Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Despre Evanghelii - Pagina 3 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Despre Evanghelii - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Despre Evanghelii - Pagina 3 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Despre Evanghelii - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Despre Evanghelii - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Despre Evanghelii - Pagina 3 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Despre Evanghelii - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Despre Evanghelii - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Despre Evanghelii - Pagina 3 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Despre Evanghelii

In jos 
+2
Avram
Soimos
6 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre Evanghelii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Evanghelii   Despre Evanghelii - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iun 11, 2011 3:35 pm

GaSpAr a scris:
Soimos a scris:
Cred ca ai baut fotoghin de ai ajuns sa delirezi !
Arata-mi si mie un verset din Tanach in care este pomenit numele lui Isus
of of of, nu ai inteles la ce m-am referit. bineinteles ca este profetit si in VT venirea lui Iisus: Daniel 9:24-27, Miheia 5:1, Isaia 53: 5-10, Isaia 7:14,, dar eu nu la asta ma refeream.

Arata-mi un verset din Tanach in care este pomenit numele lui Isus!
Ce naiba nu intelegi romaneste?

Soimos a scris:
Citat :
Poi evident!
Ce valoare sa aibe ptr mine o carte pe baza careia s-au comis mai multe crime decat pe baza lui "Mein Kampf"
asta e maximul tau pe care il poti atinge? pe baza bibliei s-au comis multe crime, sau pe baza puterii? din contra aceasta biblie demasca raul, dovada fiind faptul ca nu a fost oferita publicului secole la rand

Ma FRAIERE ...(scuze ca ma adresez astfel dar vad ca nu pricepi ca ) NU E VORBA DE MINE ... ci de o realitate istorica !
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 850
Data de inscriere : 13/05/2011

Despre Evanghelii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Evanghelii   Despre Evanghelii - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iun 11, 2011 3:47 pm

Soimos a scris:
Arata-mi un verset din Tanach in care este pomenit numele lui Isus!
dar tu crezi ca este nevoie sa fie scris numele lui? se subintelege despre ce persoana este vorba chiar daca nu este scris numele ei.






Soimos a scris:
Ma FRAIERE ...(scuze ca ma adresez astfel dar vad ca nu pricepi ca ) NU E VORBA DE MINE ... ci de o realitate istorica
bai cacareaza, ce dracu nu intelegi, ca pe baza bibliei nu s-au comis crime. ii dureau pe ei fix in cur de biblie si de Iisus. ma iei pe mine realitatea istorica( rescrisa) filtreaza naibii toate informatiile nu le mai lua pe toate de bune.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre Evanghelii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Evanghelii   Despre Evanghelii - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iun 11, 2011 3:55 pm

[quote="GaSpAr"]
Soimos a scris:
Arata-mi un verset din Tanach in care este pomenit numele lui Isus!
dar tu crezi ca este nevoie sa fie scris numele lui?
Nu CRED ...sunt chiar convins ca trebuia sa fie scris numele lui Isus din moment ce Isus era cel prorocit!

Citat :

filtreaza naibii toate informatiile nu le mai lua pe toate de bune.
Prin care filtru ?
Filtrul Credintei a proasta ...adica cel urmat de tine ....sau cel al Cunosterii Rationale pe care tu il respingi?
Ca i-o fi durut in cur sau nu ...nu este important ...important este ca cea care a comis acele milioane de crime a fost Biserica lui Christos ...care avea ca si minciuna care ii legitima crimele ...scriptura numita BIBLIA!

Sau nu sti ca pe baza unui verset din Biblie au fost arse milioane de femei frumoase ca fiind vrajitoare?
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 850
Data de inscriere : 13/05/2011

Despre Evanghelii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Evanghelii   Despre Evanghelii - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iun 11, 2011 3:57 pm

Soimos a scris:
important este ca cea care a comis acele milioane de crime a fost Biserica lui Christos
aia nu era biserica lui Hristos ci a dumnezeului francmasonilor, ca si al tau bineinteles.
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 850
Data de inscriere : 13/05/2011

Despre Evanghelii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Evanghelii   Despre Evanghelii - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iun 11, 2011 4:00 pm

Soimos a scris:
Filtrul Credintei a proasta ...adica cel urmat de tine ....sau cel al Cunosterii Rationale pe care tu il respingi?
tu mai ai tupeu sa pretinzi ca filtrezi cu filtrul cunoasterii rationale ma dupa toate aberatiile spuse aici si metoda ta de a fugi de raspuns, aducand discutia la un nivel josnic, tipic tie? crezi ca eu sunt ca tine, sa inghit toate minciunile societatii de azi asa cum faci tu? o faceam inainte dar acum am devenit sceptic, analizez bine informatiile si de din cauza asta iti spun ca nu ai habar ce vorbesti.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre Evanghelii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Evanghelii   Despre Evanghelii - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iun 11, 2011 4:17 pm

GaSpAr a scris:
Soimos a scris:
Filtrul Credintei a proasta ...adica cel urmat de tine ....sau cel al Cunosterii Rationale pe care tu il respingi?
tu mai ai tupeu sa pretinzi ca filtrezi cu filtrul cunoasterii rationale ma dupa toate aberatiile spuse aici si metoda ta de a fugi de raspuns, aducand discutia la un nivel josnic, tipic tie?
Aberezi?
Pai nu tu esti cel care se bazeaza pe credinta si nu dai doi bani pe Cunoasterea Rationala?
Pai ce-ai patit ...te-a lovit amnezia sau numai functioneaza cerebelul tau de oita de turma?

Citat :
sa inghit toate minciunile societatii de azi asa cum faci tu?
Evident ca nu ...de asta si esti asa cum esti ...adica anormal ...sau mai exact unul carte a ramas cu mintea in comuna primitiva!

Citat :

o faceam inainte dar acum am devenit sceptic, analizez bine informatiile si de din cauza asta iti spun ca nu ai habar ce vorbesti.

Da informatiile alea cu Dumnezeul le anal-izezi tot asa cu curu?
Oare cand o sa incepi sa rationezi cu capul in loc sa ANAL-izezi cu curu?

Poi poate te hotaresti pina la urma sa ne spui si noua unde este CERUL ...ca sa stim si noi unde locuieste "Dumnezeul tau" ...si sa ne convingi si pe noi de faptul ca tu accepti numai "Informatii temeinic anal-izate!?

Sau esti sah - mat si te dai batut la acest capitol al CERULUI anal-izat cu kuru)
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 850
Data de inscriere : 13/05/2011

Despre Evanghelii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Evanghelii   Despre Evanghelii - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iun 11, 2011 4:27 pm


Soimos a scris:
Aberezi?
Pai nu tu esti cel care se bazeaza pe credinta si nu dai doi bani pe Cunoasterea Rationala?
credinta in Dumnezeu e una si cunoasterea rationala e alta. majoritatea mintilor luminate recunosteau existenta Dumnezeu asa ca afirmatia ta ca doar inteligentii nu cred in Dumnezeu nu valoreaza nici 2 parale



Soimos a scris:
Evident ca nu ...de asta si esti asa cum esti ...adica anormal ...sau mai exact unul carte a ramas cu mintea in comuna primitiva!
aaa, deci daca nu fac parte din turma de oi a zilelor noastre adica sclavii sistemului de azi/Matrixul, sunt anormal? mai bine asa anormal decat sclavul minciunii


Soimos a scris:
Poi p[ate te hotaresti pina la urma sane spui si noua unde e CERUL ...ca sa stim si noi unde locuieste "Dumnezeu"
Dumnezeu e pretutindeni, nu este loc unde el sa nu fie, doar in cei care il resping. iar CERUL are o alta semnificatie decat cea de azi. oamenii de atunci li se vorbeau in termenii intelesi de ei.



Soimos a scris:
Sau esti sah - mat si te dai batut la acest capitol
eu nu sunt sah-mat ci tu. partea proasta este nu este nevoie sa te faca cineva sah-mat deoarece te faci singur Wink
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre Evanghelii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Evanghelii   Despre Evanghelii - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iun 11, 2011 4:45 pm

GaSpAr a scris:

Soimos a scris:
Aberezi?
Pai nu tu esti cel care se bazeaza pe credinta si nu dai doi bani pe Cunoasterea Rationala?
credinta in Dumnezeu e una si cunoasterea rationala e alta.
Poi eu de cand iti zic asta si tot nu pricepi?
Credinta este MAI ALES ptr prosti si idioti ...iar Cunoasterea Rationala mai ales ptr cei care se straduiesc mult ca sa invete ...deci Cunoasterea Rationala este exclusa idiotilor ...motiv ptr care se pare ca nici tu nu o imbratisezi ci o respingi!



Citat :
mai bine asa anormal decat sclavul minciunii
Aiurezi?
Pai daca nu vrei sa fi sclavul minciunii ...dfe ce nu imbratisezi si tu Cunoasterea Rationala ...si tot o tii langa-balanga cu minciuna religioasa?



Citat :
Dumnezeu e pretutindeni, nu este loc unde el sa nu fie, doar in cei care il resping
Deci exista si in WC-urile publice ale unui targ de tara?
Pai atunci l-am vazut si eu ...colcaia pe un carnat intre doua somoioage de hartie de ziar!
Citat :

. iar CERUL are o alta semnificatie decat cea de azi. oamenii de atunci li se vorbeau in termenii intelesi de ei.
Poi parca ziceai ca iti selectezi atent informatiile ?
Acuma ce faci ... te kci pe "informatiile selectate"?

Pai daca nu esti Sah-Mat ..raspunde-mi unde este "cerul" in care locuieste Dumnezeu?

Sau "dumnezeul" tau este si el cu "o alta semnificatie decat cea de azi"?
Pa
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre Evanghelii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Evanghelii   Despre Evanghelii - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iun 11, 2011 4:49 pm

GaSpAr a scris:
Soimos a scris:
important este ca cea care a comis acele milioane de crime a fost Biserica lui Christos
aia nu era biserica lui Hristos ci a dumnezeului francmasonilor, ca si al tau bineinteles.
"Dumnezeul francmasonilor nu este Yahwe si cu atat mai putin Isus Christos ...ci este Marele Arhitect!

te pomenesti ca acum dupa ce te-am luminat in privinta Marelui Arhitect ...treci si tu la francmasonerie ptr ca si tu vorbeai de " miraculoasa perfectiune a creatiei"...nu?

Sau iti iei vorbele inapoi?
Cat despre mine ...fi linistit ...atata timp cat ma declar ATEU > ca nu cred nici in Marele Arhitect , deci nici mason nu pot fi ... !
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

Despre Evanghelii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Evanghelii   Despre Evanghelii - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iun 11, 2011 4:58 pm

eheheee sunt unii masoni care recunosc ca sunt masoni dar zic despre masonerie ca e ceva bun, iar unii care nu recunosc.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre Evanghelii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Evanghelii   Despre Evanghelii - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iun 11, 2011 5:04 pm

GaSpAr a scris:
eheheee sunt unii masoni care recunosc ca sunt masoni dar zic despre masonerie ca e ceva bun, iar unii care nu recunosc.
Iar nu intelegi!

Masoni cred in CREATIA unui Mare Arhitect ...pe cand un ateu nu crede in nimic ce nu este dovedit precum ca ar exista!

Eu de ex cred in Navigatorul care imi calauzeste drumurile ...sunt oare si eu tot un credincios ?


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Sam Iun 11, 2011 8:22 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

Despre Evanghelii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Evanghelii   Despre Evanghelii - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iun 11, 2011 5:12 pm

Soimos a scris:
GaSpAr a scris:
eheheee sunt unii masoni care recunosc ca sunt masoni dar zic despre masonerie ca e ceva bun, iar unii care nu recunosc.
Iar nu intelegi!

Masoni cred in CREATIA unui Mare Arhitect ...pe cand un ateu nu crede in nimic ce nu este dovedit precum ca ar exista!

Eu de ex cred in Navigatorul care imi calauzeste drumurile ...sunt oare si eu tot un credincios ?
stiu in ce cred masonii si ce nu cred ateii, dar eu nu pot fi sigur ca tu chiar esti ateu chiar daca o zici. asa cum si Corut ii ataca pe evrei dar le promoveaza sionismul, asa si tu te poti da ateu. este asa?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Despre Evanghelii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Evanghelii   Despre Evanghelii - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iun 11, 2011 6:22 pm

Soimos a scris:
Eu de ex cred in Navigatorul care imi calauzeste drumurile ...sunt oare si eu tot un credincios ?

Ar trebui facut un test:

In mijlocul desertului Sahara, lasat un credincios calauzit de Dumnezeu si un necredincios calauzit de GPS Laughing pentru a se constata care este calauzit mai bine catre iesirea din desert! Laughing Laughing Laughing

Oare se poate lua la intrecere un Dumnezeu atotputernic cu un micut GPS?
Sus In jos
http://www.paganism.ro
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

Despre Evanghelii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Evanghelii   Despre Evanghelii - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iun 11, 2011 6:55 pm

Apopii a scris:
Soimos a scris:
Eu de ex cred in Navigatorul care imi calauzeste drumurile ...sunt oare si eu tot un credincios ?

Ar trebui facut un test:

In mijlocul desertului Sahara, lasat un credincios calauzit de Dumnezeu si un necredincios calauzit de GPS Laughing pentru a se constata care este calauzit mai bine catre iesirea din desert! Laughing Laughing Laughing

Oare se poate lua la intrecere un Dumnezeu atotputernic cu un micut GPS?
mai ce spirituali suntem Very Happy dar de unde stii tu Apopii ca pe credincios( am scris ingrosat ca sa fac referire la un adevarat credincios, nu un fatarnic) nu il va calauzi Dumnezeu? ai facut deja testul si a iesit negativ?

PS: Soimos am rugamintea sa nu strici si subiectul asta Very Happy
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Despre Evanghelii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Evanghelii   Despre Evanghelii - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iun 11, 2011 7:27 pm

GaSpAr a scris:
dar de unde stii tu Apopii ca pe credincios( am scris ingrosat ca sa fac referire la un adevarat credincios, nu un fatarnic) nu il va calauzi Dumnezeu? ai facut deja testul si a iesit negativ

Mergi pe drum si vezi cu ochii tai, cati oameni folosesc GPS-ul si cati il folosesc pe Dumnezeu prin intersectii ca sa vada incotro sa mearga! Laughing Laughing Laughing
Sus In jos
http://www.paganism.ro
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

Despre Evanghelii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Evanghelii   Despre Evanghelii - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iun 11, 2011 7:28 pm

Apopii a scris:
GaSpAr a scris:
dar de unde stii tu Apopii ca pe credincios( am scris ingrosat ca sa fac referire la un adevarat credincios, nu un fatarnic) nu il va calauzi Dumnezeu? ai facut deja testul si a iesit negativ

Mergi pe drum si vezi cu ochii tai, cati oameni folosesc GPS-ul si cati il folosesc pe Dumnezeu prin intersectii ca sa vada incotro sa mearga! Laughing Laughing Laughing
lasa intersectiile, eu zic daca s-ar face acel test in desert.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Despre Evanghelii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Evanghelii   Despre Evanghelii - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iun 11, 2011 7:33 pm

GaSpAr a scris:
lasa intersectiile, eu zic daca s-ar face acel test in desert.

Atunci m-am gandit la desert, acum observ ca testul se poate face oriunde si oricand! In orice intersectie si la orice ora din zi sau din noapte!

Cititorii forumului pot si ei sa faca testul si apoi sa ne spuna si noua rezultatele!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

Despre Evanghelii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Evanghelii   Despre Evanghelii - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iun 11, 2011 7:35 pm

Apopii a scris:
GaSpAr a scris:
lasa intersectiile, eu zic daca s-ar face acel test in desert.

Atunci m-am gandit la desert, acum observ ca testul se poate face oriunde si oricand! In orice intersectie si la orice ora din zi sau din noapte!

Cititorii forumului pot si ei sa faca testul si apoi sa ne spuna si noua rezultatele!
prin intersectii nu te aflii in pericol, dar in desert da. Dumnezeu te ajuta cand ai nevoie chiar daca tu nu accepti asta
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Despre Evanghelii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Evanghelii   Despre Evanghelii - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iun 11, 2011 7:45 pm

GaSpAr a scris:
prin intersectii nu te aflii in pericol, dar in desert da. Dumnezeu te ajuta cand ai nevoie chiar daca tu nu accepti asta

Din punctul meu de vedere se poate face testul oriunde. Cu cat sunt mai dificile conditiile, cu atat mai bine! Dar daca e asa cum zici tu, GPS-ul este superior lui Dumnezeu, deoarece te ajuta oricand si cel mai important, in mod neconditionat!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

Despre Evanghelii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Evanghelii   Despre Evanghelii - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iun 11, 2011 7:55 pm

Apopii a scris:
GaSpAr a scris:
prin intersectii nu te aflii in pericol, dar in desert da. Dumnezeu te ajuta cand ai nevoie chiar daca tu nu accepti asta

Din punctul meu de vedere se poate face testul oriunde. Cu cat sunt mai dificile conditiile, cu atat mai bine! Dar daca e asa cum zici tu, GPS-ul este superior lui Dumnezeu, deoarece te ajuta oricand si cel mai important, in mod neconditionat!
stii vorba aia ca Dumnezeu nu iti baga traista. o sa te indrume, dar nu o sa apara si sa-ti dea o harta cu drumul de iesire din desert
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre Evanghelii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Evanghelii   Despre Evanghelii - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iun 11, 2011 8:24 pm

GaSpAr a scris:
prin intersectii nu te aflii in pericol, dar in desert da. Dumnezeu te ajuta cand ai nevoie chiar daca tu nu accepti asta
Dumnezeu te ajuta exact atata ...cat te ajuti tu singur!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

Despre Evanghelii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Evanghelii   Despre Evanghelii - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iun 11, 2011 8:30 pm

Soimos a scris:
GaSpAr a scris:
prin intersectii nu te aflii in pericol, dar in desert da. Dumnezeu te ajuta cand ai nevoie chiar daca tu nu accepti asta
Dumnezeu te ajuta exact atata ...cat te ajuti tu singur!
el iti arata usa, iar tu trebuie sa o deschizi. chiar daca nu simti el te ajuta.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre Evanghelii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Evanghelii   Despre Evanghelii - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iun 11, 2011 8:32 pm

GaSpAr a scris:
stii vorba aia ca Dumnezeu ITI DA, dar nu iti baga traista.
N-am auzit in viata mea o gogonie mai idioata decat asta!
Citat :

o sa te indrume,
Whaaat?
Cine sa ma indrume? ...."dumnezeul" crestinilor numit Isus alias Lucifer?

Pai singurul "ajutor" pe care il primesti de la Christos este ca iti deschide politicos Usa MORTII ...ca sa te invite in IAD, adica in imparatia ale carei chei se lauda singur ca le detine!

Citat :

dar nu o sa apara si sa-ti dea o harta cu drumul de iesire din desert
Pai ce o fi mai prost sau mai impotent decat un GPS de 100 EUR?

Pai decat sa ma inchin unui astfel de pitic de gradina cum te inchini tu, as prefera oricand un Navigator second Hand luat pe bani marunti!


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Sam Iun 11, 2011 8:35 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

Despre Evanghelii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Evanghelii   Despre Evanghelii - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iun 11, 2011 8:33 pm

iar ai inceput cu iad, cu Lucifer, las-o balta
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre Evanghelii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Evanghelii   Despre Evanghelii - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iun 11, 2011 8:40 pm

GaSpAr a scris:
... el iti arata usa, iar tu trebuie sa o deschizi. chiar daca nu simti el te ajuta.
Cine iti arata usa?
Ca zau ca nu m-am prins?
Dumnezeul crestin ala pe care credeti ca l-ati furat atunci cand ati furat scripturile religiei mozaice?

Tare slabi mai trebuie sa fiti la bibilica atunci cand credeti ca daca furati o carte scrisa de oameni ... furati si personajele din cer descrise in acea carte!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

Despre Evanghelii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Evanghelii   Despre Evanghelii - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iun 11, 2011 8:51 pm

aia cu usa era o metafora.

faza cu furatul dumnezeul furat ,e o tampenie scoasa de tine. nu a furat nimeni nimic, daca au ales sa creada in Yahweh nu inseamna furt. doamne ce nebunii iti mai ies din cap Smile))
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre Evanghelii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Evanghelii   Despre Evanghelii - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iun 11, 2011 9:08 pm

GaSpAr a scris:
aia cu usa era o metafora.
Poi evident!
Dar asta nu schimba sensul celor afirmate de el!

Citat :

faza cu furatul dumnezeul furat ,e o tampenie scoasa de tine. nu a furat nimeni nimic,
Cum nu ?
Religia crestina a furat scripturile Religiei Mozaice insusindu-le fara nici o "autorizatie divina" si scotandu-le din contextul original al acestei religii si schimbandu-le sensul in favoarea noii lor excrocherii!
Acest furt s-a petrecut atunci cand a fost interzisa prin amenintarea cu moartea a Sectei Nazariteanului (denumita in mod fals "primii crestini") pentru ca apartineau de religia mozaica si impunerea cu forta a Religiei de Stat numita si "religia crestina".

Citat :

daca au ales sa creada in Yahweh nu inseamna furt. doamne ce nebunii iti mai ies din cap Smile))
Yahwele religiei mozaice nici azi nu are fii ...si nici nu promite supusilor sai nici un rai si nici nu-i ameninta cu pedepsele din Iad !
Asa ca un fiu ori il ai ...ori nu-l ai ...nu se poate amandoua concomitenT ...ce ar fi sa-ti mai pui mintiuta la munca ...ca altfel putrezeste stand nefolosita!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

Despre Evanghelii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Evanghelii   Despre Evanghelii - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iun 11, 2011 9:11 pm

dar de unde stii ca nu s-a gandit sa faca un fiu? Laughing Laughing Laughing
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Despre Evanghelii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Evanghelii   Despre Evanghelii - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iun 11, 2011 9:15 pm

GaSpAr a scris:
dar de unde stii ca nu s-a gandit sa faca un fiu? Laughing Laughing Laughing
Pai e la mintea cocosului!
Daca voia un fiu ...isi putea fabrica unul din noroi, ca doar avea experienta ...si nu trebuia sa umble la curve !
Pai ce exemplu de moralitate da asta oamenilor?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Despre Evanghelii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre Evanghelii   Despre Evanghelii - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos
 
Despre Evanghelii
Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
 Subiecte similare
-
» Despre Evanghelii
» Despre Iad
» Despre profet

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: File din istoria crestinismului-
Mergi direct la: