Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Femeia crestina. Poate suporta ideea?

In jos 
+4
Black velvet
Soimos
Arcangelo
Apopii
8 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Icon_minitimeDum Oct 09, 2011 6:28 pm

Mihai12 a scris:
Cu cat te inchide unul mai repede cu atat scrie mai multe prostii? Laughing Laughing
Daca injurat si jignit o fi insemnand ptr yine "incuiat" ...atunci m-ai incuiat si tu ...ba chiar aproape zilnic!

Dar ptr oamenii inteligenti si cu mintea la purtator care ne citesc cam cate 15 in fiecare ora ...incuiat inseamna atunci cand aduci argumente cu care sa ma "incui" ...dar m-am plictisit eu ...daramai-te ei sa vada ca eu tot repet intr-una niste intrebari ...iar tu ma "incui" nu cu raspunsuri inteligent argumentate ...ci cu caracterizarile tale naroade!
Si asta nu inseamna INCUIAT ...decat in mintile irationale ale celor care STIU totul nu prin studiu si invatatura ...ci prin singurul mijloc care iti permite sa STII absolut totul ... adica prin CREDINTA!!!

Nu stii de ce tuna sau fulgera ...nu-i nimic putem crede orice ... ca sf. Petru se cearta cu Dracii, ca Dumnezeu se babardeste cu stelele din Zodia Fecioarei ...ca Dumnezeu a mancat fasole ...orice orice ... ca doar asta este marele avantaj al credintei ...sa stii absolut totul ... doar ca ai pascut iarba ca oile!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Icon_minitimeDum Oct 09, 2011 6:44 pm

Hai lasa ca nu te-am injurat cum m-ai injurat tu pe mine. Atunci cand m-ati banat( degeaba) pur si simplu nu am mai suportat si de aceea am insistat sa-mi fac conturi porcoase. Totusi la argumente te-am spart, mai ales la DRAGOS, KO te-am facut. grin
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Icon_minitimeDum Oct 09, 2011 6:57 pm

Da si tu un link catre acele exemple de care tot vorbesti!
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 401
Data de inscriere : 25/05/2010

Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Icon_minitimeDum Oct 09, 2011 7:45 pm

Mihai12 a scris:
Totusi la argumente te-am spart, mai ales la DRAGOS, KO te-am facut. grin

Mai oita crestina, aici se vorbeste despre relatia dintre femei si religia crestina, nu de sparturile facute de imaginatia ta!

Tu ai impresia ca balariile pe care le spui reprezinta argumente doh Pai daca astea-s argumente grin inseamna ca s-a intors lumea cu fundu-n sus doh

Tu sustii o religie de cacat, in care mai cred doar cei care au chip de om dar creier mai mic ca oaia si care se bucura ca-s oi in turma si asta pentru ca o comparatie cu oaia reprezinta o apreciere pentru ei! E si normal, daca un om are inteligenta atat de redusa incat sa poata crede ca omul e facut din lut si femeia din coasta sa, oaia pentru el reprezinta un simbol catre care tinde doar, sperand ca in urma evolutiei sa poata sa ajunga la nivelul ei rostogol
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 10, 2011 10:59 am

Cyberman a scris:
Mihai12 a scris:
Totusi la argumente te-am spart, mai ales la DRAGOS, KO te-am facut. grin

Mai oita crestina, aici se vorbeste despre relatia dintre femei si religia crestina, nu de sparturile facute de imaginatia ta!

Tu ai impresia ca balariile pe care le spui reprezinta argumente doh Pai daca astea-s argumente grin inseamna ca s-a intors lumea cu fundu-n sus doh

Tu sustii o religie de cacat, in care mai cred doar cei care au chip de om dar creier mai mic ca oaia si care se bucura ca-s oi in turma si asta pentru ca o comparatie cu oaia reprezinta o apreciere pentru ei! E si normal, daca un om are inteligenta atat de redusa incat sa poata crede ca omul e facut din lut si femeia din coasta sa, oaia pentru el reprezinta un simbol catre care tinde doar, sperand ca in urma evolutiei sa poata sa ajunga la nivelul ei rostogol
Mai copile, eu vorbeam cu soimos; Stai linistit in banca ta ca esti jalnic. In afara de a injura credinciosi mai stii ceva ma aneule?
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 10, 2011 10:59 am

Soimos a scris:
Da si tu un link catre acele exemple de care tot vorbesti!
Nu am chef sa i-au toate comentariile la rand.
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 401
Data de inscriere : 25/05/2010

Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 10, 2011 11:29 am

Mihai12 a scris:
In afara de a injura credinciosi mai stii ceva ma aneule?

Stiu si chiar mai bine decat maimuta aia care tinea oaia de cap! grin Daca mai behai mult mai miorita, s-ar putea sa trebuiasca sa respiri doar pe nas tavaleala
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 10, 2011 12:37 pm

Cyberman a scris:
Mihai12 a scris:
In afara de a injura credinciosi mai stii ceva ma aneule?

Stiu si chiar mai bine decat maimuta aia care tinea oaia de cap! grin Daca mai behai mult mai miorita, s-ar putea sa trebuiasca sa respiri doar pe nas tavaleala
Cat de penibil poti fi
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 401
Data de inscriere : 25/05/2010

Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 10, 2011 1:03 pm

Mihai12 a scris:
Cyberman a scris:
Mihai12 a scris:
In afara de a injura credinciosi mai stii ceva ma aneule?

Stiu si chiar mai bine decat maimuta aia care tinea oaia de cap! grin Daca mai behai mult mai miorita, s-ar putea sa trebuiasca sa respiri doar pe nas tavaleala
Cat de penibil poti fi

Poate ca sunt penibil coarne dar nu ma pot abtine, zau asa, cand iti citesc postarile oligofrene hohot ma tot intreb, n-ai facut tu fata sau poate... ”spate” ca popa sau... te-au dat aia afara ca nu erai in stare nici macar sa lalai doua versete cu biblia in mana?

Acum te dai student la finante rostogol pai la facultate, cu mintea ta, nu te primesc aia nici macar sa le maturi prin spatele curtii grin
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 10, 2011 4:21 pm

Hai sa mori tu? Bai tantalaule, ti-am mai zis ca un prost cand nu intelege ceva incepe sa rada. Very Happy Tu si cu Velvet valet, cei mai nepregatiti oameni de pe forum. Daca vi se aduna IQ si se imparte la 2, nu intrece nici macar varsta unui scolar de cls a II-a Laughing Il mai adaugam si pe cel a lui Soimos si face exact varsta unui adolescent care isi scoate buletinul Laughing Laughing Voi in afara de caterinca nu mai stiti, ceea ce spune foarte multe despre nivelul vostru de inteligenta.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 10, 2011 4:50 pm

ma tu in cap ai zeama de varza?

pai la IQ-ul tau inalt nici atat nu pricepi ca pe acest forum nu sunt permise "caracterizarile" referitoare la useri?

Daca te crezi destept fa tu o caracterizarea lui dumnezeu tinand cont de urmatoarele fapte:

- ca a fost prea prost sa inspire o scriptura a Sa.
- ca a furat o scriptura scrisa de oameni apartinand altei religii
- ca se lauda ca un excroc ca scriptura furata este cuvantul sau
- ca si-a propus distrugerea tuturor oamenilor si a tuturor fintelor vii
- ca a interzis omului sa manance din pomul cunoasterii binelui
- ca indeamna oamenii sa ucida ca este impotent si inexistent
- ca a umblat la curve si are copii din flori
- plus muuulte multe altele

hai ...sa vad aici capacitatea ta de a face caracrterizari
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 10, 2011 6:12 pm

Soimos a scris:
ma tu in cap ai zeama de varza?

pai la IQ-ul tau inalt nici atat nu pricepi ca pe acest forum nu sunt permise "caracterizarile" referitoare la useri?
NU sunt permise din partea crestinilor, caci ateii pot injura si pot face astfel de caracterizari, ca doar sunt atei, ce cariciu lor.


Soimos a scris:
- ca a fost prea prost sa inspire o scriptura a Sa.
- ca a furat o scriptura scrisa de oameni apartinand altei religii
- ca se lauda ca un excroc ca scriptura furata este cuvantul sau
- ca si-a propus distrugerea tuturor oamenilor si a tuturor fintelor vii
- ca a interzis omului sa manance din pomul cunoasterii binelui
- ca indeamna oamenii sa ucida ca este impotent si inexistent
- ca a umblat la curve si are copii din flori
- plus muuulte multe altele
Pentru afirmatia ca scriptura a fost furata, ti-am cerut dovezi dar nici pana azi nu mi le-ai prezentat. Ca si-a propus distrugerea tuturor oamenilor si fiintelor vii, mananci cacat. Ca indeamna oamenii sa ucida, iar mananci cacat. Ca a umblat la curve, doar un retardat poate spune asta. Plus multe altele din capul tau sunt doar aberatii, ce vin din cauza lipsei de pasarica. Sfatul meu: da-te la p***a Wink

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 11, 2011 10:06 am

Mihai12 a scris:

Soimos a scris:
- ca a fost prea prost sa inspire o scriptura a Sa.
- ca a furat o scriptura scrisa de oameni apartinand altei religii
- ca se lauda ca un excroc ca scriptura furata este cuvantul sau
- ca si-a propus distrugerea tuturor oamenilor si a tuturor fintelor vii
- ca a interzis omului sa manance din pomul cunoasterii binelui
- ca indeamna oamenii sa ucida ca este impotent si inexistent
- ca a umblat la curve si are copii din flori
- plus muuulte multe altele
Pentru afirmatia ca scriptura a fost furata, ti-am cerut dovezi dar nici pana azi nu mi le-ai prezentat. Ca si-a propus distrugerea tuturor oamenilor si fiintelor vii, mananci cacat. Ca indeamna oamenii sa ucida, iar mananci cacat. Ca a umblat la curve, doar un retardat poate spune asta. Plus multe altele din capul tau sunt doar aberatii, ce vin din cauza lipsei de pasarica. Sfatul meu: da-te la p***a Wink

- Pai dovada ca Biblia este furata este una care tine de ceva ce tu nu ai ...adica de logica ... si o ai atunci cand compari Biblia cu Tanachul ... si apoi daca incerci sa afli cine a scria Tanachul ...si ai aflat ca e scris de poporul evreu ...atunci te-ai apropiat de Adevar
Totusi adevarul este evident acolo unde afli ca scriptura scrisa de poporul evreu, este prezentata de crestini ca fiind "Cuvantul Domnului" ...dovada ca "domnu" vostru e prea prost ca sa scrie vre-un cuvant, darami-te o culegere de texte ca Biblia evreilor.
In concluzie dovda o ai sau o intelegi atunci, cand intelegi fraza cu aceste trei realitati clare.

- Cacatul de care vorbesti ... il manca chiar Dumnezeul tau in Biblie ... si in multe locuri nu numai in "Geneza" unde vedem ca regreta "creatia sa" dar eu ma voi referi special la exemplul din Deuteronom 13.1-8, unde vedem clar ca Dumnezeu ii invata pe evreii sa va ucida pe voi crestinii ... adica pe toti cei care ii credeti drept Dumnezei pe facatorii de minuni(cu ajutorul diavolului) ..adica e vorba exact Isus... si ti-am dat numai un exemplu, ... ptr ca pe forum exista un topic special dedicat dumnezeului biblic = diavo unde gasesti selectate toate afirmatiile in care Dumnezeu indeamna la crime si violuril!

- ca a umblat la curve rezulta din faptul ca chiar tu recunosti ca El are un fiu!

- Iar despre felul cum a fost "facut" acest fiu ...nu am gasit nici-un indiciu biblic ...decat o minciuna a bisericii ...o uriasa Blasfemie la adresa lui Dumnezeu ... blasfemie nerusinata ale carei fapte si etape le-am prezentat prin cuvintele mele vazute din p de v al realitatii obiective ...dar in orice caz tot de o blasfemie nerusinata este vorba ... ptr ca nu exista nicio dovada biblica referitoare la aceasta tema!

deci starea ta de sah mat ...adica cea de bou care se uita si tace la poarta noua ... este valabila si in continuare!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 11, 2011 10:27 am

Soimos a scris:
Mihai12 a scris:

Soimos a scris:
- ca a fost prea prost sa inspire o scriptura a Sa.
- ca a furat o scriptura scrisa de oameni apartinand altei religii
- ca se lauda ca un excroc ca scriptura furata este cuvantul sau
- ca si-a propus distrugerea tuturor oamenilor si a tuturor fintelor vii
- ca a interzis omului sa manance din pomul cunoasterii binelui
- ca indeamna oamenii sa ucida ca este impotent si inexistent
- ca a umblat la curve si are copii din flori
- plus muuulte multe altele
Pentru afirmatia ca scriptura a fost furata, ti-am cerut dovezi dar nici pana azi nu mi le-ai prezentat. Ca si-a propus distrugerea tuturor oamenilor si fiintelor vii, mananci cacat. Ca indeamna oamenii sa ucida, iar mananci cacat. Ca a umblat la curve, doar un retardat poate spune asta. Plus multe altele din capul tau sunt doar aberatii, ce vin din cauza lipsei de pasarica. Sfatul meu: da-te la p***a Wink

- Pai dovada ca Biblia este furata este una care tine de ceva ce tu nu ai ...adica de logica ... si o ai atunci cand compari Biblia cu Tanachul ... si apoi daca incerci sa afli cine a scria Tanachul ...si ai aflat ca e scris de poporul evreu ...atunci te-ai apropiat de Adevar
Totusi adevarul este evident acolo unde afli ca scriptura scrisa de poporul evreu, este prezentata de crestini ca fiind "Cuvantul Domnului" ...dovada ca "domnu" vostru e prea prost ca sa scrie vre-un cuvant, darami-te o culegere de texte ca Biblia evreilor.
In concluzie dovda o ai sau o intelegi atunci, cand intelegi fraza cu aceste trei realitati clare.

- Cacatul de care vorbesti ... il manca chiar Dumnezeul tau in Biblie ... si in multe locuri nu numai in "Geneza" unde vedem ca regreta "creatia sa" dar eu ma voi referi special la exemplul din Deuteronom 13.1-8, unde vedem clar ca Dumnezeu ii invata pe evreii sa va ucida pe voi crestinii ... adica pe toti cei care ii credeti drept Dumnezei pe facatorii de minuni(cu ajutorul diavolului) ..adica e vorba exact Isus... si ti-am dat numai un exemplu, ... ptr ca pe forum exista un topic special dedicat dumnezeului biblic = diavo unde gasesti selectate toate afirmatiile in care Dumnezeu indeamna la crime si violuril!

- ca a umblat la curve rezulta din faptul ca chiar tu recunosti ca El are un fiu!

- Iar despre felul cum a fost "facut" acest fiu ...nu am gasit nici-un indiciu biblic ...decat o minciuna a bisericii ...o uriasa Blasfemie la adresa lui Dumnezeu ... blasfemie nerusinata ale carei fapte si etape le-am prezentat prin cuvintele mele vazute din p de v al realitatii obiective ...dar in orice caz tot de o blasfemie nerusinata este vorba ... ptr ca nu exista nicio dovada biblica referitoare la aceasta tema!

deci starea ta de sah mat ...adica cea de bou care se uita si tace la poarta noua ... este valabila si in continuare!
Nu stiu daca sa rad sau sa plang cand vad atata prostie. Ai insirat niste randuri, care nici macar nu iti apartin, ci furate de pe un forum german si gata, crezi ca ai devenit cunoscator. E penibil mai baiete.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 11, 2011 12:48 pm

Mihai12 a scris:
Soimos a scris:
Mihai12 a scris:

Soimos a scris:
- ca a fost prea prost sa inspire o scriptura a Sa.
- ca a furat o scriptura scrisa de oameni apartinand altei religii
- ca se lauda ca un excroc ca scriptura furata este cuvantul sau
- ca si-a propus distrugerea tuturor oamenilor si a tuturor fintelor vii
- ca a interzis omului sa manance din pomul cunoasterii binelui
- ca indeamna oamenii sa ucida ca este impotent si inexistent
- ca a umblat la curve si are copii din flori
- plus muuulte multe altele
Pentru afirmatia ca scriptura a fost furata, ti-am cerut dovezi dar nici pana azi nu mi le-ai prezentat. Ca si-a propus distrugerea tuturor oamenilor si fiintelor vii, mananci cacat. Ca indeamna oamenii sa ucida, iar mananci cacat. Ca a umblat la curve, doar un retardat poate spune asta. Plus multe altele din capul tau sunt doar aberatii, ce vin din cauza lipsei de pasarica. Sfatul meu: da-te la p***a Wink

- Pai dovada ca Biblia este furata este una care tine de ceva ce tu nu ai ...adica de logica ... si o ai atunci cand compari Biblia cu Tanachul ... si apoi daca incerci sa afli cine a scria Tanachul ...si ai aflat ca e scris de poporul evreu ...atunci te-ai apropiat de Adevar
Totusi adevarul este evident acolo unde afli ca scriptura scrisa de poporul evreu, este prezentata de crestini ca fiind "Cuvantul Domnului" ...dovada ca "domnu" vostru e prea prost ca sa scrie vre-un cuvant, darami-te o culegere de texte ca Biblia evreilor.
In concluzie dovda o ai sau o intelegi atunci, cand intelegi fraza cu aceste trei realitati clare.

- Cacatul de care vorbesti ... il manca chiar Dumnezeul tau in Biblie ... si in multe locuri nu numai in "Geneza" unde vedem ca regreta "creatia sa" dar eu ma voi referi special la exemplul din Deuteronom 13.1-8, unde vedem clar ca Dumnezeu ii invata pe evreii sa va ucida pe voi crestinii ... adica pe toti cei care ii credeti drept Dumnezei pe facatorii de minuni(cu ajutorul diavolului) ..adica e vorba exact Isus... si ti-am dat numai un exemplu, ... ptr ca pe forum exista un topic special dedicat dumnezeului biblic = diavo unde gasesti selectate toate afirmatiile in care Dumnezeu indeamna la crime si violuril!

- ca a umblat la curve rezulta din faptul ca chiar tu recunosti ca El are un fiu!

- Iar despre felul cum a fost "facut" acest fiu ...nu am gasit nici-un indiciu biblic ...decat o minciuna a bisericii ...o uriasa Blasfemie la adresa lui Dumnezeu ... blasfemie nerusinata ale carei fapte si etape le-am prezentat prin cuvintele mele vazute din p de v al realitatii obiective ...dar in orice caz tot de o blasfemie nerusinata este vorba ... ptr ca nu exista nicio dovada biblica referitoare la aceasta tema!

deci starea ta de sah mat ...adica cea de bou care se uita si tace la poarta noua ... este valabila si in continuare!
Nu stiu daca sa rad sau sa plang cand vad atata prostie. Ai insirat niste randuri, care nici macar nu iti apartin, ci furate de pe un forum german si gata, crezi ca ai devenit cunoscator. E penibil mai baiete.
Ma bolovan prost ce esti!

Indifirent de cine sunt scrise ...nu asta este important, cum nu este important nici faptul ca nu ai scris tu Biblia ...desi tu o sustii asa a proasta !

...important este faptul ca tu esti prea prost sa dai raspunzi la acele teme ... ca dovada ca creinta ta este una a proasta ...si tu esti un irational!

Daca nu ar fi asa ...m-ai da gata cu raspunsurile ..asa cum turui a proasta peste tot unde apuci!

Hai da ma gata ...ce mai stai? ...sau esti prea idiot sa postezi dovezi care sa ateste ca noi ateii batem campii?
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 11, 2011 12:53 pm

Mai vitel mic si prost, de cate ori ti-am raspuns la toate articolele? De N ori; De cate ori te-am inchis? De N ori; Esti o nulitate. Eu nu stau sa-i repet unei gaste ca apa e uda si ca focul arde.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 11, 2011 1:37 pm

Mihai12 a scris:
Mai vitel mic si prost, de cate ori ti-am raspuns la toate articolele? De N ori; De cate ori te-am inchis? De N ori; Esti o nulitate. Eu nu stau sa-i repet unei gaste ca apa e uda si ca focul arde.
Ma desteptule... tu nu ai raspuns la aceste teme NICIODATA ... ptr ca nici altii mai destepti ca tine nu pot sa raspunda si se impotmolesc la asemenea intrebari ...asa ca raspunde clar si precis ...ca altfel continuand cu invectivele ...te scot pe tusa ... ptr ca nu de aia mi-am facut un forum, ca sa imi scuipi tu in cap!

Atentie mare cu comparatiile si figurile de stil ca daca deja mi se epuizeaza rabdarea!


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Mar Oct 11, 2011 8:48 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 11, 2011 5:40 pm

Soimos a scris:
Mihai12 a scris:
Mai vitel mic si prost, de cate ori ti-am raspuns la toate articolele? De N ori; De cate ori te-am inchis? De N ori; Esti o nulitate. Eu nu stau sa-i repet unei gaste ca apa e uda si ca focul arde.
Ma bou Mare si Idiot ... tu nu ai raspuns la aceste teme NICIODATA ... ptr ca nici altii mai destepti ca tine nu pot sa raspunda si se impotmolesc la asemenea intrebari
In primul rand ti-am raspuns la tot ce ai vrut. Eu nu sunt papagal sa repet tuturor caposilor, aceleasi lucruri. In al doilea rand cei mai destepti nu se coboara la nivelul tau. Niciodata nu ai sa vezi un intelectual discutand cu un cioban incult ca tine Wink


Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 254
Localizare : Romania
Puncte : 273
Data de inscriere : 23/04/2010

Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 11, 2011 6:17 pm

Soimos a scris:
Mihai12 a scris:
Mai vitel mic si prost, de cate ori ti-am raspuns la toate articolele? De N ori; De cate ori te-am inchis? De N ori; Esti o nulitate. Eu nu stau sa-i repet unei gaste ca apa e uda si ca focul arde.
Ma deshteptule ... tu nu ai raspuns la aceste teme NICIODATA ... ptr ca nici altii mai destepti ca tine nu pot sa raspunda si se impotmolesc la asemenea intrebari ...asa ca raspunde clar si precis ...ca altfel continuand cu invectivele ...te scot pe tusa ... ptr ca nu de aia mi-am facut un forum, ca sa imi scuipi tu in cap!

Atentie mare cu comparatiile si figurile de stil ca daca deja mi se epuizeaza rabdarea!


Atitudine civica..... rostogol rostogol rostogol rostogol love love
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 11, 2011 8:25 pm

Alin Soimosi a scris:

Atitudine civica..... rostogol rostogol rostogol rostogol love love
daca te crezi mai dashtept ...de ce nu raspunzi tu in locul lui ?

Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 11, 2011 8:31 pm

Soimos a scris:
Alin Soimosi a scris:

Atitudine civica..... rostogol rostogol rostogol rostogol love love
daca te crezi mai dashtept ...de ce nu raspunzi tu in locul lui ?

La dejectii nu se raspunde. Ti-am mai zis: fii politicos si scrie corect si civilizat Wink
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 11, 2011 8:47 pm

de cand niste adevaruri demonstrate care nu iti convin ...se numesc dejectii?

dejectie ...si inca fetidica este minciuna ta religioasa din care te adapi tu zilnic plin de sete spiritualista ...adica de credinte in fantome si alte spirite care va bantuie haul dintre urechi!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Icon_minitimeMier Oct 12, 2011 9:12 am

Adevaruri demonstrate? De cine, de toti betivii cu pretentii de mari teologi in Nemtia?

Ma deshteptule ... tu nu ai raspuns la aceste teme NICIODATA ... ptr ca nici altii mai destepti ca tine nu pot sa raspunda si se impotmolesc la asemenea intrebari astea sunt demonstratiile tale? Eu nu vad decat niste mazagalituri a unuia care nu isi mai incape in piele deoarece este prea plin de el.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Icon_minitimeMier Oct 12, 2011 7:48 pm

Mihai12 a scris:
Adevaruri demonstrate? De cine, de toti betivii cu pretentii de mari teologi in Nemtia?
Nu ma prostalaule ...sunt demonstrate de stiinte !

Citat :

Ma deshteptule ... tu nu ai raspuns la aceste teme NICIODATA ... ptr ca nici altii mai destepti ca tine nu pot sa raspunda si se impotmolesc la asemenea intrebari astea sunt demonstratiile tale? Eu nu vad decat niste mazagalituri a unuia care nu isi mai incape in piele deoarece este prea plin de el.
ma putzurel ... la teme "crestine" precum unde este CERUL sau cum a fost facut Isus ...evident ca nici Dracu (la care te inchini si-i spui Dumnezeu) nu poate sa raspunda dupa cum nici toata lumea stiintifica nu iti poate explica cum de a putut sa creasca nasul de lemn al lui Pinocchio cand acesta mintzea!
Tu esti prea redus la Bib(i)lica ca sa stii sa faci diferenta intre fictiune si realitate!

Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Icon_minitimeMier Oct 12, 2011 8:15 pm

Pai primul cer este stratul de ozon. Al doilea cer este cosmosul iar al treilea cer este taramul/dimensiunea/locuinta fiintelor ceresti.
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Icon_minitimeMier Oct 12, 2011 8:18 pm

Soimos a scris:
Nu ma prostalaule ...sunt demonstrate de stiinte !
Elucubratiile scrise de tine sunt demonstrate de stiinte? hahahahahahahhahaa grin Cum ma, behaiturile alea ale tale sunt demonstrate de stiinte? Afirmatii de genul ''dumnezeu a fost la curve'' carui istoric apartin; cumva istoricului soimica cu puta mica?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Icon_minitimeMier Oct 12, 2011 9:16 pm

Mihai12 a scris:
Pai primul cer este stratul de ozon. Al doilea cer este cosmosul iar al treilea cer este taramul/dimensiunea/locuinta fiintelor ceresti.
Ha ha ha ...pai unde ai vazut tu acolo ... imparatie ... si pe Isus stand la dreapta Tatalui (adica mana cu care se scarpina la fund)?
Tu aberezi ?
Poi cum imi dai tu dovezi care iti contrazic Credinta si dovedesc ca credinta ta e bazata tocmai pe Irationalitate si pe fictiune ...nu pe realitate?!

Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 13, 2011 8:33 am

Soimos a scris:
Mihai12 a scris:
Pai primul cer este stratul de ozon. Al doilea cer este cosmosul iar al treilea cer este taramul/dimensiunea/locuinta fiintelor ceresti.
Ha ha ha ...pai unde ai vazut tu acolo ... imparatie ... si pe Isus stand la dreapta Tatalui (adica mana cu care se scarpina la fund)?
Tu aberezi ?
Poi cum imi dai tu dovezi care iti contrazic Credinta si dovedesc ca credinta ta e bazata tocmai pe Irationalitate si pe fictiune ...nu pe realitate?!

Da am fost acolo si m-am intors
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 13, 2011 5:31 pm

Mihai12 a scris:
Da am fost acolo si m-am intors

Pe care parte, pe aia care le place dos-nicilor? grin

Am auzit ca ai fost popa doh si astora le cam place... inchinare popa gresit

Uite aici:

”Un barbat in sutana plateste din cutia milei pentru servicii sexuale in grup. Daca doriti sa vedeti cum s-a desfasurat actiunea: http://www.220.ro/video-news/Orgie-Cu-Un-Preot-Gay/O9gWwplMNr/

rostogol
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 13, 2011 6:09 pm

Velvet spune-le celor care au imprastiat aceste zvonuri cum ca eu as fi fost popa, ca sunt niste prosti. Ai mai vazut tu popa la 20 de ani?
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 13, 2011 9:00 pm

Mihai12 a scris:
Velvet spune-le celor care au imprastiat aceste zvonuri cum ca eu as fi fost popa, ca sunt niste prosti. Ai mai vazut tu popa la 20 de ani?

Fugi ma d-acilea box daca tu ai 20 de ani... hohot eu am 3 anisori d-abia impliniti rostogol
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 13, 2011 9:06 pm

Observ ca nicio femeie crestina nu comenteaza in acest topic... asta inseamna ca suporta destul de bine ideea de a fi considerate fiinte inferioare, de catre religie!

Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Spovedania%20pitipoancei

Sus In jos
Ita
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 2
Localizare : Iasi
Puncte : 2
Data de inscriere : 13/10/2011

Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Icon_minitimeVin Oct 14, 2011 7:29 am

A vazut ca sunteti cam offtopic aici. Ma gandesc sa va aduc "pe drumul cel drept".
In tot amalgamul asta de crestinantate, cred ca femeia a avut de suferit cel mai mult. Desigur exclus femeia din zilele noastre cand are drept de vot, libertate de exprimare si drept nelimitat la educatie.
Daca e sa ne uitam un pic peste istorie, vom vedeam ca imprejurarile in care au trait triburile evreiesti antice, nu presupuneau neparat o inferioritate a femeii fata de barbati. Vorbesc in general de Egiptul antic. Cred ca cam atunci s-au si inventat primele cinci carti ale Torei (ca de scris nu avea cine sa le scrie ca erau prea salbatici si prosti triburile sclave pe atunci). Iar multiplele zeitati ale Egiptului, care implicau multe zeite, si Faraonii- femei, care probabil ii cam nenoroceau pe sclavii evrei..le-au insuflat aceasta ura fata de femeie si ideea de a le injosi prin intermediul religiei si a dumnezeilor lor (ca aveau mai multi si nu unu singur cum pretind). Si uite cam de acolo vin toate. Si chiar acum imi dau seama ca acest proces de spovedanie seamana izbitor de mult cu o pozitie de blowjob...
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier
Cyberman


Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Icon_minitimeVin Oct 14, 2011 11:47 am

Ita a scris:
A vazut ca sunteti cam offtopic aici. Ma gandesc sa va aduc "pe drumul cel drept".
In tot amalgamul asta de crestinantate, cred ca femeia a avut de suferit cel mai mult. Desigur exclus femeia din zilele noastre cand are drept de vot, libertate de exprimare si drept nelimitat la educatie.
Daca e sa ne uitam un pic peste istorie, vom vedeam ca imprejurarile in care au trait triburile evreiesti antice, nu presupuneau neparat o inferioritate a femeii fata de barbati. Vorbesc in general de Egiptul antic. Cred ca cam atunci s-au si inventat primele cinci carti ale Torei (ca de scris nu avea cine sa le scrie ca erau prea salbatici si prosti triburile sclave pe atunci). Iar multiplele zeitati ale Egiptului, care implicau multe zeite, si Faraonii- femei, care probabil ii cam nenoroceau pe sclavii evrei..le-au insuflat aceasta ura fata de femeie si ideea de a le injosi prin intermediul religiei si a dumnezeilor lor (ca aveau mai multi si nu unu singur cum pretind). Si uite cam de acolo vin toate. Si chiar acum imi dau seama ca acest proces de spovedanie seamana izbitor de mult cu o pozitie de blowjob...

Cartile Torei au fost scrise de catre Moise cu aprox. 3500 de ani in urma.

Probabil ca respectivul a fost un misogin si un frustrat sexual, de a ajuns sa-si imagineze ca femeia este facuta din coasta barbatului grin si special pentru a i se supune aratat cu degetul oricum a incercat si a reusit sa impuna aceasta idee pentru cateva mii de ani...

Daca ar fi fost numai dupa vrerea religiei si acum femeile ar fi avut acelasi statut in societate, ca in evul mediu. Noroc ca religia a cam luat-o peste bot, ca altfel am fi fost inca obligati sa traim intr-un ev mediu intunecat, evident intunecat de catre obscurantismul religios!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Femeia crestina. Poate suporta ideea?
Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Crucea crestina
» Credinta poate muta muntii?
» Romania crestina

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Teme religioase diverse-
Mergi direct la: