Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Mormantul lui Isus la Talpiot? Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Mormantul lui Isus la Talpiot? Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Mormantul lui Isus la Talpiot? Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Mormantul lui Isus la Talpiot? Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Mormantul lui Isus la Talpiot? Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mormantul lui Isus la Talpiot? Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Mormantul lui Isus la Talpiot? Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Mormantul lui Isus la Talpiot? Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Mormantul lui Isus la Talpiot? Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Mormantul lui Isus la Talpiot?

In jos 
+3
Black velvet
buburuza
Soimos
7 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Mormantul lui Isus la Talpiot? Empty
MesajSubiect: Mormantul lui Isus la Talpiot?   Mormantul lui Isus la Talpiot? Icon_minitimeDum Apr 04, 2010 12:44 pm

In 1980 in Talpiot cam la 5 km de centrul vechi al Ierusalimului s-a descoperit un monument funerar care contine 10 schelete apartinand familiei lui Isus.
Dintre acestea 6 erau inscriptionate cu diverse taxte care au bagat in draci lumea religioasa mai ales ca unul din aceste schelete era inscriptionat in limba aramaica cu textul: "Yeshua bar Yehosef" adica "Isus fiul lui Iosef" iar altul cu textul Iuda fiul lui Isus si nparca nu ar fi destul langa scheletul lui Isus s-a descoperit unul de femeie inscriptionat cu Maria (probabil din Magdala) !!!!

Bomba in acesta descoperire nu consta numai in faptul ca se demonstreaza astfel ca Isus a fost insurat si a avut copii. ci mai ales ca nu a INVIAT ...si cu asta desfinteaza religia minciunii ...adica religia crestina!
Sus In jos
buburuza
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 106
Localizare : .........
Puncte : 146
Data de inscriere : 20/02/2010

Mormantul lui Isus la Talpiot? Empty
MesajSubiect: Re: Mormantul lui Isus la Talpiot?   Mormantul lui Isus la Talpiot? Icon_minitimeDum Apr 04, 2010 8:47 pm

mei, asta care crezi ca porcii zboara... ia spune, cum vei dovedii asta?

normal ca o sa spui, este demonstrat stintific. Mormantul lui Isus la Talpiot? Icon_biggrin
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Mormantul lui Isus la Talpiot? Empty
MesajSubiect: Re: Mormantul lui Isus la Talpiot?   Mormantul lui Isus la Talpiot? Icon_minitimeLun Apr 05, 2010 7:05 am

Cum dovedesc?

Exact asa cum dovediti si voi ca Isus, evident ca Duh, a pompat-o pe muma-sa si la urma s-a nascut tot el... sau ca a inviat acolo in iad unde a ajuns sa fie Stapan al cheilor Iadului.

Ce s-a intamplat cu voi ...vi s-a terminat credinta si ati inceput sa cautati dovezi stintifice?


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Joi Apr 15, 2010 7:22 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Mormantul lui Isus la Talpiot? Empty
MesajSubiect: Re: Mormantul lui Isus la Talpiot?   Mormantul lui Isus la Talpiot? Icon_minitimeJoi Apr 15, 2010 4:51 am

Soimos a scris:
In 1980 in Talpiot cam la 5 km de centrul vechi al Ierusalimului s-a descoperit un monument funerar care contine 10 schelete apartinand familiei lui Isus.

Am vazut documentarul pe "National Geographic". S-a ajuns la concluzia ca aprox. 1% din populatia de atunci a iudeilor indeplinea aceste conditii, deoarece aceste nume erau foarte comune! In acesta conjunctura, romanii puteau rastigni si mai multi Isusi in acelasi timp, concomitent cu invierea altora prin diverse locuri, iar altii puteau foarte bine sa propovaduiasca in continuare!
Sus In jos
evolutionista
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 11
Localizare : bigbang
Puncte : 31
Data de inscriere : 12/04/2010

Mormantul lui Isus la Talpiot? Empty
MesajSubiect: Re: Mormantul lui Isus la Talpiot?   Mormantul lui Isus la Talpiot? Icon_minitimeJoi Apr 15, 2010 6:25 am

Soimos a scris:
Cum dovedesc?

Exact asa cum dovediti si voi ca Isus, ca Duh, a pompat-o pe muma-sa si la urma s-a nascut tot el... sau ca a inviat acolo in iad unde a ajuns sa fie Stapan al cheilor Iadului.

oameni buni, priviti si va minunati... cata stiinta d-omle!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Mormantul lui Isus la Talpiot? Empty
MesajSubiect: Re: Mormantul lui Isus la Talpiot?   Mormantul lui Isus la Talpiot? Icon_minitimeJoi Apr 15, 2010 7:24 am

Pai asta nu e credinta?
Nu de alta dar nu am auzit nicio lege a fizicii in care daca pompezi duh sfant intr-o fecioara sa se nasca Dumnezei!

Minuni din acestea se intampla numai in credinta ...deci trimiterea ta la stiinta este gresita!
Sus In jos
evolutionista
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 11
Localizare : bigbang
Puncte : 31
Data de inscriere : 12/04/2010

Mormantul lui Isus la Talpiot? Empty
MesajSubiect: Re: Mormantul lui Isus la Talpiot?   Mormantul lui Isus la Talpiot? Icon_minitimeJoi Apr 15, 2010 7:36 am

Lumeeee, lumeeeee, i-auziti aici de luati niste reduceri .
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Mormantul lui Isus la Talpiot? Empty
MesajSubiect: Re: Mormantul lui Isus la Talpiot?   Mormantul lui Isus la Talpiot? Icon_minitimeJoi Apr 15, 2010 8:15 am

Ti se pare mai inteligenta varianta religioasa in care un duh(parte din treime) lasa gravida pe viitoarea sa mama ca sa se nasca el insusi (adica fara treime) adica tema sete despre "modul inteligent" in care Dumnezeu a renunta la presa de facut oameni din noroi si ravnind la corpul unei fete de 16 ani a hotarat sa isi foloseasca pompa din dotare pentru a o umfla cu Duh Sfant din care bineinteles ca sa va naste un copil ...dar nu sub forma de balonas umflat ...ci unul ca toti ceilalti copii ...care semana leit cu tatal sau ...adica cu el insusi !
Ma da mare mai e inteligenta bisericii voastre!
O fi si asta luata de la reduceri ? ...sau e luata a moca de la rampa de gunoi a spiritualitatii?
Sus In jos
totyo
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 256
Localizare : geea
Puncte : 317
Data de inscriere : 16/04/2010

Mormantul lui Isus la Talpiot? Empty
MesajSubiect: Re: Mormantul lui Isus la Talpiot?   Mormantul lui Isus la Talpiot? Icon_minitimeVin Apr 16, 2010 7:02 am

Ma mir cum de ti se pare tie asa de umitoare faza cu nasterea lui Dumnezeu auto-declansata.Eu unu cred ca e mai tampita faza
cu " noi ne tragem din parameci " decat ce ai zis tu.
Mai bine cred Biblia, asa cum o vezi tu...de-a moaca, un gunoi.Pana la urma cartile de "stiinta" spun basme la fel sau si mai teribile cu privire la :"de unde venim".Kent Hovind sau Charles Darwin, trebuie sa-i crezi pe-amandoi in ce le din urma.Deja s-a facut de-un cult cand am zis "trebuie sa-i crezi".Uite: stai tu cu "stiinta" ta ridicola si eu raman cu credinta mea "stupida".Si dupa ce-om da ortu' amandoi, sa vii pe la mine,daca-ti dai seama ca n-ai "disparut" si sa bem o cafea...daca poti si ai sa ma gasesti Mormantul lui Isus la Talpiot? Icon_biggrin Ce rau sunt :_X
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Mormantul lui Isus la Talpiot? Empty
MesajSubiect: Re: Mormantul lui Isus la Talpiot?   Mormantul lui Isus la Talpiot? Icon_minitimeVin Apr 16, 2010 9:35 am

totyo a scris:
Ma mir cum de ti se pare tie asa de umitoare faza cu nasterea lui Dumnezeu auto-declansata.Eu unu cred ca e mai tampita faza
cu " noi ne tragem din parameci " decat ce ai zis tu.
Dragutule ...nimeni nu se trage din "parameci" ci din parintii sai !
Faptul ca evolutia este o realitate a dus exact acolo unde omul si maimuta au un stramos comun iar omul a devenit om datorita faptului in care a inteles sa se raporteze la realitatea inconjuratoare, vezi cunoastere rationala, dezvoltarea comunicarii, transmiterea experientelor, creearea de instrumente si nu la sfarsit MUNCA.

Citat :

Mai bine cred Biblia, asa cum o vezi tu...de-a moaca, un gunoi.
Din p de v al documentarii istorice a unei realitati antice ...Biblia nu este gunoi ci o carte care isi are locul in biblioteca alaturi de Vede, De Confucius si altele.
Ea este gunoi doar ca sursa de invatatura in care cunoasterea e ajuns in era informatiei iar unii stau ancorati pe baza ei in primitivism dar si acela fals ...pentru ca desi se ghideaza dupa o carte primitiva doresc sa se bucure de avantajele multiple si incontestabile a erei informatiilor tocmai respingand in plan ideatic valabilitatea acelor informatii pe care ei totusi le folosesc ...exact asa ca tine care postezi folosindu-le si nu comunici prin rugaciuni sau alte bazaconii bazate pe credinta!

Citat :

"de unde venim".Kent Hovind sau Charles Darwin, trebuie sa-i crezi pe-amandoi in ce le din urma.
Noi nu credem asa a proasta pe nimeni, chiar si pe Darwin il acceptam doar pentru ca Cunoasterea Stiintifica a dovedit ca are dreptate ...si ca sa nu mai vorbesti prostii ...iti aduc aminte ca insasi biserica anglicana recunoaste teoriile evolutioniste lansate de Darwin fata de care si-a cerut scuze !

Citat :

.Uite: stai tu cu "stiinta" ta ridicola si eu raman cu credinta mea "stupida"
Pai vezi exact asta este diferenta imensa intre noi ... adica faptul ca eu STIU si tui doar CREZI
La "Eu Stiu" pot sa iti aduc argumentul ca Yahwe in religia sa originala adica Mozaica ...nu promite nimanui niciodata viata vesnica ... deci nici voi nu puteti beneficia de acest servis pentru ca minciuna din capul vostru nu va asigura nici voua viata vesnica ...dar va asigura dreptul de a traii si muri ca niste prosti!

Citat :

.Si dupa ce-om da ortu' amandoi, sa vii pe la mine,daca-ti dai seama ca n-ai "disparut" si sa bem o cafea...daca poti si ai sa ma gasesti Mormantul lui Isus la Talpiot? Icon_biggrin Ce rau sunt :_X
Esti mai degraba victima a minciunilor care ti s-au bagat in cap de catre niste parinti inconstienti.

Daca ai mai studia un pic si ai fi deschis catre cunoastere ai intelege ca si Isus nu si-a dat viata pentru spalarea pacatelor tale ...caci pacatele erau spalate conform cerintei lui Dumnezeu prin sangele animalelor sacrificate ritual ..iar Isus a murit doar ca sa salveze boii, vacile si bineinteles ovinele cu care recunoasteti ca aveti ceva in comun.
Isus inca in timpul vietii isi obliga ucenicii ca de Pesac(paste) sa nu ucida mieii cei atat de frumosi si nevinovati ci sa franga ritual o paine si sa guste vin, painea fiind rodul puterii divine !
Ce au inteles crestinii in idiotenia lor ?
Ca painea este trupul lui Isus si vinul sangele lui Isus si ca niste canibali ce sunt sa manance trupul lui Isus dar si sa sacrifice mielul de pasti!
Iata unde duce corcitura intre minciuna si idiotenie !

In concluzie ...tu ai muri la fel ca mne si oricare altul ...doar ca mori mai ignorant!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

Mormantul lui Isus la Talpiot? Empty
MesajSubiect: Re: Mormantul lui Isus la Talpiot?   Mormantul lui Isus la Talpiot? Icon_minitimeMier Iun 01, 2011 6:28 pm

aceasta descoperire nu a fost cumva facuta de regizorul James Cameron sau fac o confuzie?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Mormantul lui Isus la Talpiot? Empty
MesajSubiect: Re: Mormantul lui Isus la Talpiot?   Mormantul lui Isus la Talpiot? Icon_minitimeLun Iun 20, 2011 9:48 am

GaSpAr a scris:
aceasta descoperire nu a fost cumva facuta de regizorul James Cameron sau fac o confuzie?

Evident ca faci o confunzie ca doar nu James Cameron este autorul Evangheliei Ebionitilor ... si nici nu a venit sa impuna eucharistia pe care Isus a impus-o ucenicilor sa-i !

In Evanghelia Ebionitilor(apocrifa) Isus isi afirma misiunea : "Am venit sa opresc sacrificarile"

Acest adevar este recunoscut si de Papa Benedikt al XVI, In predica sa de Pasti din 05. 04.2007 in Roma, cand recunoaste deschis ca Isus a sarbatorit pastele fara a manca miel ... desi acesta sacrificiu ritual era unul pretins de Dumnezeul evreilor, ca rasplata ca i-a eliberat din robia egipteana!

Afirmatie repetata si aici:
Eu am venit sa curm sacrificile sangeroase (citat din Epiphanius, Panarion omnium haeresium 30, 16, 4-5,

Ptr cei interesati si cunoscatori ai limbii germane iata un link:

http://www.theologe.de/theologe7.htm#Opfer

Alte texte interesante pe aceasta linie:

Profetul Isaja 66, 3;
Cel ce junghie un bou şi în acelaşi timp omoară un om, cel ce jertfeşte o oaie şi în acelaşi timp rupe gâtul unui câine, cel ce aduce prinos şi în acelaşi timp aduce sânge de porc, cel ce aduce jertfă de tămâie şi în acelaşi timp se închină la idoli, - toţi aceştia şi-au ales căi nelegiuite şi în urâciunile lor trăieşte sufletul lor

Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

Mormantul lui Isus la Talpiot? Empty
MesajSubiect: Re: Mormantul lui Isus la Talpiot?   Mormantul lui Isus la Talpiot? Icon_minitimeLun Iun 20, 2011 12:21 pm



Soimos a scris:
Evident ca faci o confunzie ca doar nu James Cameron este autorul Evangheliei Ebionitilor
pai in articol parca era vorba de mormantul descoperit nu de evanghelia ebionitilor si de sacrificii.


Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Mormantul lui Isus la Talpiot? Empty
MesajSubiect: Re: Mormantul lui Isus la Talpiot?   Mormantul lui Isus la Talpiot? Icon_minitimeLun Iun 20, 2011 3:04 pm

Ah ...la asta te refereai?

Poi atunci sa-ti dau un link catre un articol despre mormantul de la Talpiot!

http://en.wikipedia.org/wiki/Talpiot_Tomb

si uite si o poza:Mormantul lui Isus la Talpiot? The_Talpiot_Tomb

sau si acest articol si multe altele sunt tot "scenariul" lui James Cameron?

de ex uite o lista cu niste amariti de profi universitari bine titrati care s-au ocupat mai pe larg de aceasta descoperire:

The list of scholars who signed the open letter's criticism included:

* Professor Jodi Magness, University of North Carolina at Chapel Hill
* Professor Eric M. Meyers, Duke University
* Choon-Leon Seow, Princeton Theological Seminary
* F.W. Dobbs-Allsopp, Princeton Theological Seminary
* Lee McDonald, Princeton Theological Seminary, visiting
* Rachel Hachlili, Haifa University
* Motti Aviam, University of Rochester
* Amos Kloner, Bar Ilan University
* Christopher Rollston, Emmanuel School of Religion
* Shimon Gibson, University of North Carolina at Charlotte
* Joe Zias, Science and Antiquity Group, Jerusalem
* Jonathan Price, Tel Aviv University
* C.D. Elledge, Gutavus Adolphus College
Joe Zias, Senior Curator of Archaeology/Anthropology for the Israel Antiquities Authority 1972-1997,
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

Mormantul lui Isus la Talpiot? Empty
MesajSubiect: Re: Mormantul lui Isus la Talpiot?   Mormantul lui Isus la Talpiot? Icon_minitimeLun Iun 20, 2011 3:11 pm

acele nume erau foarte raspandite in acele vremuri, asa ca acel mormant nu este nicio dovada cum ca Iisus ar fi murit si ingropat acolo.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Mormantul lui Isus la Talpiot? Empty
MesajSubiect: Re: Mormantul lui Isus la Talpiot?   Mormantul lui Isus la Talpiot? Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 2:44 pm

GaSpAr a scris:
acele nume erau foarte raspandite in acele vremuri, asa ca acel mormant nu este nicio dovada cum ca Iisus ar fi murit si ingropat acolo.
Ai dreptate!

Dar nu inteleg ce s-a intamplat cu tine de ti-ai pierdut credinta?

Pai atunci de ce nu mai crezi totul a proasta?
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

Mormantul lui Isus la Talpiot? Empty
MesajSubiect: Re: Mormantul lui Isus la Talpiot?   Mormantul lui Isus la Talpiot? Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 3:02 pm

Soimos a scris:
GaSpAr a scris:
acele nume erau foarte raspandite in acele vremuri, asa ca acel mormant nu este nicio dovada cum ca Iisus ar fi murit si ingropat acolo.
Ai dreptate!

Dar nu inteleg ce s-a intamplat cu tine de ti-ai pierdut credinta?

Pai atunci de ce nu mai crezi totul a proasta?
dc?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Mormantul lui Isus la Talpiot? Empty
MesajSubiect: Re: Mormantul lui Isus la Talpiot?   Mormantul lui Isus la Talpiot? Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 3:08 pm

GaSpAr a scris:
Soimos a scris:
GaSpAr a scris:
acele nume erau foarte raspandite in acele vremuri, asa ca acel mormant nu este nicio dovada cum ca Iisus ar fi murit si ingropat acolo.
Ai dreptate!

Dar nu inteleg ce s-a intamplat cu tine de ti-ai pierdut credinta?

Pai atunci de ce nu mai crezi totul a proasta?
dc?
Poi cum dc?
Poi vad ca nu crezi ca acolo este mormantul familiei lui Isus!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

Mormantul lui Isus la Talpiot? Empty
MesajSubiect: Re: Mormantul lui Isus la Talpiot?   Mormantul lui Isus la Talpiot? Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 3:17 pm

Soimos a scris:
GaSpAr a scris:
Soimos a scris:

Ai dreptate!

Dar nu inteleg ce s-a intamplat cu tine de ti-ai pierdut credinta?

Pai atunci de ce nu mai crezi totul a proasta?
dc?
Poi cum dc?
Poi vad ca nu crezi ca acolo este mormantul familiei lui Isus!
daca aveau aceleasi nume, nu inseamna ca era familia lui Iisus
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Mormantul lui Isus la Talpiot? Empty
MesajSubiect: Re: Mormantul lui Isus la Talpiot?   Mormantul lui Isus la Talpiot? Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 3:26 pm

GaSpAr a scris:
] daca aveau aceleasi nume, nu inseamna ca era familia lui Iisus
Pai evident ca nu!
Dar acest lucru este valabil doar in cazul oamenilor rationali ...adica nu si in cazul special al Credinciosilor care cred totul a proasta si au ca baza tocmai Irationalitatea!
Deci e cazul sa te hotaresti ...ori esti credincios ...ori esti rational ... ca nu este normal sa umblii cracanat cu un picior in credinta adica IRATIONALITATE si cu celalalt in rationalitate ...ca doar nu esti vre-un hermafrodit intelectual?
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

Mormantul lui Isus la Talpiot? Empty
MesajSubiect: Re: Mormantul lui Isus la Talpiot?   Mormantul lui Isus la Talpiot? Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 3:30 pm

Soimos a scris:
GaSpAr a scris:
] daca aveau aceleasi nume, nu inseamna ca era familia lui Iisus
Pai evident ca nu!
Dar acest lucru este valabil doar in cazul oamenilor rationali ...adica nu si in cazul special al Credinciosilor care cred totul a proasta si au ca baza tocmai Irationalitatea!
Deci e cazul sa te hotaresti ...ori esti credincios ...ori esti rational ... ca nu este normal sa umblii cracanat cu un picior in credinta adica IRATIONALITATE si cu celalalt in rationalitate ...ca doar nu esti vre-un hermafrodit intelectual?
in ce cred credinciosii?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Mormantul lui Isus la Talpiot? Empty
MesajSubiect: Re: Mormantul lui Isus la Talpiot?   Mormantul lui Isus la Talpiot? Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 3:37 pm

Asta-i culmea!

Pai nu cred in acel King - Kong care l-a creat pe om dupa chipul si asemanarea sa ...de a iesit bietu om asemanator in proportie de 98,7 % cu o maimuta primata!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

Mormantul lui Isus la Talpiot? Empty
MesajSubiect: Re: Mormantul lui Isus la Talpiot?   Mormantul lui Isus la Talpiot? Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 3:42 pm

Soimos a scris:
Asta-i culmea!

Pai nu cred in acel King - Kong care l-a creat pe om dupa chipul si asemanarea sa ...de a iesit bietu om asemanator in proportie de 98,7 % cu o maimuta primata!
acuma daca tu ai stramos, maimuta, nu este vina mea.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Mormantul lui Isus la Talpiot? Empty
MesajSubiect: Re: Mormantul lui Isus la Talpiot?   Mormantul lui Isus la Talpiot? Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 3:46 pm

GaSpAr a scris:
Soimos a scris:
Asta-i culmea!

Pai nu cred in acel King - Kong care l-a creat pe om dupa chipul si asemanarea sa ...de a iesit bietu om asemanator in proportie de 98,7 % cu o maimuta primata!
acuma daca tu ai stramos, maimuta, nu este vina mea.
Asta nu este nicio rusine ptr ca eu am evoluat!

Mai rau este in cazul tau ca tu esti modelat de Marele Mester din NOROI ...adica materialul din care se face si oala de noapte ...si toti stiu clar de tot ca nici noroiul si nici oala de noapte nu pot evolua!

Asa ca nu-mi ramane decat sa te compatimesc pentru soarta trista de a fi condamnat pe veci sa ramai "inteligent" ca o .... oala de noapte!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

Mormantul lui Isus la Talpiot? Empty
MesajSubiect: Re: Mormantul lui Isus la Talpiot?   Mormantul lui Isus la Talpiot? Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 3:49 pm

ai evoluat? =)))))))))))))))))) mai sincer nu se vede.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Mormantul lui Isus la Talpiot? Empty
MesajSubiect: Re: Mormantul lui Isus la Talpiot?   Mormantul lui Isus la Talpiot? Icon_minitime

Sus In jos
 
Mormantul lui Isus la Talpiot?
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Isus= Saracie
» Isus nu a inviat ...
» Procesul lui Isus

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Crestinismul-actorii principali :: Despre Isus-
Mergi direct la: