Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 3 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 3 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Femeia crestina. Poate suporta ideea?

In jos 
+4
Black velvet
Soimos
Arcangelo
Apopii
8 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 3 Icon_minitimeMier Oct 12, 2011 8:18 pm

Soimos a scris:
Nu ma prostalaule ...sunt demonstrate de stiinte !
Elucubratiile scrise de tine sunt demonstrate de stiinte? hahahahahahahhahaa grin Cum ma, behaiturile alea ale tale sunt demonstrate de stiinte? Afirmatii de genul ''dumnezeu a fost la curve'' carui istoric apartin; cumva istoricului soimica cu puta mica?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 3 Icon_minitimeMier Oct 12, 2011 9:16 pm

Mihai12 a scris:
Pai primul cer este stratul de ozon. Al doilea cer este cosmosul iar al treilea cer este taramul/dimensiunea/locuinta fiintelor ceresti.
Ha ha ha ...pai unde ai vazut tu acolo ... imparatie ... si pe Isus stand la dreapta Tatalui (adica mana cu care se scarpina la fund)?
Tu aberezi ?
Poi cum imi dai tu dovezi care iti contrazic Credinta si dovedesc ca credinta ta e bazata tocmai pe Irationalitate si pe fictiune ...nu pe realitate?!

Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Oct 13, 2011 8:33 am

Soimos a scris:
Mihai12 a scris:
Pai primul cer este stratul de ozon. Al doilea cer este cosmosul iar al treilea cer este taramul/dimensiunea/locuinta fiintelor ceresti.
Ha ha ha ...pai unde ai vazut tu acolo ... imparatie ... si pe Isus stand la dreapta Tatalui (adica mana cu care se scarpina la fund)?
Tu aberezi ?
Poi cum imi dai tu dovezi care iti contrazic Credinta si dovedesc ca credinta ta e bazata tocmai pe Irationalitate si pe fictiune ...nu pe realitate?!

Da am fost acolo si m-am intors
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 896
Data de inscriere : 27/03/2010

Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Oct 13, 2011 5:31 pm

Mihai12 a scris:
Da am fost acolo si m-am intors

Pe care parte, pe aia care le place dos-nicilor? grin

Am auzit ca ai fost popa doh si astora le cam place... inchinare popa gresit

Uite aici:

”Un barbat in sutana plateste din cutia milei pentru servicii sexuale in grup. Daca doriti sa vedeti cum s-a desfasurat actiunea: http://www.220.ro/video-news/Orgie-Cu-Un-Preot-Gay/O9gWwplMNr/

rostogol
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Oct 13, 2011 6:09 pm

Velvet spune-le celor care au imprastiat aceste zvonuri cum ca eu as fi fost popa, ca sunt niste prosti. Ai mai vazut tu popa la 20 de ani?
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 896
Data de inscriere : 27/03/2010

Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Oct 13, 2011 9:00 pm

Mihai12 a scris:
Velvet spune-le celor care au imprastiat aceste zvonuri cum ca eu as fi fost popa, ca sunt niste prosti. Ai mai vazut tu popa la 20 de ani?

Fugi ma d-acilea box daca tu ai 20 de ani... hohot eu am 3 anisori d-abia impliniti rostogol
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 896
Data de inscriere : 27/03/2010

Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Oct 13, 2011 9:06 pm

Observ ca nicio femeie crestina nu comenteaza in acest topic... asta inseamna ca suporta destul de bine ideea de a fi considerate fiinte inferioare, de catre religie!

Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 3 Spovedania%20pitipoancei

Sus In jos
Ita
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 13/10/2011

Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 3 Icon_minitimeVin Oct 14, 2011 7:29 am

A vazut ca sunteti cam offtopic aici. Ma gandesc sa va aduc "pe drumul cel drept".
In tot amalgamul asta de crestinantate, cred ca femeia a avut de suferit cel mai mult. Desigur exclus femeia din zilele noastre cand are drept de vot, libertate de exprimare si drept nelimitat la educatie.
Daca e sa ne uitam un pic peste istorie, vom vedeam ca imprejurarile in care au trait triburile evreiesti antice, nu presupuneau neparat o inferioritate a femeii fata de barbati. Vorbesc in general de Egiptul antic. Cred ca cam atunci s-au si inventat primele cinci carti ale Torei (ca de scris nu avea cine sa le scrie ca erau prea salbatici si prosti triburile sclave pe atunci). Iar multiplele zeitati ale Egiptului, care implicau multe zeite, si Faraonii- femei, care probabil ii cam nenoroceau pe sclavii evrei..le-au insuflat aceasta ura fata de femeie si ideea de a le injosi prin intermediul religiei si a dumnezeilor lor (ca aveau mai multi si nu unu singur cum pretind). Si uite cam de acolo vin toate. Si chiar acum imi dau seama ca acest proces de spovedanie seamana izbitor de mult cu o pozitie de blowjob...
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 401
Data de inscriere : 25/05/2010

Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 3 Icon_minitimeVin Oct 14, 2011 11:47 am

Ita a scris:
A vazut ca sunteti cam offtopic aici. Ma gandesc sa va aduc "pe drumul cel drept".
In tot amalgamul asta de crestinantate, cred ca femeia a avut de suferit cel mai mult. Desigur exclus femeia din zilele noastre cand are drept de vot, libertate de exprimare si drept nelimitat la educatie.
Daca e sa ne uitam un pic peste istorie, vom vedeam ca imprejurarile in care au trait triburile evreiesti antice, nu presupuneau neparat o inferioritate a femeii fata de barbati. Vorbesc in general de Egiptul antic. Cred ca cam atunci s-au si inventat primele cinci carti ale Torei (ca de scris nu avea cine sa le scrie ca erau prea salbatici si prosti triburile sclave pe atunci). Iar multiplele zeitati ale Egiptului, care implicau multe zeite, si Faraonii- femei, care probabil ii cam nenoroceau pe sclavii evrei..le-au insuflat aceasta ura fata de femeie si ideea de a le injosi prin intermediul religiei si a dumnezeilor lor (ca aveau mai multi si nu unu singur cum pretind). Si uite cam de acolo vin toate. Si chiar acum imi dau seama ca acest proces de spovedanie seamana izbitor de mult cu o pozitie de blowjob...

Cartile Torei au fost scrise de catre Moise cu aprox. 3500 de ani in urma.

Probabil ca respectivul a fost un misogin si un frustrat sexual, de a ajuns sa-si imagineze ca femeia este facuta din coasta barbatului grin si special pentru a i se supune aratat cu degetul oricum a incercat si a reusit sa impuna aceasta idee pentru cateva mii de ani...

Daca ar fi fost numai dupa vrerea religiei si acum femeile ar fi avut acelasi statut in societate, ca in evul mediu. Noroc ca religia a cam luat-o peste bot, ca altfel am fi fost inca obligati sa traim intr-un ev mediu intunecat, evident intunecat de catre obscurantismul religios!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 3 Icon_minitimeSam Noi 19, 2011 1:27 pm

Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 3 JItbJ
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Continut sponsorizat





Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Femeia crestina. Poate suporta ideea?   Femeia crestina. Poate suporta ideea? - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos
 
Femeia crestina. Poate suporta ideea?
Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
 Subiecte similare
-
» Crucea crestina
» Credinta poate muta muntii?
» Romania crestina

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Teme religioase diverse-
Mergi direct la: