Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Isus nu propovaduieste Iubirea

In jos 
+6
Black velvet
Cyberman
Mihai12
Fernando
EmaLovesJesus
Soimos
10 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Urmatorul
AutorMesaj
DRAGOS
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 134
Data de inscriere : 14/08/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 5:40 pm

Mihai, pai daca ema isi pierde timpu pe aici tu de ce mai stai printre prosti, dute amice la forumul crestinortodox ca acolo se discuta lucruri cu adevarat importante, ma rog continuarea inchizitiei la nivel mental, ar faceo si fizic, dar nu prea se mai poate, dar ar faceo Wink pt ca nu au scrupule Wink
Sus In jos
http://fara-secrete.blogspot.com
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 6:54 pm

Mihai12 a scris:
Fraier esti tu ma, emigrantule. Lasa-ne cu vrajeala ca esti repatriat, ca oameni ca tine sunt multi, romani plecati in strainatate si nu zic ca sunt romani.
Poi probabil ca nu se lauda ca nu ai cu ce te lauda, petru ca un om normal se lauda cu cunostintele sale profesionale daca altceva nnu are, si nu cu nationalitatea lui ... dar oricum cei care au plecat din tara pot fi considerati destepti, iar prostii si inadapatabilii vor ramane slugi la straini ... asta ca sa nu zic ca in curand veti ajunge sclavi sau negrii pe mosiile strainilor in propria voastra fosta tara!

Citat :

Si de urinat nu am urinat doar eu, ci toti care au fost pe forum.
da ...de urinat ati urinat, ca doar la atat va pricepeti si voi, ca doar de aia sunteti niste soole, doar ca nu v-ati urinat pe mine ci pe voi insiva!

Daca ati fi fost macar atat de destepti cat rahatul meu, ati fi inteles ca urinatul nu foloseste la nimic si nici nu iti faci KO adversarul urinand, ci prezentand dovezi stiintifice, cu atat mai putin cat te urinezi in proprii tai pantaloni, si voi asta ati facut, ati urinat din tot creierul vostru ...ca doar la ce sa te astepti de la niste soole blege care nu sunt capabile decat sa urineze?

Asa zise "argumente" ale voastre au ca baza doar "credinta voastra irationala" si aia este baza doar ptr niste soole blege care nu sunt capabili decat sa urineze!

Eu la fel ca si altii pe acest forum, nu vom accepta niciodata "argumentele" bazate pe credinta, ptr ca credinta este ceva ce nu se poate demonstra, ca daca s-ar demonstra nu ar mai fi ramas credinta ci ar fi fost STIINTA!
...asta ca sa iti fie clar si tie!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 7:24 pm




Asa zise "argumente" ale voastre au ca baza doar "credinta voastra irationala" si aia este baza doar ptr niste soole blege care nu sunt capabili decat sa urineze!

Vai de sotia ta care trebuie suporte un ''intelectual'' ca tine si vai de copii tai, care trebuie sa suporte un asa tata. Argumentele noastre au la baza credinta irationala? Bai geniule, discutiile purtate pe baza unor texte cum ai vrea sa se desfasoare? Eu de exemplu am discutat cu tine mai mult pe baza interpetarii bibliei. Nu poti spune ca argumentele mele se bazeaza pe credinta irationala, caci asa cum interpretam textele biblice putem interpreta si alte texte din alte carti. Deci ce ai zis tu, e un mare fass. Din contra, mai mult te-ai facut de ras interpretand fara nicio doza de ratiune, biblia.


Eu la fel ca si altii pe acest forum, nu vom accepta niciodata "argumentele" bazate pe credinta, ptr ca credinta este ceva ce nu se poate demonstra, ca daca s-ar demonstra nu ar mai fi ramas credinta ci ar fi fost STIINTA!

Credinta e ceva personal mai copile. Nu te-am obligat sa crezi in Dumnezeu, ci doar ti-am corectat elucubratiile. Pe langa asta eu am venit mereu cu dovezi/argumente (arheologice, istorice, rationale) in favoarea bibliei, in schimb tu ai venit cu aberatii copiate de pe forumuri pentru tampiti.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 7:49 pm

Mihai12 a scris:

Eu de exemplu am discutat cu tine mai mult pe baza interpetarii bibliei.
Odata ca Biblia este o culegere de texte scrisa ptr doua categorii de credinciosi, una este prostimea din turma Domnului iar alta este cea a ELITELOR care o conduc, iar acestia si-au tras in Biblie, prin parintii bisericii, texte care sa le sustina capacitatea de a se lupta si apara pentru interesele esentiale ale bisericii!
Asa ca tu care nu stii acest lucru, ma bombardai cu "intelesul"din punctul de vedere a unei oi proaste, in timp ce eu scoteam in evidenta textele care servesc Elitei bisericii, texte care le permit sa omoare si sa faca tot ceea ce stim ca au facut!
Iar acele elite aflate in capul Bisericii il denumesc pe Isus ca Lucifer!

Asa ca discutia noastra s-a purtat pe doua planuri paralele, iar tu erai la nivelul de jos si combateai pe cinefa care posta despre nivelul de sus!

Citat :

Credinta e ceva personal mai copile.
Mda, dar aici ne combatem pe probleme de religie si mai rar pe cele privind credinta in mantuitori cxare poate sa fie si porci care si-au sacrificat viata ptr mantuirea sufletelor a altor miliarde de confrati suini.

Citat :

Nu te-am obligat sa crezi in Dumnezeu, ci doar ti-am corectat elucubratiile.
Doar ai incercat!
Dar se pare ca tu nu ai inteles sistemul dupa care functioneaza crestinismul asa ca cel cu elucubratiile ai fost tu!

Citat :

in schimb tu ai venit cu aberatii copiate de pe forumuri pentru tampiti.
In parte este adevarat ce zici, dar eu prin documentatia largita am ajuns la informatii care m-au facut sa inteleg mai bine sistemul dual care sta la baza functionarii crestinismului, unul bazat pe principiul antic "Quod licet Iovis, non licet bovis"!

Adica unele sunt Legile ptr oile din turma ...si altele ptr capii care conduc biserica crestina si pot lua hotararile de incepere ale unor razboaie sau ptr impunerea prin forta si crime a celor care nu se lasau crestinati, sau arderile pe rug ale inchizitiei, toate erau legitimate de Biblie!
Asta nu ai inteles tu!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 8:43 pm

Soimos a scris:
Iar acele elite aflate in capul Bisericii il denumesc pe Isus ca Lucifer!
Esti prost. In primul rand ca sa aflii cum il numesc elitele pe Iisus, ar trebui sa faci parte din acele elite, iar in al doilea rand elitele lumii, il venereaza pe Lucifer, dar stiu sa faca diferenta dintre Lucifer si Iisus Hristos. Tu incurci borcanele.

Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 8:45 pm

Soimos a scris:
Asa ca discutia noastra s-a purtat pe doua planuri paralele, iar tu erai la nivelul de jos si combateai pe cinefa care posta despre nivelul de sus!
Bai laudarosule, de cate ori ai citit tu biblia ca sa-mi spui mie pe ce plan ma aflam? Prostul nu e prost destul daca nu e si fudul; asa si cu tine; te lauzi singur, dar nu stii ca lauda de sine nu miroase a bine.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 11:03 pm

Mihai12 a scris:
Soimos a scris:
Asa ca discutia noastra s-a purtat pe doua planuri paralele, iar tu erai la nivelul de jos si combateai pe cinefa care posta despre nivelul de sus!
Bai laudarosule, de cate ori ai citit tu biblia ca sa-mi spui mie pe ce plan ma aflam? Prostul nu e prost destul daca nu e si fudul; asa si cu tine; te lauzi singur, dar nu stii ca lauda de sine nu miroase a bine.
Nu sunt laudaros, dar am observat ca nu ai nivelul sa intelegi ce am postat!
Nu e vorba de cate ori ai citit Biblia sau nu, ci este vorba de ce anume ai inteles din ea?

Tu se pare ca n ai inteles nimic ...si din cauza asta prefei sa te referi la persoana mea, tocmai ptr faptul ca esti habarnist in privinta Bibliei!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 5:53 am

Black velvet a scris:
Isus nu propovaduieste Iubirea

Daca Isus ar fi propovaduit cu adevarat iubirea, atunci inchizitorii ar fi iubit oamenii si nu i-ar fi ucis... Isus a spus clar ca a venit sa aduca SABIA si asta s-a vazut din plin!

Isus propovaduieste iubirea.Insa,unele suferinte sunt ingaduite de El,pentru ca sunt consecintele pacatului si al neascultarii.Odata cu caderea omului in pacat,Dumnezeu a ingaduit ca omul sa sufere ca sa realizeze ca trebuie sa asculte de Dumnezeu.Asa cum un copli este educat si atunci cand nu asculta este pedepsit,sau cand un cetatean incalca legile unei tari,el trebuie sa suporte consecintele .
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 7:42 am

EmaLovesJesus a scris:


Isus propovaduieste iubirea.Insa,unele suferinte sunt ingaduite de El,pentru ca sunt consecintele pacatului si al neascultarii.
Sa inteleg ca te referi la binecuvantarea cunoasterii binelui si a raului?
Acea binecuvantare primita de om de la sarpele care este simbolul intelepciunii ...nu?
Daca voi crestinii a-ti avea cultura generala macar pana la genunchiul broastei, ati STII, ca in Tanach (ala pe care l-ati furat voi si i-ati schimbat numele in VT)ati STII ca in Tanach (VT) nu exista Diavol!!!!!
Diavolul s-a nascut odata cu Isus-Christos, ptr ca Isus era primul care a discutat cu Diavolul din el insusi, vezi scena din desert!

Citat :

Odata cu caderea omului in pacat,
Pacatul cel mai mare este pacatul Prostiei si al Nestiintei, din pacate marea majoritatea credinciosilor au cazut in acest pacat!
De ce e pacat Prostia"
Ptr ca Marele Arhitect a dotat omul cu un creier foarte performant, iar prostii nu il folosesc, adica nesocotesc porunca Marelui Arhitect...si sa nesocotesti Principala Porunca celui care te-a creat si sa risipesti Darul sau atat de nepretuit...asta este cel mai Mare Pacat!

Citat :

Dumnezeu a ingaduit ca omul sa sufere ca sa realizeze ca trebuie sa asculte de Dumnezeu.
Poti sa-i zici si Diavol, ca ala se bucura de suferinta oamenilor, pentru ca Dumnezeu nu are nevoie de pupincuristi, care sa asculte de poruncile Diavolului, ci are nevoie de Oameni care sa inteleaga sa-si foloseasca capacitatile cu care au fost Creati, pentru a devenii ei insisi Dumnezei, ca doar inca de la Creatie omul a fost recunoscut de Dumnezeu ca fiind si nel un Dumnezeu!
Evident ca Diavolul isi baga coada si vrea sa deveniti niste oi fara minte si astfel sa va abata de la Calea naturala catre devenirea voastra intru Dumnezeire!
Citat :

Asa cum un copli este educat si atunci cand nu asculta este pedepsit,sau cand un cetatean incalca legile unei tari,el trebuie sa suporte consecintele .
Se pare ca tu nu intelegi ca Omul nu mai este copil, si nu are nevoie sa citeasca prostiile debitate de Diavol, ptr ca Mama Natura i-a dat posibilitatea ca folosindu-si mintea sa ajunga la Constiinta, (adica la Dumnezeire) si Constiinta iti spune ce este bine si ce este rau!

Iar voi oamenii fara CONSTIINTA, adica animalele cu aspect uman, ptr ca diferenta intre OM si animal o face exact CONSTIINTA, si anume faptul ca animalele nu au Constiinta ...deci tu nu respecti cea mai elementara cerinta a lui Dumnezeu ... si in loc sa devii si tu un adevarat Dumnezeu, ramai o oaie proasta fara Constiinta!

Evident ca nu ma refer la tine personal Stimata Ema, ci la modul general la toti cei care renunta la Calea spre Dumnezeire, ptr a urma calea decaderii si a transformarii in oaie proasta!

Daca Dumnezeu va voia oi proaste, nu va dadea asa un creier performant si astfel nici posibilitatea de a dobandi Constiinta

Iar daca vi L-a dat, si voi nu va straduiti sa il folositi la capacitatea maxima, adica INVATAND in loc de credinta a proasta, ...si va rispiti acest dar unic in Univers....in mod sigur ca veti fi pedepsiti ca ati urmat calea deschisa de Diavol care v-a cerut sa va vindeti, trupul sufletul si mintea ptr viata vesnica in Imparatia lui care este Iadul!

Oare poti intelege ceea ce spun eu?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 8:20 am

In Vechiul Testament era diavolul care a amagit pe Adam si pe Eva. ,,Şarpele era mai şiret
decât toate fiarele câmpului pe care le făcuse Domnul Dumnezeu. El a zis
femeii: „Oare a zis Dumnezeu cu adevărat: „Să nu mâncaţi din toţi pomii
din grădină”?”
Marele Arhitect,eu stiu cine este,dar nu stiu la cine te referi tu.El doreste fericirea noastra eterna,a pregatit un loc ca sa locuim impreuna cu El.
Diavolul stiind ca a pierdut raiul si isi va petrece vesnicia in iad,vrea sa ne faca sa pacatuim ca sa pierdem si noi raiul.
Cat despre cunostinta,spune-mi tu la ca a folosit ea chiar la geniile acestei lumi,daca si-au pierdut sufletul?In ce ma priveste,imi place sa citesc,sa cercetez sa cunosc,dar cu cat caut mai mult,credinta mea creste si se zideste in Dumnezeu.Stiinta are si ea lipsurile ei.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 12:31 pm

EmaLovesJesus a scris:
In Vechiul Testament era diavolul care a amagit pe Adam si pe Eva. ,,Şarpele era mai şiret decât toate fiarele câmpului pe care le făcuse Domnul Dumnezeu.
El a zis femeii: „Oare a zis Dumnezeu cu adevărat: „Să nu mâncaţi din toţi pomii din grădină”?”
Acel sarpe NU ESTE DIAVOLUL!
Diavolul a aparut de abia odata cu crestinismul!

Daca nu ma crezi sa intrebi un evreu de religie mozaica!

Sarpele este simbolul intelepciunii!

Citat :

Diavolul stiind ca a pierdut raiul si isi va petrece vesnicia in iad,vrea sa ne faca sa pacatuim ca sa pierdem si noi raiul.
Probabil ca asa se va intampla atunci cand voi crestinii veti avea Dumnezeul vostru!
Dupa cate stiu eu, deocamdata va rugati la Dumnezeul lui Moise, si ala nu are nici Rai si nici Iad!
Are doar Sheolul adica casa Mortilor ...si atat!

Citat :

Cat despre cunostinta,spune-mi tu la ca a folosit ea chiar la geniile acestei lumi,daca si-au pierdut sufletul?
geniile omenirii au pus si ei aportul lor la formarea Societatii Dezvoltate a Adevaratilor Mantuitori, ei sunt aceia care au descoperit penicilina, insulina, sau alte lucruri importante ptr Omenire!
Ei sunt adevaratii Sfinti ai Societatii Mantuitoare, iar Sfintii nu isi pierd niciodata sufletul!
Ar trebui sa te preocupe mai mult faptul ca ti-ai VANDUT sufletul celui pe care Isus il socoteste ca fiind Diavolul, nu am zis Isus - Christos ptr ca cu Christosul este alta poveste, dar nici asta nu te avantajeaza, ba chiar din contra!

Citat :

In ce ma priveste,imi place sa citesc,sa cercetez sa cunosc,dar cu cat caut mai mult,credinta mea creste si se zideste in Dumnezeu.
Inseamna ca nu citesti,/cercetezi decat Biblia!
Daca ai studia Stiintele Naturii, Fizica, Chimia, si chiar Istoria, ti-ai da seama ca Stiinta slabeste credinta!
Oricum esti pe calea cea stramba, traind intr-o lume in care credinta nu conteaza, si absolut totul se bazeaza pe Stiinta/ Cunoastere Rationala, pina si la seminarul de popi esti acceptat tot dupa ceea ce STII si nu dupa ce si cat Crezi!
Citat :

Stiinta are si ea lipsurile ei.
Daca e sa pui asa problema, trebuie sa accepti si faptul ca credinta este bazata TOTAL numai pe lipsuri!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 12:44 pm

Isus este Calea ,Adevarul si Viata.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 1:01 pm

EmaLovesJesus a scris:
Isus este Calea ,Adevarul si Viata.Prin mantuire se intelege salvarea de la iad,iertarea de pacate.Fapte 4:10-12,,

  • Omul
    acesta se înfăţişează înaintea voastră pe deplin sănătos în Numele lui
    Isus Hristos din Nazaret, pe care voi L-aţi răstignit, dar pe care
    Dumnezeu L-a înviat din morţi.


  • El este „Piatra lepădată de voi, zidarii, care a ajuns să fie pusă în capul unghiului.”


  • În nimeni altul nu este mântuire: căci nu este sub cer niciun alt Nume dat oamenilor în care trebuie să fim mântuiţi.”
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 1:14 pm

Dar noi crestinii Il avem pe Dumnezeul nostru!Dumnezeul lui Avraam,Isaac si Iacov.El este si Dumnezeul meu!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 2:10 pm

EmaLovesJesus a scris:
Dar noi crestinii Il avem pe Dumnezeul nostru!Dumnezeul lui Avraam,Isaac si Iacov.El este si Dumnezeul meu!
Acel Dumnezeu nu are copii si nici Iad sau Rai nici Diavol si nici nu promite cuiva "viata vesnica"!

...ci a promis poporului sau O TARA!
Ceea ce vezi bine... s-a si intamplat, semn ca el este si astazi acolo la locul lui langa poprul sau ...si probail se rade de naivitatea voastra!

Voi doar aveti impresia ca aveti acelasi Dumnezeu ptr ca daca "parintii bisericii" au furat scripturile unei alte religii, si voi vi le-ati asumat in mod mincinos ca fiind ale voastre, ...voi aveti falsa impresia ca l-ati furat/asumat/ confiscat din ceruri si pe Dumnezeul lui avraam, Isac sau Iacob! ... ceea ce fii sigura ...nu ati facut-o ptr ca si astazi acel Dumnezeu fara copii este slavit in Sinagoga si avem aceasta confirmare in faptul ca astazi evreii au o tara a lor!

Asa ca ceea ce zici tu este o minciuna sfruntat pe care v-a bagat-o in cap Diavolul care s-a nascut odata cu Christos si ucenici sai din banda sarlatanului Pavel!

Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 2:35 pm



  • Fiindcă atât de
    mult a iubit Dumnezeu lumea, că a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca
    oricine crede în El să nu piară, ci să aibă viaţa veşnică.

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 2:48 pm

EmaLovesJesus a scris:


  • Fiindcă atât de
    mult a iubit Dumnezeu lumea, că a dat pe singurul Lui Fiu,

iata cum "confirma" Dumnezeu spusele tale:

Apoc12. 12 De aceea bucuraţi-vă, ceruri, şi voi cari locuiţi în ceruri! Vai de voi, pămînt şi mare! Căci diavolul s-a pogorît la voi, cuprins de o mînie mare, fiindcă ştie că are puţină vreme.

Citat :

pentru ca oricine crede în El să nu piară, ci să aibă viaţa veşnică.


Viata vesnica ...dar in IAD!

18 Cel viu. Am fost mort, si iata ca sînt viu în vecii vecilor.... evident, ca doar a reinviat (ca Mort vesnic) !!!!! ... Eu tin cheile mortii si ale iadului!!!!


Brrrr ...iata ce detine el "dumnezeul" cel reinviat!

Ati vazut cumva ca detine cheile vietii si ale raiului?
Nu!

Pai cum sa detina dracu acele chei care apartin adevaratului Dumnezeu, ...ptr ca el, Dracu, nu este Dumnezeu decat ptr crestini!!!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 3:11 pm

Si tu,unde crezi ca iti vei petrece vesnicia?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 5:09 pm

Mihai12 a scris:
editat ptr injurii si atac la persoana!

Aici poti sa ti postezi NECENZURAT ideile doar daca te exprimi civilizat!
Cel mai mic atac la persoana duce la stergerea intregii postari si e pacat sa scrii atata fara sa obtii rezultatul scontat!

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 5:19 pm

EmaLovesJesus a scris:
Si tu,unde crezi ca iti vei petrece vesnicia?

Exact acolo unde mi-am petrecut-o inainte de a ma naste!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 5:58 pm

editat ptr atac la persoana
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 6:05 pm

Mihai12 a scris:

Asa faci cand ramai fara raspuns, manca-te-ar puricii?
crede-ma ca nici nu m-am ostenit sa-ti citesc postarea ptr ca o postare scrisa intr-un asemenea mod nu merita citita!
Daca vrei sa iti fie citite postarile posteaza la subiect si straduieste-te sa te abtii de la orice comentariu referitor la persoane de pe forum
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 8:54 pm

EmaLovesJesus a scris:
Dar noi crestinii Il avem pe Dumnezeul nostru!Dumnezeul lui Avraam,Isaac si Iacov.El este si Dumnezeul meu!

Esti evreica pentru a avea pretentia ca dumnezeul evreilor sa fie si dumnezeul tau? Ca sa fie si dumnezeul tau, mai trebuie sa vrea si el!!!

Te rog sa nu imi iei in nume de rau exemplul urmator, dar incerc sa te fac sa intelegi! La fel cum tu-l consideri pe dumnezeul evreilor ca fiind dumnezeul tau, tot asa si eu te pot considera pe tine ca fiind femeia mea si asta doar pentru faptul ca in biblie scrie ”sa-ti iubesti aproapele, chiar si pe dusmani”... dar cum pentru asta trebuie sa fii si tu de acord, nu numai sa-ti spuna asta in biblie, eu pot doar sa prind ”posturi straine” pe aceasta tema, la fel cum si neevreii viseaza ca dumnezeul evreilor sa fie si a lor!


Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 9:10 pm


  • Fraţilor, pentru ca să nu vă socotiţi
    singuri înţelepţi, nu vreau să nu ştiţi taina aceasta: o parte din
    Israel a căzut într-o împietrire care va ţine până va intra numărul
    deplin al Neamurilor.


  • Şi atunci tot Israelul va fi mântuit,
    după cum este scris: „Izbăvitorul va veni din Sion şi va îndepărta
    toate nelegiuirile de la Iacov.


  • Acesta va fi legământul pe care-l voi face cu ei, când le voi şterge păcatele.”


  • În ce priveşte Evanghelia, ei sunt
    vrăjmaşi, şi aceasta spre binele vostru; dar în ce priveşte alegerea,
    sunt iubiţi, din pricina părinţilor lor.


  • Căci lui Dumnezeu nu-I pare rău de darurile şi de chemarea făcută.


  • După cum voi odinioară n-aţi ascultat de Dumnezeu, şi după cum, prin neascultarea lor, aţi căpătat îndurare acum,


  • tot aşa, ei acum n-au ascultat, pentru ca, prin îndurarea arătată vouă, să capete şi ei îndurare.


  • Fiindcă Dumnezeu a închis pe toţi oamenii în neascultare, ca să aibă îndurare de toţi.


  • O, adâncul bogăţiei, înţelepciunii şi
    ştiinţei lui Dumnezeu! Cât de nepătrunse sunt judecăţile Lui şi cât de
    neînţelese sunt căile Lui!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 9:15 pm

EmaLovesJesus a scris:
O, adâncul bogăţiei, înţelepciunii şi
ştiinţei lui Dumnezeu! Cât de nepătrunse sunt judecăţile Lui şi cât de
neînţelese sunt căile Lui!

Eu nu cred in religia nascuta de pe urma scrierii unei carti, numita biblie, deci, pentru mine asa numita ”stiinta a lui dumnezeu” nu reprezinta nimic altceva decat ”stiinta” unor oameni care au scris respectiva carte si care pentru a manipula oamenii au pus-o pe seama unei divinitati.
Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 6:42 am

Nu ai dreptate.Biblia este Cuvantul lui Dumnezeu.De-a lungul vremurilor,multi oameni au luptat ca sa distruga acest Cuvant,dar eu nu stiau ca lupta impotriva lui Dumnezeu.Biblia nu este lipsita de putere.Tot ce scrie acolo,este adevarat.Eu am pus-o la incercare,si mi-a raspuns.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 10:47 am

EmaLovesJesus a scris:
Nu ai dreptate.Biblia este Cuvantul lui Dumnezeu.
Asta doar in minciunile bisericii sau eventual daca il consideri pe rabinul Moritz ca fiind Dumnezeu!
In realitate "scriptura iudaica" este un text cronica istorica scris si ASUMAT de catre rabinii Marii Sinagoge.

Citat :

De-a lungul vremurilor,multi oameni au luptat ca sa distruga acest Cuvant,dar eu nu stiau ca lupta impotriva lui Dumnezeu.
Doamne ce prostii vorbesti!
Pai tocmai biserica ta a fost aceea care a distrus Evangheliile Adevaratilor Apostoli ai lui Isus, si nici un Dumnezeu nu ni le mai poate reda, ele sunt pierdute definitiv, desi erau "Cuvantul lui Isus" ...si uite ca Dumnezeul tau ala cu coada nu a salvat NIMIC!

Citat :

Biblia nu este lipsita de putere.
sa sti ca este asa, foile ei desi sunt foarte subitiri sunt foarte rezistente ...mai ales atunci cand le folosesti la sters!
Citat :

Tot ce scrie acolo,este adevarat.
Cum dracu sa nu fie adevarat daca ea este o CRONICA ISTORICA scrisa de particippantii la acele evenimente!
Tie ti se pare o minune faptul ca Letopisetul lui Grigore Ureche descrie realitatea din vremurile in care a trait?

Citat :

Eu am pus-o la incercare,si mi-a raspuns.
Ala care ti-a raspuns era Diavolul, ai fosrte mare grija, si mai ales ...TREZESTE-te LA REALITATE, si nu mai crede ca niste sarlatani cioflingari pot desfinta LEGEA lui Dumnezeu!
sau tu ce crezi despre asta?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 2:27 pm

Tu esti irecuperabil!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 3:14 pm

EmaLovesJesus a scris:
Tu esti irecuperabil!
Nici vorba!
Eu sunt unul care crede tot ceea ce este dovedit ca ADEVAR!

Iar faptul ca scriptura religiei mozaice este o cronica istorica a poporului evreu scrisa de rabinii religiei mozaice este un ADEVAR foarte bine dovedit si chiar asumat de Marea Sinagoga!

Iar faptul ca in Noul Testament nu exista evangheliile nici unui Apostol Adevarat ci doar evangheliile ucenicilor lui Pavel este cea mai clara dovada ca Dumnezeu nu a aparat Biblia, ptr ca uite Evanghelia lui Petru, Evanghelia lui Iacov, "Paleo-evanghelia" lui Matei, Evanghelia lui Iuda, Evanghelia lui Maria Magdalena s.am.d. nu se gasesc in Biblie, dar in schimb se gasesc evangheliile unor mari anonimi care nu l-au vazut sau cunoscut pe Isus!

In concluzie nu imi cere mie sa ma schimb si sa devin din om bine documentat un ignorant, sau din om care spune doar adevaruri documentate unul care spune doar minciunile pe care le cred altii ...ca NU POT!

Si nici nu vreau ...ptr ca nu se mai poate ca atunci cand stii adevarul sa iti traiesti viata dupa minciuna .

De altfel nici logica mea nu poate accepta faptul ca niste oameni ca oricare (evanghelistii care au scris NT) pot schimba LEGILE lui Dumnezeu ptr ca asta ar insemna ca acei oaeni primitivi sunt adevaratii Dumnezei iar Yehova doar un pitic de gradina neputincios!
Sau tu crezi asta?
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 4:42 pm

EmaLovesJesus a scris:
Tu esti irecuperabil!
Este este, ma bucur ca ti-ai dat seama.
Mai este si o banda stricata, care cand il apuca, repeta aceleasi prostii pe care le spune mereu. Banuiesc ca are toate mesajele salvata in fisiere
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 7:40 pm

Cred ca raspunsurile vin ca pe banda rulanta.Le stie deja pe de rost!Cine stie,la Dumnezeu toate lucrurile sunt posibile.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 8:40 pm

EmaLovesJesus a scris:
Cred ca raspunsurile vin ca pe banda rulanta.Le stie deja pe de rost!Cine stie,la Dumnezeu toate lucrurile sunt posibile.
Nici voi nu sunteti mai buni!
Ptr ca raspunsurile mele des repetate sunt in urma repetarii de catre voi a acelorasi probleme!
Asta face sa fie mai grav cazul vostru ...ptr ca repetati mereu aceleasi baliverne spuse de 2000 de ani, si asta este dovada ca nu sunteti in stare sa rationati cu capul vostru si repetati ca niste papagali aceleasi idiotenii pe care vi le-au bagat in cap niste sarlatani la biserica .... nici macar de cele mai simple rationamente logice nu sunteti capabili, dar voi asta nu vedeti ptr ca va uitati doar la altii!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Icon_minitimeMier Dec 21, 2011 6:16 am

Ateismul vs crestinismul a fost in centrul diverselor teme legate de
credinta si convingerile oamenilor. Convingerile religioase sau lipsa
acestora au fost intotdeauna in centrul dezbaterilor si discutiilor.
Intelectualii si oamenii de stiinta au elaborat teorii diferite despre
religie, credinta si convingeri.

Fiecare om trebuie sa creada intr-o putere care detine controlul
decisiv, astfel incat in cele din urma raul sa fie pedepsit iar binele
sa triumfe. Dar oamenii au tendinta sa-si puna credinta si convingerile
in lucruri diferite. Unii au ales sa creada intr-un singur Dumnezeu, in
rai si iad, in timp ce altii isi cladesc credinta pe o putere superioara
lor care controleaza universul si faptele lor le hotaraste soarta.
Dezbaterea dintre ateism si crestinism poate fi una ce nu se termina
niciodata.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Icon_minitimeMier Dec 21, 2011 7:23 am

EmaLovesJesus a scris:


Fiecare om trebuie sa creada intr-o putere care detine controlul
decisiv, astfel incat in cele din urma raul sa fie pedepsit iar binele
sa triumfe.
Asta mai este valabila doar in tarile mafiote unde societatea inapoiata nu poate sa asigure oamenilor o viata decenta intr-un mic paradis, si unde conducatorii fura si jecmanesc exact dupa modelul Bisericii, doar ca au inlocuit credinta cu patriotismul!

In tarile cu o societate dezvoltata, tari in care majoritatea oamenilor traiesc in bunastare. si intr-un mic paradis, iar societatea are puterea de a le asigura tuturor servicii de "mantuire"de necazuri, si unde dezvoltarea sociala se face strans legata de dezvoltarea economica, nu mai este nevoie de religie ca sa le ia mintile oamenilor, ci este nevoie de oameni inteligenti si bine pregatiti ptr viata si munca competitiva, care sa nu-si piarda timpul a proasta prin biserici, sau studiind povesti cu marele Cimpan-Zeu cu puteri supranaturale, ci li se IMPUNE stilul de viata bazat pe Long Life Learning, ca singura cale prin care tu ca individ si societatea va ramane mereu competitiva si astfel dezvoltarea societatii sa continue iar oamenii sa evolueze in continuare, din fii de Dumnezei in adevarati Dumnezei ai unei societati Atotputernice!!

Din aceasta cauza in tarile foarte dezvoltate, de ex. in Germania copiilor li se explica de mici adevarul despre religie, despre istoria ei diabolica, ba chiar copii mei au fost dusi de catre dascali cu clasa, la o biserica unde au fost invatati sa identifice semnele satanice din acea biserica!

Asta ca sa intelegeti mai bine ca religia sta pe faras, si ca este doar o problema de timp pana cand va fi aruncata afara ca o masea stricata care infecteaza cu puroi toata societatea, pentru ca ea a ajuns sa fie o frana periculoasa in dezvoltarea societatii intr-o lume in care se poate supravietui numai prin inteligenta creatoare si competitivitate iar credinta a proasta este o frana periculoasa!

Asa ca imi pare rau de tine draga Ema, ptr ca iata iti este dat sa vezi cum ti-ai gresit toata temelia pe care ti-ai cladit viata, si ai stricat bazele bazate pe ratiune si cunoastere, si nu pe credinta, pe care trebuia sa le cladesti pentru copii tai!

Cred ca este dureros sa auzi asta, si probabil crezi ca singura ta salvare este sa fugi de ADEVAR si sa te inchistezi in MINCIUNA .... dar oare sa fie asta Calea catre Dumnezeu?
Oare acum dupa ce cunosti Adevarul, te poti mintii pe tine singura?
Oare cat timp?
Sau credinciosii ca tine nu pot avea mustrari de Constiinta ptr ca ei nu au CONSTIINTA?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos
 
Isus nu propovaduieste Iubirea
Sus 
Pagina 3 din 11Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Iubirea este CALEA
» Este oare Isus "Calea" ?????
» Biserica lui Isus

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Teme religioase diverse-
Mergi direct la: