Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Intrebari si raspunsuri

In jos 
+17
melinda
Motanel
mctentis
Cyberman
livius
Mihai12
Black velvet
DRAGOS
Fernando
EmaLovesJesus
Apopii
buburuzu
H1perion
Avram
remussatala
corneliugi
Soimos
21 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18 ... 24  Urmatorul
AutorMesaj
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Icon_minitimeMar Aug 07, 2012 7:05 pm

Black velvet a scris:
Soimos a scris:
Poi cum sa traiesti daca ai murit?

Credinciosii spera ca o sa vina Isusul lor sa dea viata ciolanelor putrezite de mii de ani, dar cu mintea lor nelimitata in aberatii, ei pot concepe asta. grin

Isusul lor nu s-a putut salva nici pe el de la moarte, l-au batut in cuie niste mucosi, dar credinciosii spera ca o sa le dea lor viata vesnica hohot


Crestinilor li s-a deschis orizontul, ei pot sa inteleaga lucrarile duhovnicesti! Ce stiti voi, ateii?!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 896
Data de inscriere : 27/03/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Icon_minitimeMier Aug 08, 2012 9:23 pm

EmaLovesJesus a scris:
Crestinilor li s-a deschis orizontul, ei pot sa inteleaga lucrarile duhovnicesti! Ce stiti voi, ateii?!

Si care-s lucrarile astea? what Ca nu se vad pe nicaieri, te pomenesti ca sunt top secrets aratat cu degetul
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Icon_minitimeJoi Aug 09, 2012 1:47 pm

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Crestinilor li s-a deschis orizontul, ei pot sa inteleaga lucrarile duhovnicesti! Ce stiti voi, ateii?!

Si care-s lucrarile astea? what Ca nu se vad pe nicaieri, te pomenesti ca sunt top secrets aratat cu degetul


Sunt experiente pe care unii dintre noi le avem, dar voi nu vreti sa le credeti. Raspunsuri la rugaciuni, minuni.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Icon_minitimeJoi Aug 09, 2012 8:44 pm

EmaLovesJesus a scris:

Sunt experiente pe care unii dintre noi le avem, dar voi nu vreti sa le credeti. Raspunsuri la rugaciuni, minuni.

Eu te cred ca voi aveti experiente, toti oamenii au fel de fel de experiente, doar ca voi interpretati aceste lucruri firesti, punandu-le pe seama unei divinitati inexistente, ceea ce va scoate in afara rationalului si a firescului.


Si ca sa ma exprim in limbajul vostru religios, doar Diavolul incearca sa-l pacaleasca pe om aratandu-i lucruri ce tin de domeniul minunilor!
Uite ce poate sa faca din religiosi, daca i-ar prinde popa de la Tanacu pe colegii tai de secta, sigur i-ar exorciza!

Sus In jos
http://www.paganism.ro
Black velvet
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 896
Data de inscriere : 27/03/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Icon_minitimeJoi Aug 09, 2012 10:24 pm

Apopii a scris:

Eu te cred ca voi aveti experiente, toti oamenii au fel de fel de experiente, doar ca voi interpretati aceste lucruri firesti, punandu-le pe seama unei divinitati inexistente, ceea ce va scoate in afara rationalului si a firescului.

Experientele astea sunt obtinute prin autosugestie, la o autosugestionare mai puternica oamenii pot intra si intr-o stare asemanatoare transei, in care creierul incepe sa prinda posturi straine iar respectivii sa creada ca prin ei se manifesta chiar personajul de basm, numit dumnezeu grin

Indienii pentru a intra intr-o stare asemanatoare utilizau plante halucinogene si credeau ca vorbesc cu spiritele!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Icon_minitimeVin Aug 10, 2012 8:57 am

Apopii a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Sunt experiente pe care unii dintre noi le avem, dar voi nu vreti sa le credeti. Raspunsuri la rugaciuni, minuni.

Eu te cred ca voi aveti experiente, toti oamenii au fel de fel de experiente, doar ca voi interpretati aceste lucruri firesti, punandu-le pe seama unei divinitati inexistente, ceea ce va scoate in afara rationalului si a firescului.


Si ca sa ma exprim in limbajul vostru religios, doar Diavolul incearca sa-l pacaleasca pe om aratandu-i lucruri ce tin de domeniul minunilor!
Uite ce poate sa faca din religiosi, daca i-ar prinde popa de la Tanacu pe colegii tai de secta, sigur i-ar exorciza!



Deci sa inteleg ca tu crezi in existenta diavolului,dar nu a lui Dumnezeu?!*George Müller a fost un om al lui Dumnezeu care a experimentat din plin ce înseamnă puterea în rugăciune. Și-a pus toată încrederea în Dumnezeu crezînd că El poate să-i ofere tot ceea ce are nevoie în viață. Părăsit de toți în momentul cînd s-a întors la Domnul, a început să trăiască o viață din minuni și rugăciuni. După publicarea jurnalului său personal, dintre cele 50 000 de rugăciuni pe care le-a consemnat, s-au numărat nu mai puțin de 30 000 de rugăciuni ascultate în mai puțin de 24 de ore, iar restul au fost ascultate în timp. Lucrarea cea mai mare pe care a făcut-o a fost așa numitul „Miracol de la Bristol (click pentru a descărca | .PDF)”, un orfelinat pentru 2000 de copii unde se îngrijea de nevoile lor trupești și spirituale. De la 0 bani în buzunar, a ajuns să primească în urma rugăciunilor peste 75 milioane de lire în total, fără ca măcar să ceară vreodată acest lucru. George Müller, un om al rugăciunii, un om care s-a lăsat în totalitate în mîinile singurului ce poate face astfel de minuni și cu viața ta.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Icon_minitimeVin Aug 10, 2012 7:46 pm

EmaLovesJesus a scris:

Deci sa inteleg ca tu crezi in existenta diavolului,dar nu a lui Dumnezeu?!
Te-ai gandit vreodata ca s-ar putea sa fie una si aceeasi persoana?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Icon_minitimeSam Aug 11, 2012 9:06 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Deci sa inteleg ca tu crezi in existenta diavolului,dar nu a lui Dumnezeu?!
Te-ai gandit vreodata ca s-ar putea sa fie una si aceeasi persoana?

Este imposibil.Dumnezeu este bun,iar diavolul este rau.Dumnezeu ne vrea binele,iar satan raul.
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 896
Data de inscriere : 27/03/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Icon_minitimeSam Aug 11, 2012 9:22 pm

EmaLovesJesus a scris:

Este imposibil.Dumnezeu este bun,iar diavolul este rau.Dumnezeu ne vrea binele,iar satan raul.

Voi sunteti complet pe invers! doh Dumnezeu a ucis zeci de milioane de oameni, pe cand diavolul n-a ucis pe nimeni. De ce-l considerati voi bun pe un criminal?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Icon_minitimeDum Aug 12, 2012 9:55 am

Oamenii fac tot felul de lucruri în numele lui Dumnezeu şi al lui Iisus, lucruri pe care El nu le-a poruncit, nu le-a cerut, nu le-a aprobat şi nu le-a dorit. Oamenii fac ceea ce vor ei să facă, iar apoi caută modalităţi prin care să-şi justifice faptele.
Dumnezeu ştie ce i-a spus cuiva să facă şi ce nu i-a spus să facă, iar în final El va descoperi ceea ce a fost făcut conform voii Sale şi ceea ce a fost făcut conform voinţei, dorinţelor, poftei, lăcomiei şi răutăţii oamenilor.
Faptele oamenilor nu pot fi folosite drept scuză pentru a-L respinge pe Dumnezeu. Dumnezeu nu Se lasă înşelat. El este bun, perfect, drept, plin de milă, iubitor şi corect. Dacă cineva face ceva împotriva voinţei lui Dumnezeu, dar în numele Lui, nu putem pune acest lucru pe seama lui Dumnezeu. La urma urmei, El nu ne va permite acest lucru.
În cele din urmă, fiecare persoană va da socoteală înaintea lui Dumnezeu şi nu va fi loc de scuze sau justificări. Fie L-am căutat şi L-am lăsat pe Dumnezeu să ne transforme, fie nu L-am lăsat.
Dumnezeu va judeca fiecare persoană cu dreptate, va judeca intenţiile şi motivaţiile fiecărei inimi în parte.
Din Biblie…
„Orice cale i se pare dreaptă omului, dar Cel care cântăreşte inimile este Domnul” (Proverbe 21:2).
„Domnul îl încearcă pe cel drept, dar îi urăşte pe cel rău şi pe cel care iubeşte violenţa” (Psalmul 11:5).
„Să nu judecaţi nimic înainte de vreme, până va veni Domnul, care va scoate la lumină lucrurile ascunse ale întunericului şi va descoperi gândurile inimilor…” (1 Corinteni 4:5).
„El va judeca lumea în dreptate şi cu dreptate va împărţi El judecata pentru oameni” (Psalmul 9:Cool.
„El vine să judece pământul; El va judeca pământul cu dreptate şi popoarele cu nepărtinire” (Psalmul 98:9).
„Îi va judeca pe cei săraci cu dreptate şi va hotărî cu nepărtinire asupra celor întristaţi ai ţării; va lovi pământul cu toiagul gurii Lui şi-l va omorî pe cel rău cu suflarea buzelor Lui” (Isaia 11:4).
„El [Iisus] le-a zis: «Voi sunteţi cei care vă îndreptăţiţi înaintea oamenilor, dar Dumnezeu vă cunoaşte inimile; şi ceea ce este preţios între oameni este o urâciune înaintea lui Dumnezeu»” (Luca 16:15).
„Cuvântul lui Dumnezeu este viu şi lucrător, mai tăietor decât orice sabie cu două tăişuri; pătrunde până acolo că desparte sufletul şi duhul, încheieturile şi măduva şi judecă gândurile şi intenţiile inimii” (Evrei 4:12).
„Toate bisericile vor cunoaşte că Eu sunt Cel care cercetează minţile şi inimile. Şi-l voi răsplăti pe fiecare dintre voi după faptele lui” (Apocalipsa 2:23).
„Apoi am văzut un tron mare şi alb şi pe Cel care stătea pe el. Pământul şi cerul au fugit dinaintea Lui şi nu s-a mai găsit loc pentru ele. I-am văzut pe morţi, mici şi mari, stând în picioare înaintea lui Dumnezeu; şi nişte cărţi au fost deschise. Şi o altă carte a fost deschisă, care este cartea vieţii. Şi morţii au fost judecaţi după faptele lor, după lucrurile care erau scrise în acele cărţi. Marea i-a dat înapoi pe morţii care erau în ea, Moartea şi Locuinţa morţilor i-au dat înapoi pe morţii care erau în ele. Fiecare a fost judecat după faptele lui” (Apocalipsa 20:11-13)
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Icon_minitimeDum Aug 12, 2012 12:47 pm

EmaLovesJesus a scris:
Oamenii fac tot felul de lucruri în numele lui Dumnezeu şi al lui Iisus, lucruri pe care El nu le-a poruncit, nu le-a cerut, nu le-a aprobat şi nu le-a dorit. Oamenii fac ceea ce vor ei să facă, iar apoi caută modalităţi prin care să-şi justifice faptele.

Citeste si tu biblia si nu mai devia de la subiect!

Numai la potop a ucis cu manuta sa cea ”divina” grin zeci de milioane de oameni, inclusiv copii, prunci si femei insarcinate! Ce vina aveau toti astia? Doar vina ca voi aveti un dumnezeu descreierat, pe carte-l numiti bun si iubitor in lipsa voastra de discernamant dintre bine si rau?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Icon_minitimeMar Aug 14, 2012 1:11 pm

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Oamenii fac tot felul de lucruri în numele lui Dumnezeu şi al lui Iisus, lucruri pe care El nu le-a poruncit, nu le-a cerut, nu le-a aprobat şi nu le-a dorit. Oamenii fac ceea ce vor ei să facă, iar apoi caută modalităţi prin care să-şi justifice faptele.

Citeste si tu biblia si nu mai devia de la subiect!

Numai la potop a ucis cu manuta sa cea ”divina” grin zeci de milioane de oameni, inclusiv copii, prunci si femei insarcinate! Ce vina aveau toti astia? Doar vina ca voi aveti un dumnezeu descreierat, pe carte-l numiti bun si iubitor in lipsa voastra de discernamant dintre bine si rau?
Stai sa vezi cat de mare va fi numarul celor ce vor arde in iad,pentru ca au refuzat sa se pocaiasca si sa se intoarca la Dumnezeu care nu oboseste iertand!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Icon_minitimeMar Aug 14, 2012 3:57 pm

EmaLovesJesus a scris:
Stai sa vezi cat de mare va fi numarul celor ce vor arde in iad,pentru ca au refuzat sa se pocaiasca si sa se intoarca la Dumnezeu care nu oboseste iertand!

Saracutul de el Basketball daca e asa de iertator, de ce mai ajung oamenii in iad? hohot Daca e asa de iertator doh de ce a omorat toti copiii si pruncii la potop, de era sa piara rasa umana, doar ca i s-a nazarit lui ca oamenii sunt rai, nu cumva el i-a facut sa fie asa?

Ce religie aiurea, zau ca ti se apleaca atunci cand auzi ca mai sunt unii care inca mai cred in toate aiurelile astea... doh
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Icon_minitimeMier Aug 15, 2012 9:45 am

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Stai sa vezi cat de mare va fi numarul celor ce vor arde in iad,pentru ca au refuzat sa se pocaiasca si sa se intoarca la Dumnezeu care nu oboseste iertand!

Saracutul de el Basketball daca e asa de iertator, de ce mai ajung oamenii in iad? hohot Daca e asa de iertator doh de ce a omorat toti copiii si pruncii la potop, de era sa piara rasa umana, doar ca i s-a nazarit lui ca oamenii sunt rai, nu cumva el i-a facut sa fie asa?

Ce religie aiurea, zau ca ti se apleaca atunci cand auzi ca mai sunt unii care inca mai cred in toate aiurelile astea... doh

Chiar daca nu crezi,bunicul meu a vazut raiul si iadul.In iad a vazut-o pe mama lui care a fost din familie de boieri si era rea si orgolioasa.Ea se chinuia in iad si cand l-a vazut i-a spus:Liviule ce cauti aici,locul tau nu este aici.Doua saptamani bunicul a zacut la pat,iar dupa aceea s-a pocait.Desi in sat nu era biserica de pocaiti au mers la 30 de kilometri unde era o biserica acolo s-a botezat impreuna cu bunica mea.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Icon_minitimeJoi Aug 16, 2012 4:23 pm

EmaLovesJesus a scris:


Chiar daca nu crezi,bunicul meu a vazut raiul si iadul.
Vai de mine ...cum sa nu te cred, aiuriti smintiti exista si au fost de cand lumea.

Sper ca nu ne crezi atat de prosti incat sa ne luam dupa bunicul tau si sa neglijam ce zice Dumnezeu referitor la ceea ce ste dupa moarte?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Icon_minitimeDum Aug 19, 2012 8:39 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Chiar daca nu crezi,bunicul meu a vazut raiul si iadul.
Vai de mine ...cum sa nu te cred, aiuriti smintiti exista si au fost de cand lumea.

Sper ca nu ne crezi atat de prosti incat sa ne luam dupa bunicul tau si sa neglijam ce zice Dumnezeu referitor la ceea ce ste dupa moarte?


Tot ceea ce a vazut bunicul meu este in conformitate cu Sfanta Scriptura.Si el era un om sever si necredincios inainte de aceasta experienta! Ma rog sa ai si tu asemenea experiente care ti-ar putea schimba inima dintr-o inima de piatra sa iti faca o inima simtitoare, sensibila.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Icon_minitimeDum Aug 19, 2012 8:56 am

[quote="EmaLovesJesus"]

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Icon_minitimeDum Aug 19, 2012 12:08 pm

EmaLovesJesus a scris:

Tot ceea ce a vazut bunicul meu este in conformitate cu Sfanta Scriptura.Si el era un om sever si necredincios inainte de aceasta experienta! Ma rog sa ai si tu asemenea experiente care ti-ar putea schimba inima dintr-o inima de piatra sa iti faca o inima simtitoare, sensibila.
Da asa e... in conformitate cu sfanta scriptura furate de niste sarlatani de la niste rabini!
Exact ce am zis eu ...sunt plecati de acasa!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Icon_minitimeDum Aug 19, 2012 7:10 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Tot ceea ce a vazut bunicul meu este in conformitate cu Sfanta Scriptura.Si el era un om sever si necredincios inainte de aceasta experienta! Ma rog sa ai si tu asemenea experiente care ti-ar putea schimba inima dintr-o inima de piatra sa iti faca o inima simtitoare, sensibila.
Da asa e... in conformitate cu sfanta scriptura furate de niste sarlatani de la niste rabini!
Exact ce am zis eu ...sunt plecati de acasa!


Cel plecat de acasa esti tu.Am inteles ca nu locuiesti in Romania!Smile)
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Icon_minitimeMier Aug 22, 2012 9:24 pm

EmaLovesJesus a scris:
Cel plecat de acasa esti tu.

Ba tu, ba tu, sâc, sâc! hohot Cand iti da pauza de la gradinita, vii la mine sa-ti dau o bombonica, ca de la d-zeul tau nici ciu-ciu nu obtii, oricat ai sta in genunchi si te-ai ruga tavaleala Aaaa, poate-ti dau popii o farfurie de fasole, din an in pasti, ca sa nu te ingrasi hohot
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Icon_minitimeMier Aug 22, 2012 10:20 pm

EmaLovesJesus a scris:


Cel plecat de acasa esti tu.Am inteles ca nu locuiesti in Romania!Smile)

Poi tocmai de aia sunt acasa ptr ca nu sunt in Romania!
Daca eram acolo nu eram acasa la mine si la familia mea ci in antecamera Iadului !
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Icon_minitimeJoi Aug 23, 2012 9:02 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Cel plecat de acasa esti tu.Am inteles ca nu locuiesti in Romania!Smile)

Poi tocmai de aia sunt acasa ptr ca nu sunt in Romania!
Daca eram acolo nu eram acasa la mine si la familia mea ci in antecamera Iadului !

Si acolo sunt someri,boli,divorturi,suferinte.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Icon_minitimeJoi Aug 23, 2012 5:26 pm

Sunt si aici cele enumerate de tine, doar cu diferenta ca somerii primesc un ajutor mai mare ca salariile voastre,+ asistenta medicala gratuita + medicamente compensate , asa ca aici nu sufera decat prostii fara minte ptr ca ceilalti beneficiaza de posibilitatile cele mai avansate ale medicinei astfel incat chiar muribund sa fi ...nu suferi nimic ptr ca primesti calmante ptr durere!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Icon_minitimeJoi Aug 23, 2012 5:44 pm

Soimos a scris:
Sunt si aici cele enumerate de tine, doar cu diferenta ca somerii primesc un ajutor mai mare ca salariile voastre,+ asistenta medicala gratuita + medicamente compensate , asa ca aici nu sufera decat prostii fara minte ptr ca ceilalti beneficiaza de posibilitatile cele mai avansate ale medicinei astfel incat chiar muribund sa fi ...nu suferi nimic ptr ca primesti calmante ptr durere!


Si aici sunt oameni care beneficiaza de cele mai bune tratamente si facilitati!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Icon_minitimeSam Aug 25, 2012 7:26 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
Sunt si aici cele enumerate de tine, doar cu diferenta ca somerii primesc un ajutor mai mare ca salariile voastre,+ asistenta medicala gratuita + medicamente compensate , asa ca aici nu sufera decat prostii fara minte ptr ca ceilalti beneficiaza de posibilitatile cele mai avansate ale medicinei astfel incat chiar muribund sa fi ...nu suferi nimic ptr ca primesti calmante ptr durere!


Si aici sunt oameni care beneficiaza de cele mai bune tratamente si facilitati!
Da sunt si pe la voi catziva care traiesc ca in occident!
Altii au biserica si pe Dumnezeu si lasa totul in puterea lui.
Iar altii , si astia sunt cei mai multi, nu au nici bani ptr medicamente!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Icon_minitimeDum Aug 26, 2012 8:45 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
Sunt si aici cele enumerate de tine, doar cu diferenta ca somerii primesc un ajutor mai mare ca salariile voastre,+ asistenta medicala gratuita + medicamente compensate , asa ca aici nu sufera decat prostii fara minte ptr ca ceilalti beneficiaza de posibilitatile cele mai avansate ale medicinei astfel incat chiar muribund sa fi ...nu suferi nimic ptr ca primesti calmante ptr durere!


Si aici sunt oameni care beneficiaza de cele mai bune tratamente si facilitati!
Da sunt si pe la voi catziva care traiesc ca in occident!
Altii au biserica si pe Dumnezeu si lasa totul in puterea lui.
Iar altii , si astia sunt cei mai multi, nu au nici bani ptr medicamente!

Da,asa este ca peste tot!
Sus In jos
NICOLETA1980
Pedestras
Pedestras
NICOLETA1980


Numarul mesajelor : 94
Varsta : 43
Localizare : CALARASI
Puncte : 96
Data de inscriere : 24/08/2012

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Icon_minitimeLun Aug 27, 2012 2:21 pm


EmaLovesJesus, comenteaza-mi te rog textul urmator!
Te rog frumos!

Stricăciunea oamenilor.
1 Când au început oamenii să se înmulţească pe faţa pământului şi li s-au născut fete,
Gen 1.28;
2 fiii lui Dumnezeu au văzut că fetele oamenilor erau frumoase; şi din toate şi-au luat de neveste pe acelea pe care şi le-au ales.
Deut 7.3-4;
3 Atunci Domnul a zis: „Duhul Meu nu va rămâne pururi în om, căci şi omul nu este decât carne păcătoasă: totuşi zilele lui vor fi de o sută douăzeci de ani.”
Gal 5.10-17; 1Pet 3.19-20; Ps 78.39;
4 Uriaşii erau pe pământ în vremurile acelea şi chiar şi după ce s-au împreunat fiii lui Dumnezeu cu fetele oamenilor şi le-au născut ele copii: aceştia erau vitejii care au fost în vechime, oameni cu nume.
5 Domnul a văzut că răutatea omului era mare pe pământ şi că toate întocmirile gândurilor din inima lui erau îndreptate în fiecare zi numai spre rău.
Gen 8.21; Deut 29.19; Prov 6.18; Mat 15.19;
6 I-a părut rău Domnului că a făcut pe om pe pământ şi S-a mâhnit în inima Lui.
Num 23.19; 1Sam 15.11-29; 2Sam 24.16; Mal 3.6; Iac 1.17; Isa 63.10; Efes 4.30;
7 Şi Domnul a zis: „Am să şterg de pe faţa pământului pe omul pe care l-am făcut, de la om până la vite, până la târâtoare şi până la păsările cerului; căci Îmi pare rău că i-am făcut.”
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Icon_minitimeLun Aug 27, 2012 3:03 pm

Pana comenteaza Ema, am sa incerc eu un comentariu, dar nu neaparat si o explicatie...

In primul rand, aflam ca dumnezeu avea mai multi fii, deci Isus e un puradel facut mai la batranete... si cu o muritoare, deci nu unul pur sange ci un fel de semi-zeu!

In al doilea rand, cu cine a facut dumnezeu primii sai copii?

In al treilea rand, generatiile urmatoare de oameni, de dupa imperecherea cu fiii lui dumnezeu, au fost generatii atat de rele, incat dumnezeu s-a gandit sa le starpeasca de pe fata pamantului. Fii lui dumnezeu erau tot atat de rai ca si tatal lor, cel care omora oamenii dupa cum i se ridica lui, deci acestia au determinat rasa umana sa degenereze prin imperecherea cu ei.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Icon_minitimeLun Aug 27, 2012 7:50 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
Sunt si aici cele enumerate de tine, doar cu diferenta ca somerii primesc un ajutor mai mare ca salariile voastre,+ asistenta medicala gratuita + medicamente compensate , asa ca aici nu sufera decat prostii fara minte ptr ca ceilalti beneficiaza de posibilitatile cele mai avansate ale medicinei astfel incat chiar muribund sa fi ...nu suferi nimic ptr ca primesti calmante ptr durere!


Si aici sunt oameni care beneficiaza de cele mai bune tratamente si facilitati!
Da sunt si pe la voi catziva care traiesc ca in occident!
Altii au biserica si pe Dumnezeu si lasa totul in puterea lui.
Iar altii , si astia sunt cei mai multi, nu au nici bani ptr medicamente!

Da,asa este ca peste tot!

Ce vorbesti?????
Asta doar in mintea ta aberata de om care nu stie nimic dar crede totul a proasta!
In Germania nu exista DECAT medicamente compensate ptr toata lumea si bineinteles pentru copii gratuite.
Nu exista cuvantul NU ESTE medicamentul decat atunci cand este urmat de afirmatia ca pina dupa amiaza va fi si vi le trimitem acasa ca sa nu va deranjati!
Nu exista plata pentru nicio operatie cat de scumpa si cat de moderna, decat in cazul spitalelor de lux in care bogatanii nu vor sa imparta camera cu oamenii normali.
Nu mai vorbi prostii fara sa stii, pentru ca lumea normala din occident nu este tot aia cu Romania religioasa in proportie de 95% ...sau cu alte cuvinte populata de ignoranti!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Icon_minitimeMar Aug 28, 2012 8:51 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Da sunt si pe la voi catziva care traiesc ca in occident!
Altii au biserica si pe Dumnezeu si lasa totul in puterea lui.
Iar altii , si astia sunt cei mai multi, nu au nici bani ptr medicamente!

Da,asa este ca peste tot!

Ce vorbesti?????
Asta doar in mintea ta aberata de om care nu stie nimic dar crede totul a proasta!
In Germania nu exista DECAT medicamente compensate ptr toata lumea si bineinteles pentru copii gratuite.
Nu exista cuvantul NU ESTE medicamentul decat atunci cand este urmat de afirmatia ca pina dupa amiaza va fi si vi le trimitem acasa ca sa nu va deranjati!
Nu exista plata pentru nicio operatie cat de scumpa si cat de moderna, decat in cazul spitalelor de lux in care bogatanii nu vor sa imparta camera cu oamenii normali.
Nu mai vorbi prostii fara sa stii, pentru ca lumea normala din occident nu este tot aia cu Romania religioasa in proportie de 95% ...sau cu alte cuvinte populata de ignoranti!

Draga ,stai linistit ca eu am fost in Germania si in vizita si la lucru.Nu este atat de roz cum pretinzi.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Icon_minitimeMar Aug 28, 2012 10:38 am

EmaLovesJesus a scris:

Draga ,stai linistit ca eu am fost in Germania si in vizita si la lucru.Nu este atat de roz cum pretinzi.

Evident ca atunci cand vii din comuna primitiva in care ai terminat o scoala despre care chiar presedintele tarii spunea ca scoate numai tampiti si idioti, si te duci sa stergi curu plin de rahat al babelor paralizate sau demente din familiile sarace, nu este nimic pozitiv, dar asta nu inseamna ca acea baba nu avea asigurarea medicala asigurata, ci doar ca societatea nu isi permite sa trimita un ingrijitor pentru mai mult de 4 ore pe zi, in timp ce cei "cu studii superioare de sters curu ...chiar si cu diploma inutila) preseteaza servicii 24 de ore pe zi ptr o jumatate de salar cat il primeste o ingrijitoare care sta numai 4 ore!
Avanataj tu si familia ta ca nu muriti de foame in Romania !
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Icon_minitimeMar Aug 28, 2012 12:02 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Draga ,stai linistit ca eu am fost in Germania si in vizita si la lucru.Nu este atat de roz cum pretinzi.

Evident ca atunci cand vii din comuna primitiva in care ai terminat o scoala despre care chiar presedintele tarii spunea ca scoate numai tampiti si idioti, si te duci sa stergi curu plin de rahat al babelor paralizate sau demente din familiile sarace, nu este nimic pozitiv, dar asta nu inseamna ca acea baba nu avea asigurarea medicala asigurata, ci doar ca societatea nu isi permite sa trimita un ingrijitor pentru mai mult de 4 ore pe zi, in timp ce cei "cu studii superioare de sters curu ...chiar si cu diploma inutila) preseteaza servicii 24 de ore pe zi ptr o jumatate de salar cat il primeste o ingrijitoare care sta numai 4 ore!
Avanataj tu si familia ta ca nu muriti de foame in Romania !

Nu as cobori atat de mult incat sa sterg la fund babe!Am lucrat la o pizzerie,faceam salate cu tot felul de sosuri!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Icon_minitimeMier Aug 29, 2012 6:28 am

EmaLovesJesus a scris:


Nu as cobori atat de mult incat sa sterg la fund babe!Am lucrat la o pizzerie,faceam salate cu tot felul de sosuri!

Vai de tine si de capul tau aiurit de crestina "iubitoare de oameni"!

Sa ingrijesti un infirm inseamna pentru tine "sa te cobori"?

Chiar nu ti-e rusine sa faci o asemenea afirmatie sau nu realizezi ca esti cu adevarat inconstienta?

Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Icon_minitimeMier Aug 29, 2012 5:23 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Nu as cobori atat de mult incat sa sterg la fund babe!Am lucrat la o pizzerie,faceam salate cu tot felul de sosuri!

Vai de tine si de capul tau aiurit de crestina "iubitoare de oameni"!

Sa ingrijesti un infirm inseamna pentru tine "sa te cobori"?

Chiar nu ti-e rusine sa faci o asemenea afirmatie sau nu realizezi ca esti cu adevarat inconstienta?



Nu as face acest lucru pentru bani pentru ca nu duc lipsa.Dar,daca este nevoie de ajutorul meu,o fac cu placere!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Icon_minitime

Sus In jos
 
Intrebari si raspunsuri
Sus 
Pagina 12 din 24Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18 ... 24  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Intrebari si raspunsuri
» Noi si altii
» Intrebari cenzurate pe TPU

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Dialoguri :: Dueluri :: Dialog cu pocaitii ?-
Mergi direct la: