Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Isus nu propovaduieste Iubirea  Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Isus nu propovaduieste Iubirea  Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Isus nu propovaduieste Iubirea  Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Isus nu propovaduieste Iubirea  Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Isus nu propovaduieste Iubirea  Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Isus nu propovaduieste Iubirea  Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Isus nu propovaduieste Iubirea  Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Isus nu propovaduieste Iubirea  Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Isus nu propovaduieste Iubirea  Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Isus nu propovaduieste Iubirea

In jos 
+6
Black velvet
Cyberman
Mihai12
Fernando
EmaLovesJesus
Soimos
10 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Urmatorul
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  Empty
MesajSubiect: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  Icon_minitimeJoi Dec 15, 2011 8:10 am

Isus nu propovaduieste Iubirea,asa cum gresit cred crestinii, si ca sa nu fiu acuzat ca vorbesc prostii as dori sa imi bazez aceasta afirmatie chiar cu un verset din Biblie pus pe seama unei afirmatii facute personal de Isus!

Ioan Cap. 2
15. Nu iubiţi lumea, nici cele ce sunt în lume. Dacă cineva iubeşte lumea, iubirea Tatălui nu este întru el;
" ..

Vedeti voi cumva aici in acest verset ca va indeamna sa sa iubiti lumea din jurul vostru?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  Icon_minitimeJoi Dec 15, 2011 8:29 am

Domnul Isus este dragoste .El ne invata sa ne iubim unii pe altii asa cum ne-a iubit El. Dragostea Lui este jertfitoare. El ne-a dat exemplul cel mai elocvent , daruindu-se pe sine la cruce. In textul prezentat de tine, El ne invata sa nu iubim ceva sau pe cineva mai mult decat pe El. El trebuie sa fie prioritatea numarul unu in viata noastra. Stim ca suntem robi ai lucrurilor care pun stapanire pe noi.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  Icon_minitimeJoi Dec 15, 2011 8:43 am

EmaLovesJesus a scris:
Domnul Isus este dragoste .El ne invata sa ne iubim unii pe altii asa cum ne-a iubit El.
Tu nu ai citit versetul pe care ti-l-am dat?
Poi cum interpretezi tu ce spune Isus cand el a vorbit atat de clar, si a zis ca"Cine iubeste lumea nu e vrednic sa vina la mine"?

Sau asta nu se pune ca nu iti convine tie?
Incearca sa imi explici de ce a spus asta?

Citat :

Dragostea Lui este jertfitoare.
El ne-a dat exemplul cel mai elocvent , daruindu-se pe sine la cruce. In textul prezentat de tine, El ne invata sa nu iubim ceva sau pe cineva mai mult decat pe El. El trebuie sa fie prioritatea numarul unu in viata noastra. Stim ca suntem robi ai lucrurilor care pun stapanire pe noi.
astea sunt texte bisericesti fara acoperire in Biblie!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  Icon_minitimeJoi Dec 15, 2011 11:22 am

Soimos a scris:


Pai , ti-am explicat cum sta treaba cu lucrurile din lume. Nu trebuie sa punem ceva sau cineva mai presus de Dumnezeu.
Nu trebuie sa ne punem mai presus de Dumnezeu, dar trebuie sa accepti ca si noi suntem tot niste Dumnezei, si asta nu o zic eu ci o zice chiar Dumnezeul Biblic in Geneza, dupa scena cu fructul oprit!

Citat :

Cat despre Domnul Isus, El a fost un exemplu de conduita pentru noi.
Ptr noi????
In niciun caz!
Poi daca i-am urma noi exemplul ar insemna sa golanim toata ziua pe strazi prostind lumea cu diverse smecherii, de ex. exorcisme!

Citat :

El a facut numai bine, a vindecat pe bolnavi,
Numarul de bolnavi vindecati de Isus este de cca de 10 000 de ori mai mic decat cel al oricarui medic!

Citat :

a murit in locul nostru , luand asupra Lui toate pacatele noastre.
In niciun caz!
El a murit doar ptr faptul ca a comis o abatere de la Lege, si anume ca voia in calitatea de Mesiah(Rege chiar si la Martori) sa elibereze poporul sau de ocupatia romana!
Daca voia sa moara ptr mine, putea sa-si faca Harakirii!
Dar cum nu a facut, l-am vazut arestat, inchis, judecat condamnat si executat, exact ca orice criminal de rand!

In plus de asta el zice clar ca a venit NUMAI ptr oile ratacite ale lui ISRAEL, si eu nu ma consider nici oaie, nici ratacit si nici din turma lui Israel!
Sau tu crezi ca Isus era beat cand a facut afirmatia asta?
Sus In jos
Fernando
Scutier
Scutier
Fernando


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 34
Localizare : Tulcea
Puncte : 102
Data de inscriere : 16/10/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  Icon_minitimeJoi Dec 15, 2011 1:01 pm

EmaLovesJesus a scris:
Cat despre Domnul Isus, El a fost un exemplu de conduita pentru noi. El a facut numai bine, a vindecat pe bolnavi, a murit in locul nostru , luand asupra Lui toate pacatele noastre.

Eu nu stiam despre religia asta prea multe,de cand m-am inscris aici am inceput sa citesc biblia ca sa pot si eu discuta cu voi. Am citit putin ca e grea si cand citesc mi se face parul maciuca de cate grozavii citesc,de multe ori stau si ma gandesc de cum pot oamenii sa creada in asa ceva Question Pentru mine e o simpla carte veche folosita de ”oameni” care vor sa ia mintile celorlalti si sa-i faca vinovati ca exista si pacatosi din nastere si asa ca sa ia banii celor ce cred,ca sa-i pacaleasca ca exista vreo iertare.Cum sa te ierte cineva pentru ca existi,mare gogomanie!Unii ca niste robotei cu baterii duracell,vin pe la usi si-ti umplu creierii cu sloganuri ca sa te pocaiesti,eu am inceput sa fiu credincios si singura mea credinta adevarata este ca lumea e razna tare de tot.
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  Icon_minitimeJoi Dec 15, 2011 7:50 pm

Soimos a scris:
Isus nu propovaduieste Iubirea,asa cum gresit cred crestinii, si ca sa nu fiu acuzat ca vorbesc prostii as dori sa imi bazez aceasta afirmatie chiar cu un verset din Biblie pus pe seama unei afirmatii facute personal de Isus!

Ioan Cap. 2
15. Nu iubiţi lumea, nici cele ce sunt în lume. Dacă cineva iubeşte lumea, iubirea Tatălui nu este întru el;
" ..

Vedeti voi cumva aici in acest verset ca va indeamna sa sa iubiti lumea din jurul vostru?
Nu e vorba de lumea(oamenii) ci de lumea(sistemul corupt, pacatos, criminal). Chiar asa greu de cap esti?
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier
Cyberman


Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

Isus nu propovaduieste Iubirea  Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  Icon_minitimeJoi Dec 15, 2011 11:17 pm

Fernando a scris:
singura mea credinta adevarata este ca lumea e razna tare de tot.

Este mai Fernando si singurul lor pacat adevarat este ca nu sunt in stare sa-si dea seama! Ei cred ca vor primi mai multi carnati in Rai daca ii contamineaza si pe altii cu razna lor! grin
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  Icon_minitimeVin Dec 16, 2011 6:14 am

Fernando a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Cat despre Domnul Isus, El a fost un exemplu de conduita pentru noi. El a facut numai bine, a vindecat pe bolnavi, a murit in locul nostru , luand asupra Lui toate pacatele noastre.

Eu nu stiam despre religia asta prea multe,de cand m-am inscris aici am inceput sa citesc biblia ca sa pot si eu discuta cu voi. Am citit putin ca e grea si cand citesc mi se face parul maciuca de cate grozavii citesc,de multe ori stau si ma gandesc de cum pot oamenii sa creada in asa ceva Question Pentru mine e o simpla carte veche folosita de ”oameni” care vor sa ia mintile celorlalti si sa-i faca vinovati ca exista si pacatosi din nastere si asa ca sa ia banii celor ce cred,ca sa-i pacaleasca ca exista vreo iertare.Cum sa te ierte cineva pentru ca existi,mare gogomanie!Unii ca niste robotei cu baterii duracell,vin pe la usi si-ti umplu creierii cu sloganuri ca sa te pocaiesti,eu am inceput sa fiu credincios si singura mea credinta adevarata este ca lumea e razna tare de tot.

O alta dovada a existentei lui Dumnezeu , o constituie insusi Iisus Hristos.
Viata, miracolele si Invierea Lui. Iisus a pasit pe acest pamant acum 2000 de ani. El a spus ca Dumnezeu exista. De fapt, Iisus a afirmat ca El este Dumnezeu incarnat si a demonstrat acest lucru ! Intr-adevar, Iisus Hristos a sfidat boala, vremea si moartea! Toate aceste lucruri sunt documentate istoric de martori oculari. Foarte important, ele sunt necontastate de nici o sursa, de nici o scriere din acea perioada! Nu se poate afirma ca a avea credinta in Iisus Hristos este doar o chestiune de.... credinta!
Altfel, este ca si cum ai spune ca a crede ca George Washington a fost presedintele Americii este doar o chestiune...de credinta! Nu este adevarat, exista documente istorice care atesta faptul ca George Washington a fost presedinte, au existat martori ocular si nu exista nici o scriere din acea perioada care nu contesta faptul ca Washington a fost presedinte.
La fel stau lucrurile si in cazul lui Hristos. Iisus a sfidat legile fizicii, a infaptuit nenumarate miracole si a inviat dupa 3 zile dupa cum promisese! Dupa Inviere, El s-a aratat multor oameni timp de 40 de zile. In unul din cazuri, dupa Inviere, Iisus a aparut in fata a 500 de oameni! Toate acestea, sunt documentate istoric de martori oculari si nu exista nici o scriere din acea perioada care sa conteste aceste relatari.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  Icon_minitimeVin Dec 16, 2011 6:21 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Domnul Isus este dragoste .El ne invata sa ne iubim unii pe altii asa cum ne-a iubit El.
Tu nu ai citit versetul pe care ti-l-am dat?
Poi cum interpretezi tu ce spune Isus cand el a vorbit atat de clar, si a zis ca"Cine iubeste lumea nu e vrednic sa vina la mine"?

Sau asta nu se pune ca nu iti convine tie?
Incearca sa imi explici de ce a spus asta?

Citat :

Dragostea Lui este jertfitoare.
El ne-a dat exemplul cel mai elocvent , daruindu-se pe sine la cruce. In textul prezentat de tine, El ne invata sa nu iubim ceva sau pe cineva mai mult decat pe El. El trebuie sa fie prioritatea numarul unu in viata noastra. Stim ca suntem robi ai lucrurilor care pun stapanire pe noi.
astea sunt texte bisericesti fara acoperire in Biblie!

Aici se refera la lucrurile din lume si la potopul de desfrau la care alergam si noi impreuna cu ei.Dar tocmai Isus ne invata ca trebuie sa ne iubim unii pe altii,asa cum ne-a iubit El.Ba mai mult ,trebuie sa ii iubim si pe vrasmasii nostrii.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  Icon_minitimeVin Dec 16, 2011 10:42 am

N-am inteles nimic!
Tu crezi ca Isus era atat de prost incat nu cunoastea intelesul cuvintelor pe care le spune si ca nu stia ceea ce vorbeste?

Poi cum sa urmez eu invataturile unuia care nu stie ce vorbeste!

Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  Icon_minitimeVin Dec 16, 2011 1:31 pm

Soimos a scris:
N-am inteles nimic!
Tu crezi ca Isus era atat de prost incat nu cunoastea intelesul cuvintelor pe care le spune si ca nu stia ceea ce vorbeste?

Poi cum sa urmez eu invataturile unuia care nu stie ce vorbeste!

EIn Isus sunt ascunse comorile inteleciunii.El vorbeste foarte clar,dar tu nu vrei sa intelegi.ote]
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  Icon_minitimeVin Dec 16, 2011 1:34 pm

Soimos a scris:
N-am inteles nimic!
Tu crezi ca Isus era atat de prost incat nu cunoastea intelesul cuvintelor pe care le spune si ca nu stia ceea ce vorbeste?

Poi cum sa urmez eu invataturile unuia care nu stie ce vorbeste!

Cum n-ai inteles nimic?Versetul unde Isus ne spunea sa nu iubim lumea,El se refera sa nu iubim lucrurile pe care le face lumea.Aici se refera la lucrurile din lume si la potopul de desfrau la care alergam si noi impreuna cu ei.Dar tocmai Isus ne invata ca trebuie sa ne iubim unii pe altii,asa cum ne-a iubit El.Ba mai mult ,trebuie sa ii iubim si pe vrasmasii nostrii.ote]
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  Icon_minitimeVin Dec 16, 2011 8:22 pm

Soimos a scris:
N-am inteles nimic!
Tu crezi ca Isus era atat de prost incat nu cunoastea intelesul cuvintelor pe care le spune si ca nu stia ceea ce vorbeste?
E ca sa vezi. Pana acum Iisus era un prost( dupa spusele tale) iar acum nu mai este. Mai cum mai bate vantul in panzele tale. Iar intrebarea Tu crezi ca Isus era atat de prost incat nu cunoastea intelesul cuvintelor? este specifica oamenilor perversi ca tine.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  Icon_minitimeSam Dec 17, 2011 11:52 am

[quote="Mihai12"]
Soimos a scris:
N-am inteles nimic!
Tu crezi ca Isus era atat de prost incat nu cunoastea intelesul cuvintelor pe care le spune si ca nu stia ceea ce vorbeste?
prost era ca ptr ca fiind un amarat de vagabond cioflingar a visat sa ajunga Rege al Ierusalimului!(adica Mesiah)
Daca era destept isi profesa meseria invatata si isi facea o familie in loc sa se inhaiteze cu vagabonzii!

Citat :
E ca sa vezi. Pana acum Iisus era un prost( dupa spusele tale) iar acum nu mai este. Mai cum mai bate vantul in panzele tale.
Nu ma surprinde ca un credincios nu este capabil sa faca diferenta intre un raspuns si intre o intrebare retorica, probabil ca tu intelegi bine doar cuvinte ca: beeeeee si behehehehe.

Citat :

Iar intrebarea Tu crezi ca Isus era atat de prost incat nu cunoastea intelesul cuvintelor? este specifica oamenilor perversi ca tine.
Zexe!
Tu nu ai caderea sa vorbeste despre perversiune atunci cand "dumnezeul" tau este cel mai mare pervertit, ptr ca a violat-o chiar pe viitoare sa mama si culmea pervesiunii este ca din sarcina rezultata s-a nascut tot el, adica Diavolul!
Sus In jos
Fernando
Scutier
Scutier
Fernando


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 34
Localizare : Tulcea
Puncte : 102
Data de inscriere : 16/10/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  Icon_minitimeSam Dec 17, 2011 12:11 pm

EmaLovesJesus a scris:
Ba mai mult ,trebuie sa ii iubim si pe vrasmasii nostrii.ote]

???Tare as vrea sa te vad cati schimbi numele in EmaLovesSatan grin
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  Icon_minitimeSam Dec 17, 2011 12:20 pm

[quote="Fernando"] Te cred, dar as prefera sa platesc cu viata mea,decat sa fie asa.Dar, de ce ti-ai dori tu atat de mult asta?
EmaLovesJesus a scris:
Ba mai mult ,trebuie sa ii iubim si pe vrasmasii nostrii.ote]

???Tare as vrea sa te vad cati schimbi numele in EmaLovesSatan :gri ote]
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  Icon_minitimeSam Dec 17, 2011 12:28 pm

[quote="Soimos"]
Mihai12 a scris:
Soimos a scris:
N-am inteles nimic!
Tu crezi ca Isus era atat de prost incat nu cunoastea intelesul cuvintelor pe care le spune si ca nu stia ceea ce vorbeste?
prost era ca ptr ca fiind un amarat de vagabond cioflingar a visat sa ajunga Rege al Ierusalimului!(adica Mesiah)
Daca era destept isi profesa meseria invatata si isi facea o familie in loc sa se inhaiteze cu vagabonzii!

Citat :
E ca sa vezi. Pana acum Iisus era un prost( dupa spusele tale) iar acum nu mai este. Mai cum mai bate vantul in panzele tale.
Nu ma surprinde ca un credincios nu este capabil sa faca diferenta intre un raspuns si intre o intrebare retorica, probabil ca tu intelegi bine doar cuvinte ca: beeeeee si behehehehe.

Citat :

Iar intrebarea Tu crezi ca Isus era atat de prost incat nu cunoastea intelesul cuvintelor? este specifica oamenilor perversi ca tine.
Zexe!
Tu nu ai caderea sa vorbeste despre perversiune atunci cand "dumnezeul" tau este cel mai mare pervertit, ptr ca a violat-o chiar pe viitoare sa mama si culmea pervesiunii este ca din sarcina rezultata s-a nascut tot el, adica Diavolul!
Fecioara Maria a fost curata si neprihanita, iar Duhul Sfant a pus in ea tot ce era necesar ca sa se zamislesca Isus. El, Dumnezeu Creatorul care a facut fiecare celula, fiecare muschi, ne-a tesut ca pe o broderie aleasa in pantecele mamei noastre, a dat ADN-ul tatalui si al mamei noastre ca sa iesim noi, unici si speciali. Tot El, a pus acolo pe Domnul Isus.Citeam undeva ca de pe giulgiu care era pus pe fata Domnului Isus s-au gasit urme de sange. Si ca s-a dovedit ca este unicul Om din lume care are cromozom numai de femeie. (daca o sa imi amintesc unde am citit,am sa iti dau sursa.)ote]
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  Icon_minitimeSam Dec 17, 2011 12:28 pm

Fernando a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Ba mai mult ,trebuie sa ii iubim si pe vrasmasii nostrii.ote]

???Tare as vrea sa te vad cati schimbi numele in EmaLovesSatan grin

Nu ar fi o schimbare rea ptr ca Satan este Diavol doar ptr crestini si musulmani, ptr ceilalti, adica ptr iudei este un inger care nu iese din Legea lui Dumnezeu, deci nu poate fi Diabolic!

Si exact asa trebuie sa fie si Oamenii cu COPNSTIINTA, ptr ca acestia, desi nu cred toti in Dumnezei, actioneaza conform CONSTIINTEI, adica conform vointei divine, chiar daca nu fac asta la modul intentionat!

Ea docamdata este o VANDUTA celui pe care Petru (intemeietorul bisericii lor) il numeste Lucifer, iar acest personaj se lauda singur ca fiind stapanul cheilor Iadului!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  Icon_minitimeSam Dec 17, 2011 12:39 pm

[quote="Soimos"]
Fernando a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Ba mai mult ,trebuie sa ii iubim si pe vrasmasii nostrii.ote]

???Tare as vrea sa te vad cati schimbi numele in EmaLovesSatan grin

Nu ar fi o schimbare rea ptr ca Satan este Diavol doar ptr crestini si musulmani, ptr ceilalti, adica ptr iudei este un inger care nu iese din Legea lui Dumnezeu, deci nu poate fi Diabolic!

Si exact asa trebuie sa fie si Oamenii cu COPNSTIINTA, ptr ca acestia, desi nu cred toti in Dumnezei, actioneaza conform CONSTIINTEI, adica conform vointei divine, chiar daca nu fac asta la modul intentionat!

Ea docamdata este o VANDUTA celui pe care Petru (intemeietorul bisericii lor) il numeste Lucifer, iar acest personaj se lauda singur ca fiind stapanul cheilor Iadului![/qu Diferenta este ca Lucifer va fi aruncat in iad,iar Isus este Domn si Stapan in cer.Si noi,cei rascumparati prin sangele Lui,vom fi cu El. ote]
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  Icon_minitimeSam Dec 17, 2011 12:42 pm

Eu apartin Domnului si mantuitorului meu iubit,Isus Hristos.Am fost platita cu un pret mare acolo,la Golgota.Am fost o data a celui rau,pierduta in pacatele lumii acesteia,dar acum sunt spalata in sangele lui Isus Hristos.Si traiesc,dar nu mai traiesc eu...ci Hristos traieste in mine.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  Icon_minitimeSam Dec 17, 2011 12:50 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Domnul Isus este dragoste .El ne invata sa ne iubim unii pe altii asa cum ne-a iubit El.
Tu nu ai citit versetul pe care ti-l-am dat?
Poi cum interpretezi tu ce spune Isus cand el a vorbit atat de clar, si a zis ca"Cine iubeste lumea nu e vrednic sa vina la mine"?

Sau asta nu se pune ca nu iti convine tie?
Incearca sa imi explici de ce a spus asta?

Citat :

Dragostea Lui este jertfitoare.
El ne-a dat exemplul cel mai elocvent , daruindu-se pe sine la cruce. In textul prezentat de tine, El ne invata sa nu iubim ceva sau pe cineva mai mult decat pe El. El trebuie sa fie prioritatea numarul unu in viata noastra. Stim ca suntem robi ai lucrurilor care pun stapanire pe noi.
astea sunt texte bisericesti fara acoperire in Biblie!



Sunt multe texte in care ni se arata dragostea Domnului Isus.Totuşi El suferinţele noastre le-a purtat, şi durerile noastre le-a luat asupra Lui, şi noi am crezut că este pedepsit, lovit de Dumnezeu şi smerit.

Dar El era străpuns pentru păcatele noastre, zdrobit pentru fărădelegile noastre. Pedeapsa care ne dă pacea a căzut peste El, şi prin rănile Lui suntem tămăduiţi.

Noi rătăceam cu toţii ca nişte oi, fiecare îşi vedea de drumul lui, dar Domnul a făcut să cadă asupra Lui nelegiuirea noastră a tuturor.
Sus In jos
Fernando
Scutier
Scutier
Fernando


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 34
Localizare : Tulcea
Puncte : 102
Data de inscriere : 16/10/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  Icon_minitimeSam Dec 17, 2011 12:52 pm

EmaLovesJesus a scris:
Dar, de ce ti-ai dori tu atat de mult asta?

Nu-mi doresc,nici macar nu-mi pasa,doar observ ipocrizia celor care spun ca-si iubesc dusmanii,aruncand cu pietre in ei.Si inchizitorii isi iubeau victimele si omorandu-le credeau ca le fac un bine.Eu doar imi pun intrebari si caut raspunsuri si nu pot decat sa constat ca aceasta religie genereaza doar fanatism si ura.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  Icon_minitimeSam Dec 17, 2011 12:54 pm

EmaLovesJesus a scris:
Fecioara Maria a fost curata si neprihanita,.
Asa au fost toate fecioarele pina cand au devenit femei!
Problema este ca si ea l-a conceput pe Isus cu soldatul roman Tiberius Iulius Abdes Pandira
[quote]

iar Duhul Sfant a pus in ea tot ce era necesar ca sa se zamislesca Isus.

Da!
Probabil ca a pus chiar acolo unde trebuia, adica acolo unde pun toti Dumnezeii care ne dau viata (parintii nostrii) adica pun acolo de unde si pe unde a iesit si Isus, atunci cand s-a nascut in grajd ... probabil de mare "rege" ce era sortit sa devina!

Citat :

El, Dumnezeu Creatorul care a facut fiecare celula, fiecare muschi, ne-a tesut ca pe o broderie aleasa in pantecele mamei noastre,
vad ca vorbesti despre Dumnezeul din om, cel care este Mama ta, si nu de maimutoiul impotent din ceruri !
Oricum ma bucur ca ai ajuns la concluzia asta!

Citat :

Citeam undeva ca de pe giulgiu care era pus pe fata Domnului Isus s-au gasit urme de sange.
Si eu ma citit ca acel giulgi este o SARLATANIE!
Ptr ca atunci cand invelesti capul unui om insangerat, desfasurarea giulgiului arata o cu totul alta imagine decat mazgalitura prezentata de niste idioti inculti pe giulgi!
Daca nu crezi fa si tu o proba, umezeste-ti fatza cu o apa colorata si apoi infasoara-ti cu o panza si vei vedea o cu totul alta imagine, adica una muuult mai lata.
Si atunci te vei lamuri imediat de sarlatania cu giulgiul!

Citat :

Si ca s-a dovedit ca este unicul Om din lume care are cromozom numai de femeie. (daca o sa imi amintesc unde am citit,am sa iti dau sursa.)]
ha ha ha, ca sa se afle care este cromozomul ar trebui sa se gaseasca macar ciolanele, dar si alea au putrezit de mult, probabil de viu ce era, ca nici in mormantul de la Talpiot nu s-a gasit nici macar un ciolan!
Sus In jos
Fernando
Scutier
Scutier
Fernando


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 34
Localizare : Tulcea
Puncte : 102
Data de inscriere : 16/10/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  Icon_minitimeSam Dec 17, 2011 12:55 pm

EmaLovesJesus a scris:
ci Hristos traieste in mine.

Da,chiar asa s-a nascut fanatismul si ura impotriva celorlalti.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  Icon_minitimeSam Dec 17, 2011 2:27 pm

Dragostea este o roada a Duhului Sfant.Una din porunci este sa Il iubesti pe Dumnezeu si pe aproapele tau.Daca ai o relatie corecta pe verticala,ea se va rasfrange si pe orizontala.Eu ii iubesc pe pacatosi si doresc ca si ei sa vina la mantuire.,,Iubiti-va unii pe altii,cum v-am iubit Eu,,spunea Domnul Isus.
,,Daca va iubiti unii pe altii,oamenii vor vedea ca sunteti ucenicii Mei,,.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Isus nu propovaduieste Iubirea  Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  Icon_minitime

Sus In jos
 
Isus nu propovaduieste Iubirea
Sus 
Pagina 1 din 11Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Iubirea este CALEA
» Este oare Isus "Calea" ?????
» Biserica lui Isus

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Teme religioase diverse-
Mergi direct la: