Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Isus nu propovaduieste Iubirea

In jos 
+6
Black velvet
Cyberman
Mihai12
Fernando
EmaLovesJesus
Soimos
10 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Urmatorul
AutorMesaj
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 7:56 am

Oala de noapte nu este o fiinta,asa ca nu se pune! In deutronom suntem avertzati sa nu ii ascultam pe cei ca tine , asta faci tu : ne indemni sa credem in alti dumnezei, numai in Cel adevarat, nu.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 9:26 am

EmaLovesJesus a scris:
Oala de noapte nu este o fiinta,asa ca nu se pune! In deutronom suntem avertzati sa nu ii ascultam pe cei ca tine , asta faci tu : ne indemni sa credem in alti dumnezei, numai in Cel adevarat, nu.
Iarasi minti generalizand !

In Deuteronom esti invatat PUNCTUAL sa il OMORI pe acel profet care face minuni cu scopul de a fi acceptat ca Dumnezeu!
Si acel profet este chiar Isus Domnul tau...acela care singur isi spune Lucifer/Luceafar ...(intemeietor de religii=profet)
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 192
Data de inscriere : 28/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 10:10 am

Soimos a scris:
Urzi23 a scris:
[ .De regula voi cind apare in arena cimpanzeul, aplaudati de vi se inrosesc palmele
Poi evident ca ne bucuram cand vedem ca Dumnezeul vostru Marele Cimpan-Zeu ... a ajuns sa se deie in spectacol la circ!

Citat :

.Eu zic sa iei menajeria de aici de pe forum si sa va carati la voi in jungla la regnul din care proveniti .

daca o luam pe directia originii inseamna ca pe voi ar trebui sa va expediem sa traiti ca ramele in noroiul din care ati fost facuti ...si trebuie sa recunosti ca pe scara evolutiei este o mare diferenta intre amorful noroi din care sunteti facut voi si creierul vostru ... si creierul real al unei fiinte umane evoluate fie si din maimuta ....dar totusi evoluata!

Ce ai ma te oftici ? Vai de capul vostru de atei rataciti auzi "domle" se oftica omul si ii da cu evolutionismul la greu mai raminea sa il citezi pe mos craciun ca argument al vostru si ma spargeam de ris

Apoi :
1.25 A făcut Dumnezeu fiarele sălbatice după felul lor, şi animalele domestice după felul lor, şi toate târâtoarele pământului după felul lor. Şi a văzut Dumnezeu că este bine.
Incredibil, domne, mamiferele la urma! Parca era savant contemporan Dumnezeu. Incredibil, chiar intai cele salbatice, apoi cele domestice! Incredibil!
E o chestie simpla…daca L-ai scoate pe Dumnezeu din ecuatie, “evolutia” nu ar functiona. Eu nu sunt de acord cu cei care zic ca Dumnezeu doar a proiectat lumea incat sa se dezvolte singure (mama, ce inginer de geniu!). Dumnezeu nu avea cui sa se laude uite ce lume perfecta am proiectat eu! De altfel, in felul asta, ar fi anulat libertatea, in detrimentul determinismului, Dumnezeu a creat lumea astfel incat aceasta sa fie la maximum de libera si de capabila de a deveni fericita. Daca ar fi facut-o in orice alt mod decat cel in care zice ca a facut-o, atunci nu mai atingea obiectivul asta.
Dumnezeu a condus creatia sa dupa cum descrie in Biblie ca a facut-o.

Apoi :
Ia uite ce face Dumnezeu la sfirsit
1.27 Şi a făcut Dumnezeu pe om după chipul Său; după chipul lui Dumnezeu l-a făcut; a făcut bărbat şi femeie.
1.28 Şi Dumnezeu i-a binecuvântat, zicând: “Creşteţi şi vă înmulţiţi şi umpleţi pământul şi-l supuneţi; şi stăpâniţi peste peştii mării, peste păsările cerului, peste toate animalele, peste toate vietăţile ce se mişcă pe pământ şi peste tot pământul!”
Apoi :
Auzi "domle" Incredibil, omul a “evoluat” ultimul! Cum adica “dupa asemanarea noastra”? Si care “Noastra”? Incredibil, dar Dumnezeu a inventat chiar si pluralul excelentei! Dupa care s-au luat monarhii.
-Dupa asemanare adica liber, bun, inteligent, frumos…in potential.
-Cei care sunt neliberi, rai, p,,,,,, si atei nu si-au exploatat potentialul de a semana cu Dumnezeu.
Apoi :
Desigur, Dumnezeu nu uita sa il sfatuiasca pe om cum sa dobandeasca fericirea (lumeasca, deoarece fericirea spirituala este sa fie in relatie cu Dumnezeu): fericirea lumeasca este sa cresti, sa supui pamantul, sa stapanesti asupra resurselor pamantului.
Apoi :
Aici incape cam orice activitate umana de la industrie, pana la admirarea naturii. Deci acolo trebuie omul sa isi caute fericirea, nu in discoteca si in baruri.

Apoi :
Dar cum a aparut de fapt omul? “Atunci, luând Dumnezeu ţărână din pământ, a făcut pe om şi a suflat în faţa lui suflare de viaţă şi s-a făcut omul fiinţă vie.” (Geneza 2:7) Hai, ca asta e tare de tot…din pamant!? E foarte tare, daca a fost opera lui Dumnezeu: pamantul este alcatuit carbon, azot, apa, si aceleasi minerale si substante organice ca si corpul omenesc. Astfel se explica ca plantele si animalele subterane se hranesc din pamant. Surprinzator de simplu!
Apoi :
Urmeaza relatarile cu Adam si Eva…Apropo, cum e cu “Iar coasta luată din Adam a făcut-o Dumnezeu femeie şi a adus-o la Adam.” (Geneza 2:22) Wow! Iti dai seama…Dumnezeu a inventat clonarea! Imi aduc aminte cu haz cand mi-a spus un cunoscut ca si-a pierdut credinta cand a aflat ca barbatii si femeile au acelasi numar de coaste. Pai, explicatia e simpla: o asemenea mutatie (disparitia unei coaste) s-a produs sub actiunea unui factor extern, si nu este o consecinta a alterarii ADN-ului. Deci, in mod natural, ADN-ul continand informatia corecta (originalul), mutatia nu s-ar fi transmis copiilor lui Adam. Si, oricum, nu era nicidecum o mutatie favorabila (nu exista mutatie favorabila), care sa fi declansat un imaginar proces de evolutie.
Apoi :
Vezi ma ca nu esti greu de cap si am reusit sa te luminez la minte .Trebuie sa pricepi un lucru Biblia nu este o enciclopedie dai la litera D si afli totul despre Dumnezeu tu confunzi Biblia cu wikipedia
Apoi :
Coane vezi! Biblia este cea mai periculoasa carte, mai periculoasa decat Originea Speciilor, Coranul si Mein Kampf laolalta! E periculoasa ca lasa loc multor interpretari, care duc la mai grave stari conflictuale intre oameni.
Apoi :
Biblia nu este o carte de stiinta, este o carte de invatatura (meta-stiinta).
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 12:29 pm

Urzi23 a scris:
Soimos a scris:
Urzi23 a scris:
[ .De regula voi cind apare in arena cimpanzeul, aplaudati de vi se inrosesc palmele
Poi evident ca ne bucuram cand vedem ca Dumnezeul vostru Marele Cimpan-Zeu ... a ajuns sa se deie in spectacol la circ!

Citat :

.Eu zic sa iei menajeria de aici de pe forum si sa va carati la voi in jungla la regnul din care proveniti .

daca o luam pe directia originii inseamna ca pe voi ar trebui sa va expediem sa traiti ca ramele in noroiul din care ati fost facuti ...si trebuie sa recunosti ca pe scara evolutiei este o mare diferenta intre amorful noroi din care sunteti facut voi si creierul vostru ... si creierul real al unei fiinte umane evoluate fie si din maimuta ....dar totusi evoluata!

Ce ai ma te oftici ? Vai de capul vostru de atei rataciti auzi "domle" se oftica omul si ii da cu evolutionismul la greu mai raminea sa il citezi pe mos craciun ca argument al vostru si ma spargeam de ris

Apoi :
1.25 A făcut Dumnezeu fiarele sălbatice după felul lor, şi animalele domestice după felul lor, şi toate târâtoarele pământului după felul lor. Şi a văzut Dumnezeu că este bine.
Incredibil, domne, mamiferele la urma! Parca era savant contemporan Dumnezeu. Incredibil, chiar intai cele salbatice, apoi cele domestice! Incredibil!
E o chestie simpla…daca L-ai scoate pe Dumnezeu din ecuatie, “evolutia” nu ar functiona. Eu nu sunt de acord cu cei care zic ca Dumnezeu doar a proiectat lumea incat sa se dezvolte singure (mama, ce inginer de geniu!). Dumnezeu nu avea cui sa se laude uite ce lume perfecta am proiectat eu! De altfel, in felul asta, ar fi anulat libertatea, in detrimentul determinismului, Dumnezeu a creat lumea astfel incat aceasta sa fie la maximum de libera si de capabila de a deveni fericita. Daca ar fi facut-o in orice alt mod decat cel in care zice ca a facut-o, atunci nu mai atingea obiectivul asta.
Dumnezeu a condus creatia sa dupa cum descrie in Biblie ca a facut-o.

Apoi :
Ia uite ce face Dumnezeu la sfirsit
1.27 Şi a făcut Dumnezeu pe om după chipul Său; după chipul lui Dumnezeu l-a făcut; a făcut bărbat şi femeie.
1.28 Şi Dumnezeu i-a binecuvântat, zicând: “Creşteţi şi vă înmulţiţi şi umpleţi pământul şi-l supuneţi; şi stăpâniţi peste peştii mării, peste păsările cerului, peste toate animalele, peste toate vietăţile ce se mişcă pe pământ şi peste tot pământul!”
Apoi :
Auzi "domle" Incredibil, omul a “evoluat” ultimul! Cum adica “dupa asemanarea noastra”? Si care “Noastra”? Incredibil, dar Dumnezeu a inventat chiar si pluralul excelentei! Dupa care s-au luat monarhii.
-Dupa asemanare adica liber, bun, inteligent, frumos…in potential.
-Cei care sunt neliberi, rai, p,,,,,, si atei nu si-au exploatat potentialul de a semana cu Dumnezeu.
Apoi :
Desigur, Dumnezeu nu uita sa il sfatuiasca pe om cum sa dobandeasca fericirea (lumeasca, deoarece fericirea spirituala este sa fie in relatie cu Dumnezeu): fericirea lumeasca este sa cresti, sa supui pamantul, sa stapanesti asupra resurselor pamantului.
Apoi :
Aici incape cam orice activitate umana de la industrie, pana la admirarea naturii. Deci acolo trebuie omul sa isi caute fericirea, nu in discoteca si in baruri.

Apoi :
Dar cum a aparut de fapt omul? “Atunci, luând Dumnezeu ţărână din pământ, a făcut pe om şi a suflat în faţa lui suflare de viaţă şi s-a făcut omul fiinţă vie.” (Geneza 2:7) Hai, ca asta e tare de tot…din pamant!? E foarte tare, daca a fost opera lui Dumnezeu: pamantul este alcatuit carbon, azot, apa, si aceleasi minerale si substante organice ca si corpul omenesc. Astfel se explica ca plantele si animalele subterane se hranesc din pamant. Surprinzator de simplu!
Apoi :
Urmeaza relatarile cu Adam si Eva…Apropo, cum e cu “Iar coasta luată din Adam a făcut-o Dumnezeu femeie şi a adus-o la Adam.” (Geneza 2:22) Wow! Iti dai seama…Dumnezeu a inventat clonarea! Imi aduc aminte cu haz cand mi-a spus un cunoscut ca si-a pierdut credinta cand a aflat ca barbatii si femeile au acelasi numar de coaste. Pai, explicatia e simpla: o asemenea mutatie (disparitia unei coaste) s-a produs sub actiunea unui factor extern, si nu este o consecinta a alterarii ADN-ului. Deci, in mod natural, ADN-ul continand informatia corecta (originalul), mutatia nu s-ar fi transmis copiilor lui Adam. Si, oricum, nu era nicidecum o mutatie favorabila (nu exista mutatie favorabila), care sa fi declansat un imaginar proces de evolutie.
Apoi :
Vezi ma ca nu esti greu de cap si am reusit sa te luminez la minte .Trebuie sa pricepi un lucru Biblia nu este o enciclopedie dai la litera D si afli totul despre Dumnezeu tu confunzi Biblia cu wikipedia
Apoi :
Coane vezi! Biblia este cea mai periculoasa carte, mai periculoasa decat Originea Speciilor, Coranul si Mein Kampf laolalta! E periculoasa ca lasa loc multor interpretari, care duc la mai grave stari conflictuale intre oameni.
Apoi :
Biblia nu este o carte de stiinta, este o carte de invatatura (meta-stiinta).
Frumos. Pacat ca Soimos inca nu a ajuns la varsta in care sa inteleaga ce ai scris tu( el e inca la gradinita). Ii trebuiau niste imagini, caci la gradinita intelege doar cartile de colorat Laughing
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 1:05 pm

Urzi23 a scris:


Ce ai ma te oftici ?
Eu vad ca te-ai ofticat tu cand ai dus discutia pe panta asta!

Citat :


1.25 A făcut Dumnezeu fiarele sălbatice după felul lor .... ,
Povestio ptr idioti!
Asupra problemelor de genul acesta s-a pronuntat de mult stiinta numita Biologie!

Citat :

Incredibil, chiar intai cele salbatice, apoi cele domestice! Incredibil!
Asa o fi cand esti atat de stupid incat nu intelegi ca acel text a fost scris de oameni si nu de marele Cimpan-Zeu =, iar oamenii au stiut ca domesticirea s-a facut din animale salbatice!

Citat :

Dumnezeu a creat lumea astfel incat aceasta sa fie la maximum de libera si de capabila de a deveni fericita.
Ai ceva dovezi stiintifice care sa ateste ce spui tu ...sau doar fabulezi?

Citat :

Auzi "domle" Incredibil, omul a “evoluat” ultimul! Cum adica “dupa asemanarea noastra”? Si care “Noastra”?
Pai exact asta este o dovada ca acel Dumnezeu este Dracu!
Ca doar nu poti sa fii atat de aberat sa crezi ca Dumnezeul Creator respectiv Big-Bangul dovedit de stiinte ...are nevoie de limbi in coor si de linguseli verbale?

Citat :

Desigur, Dumnezeu nu uita sa il sfatuiasca pe om cum sa dobandeasca fericirea
Si cum iti spune tie...la telefon ...sau noapte in vis?
Ca doar nu tye cerd atat de prost incat sa nu accepti ca un text care deja este asumat de autorii lui ...apartine lui Dumnezeu ...doar asa ca sa facem adevarului in ciuda si sa iasa Sfanta Minciuna triumfatoare?

Citat :

Dar cum a aparut de fapt omul?
Daca ma intereseaza problema la modul serios ma documentez din lucrari stiintifice ...si nu dintr-o carte scrisa de oameni primitivi!

Citat :

Coane vezi! Biblia este cea mai periculoasa carte, mai periculoasa decat Originea Speciilor, Coranul si Mein Kampf laolalta! E periculoasa ca lasa loc multor interpretari, care duc la mai grave stari conflictuale intre oameni.
Si aici gresesti!
Oameni normali se informeaza despre aceste lucruri din surse credibile adica bazate pe dovezi stiintifice, numai prostii retardati si lobotomizatii victime ale indoctrinarii religioase se cearta pe aceste subiecte, si exact aceste subiecte de discordie va fi folosita de Masonerie ptr a invrajbii prostii astfel ca acestia sa se incaiereze intre ei, intru necesara diminuare demografica in stil Maltusian!

Citat :

Biblia nu este o carte de stiinta, este o carte de invatatura (meta-stiinta).
O fi asta ptr cei ca tine!
Ptr cei ca mine este o poveste ca Povestea lui Pinochio!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 1:07 pm

Mihai12 a scris:
Citat :

Frumos. Pacat ca Soimos inca nu a ajuns la varsta in care sa inteleaga ce ai scris tu( el e inca la gradinita). Ii trebuiau niste imagini, caci la gradinita intelege doar cartile de colorat Laughing
Fi linistit ...am depasit varsta ... si asta ai posibilitatea sa o vezi in raspunsurile pe care le-am dat si care nu sunt la nivelul de gradinita!
La acel nivel este doar capacitatea ta de intelegere !


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Lun Ian 02, 2012 2:47 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 1:19 pm

Soimos a scris:
Mihai12 a scris:
Citat :

Frumos. Pacat ca Soimos inca nu a ajuns la varsta in care sa inteleaga ce ai scris tu( el e inca la gradinita). Ii trebuiau niste imagini, caci la gradinita intelege doar cartile de colorat Laughing
Fi linistit ...am depasit varsta ... si asta ai posibilitatea sa o vezi in raspunsurile pe care le-am dat si care nu sunt la nivelul de gradinita!
La acel nivel este doar capacitatea ta de intelegere !
Hai nu te mai umfla in pene, ca lumea ti-a pus deja eticheta. Poate nu sunt la nivelul celor de gradinita, dar celor de gimnaziu DA
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 192
Data de inscriere : 28/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 4:22 pm

Mihai12 a scris:
Soimos a scris:
Mihai12 a scris:
Frumos. Pacat ca Soimos inca nu a ajuns la varsta in care sa inteleaga ce ai scris tu( el e inca la gradinita). Ii trebuiau niste imagini, caci la gradinita intelege doar cartile de colorat Laughing
Fi linistit ...am depasit varsta ... si asta ai posibilitatea sa o vezi in raspunsurile pe care le-am dat si care nu sunt la nivelul de gradinita!
La acel nivel este doar capacitatea ta de intelegere !
Hai nu te mai umfla in pene, ca lumea ti-a pus deja eticheta. Poate nu sunt la nivelul celor de gradinita, dar celor de gimnaziu DA

Mihai eu am impresia ca @soimos are 3-4 conturi ,ca el centreaza el executa dar ajunge mereu pe locul 2 si concureaza de unul singur .
Din ce sesizez eu pe aici nu ai cu cine discuta mai mult bate vintul @soimos se cearta de unul singur si nu il ia nimeni in seama
Apoi :
O sa dau sfoara in tara pe TPU sa vina crestinii aia mici max clasele 1-4 eu zic ca 2-3 sunt suficienti sa mature asfaltul cu @soimos si clonele lui
Apoi :
Or sa ajunga de ocara si de risul copiilor ca un site care se bate cu caramida in piept ,auzi "domle" cruciada impotriva religiei " Noi vom aplica vorba din popor "omul sfinteste locul scuze siteul satanist "

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 5:36 pm

Decat sa aduci copii ...adu-i mai bine pe trepanatii de pe tpu sau pe cei de la biserica voastra, ca am halit destul idioti ca astia ...sa vezi dupa ce raman fara replica mai intai incep sa injure apoi dau bir cu fugitii ....daca nu crezi intreaba-l pe Mihai ca si el a trecut prin fazele astea!
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier
Urzi23


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 26
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 6:15 pm

Soimos a scris:
Decat sa aduci copii ...adu-i mai bine pe trepanatii de pe tpu sau pe cei de la biserica voastra, ca am halit destul idioti ca astia ...sa vezi dupa ce raman fara replica mai intai incep sa injure apoi dau bir cu fugitii ....daca nu crezi intreaba-l pe Mihai ca si el a trecut prin fazele astea!

Ai zice sar~na sa se mai deranjeze cineva pe aici ,Ma maninca pielea si zic hai sa vad citi membrii sunt pe acest site prapadit si sa cad jos ca la 300 din care 90% au raspunsuri fix 0 Singura activitate o vad la tine si clonele tale in rest Ema,Mihai si cu mine v-am pus piciorul pe git tavaleala Acum pricepi de ce doream sa ii aducem pe aia mici ?
Apoi :
Pina si tu satul de batut apa-n piua ai dat bir cu fugitii la noi in ograda si ai fost pus cu botul pe labe urgent de aia mici .
Apoi :
Este o onoare pentru voi ca a venit Ema sa va lumineze la minte Partea proasta este ca tu ai obiceiul de a jigni vezi al 2 lea rind de sus numeri 3 cuvinte de la coada .
Apoi :
Coane eu zic sa o lasi mai moale cu jignitul ,ca nu este frumos o fi sanatos pentru tine, cind nu ai argumente ,dar tot lipsa de educatie ramine
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 6:32 pm

Urzi23 a scris:
Or sa ajunga de ocara si de risul copiilor ca un site care se bate cu caramida in piept ,auzi "domle" cruciada impotriva religiei " Noi vom aplica vorba din popor "omul sfinteste locul scuze siteul satanist "

Ohohooo, stai tu linistit ca si asa este de rasul curcilor, pe unde s-a dus nu a lasat loc de buna ziua. Cine nu stie de soimos, biloum sau sykarian( unul si acelasi) ? Este arhicunoscut si foarte neapreciat. Se mai gaseste cate un ametit sa-l aprecieze, dar foarte rar. Ideea este ca unul ca Soimos este foarte bun pe un forum, caci este mereu gica contra( chiar si cand esti de acord cu el te contrazice tavaleala tavaleala tavaleala tavaleala ) si mentine forumul in viata. Ce forum ar mai fi ala in care toti se aproba? Ar fi plictiseala mare. Wink
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier
Urzi23


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 26
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 6:54 pm

Auzi "domle" ce spune nea gica contra ,scuze @soimos " doar nu poti sa fii atat de aberat sa crezi ca Dumnezeul Creator respectiv Big-Bangul dovedit de stiinte ...are nevoie de limbi in coor si de linguseli verbale?"

Apoi :
Incredibil dar adevarat cosmologii imping virsta universului la 180 miliarde de ani si c,,, de teorie numita "ciuciu bang" nu mai este valabila .
Apoi :
Norocul lor ca avem noi in ograda un POSTAC care afirma raspicat ca bing bangul este "dovedit de stiinta"
Apoi :
Postacul aduce argumente in favoarea lui folosind scriierile lui mos craciun deoarece dovezile stiintifice sunt fix ciuciu tavaleala

Apoi :

Eu zic sa te faci tu om serios si seara la culcare sa spui "Tatal Nostru " si sa te insemni cu Sf Cruce
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 9:25 pm

Soimos,vezi ca se implineste Sfanta Scriptura chiar sub privirile noastre?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 9:47 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos,vezi ca se implineste Sfanta Scriptura chiar sub privirile noastre?
Evident ca Da!
Se stie ca Diavolul daca nu se putea lauda cu o Creatie a sa ... doritor sa fie crezut drept Dumnezeu ... a ales cuvintele mincinoase si prorocirile adevarate tocmai ca sa se impuna ca Dumnezeu !

...remeber la inceput(-ul religiei) a fost Cuvantul?

Dumnezeu care avea Creatia Sa ... nu a mai avut nevoie de Cuvinte, ca sa se impuna ca Dumnezeu, ptr ca vorbea in locul Lui Creatia sa !

Dar asta dovedeste ca Scriptura nu este sfanta de loc ...ci DIABOLICA!

Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 9:49 pm

Esti tu sfant!Tu o sa primesti CIP-ul?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 9:54 pm

EmaLovesJesus a scris:
Esti tu sfant!Tu o sa primesti CIP-ul?
Eu l-am primit deja, il am in cartea mea de indentita (germana) si il am tot timpul la mine!

Fara acel CIP interventia mea medicala de care ti-am pomenit ...ma costa cat o casa ... cu CIP-ul nu m-a costat absolut NIMIC!

Intelegi diferenta intre ceea ce este Dumnezeiesc si ceea ce este Dibolic?

Pai daca nu aveam nici Cipul si nici Banii...ma lua Dracu!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 10:14 pm

Sa inteleg ca tu ai primit deja acest CIP?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 10:16 pm

Poi ce ai inteles din ce ti-am spus?
Sigur ca DA!
Numai ca nu l-am primit de la Diavol asa cum poate crezi...ci de la primarie cand mi-am schimbat cartea de identitate!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 10:18 pm

Soimos a scris:
Poi ce ai inteles din ce ti-am spus?
Sigur ca DA!
Ma refer la cel de marimea unui bob de orez care se implanteaza pe mana.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 10:20 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
Poi ce ai inteles din ce ti-am spus?
Sigur ca DA!
Ma refer la cel de marimea unui bob de orez care se implanteaza pe mana.
Nu draga ...la noi cipul cu datele tale personale ...se pune in buletin!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 10:25 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
Poi ce ai inteles din ce ti-am spus?
Sigur ca DA!
Ma refer la cel de marimea unui bob de orez care se implanteaza pe mana.
Nu draga ...la noi cipul cu datele tale personale ...se pune in buletin!
Biblia se refera la cel care se implanteaza pe mana sau pe frunte.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 10:28 pm

EmaLovesJesus a scris:

Biblia se refera la cel care se implanteaza pe mana sau pe frunte.
Nu ti-am spus ca Biblia este penetrata de Diavol ...asa ca nu are rost sa te orientezi dupa ce spune Diavolul!

Dumnezeu ti-a dat o scriptura noua ...si probabil ca nu a dat-o oamenilor sa se afle in treaba ...ci sa o citeasca si sa invete sa faca ceea ce El cere!

Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 1:52 am

Urzi23 a scris:
Auzi "domle" ce spune nea gica contra ,scuze @soimos " doar nu poti sa fii atat de aberat sa crezi ca Dumnezeul Creator respectiv Big-Bangul dovedit de stiinte ...are nevoie de limbi in coor si de linguseli verbale?"

Apoi :
Incredibil dar adevarat cosmologii imping virsta universului la 180 miliarde de ani si c,,, de teorie numita "ciuciu bang" nu mai este valabila .
Apoi :
Norocul lor ca avem noi in ograda un POSTAC care afirma raspicat ca bing bangul este "dovedit de stiinta"
Apoi :
Postacul aduce argumente in favoarea lui folosind scriierile lui mos craciun deoarece dovezile stiintifice sunt fix ciuciu tavaleala

Apoi :

Eu zic sa te faci tu om serios si seara la culcare sa spui "Tatal Nostru " si sa te insemni cu Sf Cruce

aratat cu degetul Mai aghiuta pe tine te-a dat afara de la scoala ajutatoare si ai venit sa ne indrugi noua prostii?

Apoi aratat cu degetul dans Te-a lasat mamica-ta nesupravegheat si ai inceput sa apesi cu fundu' pe taste?

Apoi, din nou hohot Ti-a schimbat cumva doica lapticu' cu solutia de sters geamurile, de vorbesti de unu' singur cu limba impleticita?

hohot hohot hohot
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 8:21 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Biblia se refera la cel care se implanteaza pe mana sau pe frunte.
Nu ti-am spus ca Biblia este penetrata de Diavol ...asa ca nu are rost sa te orientezi dupa ce spune Diavolul!

Dumnezeu ti-a dat o scriptura noua ...si probabil ca nu a dat-o oamenilor sa se afle in treaba ...ci sa o citeasca si sa invete sa faca ceea ce El cere!

Biblia este in totalitate CUVANTUL LUI DUMNEZEU!Gustati si vedeti ce bun este Domnul!Ferice de omul care se increde in El.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 10:27 am

EmaLovesJesus a scris:

Biblia este in totalitate CUVANTUL LUI DUMNEZEU!Gustati si vedeti ce bun este Domnul!Ferice de omul care se increde in El.

Daca tinem cont de faptul ca VT este o scriptura care a fost FURATA si NT este scris de ucenicii carora Isus le-a dat puterea sa lucreze cu Diavolul ... in mod sigur ca e "bun"!

Probabil ca de "bun" ce era s-a grabit Dumnezeu sa o inlocuiasca cu Coranul.
Iar faptul ca tu refuzi ultima scriptura data de Dumnezeu ptr a urma Biblia furata si rescrisa de Diavol, ne spune multe despe "credinta" ta in Dumnezeu!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 11:49 am

Soimos a scris:
Daca tinem cont de faptul ca VT este o scriptura care a fost FURATA
Da adu dracului odata un document sau o afirmatie a unui istoric ca VT a fost furat
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 11:56 am

Mihai12 a scris:
Da adu dracului odata un document sau o afirmatie a unui istoric ca VT a fost furat

Daca pe vremea aceea ar fi existat Legea drepturilor de autor, crestinii si azi le mai plateau rabinilor evrei pentru faptul ca folosesc un text scris de acestia. Tu ce dovada vrei, a faptului ca VT este de fapt Tanachul sau o dovada a furtului?
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 11:58 am

EmaLovesJesus a scris:
Biblia este in totalitate CUVANTUL LUI DUMNEZEU!Gustati si vedeti ce bun este Domnul!Ferice de omul care se increde in El.

Tu ce vrei sa facem, sa mancam din hartia bibliei ca sa vedem cat de bun este dumne-zeul tau? doh
Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 12:02 pm

Nu,eu va sfatuiesc sa cautati sa Il cunoasteti cu adevarat pe Dumnezeu.Cine cauta,gaseste.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 12:03 pm

Mihai12 a scris:
Soimos a scris:
Daca tinem cont de faptul ca VT este o scriptura care a fost FURATA
Da adu dracului odata un document sau o afirmatie a unui istoric ca VT a fost furat
Nu isi permite nicio personalitate proeminenta sa faca o asemenea afirmatie.
Dar nici nu este nevoie ptr ca este mai mult decat clar!
Ptr asta sunt 4 DOVEZI!
1) Textul Bibliei este 99% identic cu textul Tanachului scris inaitea Bibliei cu multe sute pina la mii de ani!
2) Are numele schimbat din Tanach in VT, dovada ca crestinii au dorit sa si-l asume.
3) Si are un inteles schimbat care sa foloseasca doctrinei crestine!

4) Nu se recunoaste ca este scris de rabinii religiei mozaice ...ci se pune in mod mincinos in contul lui Dumnezeu.

Aceste 4 dovezi spun totul, ia incearca sa faci tu aceste lucruri cu poeziile lui Eminescu!
Adica sa copiezi toata poezia, sa ii schimbi numele ...si sa spui ca poezia este scrisa de tine!
Ai avea probleme sau nu?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 12:04 pm

EmaLovesJesus a scris:
Nu,eu va sfatuiesc sa cautati sa Il cunoasteti cu adevarat pe Dumnezeu.Cine cauta,gaseste.
Stiinta il cauta de 2000 de ani ...si tot n-a gasit NIMIC despre El, nici cel mai mic indiciu precum ca ar exista!

O fi oare din cauza ca stiinta nu se drogheaza?


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Mar Ian 03, 2012 12:08 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 12:06 pm

EmaLovesJesus a scris:
Nu,eu va sfatuiesc sa cautati sa Il cunoasteti cu adevarat pe Dumnezeu.Cine cauta,gaseste.

Cunosc multi oameni care au gasit-o pe Geea si n-au cautat mult, inainte il cautasera pe dumne-zeul tau si nu-l gasisera nicaieri!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 12:13 pm

Cine Il cauta cu tot dinadisul,Il va gasi.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 12:20 pm

EmaLovesJesus a scris:
Cine Il cauta cu tot dinadisul,Il va gasi.

Au cautat multi cu tot dinadinsul si n-au gasit nimic! Unde nu este nimic, n-ai ce gasi! Dupa cum se vede nici tu nu poti aduce nicio proba practica a existentei sale si de aceea nu faci altceva decat sa ne servesti slogane religioase!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Continut sponsorizat





Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 9 Icon_minitime

Sus In jos
 
Isus nu propovaduieste Iubirea
Sus 
Pagina 9 din 11Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Iubirea este CALEA
» Este oare Isus "Calea" ?????
» Biserica lui Isus

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Teme religioase diverse-
Mergi direct la: