Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Isus nu propovaduieste Iubirea

In jos 
+6
Black velvet
Cyberman
Mihai12
Fernando
EmaLovesJesus
Soimos
10 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Urmatorul
AutorMesaj
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 17, 2011 12:28 pm

[quote="Soimos"]
Mihai12 a scris:
Soimos a scris:
N-am inteles nimic!
Tu crezi ca Isus era atat de prost incat nu cunoastea intelesul cuvintelor pe care le spune si ca nu stia ceea ce vorbeste?
prost era ca ptr ca fiind un amarat de vagabond cioflingar a visat sa ajunga Rege al Ierusalimului!(adica Mesiah)
Daca era destept isi profesa meseria invatata si isi facea o familie in loc sa se inhaiteze cu vagabonzii!

Citat :
E ca sa vezi. Pana acum Iisus era un prost( dupa spusele tale) iar acum nu mai este. Mai cum mai bate vantul in panzele tale.
Nu ma surprinde ca un credincios nu este capabil sa faca diferenta intre un raspuns si intre o intrebare retorica, probabil ca tu intelegi bine doar cuvinte ca: beeeeee si behehehehe.

Citat :

Iar intrebarea Tu crezi ca Isus era atat de prost incat nu cunoastea intelesul cuvintelor? este specifica oamenilor perversi ca tine.
Zexe!
Tu nu ai caderea sa vorbeste despre perversiune atunci cand "dumnezeul" tau este cel mai mare pervertit, ptr ca a violat-o chiar pe viitoare sa mama si culmea pervesiunii este ca din sarcina rezultata s-a nascut tot el, adica Diavolul!
Fecioara Maria a fost curata si neprihanita, iar Duhul Sfant a pus in ea tot ce era necesar ca sa se zamislesca Isus. El, Dumnezeu Creatorul care a facut fiecare celula, fiecare muschi, ne-a tesut ca pe o broderie aleasa in pantecele mamei noastre, a dat ADN-ul tatalui si al mamei noastre ca sa iesim noi, unici si speciali. Tot El, a pus acolo pe Domnul Isus.Citeam undeva ca de pe giulgiu care era pus pe fata Domnului Isus s-au gasit urme de sange. Si ca s-a dovedit ca este unicul Om din lume care are cromozom numai de femeie. (daca o sa imi amintesc unde am citit,am sa iti dau sursa.)ote]
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 17, 2011 12:28 pm

Fernando a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Ba mai mult ,trebuie sa ii iubim si pe vrasmasii nostrii.ote]

???Tare as vrea sa te vad cati schimbi numele in EmaLovesSatan grin

Nu ar fi o schimbare rea ptr ca Satan este Diavol doar ptr crestini si musulmani, ptr ceilalti, adica ptr iudei este un inger care nu iese din Legea lui Dumnezeu, deci nu poate fi Diabolic!

Si exact asa trebuie sa fie si Oamenii cu COPNSTIINTA, ptr ca acestia, desi nu cred toti in Dumnezei, actioneaza conform CONSTIINTEI, adica conform vointei divine, chiar daca nu fac asta la modul intentionat!

Ea docamdata este o VANDUTA celui pe care Petru (intemeietorul bisericii lor) il numeste Lucifer, iar acest personaj se lauda singur ca fiind stapanul cheilor Iadului!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 17, 2011 12:39 pm

[quote="Soimos"]
Fernando a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Ba mai mult ,trebuie sa ii iubim si pe vrasmasii nostrii.ote]

???Tare as vrea sa te vad cati schimbi numele in EmaLovesSatan grin

Nu ar fi o schimbare rea ptr ca Satan este Diavol doar ptr crestini si musulmani, ptr ceilalti, adica ptr iudei este un inger care nu iese din Legea lui Dumnezeu, deci nu poate fi Diabolic!

Si exact asa trebuie sa fie si Oamenii cu COPNSTIINTA, ptr ca acestia, desi nu cred toti in Dumnezei, actioneaza conform CONSTIINTEI, adica conform vointei divine, chiar daca nu fac asta la modul intentionat!

Ea docamdata este o VANDUTA celui pe care Petru (intemeietorul bisericii lor) il numeste Lucifer, iar acest personaj se lauda singur ca fiind stapanul cheilor Iadului![/qu Diferenta este ca Lucifer va fi aruncat in iad,iar Isus este Domn si Stapan in cer.Si noi,cei rascumparati prin sangele Lui,vom fi cu El. ote]
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 17, 2011 12:42 pm

Eu apartin Domnului si mantuitorului meu iubit,Isus Hristos.Am fost platita cu un pret mare acolo,la Golgota.Am fost o data a celui rau,pierduta in pacatele lumii acesteia,dar acum sunt spalata in sangele lui Isus Hristos.Si traiesc,dar nu mai traiesc eu...ci Hristos traieste in mine.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 17, 2011 12:50 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Domnul Isus este dragoste .El ne invata sa ne iubim unii pe altii asa cum ne-a iubit El.
Tu nu ai citit versetul pe care ti-l-am dat?
Poi cum interpretezi tu ce spune Isus cand el a vorbit atat de clar, si a zis ca"Cine iubeste lumea nu e vrednic sa vina la mine"?

Sau asta nu se pune ca nu iti convine tie?
Incearca sa imi explici de ce a spus asta?

Citat :

Dragostea Lui este jertfitoare.
El ne-a dat exemplul cel mai elocvent , daruindu-se pe sine la cruce. In textul prezentat de tine, El ne invata sa nu iubim ceva sau pe cineva mai mult decat pe El. El trebuie sa fie prioritatea numarul unu in viata noastra. Stim ca suntem robi ai lucrurilor care pun stapanire pe noi.
astea sunt texte bisericesti fara acoperire in Biblie!



Sunt multe texte in care ni se arata dragostea Domnului Isus.Totuşi El suferinţele noastre le-a purtat, şi durerile noastre le-a luat asupra Lui, şi noi am crezut că este pedepsit, lovit de Dumnezeu şi smerit.

Dar El era străpuns pentru păcatele noastre, zdrobit pentru fărădelegile noastre. Pedeapsa care ne dă pacea a căzut peste El, şi prin rănile Lui suntem tămăduiţi.

Noi rătăceam cu toţii ca nişte oi, fiecare îşi vedea de drumul lui, dar Domnul a făcut să cadă asupra Lui nelegiuirea noastră a tuturor.
Sus In jos
Fernando
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 102
Data de inscriere : 16/10/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 17, 2011 12:52 pm

EmaLovesJesus a scris:
Dar, de ce ti-ai dori tu atat de mult asta?

Nu-mi doresc,nici macar nu-mi pasa,doar observ ipocrizia celor care spun ca-si iubesc dusmanii,aruncand cu pietre in ei.Si inchizitorii isi iubeau victimele si omorandu-le credeau ca le fac un bine.Eu doar imi pun intrebari si caut raspunsuri si nu pot decat sa constat ca aceasta religie genereaza doar fanatism si ura.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 17, 2011 12:54 pm

EmaLovesJesus a scris:
Fecioara Maria a fost curata si neprihanita,.
Asa au fost toate fecioarele pina cand au devenit femei!
Problema este ca si ea l-a conceput pe Isus cu soldatul roman Tiberius Iulius Abdes Pandira
[quote]

iar Duhul Sfant a pus in ea tot ce era necesar ca sa se zamislesca Isus.

Da!
Probabil ca a pus chiar acolo unde trebuia, adica acolo unde pun toti Dumnezeii care ne dau viata (parintii nostrii) adica pun acolo de unde si pe unde a iesit si Isus, atunci cand s-a nascut in grajd ... probabil de mare "rege" ce era sortit sa devina!

Citat :

El, Dumnezeu Creatorul care a facut fiecare celula, fiecare muschi, ne-a tesut ca pe o broderie aleasa in pantecele mamei noastre,
vad ca vorbesti despre Dumnezeul din om, cel care este Mama ta, si nu de maimutoiul impotent din ceruri !
Oricum ma bucur ca ai ajuns la concluzia asta!

Citat :

Citeam undeva ca de pe giulgiu care era pus pe fata Domnului Isus s-au gasit urme de sange.
Si eu ma citit ca acel giulgi este o SARLATANIE!
Ptr ca atunci cand invelesti capul unui om insangerat, desfasurarea giulgiului arata o cu totul alta imagine decat mazgalitura prezentata de niste idioti inculti pe giulgi!
Daca nu crezi fa si tu o proba, umezeste-ti fatza cu o apa colorata si apoi infasoara-ti cu o panza si vei vedea o cu totul alta imagine, adica una muuult mai lata.
Si atunci te vei lamuri imediat de sarlatania cu giulgiul!

Citat :

Si ca s-a dovedit ca este unicul Om din lume care are cromozom numai de femeie. (daca o sa imi amintesc unde am citit,am sa iti dau sursa.)]
ha ha ha, ca sa se afle care este cromozomul ar trebui sa se gaseasca macar ciolanele, dar si alea au putrezit de mult, probabil de viu ce era, ca nici in mormantul de la Talpiot nu s-a gasit nici macar un ciolan!
Sus In jos
Fernando
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 102
Data de inscriere : 16/10/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 17, 2011 12:55 pm

EmaLovesJesus a scris:
ci Hristos traieste in mine.

Da,chiar asa s-a nascut fanatismul si ura impotriva celorlalti.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 17, 2011 2:27 pm

Dragostea este o roada a Duhului Sfant.Una din porunci este sa Il iubesti pe Dumnezeu si pe aproapele tau.Daca ai o relatie corecta pe verticala,ea se va rasfrange si pe orizontala.Eu ii iubesc pe pacatosi si doresc ca si ei sa vina la mantuire.,,Iubiti-va unii pe altii,cum v-am iubit Eu,,spunea Domnul Isus.
,,Daca va iubiti unii pe altii,oamenii vor vedea ca sunteti ucenicii Mei,,.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 17, 2011 4:50 pm

EmaLovesJesus a scris:
Dragostea este o roada a Duhului Sfant.
Ce dragoste are duhul sfant?
Cumva asta?

i cel ce-si iubeste fiu sau fiica mai mult decat pe mine, atunci acela nu e demn de mine.

Citat :

Una din porunci este sa Il iubesti pe Dumnezeu
Adica sa iubesti pe cineva Nevazut Necunoscut?
Poi daca are coarne si coada?
Citat :

,,Daca va iubiti unii pe altii,oamenii vor vedea ca sunteti ucenicii Mei,,.
Adica dragoste de parada, asa, doar .... CA SA VADA ALTII... dar si asta numai ptr prostimea de rand, ca el are alte legi atunci cand e vorba de propria-i prsoana:

Iar pe acei dusmani ai mei, care n-au voit să domnesc peste ei, aduceţi-i aici şi taiati-i în fata mea.



Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 17, 2011 5:22 pm

Dumnezeu este plin de dragoste si bogat in indurare.Dar El este si un foc mistuitor.Asa vor pati cei ca tine care nu accepta autoritatea lui Dumnezeu peste ei.Dar,cine stie,poate va veni o zi in viata ta,cand o sa Il intalnesti si tu pe Isus ca si Pavel pe drumul Damascului.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 17, 2011 6:07 pm

EmaLovesJesus a scris:
Dumnezeu este plin de dragoste si bogat in indurare.Dar El este si un foc mistuitor
Pana una alta eu mi-am sustinut parertea cu doua versete din Biblie, in timp ce tu vii doar cu o parere a ta!
Crezi ca parerea ta este mai valoroasa decat un verset din Biblie?
Poi atunci de ce sa te ascul, si de ce nu ma asaculti tu pe mine!

Citat :

.Asa vor pati cei ca tine care nu accepta autoritatea lui Dumnezeu peste ei.
Asa vei pati si tu!
Eu nu cred in 1000 de Dumnezei si tu nu crezi in 999 din cei 1000!
Asa nu vei avea o alta soarta!
In plus de asta eu nu cred in Dumnezeul crestin ca ala era prea prost ca sa scrie o scriptura a lui, si nici nu sunt sigur ca Dumnezeul lui Moise a trecut la religia crestina doar ptr ca l-ati lasat voi crestinii sa umble la femei!

Ba chiar mai rau, daca ccrezi in Dumnezeul lui Moise, atunci chiar ca ai sfeclit-o pentru ca tu faci parte din cei care isi bat joc de Legile Lui ptr ca v-a scos Pavel de sub Legea SA si va indruma pe calea celui care vrea sa fie crezut ca Dumnezeu, si aici vorbesc de Lucifer, seful cheilor Iadului!

Citat :

Dar,cine stie,poate va veni o zi in viata ta,cand o sa Il intalnesti si tu pe Isus ca si Pavel pe drumul Damascului.
Ba mai bine sa-i fereasca pe ei Dumnezeul lor, ca pentru milioanele de crime pe care le-au comis ii voi scuipa atat de mult ... pana nu se ineaca !
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 17, 2011 6:15 pm

EmaLovesJesus a scris:

Cum n-ai inteles nimic?Versetul unde Isus ne spunea sa nu iubim lumea,El se refera sa nu iubim lucrurile pe care le face lumea.
Total gresit!
Isus spune si asta

Cel ce-si iubeste mama sau tatal sau, atunci nu este demn de mine:
Adica te invata sa nu-ti iubesti adevaratii tai Dumnezei care te-au creat, ti0au daruit viata si apoi cu drag te-au crescut!

Tu chiar nu realizezi ca tu esti sub influenta Diavolului care se da drept Dumnezeu?

Citat :

Ba mai mult ,trebuie sa ii iubim si pe vrasmasii nostrii.ote]
Pai sigur ca da !
dar se pare ca nu ai inteles de ce!
Uite un verset biblic care sper sa te lamureasca:

Ioan 5 39. Eu însa vă spun vouă: Nu va impotriviti celui rau; iar cui te loveşte peste obrazul drept, întoarce-i şi pe celălalt.


Isus va cere sa nu va impotriviti Diavolului sau celor care il servesc p[e Diavol si va fac rau ... pentru ca el e constient ca daca va veti impotrivi celui RAU , ...chiar Lui si alor Sai va veti impotriviti!
Si asta nu are cum sa-i placa si nici sa admita!
Ai inteles?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 17, 2011 6:24 pm

Ioan 5:39,,Cercetaţi Scripturile, pentru că socotiţi că în ele aveţi viaţa veşnică, dar tocmai ele mărturisesc despre Mine.,,

Acolo Domnul Isus ne indeamna sa fim buni si blanzi,sa nu ne razbunam singuri,pentru ca razbunarea este a Domnului.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 17, 2011 7:11 pm

EmaLovesJesus a scris:
Ioan 5:39,,Cercetaţi Scripturile, pentru că socotiţi că în ele aveţi viaţa veşnică, dar tocmai ele mărturisesc despre Mine.,,

Acolo Domnul Isus ne indeamna sa fim buni si blanzi,sa nu ne razbunam singuri,pentru ca razbunarea este a Domnului.

Vad ca tot ne invartim in jurul cozi!
Hai sa te INITIEZ si pe tine in Marea Taina a Bibliei si a Crestinismului

Din ce cauza crezi tu ca Papa de la Roma, Cavalerii Templieri care au locuit secole la Ierusalim aparand mormantul si pelerinii, sau Calugarii Iezuiti (cei mai inteligenti si bine pregatiti crestini) sau si Masoneria (adica elitele initiate) il slavesc pe LUCIFER?

?????????????????

Ia sa auzim de ce? ... si daca te-ai prins din ce cauza versetele mele luate din Biblie iti dovedesc clar ca Isus = Lucifer?

Hai sa vad daca ai inteles? mSi ce se ascunde in spatele acestui paralelism Isus=Lucifer
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 17, 2011 7:25 pm

Am ani grei de studiu Biblic,nu cred ca ma poti tu initia.Ce spui tu este o blasfemie.Isus este Fiul lui Dumnezeu,iar satan este vrasmasul lui Dumnezeu.
Spune-mi tu,de ce?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 17, 2011 8:28 pm

[quote="EmaLovesJesus"]Am ani grei de studiu Biblic,nu cred ca ma poti tu initia.Ce spui tu este o blasfemie.Isus este Fiul lui Dumnezeu,iar satan este vrasmasul lui Dumnezeu.
Spune-mi tu,de ce?
Vrei sa zici ca ai ani greu de studiu ca oaie din turma, nu o lua ca o ofensa ci ca pe o categorie de crestini!

Citat :

nu cred ca ma poti tu initia.Ce spui tu este o blasfemie.
Nu o SPUN EU ci ESTE SCRIS IN BIBLIE!
Intelegi diferenta?

Citat :

Isus este Fiul lui Dumnezeu

Noi suntem superiori lui Isus ptr ca suntem fii ...tu fiica, a DOI DUMNEZEI adevarati si cat se poate de reali!

Tu la fel ca oricine ai venit din cerul care a fost si poate este corpul parintilor tai, un adevarat Micro-univers ca si copie fidela dar la alta scara a Macro-universului pe care-l vezi seara cand te uiti la stele!
Si tu esti formata tot dupa modelul "sistem planetar" ptr ca fiecare atom din tine are un soare (nucleul) in jurul caruia se invart electonii!

dar sa trecem peste asta si sa incerc totusi sa iti reamintesc ca cei mai bine pregatiti dintre crestini se inchina lui LUCIFER!
Oare din ce cauza?

Simplu, Biblia iti arata (desi tu nu vrei sa vezi) ca Lucifer=Christos!

Ptr ca biserica este un organism viu facut din Cap, Corp si membre, Capul este elita conducatoare, si anume cei care au voie sa ucida ptr ca chiar Christos le da voie sa o faca (Vezi versetele din (Matei 10:34,35,36,37) si vezi bine ca au facut-o atunci cand ei au hotarat sa ucida milioane de oameni, bineinteles legitimati de Biblie si textele din ea! Corpul este format din simbriasii care traiesc pe baza bisericii, iar membrele sunt armatele de credinciosi!

Asta este adevarul despre crestinism, orice ai spune tu!
Documnenteza-te si vei afla ca si Papa, si Iezuitii, la fel cum au fost si Cavalerii Templieri sau Masonii astazi se inchina lui Lucifer, cu Biblia in mana si o fac la fel de sincer ca si tine ...doar ca ei ca si "capete care conduc biserica" il denumesc Lucifer, ptr ca Lucifer este exacty Christosul care pretinde altora sa fie iubitori cu dusmanii si atunci cand e vorba de el si de biserica sa, spune:

Iar pe acei dusmani ai mei, care n-au voit să domnesc peste ei, aduceţi-i aici şi taiati-i în fata mea.



Deci trebuie sa retii ca Biserica foloseste o dubla masura, ceva folosit si in antichitate cand se folosea zicala:
"Quod licet Iovis, non licet bovis"!
Adica ce isi permite Zeul Jupiter nu are voie sa isi permita orice bou!
La fel si biserica ... ce isi permit sau este valabil ptr elitele care o conduc... nu este valabil si ptr oile din turma!

Ai retinut?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 5:20 am

Noi suntem Biserica.Ea este formata din pietre vii.Noi suntem madularele iar Hristos este capul.Te cred ca cei nominalizati de tine se pot inchina lui Lucifer,pentru ca au o credinta pe care o folosesc ca pe o umbrela ca sa isi urmareasca propiile interese.Nu toti cei ce vor zice :,,Doamne,Doamne,vor intra in Imparatia lui Dumnezeu,ci cei care fac voia Tatalui,,
Cat despre versetele pe care le tot folosesti,este vorba de o pilda,ca sa vedem ce vor pati cei care nu se intorc la Dumnezeu.
Eu slujesc unui Dumnezeu adevarat,real.Puneai tu o intrebare pe TPU,zilele trecute in care spuneai ca de ce nu mai vorbeste Dumnezeu.Sa stii ca Dumnezeu mi-a vorbit in repetate randuri,si s-a implinit intocmai.Trebuie sa fii receptiv la Glasul Sau.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 9:27 am

EmaLovesJesus a scris:
Noi suntem Biserica.Ea este formata din pietre vii.
Poti sa spui si altfel!
Voi sunteti cei care si-au asumat crimele comise de inaintasii vostri si sunteti cei care duceti traditia crimei si a bestialitatii din trecut pina in viitorul in care sperati ca prin crimele urmasilor vostrii sa aduceti omenirii o alta era a intunericului precum a fost cea din Evul Mediu intunecat in care mizeria si suferinta erau stapane...ptr ca nu-i asa chiar Christosul vostru (adica Diavolul) va zice ca cine vrea sa-l urmeze sa-si ia crucea!

Citat :

Noi suntem madularele iar Hristos este capul.
Se poate spune si altfel, Christos este Diavolul si voi sunteti cozile lui de topor!

Citat :

Te cred ca cei nominalizati de tine se pot inchina lui Lucifer,pentru ca au o credinta pe care o folosesc ca pe o umbrela ca sa isi urmareasca propiile interese.
Asa este!
Dear ceea ce nu intelegi tu este faptul ca ei sunt capul hidrei iar voi sunteti membrele ...exact cum ai afirmat inainte!
Voi impreuna formati Biserica crestina!
O biserica care nu poate exista fara cap sau fara membrele ei

Citat :

Nu toti cei ce vor zice :,,Doamne,Doamne,vor intra in Imparatia lui Dumnezeu,ci cei care fac voia Tatalui,,
Cu alte cuvinte nu toti intra in Iad, ci doar aceia care fac voia Diavolului!

Citat :

Cat despre versetele pe care le tot folosesti,este vorba de o pilda,ca sa vedem ce vor pati cei care nu se intorc la Dumnezeu.
Ah ...deci accepti ca el are doua unitati de masura?
Pe unii ii taie iar pe altii ii invata sa-si urasca parintii, fratii si proprii copii?
Al dracului "dumnezeu" mai aveti de va invata asemenea lucruri!

Citat :

Eu slujesc unui Dumnezeu adevarat,real
E treaba ta, e viata ta. si probabil si Iadul va fi tot al tau!
Citat :

.Puneai tu o intrebare pe TPU,zilele trecute in care spuneai ca de ce nu mai vorbeste Dumnezeu.Sa stii ca Dumnezeu mi-a vorbit in repetate randuri,si s-a implinit intocmai.Trebuie sa fii receptiv la Glasul Sau.
Si eu te-am intrebat, de unde stii ca ala care iti vorbeste nu este Dracu, si ca el iti indeplineste voia doar ca sa te castige de partea lui?

Tu chiar nu intelegi ca "dumnezeul" tau este cel mai mare criminal din Istoria Omenirii si tu te faci ca nu vezi acest lucru?
Poi tu iti imaginezi ca Dumnezeu ucide propria lui Creatie?
Nu ti se pare ca te inchini Diavolului ptr ca insusi Tatal sau in Apocalipsa sp[ue ca il va trimite pe Diavol pe pamant, nu spune ca il va trimite pe Dumnezeu Fiul ...ci pe DIAVOL!

Sau tu iarasi crezi ca ce scrie in Biblie este doar in imaginatia mea?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 12:03 pm

Pentru ca dracu nu te indeamna la pocainta.El te indeamna la pacat.Vedem ca prin el a intrat pacatul in lume.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 1:54 pm

EmaLovesJesus a scris:
Pentru ca dracu nu te indeamna la pocainta.El te indeamna la pacat.Vedem ca prin el a intrat pacatul in lume.
Tu chiar ti-l inchipui pe Diavol ca fiind sioncer si cinstit?

El va indeamna catre pocainta cerindu-va in acelasi timp sa va vindeti lui cu trup si suflet, ptr ca el are nevoie si de voi oamenii buni si cinstiti!

De accea va si invata sa primiti in biserica voastra pe toti clientii lui, vezi curvele, hotii si betivii, ca sa fiti o singura biserica ...una a lui!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 4:03 pm

Isus nu propovaduieste Iubirea

Daca Isus ar fi propovaduit cu adevarat iubirea, atunci inchizitorii ar fi iubit oamenii si nu i-ar fi ucis... Isus a spus clar ca a venit sa aduca SABIA si asta s-a vazut din plin!
Sus In jos
DRAGOS
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 134
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti
Puncte : 147
Data de inscriere : 14/08/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 4:08 pm

Isus ca isus, dar catolicii inchizitori s-au bazat mult mai mult pe VT.... pe acele instigari la crima ale lui yahwe
Sus In jos
http://fara-secrete.blogspot.com
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 4:27 pm

DRAGOS a scris:
Isus ca isus, dar catolicii inchizitori s-au bazat mult mai mult pe VT.... pe acele instigari la crima ale lui yahwe

Da, de acolo si-au luat principalele invataturi instigatoare la crima, dar au tinut cont si de cele ale lui Isus, care le permiteau sa faca acest lucru. Spusele sale sunt cand intr-un fel, cand intr-altul si astfel incat sa permita orice ar fi necesar sa faca adeptii sai.
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 5:34 pm

Ema ti-am zis ca iti pierzi vremea aici? Laughing Astia sunt atat de imbatati de propria lor prostie incat chiar se cred intelepti. Vai de steaua lor, ca nu e diferenta intre ei si pupatorii de moaste.
Sus In jos
DRAGOS
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 134
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti
Puncte : 147
Data de inscriere : 14/08/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 5:40 pm

Mihai, pai daca ema isi pierde timpu pe aici tu de ce mai stai printre prosti, dute amice la forumul crestinortodox ca acolo se discuta lucruri cu adevarat importante, ma rog continuarea inchizitiei la nivel mental, ar faceo si fizic, dar nu prea se mai poate, dar ar faceo Wink pt ca nu au scrupule Wink
Sus In jos
http://fara-secrete.blogspot.com
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 6:54 pm

Mihai12 a scris:
Fraier esti tu ma, emigrantule. Lasa-ne cu vrajeala ca esti repatriat, ca oameni ca tine sunt multi, romani plecati in strainatate si nu zic ca sunt romani.
Poi probabil ca nu se lauda ca nu ai cu ce te lauda, petru ca un om normal se lauda cu cunostintele sale profesionale daca altceva nnu are, si nu cu nationalitatea lui ... dar oricum cei care au plecat din tara pot fi considerati destepti, iar prostii si inadapatabilii vor ramane slugi la straini ... asta ca sa nu zic ca in curand veti ajunge sclavi sau negrii pe mosiile strainilor in propria voastra fosta tara!

Citat :

Si de urinat nu am urinat doar eu, ci toti care au fost pe forum.
da ...de urinat ati urinat, ca doar la atat va pricepeti si voi, ca doar de aia sunteti niste soole, doar ca nu v-ati urinat pe mine ci pe voi insiva!

Daca ati fi fost macar atat de destepti cat rahatul meu, ati fi inteles ca urinatul nu foloseste la nimic si nici nu iti faci KO adversarul urinand, ci prezentand dovezi stiintifice, cu atat mai putin cat te urinezi in proprii tai pantaloni, si voi asta ati facut, ati urinat din tot creierul vostru ...ca doar la ce sa te astepti de la niste soole blege care nu sunt capabile decat sa urineze?

Asa zise "argumente" ale voastre au ca baza doar "credinta voastra irationala" si aia este baza doar ptr niste soole blege care nu sunt capabili decat sa urineze!

Eu la fel ca si altii pe acest forum, nu vom accepta niciodata "argumentele" bazate pe credinta, ptr ca credinta este ceva ce nu se poate demonstra, ca daca s-ar demonstra nu ar mai fi ramas credinta ci ar fi fost STIINTA!
...asta ca sa iti fie clar si tie!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 7:24 pm




Asa zise "argumente" ale voastre au ca baza doar "credinta voastra irationala" si aia este baza doar ptr niste soole blege care nu sunt capabili decat sa urineze!

Vai de sotia ta care trebuie suporte un ''intelectual'' ca tine si vai de copii tai, care trebuie sa suporte un asa tata. Argumentele noastre au la baza credinta irationala? Bai geniule, discutiile purtate pe baza unor texte cum ai vrea sa se desfasoare? Eu de exemplu am discutat cu tine mai mult pe baza interpetarii bibliei. Nu poti spune ca argumentele mele se bazeaza pe credinta irationala, caci asa cum interpretam textele biblice putem interpreta si alte texte din alte carti. Deci ce ai zis tu, e un mare fass. Din contra, mai mult te-ai facut de ras interpretand fara nicio doza de ratiune, biblia.


Eu la fel ca si altii pe acest forum, nu vom accepta niciodata "argumentele" bazate pe credinta, ptr ca credinta este ceva ce nu se poate demonstra, ca daca s-ar demonstra nu ar mai fi ramas credinta ci ar fi fost STIINTA!

Credinta e ceva personal mai copile. Nu te-am obligat sa crezi in Dumnezeu, ci doar ti-am corectat elucubratiile. Pe langa asta eu am venit mereu cu dovezi/argumente (arheologice, istorice, rationale) in favoarea bibliei, in schimb tu ai venit cu aberatii copiate de pe forumuri pentru tampiti.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 7:49 pm

Mihai12 a scris:

Eu de exemplu am discutat cu tine mai mult pe baza interpetarii bibliei.
Odata ca Biblia este o culegere de texte scrisa ptr doua categorii de credinciosi, una este prostimea din turma Domnului iar alta este cea a ELITELOR care o conduc, iar acestia si-au tras in Biblie, prin parintii bisericii, texte care sa le sustina capacitatea de a se lupta si apara pentru interesele esentiale ale bisericii!
Asa ca tu care nu stii acest lucru, ma bombardai cu "intelesul"din punctul de vedere a unei oi proaste, in timp ce eu scoteam in evidenta textele care servesc Elitei bisericii, texte care le permit sa omoare si sa faca tot ceea ce stim ca au facut!
Iar acele elite aflate in capul Bisericii il denumesc pe Isus ca Lucifer!

Asa ca discutia noastra s-a purtat pe doua planuri paralele, iar tu erai la nivelul de jos si combateai pe cinefa care posta despre nivelul de sus!

Citat :

Credinta e ceva personal mai copile.
Mda, dar aici ne combatem pe probleme de religie si mai rar pe cele privind credinta in mantuitori cxare poate sa fie si porci care si-au sacrificat viata ptr mantuirea sufletelor a altor miliarde de confrati suini.

Citat :

Nu te-am obligat sa crezi in Dumnezeu, ci doar ti-am corectat elucubratiile.
Doar ai incercat!
Dar se pare ca tu nu ai inteles sistemul dupa care functioneaza crestinismul asa ca cel cu elucubratiile ai fost tu!

Citat :

in schimb tu ai venit cu aberatii copiate de pe forumuri pentru tampiti.
In parte este adevarat ce zici, dar eu prin documentatia largita am ajuns la informatii care m-au facut sa inteleg mai bine sistemul dual care sta la baza functionarii crestinismului, unul bazat pe principiul antic "Quod licet Iovis, non licet bovis"!

Adica unele sunt Legile ptr oile din turma ...si altele ptr capii care conduc biserica crestina si pot lua hotararile de incepere ale unor razboaie sau ptr impunerea prin forta si crime a celor care nu se lasau crestinati, sau arderile pe rug ale inchizitiei, toate erau legitimate de Biblie!
Asta nu ai inteles tu!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 8:43 pm

Soimos a scris:
Iar acele elite aflate in capul Bisericii il denumesc pe Isus ca Lucifer!
Esti prost. In primul rand ca sa aflii cum il numesc elitele pe Iisus, ar trebui sa faci parte din acele elite, iar in al doilea rand elitele lumii, il venereaza pe Lucifer, dar stiu sa faca diferenta dintre Lucifer si Iisus Hristos. Tu incurci borcanele.

Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 8:45 pm

Soimos a scris:
Asa ca discutia noastra s-a purtat pe doua planuri paralele, iar tu erai la nivelul de jos si combateai pe cinefa care posta despre nivelul de sus!
Bai laudarosule, de cate ori ai citit tu biblia ca sa-mi spui mie pe ce plan ma aflam? Prostul nu e prost destul daca nu e si fudul; asa si cu tine; te lauzi singur, dar nu stii ca lauda de sine nu miroase a bine.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 11:03 pm

Mihai12 a scris:
Soimos a scris:
Asa ca discutia noastra s-a purtat pe doua planuri paralele, iar tu erai la nivelul de jos si combateai pe cinefa care posta despre nivelul de sus!
Bai laudarosule, de cate ori ai citit tu biblia ca sa-mi spui mie pe ce plan ma aflam? Prostul nu e prost destul daca nu e si fudul; asa si cu tine; te lauzi singur, dar nu stii ca lauda de sine nu miroase a bine.
Nu sunt laudaros, dar am observat ca nu ai nivelul sa intelegi ce am postat!
Nu e vorba de cate ori ai citit Biblia sau nu, ci este vorba de ce anume ai inteles din ea?

Tu se pare ca n ai inteles nimic ...si din cauza asta prefei sa te referi la persoana mea, tocmai ptr faptul ca esti habarnist in privinta Bibliei!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 5:53 am

Black velvet a scris:
Isus nu propovaduieste Iubirea

Daca Isus ar fi propovaduit cu adevarat iubirea, atunci inchizitorii ar fi iubit oamenii si nu i-ar fi ucis... Isus a spus clar ca a venit sa aduca SABIA si asta s-a vazut din plin!

Isus propovaduieste iubirea.Insa,unele suferinte sunt ingaduite de El,pentru ca sunt consecintele pacatului si al neascultarii.Odata cu caderea omului in pacat,Dumnezeu a ingaduit ca omul sa sufere ca sa realizeze ca trebuie sa asculte de Dumnezeu.Asa cum un copli este educat si atunci cand nu asculta este pedepsit,sau cand un cetatean incalca legile unei tari,el trebuie sa suporte consecintele .
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 7:42 am

EmaLovesJesus a scris:


Isus propovaduieste iubirea.Insa,unele suferinte sunt ingaduite de El,pentru ca sunt consecintele pacatului si al neascultarii.
Sa inteleg ca te referi la binecuvantarea cunoasterii binelui si a raului?
Acea binecuvantare primita de om de la sarpele care este simbolul intelepciunii ...nu?
Daca voi crestinii a-ti avea cultura generala macar pana la genunchiul broastei, ati STII, ca in Tanach (ala pe care l-ati furat voi si i-ati schimbat numele in VT)ati STII ca in Tanach (VT) nu exista Diavol!!!!!
Diavolul s-a nascut odata cu Isus-Christos, ptr ca Isus era primul care a discutat cu Diavolul din el insusi, vezi scena din desert!

Citat :

Odata cu caderea omului in pacat,
Pacatul cel mai mare este pacatul Prostiei si al Nestiintei, din pacate marea majoritatea credinciosilor au cazut in acest pacat!
De ce e pacat Prostia"
Ptr ca Marele Arhitect a dotat omul cu un creier foarte performant, iar prostii nu il folosesc, adica nesocotesc porunca Marelui Arhitect...si sa nesocotesti Principala Porunca celui care te-a creat si sa risipesti Darul sau atat de nepretuit...asta este cel mai Mare Pacat!

Citat :

Dumnezeu a ingaduit ca omul sa sufere ca sa realizeze ca trebuie sa asculte de Dumnezeu.
Poti sa-i zici si Diavol, ca ala se bucura de suferinta oamenilor, pentru ca Dumnezeu nu are nevoie de pupincuristi, care sa asculte de poruncile Diavolului, ci are nevoie de Oameni care sa inteleaga sa-si foloseasca capacitatile cu care au fost Creati, pentru a devenii ei insisi Dumnezei, ca doar inca de la Creatie omul a fost recunoscut de Dumnezeu ca fiind si nel un Dumnezeu!
Evident ca Diavolul isi baga coada si vrea sa deveniti niste oi fara minte si astfel sa va abata de la Calea naturala catre devenirea voastra intru Dumnezeire!
Citat :

Asa cum un copli este educat si atunci cand nu asculta este pedepsit,sau cand un cetatean incalca legile unei tari,el trebuie sa suporte consecintele .
Se pare ca tu nu intelegi ca Omul nu mai este copil, si nu are nevoie sa citeasca prostiile debitate de Diavol, ptr ca Mama Natura i-a dat posibilitatea ca folosindu-si mintea sa ajunga la Constiinta, (adica la Dumnezeire) si Constiinta iti spune ce este bine si ce este rau!

Iar voi oamenii fara CONSTIINTA, adica animalele cu aspect uman, ptr ca diferenta intre OM si animal o face exact CONSTIINTA, si anume faptul ca animalele nu au Constiinta ...deci tu nu respecti cea mai elementara cerinta a lui Dumnezeu ... si in loc sa devii si tu un adevarat Dumnezeu, ramai o oaie proasta fara Constiinta!

Evident ca nu ma refer la tine personal Stimata Ema, ci la modul general la toti cei care renunta la Calea spre Dumnezeire, ptr a urma calea decaderii si a transformarii in oaie proasta!

Daca Dumnezeu va voia oi proaste, nu va dadea asa un creier performant si astfel nici posibilitatea de a dobandi Constiinta

Iar daca vi L-a dat, si voi nu va straduiti sa il folositi la capacitatea maxima, adica INVATAND in loc de credinta a proasta, ...si va rispiti acest dar unic in Univers....in mod sigur ca veti fi pedepsiti ca ati urmat calea deschisa de Diavol care v-a cerut sa va vindeti, trupul sufletul si mintea ptr viata vesnica in Imparatia lui care este Iadul!

Oare poti intelege ceea ce spun eu?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Isus nu propovaduieste Iubirea
Sus 
Pagina 2 din 11Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Iubirea este CALEA
» Este oare Isus "Calea" ?????
» Biserica lui Isus

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Teme religioase diverse-
Mergi direct la: