Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Mormantul lui Isus la Talpiot? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Mormantul lui Isus la Talpiot? - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Mormantul lui Isus la Talpiot? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Mormantul lui Isus la Talpiot? - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Mormantul lui Isus la Talpiot? - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Mormantul lui Isus la Talpiot? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Mormantul lui Isus la Talpiot? - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Mormantul lui Isus la Talpiot? - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Mormantul lui Isus la Talpiot? - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Mormantul lui Isus la Talpiot?

In jos 
+3
Black velvet
buburuza
Soimos
7 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
GaSpAr
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 850
Data de inscriere : 13/05/2011

Mormantul lui Isus la Talpiot? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mormantul lui Isus la Talpiot?   Mormantul lui Isus la Talpiot? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 3:02 pm

Soimos a scris:
GaSpAr a scris:
acele nume erau foarte raspandite in acele vremuri, asa ca acel mormant nu este nicio dovada cum ca Iisus ar fi murit si ingropat acolo.
Ai dreptate!

Dar nu inteleg ce s-a intamplat cu tine de ti-ai pierdut credinta?

Pai atunci de ce nu mai crezi totul a proasta?
dc?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Mormantul lui Isus la Talpiot? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mormantul lui Isus la Talpiot?   Mormantul lui Isus la Talpiot? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 3:08 pm

GaSpAr a scris:
Soimos a scris:
GaSpAr a scris:
acele nume erau foarte raspandite in acele vremuri, asa ca acel mormant nu este nicio dovada cum ca Iisus ar fi murit si ingropat acolo.
Ai dreptate!

Dar nu inteleg ce s-a intamplat cu tine de ti-ai pierdut credinta?

Pai atunci de ce nu mai crezi totul a proasta?
dc?
Poi cum dc?
Poi vad ca nu crezi ca acolo este mormantul familiei lui Isus!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 850
Data de inscriere : 13/05/2011

Mormantul lui Isus la Talpiot? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mormantul lui Isus la Talpiot?   Mormantul lui Isus la Talpiot? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 3:17 pm

Soimos a scris:
GaSpAr a scris:
Soimos a scris:

Ai dreptate!

Dar nu inteleg ce s-a intamplat cu tine de ti-ai pierdut credinta?

Pai atunci de ce nu mai crezi totul a proasta?
dc?
Poi cum dc?
Poi vad ca nu crezi ca acolo este mormantul familiei lui Isus!
daca aveau aceleasi nume, nu inseamna ca era familia lui Iisus
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Mormantul lui Isus la Talpiot? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mormantul lui Isus la Talpiot?   Mormantul lui Isus la Talpiot? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 3:26 pm

GaSpAr a scris:
] daca aveau aceleasi nume, nu inseamna ca era familia lui Iisus
Pai evident ca nu!
Dar acest lucru este valabil doar in cazul oamenilor rationali ...adica nu si in cazul special al Credinciosilor care cred totul a proasta si au ca baza tocmai Irationalitatea!
Deci e cazul sa te hotaresti ...ori esti credincios ...ori esti rational ... ca nu este normal sa umblii cracanat cu un picior in credinta adica IRATIONALITATE si cu celalalt in rationalitate ...ca doar nu esti vre-un hermafrodit intelectual?
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 850
Data de inscriere : 13/05/2011

Mormantul lui Isus la Talpiot? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mormantul lui Isus la Talpiot?   Mormantul lui Isus la Talpiot? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 3:30 pm

Soimos a scris:
GaSpAr a scris:
] daca aveau aceleasi nume, nu inseamna ca era familia lui Iisus
Pai evident ca nu!
Dar acest lucru este valabil doar in cazul oamenilor rationali ...adica nu si in cazul special al Credinciosilor care cred totul a proasta si au ca baza tocmai Irationalitatea!
Deci e cazul sa te hotaresti ...ori esti credincios ...ori esti rational ... ca nu este normal sa umblii cracanat cu un picior in credinta adica IRATIONALITATE si cu celalalt in rationalitate ...ca doar nu esti vre-un hermafrodit intelectual?
in ce cred credinciosii?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Mormantul lui Isus la Talpiot? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mormantul lui Isus la Talpiot?   Mormantul lui Isus la Talpiot? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 3:37 pm

Asta-i culmea!

Pai nu cred in acel King - Kong care l-a creat pe om dupa chipul si asemanarea sa ...de a iesit bietu om asemanator in proportie de 98,7 % cu o maimuta primata!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 850
Data de inscriere : 13/05/2011

Mormantul lui Isus la Talpiot? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mormantul lui Isus la Talpiot?   Mormantul lui Isus la Talpiot? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 3:42 pm

Soimos a scris:
Asta-i culmea!

Pai nu cred in acel King - Kong care l-a creat pe om dupa chipul si asemanarea sa ...de a iesit bietu om asemanator in proportie de 98,7 % cu o maimuta primata!
acuma daca tu ai stramos, maimuta, nu este vina mea.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Mormantul lui Isus la Talpiot? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mormantul lui Isus la Talpiot?   Mormantul lui Isus la Talpiot? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 3:46 pm

GaSpAr a scris:
Soimos a scris:
Asta-i culmea!

Pai nu cred in acel King - Kong care l-a creat pe om dupa chipul si asemanarea sa ...de a iesit bietu om asemanator in proportie de 98,7 % cu o maimuta primata!
acuma daca tu ai stramos, maimuta, nu este vina mea.
Asta nu este nicio rusine ptr ca eu am evoluat!

Mai rau este in cazul tau ca tu esti modelat de Marele Mester din NOROI ...adica materialul din care se face si oala de noapte ...si toti stiu clar de tot ca nici noroiul si nici oala de noapte nu pot evolua!

Asa ca nu-mi ramane decat sa te compatimesc pentru soarta trista de a fi condamnat pe veci sa ramai "inteligent" ca o .... oala de noapte!
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 850
Data de inscriere : 13/05/2011

Mormantul lui Isus la Talpiot? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mormantul lui Isus la Talpiot?   Mormantul lui Isus la Talpiot? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 3:49 pm

ai evoluat? =)))))))))))))))))) mai sincer nu se vede.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Mormantul lui Isus la Talpiot? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mormantul lui Isus la Talpiot?   Mormantul lui Isus la Talpiot? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 3:55 pm

GaSpAr a scris:
ai evoluat? =)))))))))))))))))) mai sincer nu se vede.

Poi de cand noroiul are ochi ...si sa mai si vada cu acei "ochi"!
Ce sa mai vorbim de "ochii mintii"?
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

Mormantul lui Isus la Talpiot? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mormantul lui Isus la Talpiot?   Mormantul lui Isus la Talpiot? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 3:58 pm

Soimos a scris:
GaSpAr a scris:
ai evoluat? =)))))))))))))))))) mai sincer nu se vede.

Poi de cand noroiul are ochi ...si sa mai si vada cu acei "ochi"!
Ce sa mai vorbim de "ochii mintii"?
voi astia cu evolutionismul nu sunteti oameni ci maimute evoluate, adica animale Very Happy vedeti ca delfinul este cel mai destept animal Laughing Laughing
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier
Cyberman


Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

Mormantul lui Isus la Talpiot? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mormantul lui Isus la Talpiot?   Mormantul lui Isus la Talpiot? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 5:57 pm

GaSpAr a scris:
vedeti ca delfinul este cel mai destept animal Laughing Laughing

Si sobolanul este mult mai destept decat multi oameni, dovada ca nu se inchina la nimeni si nici nu crede in dumnezei tribali sau Iitzici rastigniti Laughing
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Mormantul lui Isus la Talpiot? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mormantul lui Isus la Talpiot?   Mormantul lui Isus la Talpiot? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 7:08 pm

Hai sa te corectez si sa arat ca probabil ai vrut sa zici de MINCIUNI cu Itzici inchipuiti ca rastigniti!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Mormantul lui Isus la Talpiot? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mormantul lui Isus la Talpiot?   Mormantul lui Isus la Talpiot? - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Mormantul lui Isus la Talpiot?
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Isus= Saracie
» Isus nu a inviat ...
» Procesul lui Isus

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Crestinismul-actorii principali :: Despre Isus-
Mergi direct la: