masuri. Zii sa ma ignore ca nu-i mai suport prostia.
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Icon_minitimeSam Oct 15, 2011 11:45 am

Apopii a scris:
Am verificat eu si am gasit cate ceva despre tine, am sa postez doar doua pareri ale unui user care se pare ca te cunoaste de pe mai multe forumuri:

”şi-l laşi pe tăntălăul ăla de popă de pe lovendal să-ţi facă parastrase şi pe aici.”
Aha. Pai cel care a scornit tampenia asta e un mosneag de vreo 60 de ani, care a dat in mintea copiilor. E innebunit dupa ezoterism si prostii de genul asta. Saracul la batranete nu prea mai are minte. L-am suparat la un articol despre copii indigo, cand l-am rugat sa-mi arate si mie un copil indigo dar ezoteristii sunt mai sensibili( adica mai fatalai) iar lor cand le ceri dovezi se supara foc pe tine. Daca afirmatiile voastre se bazeaza pe aberatiile unuia care se pregateste de moarte, atunci e jale





Sursa

Pentru cei care nu stiu, Mihai12 este acelasi cu Gaspar, Laurentiu, Demonos, Ma cac in sus, Dumadu, Vine politia, cacat, precum si alte clone si nick-uri...

Apopii a scris:
” DeMoNoS- M-ai convins că eşti într-adevăr demonic.
Nu ştiu cum de te mai ţine Dumnezeu pe pământ şi Dragoş pe blog.
Observ însă că aţi cam rămas singuri,şi bănuiesc că totul dela tine se trage.
Cam fuge lumea de tine ca de dracu...
De fapt eu nu voiam decât să văd cum mai trăieşte prietenul meu ,iar tu te-ai băgat ca musca-n curu calului... Dar dacă eşti dela Botoşani parcă nici nu-i de mirare. ”
Aici tot mosneagul, cu nickul YO2 a scris. Acest comentariu l-a dat in momentul in care l-am intrebat ce are cu mine. Probabil o fi suparat din cauza ca nu ii mai ia pistolul foc Very Happy

Apopii a scris:
”Laurentiu numai e preot, acum e DeMoN**”
Acest mesaj l-a scris DoMiNoS. E un pusti de 18 ani caruia ii place sa faca caterinca.


Deci afirmatiile copiilor la minte Cyberman si Velvet, se bazeaza pe 2 comentari ale unui bosorog nebun si a unui pusti care toata ziua face caterinca. Singurii de pe acel forum care nu ma suporta sunt YO2( desi inainte ma intelegeam bine cu el) si melinda( cea care sufera de persecutie si ii acuza pe toti ca sunt misogini). In rest toti ma respecta Wink

Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 254
Localizare : Romania
Puncte : 273
Data de inscriere : 23/04/2010

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Icon_minitimeSam Oct 15, 2011 1:12 pm

Si pana la urma ca deja sunteti toti off topic...............
E buna sau nu legalizarea prostitutiei???
Eu zic ca da si argumentele mele le-ati aflat...............
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Icon_minitimeSam Oct 15, 2011 1:57 pm

Alin Soimosi a scris:
Si pana la urma ca deja sunteti toti off topic...............
E buna sau nu legalizarea prostitutiei???
Eu zic ca da si argumentele mele le-ati aflat...............

Tinand cond de asta ...dar si de faptul ca pana si Isus incurajeaza prostitutia rasplatind si avantajand curvele cu prioritatii in acordarea mantuirii ...si eu a un mic si umil admirator ce-i sunt, si care-i urmeaza calea intelegandu-i corect mesajul ...evident ca sunt si eu ptr legalizarea prostitutiei ....
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Icon_minitimeSam Oct 15, 2011 2:43 pm

Soimos a scris:
Alin Soimosi a scris:
Si pana la urma ca deja sunteti toti off topic...............
E buna sau nu legalizarea prostitutiei???
Eu zic ca da si argumentele mele le-ati aflat...............

Tinand cond de asta ...dar si de faptul ca pana si Isus incurajeaza prostitutia rasplatind si avantajand curvele cu prioritatii in acordarea mantuirii ...si eu a un mic si umil admirator ce-i sunt, si care-i urmeaza calea intelegandu-i corect mesajul ...evident ca sunt si eu ptr legalizarea prostitutiei ....
Soimose, Iisus nu incurajeaza prostitutia, batrane. Versetul cu pricina face diferenta dintre farisei si curve, primii avand sufletul negru. Multe prostituate practica aceasta meserie de nevoie. Multe din ele pot avea un suflet bun, chiar daca sunt femei usoare. Acest lucru nu se putea spune despre farisei, care desi aveau o pozitie sociala buna, nu aveau suflet bun. Asadar inca o dovada ca citezi aiurea din biblie si nu o intelegi. Acum astept critici a proasta, din partea ta
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Icon_minitimeSam Oct 15, 2011 3:02 pm

Soimos a scris:
si eu a un mic si umil admirator ce-i sunt, si care-i urmeaza calea intelegandu-i corect mesajul
Miliarde de oameni s-au inselat pana acum, chiar si mari crestini ca Newton nu au reusit sa inteleaga adevaratul mesaj al bibliei, ca prin minune sa apara un ateu arogant, nu inteligent ci putin documentat( dupa cum zicea Alin) si sa reuseasca sa primeasca adevaratul mesaj al bibliei, citind cateva versete. Soimose, considera-te binecuvantat de Dumnezeu, care prin Duhul lui ti-a aratat adevaratul lui mesaj Very Happy Dupa cum zicea si Iisus; nu multora le-a fost dat sa inteleaga.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Icon_minitimeSam Oct 15, 2011 4:44 pm

Mihai12 a scris:
Miliarde de oameni s-au inselat pana acum, chiar si mari crestini ca Newton nu au reusit sa inteleaga adevaratul mesaj al bibliei,
Nici nu este de mirare!
Acesti cetateni nu au avut norocul sa dispuna de studii stiintifice care sa analizeze prin metoda comparatiei interdisciplinare toate detaliile legate de aceasta scriptura ...ei se bazau doar pe .... credinta ...adica pe o forma a NESTIINTEI !

Citat :

ca prin minune sa apara un ateu arogant, nu inteligent ci putin documentat( dupa cum zicea Alin) si sa reuseasca sa primeasca adevaratul mesaj al bibliei, citind cateva versete.
Ma turcaletz ce esti ... poi nici nu ma intereseaza Biblia ... eu am selectat din sutele de pagini scrise de diversi idioti primitivi ...doar afirmatiile facute de Isus si cele facute de Dumnezeu in Lege ...ca tu te crezi deshtept crezand ce spun diversii idioti fara nici o valoare sau importanta ...nu e treaba mea ...ptr ca eu ca un spirit ordonat ce sunt ....stiu sa pun prioritati ...si ptr mine cuvintele rostite de Isus sau Dumnezeu au cu totul o alta valoare decat prostiile debitate de idiotii pe care-i citesti/citezi tu si pe care-i memorezi tu ...probabil din cauza ca ptr tine ecuatia:

Idiot analfabet =Dumnezeu este un adevar incontestabil!

Asa ca te rog sa nu ma mai acuzi ca eu scot versete din Biblie ...ptr ca eu intradevar scot ...dar numai afirmatiile spuse de personajele principale care fac obiectul Bibliei !
Pricepi ?

Citat :

Soimose, considera-te binecuvantat de Dumnezeu, care prin Duhul lui ti-a aratat adevaratul lui mesaj Very Happy Dupa cum zicea si Iisus; nu multora le-a fost dat sa inteleaga.
Aberezi!
Eu de la Isus am invatat ca Dumnezeu este viu in mine ...ca botezul prin Duh vine din/prin accederea CONSTIINTEI ... si ptr toate acestea sunt responsabili doar parintii mei ...care m- au CREAT si pe care-i iubesc si ii consider Adevaratii mei Dumnezei ...ca rahatul ala din ceruri ...despre care tu vorbesti a proasta ...nu are ....nu a avut ...si nu va avea niciodata vre-o legatura cu persoana mea ... ptr simplul fapt ca el este O MINCIUNA ...si eu nu am nicio legatura cu minciuna!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Icon_minitimeVin Ian 27, 2012 10:29 pm

Pentru dumnezeu femeia este doar un simplu obiect ce poate fi dat de la unul la altul, dupa necesitate?

2 Samuel 12


Sus In jos
http://www.paganism.ro
Urzi23
Scutier
Scutier
Urzi23


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 26
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Icon_minitimeLun Ian 30, 2012 10:03 am

Apopii a scris:
Pentru dumnezeu femeia este doar un simplu obiect ce poate fi dat de la unul la altul, dupa necesitate?

2 Samuel 12


Ai vrea tu sa se indure Dumnezeu sa te alegi si tu la usa casei cu 10 muieri ba din contra ele sa se duca la munca iar tu sa stai acasa ca soliman hadimbul aratat cu degetul sub plop, bind racoritoare si rontaind bomboane hai ca esti tare numai tuu puteai gindi la asa ceva tavaleala
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Icon_minitimeLun Ian 30, 2012 10:50 am

Urzi23 a scris:
Apopii a scris:
Pentru dumnezeu femeia este doar un simplu obiect ce poate fi dat de la unul la altul, dupa necesitate?

2 Samuel 12


Ai vrea tu sa se indure Dumnezeu sa te alegi si tu la usa casei cu 10 muieri ba din contra ele sa se duca la munca iar tu sa stai acasa ca soliman hadimbul aratat cu degetul sub plop, bind racoritoare si rontaind bomboane hai ca esti tare numai tuu puteai gindi la asa ceva tavaleala

Tu gandesti pur crestineste! Adica pui pe seama mea ceea ce de fapt ti-ar placea tie, pentru ca eu nu m-am referit in niciun fel la mine ci la ceea ce rezulta din niste versete biblice! Probabil ca tu ai fi fericit ca dumnezeul tau sa faca si proxenetism pentru tine, ca doar e un dumnezeu care n-are alta treaba decat sa stea la dispozitia fiecarui credincios, asa pe post de bun la toate! grin
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Urzi23
Scutier
Scutier
Urzi23


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 26
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Icon_minitimeLun Ian 30, 2012 1:22 pm

Apopii a scris:
Urzi23 a scris:
Apopii a scris:
Pentru dumnezeu femeia este doar un simplu obiect ce poate fi dat de la unul la altul, dupa necesitate?

2 Samuel 12


Ai vrea tu sa se indure Dumnezeu sa te alegi si tu la usa casei cu 10 muieri ba din contra ele sa se duca la munca iar tu sa stai acasa ca soliman hadimbul aratat cu degetul sub plop, bind racoritoare si rontaind bomboane hai ca esti tare numai tuu puteai gindi la asa ceva tavaleala

Tu gandesti pur crestineste! Adica pui pe seama mea ceea ce de fapt ti-ar placea tie, pentru ca eu nu m-am referit in niciun fel la mine ci la ceea ce rezulta din niste versete biblice! Probabil ca tu ai fi fericit ca dumnezeul tau sa faca si proxenetism pentru tine, ca doar e un dumnezeu care n-are alta treaba decat sa stea la dispozitia fiecarui credincios, asa pe post de bun la toate! grin

Eu zic sa iei un carnet si un plaivas sa notezi din talmudul scris pe aici de soimos si vezi ce zice el pe acolo poti scrie si o carticica dar mai mica cam de 2-4 file ca el tot repeta ideile ,nu vreau sa il reproduc .Eu zic sa nu il contrazici ca te musca buburuzul tavaleala
Eu zic mai bine sa postezi la reptilieni si la OZN euri ca tot nu te contrazice nimeni .
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier
melinda


Numarul mesajelor : 290
Localizare : sibiu
Puncte : 295
Data de inscriere : 11/08/2011

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Icon_minitimeMar Ian 31, 2012 6:35 am

Mihai12 a scris:
Apopii a scris:
Am verificat eu si am gasit cate ceva despre tine, am sa postez doar doua pareri ale unui user care se pare ca te cunoaste de pe mai multe forumuri:

”şi-l laşi pe tăntălăul ăla de popă de pe lovendal să-ţi facă parastrase şi pe aici.”
Aha. Pai cel care a scornit tampenia asta e un mosneag de vreo 60 de ani, care a dat in mintea copiilor. E innebunit dupa ezoterism si prostii de genul asta. Saracul la batranete nu prea mai are minte. L-am suparat la un articol despre copii indigo, cand l-am rugat sa-mi arate si mie un copil indigo dar ezoteristii sunt mai sensibili( adica mai fatalai) iar lor cand le ceri dovezi se supara foc pe tine. Daca afirmatiile voastre se bazeaza pe aberatiile unuia care se pregateste de moarte, atunci e jale





Sursa

Pentru cei care nu stiu, Mihai12 este acelasi cu Gaspar, Laurentiu, Demonos, Ma cac in sus, Dumadu, Vine politia, cacat, precum si alte clone si nick-uri...

Apopii a scris:
” DeMoNoS- M-ai convins că eşti într-adevăr demonic.
Nu ştiu cum de te mai ţine Dumnezeu pe pământ şi Dragoş pe blog.
Observ însă că aţi cam rămas singuri,şi bănuiesc că totul dela tine se trage.
Cam fuge lumea de tine ca de dracu...
De fapt eu nu voiam decât să văd cum mai trăieşte prietenul meu ,iar tu te-ai băgat ca musca-n curu calului... Dar dacă eşti dela Botoşani parcă nici nu-i de mirare. ”
Aici tot mosneagul, cu nickul YO2 a scris. Acest comentariu l-a dat in momentul in care l-am intrebat ce are cu mine. Probabil o fi suparat din cauza ca nu ii mai ia pistolul foc Very Happy

Apopii a scris:
”Laurentiu numai e preot, acum e DeMoN**”
Acest mesaj l-a scris DoMiNoS. E un pusti de 18 ani caruia ii place sa faca caterinca.


Deci afirmatiile copiilor la minte Cyberman si Velvet, se bazeaza pe 2 comentari ale unui bosorog nebun si a unui pusti care toata ziua face caterinca. Singurii de pe acel forum care nu ma suporta sunt YO2( desi inainte ma intelegeam bine cu el) si melinda( cea care sufera de persecutie si ii acuza pe toti ca sunt misogini). In rest toti ma respecta Wink


Mai Laurentiu, tu esti mai rau ca o catza de mahala...Umbli din poarta in poarta si distribui pomelnice cretine...Eu nu sufar de persecutie...tu suferi de neputinta...esti incapabil sa porti o discutie decenta cu o femeie care nu iti impartaseste gandirea habotnica-misogina. In momentul in care esti contrazis, incepi sa ma jignesti, folosind apelative de mahala, specifice educatiei de grajd pe care ai primit-o, de pilda: toanto, fa proasto, curva...si lista poate continua. Prin urmare, cine sufera? Tu esti cel suferind, si suferi de NEPUTINTA!!! Invata sa fii barbat...daca stii ce e aia!!!
Si inca ceva...toti te respecta?...da, pe un anumit forum ai un regim preferintial...acolo poti sa te desfasori in plenitudianea ta habotnica...in rest...esti insipid, incolor si inodor.
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier
melinda


Numarul mesajelor : 290
Localizare : sibiu
Puncte : 295
Data de inscriere : 11/08/2011

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Icon_minitimeMar Ian 31, 2012 6:50 am

Citat :
Aici tot mosneagul, cu nickul YO2 a scris. Acest comentariu l-a dat in momentul in care l-am intrebat ce are cu mine. Probabil o fi suparat din cauza ca nu ii mai ia pistolul foc Very Happy

Asta e comentariu de om cu credinta, mai Laurentiu? Inca o dovada ca in lipsa de argumente treci la atacul la persoana! Iar modul in care o faci, dovedeste inca o data educatia de staul pe care ai primit-o! Apropo, dpmv, pistolul tau elibereaza gloante, dar nu ia foc...si asta e f. grav la 20 de anisori...
Sus In jos
Fernando
Scutier
Scutier
Fernando


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 34
Localizare : Tulcea
Puncte : 102
Data de inscriere : 16/10/2011

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Icon_minitimeMar Ian 31, 2012 1:14 pm

Care din ei e Laurentiu?Scuze,eu sunt mai nou si nu-i stiu pe toti flowers
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Feb 02, 2012 2:43 pm

melinda a scris:
Mai Laurentiu, tu esti mai rau ca o catza de mahala...Umbli din poarta in poarta si distribui pomelnice cretine...Eu nu sufar de persecutie...tu suferi de neputinta...esti incapabil sa porti o discutie decenta cu o femeie care nu iti impartaseste gandirea habotnica-misogina. In momentul in care esti contrazis, incepi sa ma jignesti, folosind apelative de mahala, specifice educatiei de grajd pe care ai primit-o, de pilda: toanto, fa proasto, curva...si lista poate continua. Prin urmare, cine sufera? Tu esti cel suferind, si suferi de NEPUTINTA!!! Invata sa fii barbat...daca stii ce e aia!!!
Si inca ceva...toti te respecta?...da, pe un anumit forum ai un regim preferintial...acolo poti sa te desfasori in plenitudianea ta habotnica...in rest...esti insipid, incolor si inodor.
Eu nu ti-am mai zis nimic demult. De ce vrei sa ajungem iar la certuri?
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Feb 02, 2012 2:45 pm

melinda a scris:
Citat :
Aici tot mosneagul, cu nickul YO2 a scris. Acest comentariu l-a dat in momentul in care l-am intrebat ce are cu mine. Probabil o fi suparat din cauza ca nu ii mai ia pistolul foc Very Happy

Asta e comentariu de om cu credinta, mai Laurentiu? Inca o dovada ca in lipsa de argumente treci la atacul la persoana! Iar modul in care o faci, dovedeste inca o data educatia de staul pe care ai primit-o! Apropo, dpmv, pistolul tau elibereaza gloante, dar nu ia foc...si asta e f. grav la 20 de anisori...
Ce lipsa de argumente, melinda? Cand un tampit incepe sa faca afirmatii false despre mine, cum ca as fi preot destul de inaintat in varsta, mai merita tratat cu respect?
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier
melinda


Numarul mesajelor : 290
Localizare : sibiu
Puncte : 295
Data de inscriere : 11/08/2011

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Icon_minitimeMier Feb 08, 2012 4:17 pm

Mihai12 a scris:
melinda a scris:
Mai Laurentiu, tu esti mai rau ca o catza de mahala...Umbli din poarta in poarta si distribui pomelnice cretine...Eu nu sufar de persecutie...tu suferi de neputinta...esti incapabil sa porti o discutie decenta cu o femeie care nu iti impartaseste gandirea habotnica-misogina. In momentul in care esti contrazis, incepi sa ma jignesti, folosind apelative de mahala, specifice educatiei de grajd pe care ai primit-o, de pilda: toanto, fa proasto, curva...si lista poate continua. Prin urmare, cine sufera? Tu esti cel suferind, si suferi de NEPUTINTA!!! Invata sa fii barbat...daca stii ce e aia!!!
Si inca ceva...toti te respecta?...da, pe un anumit forum ai un regim preferintial...acolo poti sa te desfasori in plenitudianea ta habotnica...in rest...esti insipid, incolor si inodor.
Eu nu ti-am mai zis nimic demult. De ce vrei sa ajungem iar la certuri?

Zau?! Ai incetat cu limbajul de mahala pe forumul lui Dragos, dar ai trecut pe un alt forum, adica aici, ca sa ma acuzi de mania persecutiei...Cea mai imbecila apreciere pe care am auzit-o vreodata la adresa mea! De ce nu stai tu pe forumul ala plin de evlavie, unde sunt fete cuminti, cu multa credinta si care va recita psalmi, compun poezii si va explica ca nu marimea penisului conteaza, ci CALITATEA lui lol!
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier
Cyberman


Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Icon_minitimeMier Feb 08, 2012 4:35 pm

melinda a scris:
forumul ala plin de evlavie, unde sunt fete cuminti, cu multa credinta si care va recita psalmi, compun poezii si va explica ca nu marimea penisului conteaza, ci CALITATEA lui lol!

hohot fete cuminti tavaleala poate ca se dau cuminti, ca le da voie doamne-doamne a lor sa fie si cu penisul in fund si cu sufletu in rai rostogol

Adevarat va spun ca vamesii si curvele merg inaintea voastra in Imparatia lui Dumnezeu." (Mat.21:31)
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier
melinda


Numarul mesajelor : 290
Localizare : sibiu
Puncte : 295
Data de inscriere : 11/08/2011

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Icon_minitimeMier Feb 08, 2012 4:36 pm

Cyberman a scris:
melinda a scris:
forumul ala plin de evlavie, unde sunt fete cuminti, cu multa credinta si care va recita psalmi, compun poezii si va explica ca nu marimea penisului conteaza, ci CALITATEA lui lol!

hohot fete cuminti tavaleala poate ca se dau cuminti, ca le da voie doamne-doamne a lor sa fie si cu penisul in fund si cu sufletu in rai rostogol

Adevarat va spun ca vamesii si curvele merg inaintea voastra in Imparatia lui Dumnezeu." (Mat.21:31)

cam asa grin
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Icon_minitimeMier Feb 08, 2012 6:34 pm

melinda a scris:
Cyberman a scris:
melinda a scris:
forumul ala plin de evlavie, unde sunt fete cuminti, cu multa credinta si care va recita psalmi, compun poezii si va explica ca nu marimea penisului conteaza, ci CALITATEA lui lol!

hohot fete cuminti tavaleala poate ca se dau cuminti, ca le da voie doamne-doamne a lor sa fie si cu penisul in fund si cu sufletu in rai rostogol

Adevarat va spun ca vamesii si curvele merg inaintea voastra in Imparatia lui Dumnezeu." (Mat.21:31)

cam asa grin
Asa crezi tu Melinda ca iti faci de cap cu toti si pe urma mai ajungi si in rai?Iadul este al tau,fetito!
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier
melinda


Numarul mesajelor : 290
Localizare : sibiu
Puncte : 295
Data de inscriere : 11/08/2011

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Icon_minitimeMier Feb 08, 2012 6:46 pm

EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:
Cyberman a scris:


hohot fete cuminti tavaleala poate ca se dau cuminti, ca le da voie doamne-doamne a lor sa fie si cu penisul in fund si cu sufletu in rai rostogol

Adevarat va spun ca vamesii si curvele merg inaintea voastra in Imparatia lui Dumnezeu." (Mat.21:31)

cam asa grin
Asa crezi tu Melinda ca iti faci de cap cu toti si pe urma mai ajungi si in rai?Iadul este al tau,fetito!

Waw...abea astept iadul...tremur de placere grin
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Icon_minitimeMier Feb 08, 2012 7:03 pm

melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:


cam asa grin
Asa crezi tu Melinda ca iti faci de cap cu toti si pe urma mai ajungi si in rai?Iadul este al tau,fetito!

Waw...abea astept iadul...tremur de placere grin

Nu mai ai mult,nu uita ce iti spun si vei ajunge acolo.
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier
Cyberman


Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Icon_minitimeMier Feb 08, 2012 7:10 pm

EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:
Cyberman a scris:


hohot fete cuminti tavaleala poate ca se dau cuminti, ca le da voie doamne-doamne a lor sa fie si cu penisul in fund si cu sufletu in rai rostogol

Adevarat va spun ca vamesii si curvele merg inaintea voastra in Imparatia lui Dumnezeu." (Mat.21:31)

cam asa grin
Asa crezi tu Melinda ca iti faci de cap cu toti si pe urma mai ajungi si in rai?Iadul este al tau,fetito!

Isus a spus ca curvele au intaietate in imparatia cereasca a lui doamne-doamne, acum tu ce faci, le trimiti in Iad... inseamna ca Soimos are dreptate cand zice ca Hristos este seful acolo, ca doar el detine cheile, nu-i asa?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Icon_minitimeMier Feb 08, 2012 7:12 pm

Cyberman a scris:
EmaLovesJesus a scris:
melinda a scris:


cam asa grin
Asa crezi tu Melinda ca iti faci de cap cu toti si pe urma mai ajungi si in rai?Iadul este al tau,fetito!

Isus a spus ca curvele au intaietate in imparatia cereasca a lui doamne-doamne, acum tu ce faci, le trimiti in Iad... inseamna ca Soimos are dreptate cand zice ca Hristos este seful acolo, ca doar el detine cheile, nu-i asa?

De ce te intereseaza,vrei si tu acolo?Stai linistit ca acolo te duci.
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier
melinda


Numarul mesajelor : 290
Localizare : sibiu
Puncte : 295
Data de inscriere : 11/08/2011

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Icon_minitimeMier Feb 08, 2012 7:14 pm

EmaLovesJesus a scris:
Cyberman a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Asa crezi tu Melinda ca iti faci de cap cu toti si pe urma mai ajungi si in rai?Iadul este al tau,fetito!

Isus a spus ca curvele au intaietate in imparatia cereasca a lui doamne-doamne, acum tu ce faci, le trimiti in Iad... inseamna ca Soimos are dreptate cand zice ca Hristos este seful acolo, ca doar el detine cheile, nu-i asa?

De ce te intereseaza,vrei si tu acolo?Stai linistit ca acolo te duci.

Si tu ai sa ajungi in rai, mitomana iehovista?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Icon_minitimeMier Feb 08, 2012 7:32 pm

melinda a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Cyberman a scris:


Isus a spus ca curvele au intaietate in imparatia cereasca a lui doamne-doamne, acum tu ce faci, le trimiti in Iad... inseamna ca Soimos are dreptate cand zice ca Hristos este seful acolo, ca doar el detine cheile, nu-i asa?

De ce te intereseaza,vrei si tu acolo?Stai linistit ca acolo te duci.

Si tu ai sa ajungi in rai, mitomana iehovista?
Eu nu sunt iehovista,esti bolnava sau ce ai?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 5 Icon_minitime

Sus In jos
 
Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?
Sus 
Pagina 5 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Este buna pocainta ?
» Dumnezeu si Diavolul. Care este cel bun si care este cel rau?
» Cine este "seriosul" şi cine este "distratul" în polemica credinţei şi necredinţei?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Cultura, Loisir, Bla Bla :: Cafeneaua "La Sfanta Treime" :: Glume si sex-
Mergi direct la: