Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Plagiatul religios - Pagina 6 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Plagiatul religios - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Plagiatul religios - Pagina 6 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Plagiatul religios - Pagina 6 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Plagiatul religios - Pagina 6 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Plagiatul religios - Pagina 6 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Plagiatul religios - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Plagiatul religios - Pagina 6 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Plagiatul religios - Pagina 6 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Plagiatul religios

In jos 
+4
corneliugi
remussatala
H1perion
Alki
8 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
AutorMesaj
corneliugi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 410
Data de inscriere : 14/06/2009

Plagiatul religios - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Plagiatul religios - Pagina 6 Icon_minitimeVin Iul 10, 2009 8:33 pm

Citat :
... si pe care faptele "bisericii Sale" il demonstreaza ca fiind DRACU gol
Ce stii tu despre Biserica Lui? NIMIC insa vorbesti sa nu taci
Citat :
...ceea ce si recunoaste in Apoc.1.18
... Asta spune versul?...bietul de tine.El stapaneste totul,ma ignorantule.Dracul gol e cel ce baga virusi in tartacuta ta
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 302
Data de inscriere : 22/01/2009

Plagiatul religios - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Plagiatul religios - Pagina 6 Icon_minitimeVin Iul 10, 2009 8:37 pm

cornel , de ce nu imi raspunzi la intrebari , cumva nu sunt raspunsuri ? ..daca nu stii iti spun eu ..
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 410
Data de inscriere : 14/06/2009

Plagiatul religios - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Plagiatul religios - Pagina 6 Icon_minitimeVin Iul 10, 2009 8:52 pm

Citat :
H1perion a scris:
cornel , daca tu crezi ca religia ta este ce-a DREAPTA ? de ce provoaca atata haos in lume ? ca asa doreste jessus ? ia spunemi si mie , de ce religia ta a oprit evolutia omenirii cu 1000 de ani ? .. s-au de ce religia ta omora oamenii de stiinta , ii ardea pe rug .. sau mai nou spunemi si mie de ce religia ta nu doreste evolutie ci sa fii inapoiat ..
Asta nu este religia mea,asta NU ESTE ADEVARATA RELIGIE CERSTINA;SI ... HIPERION,INCEARCA SA TI CAUTI RASPUNSURILE SINGUR nu te increde in om .MATEI 15:14-cand un orb calauzeste pe un alt orb,vor cadea amandoi in groapa.
Citat :
"Citită cum trebuie, Biblia este cea mai puternică forţă pentru ateism concepută vreodată.” - Isaac Asimov" << asta iti spune ceva cornel ?
Binenteles ca mi spune si anume ca:daca cineva nu vrea sa creada adevarul nu l poti abliga sa creada,nici macar Dumnezeu nu l obliga
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 410
Data de inscriere : 14/06/2009

Plagiatul religios - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Plagiatul religios - Pagina 6 Icon_minitimeVin Iul 10, 2009 8:55 pm

Citat :
H1perion a scris:
cornel , de ce nu imi raspunzi la intrebari , cumva nu sunt raspunsuri ? ..daca nu stii iti spun eu ..
scuze am fost ocupat tocmai ti am raspuns de vre o doua minute
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 410
Data de inscriere : 14/06/2009

Plagiatul religios - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Plagiatul religios - Pagina 6 Icon_minitimeVin Iul 10, 2009 9:27 pm

Citat :
Ma ti-am zis sa nu te iei dupa romani ...adica dupa gasca de criminali ai lui Pavel ...ca aia au fost tocmai UCIGASII lui Isus ! ...tu pe astia ti-ai propus sa-i urmezi ?
Te pomenesti ca tu vrei mantuirea de la ucigasi si nu de la Isus!
Probabil ar trebui sa ma iau dupa soimos.Ma tu nu pricepi ca in Biblie nu exista MARCU,LUCA ,IOAN,TIMOTEI, PAVEL etc. ci doar Dumnezeu care a scris o(folosindu se de oameni)
Citat :
Vezi ca ai uitat sa imi raspunzi la intrebarile puse mai sus alea referitoare la cei doi Dumnezei ...si la care este de fapt Dumnezeul scripturilor ?!
Daca nu le intelegi mai citeste-le odata!
ba ti am raspuns,insa nu ai vazut tu,vrei sa ti mai scriu odata ?
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 302
Data de inscriere : 22/01/2009

Plagiatul religios - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Plagiatul religios - Pagina 6 Icon_minitimeVin Iul 10, 2009 9:29 pm

cornel.. tu crezi ca biblia a fost inspirata de DUMNEZEU ? ..
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 410
Data de inscriere : 14/06/2009

Plagiatul religios - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Plagiatul religios - Pagina 6 Icon_minitimeVin Iul 10, 2009 9:33 pm

H1perion a scris:
cornel.. tu crezi ca biblia a fost inspirata de DUMNEZEU ? ..
Da hiperion,cred ca Biblia este cuvantul Lui Dumnezeu
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Plagiatul religios - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Plagiatul religios - Pagina 6 Icon_minitimeSam Iul 11, 2009 7:12 am

Intelege-l Hippy ...pentru el Biblia comandata de Constantin ...este "cuvantul lui Dumnezeu" ...pentru ca si Constantin cel care si a ucis fratii, surorile si chiar proprii copii din sete de putere, fara sa mai amintim de cei care nu erau din familia sa ... este Dumnezeu cel Atotputernic ...ce e atat de greu de inteles?
Atotputernicia lui Constantin s-a extins nu numai in imperiul sau ...ba chiar si in ceruri si chiar asupra Timpului ...ptr ca vedem ca acolo si-a plantat un nou dumnzeu ...cica nascut el insusi din el insusi ...asta dupa ce a violat-o si a regulat-o pe mama sa!
Ce zici ...poti fi tu Hippy atat de chior ca sa nu observi ca e vorba de puteri divine? ...sau poti tu contesta ca nu e "lucratura" domnului ? ... mi de neoameni au regulat-o pe mama lor ...se spune ca si Constantin pe masa...dar nici unu nu s-a putut naste tot el insusi din acest incest ...pentru a reusi asa ceva trebuia sa fi DRACU in persoana ...adica ceea fraierii numesc Dumnezeu ...fraieri care desi STIU ca Biserica Domnului a ucis mai multi nevinovati decat lagarul de la Auschwitz ...ei il iubesc pe giganticul Criminal si considera probabil din lasitate ca trebui se i se VANDA lui pentru "viata vesnica" ... desi chiar "dumnezeul" lor recunoaste ca e stapanul IADULUI ...deci singurul loc unde pot primi "viata vesnica" e Iadul !
Ce sa-i faci ...respecta-le si tu optiunea ...e viata lor !

In rest ....fi linistit ...pentru orice om normal de pe planeta asta ...om care accepta REALITATEA, si NU este VANDUT Stapanului Iadului ... Biblia este doar un text insusit prin FURT INTELECTUAL de la o alta religie, text scos din contextul lui si pus sa serveasca cea mai mare EXCROCHERIE a istoriei!
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 302
Data de inscriere : 22/01/2009

Plagiatul religios - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Plagiatul religios - Pagina 6 Icon_minitimeSam Iul 11, 2009 10:33 am

cornel , tu spui ca este inspirata de dumnezeu , cum , i-au spus oamenilor in vise si ei au scris? corect.. asa , daca eram eu acum 1500 de ani .. si aveam vise de genul, si eu as scrie toate visele , si eu as creea o biblie , corect? daca in ziua de azi ..as avea vise ca dumnezeu imi spune diverse lucruri , si as scrie tot , si daca dumnezeu mi-ar spume sa ma feresc de religia crestina , si as scrie si asta , lumea mi-ar spune ca sunt nebun , gandestete si tu , s-au facut descoperiri care dovedesc ca a existat inca o civilizatie mult mai evoluata ca noi , si s-a distrus .. poate ca au existat 2-3 oameni , gandestete putin .. daca erau mult mai evoluati ca noi .. puteau controla diverse lucruri , cum sunt in ziua de azi .. parapsihologie, psihologie, paranormal ..si diverse chestii ..in care unii sunt al drq de experti ..e clar ca dupa ce ne autodistrugem o sa fie alta civilizatie , si SIGUR cu un alt DUMNEZEU , daca supravietuiesc eu , sau soimos ,sau altcnv , si civilizatie este mult evoluata ne putem considera DUMNEZEI , pentru ca .. aceea civilizatie care o sa apara , o sa apara de la 0 , ne evoluata .. cum a fost acum 2000 de ani ...gandestete ca in biblia ta SFANTA se vorbeste de inceput da .. intai se vorbeste de adam si eva .. si de la adam si eva , sare direct la o civilizatie cu DIVERSE RASE UMANE , cum ar fii NEGRII ,ASIATICI , NOI , CHINEZI , si alte rase..asta cum o explici .. daca , cauti am lasat un topic cu toata vrajeala cu adam si eva , tu nu poti intelege ca EVOLUTIA este baza omenirii , de ce religia crestina nu doreste EVOLUTIE , pentru a manipula si indoctrina FOOARTE usor omenirea , de ce religia crestina doreste PUTERE MONDIALA ..pentru a conduce la fel ca inainte , omorand orice om care descopera ceva ,arzandul pe rug , religia crestina are BOALA EXTREEM de mre pe francmasoni , DE CE ? pentru ca francmasoneria doreste EVOLUTIE .. pentru ca fracmasoneria a DAT jos de la putere RELIGIA , si acum religia baga vrajeli ca fracmasonii sunt de partea satanei ,cand lor le scapa esentialu , ca , chiar esi sunt de partea satanei , si iti explic si dc Wink
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 410
Localizare : transilvania
Puncte : 446
Data de inscriere : 14/06/2009

Plagiatul religios - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Plagiatul religios - Pagina 6 Icon_minitimeSam Iul 11, 2009 5:49 pm

Bibia este mult mai mult decat o simpla carte,h1perion,biblia poate schimba viata am vazut asta la altii si cunosc asta din experienta proprie,de aceia cred in ea ;asta ca sa nu ti mai insir toata istoria omenirii de pe paginile ei(cum Dumnezeu a profetit un lucru cu mult timp nainte de a se intampla,si cand spun asta ma refer la marile imperii mondiale si nu numai),aceasta carte arata inca din antichitate lucruri pe care stiinta le a descoperit mult mai tarziu,ca este o carte care si a dovedit acuratetea in ceea ce priveste popoare din antichitate despre care arheologii au spus mult timp ca nu au existat acele popoare etc,si ce sa ti mai spun ,de cand sunt crestin am auzit tot felul de pareri despre scriptura(pro si contra)pe care le am cercetat(si nu "A PROASTA")si niciodata nu am fost dezamagit,sau rusinat ca eu cred Biblia.Si crede ma daca nu ar fi o asa mare amenintare pentru satan(pentru ca asa cum ti am spus este mai mult decat o carte obisnuita)n ar avea si atata oponenta,indiferent de motivele pentru care ei i se opun.Iar la sfarsit o intrebare:cand a fost ultima oara cand ai dat de cineva care sa lupte cu atata orbire inpotriva lui Mos craciun daca nu e adevarata atunci de ce lupti inpotriva a ceva ce nu exista??.Ei spun"lupta mea este inpotriva acestei carti false pt ca in numele acestei carti s au facut multe crime odioase",dar nu este adevarat ei lupta inpotriva acestei CARTI pt ca este cuvantul lui Dumnezeu iar lumea il uraste pe Dumnezeu...aceia n au omorit pt ca asa le a spus Biblia sa fac, ci din contra,pentru a discredita Biblia
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier
H1perion


Numarul mesajelor : 302
Varsta : 30
Localizare : Vin la tine
Puncte : 309
Data de inscriere : 22/01/2009

Plagiatul religios - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Plagiatul religios - Pagina 6 Icon_minitimeSam Iul 11, 2009 6:57 pm

cornel , stii de ce religia cere JERTFA? ..sii app cornel , stii dc ateii nu sunt posedati si exorcizati ? .. poate nu o fii orice carte, dar gandestete ca , religia crestina a fost furata de la mozaici , unde dumnezeul lor CHIAR EXISTA si CHIAR FACEA MINUNI (ale lui moise) cand spun ca a fost furata de la mozaici , ma refer ca le-au furat scripturi , toate cele .. pentru ca constantin sa-si creeze o religie .. si pentru a conduce si pentru a avea puterea ..religia crestina este in foame mare dupa PUTERE , BANI ,CONDUCERE TOTALA , si de ce crezi ca jessus poate fii dumnezeul religiei voastre ,pentru ca el este IUDEU dumnezeul lui era Yahwe daca nu ma insel (nu-i asa soimos?)
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Plagiatul religios - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Plagiatul religios - Pagina 6 Icon_minitimeDum Iul 12, 2009 6:51 am

corneliugi a scris:
Bibia este mult mai mult decat o simpla carte,h1perion,biblia poate schimba viata am vazut asta la altii

Evident ...chiar si Mein Kampf sau Biblia lui Mao au schimbat multe vietii! ...de fapt asta este marele lor pericol ...si anume ca te pot indoctrina si scrinti la bibilica!
Omul nu se formeaza citind o carte ci prin ani lungi de EDUCATIE si INVATURA care au rolul de a te pregati ptr viata aceasta.
Cartile care te pregatesc ptr alta viata ar trebui interzise prin lege!
......
Citat :

(cum Dumnezeu a profetit un lucru cu mult timp nainte de a se intampla,si cand spun asta ma refer la marile imperii mondiale si nu numai),
Ce crezi tu ca e profetie sunt doar visele unor bieti pastori proiectate intr-un viitor la care visau.

Citat :

aceasta carte arata inca din antichitate lucruri pe care stiinta le a descoperit mult mai tarziu,
Asa a fost si cazul lui Jules Verne ...dar pe acela vad ca nu il considerati profet!
Cu alte cuvinte ...vorba a proasta ...adica aia din Biblie ....e muuuuuult mai putin insemnata decat stinta care a realizat practic ceea ce alti doar visau.
Iata in motiv sa ne indepartam de "cartea de vise" care niciodata nu a adus nimic in folosul omenirii ...si sa ne apropiem de stinta care ne mantuieste cu adevarat ...prin sfinti ca Fleming descoperitorul Penicilinei ... ca Bell cel cu telefonia, Marconii ca cel cu TV ca Siemens si Volta cei cu curentul electric ...si nu ca nu stiu care BOU biblic care voia sa isi macelareasca propriul fiu ca sa ne dovedeasca cat de prost si de fanatic este!

Citat :

niciodata nu am fost dezamagit,sau rusinat ca eu cred Biblia.
Nu te supara ...dar asta se datoreaza faptului ca esti INCONSTIENT ...si ca vietile a milioanelor de oameni care au fost ucise pe baza ei nu valoreaza ptr cei ca tine ...absolut nimic ...si asta e cea mai mare dovada de nesimtire care poate exista. Si asta face diferenta intre cei ca tine ,,,cei carora nu le pasa de nimic conform proverbului "porcului de rasa ...de nimic nu-i pasa" ...si cei ca mine care NU IARTA crimele ...nici atunci cand sunt facute pe baza "cuvantului Domnului" in numele domnului vostru cu coada si dintii manjiti de sange!

Citat :

Si crede ma daca nu ar fi o asa mare amenintare pentru satan(pentru ca asa cum ti am spus este mai mult decat o carte obisnuita)
Nu e nicio amenintare pentru satan ...caci satan exact prin Biblie lucreaza si isi motiveaza crimele ...ci este o amenintare tr oameni ...si asta ne-a dovedit-o 2000 de ani de istorie.

Citat :

.Ei spun"lupta mea este inpotriva acestei carti false pt ca in numele acestei carti s au facut multe crime odioase",dar nu este adevarat ...

Ce exemplu mai clar doriti ca acesta ...adica milioanele si milioanele crime executate de Biserica in numele Domnului pe baza Bibliei ...nu sunt recunoscute si sunt chiar combatute ca fiind inexistente!
Vedeti pana unde merge Minciuna cand e sustinuta de indoctrinare ...iti spune cu celmai nerusinat tupeu ca un Adevar dovedit si necontestat ba chiar exemplificat prin milioane de dovezi ...este minciuna !...iar "adevarul" lor din cer de care doar dracu care ii mana a mai auzit ...in rest nimeni ...si nici nu poate fi dovedit ...este "adevar divin"!

Sarmane amic cornel luigii ...zau ca mi-ar veni sa rad cand aud ce prosti debitezi ... daca nu ai fi un caz atat de trist de ratacire fata de realitate.

Vezi draga Hippy de ce nu e bine sa asculti de vocea aberatiei care iti impune sa intorci spatele realitatii si sa devii un jalnic VANDUT (ptr ca ei nu se daruiesc pe gratis ci ptr viata vesnica in iad, unde stapanul lor are cheile) inutil societatii si un pericol mai ales ptr proprii tai copii ptr ca ei sunt cei care isi nindobitocesc copiii si le fura de mici cel mai elementar drept natural ...dreptul de a gandi LIBER!


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Dum Iul 12, 2009 12:36 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 410
Localizare : transilvania
Puncte : 446
Data de inscriere : 14/06/2009

Plagiatul religios - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Plagiatul religios - Pagina 6 Icon_minitimeDum Iul 12, 2009 12:06 pm

Citat :
poate nu o fii orice carte, dar gandestete ca , religia crestina a fost furata de la mozaici , unde dumnezeul lor CHIAR EXISTA si CHIAR FACEA MINUNI (ale lui moise)
Tu chiar crezi ca Dumnezeul evreilor exista?daca da ma bucur,sincer,pentru ca nu l ai lasata pe soi-Mos sa te molipseasca in intregime (scuza ma ca ti spun asta insa asa denumim noi pocaiitii adevarul dovedit)


Ultima editare efectuata de catre corneliugi in Dum Iul 12, 2009 2:04 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 410
Localizare : transilvania
Puncte : 446
Data de inscriere : 14/06/2009

Plagiatul religios - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Plagiatul religios - Pagina 6 Icon_minitimeDum Iul 12, 2009 12:19 pm

,
Citat :
tu nu poti intelege ca EVOLUTIA este baza omenirii , de ce religia crestina nu doreste EVOLUTIE , pentru a manipula si indoctrina FOOARTE usor omenirea
dac ai sa te uiti in istorie ai sa vezi ca multe lucruri despre care s a crezut initial ca sunt bune sau corecte mai tarziu s a dovedit ca de fapt erau pe dos,muuuulte.Una dintre aceste teorii este evolutia care incepe sa scartaie din ce in ce mai tare.Crede ma,Biblia niciodata n a fost dovedita ca avand gresala...
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Plagiatul religios - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Plagiatul religios - Pagina 6 Icon_minitimeDum Iul 12, 2009 12:51 pm

corneliugi a scris:
,
Citat :
tu nu poti intelege ca EVOLUTIA este baza omenirii , de ce religia crestina nu doreste EVOLUTIE , pentru a manipula si indoctrina FOOARTE usor omenirea
dac ai sa te uiti in istorie ai sa vezi ca multe lucruri despre care s a crezut initial ca sunt bune sau corecte mai tarziu s a dovedit ca de fapt erau pe dos,muuuulte.Una dintre aceste teorii este evolutia care incepe sa scartaie din ce in ce mai tare.Crede ma,Biblia niciodata n a fost dovedita ca avand gresala...
Iti dai seama ce stie el luigii despre Istorie ...cand nici macar atata nu stie ca perioada pana la anii 1800 se numesc ani de obscurantism religios!

Evident ca pentru oameni ca Luigii a arde pe rug sute de mii de oameni si a ucide alte milioane .... cuBiblia in mana si in numele unui "dumnezeu" care a regulat-o pe muma-sa ca sa se nasca el insusi ca "om" ...este ceva pozitiv ...si chiar divin!

Dar ia spune tu Hippy ...a ucide in numele Domnului cu ajutorul unei religii care iti spala creierul intratat ca nu mai ai bunul simtz sa recunosti realitatea , o religie care bazata fiind pe minciuna care si azi se ocupa exclusiv de sarlatanii ... numite cica intermedieri divine "contra cost" ...in care costul este "ochii dracului" ... desi Isus ne invata clar ca Biserica de piatra nu e casa Domnului ci Casa Mamonei ... si ca cine doreste sa se roage sa se fereasca de temple ...caci Dumnezeu este in noi insine ...si noi prin iubire, suntem in El ....daca ar fi sa ne luam dupa ce ne invata Isus ...si nu sarlatanii vanduti Mamonei care servesc la doi stapani (banii si biserica)!

In concluzie draga Hippy ...oricum o intorci ...adica fie rational sau fie "urmand Calea lui Isus" ... nu ai ce sa cauti la biserica ...si nici sa dai citate din Testamentele lui Ion Bumbu si Pavel Scripcaru ...ca nu exista nici o dovada ca acestia au fost "Inspirati de Dumnezeu" ... dar o singura dovada extrem de clara ca i-a inspirat DRACU!
...si aia e ISTORIA!


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Dum Iul 12, 2009 3:30 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier
H1perion


Numarul mesajelor : 302
Varsta : 30
Localizare : Vin la tine
Puncte : 309
Data de inscriere : 22/01/2009

Plagiatul religios - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Plagiatul religios - Pagina 6 Icon_minitimeDum Iul 12, 2009 2:07 pm

ce dumnezeu moarte , ce dumnezeu cere jertfa pentru el ..ce dumnezeu doreste bani .. ce dumnezeu doreste manipulare ,ce dumnezeu doreste sa construiasca biserici pentru a atrage oite , ce dumnezeu trimite oameni in IAD ca nu crede in el ? .. ia spune-mi si mie cornel.. ce dumnezeu accepta puterea , cand el este DUMNEZEU ..
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 410
Localizare : transilvania
Puncte : 446
Data de inscriere : 14/06/2009

Plagiatul religios - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Plagiatul religios - Pagina 6 Icon_minitimeDum Iul 12, 2009 2:12 pm

Citat :
H1perion a scris:
ce dumnezeu moarte , ce dumnezeu cere jertfa pentru el ..ce dumnezeu doreste bani .. ce dumnezeu doreste manipulare ,ce dumnezeu doreste sa construiasca biserici pentru a atrage oite , ce dumnezeu trimite oameni in IAD ca nu crede in el ? .. ia spune-mi si mie cornel.. ce dumnezeu accepta puterea , cand el este DUMNEZEU ..
Un dumnezeu care are nevoie de puterea ta ala nu este dumnezeu,ai dreptate
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier
H1perion


Numarul mesajelor : 302
Varsta : 30
Localizare : Vin la tine
Puncte : 309
Data de inscriere : 22/01/2009

Plagiatul religios - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Plagiatul religios - Pagina 6 Icon_minitimeDum Iul 12, 2009 2:22 pm

pai si vezi cornel , ca religia crestina este o religie FALSA , ca religia crestina doreste PUTERE , si vrea sa obtina puterea prin numele DUmnezeului vostru .. si stii de ce doreste putere, pentru ca este obisnuita cu ea , pentru ca o data a avut PUTERE TOTALA , si le-au placut pentru ca au ucis , si si-au facut de cap pana cand a fost revolutie de la 1789 daca o stii cand religia crestina a cazut de la putere .. de asta doreste putere .. sa faca LEGEA cu numele dumnezeului vostru fals ..tu te gandesti putin cat a reusit sa faca religia crestina , ca a convins oamenii ca cineva acolo sus ii supravegheaza non-stop , 24/7 si daca nu faci ce doreste religia crestina .. te duci in IAD , asta cum vine , gandestete putin , ca sus nu este nimic , nici jos .. rai sau iad ,, bullshit .. tu esti dumnezeul tau .. jessus ,, bullshit , a murit .. si mort a ramas , si ia ghici unde s-a al vostru jesssu , in hell si acolo a ramas .. daca stai putin sa te gandeste religia este ce-a mai profitabila afacere , pentru ca religia nu plateste taxe , nu plateste nimic , doar ia bani cu nemiluita ...
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 410
Localizare : transilvania
Puncte : 446
Data de inscriere : 14/06/2009

Plagiatul religios - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Plagiatul religios - Pagina 6 Icon_minitimeLun Iul 13, 2009 1:50 pm

Citat :
Zau ca ma surprinzi nu doar prin "cultura ta" ci si prin cat de "logic" judeci!
Nu ti-am dat odata raspunsul ?
Pai nu ti-am explicat ca evangheliile apartin religiei mozaice din SECTA Nazariteanului si ulterior altele!
Crestinii falsi ...adica nu cei din secta mozaica ... ci cei din BISERICA .. adica apartinatori "noii religii crestine" cea infintata de criminalul Constantin au preluat unele evanghelii si le-au modificat ca sa corespunda minciunii lor ...iar ptr ca aceasta facatura mincinoasa trebuia sa aibe un nume ...i-au spus Biblie!
Nici macar nu o sa fac efortul sa ti raspund ... numai atat:Omule esti varza.
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier
H1perion


Numarul mesajelor : 302
Varsta : 30
Localizare : Vin la tine
Puncte : 309
Data de inscriere : 22/01/2009

Plagiatul religios - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Plagiatul religios - Pagina 6 Icon_minitimeLun Iul 13, 2009 2:20 pm

de ce sa fie varza corneliu ca iti spune adevarul ? .. tu crezi ca religia ta a fost din tot deauna ? ..tu crezi ca dumnezeul religiei tale este adevarat? .. astept raspuns ,si pe urma o sa iti raspund totul LOGIC poate te lamuresti Wink
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Plagiatul religios - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Plagiatul religios - Pagina 6 Icon_minitimeMar Iul 14, 2009 7:18 am

corneliugi a scris:
Citat :
Zau ca ma surprinzi nu doar prin "cultura ta" ci si prin cat de "logic" judeci!
Nu ti-am dat odata raspunsul ?
Pai nu ti-am explicat ca evangheliile apartin religiei mozaice din SECTA Nazariteanului si ulterior altele!
Crestinii falsi ...adica nu cei din secta mozaica ... ci cei din BISERICA .. adica apartinatori "noii religii crestine" cea infintata de criminalul Constantin au preluat unele evanghelii si le-au modificat ca sa corespunda minciunii lor ...iar ptr ca aceasta facatura mincinoasa trebuia sa aibe un nume ...i-au spus Biblie!
Nici macar nu o sa fac efortul sa ti raspund ... numai atat:Omule esti varza.
Oare de ce?
Pentru ca unu ca tine care nu cunoaste istoria nu STIE ce s-a intamplat in acele timpuri?

De unde sti tu ca cei care i-a inspirat pe Luca sau Marcu nu a fost chiar Diavolul?
Aveti niste dovezi cu peceti dumnezeisti prin care Dummnezeu recunoastea ca i-a inspirat El?

Pai tu nu sti cate milioane de crime s-au comis tocmai datorita "inspiratiei divine"?
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

Plagiatul religios - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Plagiatul religios - Pagina 6 Icon_minitimeMar Iul 14, 2009 8:26 am

tu sti ca si "vorba" ucide?

ca unii s-au folosit de textul Bibliei in numele religiei si au comis crime... e Biblia de vina?

sunt o gramada de Religii/ culte/ secte samd. care au ca baza Biblia, fiecare urmand intereselor lor.

numa ca mai sunt si altii care aduc acel Duh al scripturii in inima omului, fara imbrobodire.

aici e vorba de intelepciune... iar intelepciune este frica de Dumnezeu.
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier
H1perion


Numarul mesajelor : 302
Varsta : 30
Localizare : Vin la tine
Puncte : 309
Data de inscriere : 22/01/2009

Plagiatul religios - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Plagiatul religios - Pagina 6 Icon_minitimeMar Iul 14, 2009 10:41 am

este de vina religia .. si dumnezeul religiei ..care acel dumnezeu accepta jerta , si HAOS ..si ucidere in masa .. asta numesti tu religia crestina ? ASTA ESTE O RELIGIE??? nu pare.. cati oameni au fost arsi pe rug ,si ucisi in numele religie crestine.. ? stii ?? .. MILIOANE de oameni ! milioane de oameni care nu credeau in religia crestina au fost omorati , oamenii de stiinta care descopereau ceva UTIL in viata , ii ardea pe RUG , si stiii de ce ? ..
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Plagiatul religios - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Plagiatul religios - Pagina 6 Icon_minitimeMar Iul 14, 2009 7:49 pm

nelu a scris:
tu sti ca si "vorba" ucide?

ca unii s-au folosit de textul Bibliei in numele religiei si au comis crime... e Biblia de vina?
Da!
Pentru ca este conceputa de catre parintii bisericii si de seful lor Criminalu Costica ... ca un instrument de indobitocire control si mai ales ca scuza ptr a legitima crimele impotriva celor nu accepta sa fie VANGUTI!

Citat :


numa ca mai sunt si altii care aduc acel Duh al scripturii in inima omului, fara imbrobodire.

aici e vorba de intelepciune... iar intelepciune este frica de Dumnezeu.
Ce duh ...duhul unui furt intelectual preparat cu minciuni noi (NT) astfel ca sa corespunda scopului propus ...adica cel revelat de istorie ... MILIOANE DE CRIME!...si daca nu vezi FAPTELE ...si asculti doar cuvintele mieroase care iti fura mintile ...poti vorbi despre INTELEPCIUNE?
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 410
Localizare : transilvania
Puncte : 446
Data de inscriere : 14/06/2009

Plagiatul religios - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Plagiatul religios - Pagina 6 Icon_minitimeMar Iul 14, 2009 9:15 pm

Soimos a scris:
Pentru ca unu ca tine care nu cunoaste istoria nu STIE ce s-a intamplat in acele timpuri?
istoria are mai multe "variante"(cand spun variante nu ma refer la "izvoare" ci doar "variante "istorice,relatari) daca pot sa le spun asa ,nu de fiecare data aceleasi fapte istorice scrise de biruitori,se potrivesc cu cele scrise de biruiti,uneori mai este pe acolo si un "ALBITRU "adica ARBITRU care da versiunea mai obiectiva,asta in cazurile fericite.Ca sa poti spune ca "stii istorie" tre sa stii toate variantele;tu dragutule ,tot ce ai in capsorul ala al tau despre subiectul cu pricina este undeva foarte aproape de zero
Citat :
De unde sti tu ca cei care i-a inspirat pe Luca sau Marcu nu a fost chiar Diavolul?
DE AICI STIU:IOAN10:3-5 pana la urma nu i asa de rau sa fii oaie...nu i asa? .Pentru ca am launtrul meu ceva ce ma ajuta sa recunosc vocea pastorului cel bun
Citat :
Aveti niste dovezi cu peceti dumnezeisti prin care Dummnezeu recunoastea ca i-a inspirat El?
Bine'nteles ,si orice crestin adevarat cunoaste acea pecete cand o vede

Citat :
Pai tu nu sti cate milioane de crime s-au comis tocmai datorita "inspiratiei divine"?
Da asa e, s au comis si nimeni nu le poate nega ,insa nu de catre cei ce cunosteau "vocea pastorului "...


Ultima editare efectuata de catre corneliugi in Mar Iul 14, 2009 10:36 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier
H1perion


Numarul mesajelor : 302
Varsta : 30
Localizare : Vin la tine
Puncte : 309
Data de inscriere : 22/01/2009

Plagiatul religios - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Plagiatul religios - Pagina 6 Icon_minitimeMar Iul 14, 2009 10:20 pm

"vocea pastorului" , adica voi sunteti oitele lui .. ce voce a pastorului , tu vrei sa-mi spui mie ca tu ai auzit vocea pastorului .. sa fim seriosi .. religia omora oamenii care nu credeau in ea , si acceptau evolutia , ca sa nu evolueze planeta , ca sa nu isi dea seama ca religia este ceva FALS .. acum stii ? .. ei nu accepta evolutie , ei accepta oameni redusi mintal ca sa nu isi dea seama ca este RELIGIA acum stii cornel , ei accepta oameni ca tine , care cred intr-un om invizibil in CER .. si ne vede orice lucru facem PE FIECARE IN PARTE ! IN FIECARE SECUNDA ! .. asa ceva nici cel mai dumnezeu , dumnezeu nu o poate face .. si sa iti spun ceva , dumnezeul tau jessus era un om nu era un om EVOLUAT , era un om NORMAL , fara carte , fara chestii din-trastea pentru ca pe vrmea aceea nu existau , si pe orice prost puteai prostii...oamenii de atunci daca vedeau ceva , ciudat lor , li se parea ceva "SFANT" , spunemi si mie cornel..daca tu ai fii dumnezeu , si ai avea o religie , si oamenii credeau in tine , si tu CHIAR existai , tu ti-ai lasat conducatorii (popii) sa faca haos , si religia sa omoare oameni pentru ca nu doresc EVOLUTIE ? si omoara milioane de oameni .. TU AI ACCEPTA ASA CEVA??? nu cred Wink vezi cum nu exista dumnezeu , si sunt doar niste povesti , doar daca dumnezeul vostru nu este ceea ce pare , si el detine cheile iadului si ale mortii , ca de aceea dumnezeul tau doreste JERTFA !
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Plagiatul religios - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Plagiatul religios - Pagina 6 Icon_minitimeMier Iul 15, 2009 10:17 am

corneliugi a scris:
Soimos a scris:
Pentru ca unu ca tine care nu cunoaste istoria nu STIE ce s-a intamplat in acele timpuri?
istoria are mai multe "variante"(cand spun variante nu ma refer la "izvoare" ci doar "variante "istorice,relatari) .....
Poate imi zici si mie o "varianta" istorica in care nu biserica Romei ...(sti tu ...aia cu Biblia de care nici Isus nu a auzit ca la Roma a fost marsavita si nu la Ierusalim ... ) ..a comis acele milioane de crime ce se pun in carca bisericii ...ci chiar dracu in persoana (sa fie ala pe care voi il credeti Dumnezeu?)
Nu de alta dar Domnul Albitru care ne este un corect Arbitru este in pericol sa isi inghita fluierul cand vede ce prostii debitati!


Citat :
Citat :
De unde sti tu ca cei care i-a inspirat pe Luca sau Marcu nu a fost chiar Diavolul?
DE AICI STIU:IOAN10:3-5 pana la urma nu i asa de rau sa fii oaie...nu i asa? .Pentru ca am launtrul meu ceva ce ma ajuta sa recunosc vocea pastorului cel bun
M-ai omorat ...Biblia este adevarata pentru ca ..asa scrie in Biblie!]
Punct si liniste totala ...timp ptr reculegere...a murit ratiunea ...ucisa de credinta a proasta!
Citat :
Citat :
Aveti niste dovezi cu peceti dumnezeisti prin care Dummnezeu recunoastea ca i-a inspirat El?
Bine'nteles ,si orice crestin adevarat cunoaste acea pecete cand o vede
Zexe ... voi va recunoasteti ...dar nu dupa vre-o pecete divina pusa pe vre-un manuscris biblic ...ca sa vedem si noi ca este cuvantul Domnului si nu textul Dracului ... ci prin faptul ca v-a luat la toti dracu mintile (pentru voi ...ceea ce noi numim dracu este chiar dumnezeu ...adica ala care v-a pus sa ucideti in numele lui si pe baza "cuvantului sau scris" )si bateti campii de nu mai sunteti capabili sa ganditi liber !
Citat :

Citat :
Pai tu nu sti cate milioane de crime s-au comis tocmai datorita "inspiratiei divine"?
Da asa e, s au comis si nimeni nu le poate nega ,insa nu de catre cei ce cunosteau "vocea pastorului "...
Adica nu erau atat de oi ...ca voi ?
Pai Dumnezeu ala atotputernic de ce nu a oprit crimele ...sau macar sa-i fi pedepsitexemplar pe satrapi i care le-au comis?
Ba din contra vedem ca i-a rasplatit ...si aici ma refer la Dr. Menghele ..ingerul mortii de la Auschwitz ...cel care a ucis 4 milioane de oameni ...si a murit la 81 de ani intr-un orgasm cu o fata de 18 ani!

Sti de ce ...pentru ca era multumit de ce a vazut ...ptr ca el nu este Dumnezeu ...ci dracu care se pretinde a fi Dumnezeu ... si asta vedem clar ca spre deosebire de YHWH cel fara copii ...el are un fiu care s-a nascut el insusi ... reguland-o ca nenascut pe mama-sa ca sa se nasca tot el ...Christosu ...adica cel de care Dumnezeu ne previne inApocalipsa 12.12 ca vine azvarlit pe pamant ...

12. 12 De aceea
bucuraţi-vă, ceruri, şi voi cari locuiţi în ceruri! Vai de voi, pămînt
şi mare! Căci diavolul s-a pogorît la voi, cuprins de o mînie mare,
fiindcă ştie că are puţină vreme.

in Apocalipsa 22.16 ...ne spune chiar el diavolul cel azvarlit din ceruri adica Lucifer (Luceafarul) ca vine pe pamant si cine este el (Lucifer, adica steaua stralucitoare e diminetii (Venus Luceafarul Lucifer) ... si ptr ce vine el!

Apocalipsa 22 16 Eu, Isus,
am trimis pe îngerul Meu să vă adeverească aceste lucruri pentru
Biserici. Eu sunt Rădăcina şi Sămânţa lui David, Luceafărul strălucitor
de dimineaţă
Iata cine ii anunta venirea..adica cel insarcinat de el sa faca biserica sa:
2 Petru 1. 19 Şi avem
cuvântul prorociei făcut şi mai tare; la care bine faceţi că luaţi
aminte, ca la o lumină care străluceşte într-un loc întunecos, până se
va crăpa de ziuă şi va răsări luceafărul de dimineaţă în inimile
voastre.
Asta ca sa nu mai aveti dubii cui va inchinat ...si nici de ce el este si astazi in Iad ca si stapan ...si va asteapta pe voi VANDUTII ca sa va dea "viata vesnica" ...dar exact in Iad ... !Apocalipsa 1.18)
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 410
Localizare : transilvania
Puncte : 446
Data de inscriere : 14/06/2009

Plagiatul religios - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Plagiatul religios - Pagina 6 Icon_minitimeMier Iul 15, 2009 5:43 pm

Citat :
Poate imi zici si mie o "varianta" istorica in care nu biserica Romei ..a comis acele milioane de crime ce se pun in carca bisericii
Nati o buna ,am zis eu altceva?.Problema e la tine,cel ce nu face deosebirea intre bis romei si crestinism
Citat :
M-ai omorat ...Biblia este adevarata pentru ca ..asa scrie in Biblie!]
Nu e gresit deloc ce spui insa eu iti vorbeam despre ...dar mai bine citeste tu din nou ce ti spusei
Citat :
Pai Dumnezeu ala atotputernic de ce nu a oprit crimele ...sau macar sa-i fi pedepsit exemplar pe satrapii care le-au comis?
Ba satrapii aceia au fost pedepsiti,fiecare om care a trait vreodata o sa stea in fata tronului de judecata al lui Dumnezeu ,negresit
Citat :
Ba din contra vedem ca i-a rasplatit ...si aici ma refer la Dr. Menghele ..ingerul mortii de la Auschwitz ...cel care a ucis 4 milioane de oameni ...si a murit la 81 de ani intr-un orgasm cu o fata de 18 ani!
OK ,si spui ca a murit care-va-sa-zica ,asteapta si tu un pic si o sa vezi cat de bine i merge lui menghele
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier
H1perion


Numarul mesajelor : 302
Varsta : 30
Localizare : Vin la tine
Puncte : 309
Data de inscriere : 22/01/2009

Plagiatul religios - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Plagiatul religios - Pagina 6 Icon_minitimeMier Iul 15, 2009 7:39 pm

"Ba satrapii aceia au fost pedepsiti,fiecare om
care a trait vreodata o sa stea in fata tronului de judecata al lui
Dumnezeu ,negresit" de unde stii tu cornel ca stau acolo ? .. ai vazut tu cu ochii tai , tu nu intelegi ca NOI SUNTEM SINGURI ! .. nu exista nici un dumnezeu , ce a existat , a existat si SA DUS , nu stai nicaeri in fata nimanui cand mori , doar intrii intr-o alta lume , nu crezi ca este o coincidenta cand lumea spune , s-a dus pe lumea ce-a lalta ?.. dumnezeul religia nu EXISTA , ca daca ar fii existat si era asa de bun pe cat se spune nu ar mai fii religia crestina atat de DURA , si nu ar mai produce atata haos , ucideri in masa , doar daca DUMNEZEUL vostru nu este chiar dracu in persoana Wink .. si chiar este .. si o sa iti spun ceva FOOOARTE LOGIC
Sus In jos
corneliugi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 410
Localizare : transilvania
Puncte : 446
Data de inscriere : 14/06/2009

Plagiatul religios - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Plagiatul religios - Pagina 6 Icon_minitimeMier Iul 15, 2009 7:55 pm

Citat :
de unde stii tu cornel ca stau acolo ? .. ai vazut tu cu ochii tai
,
Citat :
cand mori , doar intrii intr-o alta lume
De unde stii tu hiperion...ai vazut cu ochii tai?Daca vrei sa spui ceva,cel putin ramai fidel principiilor dupa care te conduci...altfel unii ar crede ca nu prea au cu cine sta de vorba...
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier
H1perion


Numarul mesajelor : 302
Varsta : 30
Localizare : Vin la tine
Puncte : 309
Data de inscriere : 22/01/2009

Plagiatul religios - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Plagiatul religios - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Iul 16, 2009 8:32 am

dumnezeul religia nu EXISTA , ca daca ar fii
existat si era asa de bun pe cat se spune nu ar mai fii religia
crestina atat de DURA , si nu ar mai produce atata haos , ucideri in
masa , doar daca DUMNEZEUL vostru nu este chiar dracu in persoana Wink .. si chiar este .. si o sa iti spun ceva FOOOARTE LOGIC , asta de ce nu o comentezi cornel , pentru ca stii ca asa este? ..
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Plagiatul religios - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Plagiatul religios - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Iul 16, 2009 9:05 am

corneliugi a scris:
Citat :
Poate imi zici si mie o "varianta" istorica in care nu biserica Romei ..a comis acele milioane de crime ce se pun in carca bisericii
Nati o buna ,am zis eu altceva?.Problema e la tine,cel ce nu face deosebirea intre bis romei si crestinism
Ba din contra!
Tinand cont ca ceea ce voi numiti crestinism s-a nascut la Niceea adica in Imperiul Roman si sub Constantin .... ba chiar va calauziti dupa Biblie ...carte impusa de Imparatul criminal dupa dorinta sa... ma mir ca nu va dati seama ca de fapt voi sunteti ...vorba lui Eminescu... urmasii Romei ...niste rai si niste fameni ..de-i rusine omenirii sa va zica voua ...."
Tu crezi ca daca Luther a reformat rahatul crestin ...si voi neo-protestanti l-ati mai fiert odata ...crezi ca crestinismul a devenit atat de curat ca pana si Dumnezeul evreilor din ceruri a dezertat si a fugit la voi ...doar ptr ca ati impodobit rahatul unui imparat criminal care a interzis Adevaratul Crestinism ...adica cel ca SECTA a religiei mozaice? ?
Citat :
M-ai omorat ...Biblia este adevarata pentru ca ..asa scrie in Biblie!]
Nu e gresit deloc ce spui insa eu iti vorbeam despre ...dar mai bine citeste tu din nou ce ti spusei
Citat :
Pai Dumnezeu ala atotputernic de ce nu a oprit crimele ...sau macar sa-i fi pedepsit exemplar pe satrapii care le-au comis?
Ba satrapii aceia au fost pedepsiti,fiecare om care a trait vreodata o sa stea in fata tronului de judecata al lui Dumnezeu ,negresit
Citat :
Ba din contra vedem ca i-a rasplatit ...si aici ma refer la Dr. Menghele ..ingerul mortii de la Auschwitz ...cel care a ucis 4 milioane de oameni ...si a murit la 81 de ani intr-un orgasm cu o fata de 18 ani!
OK ,si spui ca a murit care-va-sa-zica ,asteapta si tu un pic si o sa vezi cat de bine i merge lui menghele[/quote]
Sus In jos
buburuzu
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 749
Localizare : ardeal
Puncte : 884
Data de inscriere : 13/12/2008

Plagiatul religios - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Plagiatul religios - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Iul 16, 2009 9:59 pm

[quote="Soimos"][quote="corneliugi"]
Soimos a scris:
Asta ca sa nu mai aveti dubii cui va inchinat ...si nici de ce el este si astazi in Iad ca si stapan ...si va asteapta pe voi VANDUTII ca sa va dea "viata vesnica" ...dar exact in Iad ... !Apocalipsa 1.18)


tu nu crezi despre o viata vesnica, dar ne spui de iad... mai sa fie!

si cum o sa fie in iad?
Sus In jos
H1perion
Lancier
Lancier
H1perion


Numarul mesajelor : 302
Varsta : 30
Localizare : Vin la tine
Puncte : 309
Data de inscriere : 22/01/2009

Plagiatul religios - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Plagiatul religios - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Iul 16, 2009 10:04 pm

nelu , io nu cred in rai si iad , este prea copilaresc Smile .. dar poti spune ca jessus al vostru detine cheile iadului , pentru ca sunt multe dovezi Smile si iti spun unele fooarte clare .. si care au o logica namaipomenita:)
Sus In jos
Continut sponsorizat





Plagiatul religios - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Plagiatul religios   Plagiatul religios - Pagina 6 Icon_minitime

Sus In jos
 
Plagiatul religios
Sus 
Pagina 6 din 10Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Ritualul religios

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Crestinismul-actorii principali :: Personajele religiilor-
Mergi direct la: