Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 7 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 7 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 7 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 7 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 7 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 7 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 7 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?

In jos 
+10
Cyberman
livius
Alin Soimosi
Apopii
Mihai12
Black velvet
desan
Soimos
Ada_Pal
remussatala
14 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Feb 09, 2012 3:42 pm

EmaLovesJesus a scris:


Total gresit.Domnul Isus nu ne va intreba daca am impartit sau nu reviste,ci El ne va spune:
Domnul Dracu alias Isus nu spune absolut nimic!
Voi cititi povestile idioate ale unor redusi mintali ca Ion, Marcu sau Luca, si in delirul prostiei in care traiti aveti impresia ca citind ce scriu acesti "viermi" ...il auziti pe Dumnezeu!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Feb 09, 2012 7:08 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Total gresit.Domnul Isus nu ne va intreba daca am impartit sau nu reviste,ci El ne va spune:
Domnul Dracu alias Isus nu spune absolut nimic!
Voi cititi povestile idioate ale unor redusi mintali ca Ion, Marcu sau Luca, si in delirul prostiei in care traiti aveti impresia ca citind ce scriu acesti "viermi" ...il auziti pe Dumnezeu!
Eu cred ca tu esti bolnav.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Feb 09, 2012 11:03 pm

EmaLovesJesus a scris:


Eu cred ca tu esti bolnav.
Pai nu o spun numai eu ..... ci uite o zice si Mahatma Gandi, si asta era una dintre cele mai proeminente personalitati ale secolului XX

Dar in mod normal orice om cu mintea limpede ar trebui sa se prinda de chestia asta ...numai daca te uiti in istorie si vezi cate zeci de milioane de victime a facut biserica "domnului tau" !
Numai daca tinem cont de crimele comise de institutia cea mai bicisnica si criminala din istoria omenirii ...si este foarte clar ca ea este una Diabolica!

Asa ca cine din noi doi este mai bolnav?
Eu ptr ca accept un adevar ?
Sau tu care fugi de adevar si crezi si debitezi minciuni?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 7 Icon_minitimeVin Feb 10, 2012 7:12 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Eu cred ca tu esti bolnav.
Pai nu o spun numai eu ..... ci uite o zice si Mahatma Gandi, si asta era una dintre cele mai proeminente personalitati ale secolului XX

Dar in mod normal orice om cu mintea limpede ar trebui sa se prinda de chestia asta ...numai daca te uiti in istorie si vezi cate zeci de milioane de victime a facut biserica "domnului tau" !
Numai daca tinem cont de crimele comise de institutia cea mai bicisnica si criminala din istoria omenirii ...si este foarte clar ca ea este una Diabolica!

Asa ca cine din noi doi este mai bolnav?
Eu ptr ca accept un adevar ?
Sau tu care fugi de adevar si crezi si debitezi minciuni?

Tu nu poti sa faci distinctie intre doua persoane total diferite.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 7 Icon_minitimeVin Feb 10, 2012 1:08 pm

EmaLovesJesus a scris:


Tu nu poti sa faci distinctie intre doua persoane total diferite.

Nu vorbeam de persoane ... ci de institutii diabolice si criminale, iar la acest capitol nicio alta institutie din istoria umanitatii nu a comis atatea crime si bicisnicii cate a comis biserica Crestinilor, pe baza Bibliei in care Isus, cel care se recunoaste ca fiind Lucifer, este CREZUT ca fiind Dumnezeu!!

Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 7 Icon_minitimeVin Feb 10, 2012 1:11 pm

[quote="Soimos"]
EmaLovesJesus a scris:


Tu nu poti sa faci distinctie intre doua persoane total diferite.

Nu vorbeam de persoane ... ci de institutii diabolice si criminale, iar la acest capitol nicio alta institutie din istoria umanitatii nu a comis atatea crime si bicisnicii cate a comis biserica Crestinilor, pe baza Bibliei in care Isus, cel care se recunoaste ca fiind Lucifer, este CREZUT ca fiind Dumnezeu!

Dumnezeu este Dumnezeu,iar satan este dusmanul Lui.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 7 Icon_minitimeVin Feb 10, 2012 4:19 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Tu nu poti sa faci distinctie intre doua persoane total diferite.

Nu vorbeam de persoane ... ci de institutii diabolice si criminale, iar la acest capitol nicio alta institutie din istoria umanitatii nu a comis atatea crime si bicisnicii cate a comis biserica Crestinilor, pe baza Bibliei in care Isus, cel care se recunoaste ca fiind Lucifer, este CREZUT ca fiind Dumnezeu!
Dumezeu este Dumnezeu,iar satan este dusmanul Lui.
Na vezi ca stii adevarul!
Dumnezeu este acela care ti-a dat poruncile si legea ... ir satan este acel Lucifer care te indeamna sa le incalci!

Ce faci tu ? Respecti legile date de Dumnezeu si cuprinse in TORAH?????
Nuuuu!
Tu le incalci !!!!!!!
Deci esti in slujba lui Lucifer ! ...adica ti-ai VANDUT sufletul, mintea si inima Diavolului ...adica Intunericului si Minciunii!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 7 Icon_minitimeVin Feb 10, 2012 6:25 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:


Nu vorbeam de persoane ... ci de institutii diabolice si criminale, iar la acest capitol nicio alta institutie din istoria umanitatii nu a comis atatea crime si bicisnicii cate a comis biserica Crestinilor, pe baza Bibliei in care Isus, cel care se recunoaste ca fiind Lucifer, este CREZUT ca fiind Dumnezeu!
Dumezeu este Dumnezeu,iar satan este dusmanul Lui.
Na vezi ca stii adevarul!
Dumnezeu este acela care ti-a dat poruncile si legea ... ir satan este acel Lucifer care te indeamna sa le incalci!

Ce faci tu ? Respecti legile date de Dumnezeu si cuprinse in TORAH?????
Nuuuu!
Tu le incalci !!!!!!!
Deci esti in slujba lui Lucifer ! ...adica ti-ai VANDUT sufletul, mintea si inima Diavolului ...adica Intunericului si Minciunii!
Draga Soimos,crede-ma ca inima si fiinta mea sunt coplesite de dragostea si pacea lui Dumnezeu.Trebuie sa intelegi ca diavolul este ura si rautate.El face raul.Dumnezeu face binele.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 7 Icon_minitimeVin Feb 10, 2012 7:33 pm

EmaLovesJesus a scris:

Draga Soimos,crede-ma ca inima si fiinta mea sunt coplesite de dragostea si pacea lui Dumnezeu.
Din partea mea puteai sa fi si in coma alcoolica sau in delirium tremens din cauza ca ai consumat prea multe ciuperci mistice care te fc sa te simti in al 9 lea cer !

Citat :

Trebuie sa intelegi ca diavolul este ura si rautate.El face raul.Dumnezeu face binele.
Esti bata!
Diavolul face orice numai sa iti fure mintile !
El. e in stare sa te duca si in orgasm daca te ispiteste sa faci o aventura extraconjugala ...sau tu crezi ca in orgasm nu te simti fericita?
Ba te simti chiar de 1000 de ori mai fericita decat in delirul mistic in care traiesti tu!

Sau cumva orgasmul in pacatul ispitei vine de la Dumnezeu ...ptr ca El face numai bine?

Nu vezi ca vorbesti prostii!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 7 Icon_minitimeVin Feb 10, 2012 7:38 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Draga Soimos,crede-ma ca inima si fiinta mea sunt coplesite de dragostea si pacea lui Dumnezeu.
Din partea mea puteai sa fi si in coma alcoolica sau in delirium tremens din cauza ca ai consumat prea multe ciuperci mistice care te fc sa te simti in al 9 lea cer !

Citat :

Trebuie sa intelegi ca diavolul este ura si rautate.El face raul.Dumnezeu face binele.
Esti bata!
Diavolul face orice numai sa iti fure mintile !
El. e in stare sa te duca si in orgasm daca te ispiteste sa faci o aventura extraconjugala ...sau tu crezi ca in orgasm nu te simti fericita?
Ba te simti chiar de 1000 de ori mai fericita decat in delirul mistic in care traiesti tu!

Sau cumva orgasmul in pacatul ispitei vine de la Dumnezeu ...ptr ca El face numai bine?

Nu vezi ca vorbesti prostii!
Pentru acest lucru m-a binecuvantat Dumnezeu cu un sot minunat si moral.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 7 Icon_minitimeVin Feb 10, 2012 7:41 pm

EmaLovesJesus a scris:

Pentru acest lucru m-a binecuvantat Dumnezeu cu un sot minunat si moral.
Mai bine te binecuvanta cu o ploaie!

Ca altfel ai fi inteles ca nu despre orgasmul tau discutam ci despre acela care se face la indemnul Diavolului care te ispiteste sa pacatuiesti!

Si acest exemplu era dat ca sa iti dovedesc ca binele si fericirea poate veni si de la Dracu ...mai ales cea pe care o simti tu!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 7 Icon_minitimeVin Feb 10, 2012 8:27 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Pentru acest lucru m-a binecuvantat Dumnezeu cu un sot minunat si moral.
Mai bine te binecuvanta cu o ploaie!

Ca altfel ai fi inteles ca nu despre orgasmul tau discutam ci despre acela care se face la indemnul Diavolului care te ispiteste sa pacatuiesti!

Si acest exemplu era dat ca sa iti dovedesc ca binele si fericirea poate veni si de la Dracu ...mai ales cea pe care o simti tu!
De la dracu vine atunci cand este doar o iluzie a fericirii.Vezi tu atunci cand pacatuiesti saui comiti adulter ai o falsa impresie ca esti fericit.Dar pe urma vin mustrarile de constiinta.
Sus In jos
melinda
Lancier
Lancier
melinda


Numarul mesajelor : 290
Localizare : sibiu
Puncte : 295
Data de inscriere : 11/08/2011

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 7 Icon_minitimeSam Feb 11, 2012 6:51 am

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Draga Soimos,crede-ma ca inima si fiinta mea sunt coplesite de dragostea si pacea lui Dumnezeu.
Din partea mea puteai sa fi si in coma alcoolica sau in delirium tremens din cauza ca ai consumat prea multe ciuperci mistice care te fc sa te simti in al 9 lea cer !

Citat :

Trebuie sa intelegi ca diavolul este ura si rautate.El face raul.Dumnezeu face binele.
Esti bata!
Diavolul face orice numai sa iti fure mintile !
El. e in stare sa te duca si in orgasm daca te ispiteste sa faci o aventura extraconjugala ...sau tu crezi ca in orgasm nu te simti fericita?
Ba te simti chiar de 1000 de ori mai fericita decat in delirul mistic in care traiesti tu!

Sau cumva orgasmul in pacatul ispitei vine de la Dumnezeu ...ptr ca El face numai bine?

Nu vezi ca vorbesti prostii!
Pentru acest lucru m-a binecuvantat Dumnezeu cu un sot minunat si moral.

Esti absolut nebun...Un penticostal nebun...esti dus cu pluta, mai omule geek Ce sot minunat si moral ai tu?! Tu ai un harem...dai cu banul sa vezi cu cine sa te imperechezi seara de seara geek majoreta
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 7 Icon_minitimeSam Feb 11, 2012 7:22 am

EmaLovesJesus a scris:

De la dracu vine atunci cand este doar o iluzie a fericirii.
Orgasmul este orgasm si nu o iluzie!

Citat :

Dar pe urma vin mustrarile de constiinta.
Oh ...despre asta nu trebuie sa iti bati prea mult capul ptr ca tu ca si OAIE nu ai Constiinta si ca atare nici ce sa te mustre!

Daca ai avea Constiinta si ai si intelege ce presupune asta te-ai lasa urgent de misionariat religios pe internet ptr ca tu faci un RAU IMENS prin faptul ca smintesti tinerii aducandu-i de pe directia corecta a invataturii si Cunoasterii Rationale spre Credinta a proasta bazata pe Irationalitate, si prin aceasta activitate faci si un mare rau tarii tale ptr faptul ca debilizezi niste oameni normali care in loc sa se preocupe de viata lor profesionala aleg calea asociala a vietii de porcait!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 7 Icon_minitimeSam Feb 11, 2012 7:40 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

De la dracu vine atunci cand este doar o iluzie a fericirii.
Orgasmul este orgasm si nu o iluzie!

Citat :

Dar pe urma vin mustrarile de constiinta.
Oh ...despre asta nu trebuie sa iti bati prea mult capul ptr ca tu ca si OAIE nu ai Constiinta si ca atare nici ce sa te mustre!

Daca ai avea Constiinta si ai si intelege ce presupune asta te-ai lasa urgent de misionariat religios pe internet ptr ca tu faci un RAU IMENS prin faptul ca smintesti tinerii aducandu-i de pe directia corecta a invataturii si Cunoasterii Rationale spre Credinta a proasta bazata pe Irationalitate, si prin aceasta activitate faci si un mare rau tarii tale ptr faptul ca debilizezi niste oameni normali care in loc sa se preocupe de viata lor profesionala aleg calea asociala a vietii de porcait!
Invataturile pe care le dau tinerilor,sunt dupa legile morale pe care toti ar trebui sa le primeasca prin educatie.Atunci am avea tineri mai buni si o societate mai buna.Legile tarii sunt in conformitate cu Legile lui Dumnezeu.Deci,fii pe pace,ca eu ii invat numai de bine.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 7 Icon_minitime

Sus In jos
 
Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?
Sus 
Pagina 7 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 Subiecte similare
-
» Este buna pocainta ?
» Dumnezeu si Diavolul. Care este cel bun si care este cel rau?
» Cine este "seriosul" şi cine este "distratul" în polemica credinţei şi necredinţei?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Cultura, Loisir, Bla Bla :: Cafeneaua "La Sfanta Treime" :: Glume si sex-
Mergi direct la: