Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?

In jos 
+10
Cyberman
livius
Alin Soimosi
Apopii
Mihai12
Black velvet
desan
Soimos
Ada_Pal
remussatala
14 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Icon_minitimeDum Oct 02, 2011 6:27 pm

Wow bine ca intelegi tu, un ateu ignorant si arogant care crede ca le stie pe toate( desi nu recunoaste se poarta ca unul). Uite ma unde era mesia secolului nostru. Multumim ca ai venit sa ne luminezi maria ta salutare
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Icon_minitimeDum Oct 02, 2011 7:16 pm

Mihai12 a scris:
Wow bine ca intelegi tu, un ateu ignorant si arogant care crede ca le stie pe toate
Nu ma mir ca te surprinde acest lucru ...adica faptul ca eu inteleg intotdeauna ceea ce citesc ...tinand cont ca tu esti la nivelul unei oi care nu intelege nimic ...doar ca behaie asa a proasta!

Citat :
Uite ma unde era mesia secolului nostru. Multumim ca ai venit sa ne luminezi maria ta salutare
Poi sa sti ca ai si de ce sa te minunezi ...tu care esti o oaie ...de noi care invatam ca sa STIM ... si nu suntem obisnuiti de mici sa credem totul a proasta !

Si mai tare ar trebui sa te minunezi ca in lumea noastra reala aici pe pamant (si nu in cerul pe care esti prea redus la bibilica ca sa stii macar unde se afla . daca te simti lezat poti sa ne arati tuturor cat de prost sunt eu incat nici macar atat nu stiu) ... de inteles ceea ce citesc ...inteleg si copii din clasa I, ca de aia merg la scoala ... lucru pe care la voi credinciosii ....nici oile batrane si proaste nu le inteleg ...chiar daca sunt manate cu turma duminica in biserica!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Icon_minitimeDum Oct 02, 2011 8:28 pm

.*/*ujk%$


Ultima editare efectuata de catre Mihai12 in Lun Oct 03, 2011 4:26 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Icon_minitimeDum Oct 02, 2011 11:58 pm

Mihai12 a scris:
Editat din motive de "furie crestina" ...adica sindromul oii turbate
SIC!
Concluzia ...este ca e necesara legalizarea prostitutiei ...chiar si in randul oilor ...ca prea li se urca hormonii la cap si din oi blande devin diavoli spurcati care balesc venin!

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Sheep_wolf
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 03, 2011 6:18 am

Mihai12 a scris:
.*/*ujk%$
O fi asta linkul cu adresa si explicatia locuui in care se afla cerul ? ...sau nu te duce mintea sa ne explici acest lucru pe care-l cunosti atat de bine ...incat (culmea prostiei din moment ce nu ai habar unde este cerul) ...stii exact ce ne cere "dumnezeul" din ceruri ... probabil citind printre randuri scriptura numita Can-Can?

Mai Mihai Bravu (in ceasul al 12-lea) ... nu vezi ca nu faci fata unei discutii cu noi, ...bineinteles pe teme religioase ...si mai ai si tupeul sa te lauzi ca m-ai/ne-ai dat gata ?

Huo si sa-ti fie rusinica ...ptr minciunica!

Mai multa rusinica!
bataita la fund
Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 254
Data de inscriere : 23/04/2010

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 03, 2011 10:43 am

Ar trebui sa intrebam pe cineva care traieste intr-o tara cu prostitutie legalizata,care sunt avantajele si dezavantajele.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 03, 2011 11:26 am

Poi atunci intreaba-ma pe mine ptr ca in germania prostitutia este permisa.

Si daca m-ai fi intrebat ...ti-as fi raspuns ca nu este nici bine nici rau ...ptr ca pe mine nu ma intereseaza problema ...dar daca unele fete vor sa munceasca in acest domeniu din campul muncii ... e treaba lor personala.

Din p de v religios as ptea afirma ca este ceva pozitiv ... ptr ca "dumnezeu" le promite acestora mntuirea mai usor decat credinciosilor care cunosc Biblia si o incalca cu buna stiinta ...adica fac asa cum faci tu ...posteaza pe calculator folosind "Stiinta cea mincinoasa si inselatoare care v-a indepartat de la credinta"!

De unde ati tras voi concluzia ca aveti voie sa va apropiati de stiinta si de obiectele ei diavolesti ... ptr care sa va tradati credinta si religia?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 03, 2011 5:30 pm

Alin Soimosi a scris:
Ar trebui sa intrebam pe cineva care traieste intr-o tara cu prostitutie legalizata,care sunt avantajele si dezavantajele.

Nu exista dezavantaje!

Intr-o astfel de tara, in care prostitutia este legalizata adica reglementata prin lege, majoritatea oamenilor nici macar nu stiu cum arata o prostituata reala. Nu mai intalnesti prostituate prin parcari, pe linii de centura sau colturi de strada, acestea sunt doar in bordeluri, iar cei interesati le gasesc doar acolo, departe de ochii lumii si mai important, al copiilor!

Prin reglementarea prostitutiei se limiteaza raspandirea bolilor cu transmisie sexuala, SIDA, sifilis, hepatita C, etc. deoarece bordelurile sunt obligatoriu asistate medical! In plus, prostitutia nemaifiind publica scade si tentatia apelarii la astfel de servicii...

Biserica nefiind o institutie a binelui este evident ca se opune reglementarii prostitutiei. Ce-i pasa ei de boli si de efortul de a le limita raspandirea... ce-i pasa ei ca nereglementata, prostitutia se practica pe oriunde si sub ochii copiilor... important pentru biserica este sa-si apere popii curvari, pedofili, corupti, etc.

Un preot brailean este cercetat de superiori si ar putea sa zboare din functie, fiindca a fost prins cu sutana-n vine: a apelat la serviciile unui proxenet si a facut sex cu o prostituata minora.

Popa Iulian Stroiu, 26 de ani, paroh in satul Latinu, a fost prins la curve de catre doi jurnalisti si doi ofiteri de la Biroul Investigatii Criminale Braila, care supravegheau inca din decembrie 2005 activitatea infractionala a proxenetului Marius Ionita, zis "Pacala", individ arestat joi, dupa ce i s-a organizat un flagrant si a luat bani marcati de la un reporter incognito.


Sursa

Daca s-ar reglementa prostitutia, cum ar mai putea popii sa apeleze la prostituate minore? In bordeluri, varsta minima este de 18 ani! In plus... cum si-ar mai putea pastra popii anonimatul daca ar merge la bordel? Acum sunt prinsi doar din intamplare...
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 03, 2011 6:02 pm

Soimos a scris:
Mai Mihai Bravu (in ceasul al 12-lea) ... nu vezi ca nu faci fata unei discutii cu noi, ...bineinteles pe teme religioase ...si mai ai si tupeul sa te lauzi ca m-ai/ne-ai dat gata ?
Mai soimica cat eram cu Gaspar mi-am batut joc de tine, mai bine zis te-am facut sa-ti bati singur joc de tine. Cat am fost cu Demonos, te-am nimicit, dovada ca ti-ai facut bagajele si ai fugit( ce rimeaza Very Happy ). De cacat te-ai facut mereu. Ce mai vrei? Esti masochist? Vad ca Alin Soimosi nu a mai scris de mult timp pe forum. Ia sa vedem ce parere are si el despre discutiile noastre
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 03, 2011 6:13 pm

Mihai12 a scris:
Soimos a scris:
Mai Mihai Bravu (in ceasul al 12-lea) ... nu vezi ca nu faci fata unei discutii cu noi, ...bineinteles pe teme religioase ...si mai ai si tupeul sa te lauzi ca m-ai/ne-ai dat gata ?
Mai soimica cat eram cu Gaspar mi-am batut joc de tine, mai bine zis te-am facut sa-ti bati singur joc de tine. Cat am fost cu Demonos, te-am nimicit, dovada ca ti-ai facut bagajele si ai fugit( ce rimeaza Very Happy ). De cacat te-ai facut mereu. Ce mai vrei? Esti masochist? Vad ca Alin Soimosi nu a mai scris de mult timp pe forum. Ia sa vedem ce parere are si el despre discutiile noastre

Asta-i parerea ta, dar este complet rupta de realitate! N-am vazut niciodata la tine sa fii capabil de a demonstra ceva! Doar ai spus vorbe fara noima si atat!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 03, 2011 6:45 pm

Apopii a scris:
Mihai12 a scris:
Soimos a scris:
Mai Mihai Bravu (in ceasul al 12-lea) ... nu vezi ca nu faci fata unei discutii cu noi, ...bineinteles pe teme religioase ...si mai ai si tupeul sa te lauzi ca m-ai/ne-ai dat gata ?
Mai soimica cat eram cu Gaspar mi-am batut joc de tine, mai bine zis te-am facut sa-ti bati singur joc de tine. Cat am fost cu Demonos, te-am nimicit, dovada ca ti-ai facut bagajele si ai fugit( ce rimeaza Very Happy ). De cacat te-ai facut mereu. Ce mai vrei? Esti masochist? Vad ca Alin Soimosi nu a mai scris de mult timp pe forum. Ia sa vedem ce parere are si el despre discutiile noastre

Asta-i parerea ta, dar este complet rupta de realitate! N-am vazut niciodata la tine sa fii capabil de a demonstra ceva! Doar ai spus vorbe fara noima si atat!
Nu e parerea mea ci este realitatea. E normal sa-i iei apararea, ca e prietenul tau dar lumea a decis altceva. I-am demonstrat lui Soimos ca desi ataca biblia nu o cunoaste. I-am demonstrat ca nici evolutionismul nu cunoaste, desi il sustine. I-am demonstrat ca nu are logica. I-am demonstrat multe, dar el e singurul si cu cei de pe forum care nu vad asta.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 03, 2011 7:50 pm

Mihai12 a scris:
Nu e parerea mea ci este realitatea. E normal sa-i iei apararea, ca e prietenul tau dar lumea a decis altceva. I-am demonstrat lui Soimos ca desi ataca biblia nu o cunoaste. I-am demonstrat ca nici evolutionismul nu cunoaste, desi il sustine. I-am demonstrat ca nu are logica. I-am demonstrat multe, dar el e singurul si cu cei de pe forum care nu vad asta.

De cand esti tu reprezentantul lumii si de cand esti tu cel care decide ce a demonstrat?

Eu zic ca nu ai demonstrat nimic, pentru ca tot mai multi oameni incep sa fuga de religie si de dumnezei inchipuiti, ca dracu de tamaie, acum nu ca ar fugi vreun drac de tamaie grin dar lumea incepe sa fuga de religie, asa cum va place voua credinciosilor sa credeti ca fug dracii de behaielile lugubre ale popilor si de fumul de tamaie popa

Soimos nu a facut altceva decat sa arate ce scrie cu adevarat in biblia voastra si sa deschida ochii oamenilor, pentru ca acestia sa inteleaga ca aceasta religie, prin indemnurile ei, dar in primul rand prin milioanele de crime si de atrocitati comise de institutia ei, nu este altceva decat o religie a raului!

Totusi, hai sa terminam cu off topic si sa auzim pareri despre legalizarea prostitutiei!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
livius
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 289
Varsta : 45
Puncte : 290
Data de inscriere : 20/04/2008

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 03, 2011 7:54 pm

Mihai12 a scris:
[Ce mai vrei? Esti masochist? Vad ca Alin Soimosi nu a mai scris de mult timp pe forum. Ia sa vedem ce parere are si el despre discutiile noastre
Ce spectacol trist ... este sa asculti un credincios !
Credinciosii ...adica nestiutorii ... (ca daca ar STI nu ar mai avea neboie sa creada) ... sunt niste oi ...(era sa gresesc si sa spun oameni) total rupti de realitate ...si cred ca este realitate doar aiurelile si fanteziile din capul lor !
Tot asa este si cu "datul gata" care s-a intamplat numai in fantezia ta !

Daca ar fi fost ceva de capul tau ... ne-ai fi incuiat cu raspunsurile tale ...dar cum vedem ca eviti sa ne raspunzi ...ce concluzie sa tragem ?
Ca ti-i fi papat pisicu limbutza? ... sau ca ti-a luat religia mintile si astfel nu ai ostromentul gandirii la tine ...si ca din acest motiv nu poti sa ne raspunzi?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 03, 2011 8:16 pm

[quote="Mihai12"] Nu e parerea mea ci este realitatea. [/quote]
O realitate existenta doar in caputul tau cel aberat ... probabil de religie

Citat :
[size]
I-am demonstrat multe, dar el e singurul si cu cei de pe forum care nu vad asta.


Nu ai demonstrat decat un singur lucru ...si anume acela ca esti un IRATIONAL rupt de realitate!
Cat de dashtept esti ...se vede prin raspunsurile tale naroade de pe acest forum!

Hai sa revenim on topic si sa iti auzim parerea ta ... bineinteles inteligenta si logica ... propusa prin titlul topicullui
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 03, 2011 8:16 pm

OFF-TOPIC: Bai titus livius guralivus, mai trist este sa asculti un ateu din turma ateista, defapt nu este trist ci comedie 100%. Cand sunt deprimat mai intru aici si citesc ce mai scrii tu si tu(soimos) si ma amuz. Eu sunt mai rational decat ai fost si vei fi tu vreodata bai copilule( la minte). In afara de a pune stampila pe cineva si a repeta ce repeta ce zice seful tau, mai stii ceva? Nu. De ce? Deoarece asa fac ateii, cand nu au argumente, trec la batjocura

ON-TOPIC: Legalizarea prostitutiei ar elimina crima organizata si aici ma refer la organizatiile ''mafiote'' ce traficheaza sute de mii de fete si zeci de miliarde de dolari sau euro. Parerea mea, nu dati cu parul
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 03, 2011 8:23 pm

Mihai12 a scris:
. Eu sunt mai rational decat ai fost si vei fi tu vreodata bai copilule( la minte).
Da mai oaie rationala !
Da de proverbul OAMENILOR ...acela cu "lauda de sine PUTE a prostie" ai auzit?
Daca nu .. ...incearca sa-l inveti ...ca te scuteste de autoblamare!

Citat :

ON-TOPIC: Legalizarea prostitutiei ar elimina crima organizata si aici ma refer la organizatiile ''mafiote'' ce traficheaza sute de mii de fete si zeci de miliarde de dolari sau euro. Parerea mea, nu dati cu parul
Cata lipsa de logica!

Poi uite in Germania prostitutia este legalizata ...si tot mai sunt din astia ca tine care traficheaza curbele din Romania !
Cum se potriveste asta cu ceea ce spui tu?

Poi in acest context ...cum ar fi sa iti revizuiesti "explicatia" ... la fel de rupta de realitate ... ca si tine!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 03, 2011 8:29 pm

Mihai12 a scris:
ON-TOPIC: Legalizarea prostitutiei ar elimina crima organizata si aici ma refer la organizatiile ''mafiote'' ce traficheaza sute de mii de fete si zeci de miliarde de dolari sau euro. Parerea mea, nu dati cu parul

Legalizarea prostitutiei, nu elimina nici traficul cu ”carne vie” si nici prostitutia individuala. Acestea sunt niste plagi ale societatii in care traim! Eliminarea lor tine doar de modul in care politia reuseste sa-si faca treaba...
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 04, 2011 6:02 pm

Soimos a scris:
Cata lipsa de logica!

Poi uite in Germania prostitutia este legalizata
Pai trebuie stabilit un pret mai mic, ca sa nu-si mai permita astia sa trimita pipite la produs.




Soimos a scris:
...si tot mai sunt din astia ca tine care traficheaza curbele din Romania !
De astia ca mine care traficheaza? Bai cocalarule, cine te crezi tu sa ma asemeni pe mine cu bestiile alea care forteaza femeile sa se prostitueze?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Icon_minitimeMier Oct 05, 2011 7:29 am

Mihai12 a scris:
Soimos a scris:
Cata lipsa de logica!

Poi uite in Germania prostitutia este legalizata
Pai trebuie stabilit un pret mai mic, ca sa nu-si mai permita astia sa trimita pipite la produs.
Asta ar fi initiativa pe care tu ai aplica-o"


Citat :
De astia ca mine care traficheaza? Bai cocalarule, cine te crezi tu sa ma asemeni pe mine cu bestiile alea care forteaza femeile sa se prostitueze?
Nu am spus ca fortezi fetele sa intre in campul muncii, ptr ca romancele sunt renumite ca muncesc cu placere.
Am spus ceea ce am spus banuind ca tu militezi ...adica faci prozelitism macar din 2 motive ...
1) se stie bine ca nu exista babe mai religioase si mai credincioase decat fostele coorbe readuse la credinta.

2) Oferta speciala a lui Isus ptr mantuire si viata vesnica se adreseaza mai ales lor conform versetului:

”Adevarat va spun ca vamesii si curvele merg inaintea voastra in Imparatia lui Dumnezeu." (Mat.21:31)



Asa ca nu te banuiesc de rele intentii ...ci de adevarat crestinism.
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Icon_minitimeMier Oct 05, 2011 9:40 am

Imi este mila de tine
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Icon_minitimeMier Oct 05, 2011 11:04 am

Mihai12 a scris:
Imi este mila de tine

Fii linistit si nu-ti mai fa griji ...ptr ca eu singur ma invidiez, si inca zilnic, ptr viata plina si fericita pe care o traiesc aici in ... Germoney ...care este un adevarat Eden si Paradis, aici pe pamant, un adevarat Schlaraffenland, tara a bunastarii, in care muntii sunt din cozonac, brazdati cu vai in care curg rauri de lapte si miere... in care din robinete curge berea, isi cu izvoare de apa vie in care batranii sunt intineriti si nu mai mor.

Daca ai fi un adevarat crestin, si ai cunoaste ce e aia MILA ... mai bine ti-ar fi mila de milioanele de nenorociti si nefericiti din Romania, asa cum am vazut Duminica la TV ca sunt copii din Silistea de langa Buzau, biete fiinte nevinovate care nu numai ca mananca numai paine cu ceapa, si traiesc in mizeria cea mai neagra, cum numai in INTUNECATUL ev mediu religios s-amai trait ... dar nici macar la scoala nu pot sa mearga, din cauza ca nu au incaltari cu care sa mearga la scoala.
Iti dai seama, tu credinciosullui peshte ce esti ... un adevarat inconstient caruia ii este mila doar de instaritii ca mine ... ca astia cand vor creste mari, crescuti si traiti in cele mai primitive si mizerabile conditii, acestia nu vor devenii altceva decat adevarate bombe sociale , care mai tarziu iti vor taia tie gatul ... ptr ca tu "credinciosu" lu peshte, care refuzi sa il urmezi pe Isus pe calea saraciei pe care o propovaduieste ... dar vrei sa ai comfort sa fi ghiftuit si tu ai PC si celular ... in timp ce el tot paine cu ceapa va manca ... sperand vesnic si a proasta la un ajutor din partea Atotputernicului ... se va satura sa mai manace tot paine cu ceapa si sa tremure de frig in bordeiul lui mizerabil ... si asta.... cand o sa te prinda ... o sa-ti taie in mod sigur gatul ... ca la gaina!

Asa ca treziti-va ...pina nu e prea tarziu ...ca doar asa va cere si Imnul national ..adresat voua celor care sunteti in coma ... bineinteles indusa si de religia voastra nascuta din minciuna, impusa prin crima ... si bazata pe sarlatanie...treziti-va pina nu e prea tarziu ... si veniti cu picioarele pe pamant ...daca nu vreti sa ajungeti mai repede in cer ... cu gatul taiat de cei care nu vor stii ce e aia MILA!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Icon_minitimeMier Oct 05, 2011 6:08 pm

Soimos a scris:
Daca ai fi un adevarat crestin, si ai cunoaste ce e aia MILA ... mai bine ti-ar fi mila de milioanele de nenorociti si nefericiti din Romania,
Am si pentru ei mila dar mai am mila si de cei ca tine, care nu pot fi numiti nici macar saraci cu duhul. Cei saraci cu duhul sunt cei care nu stiu nu cei care sunt prosti( retine). Deci iti dai seama daca tu nici macar sarac cu duhul nu te poti numi Crying or Very sad Nu faci si tu poze cu viata buna de acolo si sa le bagi pe facebook sau sa te lauzi ca romanul acela din Anglia, ce se filma in masina( sefului sau) iar apoi sa ajungi pe cocalari.com ??? Ai stofa de cocalar Wink
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Icon_minitimeMier Oct 05, 2011 9:18 pm

Mihai12 a scris:
Am si pentru ei mila dar mai am mila si de cei ca tine, care nu pot fi numiti nici macar saraci cu duhul.
Poi tot asta zic si eu ! ...saraci cu duhul sunt cei care religia le-a luat mintile si nu mai pot sa rationeze ca nu mai au instrumentul necesar ... motiv ptr care daca nu mai tationeaza ... CRED ...totul a proasta ...indiferent de cat de irational este ceea ce cred!

Citat :

Cei saraci cu duhul sunt cei care nu stiu nu cei care sunt prosti( retine).
Nu ... nici nu am zis asta ... saraci cu duhul sunt doar cei au ramas fara minte ,,,si astia nu se pot numi prosti ... ci handicapati mintali, si in categoria asta intri si tu!

Citat :

Deci iti dai seama daca tu nici macar sarac cu duhul nu te poti numi :cry
Oare cat de prost trebuie sa fi incat sa plangi dupa cineva, ca ala nu este lipsit de minte asa cum esti tu.

Hai gata ...ciocu mic ... ca nu suntem la ora de literatura unde suntem pusi sa facem cu forta caracterizari asa a proasta ...aici suntem pe un forum antireligios in care noi astia ateii ne stricam de ras cand vedem ca voi astia cu capul in cer, sunteti atat de prosti incat nu numai ca nici nu stiti unde este cerul ...dar va si rugati unui zeu, caruia Tatal sau ii spune Diavol ...iar zeul asta al vostru, recunoaste singur ca el este LUCIFER!!! ... si culmea idioteniei dusa la maximum ... voi sunteti atat de prosti incat nu puteti sa intelegeti ca de fapt va inchinati lui ... DRACU!!! Crying or Very sad
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 06, 2011 9:19 am

V-ati gasit voi cativa atei, care habar nu aveti ce se intampla cu lumea, sa radeti de ceilalti. Mai soimos, sa stii ca nu mor caii cand voi cainii. Orice prost poate sa rada de cineva, dar asta nu il face imediat inteligent asa cum nu te face nici pe tine inteligent faptul ca razi de ceva ce niciodata mintea ta redusa nu reusi sa inteleaga. Eu ii compatimesc pe atei, deoarece ei nici macar nu sunt in stare macar sa vada dincolo de prima cortina. Deci ce pretentii sa mai eu ca voi sa vedeti dincolo de toate cortinele, cand voi( 90% din populatia Terrei) ati ramas la primul nivel. Sa stii ca nu sunteti mai departe de celebrii religiosi, care se calca in picioare sa atinga niste oase de mort. Defapt ateii si religiosii sunt cele 2 parti ale aceleiasi monezi. Diferenta dintre ei este ca primii nu cred in Dumnezeu dar cred in alte prostii iar ceilalti care cred in Dumnezeu dar nu cred in celelalte prostii. Wink
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 06, 2011 4:01 pm

Mihai12 a scris:
Orice prost poate sa rada de cineva,
Asa este ... dar nu noi suntem prostii ...ci aceia care vorbrsc de dumnezei din ceruri fara sa stie macar unde este cerul si cine?ce sau cum este acel dumnezeu ...si culmea prostiei este ca daca nu stiti sa raspundeti la aceste chestii elementare ..."stiti" in schimb ce vrea ... si ce gandeste el !!!!
Nu ti se pare ca asta este cea mai inalta culme a prostiei si a irationalitatii?

Citat :

Eu ii compatimesc pe atei, deoarece ei nici macar nu sunt in stare macar sa vada dincolo de prima cortina.
Care este acea "cortina" ? ... nu cumva Prostia? ...care, intradevar ptr noi ateii este o cortina pe care refuzam sa o acceptam!!
Ce prostii de cortine vezi tu ... ca daca ar exista asa ceva ...STIINTA ar da-o la o parte si credinta a proasta ar deveni pe data Cunoastere Rationala.. si zau ca asta este un statut care daca ar exista in realitate ...nu ar mai fi atei decat prostii ...dar cum asta este adevarat doar in halucinatiile voastre de drogati ...prosti sunt aceia care iau fantezia ca fiind realitate si credinta ca fiind o stiinta!

Citat :

Deci ce pretentii sa mai eu ca voi sa vedeti dincolo de toate cortinele, cand voi( 90% din populatia Terrei) ati ramas la primul nivel.
Despre ce prostii de cortine vorbesti? si de care nivele ? Cumva de nivelele de prostie si irationalitate la care ajung doar aceia care traiesc cu capul in CER ...adica in aiureala ...ca cvad ca esti atat de dashtept incat nu esti capabil sa raspunzi la cele mai elementare lucruri ...de ex. .... la aceea cu unde este si ce este cerul?

Citat :

Sa stii ca nu sunteti mai departe de celebrii religiosi, care se calca in picioare sa atinga niste oase de mort.
Asta inteleg sa o spui atunci cand vezi ca ne taram in genunchi ca sa pupam un instrument simbolic al batjocurii ...cum ar fi crucea sau alte dracovenii ...dar cum eu imi pup numai nevasta si copii ...nu vad nimic anormal in purtarea mea.
In schimb exista foarte multe lucruri pe care tu le ai in comun cu pupatorii de cruci si lingai de icoane ...ai in comun cu ei aceeasi doctrina care va luat la toti mintile ...dar si acelasi responsabilitate pentru trecutul bicisnic al religiei voastre ...responsabilitate pe care ati preluat-o ca pe o stafeta de la antemergatori vostrii adica acei criminali care au facut ca organizatia voastra diabolica sa ajunga sa fie ceea ce vedem astazi ... adica oculta obscurantismului negru, care lupta din rasputeri prin mercenari vanduti ca voi sa conduca din nou planeta!

Citat :

Defapt ateii si religiosii sunt cele 2 parti ale aceleiasi monezi. Diferenta dintre ei este ca primii nu cred in Dumnezeu dar cred in alte prostii iar ceilalti care cred in Dumnezeu dar nu cred in celelalte prostii. Wink
Doua vorbe trei prostii!
Treci la loc ...nota 2!
Ateii nu cred in nimic ca doar de aia sunt necredinciosi ... pe cand credinciosii cred toate prostiile ca doar de aia sunt credinciosi!
Simplu ca buna ziua !
Nu ti se pare?
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 06, 2011 5:02 pm

Da-te mare ca doar atat stii sa faci. Esti precum cainii care latra mult dar nu musca. Ateii nu cred in nimic? Haha buna gluma. Nu cred intr-un creator( ceea ce este foarte logic) dar cred ca broasca s-a transformat intr-un print =))))) ( evolutionismul in cateva minute). Deci cine sunt mai trazniti la cap? Ateii sau cei care cred intr-un creator?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 06, 2011 8:27 pm

Mihai12 a scris:
Deci cine sunt mai trazniti la cap? Ateii sau cei care cred intr-un creator?
Eu cred ca esti tu ...ca altfel nu ai posta atatea prostii.

Apropo de "creator" ...vezi ca ai ramas dator cu dovezile care sa ateste precum ca tocmai Yahwele cel care umbla la femei ca sa le pompeze cu Duh Sfant ... este Creatorul ... si ai uitat sa imi dai citatul din Biblie in care sa citim cum Treimea a randuit-o pe Marie ...ca sa se nasca tocmai cel care a randuit-o impreuna cu tac-su ...adica acela se autodenumeste Lucifer?
Mai pe scurt ...vreau dovada biblica a Treimii ..poti sa mi-o dai ... sau povestea cu Treimea cea Sfanta ... este doar o inventie a preotilor ..adica a sarlatanilor?

Astept raspuns serios la intrebarile puse ...si nu invective si cracterizari care sa ateste celor care ne citesc ca esti incapabil sa raspunzi la aceste intrebari simple dar esentiale ...
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Icon_minitimeDum Oct 09, 2011 9:11 am

Soimos a scris:
Mihai12 a scris:
Deci cine sunt mai trazniti la cap? Ateii sau cei care cred intr-un creator?
Eu cred ca esti tu ...ca altfel nu ai posta atatea prostii.

Apropo de "creator" ...vezi ca ai ramas dator cu dovezile care sa ateste precum ca tocmai Yahwele cel care umbla la femei ca sa le pompeze cu Duh Sfant ... este Creatorul ... si ai uitat sa imi dai citatul din Biblie in care sa citim cum Treimea a randuit-o pe Marie ...ca sa se nasca tocmai cel care a randuit-o impreuna cu tac-su ...adica acela se autodenumeste Lucifer?
Mai pe scurt ...vreau dovada biblica a Treimii ..poti sa mi-o dai ... sau povestea cu Treimea cea Sfanta ... este doar o inventie a preotilor ..adica a sarlatanilor?

Astept raspuns serios la intrebarile puse ...si nu invective si cracterizari care sa ateste celor care ne citesc ca esti incapabil sa raspunzi la aceste intrebari simple dar esentiale ...
Cauta si vei gasi. Daca esti impotent si nu esti in stare sa gasesti dovezi si citate biblice in care sa ateste existenta treimii, nu e vina mea, ci lipsa materiei cenusii din capul tau flowers Cat despre existenta lui Dumnezeu, doar amaratii de atei ca tine mai cer dovezi pentru existenta lui. In ziua de azi cand evolutionismul incepe sa si-o ia pe spinare sa mai ceri dovezi pentru Dumnezeu da dovada de prostie. Cand ADN-ul este atat de complex incat designul celui sofisticat avion paleste in comparatie cu primul, sa mai ceri dovezi pentru creatie, da dovada de prostie. Cand complexitatea sistemului solar este atat de evidenta, sa mai ceri dovezi pentru existenta unui creator, da dovada de prostie dar cand vorbim despre atei, intelegem. Ei sunt mai saraci cu duhul, deci nu avem mari pretentii de la ei. grin
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Icon_minitimeDum Oct 09, 2011 10:56 am

Mihai12 a scris:
Soimos a scris:
Mihai12 a scris:
Deci cine sunt mai trazniti la cap? Ateii sau cei care cred intr-un creator?
Eu cred ca esti tu ...ca altfel nu ai posta atatea prostii.

Apropo de "creator" ...vezi ca ai ramas dator cu dovezile care sa ateste precum ca tocmai Yahwele cel care umbla la femei ca sa le pompeze cu Duh Sfant ... este Creatorul ... si ai uitat sa imi dai citatul din Biblie in care sa citim cum Treimea a randuit-o pe Marie ...ca sa se nasca tocmai cel care a randuit-o impreuna cu tac-su ...adica acela se autodenumeste Lucifer?
Mai pe scurt ...vreau dovada biblica a Treimii ..poti sa mi-o dai ... sau povestea cu Treimea cea Sfanta ... este doar o inventie a preotilor ..adica a sarlatanilor?

Astept raspuns serios la intrebarile puse ...si nu invective si cracterizari care sa ateste celor care ne citesc ca esti incapabil sa raspunzi la aceste intrebari simple dar esentiale ...
Cauta si vei gasi. Daca esti impotent si nu esti in stare sa gasesti dovezi si citate biblice in care sa ateste existenta treimii, nu e vina mea,.
De cand impotenta cuiva e legata de incapacitatea de a gasi tema Treimii in kktul ala de biblie?
Ce dreaq esti dus cu pluta ?
Poi dupa acest criteriu din capul tau cu un singur neuron ... 99,999% din omenire ar fi impotenta ...

Cat despre impotenta mea ...daca te intereseaza si vrei sa te convingi de ea ...ar fi bine sa ne intalnim si sa gusti cu gura ta o "mica" proba .. adica sa ai prilejul sa simti chiar in gura, gustul "impotentei" mele !

Citat :

Cat despre existenta lui Dumnezeu, doar amaratii de atei ca tine mai cer dovezi pentru existenta lui.
Ma vaca cu cabina ... evident ca doar ateii cer dovezi ...ptr ca credinciosii "a proasta" cred a proasta toate minciunile ..ca doar de aia sunt "credinciosi" tocmai ptr ca cred a proasta toate balivernele fie ele cat o fi de fanteziste!

In plus de asta eu nu ti-am cerut sa prezinti doar o dovada referitoare la existenta lunui Creator ...ci ti-am cerut o dovada prin care sa ne arati ca tocmai Yahwele crestin ...cel care a umblat la curve si are un copil din flori este Creatorul ... pricepi mai harabula?

Citat :

In ziua de azi cand evolutionismul incepe sa si-o ia pe spinare sa mai ceri dovezi pentru Dumnezeu da dovada de prostie.
Lasa tu prostiile ca astea nu sunt ptr capul tau dashtept prin credinta ..ptr ca aici e vorba de stiinta ... si la asta nu te duce capul!
Citat :

Cand ADN-ul este atat de complex incat designul celui sofisticat avion paleste in comparatie cu primul, sa mai ceri dovezi pentru creatie, da dovada de prostie.
ma da turc mai esti ... evident ca natura in 4 miliarde de ani de evolutie a evoluat de la simplu pana la extrem de complex ... dar tu sa nu vorbesti de "creatie" ptr ca pana si yahwele tau care a umblat la curve ... a "creat" tot la fel cum creaza pana si cel mai prost om de pe lumea asta ...adica "binecuvantand" ovul unei femei.... Ca daca binecuvanta o bashina si nu un ovul ... se nastea un Isus gomflat cu aere ...care exploda ca un balon deja la primul cui pe care i-l bateau pe cruce ... si nu un om.
Citat :

Cand complexitatea sistemului solar este atat de evidenta, sa mai ceri dovezi pentru existenta unui creator.
Ma oaie de turma ...eu stiu cine este Creatorul ... (si exista dovezi stiintifice in favoarea Big Bang-ului) ... pe cand in favoarea creatorului din religie ...nu exista NIMIC ...
Tie ti-am cerut sa dovedesti cu probe ca tocmai Yahwele RELIGIEI tale este Creatorul ...adica acel yahwe care a umblat la curve ... dar cand a dat de fecioara Maria a regulat-o cu mijloace crestine ... ce dreaq este atat de greu de inteles?
Poi arata-mi in Biblie ( si nu o mai da dupa colt ptr ca stii si tu prea bine ca in Biblie nu este nici vorba de asemenea gogomanii tampite) ...unde scrie de Treime si despre cum a footat-o yahwele crestin si curvar pe fecioara Maria
(am zis cel curvar ...ptr ca Yahwele religiei lui Moise nu a umblat niciodata la femei ... si nici pana astazi nu are fii, deci in mod sigur este un alt personaj ...desi are acelasi nume )
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Icon_minitimeDum Oct 09, 2011 11:36 am

Editat .... numai moderatorii au voie sa scrie cu rosu bolduit
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Icon_minitimeDum Oct 09, 2011 1:05 pm

Mihai12 a scris:
Esti impotent din punct de vedere intelectual
Du-te ma si te pisha ... ca esti

Citat :

Tu ai fost crescut in mahala?
de asta poti fi sigur ...asa ca mai bine vorbeste civilizat ...ca altfel te umplu de smah
Citat :

Nu esti mai departe de Becali
Nu stiam ca prostu de Becali este ateu ca mine ...ptr ca aveam impresia ca este credincios ca tine !

Citat :
Evident ca ateii cer dovezi deoarece sunt prea prosti ca sa le observe singuri.
Nu te supara ...dar esti ilogic ...poi oricat m-as screme ...si tot nu/mi pot da seama ca ceea ce vad, in realitate ... adica natura sau stelele ...sunt opera "dumnezeului religiei tale" ...iar daca ma pun sa caut dovezi stiintifice ...al dracu ca nu gasesc nicio dovada precum ca tocmai yahwele cel curvar a creat Lumea si Universul ...dar in schimb vad sute de dovezi stiintifice DEMONSTRATE ...precum ca lumea si Universul au fost create de Dumnezeul numit Big Bang!
Citat :

Fara sa dai copy/paste si fara sa te uiti pe wikipedia, imi poti enumera dovezile stiintifice?? Ia sa vad daca stii
Ma fraiere ... faptul ca tot Universul, inclusiv Pamantul si sistemul nostru solar se deplaseaza intr-o directie identica cu directiile rezultate de pe urma unei explozii ...fapt care se poate masura cu telescoape ...ba chiar se mai si "aude ecoul" acelei explozii atunci cand se "asculta" cu radiotelescoape ... sunt numai cateva din nenumaratele dovezi care sustin CLAR existenta Big Bangului ...dar in schimb ...TU ...n-ai nici cea mai mica dovada ca Yahwele cel curvar a creat lumea ...

... dar ce sa mai vorbim de "dovada biblica" (INEXISTENTA) prin care sa ne dai un link sa vedem si noi astia necredinciosii precum ca tema "Treimii" legate de "Nasterea" lui Isus ... este documentata clar in Biblie... asa cum o sustineti voi crestinii ...in enoorma voastra blasfemie in care-l batjocoriti pe Yahwele cel fara copii al religiei iudaice !
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Icon_minitimeDum Oct 09, 2011 2:56 pm

Soimos a scris:
Nu stiam ca prostu de Becali este ateu ca mine ...ptr ca aveam impresia ca este credincios ca tine !
Nu mai tii minte ce am zis? Ca ateul si credinciosul sunt 2 parti ale aceleiasi monezi? 90% din ambele tabere habar nu au nimic de viata lor, ci se trezesc si ei vorbind ca sa nu taca.


Soimos a scris:
Ma fraiere ... faptul ca tot Universul, inclusiv Pamantul si sistemul nostru solar se deplaseaza intr-o directie identica cu directiile rezultate de pe urma unei explozii ...fapt care se poate masura cu telescoape ...ba chiar se mai si "aude ecoul" acelei explozii atunci cand se "asculta" cu radiotelescoape ... sunt numai cateva din nenumaratele dovezi care sustin CLAR existenta Big Bangului
Sa stii ca eu nu neg Big Bangul. Dar intrebarea este: cine l-a provocat? Cine a stabilit legile fizicii? Oare s-au stabilit singure? Legile fizicii sunt prezente intr-un spatiu fizic. Oare inainte de Big Bang cum era ''vremea''? Orice cauza are si un efect. Big Bangul este efectul; cauza cine/care este?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Icon_minitimeDum Oct 09, 2011 4:23 pm

Mihai12 a scris:
Soimos a scris:
Nu stiam ca prostu de Becali este ateu ca mine ...ptr ca aveam impresia ca este credincios ca tine !
Nu mai tii minte ce am zis? Ca ateul si credinciosul sunt 2 parti ale aceleiasi monezi? 90% din ambele tabere habar nu au nimic de viata lor, ci se trezesc si ei vorbind ca sa nu taca.

Nu ti-am spus ca ce spune un credincios care se bazeaza pe ceva irational ... nu are nicio valoare !

Citat :

Soimos a scris:
Ma fraiere ... faptul ca tot Universul, inclusiv Pamantul si sistemul nostru solar se deplaseaza intr-o directie identica cu directiile rezultate de pe urma unei explozii ...fapt care se poate masura cu telescoape ...ba chiar se mai si "aude ecoul" acelei explozii atunci cand se "asculta" cu radiotelescoape ... sunt numai cateva din nenumaratele dovezi care sustin CLAR existenta Big Bangului
Sa stii ca eu nu neg Big Bangul. Dar intrebarea este: cine l-a provocat? Cine a stabilit legile fizicii? Oare s-au stabilit singure? Legile fizicii sunt prezente intr-un spatiu fizic. Oare inainte de Big Bang cum era ''vremea''? Orice cauza are si un efect. Big Bangul este efectul; cauza cine/care este?

Poi cam tot aia ce era inainte de Dumnezeu !

... dar te asigur ca in nici un caz nu era "dumnezeul" religiei crestine ...adica Yahwele care a postit-o (bineinteles cu Treimea din gasca lui) pe biata fata fosta odata ca niciodata virgina ...
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Icon_minitimeDum Oct 09, 2011 5:46 pm

Dar de unde stii tu ce era? Stii ceva, oamenii de stiinta de mana a doua, recunosc ca nu cunosc deloc acest detaliu asa cum nu cunosc nici cum a aparut viata. Ei macar sunt sinceri, dar tu nu
Sus In jos
Continut sponsorizat





Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?   Este bună sau rea legalizarea prostituţiei? - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Este bună sau rea legalizarea prostituţiei?
Sus 
Pagina 2 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Este buna pocainta ?
» Dumnezeu si Diavolul. Care este cel bun si care este cel rau?
» Cine este "seriosul" şi cine este "distratul" în polemica credinţei şi necredinţei?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Cultura, Loisir, Bla Bla :: Cafeneaua "La Sfanta Treime" :: Glume si sex-
Mergi direct la: