Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Diverse... - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Diverse... - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Diverse... - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Diverse... - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Diverse... - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Diverse... - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Diverse... - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Diverse... - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Diverse... - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Diverse...

In jos 
+13
Cyberman
Rayna
Corinna
buburuza
Shaman
elvar
Black velvet
otilia
Zian
Soimos
Anticristul
buburuzu
Apopii
17 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Zian
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 214
Data de inscriere : 09/02/2010

Diverse... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...   Diverse... - Pagina 2 Icon_minitimeMier Feb 10, 2010 6:54 am

Herman, ti-a placut cadoul meu? Apasa acolo pe sageata si o sa vezi. Dar vezi sa nu te vada nevasta, ca te spune la rabin. Diverse... - Pagina 2 Icon_razz

Sa vii cu damigeana aia de productie proprie aici pe forum Diverse... - Pagina 2 Icon_cheers
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Diverse... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...   Diverse... - Pagina 2 Icon_minitimeLun Mar 01, 2010 6:00 am

O primavara fericita!

Diverse... - Pagina 2 Ghiocei
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Data de inscriere : 20/04/2008

Diverse... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...   Diverse... - Pagina 2 Icon_minitimeLun Mar 01, 2010 8:34 pm

Zian a scris:
Herman, ti-a placut cadoul meu? Apasa acolo pe sageata si o sa vezi. Dar vezi sa nu te vada nevasta, ca te spune la rabin. Diverse... - Pagina 2 Icon_razz

Sa vii cu damigeana aia de productie proprie aici pe forum Diverse... - Pagina 2 Icon_cheers
......................................
Eu nu sint nici egoist nici zgircit,dar cum sa procedez?
A stiti cum?
Cind treceti prin aeroportul Ben-Gurion,si faceti escala dati un telefon,e cu semnul anticristului la urma.si vin cu damigeana.
927504158666.Anticristul.Pe bune.Ca nu e farsa.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Data de inscriere : 20/04/2008

Diverse... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...   Diverse... - Pagina 2 Icon_minitimeLun Mar 01, 2010 8:35 pm

E abia 1 Martie si nu 1 Aprilie.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
otilia
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 05/02/2010

Diverse... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...   Diverse... - Pagina 2 Icon_minitimeLun Mar 01, 2010 9:52 pm

Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Diverse... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...   Diverse... - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 16, 2010 12:43 pm

Bine ai venit pe forum, Pagan14!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Diverse... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...   Diverse... - Pagina 2 Icon_minitimeLun Mar 29, 2010 7:14 pm

Marea mjaoritate a românilor ar spune DA, în cazul în care la noi în ţară s-ar organiza un referendum pe tema reintroducerii pedepsei cu moartea. 91% dintre români se declară de acord cu pedeapsa capitală.

Românii vor şi pedepsirea celor care comit infracţiuni în străinătate. 94% dintre români vor ca romii să-şi piardă cetăţenia română dacă săvârşesc astfel de fapte. Şi la fel ar trebui să se întâmple şi cu cei care cer autonomia ţinutului secuiesc.



88% dintre români ar vota pentru pedepsirea penală şi a celor care critică religia ortodoxă. Rezultate au apărut în urma unui studiu realizat luna aceasta de Asociaţia ProDemocraţia.


http://www.antena3.ro/stiri/romania/sondaj-prodemocratia-91-dintre-romani-de-acord-cu-pedeapsa-capitala_95771.html 
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Black velvet
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 896
Data de inscriere : 27/03/2010

Diverse... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...   Diverse... - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 30, 2010 5:37 am

Apopii a scris:

88% dintre români ar vota pentru pedepsirea penală şi a celor care critică religia ortodoxă.

"Conform recensământului din 2002, 18.806.428 de cetăţeni, reprezentând 86,8% din populaţie, s-au declarat ortodocşi" Wikipedia.

Cel putin ciudat acest studiu realizat de ProDemocratia... adica si cei de alta religie i-ar baga la puscarie pe cei ce critica ortodoxia? Hmmmm... aici miroase a manareala! In plus din 2002 si pana acum, numarul ortodocsilor a scazut destul de mult! Chiar si popii lor se plang ca oamenii au inceput sa cada in "necredinta", probabil le-au scazut incasarile si auditoriul cotizant!
Sus In jos
elvar
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 87
Data de inscriere : 04/05/2008

Diverse... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...   Diverse... - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 30, 2010 2:06 pm

Se pare ca e vorba de schimbul de generatii.
Cei tineri si mai umblati prin scoli nu mai pun botu la prostiile stravezii ale popilor!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Diverse... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...   Diverse... - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 31, 2010 9:19 pm

Apopii a scris:


88% dintre români ar vota pentru pedepsirea penală şi a celor care critică religia ortodoxă. Rezultate au apărut în urma unui studiu realizat luna aceasta de Asociaţia ProDemocraţia.


http://www.antena3.ro/stiri/romania/sondaj-prodemocratia-91-dintre-romani-de-acord-cu-pedeapsa-capitala_95771.html 
Asta ca sa vezi ce kkt le-a ramas in cap despre lectia lui Isus cu " iubirea crestina" sau cea cu "sa iti iubesti dusmanul ca pe tine insusti" !

Probabil ca astia cred ca Isus este Dracula !

..sau mai sti ..au ajuns aproape de adevar ... dar nu il rostesc ...ma refer la adevarul ca Christos este Diavolul !

Asta nu ptr ca asa zic eu din rautate ... ci ptr ca asa reiese din versetele biblice prezentate aici:

https://forum-anti-christi.forumgratuit.ro/despre-isus-f29/de-ce-este-isus-christos-lucifer-t219.htm
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Diverse... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...   Diverse... - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Apr 01, 2010 4:38 am

Soimos a scris:

Asta ca sa vezi ce kkt le-a ramas in cap despre lectia lui Isus cu " iubirea crestina" sau cea cu "sa iti iubesti dusmanul ca pe tine insusti" !

Daca dumnezeul lor omoara si ii indeamna si pe altii sa faca acelasi lucru... iubirea crestina nu poate fi decat ura si dispret! In plus hotia este ca la ea acasa!

"Deuteronomul - A cincea carte a lui Moise

33. Dar Domnul Dumnezeul nostru 1-a dat în mâinile noastre şi l-am bătut pe el şi pe fiii lui şi tot poporul lui.
34. În vremea aceea am luat toate cetăţile lui şi am nimicit toate cetăţile lui, bărbaţi, femei şi copii, şi n-am lăsat pe nimeni viu.
35. Numai vitele lor şi cele jefuite din cetăţile cuprinse de noi ni le-am luat."
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Zian
Lancier
Lancier
Zian


Numarul mesajelor : 214
Localizare : Bucuresti
Puncte : 258
Data de inscriere : 09/02/2010

Diverse... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...   Diverse... - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Apr 01, 2010 11:11 am

Ce idiotenii http://zergu-si-credinta.blogspot.com/ Face parte dintr-un grup de bloguri ale unor satanisti, precum Leviathan.....

(Mai sunt si altii pe Net asemanatori voua!)
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Diverse... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...   Diverse... - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Apr 01, 2010 11:56 am

Zian, nu suntem satanisti, chiar daca suntem antireligie!Satanismul provine din religia crestina, nu din ateism sau paganism! Voi l-ati inventat pe Satan iar acum suportati consecintele!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Shaman
Pedestras
Pedestras
Shaman


Numarul mesajelor : 22
Localizare : Unde mai urla lupii
Puncte : 22
Data de inscriere : 22/03/2010

Diverse... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...   Diverse... - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Apr 01, 2010 12:16 pm

Bine ai zis !
Cand un evreu citeste Noul Testament cred ca se strica de ras...De plans e ca nici in ziua de azi omenirea nu s-a vindecat de molima asta.Evreii stiu cat de usor de manipulat sunt crestinii ,conditionarea e perfecta in crestinism si au profitat si profita din plin de asta.
Cred ca sunt multi evrei care nu mai cred nici macar in iubitul lor YHWH ,si-au dat seama ca e un zeu abominabil si paranoic ,ca nu e creatorul Universului ci un parlit de Achron care si-a facut de cap pe Pamant cu niste maimute ... dovada ca de niste mii de ani nu a mai bantuit pe aici,fiind oprit probabil de 'niste Unii 'ceva mai normali la cap.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Diverse... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...   Diverse... - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Apr 01, 2010 12:25 pm

Shaman a scris:
Bine ai zis !
Cand un evreu citeste Noul Testament cred ca se strica de ras...De plans e ca nici in ziua de azi omenirea nu s-a vindecat de molima asta.Evreii stiu cat de usor de manipulat sunt crestinii ,conditionarea e perfecta in crestinism si au profitat si profita din plin de asta.
Cred ca sunt multi evrei care nu mai cred nici macar in iubitul lor YHWH ,si-au dat seama ca e un zeu abominabil si paranoic ,ca nu e creatorul Universului ci un parlit de Achron care si-a facut de cap pe Pamant cu niste maimute ... dovada ca de niste mii de ani nu a mai bantuit pe aici,fiind oprit probabil de 'niste Unii 'ceva mai normali la cap.
Da, ai remarcat corect aspectele esentiale ale manipularii oamenilor cu ajutorul religiei. Este posibil ca Yahwe sa nu fi bantuit niciodata pe aici, sa fie doar rodul imaginatiei sau a delirului mistic.
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Shaman
Pedestras
Pedestras
Shaman


Numarul mesajelor : 22
Localizare : Unde mai urla lupii
Puncte : 22
Data de inscriere : 22/03/2010

Diverse... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...   Diverse... - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Apr 01, 2010 1:15 pm

Eu nu sunt asa convins ca suntem singuri pe aici ,mai da -o dracu de imaginatie ca nu e chiar asa .Sunt dovezi in sensul asta ,nu intru in subiect.
Orice rahat de zeu- E.T. care avenit pe aici s-a intitulat Creator si Stapan ,era normal in stadiul evolutiv pe care il aveam acum mii de ani.
Terra e o mare gradina zoologica, un mare experiment .Cine nu e constient de asta e prins definitiv in MATRIX si aic,i in vibratie groasa ,si' acolo' in vibratie fina.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Diverse... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...   Diverse... - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Apr 01, 2010 1:49 pm

Shaman a scris:

Orice rahat de zeu- E.T. care avenit pe aici s-a intitulat Creator si Stapan ,era normal in stadiul evolutiv pe care il aveam acum mii de ani.
Eu nu te contrazic, deoarece nu am dovezi nici pro nici contra! Dar tu esti convins ca Moise a vorbit cu vreun E.T. atunci cand a primit cele 10 porunci si informatiile din Deuteronom?
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Diverse... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...   Diverse... - Pagina 2 Icon_minitimeVin Apr 02, 2010 6:01 am

Se poate sa fi vorbit cu un zeu ...dar tinand cont de faptul ca acel zeu era tufa ...o fi fost si prost ca o tufa din moment ce si-a copiat modelul de monoteism de la faraonul egiptean Akenathon.

Sar daca acel Zeu era tufa ...mai prost decat o tufa este Dumnezeul crestinilor cel care in total blocaj mental nu a reusit sa compuna macar o simpla fraza din scriptura si a furat si el textele de cronica scrise de clericii Marii Sinagogi si le -a vandut unor infantili lobotomizati ca find "cuvantul Domnului" uitand probabil sa adauge "cel prost" !
Sus In jos
Shaman
Pedestras
Pedestras
Shaman


Numarul mesajelor : 22
Localizare : Unde mai urla lupii
Puncte : 22
Data de inscriere : 22/03/2010

Diverse... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...   Diverse... - Pagina 2 Icon_minitimeVin Apr 02, 2010 6:14 am

Oare ce am putea spune mai mult?
1 poza valoreaza cat 1000 de cuvinte.
Daca sunt adevarate, pozele urmatoare vorbesc de la sine:
Diverse... - Pagina 2 Alien_AAtheory06_01

Marii zei martieni 6000 BC din Tassili Mountains

Diverse... - Pagina 2 Alien_AAtheory06_02
Diverse... - Pagina 2 Alien_AAtheory06_03

Desertul Sahara
Diverse... - Pagina 2 Alien_AAtheory06_04
North Africa

Diverse... - Pagina 2 Alien_AAtheory06_05
Sego Canyon, Utah, c. 5,500 BC
Diverse... - Pagina 2 Alien_AAtheory06_06

Val Comonica, Italy, c. 10,000 BC


Pe o catedrala din Salamanca, Spania (construita in 1102 e.n)





Diverse... - Pagina 2 Astro5

Diverse... - Pagina 2 Astro4
Pe tablitele sumeriene

Diverse... - Pagina 2 7235

Artefacte ceramice Jomon Jidai numite Dogu, de 6000 de ani.

Diverse... - Pagina 2 Dogujedi01


Diverse... - Pagina 2 Dogujedi1_copy

Observati asemanarile?

Diverse... - Pagina 2 Dogujedi2copy

Sau mai degraba cu aceste costume de scafandru moderne?


Diverse... - Pagina 2 Dogujedi3copy


Pictura antica pe pietre in Australia

Diverse... - Pagina 2 Old_grey%5B1%5D


Diverse... - Pagina 2 Austgrey%5B1%5D


Pictura din secolul 17


Diverse... - Pagina 2 Picanc01


Astronautul de 32m lungime descoperit in Peru de Eduardo Herran in 1982.




Diverse... - Pagina 2 Nazca15_03
Sculptura preistorica gasita intr-o pestera ecuadoriana


Diverse... - Pagina 2 Astro06


Diverse... - Pagina 2 0

Diverse... - Pagina 2 74158c3vlcsnap846

Diverse... - Pagina 2 4thqrzn

Diverse... - Pagina 2 303it0p



In India navele erau numite Vimane.


Diverse... - Pagina 2 Hieroplanes

Hieroglifele egiptene descriu aceleasi imagini in piatra.




Diverse... - Pagina 2 Madona2


Aceasta pictura se numeste "Madonna cu Saint Giovannino" de Domenico Ghirlandaio
(1449-1494)


Diverse... - Pagina 2 Maryufo2_compressed
Tapiterii din secolul 14. Ambele descriu viata Fecioarei Maria. Obiecte in forma de sapca pot fi vazute in ambele tapiterii. Ele se gasesc in Notre-Dame in Beaune, Burgandy.


Diverse... - Pagina 2 Ufoart09_compressed

Diverse... - Pagina 2 Panicale_compressed
Pictura de mai sus ii portretizeaza pe Iisus si Maria si sub ei sunt nori lenticulari. Pictura se numeste "Miracolul zapezii" si a fost picatata de Masolino Da Panicale (1383-1440) si poate fi gasita la biserica Santa Maria Maggiore, Florenta, Italia.




Diverse... - Pagina 2 Mediv_compressed
Picturi din secolul 15

Diverse... - Pagina 2 Ufocrociate_compressed


Diverse... - Pagina 2 Tebaide1_compressed
Pictura de mai sus este facuta de Paolo Uccello (1396-1475) Se poate observa un OZN in apropierea lui Iisus. Poate fi gasita la Academia din Florenta

Diverse... - Pagina 2 Crivell2_compressed

Pictura de mai sus este fauta de Carlo Crivelli (1430-1495) si se cheama " Buna vestire cu Sfantul Emidius" (1486) si poata fi gasita la National Gallery, London.

Diverse... - Pagina 2 Blowcri_compressed

Diverse... - Pagina 2 Moses_compressed

Pictura de mai sus este facuta pe lemn in apropierea castelului Conti Dotremond, Belgium.
Moise primeste tablitele si cateva obiecte pot fi vazute, in apropiere, pe cer.


Diverse... - Pagina 2 Rocket_compressed
Poza de mai sus este dintr-o carte numita Prodigiorum Ac Ostentorum Chronicon de Conrad Lycosthenes (1518-1561). Basel: Henricpteri, 1557. Ilustreaza aparitia unui OZN in Arabia in 1479. Cartea este detinuta de Australian Museum Research Library.



Diverse... - Pagina 2 Ufofleet_compressed
Pictura de mai sus se numeste "Adormirea fecioarei" de ANON. Pictata in 1490. Atentie la nori.


Diverse... - Pagina 2 Ufocoin_compressed

Aceasta este o medalie franceza care pare a comemora o aparitie
OZN de forma circulara in 1680.



Diverse... - Pagina 2 Ufo1-christ_compressed
Pictura de mai sus este facuta de Bonaventura Salimbeni si se numeste "Glorificarea Eucharistului", pictata in 1600. Observati obiectul care seamana cu satelitul Sputnik (primul satelit trimis in spatiu, de rusi, in 4 oct 1957). Pictura poate fi gasita in San Lorenzo in San Pietro.
SPUTNIK


Diverse... - Pagina 2 Sputnik-image-1


Diverse... - Pagina 2 Hamburg_compressed
Si mai multe roti! Aceasta imagine ilustreaza o priveliste cu OZN-uri deasupra Hamburgului, in Hamburg, Germany 4 November 1697. Obiectele au fost descrise ca fiind "doua roti stralucitoare"



Diverse... - Pagina 2 Deg2
Aceasta imagine este facuta de artistul flamand Aert De Gelder si se numeste "Botezul lui Hristos" si a fost pictata in 1710 si poate fi gasita la Fitzwilliam Musuem, Cambridge. Un obiect discoidal trimite niste raze stralucitoare catre Ioan Botezatorul si Iisus.

Diverse... - Pagina 2 Image320_compressed
Mai sus este o ilustrare a unei aparitii din 18 Aug 1783 la ora 21.45 la Castelul Windsor.
Imaginea a fost realizata de Thomas Sandby (un fondator al Royal Academy)si de fratele acestuia, Paul, ambii martori la eveniment.


Aceste imagini sunt din Kimberley, Australia. Sunt picturi din pesterile aborigenilor din australia, care au aprox 5000 de ani.
Diverse... - Pagina 2 Ovni6

Aceasta fresca are 1000 de ani vechime. Fotografia a fost facuta in canionul de 9 mile din Utah, SUA, care de fapt are 40 de mile lungime si contine peste 1000 de pietroglife create de diferite culturi stravechi, incluzand aici culturile Anasazi, Fremont & Ute. Aici putem spune ca se afla cea mai llunga galerie de arta din lume. Aceasta pictura pe piatra fost realizata de cultura Fremont.



Diverse... - Pagina 2 Ancientastronauts





Diverse... - Pagina 2 Prajna
Imaginea de mai sus vine dintr-un text antic din Orient numit Prajnâpârâmita - Suna.





Diverse... - Pagina 2 Prajna2






Diverse... - Pagina 2 Roma

Aceasta este o ilustrare renascentista a unei aparitii OZN in Roma, despre care se vorbeste in detaliu in cartea "Prodigiorum liber" de istoricul roman Julio Obsequens.



Pana si in Biblie se vorbeste de un posibil contact extraterestru cu pamantenii:


" Din ce în ce mai mulţi cercetători consideră că în Biblie au fost semnalate multe episoade de răpiri ale unor personaje biblice de către OZN-uri. Sfântul Prooroc Ilie Tesviteanul a fost, conform tradiţiei, înălţat şi el în cer. Citim în acest sens în Biblie: „Când Domnul a fost să-l ridice pe Ilie la Cer în vârtej de vânt [...] iată, un car de foc şi căi de foc i-au despărţit [...] şi Ilie s-a înălţat la cer într-un vârtej de vânt” (2 Regi, 2; 1-12). ''
Cred ca am dat un copy paste elocvent.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Diverse... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...   Diverse... - Pagina 2 Icon_minitimeVin Apr 02, 2010 8:02 am

Ai dat un citat desigur elocvent, mai sunt citate si din alte surse de ex din Rig Veda, la fel si imaginile postate de tine sunt deja celebre ... dar poate sunt doar niste premonitii ... sau asa cum zice Erich von Daniken .... "Amintiri din viitor"!
Sus In jos
Shaman
Pedestras
Pedestras
Shaman


Numarul mesajelor : 22
Localizare : Unde mai urla lupii
Puncte : 22
Data de inscriere : 22/03/2010

Diverse... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...   Diverse... - Pagina 2 Icon_minitimeVin Apr 02, 2010 10:50 am

Tot ceea ce ne inchipuim ca exista ,exista.
Imaginile astea nu sunt rodul imaginatiei .E prea mult.,sunt 'lucruri ' vazute de oameni si reproduse .PUNCT.
Si cum spun si iubitii nostrii spalati la creier :""Cine are ochi sa vada ,sa vada ....""
Mi se pare corect... Diverse... - Pagina 2 Icon_cool
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Diverse... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...   Diverse... - Pagina 2 Icon_minitimeVin Apr 02, 2010 11:14 am

Din punctul meu de vedere exista 3 variante:
1- Extraterestrii ne-au vizitat intr-adevar planeta si ne-au influentat dezvoltarea, din unele puncte de vedere in sens benefic, iar din altele in sens malefic.

2- Asa cum spunea si Soimos, unele persoane au avut viziuni din viitor si apoi le-au imortalizat in sculpturi, picturi si desene murale.

3- Oameni din viitor au reusit sa descopere calatoriile temporale si s-au folosit de ele pentru a influenta trecutul in sensul dorit de ei!

Shaman, chiar in dimineata asta ma gandeam sa postez fotografia cosmonautului de la Salamanca si ipotezele mele, de mai sus!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Shaman
Pedestras
Pedestras
Shaman


Numarul mesajelor : 22
Localizare : Unde mai urla lupii
Puncte : 22
Data de inscriere : 22/03/2010

Diverse... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...   Diverse... - Pagina 2 Icon_minitimeVin Apr 02, 2010 11:27 am

Diverse... - Pagina 2 Icon_biggrin Sincronicitate ! Asta cu viitorul e prea mult chiar si pentru imaginatie.
Hai sa fim realisti ,E.T. chiar exista ,ei reprezinta zeii, dumnezeii ,eroii civilzatori.Ei nu sunt nici buni ,nici rai in raport cu interesele pe care le au la un moment dat.
As fi foarte fericit sa stiu sigur ca nu exista zei ,ca nu exista o alta 'viata'si ca atunci cand mori chiar mori..Ar fi extraordinar de bine.
Se pare ca nu e asa. Asta e grav.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Diverse... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...   Diverse... - Pagina 2 Icon_minitimeVin Apr 02, 2010 11:48 am

Tu ne bagi in dilema !

Stim si noi cele pe care le afirmi tu ...chiar si in Geneza vedem ca e vorba despre "zei civilizatori"numiti in Biblie "Fii lui Dumnezeu" carora le-au placut fetele oamenilor ba chiar sunt si scrieri apocrife care pomenesc ca au facut cu ele uriasi ...nu neaparat in sens tridimensional ci ca avengura a personalitatii lor proeminente ...si unul dintre acestia cica ar fi Noe.

Problema este (in cazul meu) ca de mult nu mi-am mai batut demult capul cu aceasta tema si a ramas pe un loc secund.
Dar e bine ca tu o aduci din nou in discutie ...sper ca ceva mai modern explicata ...poate de ex ca ar fi vorba de o alta lume paralela cu aceasta a noastra sau cu dovezi despre descoperirea unor cadavre de extraterestrii sau altele mai noi ....mai ales ca nu demult Papa de la Roma a recunoscut existenta in Univers a unor fiinte asemenea omului ...si poate vrea sa le converteasca si pe acelea la crestinism, adica acum a venit randul cerului sa treaca de partea lui "dumnezeu" cel din ceruri!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Diverse... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...   Diverse... - Pagina 2 Icon_minitimeVin Apr 02, 2010 11:56 am

Shaman a scris:
E.T. chiar exista
Da, este o parere. Eu, asa cum am mai spus, nu neg existenta altor civilizatii in infinitul Univers, dar consider ca prezenta lor pe pamant este doar o ipoteza. Ma pune pe ganduri un singur lucru, asemanarea cu oamenii... Probabilitatea ca o alta civilizatie, din alt colt al galaxiei sa semene cu noi, este infima. In plus, echipamentul de cosmonauti pe care-l au seamana, pana la identificare, cu cel al oamenilor, nu ti se pare curios? Din acest punct de vedere, variantele 2 si 3 par mai veridice.
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Diverse... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...   Diverse... - Pagina 2 Icon_minitimeVin Apr 02, 2010 5:39 pm

Observatia pare cu atat mai pertinenta cu cat numai pe pamant sunt peste 1 milion de fiinte vii de specii diferite ... oare de ce sa nu semene extraterestrii cu greierii sau cu paduchii?
Sus In jos
Shaman
Pedestras
Pedestras
Shaman


Numarul mesajelor : 22
Localizare : Unde mai urla lupii
Puncte : 22
Data de inscriere : 22/03/2010

Diverse... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...   Diverse... - Pagina 2 Icon_minitimeVin Apr 02, 2010 6:33 pm

Diverse... - Pagina 2 ChnoubisYaldabaoth sau YHWH .Cu ce seamana ?Cu parazitii Go auld din banalul serial TV Star Gate.Sa nu spuneti ca e infantila comparatia.am o experinta de viata care imi spune ca nu exista coincidente.
De ce ne chinuim sa trezim 'pulimea'?
Am incercat ,99,9 % din adormiti prefera sa doarma ,nimeni nu vrea 'pastila albastra'.
Pana la urma au dreptate 'elitele',turmei ii trebuie pastor ,caini ,maciuca si cutit.
Cred ca din ce am zis pana acum v-a ati dat seama de modul in care vad eu lucrurile (Soimos si Apopii).
Pentru voi scriu ,si pentru altii care au ochii deschisi .
Avem multe de disecat,Crestinismul nu mai reprezinta o bariera pentru noi
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Diverse... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...   Diverse... - Pagina 2 Icon_minitimeVin Apr 02, 2010 6:40 pm

Shaman a scris:


Cred ca din ce am zis pana acum v-a ati dat seama de modul in care vad eu lucrurile (Soimos si Apopii).

Oarescat da ...si poti sa sti ca daca nu te combatem ...inseamna ca in mare masura iti impartasim punctele de vedere.
Altfel fi sigur ca erai tocat si macinat de mult
Citat :

Pentru voi scriu ,si pentru altii care au ochii deschisi .
Fi atunci binevenit alaturi de noi!

Citat :

Avem multe de disecat,Crestinismul nu mai reprezinta o bariera pentru noi
Problema e mai grea decat pare ...si cum zici nu e crestinismul problema ca acesta poate fi facut usor sah mat ...ci crestinii ...adica oamenii cu creierul lobotomizat ...si astia sunt fixisti rau de tot!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Diverse... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...   Diverse... - Pagina 2 Icon_minitimeVin Apr 02, 2010 6:56 pm

Shaman a scris:
nu exista coincidente.
Nici eu nu 'cred' in coincidente.

Shaman a scris:
Am incercat ,99,9 % din adormiti prefera sa doarma ,nimeni nu vrea 'pastila albastra'.
Stiu... dar perseverenta este precum apa, roade incet da' sigur!

Shaman a scris:
Pana la urma au dreptate 'elitele',turmei ii trebuie pastor ,caini ,maciuca si cutit.
Da, altfel nu se simt bine! Gandirea pentru turma este ceva malefic.
Sus In jos
http://www.paganism.ro
buburuza
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 106
Localizare : .........
Puncte : 146
Data de inscriere : 20/02/2010

Diverse... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...   Diverse... - Pagina 2 Icon_minitimeSam Apr 03, 2010 9:21 am

[quote="Apopii"]
Shaman a scris:

Da, altfel nu se simt bine! Gandirea pentru turma este ceva malefic.

vorba de nebun.

acum, dovedeste contrariul... cunosc savanti, doctori, ingineri, oameni de afaceri, profesori la facultati renumite samd... vrei sa spui ca, ei nu gandesc!? toti suntem o turma.

mai malefica gandire ca a ta, mei ApoSoiule, nu exista. Diverse... - Pagina 2 Icon_idea
Sus In jos
Zian
Lancier
Lancier
Zian


Numarul mesajelor : 214
Localizare : Bucuresti
Puncte : 258
Data de inscriere : 09/02/2010

Diverse... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...   Diverse... - Pagina 2 Icon_minitimeSam Apr 03, 2010 10:21 am

Madonna, partenera Francmasoneriei, a Iudeilor, a Reptilienilor, a Noii Ordini Mondiale, a Buletinelor 666, a Yoghinilor, a Darwiniştilor şi a altor duşmani imaginari ai curocefalilor

Diverse... - Pagina 2 Madonnacross746500

Curocefalii din Rusia
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Diverse... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...   Diverse... - Pagina 2 Icon_minitimeSam Apr 03, 2010 10:36 am

“Curocefalul” roman se considera (in mod eronat) crestin-ortodox, aceasta fiind prima sa caracteristica, de la care deriva majoritatea celorlalte atribute ale acestei creaturi. El admira biserica, o considera un pilon al moralitatii si un element de unitate nationala, tinde sa isi apare aceasta conceptie, chiar cu riscul de a cadea in sfera penibilului. Trebuie desigur inteles faptul ca aceasta fiinta se considera descendetul moral al sfintilor parinti, care, in opinia sa, bizara, sunt cu totii romani “intr-u” spirit."

Interesanta aceasta definitie a curocefalului, daca privim in jurul nostru ajungem la concluzia ca in Romania curocefalul este specia dominanta si aflata in varful lantului trofic. Imi pare rau pentru minoritatea romana ganditoare care este sufocata de acesti curocefali, as putea sa-i numesc chiar RAPTORI.

@buburuza sau buburuzu, dupa cum iti spui, de cand am intrat pe acest forum am incercat sa-ti inteleg logica si sa-ti raspund la postari, dar n-am la ce... apropo, faci parte din vreo secta de ai mintea asa imprastiata?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Diverse... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...   Diverse... - Pagina 2 Icon_minitimeSam Apr 03, 2010 4:02 pm

Zian a scris:
Madonna, partenera Francmasoneriei, a Iudeilor, a Reptilienilor, a Noii Ordini Mondiale, a Buletinelor 666, a Yoghinilor, a Darwiniştilor şi a altor duşmani imaginari ai curocefalilor

Curocefalii din Rusia

Mai Ziane ...ma bucur ca ti-ai revenit ... ca acum imi pare rau ca ti-am sarit la beregata .... si mai ales ne bucuram ca ne dai material de lectura de prima calitate
Sus In jos
Shaman
Pedestras
Pedestras
Shaman


Numarul mesajelor : 22
Localizare : Unde mai urla lupii
Puncte : 22
Data de inscriere : 22/03/2010

Diverse... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...   Diverse... - Pagina 2 Icon_minitimeLun Apr 05, 2010 3:37 pm

Si acum noi ce facem ? Luptam pentru desteptarea turmei ?
Mi se pare tentant si reversul ... Diverse... - Pagina 2 Icon_twisted
Un individ care crede nu are intrebari ,daca nu are intrebari nu cauta ,cum sa vi in intampinarea unui astel de specimen ?
Banuiesc ca 'trezeala 'nu o sa ajunga niciodata la o masa critica ,astfel incat sa produca schimbari majore.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Diverse... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diverse...   Diverse... - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Diverse...
Sus 
Pagina 2 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Diverse discutii
» Noi si altii
» Probleme diverse legate de religie si nu numai

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Cultura, Loisir, Bla Bla :: Cafeneaua "La Sfanta Treime" :: Cafeneaua "La Sfanta Treime"-
Mergi direct la: