Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Evolutie sau Creatie - Pagina 8 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Evolutie sau Creatie - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Evolutie sau Creatie - Pagina 8 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Evolutie sau Creatie - Pagina 8 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Evolutie sau Creatie - Pagina 8 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Evolutie sau Creatie - Pagina 8 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Evolutie sau Creatie - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Evolutie sau Creatie - Pagina 8 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Evolutie sau Creatie - Pagina 8 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Evolutie sau Creatie

In jos 
+20
elvar
Arianeshv
Lucretia
Rada
remussatala
The Beast
Terro
Vlad
Hades
heruer
No Name
Marinel
FairGame
Pinalty
HaymHerman
Ada_Pal
Claudya-Pollyanna Happy
Malitzia
Zeus
Soimos
24 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Evolutie sau Creatie - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Evolutie sau Creatie   Evolutie sau Creatie - Pagina 8 Icon_minitimeLun Mai 19, 2008 6:24 pm

Asa este !

Cred ca m-am exprimat eu cam scurt ...evident ca evolutia se datoreaza ambelor instincte !
Doar una dintre ele ... nu are nici un sens!
Sus In jos
elvar
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 87
Data de inscriere : 04/05/2008

Evolutie sau Creatie - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Evolutie sau Creatie   Evolutie sau Creatie - Pagina 8 Icon_minitimeLun Mai 19, 2008 7:36 pm

remussatala a scris:

Ideea de energie este la un nivel de abstractizare aşa de dus la extrem încât lasă în afară posibilitatea distincţiei dintre viaţă şi moarte.
Abstrac sau neabstract ...fara energie ...respectiv hrana ...nu poate trai nici o finta vie!
Sus In jos
remussatala
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 434
Data de inscriere : 12/05/2008

Evolutie sau Creatie - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Evolutie sau Creatie   Evolutie sau Creatie - Pagina 8 Icon_minitimeLun Mai 19, 2008 8:39 pm

elvar a scris:
remussatala a scris:

Ideea de energie este la un nivel de abstractizare aşa de dus la extrem încât lasă în afară posibilitatea distincţiei dintre viaţă şi moarte.
Abstrac sau neabstract ...fara energie ...respectiv hrana ...nu poate trai nici o finta vie!
Da dar e o mare diferenţă dintre ceea ce este şi ceea ce nu poate exista fără ceva.
Dacă viaţa nu poate exista fără apă asta nu înseamnă că viaţa este chiar apa.
Nu neapărat tot ce are energie este şi viu. Eu spun că tot ceea ce are un comportament orientat după scopuri este viu. Dar şi aşa este deja prea abstract pentru că mai trebuie precizat că scopurile fiinţelor urmăresc de obicei propia lor existenţă şi reproducerea într-un mod mai mult sau mai puţin indirect.
Academia Vaticanului si Papa Benedict sau alţii nu trebuiesc băgaţi în seamă pentru că ei doar îşi pasează vorbe dulci şi urări de bine între ei pentru că aşa funcţionează mitul imaginii. Eu te fac "deştept" pe tine şi tu pe mine şi atragam cu asta câţi mai mulţi amatori de a se face "deştepţi" între ei împreună cu noi.
Ceea ce este este ceea ce lipseşte atunci când iei.
Un mort de exemplu nu mai poate să urmărească niciun scop. Deci ce dispare la un om atunci când îi iei viaţa? Eu am spus că dispare posibilitatea lui de a urmări scopuri.
Dacă cineva vrea să-mi vorbească mie despre suflet de exemplu mie trebuie să-mi arate nişte scopuri realizate de un suflet.
Ar fi bine să nu mai facem confuzie dintre mărturie şi ştiinţă!
Ştiinţa este posibilitatea cuvântului de ai învăţa pe oameni să multiplice ceva în mod identic.
Mărturia e doar un simplu criteriu de mărire a şanselor pentru acceptarea unei afirmaţii drept adevărată sau falsă.
Atunci când omori un om tu îi iei posibilitatea lui de a realiza scopuri.
Atunci când readuci pe un om la viaţă cu nişte aparate medicale să zicem el va deveni den ce în ce mai capabil de a realiza scopuri.
Iar scopurile ăstea înseamnă orice eveniment din viitor care influenţează comportamente din prezent şi trecut pentru mărirea şanselor pentru ca acel eveniment din viitor (scopul) să aibă loc.
Sus In jos
Ada_Pal
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 297
Data de inscriere : 22/04/2008

Evolutie sau Creatie - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Evolutie sau Creatie   Evolutie sau Creatie - Pagina 8 Icon_minitimeLun Mai 19, 2008 8:58 pm

Ce vorbesti tu este exact ce-am invatat eu,adica atunci cind un om produce are ca scop sa dea nastere unui pui de om care dupa un timp va fi in stare sa indeplineasca un nr.cit mai mare de scopuri ,atentie,BENEFICE SOCIETATII,acel om va muri linistit deoarece ,copilul la rindul sau isi educa nepoti-stranepotii in directia de -a produce oameni cu cit mai multe scopuri benefice societatii.
Insa ,exista si opusul acestuia,cel care produce pui de oameni cu scopuri de distrugere,supunere fata de alti oameni,autoritate fortata,care la rindul lor nasc alti produsi cu aceleasi scopuri.
Aici intervine (pt mine ca om cu o credinta anume...)Invatatorul care-mi spune ca dupa moartea unui om,3 lucruri continua sa functioneze in urma sa:faptele bune ,stiinta si contributia asupra ei,rugaciunile fiului pt.sufletul sau.Sipt. ca eu cred in aceasta promisiune fac eforturi deosebite sa las in urma cit mai multe scopuri benefice.Insa cel fara credinta in promisiunile Fortei Omnipotente, ramine la coada in privinta scopurilor mostenite prin educatie si repetare de urmasi.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Evolutie sau Creatie - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Evolutie sau Creatie   Evolutie sau Creatie - Pagina 8 Icon_minitimeLun Mai 19, 2008 9:16 pm

Ada_Pal a scris:
Ce vorbesti tu este exact ce-am invatat eu,adica atunci cind un om produce are ca scop sa dea nastere unui pui de om care dupa un timp va fi in stare sa indeplineasca un nr.cit mai mare de scopuri ,atentie,BENEFICE SOCIETATII,acel om va muri linistit deoarece ,copilul la rindul sau isi educa nepoti-stranepotii in directia de -a produce oameni cu cit mai multe scopuri benefice societatii.
Insa ,exista si opusul acestuia,cel care produce pui de oameni cu scopuri de distrugere,supunere fata de alti oameni,autoritate fortata,care la rindul lor nasc alti produsi cu aceleasi scopuri.
Aici intervine (pt mine ca om cu o credinta anume...)Invatatorul care-mi spune ca dupa moartea unui om,3 lucruri continua sa functioneze in urma sa:faptele bune ,stiinta si contributia asupra ei,rugaciunile fiului pt.sufletul sau.Sipt. ca eu cred in aceasta promisiune fac eforturi deosebite sa las in urma cit mai multe scopuri benefice.Insa cel fara credinta in promisiunile Fortei Omnipotente, ramine la coada in privinta scopurilor mostenite prin educatie si repetare de urmasi.

Asa cum copilul la nastere nu vine de pe lumea cealalta cu lectia invatata ptr ca asa a considerat Creatorul ca e bine ...si nici fatul la nastere nu vorbeste limba araba ...limba lui Allah ...tot asa si in lumea aceasta nu avem alt rol mai important decat sa ne traim viata in mod pozitiv si sa ne rezolvam problemele in acelasi mod.
Ce este pe lumea aialalta in care se ajunge prin moarte ...vom invata cand ne vom naste acolo!

"Promisiunile" fortei Omnipotente sunt inscrise in genele noastre, cuvintele scrise in asa zise "carti sfinte" care legitimeaza crima si terorismul ...nu vin niciodata de la Creator ...ci de la vre-un dumnezeu sau allah ... adica niste personaje malefice care nu se pot legitima prin Creatia lor ...asa cum se identifica Natura ...si atunci incearca sa se legitimizeze prin minciuni inteligent scornite si povestite ...aceasta este calea Diavolului!
Sus In jos
remussatala
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 434
Data de inscriere : 12/05/2008

Evolutie sau Creatie - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Evolutie sau Creatie   Evolutie sau Creatie - Pagina 8 Icon_minitimeLun Mai 19, 2008 9:31 pm

Ada_Pal a scris:
Ce vorbesti tu este exact ce-am invatat eu,adica atunci cind un om produce are ca scop sa dea nastere unui pui de om care dupa un timp va fi in stare sa indeplineasca un nr.cit mai mare de scopuri ,atentie,BENEFICE SOCIETATII,acel om va muri linistit deoarece ,copilul la rindul sau isi educa nepoti-stranepotii in directia de -a produce oameni cu cit mai multe scopuri benefice societatii.
Insa ,exista si opusul acestuia,cel care produce pui de oameni cu scopuri de distrugere,supunere fata de alti oameni,autoritate fortata,care la rindul lor nasc alti produsi cu aceleasi scopuri.
Aici intervine (pt mine ca om cu o credinta anume...)Invatatorul care-mi spune ca dupa moartea unui om,3 lucruri continua sa functioneze in urma sa:faptele bune ,stiinta si contributia asupra ei,rugaciunile fiului pt.sufletul sau.Sipt. ca eu cred in aceasta promisiune fac eforturi deosebite sa las in urma cit mai multe scopuri benefice.Insa cel fara credinta in promisiunile Fortei Omnipotente, ramine la coada in privinta scopurilor mostenite prin educatie si repetare de urmasi.
Faptul că pot avea păreri comune chiar şi cu musulman este impresionant pentru mine pentru că eu din puct de vedere filozofic trec chiar totul prin filtul raţiunii mele pentru că eu chiar dacă sunt pasionat un pic de filosofie şi psihologie, eu nu am încredere în ceea ce este oficial.
În psihologie de exemplu eu definesc psihicul uman ca fiind capacitatea de a avea cât mai multe opţiuni de realităţi în plan mental din care noi să avem de ales.
În mod oficial prin psihic se înţelege: Formă specifică de reflectare a realităţii, produsă de activitatea sistemului nervos şi prezentă la animalele superioare.
Eu zic că definiţia oficială a psihicului mai mult te prosteşte.
De fapt pe mine mă cam enervează oamenii aceea care îşi pasează vorbe dulci şi urări de bine între ei de dragul mitului imaginii.
Din păcate religia cam face asta şi eu cam pentru asta o atac.
Există dar escroci care sunt conştienţi de spectacolul pe care îl fac pentru atragerea fraierului şi escroci care nu sunt conştienţi.
Este important de văzut zic eu cine sunt aceia care se pretind a fi ieşit câştigători din jocul de care noi am aflat din toate spectacolele sau scenariile ăstea.
Uneori însă eu mă gândesc şi la scopurile rele pe care le poate avea cineva şi mă uit cu atenţie să văd dacă nu cumva faptele lui bune pentru scopuri bune se cam potrivesc şi în favoarea unor scopuri rele.


Ultima editare efectuata de catre remussatala in Lun Mai 19, 2008 9:54 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
remussatala
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 434
Data de inscriere : 12/05/2008

Evolutie sau Creatie - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Evolutie sau Creatie   Evolutie sau Creatie - Pagina 8 Icon_minitimeLun Mai 19, 2008 9:42 pm

Soimos a scris:

Asa cum copilul la nastere nu vine de pe lumea cealalta cu lectia invatata ptr ca asa a considerat Creatorul ca e bine ...si nici fatul la nastere nu vorbeste limba araba ...limba lui Allah ...tot asa si in lumea aceasta nu avem alt rol mai important decat sa ne traim viata in mod pozitiv si sa ne rezolvam problemele in acelasi mod.
Ce este pe lumea aialalta in care se ajunge prin moarte ...vom invata cand ne vom naste acolo!

"Promisiunile" fortei Omnipotente sunt inscrise in genele noastre, cuvintele scrise in asa zise "carti sfinte" care legitimeaza crima si terorismul ...nu vin niciodata de la Creator ...ci de la vre-un dumnezeu sau allah ... adica niste personaje malefice care nu se pot legitima prin Creatia lor ...asa cum se identifica Natura ...si atunci incearca sa se legitimizeze prin minciuni inteligent scornite si povestite ...aceasta este calea Diavolului!

Asta cam aşa e stimate Soimos
Însă din păcate mai sunt şi musulmnai sau creştini amărâţi care doar ar vrea şi ei să fie mai buni şi care e vai de ei. Aceştia nu prea au ei planuri dintr-ăstea de schimbat lumea şi problema e că numai de aceştia de abia, de abia ne putem face auziţi şi încă cu greu.
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 850
Data de inscriere : 13/05/2011

Evolutie sau Creatie - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Evolutie sau Creatie   Evolutie sau Creatie - Pagina 8 Icon_minitimeMier Iun 01, 2011 7:08 pm

Soimos a scris:
Pai cum nu exista evolutie in zilele noastre ... pai virusul gripei aviare ce este ...o matrita tiparita in noroi de un dumnezeu imventat ca Greuceanu ?
tu chiar crezi aberatia cu virusul gripei aviarei sau cel al gripei porcine? eu am 2 ipoteze: aceste virusuri( ca si altele bineinteles) 1. nu exista si au fost doar o fars . 2. ori au fost create in laborator( ca si HIV). banuiesc ca ai auzit de astfel de activitati. oameni de stiinta aflati in buzunarul ocultei, creeaza astfel de virusuri pentru a mai curati populatia.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Evolutie sau Creatie - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Evolutie sau Creatie   Evolutie sau Creatie - Pagina 8 Icon_minitimeMier Iun 01, 2011 8:17 pm

Te inseli! Ia gandeste-te cine sunt singurii care castiga bani grei de pe urma acestor virusi? Nu cumva firmele care fabrica vaccinuri?
Sus In jos
http://www.paganism.ro
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

Evolutie sau Creatie - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Evolutie sau Creatie   Evolutie sau Creatie - Pagina 8 Icon_minitimeMier Iun 01, 2011 8:27 pm

Apopii a scris:
Te inseli! Ia gandeste-te cine sunt singurii care castiga bani grei de pe urma acestor virusi? Nu cumva firmele care fabrica vaccinuri?
acele firme pot fi detinute de elita.

conform primei mele ipoteze, daca elita detine acele firme are de castigat.... bani si curatirea populatiei

conform celei dea doua ipoteza, chiar daca elita nu castiga banii de pe vaccinuri, are de castigat prin reducerea populatiei.

deci conform celor 2 ipoteze ale mele, elita are mereu de castigat. Razz
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Evolutie sau Creatie - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Evolutie sau Creatie   Evolutie sau Creatie - Pagina 8 Icon_minitimeVin Iun 10, 2011 9:08 pm

GaSpAr a scris:
acele firme pot fi detinute de elita.

Este posibil, dar cum n-am nicio dovada...

Citat :
conform primei mele ipoteze, daca elita detine acele firme are de castigat.... bani si curatirea populatiei

Ce poate avea de castigat din reducerea populatiei?

Citat :
elita are mereu de castigat. Razz

Bineinteles, doar de aceea este elita! S-a ridicat deasupra prostimii si o manipuleaza cum are chef, pentru ca prostimea ii permite!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Evolutie sau Creatie - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Evolutie sau Creatie   Evolutie sau Creatie - Pagina 8 Icon_minitimeSam Iun 11, 2011 5:58 am

GaSpAr a scris:
Soimos a scris:
Pai cum nu exista evolutie in zilele noastre ... pai virusul gripei aviare ce este ...o matrita tiparita in noroi de un dumnezeu imventat ca Greuceanu ?
tu chiar crezi aberatia cu virusul gripei aviarei sau cel al gripei porcine?
Da de unde! Eu cred doar in virusul Credintei ... numit prostie!

Citat :

eu am 2 ipoteze: aceste virusuri( ca si altele bineinteles) .
Poti sa ti le bagi undeva!
Ipotezele sunt ca si credinta ...adica speculatii despre lucruri nestiute si necunoscute!


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Mier Iun 15, 2011 6:37 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

Evolutie sau Creatie - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Evolutie sau Creatie   Evolutie sau Creatie - Pagina 8 Icon_minitimeSam Iun 11, 2011 8:09 am

GaSpAr a scris:
Soimos a scris:
Pai cum nu exista evolutie in zilele noastre ... pai virusul gripei aviare ce este ...o matrita tiparita in noroi de un dumnezeu imventat ca Greuceanu ?
tu chiar crezi aberatia cu virusul gripei aviarei sau cel al gripei porcine?
Soimos a scris:

Da de unde! Eu cred doar in virusul credintei ...numit prostie


Poti sa ti le bagi undeva!
Ipotezele sunt ca si credinta ...adica speculatii despre lucruri nestiute si necunoscute
!
Soimos asta e o dovada ca tu astepti mura in gura informatiile de la televizor, dovada ca esti un sclav al sistemului si nu esti in stare sa gandesti cu creierul tau. vei fi sluga perfecta in noua ordine. imi este mila de tine
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Evolutie sau Creatie - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Evolutie sau Creatie   Evolutie sau Creatie - Pagina 8 Icon_minitimeSam Iun 11, 2011 8:11 am

Asta nu este un topic in care raspunsurile sa fie inlocuite de caracterizari in necunostinta de cauza a unuia care CREDE totul a proasta si nu stie NIMIC despre persoana careia ii face caracterizarea!


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Mier Iun 15, 2011 6:43 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Evolutie sau Creatie - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Evolutie sau Creatie   Evolutie sau Creatie - Pagina 8 Icon_minitimeSam Iun 11, 2011 8:16 am

[quote="GaSpAr"]
Soimos a scris:
GaSpAr a scris:
Soimos a scris:
Pai cum nu exista evolutie in zilele noastre ... pai virusul gripei aviare ce este ...o matrita tiparita in noroi de un dumnezeu imventat ca Greuceanu ?
tu chiar crezi aberatia cu virusul gripei aviarei sau cel al gripei porcine?
Soimos a scris:

Da de unde! Eu cred doar in virusul prostiei numit Dumnezeu!


Poti sa ti le bagi undeva!
Ipotezele sunt ca si credinta ...adica speculatii despre lucruri nestiute si necunoscute
!
Soimos asta e o dovada ca tu astepti mura in gura informatiile de la televizor, dovada ca esti un sclav al sistemului si nu esti in stare sa gandesti cu creierul tau. vei fi sluga perfecta in noua ordine. imi este mila de tine
Poi decat sa fiu sclavul unei conceptii primitive , asa cum esti tu , este muuuuult mai bine sa "sluga perfecta in noua ordine" ...nu de alta dar este preferabil sa ai libertatea de a te exprima liber, sa ai conditii optime de invatatura si acces la informatii, sa traiesti intr-o societate deschisa si democratica in care poti sa-ti exprimi liber gandurile si opinia, decat sa arzi pe rug ptr indrazneala de a gandi altfel decat iti cere Biserica diabolica a lui Lucifer alias Christos!


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Mier Iun 15, 2011 6:31 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

Evolutie sau Creatie - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Evolutie sau Creatie   Evolutie sau Creatie - Pagina 8 Icon_minitimeSam Iun 11, 2011 8:22 am

mai arde biserica azi pe rug? nu, dar ''ard pe rug'' acei iluminatori ai tai, pe cei care au curajul sa-i expuna. va veni vremea cand nu vei mai putea sa te exprimi liber, asta daca esti vreun om de rand desi ma indoiesc.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Evolutie sau Creatie - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Evolutie sau Creatie   Evolutie sau Creatie - Pagina 8 Icon_minitimeSam Iun 11, 2011 8:38 am

GaSpAr a scris:
mai arde biserica azi pe rug? nu, dar ''ard pe rug'' acei iluminatori ai tai, pe cei care au curajul sa-i expuna. va veni vremea cand nu vei mai putea sa te exprimi liber, asta daca esti vreun om de rand desi ma indoiesc.
Evident ca nu!
Dar asta este asa doar ptr ca Biserica a fost deposedata de puterea pe care o detinea in evul mediu de catre miscarea iluminista ...adica de Masonerie si Illuminati incepand cu 1789 !

Daca nu se intampla acest lucru si astazi mai ardeau rugurile!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Evolutie sau Creatie - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Evolutie sau Creatie   Evolutie sau Creatie - Pagina 8 Icon_minitime

Sus In jos
 
Evolutie sau Creatie
Sus 
Pagina 8 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 Subiecte similare
-
» Dovezi pt Evoluţie
» Universul – Big Bang sau Creatie inteligenta ?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Stinta versus Credinta :: Stinta vs Credinta :: Evolutie sau Creatie-
Mergi direct la: