Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
A apărut viaţa la întâmplare? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
A apărut viaţa la întâmplare? - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
A apărut viaţa la întâmplare? - Pagina 3 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
A apărut viaţa la întâmplare? - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
A apărut viaţa la întâmplare? - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
A apărut viaţa la întâmplare? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
A apărut viaţa la întâmplare? - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
A apărut viaţa la întâmplare? - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
A apărut viaţa la întâmplare? - Pagina 3 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 A apărut viaţa la întâmplare?

In jos 
5 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
GaSpAr
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 850
Data de inscriere : 13/05/2011

A apărut viaţa la întâmplare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A apărut viaţa la întâmplare?   A apărut viaţa la întâmplare? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 7:42 pm

Cyberman a scris:
GaSpAr a scris:

Tu de unde esti ma? Zau asa dar esti un monument de prostie, nu ca n-as mai fi intalnit pe forumuri, dar tu ii intreci pe toti!
lasa ca la prostie nu va intrece nimeni, mai ales pe tine. dupa cum am zis, e nasol cand se darama castelul de nisip.
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 850
Data de inscriere : 13/05/2011

A apărut viaţa la întâmplare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A apărut viaţa la întâmplare?   A apărut viaţa la întâmplare? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 7:52 pm

Soimos a scris:
Ma dai gata cu logica ta!
deci tu vrei sa te pisi pe toata paleontologia doar ptr ca niste sarlatani au desenat niste pietre ?
deci te-as ruga sa nu mai vorbesti tu de logica, caci nu esti in masura. ti-am facut trimitere la siteul acela strain unde ai aveai zeci de picturi rupestre, sculpturi vechi de mii de ani. pe un templu din Cambogia este sculptat un dinozaur. pe unele ziduri din Babilon la fel erau sculptate pe piata forme de dinozauri. dar astea nu sunt singurele dovezi care circula pe internet. dovezile astea sunt scapari caci multe au fost ''reduse la tacere''. eu nu ma pis pe nicio paleontologie, ci se pisa savantii cu ignoranta lor. tu la 45 de ani esti naiv si crezi tot ce ti se baga pe gat cum credeam eu prin cls a 8 in evolutionism si toate cacaturile date la televizor.




Soimos a scris:
Mai greu e insa cu prostul cand este indoctrinat, care desi foloseste zilnic superioritatea stiintei
aici te incadrezi perfect. tu o dai toata ziua cu stiinta dar nu prezinti niciun argument stiintific ci consideri ca daca ai termenul stiinta in vocabular esti superior. nu esti deloc, deoarece esti paralel de stiinta.




Soimos a scris:
zice ca stiinta este o prostie
bre tataie, eu nu am zis ca stiinta e prostie, asta vrei tu sa intelegi, deoarece esti un carcotas. am zis ca in stiintele de azi sunt si absurditati nu numai adevaruri. in schimb tu nu ai nicio treaba cu stiinta ci cu credinta a proasta. da ai inteles bine, credinta a proasta pentru ca doar accepti ''adevarurile'' nu le si analizezi. esti mai naiv ca un pusti de 12 ani
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

A apărut viaţa la întâmplare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A apărut viaţa la întâmplare?   A apărut viaţa la întâmplare? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 8:11 pm

GaSpAr a scris:
deci te-as ruga sa nu mai vorbesti tu de logica, caci nu esti in masura.
Pe care baza faci aceasta apreciere?
Cumva bazandu-te pe faptul ca tu nu stii nimic pentru ca nu dai nici doi bani pe stiinta si la nivelul "inalt" la care te situezi tu functioneaza bine sistemul cu "Credinta a Proasta" ca prin aceasta metoda poti gasi "raspunsuri adevarate " la toate intrebarile vietii ...fara nici un efort intelectual ...doar crezi a proasta ceva ...si gata ai si gasit "adevarul" ...ptr ca CREDINTA este un dar vine de la Dumnezeu!
Ha ha ha ...ce simplu si ce bine adica FERICIT esti atunci cand esti "sarac cu Duhul"!
Citat :

ti-am facut trimitere la siteul acela strain unde ai aveai zeci de picturi rupestre, sculpturi vechi de mii de ani.
Daca ma platesti bine pina maine iti arat si eu niste sculpturi pe acelasi templu in care sunt prezentate microscoape, computere tomograf ...si ce vrei tu ... la comanda ...ca doar si eu ma pricep chiar bine sa ma descurc cu Photoshop-ul !


Citat :
tu o dai toata ziua cu stiinta dar nu prezinti niciun argument stiintific ci consideri ca daca ai termenul stiinta in vocabular esti superior. nu esti deloc, deoarece esti paralel de stiinta.
Vezi ca esti tantalau!
Poi tu crezi ca sunt idiotul care da porcilor perle si margaritare ?
Pai degeaba ti-as da tie argumente styintifice ptr ca tu esti un lobotomizat si nu le accepti nici cum ... deci mi-as pierde timpul a proasta cu cei ca tine ...asa ca eu m-am specializat sa te desfintez chiar cu Biblia ta ...si vad din raspunsurile tale de pina acum ...ca esti sah-mat




Citat :
bre tataie, eu nu am zis ca stiinta e prostie, asta vrei tu sa intelegi, deoarece esti un carcotas. am zis ca in stiintele de azi sunt si absurditati nu numai adevaruri.
Bebelus !
Este acelasi lucru!
Stiinta nu se cheama toate idioteniile debitate chiar si de credinciosi ...ci stiinta este un ADEVAR dovedit ca Adevar !
Deci ar fi cazul sa iti schimbi parerea despre stiinta ...ca aia cu vorbitul mortilor si cu ghicitul in stele sau in matze de gaina ...nu sunt stiinte ...ci pseudo-stiinte ...asa cum ti-am aratat si ieri!

Tot asa nu este stiinta si nici Adevar ... o credinta in cai verzi pe pereti care iti ofera comori in Shangri La

Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 850
Data de inscriere : 13/05/2011

A apărut viaţa la întâmplare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A apărut viaţa la întâmplare?   A apărut viaţa la întâmplare? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 8:35 pm

mda, iar te-ai ridicat la un nivel care este prea inalt pentru tine. cat despre Pai degeaba ti-as da tie argumente styintifice ptr ca tu esti un lobotomizat ma faci sa rad. tu nu ai dat argumente nimanui de pe forum si aici ma refer la cei care nu erau de acord cu tine, caci la cei care te pupa in 3 litere nu este nevoie sa le arati, caci nu este nevoie, te au pe tine ca guru si cuvintele tale e sfinte Very Happy
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

A apărut viaţa la întâmplare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A apărut viaţa la întâmplare?   A apărut viaţa la întâmplare? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 8:44 pm

GaSpAr a scris:
er la cei care nu erau de acord cu tine, caci la cei care te pupa in 3 litere nu este nevoie sa le arati, caci nu este nevoie, te au pe tine ca guru si cuvintele tale e sfinte Very Happy
Te razi de prost ce esti!
Eu nu sunt guru ptr nimeni ...dar nici nu explic chestii stintifice celor care nu le accepta ...din motivul mai sus pomenit ...pe care vad ca tu nu esti capabil sa-l intelegi!

Dar cum credinciosii ca tine sunt niste idioti care cred totul a proasta ...adica cred si faptul ca Biblia este Cuvantul Domnului ...ii ating unde ii doare mai tare ...adica in credinta lor ...si asta o fac aratand versete din Biblie care contrazic prostiile din mintea lor.

Acum intelegi de ce nu dau meditatii stintifice celor care sunt prea prosti ca sa le accepte?

Dar motivul ptr care ii ating la Biblie ...esti capabil sa-l intelegi ...sau mai trebuie sa le repet de 66 de ori?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

A apărut viaţa la întâmplare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A apărut viaţa la întâmplare?   A apărut viaţa la întâmplare? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 8:48 pm

GaSpAr a scris:
mda, iar te-ai ridicat la un nivel care este prea inalt pentru tine. cat despre Pai degeaba ti-as da tie argumente styintifice ptr ca tu esti un lobotomizat ma faci sa rad. tu nu ai dat argumente nimanui de pe forum si aici ma refer la cei care nu erau de acord cu tine, caci la cei care te pupa in 3 litere nu este nevoie sa le arati, caci nu este nevoie, te au pe tine ca guru si cuvintele tale e sfinte Very Happy

M-am plictisit eu de cate argumente valide ti-au adus si Soimos si ceilalti pana acum! Ca tu nu vrei sa le accepti, asta-i alta poveste, oricum asta nu schimba cu nimic realitatea despre religia voastra!

Pe forumul asta, se pare ca tu esti singurul care pupa-n C** pe cineva, adica pe cei trei din treimea groteasca a religiei raului! Ceilalti isi spun propriile pareri si cum ele sunt bazate pe niste adevaruri, este normal ca aceste pareri sa semene, ca doar nu sunt mai multe adevaruri despre acelasi lucru!


Ultima editare efectuata de catre Apopii in Mar Iun 21, 2011 8:49 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
http://www.paganism.ro
GaSpAr
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 850
Data de inscriere : 13/05/2011

A apărut viaţa la întâmplare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A apărut viaţa la întâmplare?   A apărut viaţa la întâmplare? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 8:52 pm

Apopii a scris:
M-am plictisit eu de cate argumente valide ti-au adus si Soimos si ceilalti pana acum! Ca tu nu vrei sa le accepti, asta-i alta poveste, oricum asta nu schimba cu nimic realitatea despre religia voastra!
argumente valide pe dracu. daca acele argumente documentate ca acele de tine din Zeitgeist, mai bine deloc. voi nu stiti sa cerneti informatiile. lasa ca am vazut eu discutiile soimului razboinic cu ceilalti si am vazut capacitatea lui si capacitatea lor. baietii au actionat pe sistemul cel mai destept cedeaza primul si au ales sa nu se coboare la nivelul soimului razboinic


Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

A apărut viaţa la întâmplare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A apărut viaţa la întâmplare?   A apărut viaţa la întâmplare? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 8:52 pm

GaSpAr a scris:
uite idiotii ca mine

Sa nu crezi ca nu esti vazut de catre cititorii forumului!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
GaSpAr
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 850
Data de inscriere : 13/05/2011

A apărut viaţa la întâmplare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A apărut viaţa la întâmplare?   A apărut viaţa la întâmplare? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 8:53 pm

Apopii a scris:
GaSpAr a scris:
uite idiotii ca mine

Sa nu crezi ca nu esti vazut de catre cititorii forumului!
si sa nu credeti ca voi sunteti vazuti bine de cei din afara forumului.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

A apărut viaţa la întâmplare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A apărut viaţa la întâmplare?   A apărut viaţa la întâmplare? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 8:53 pm

GaSpAr a scris:
si au ales sa nu se coboare la nivelul soimului razboinic

Asta din ce basm mai este?
Sus In jos
http://www.paganism.ro
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

A apărut viaţa la întâmplare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A apărut viaţa la întâmplare?   A apărut viaţa la întâmplare? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 8:54 pm

Apopii a scris:
GaSpAr a scris:
si au ales sa nu se coboare la nivelul soimului razboinic

Asta din ce basm mai este?
Soimos= soimul razboinic Wink
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

A apărut viaţa la întâmplare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A apărut viaţa la întâmplare?   A apărut viaţa la întâmplare? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 8:57 pm

GaSpAr a scris:
Apopii a scris:
GaSpAr a scris:
uite idiotii ca mine

Sa nu crezi ca nu esti vazut de catre cititorii forumului!
si sa nu credeti ca voi sunteti vazuti bine de cei din afara forumului.

Nici nu avem pretentia ca crestinii sa ne vada bine! Noi suntem bucurosi daca suntem vazuti bine de catre cei ce sunt inteligenti, ne ajunge atat, chiar daca acestia sunt o minoritate!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

A apărut viaţa la întâmplare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A apărut viaţa la întâmplare?   A apărut viaţa la întâmplare? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 9:03 pm

GaSpAr a scris:
baietii au actionat pe sistemul cel mai destept cedeaza primul si au ales sa nu se coboare la nivelul soimului razboinic

Nu conteaza ce crezi tu ...important este ca cei care ne citesc isi dau seama ca acei care sunt credinciosi ca tine ...nu au nici un fel de argumente sa ne combata ...nici "stiintifice" si cu atat mai putin biblice!

Si in asemenea conditii un lucru este clar!

Si anume ca toti se retrag din cauza ca fuga desi e rusinoasa ... e totusi mai sanatoasa ...decat sa o incasezi in serie mare ...asa cum le incasezi tu ...bineinteles in ochii celor care sunt rationali ... si nu irationali ...adica credinciosi a proasta ... ca tine !
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

A apărut viaţa la întâmplare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A apărut viaţa la întâmplare?   A apărut viaţa la întâmplare? - Pagina 3 Icon_minitimeMier Iun 22, 2011 11:18 am

Apopii a scris:
GaSpAr a scris:
Apopii a scris:


Sa nu crezi ca nu esti vazut de catre cititorii forumului!
si sa nu credeti ca voi sunteti vazuti bine de cei din afara forumului.

Nici nu avem pretentia ca crestinii sa ne vada bine! Noi suntem bucurosi daca suntem vazuti bine de catre cei ce sunt inteligenti, ne ajunge atat, chiar daca acestia sunt o minoritate!
stai linistit ca nu numai crestinii va vad cu ochi ''buni'' ci si ateii si nu atei amatori ci din aceea inraiti cu multe cunostinte
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

A apărut viaţa la întâmplare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A apărut viaţa la întâmplare?   A apărut viaţa la întâmplare? - Pagina 3 Icon_minitimeMier Iun 22, 2011 1:19 pm

GaSpAr a scris:
stai linistit ca nu numai crestinii va vad cu ochi ''buni'' ci si ateii si nu atei amatori ci din aceea inraiti cu multe cunostinte

Noi, pe acest forum, nu incercam sa facem pe plac nimanui, indiferent care ar fi aceia!

Noi incercam sa scoatem la iveala si sa aratam oamenilor adevarul despre religii, chiar daca sunt putini aceia care-l pot pricepe sau care-l pot accepta!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Continut sponsorizat





A apărut viaţa la întâmplare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: A apărut viaţa la întâmplare?   A apărut viaţa la întâmplare? - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos
 
A apărut viaţa la întâmplare?
Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
 Subiecte similare
-
» Cum a aparut omul? (sondaj)
» decesul, moartea si viata de dupa ....
» Sfarsitul Lumii si "viata" de dupa moarte

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Stinta versus Credinta :: Stinta vs Credinta :: Evolutie sau Creatie-
Mergi direct la: