Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Cine este Dumnezeu?

In jos 
+4
Urzi23
Soimos
EmaLovesJesus
Apopii
8 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 11:50 am

Apopii a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Cerurile spun slava lui Dumnezeu, şi întinderea lor vesteşte lucrarea mâinilor Lui.

Nu poti lua ca real ceea ce a spus acest zeu ca a facut, deoarece inaintea bibliei, alti Zei au spus ca au facut acelasi lucru!

Pe ce baza sa consideram ca fiind adevarate cuvintele unui zeu care nu a venit niciodata sa se adreseze intregii omeniri? Daca era atotputernic, putea sa faca asta foarte usor!

De ce am considera ca fiind mai adevarate cuvintele unui zeu fata de cuvintele altui zeu?



Dumnezeu a asigurat in viata aceasta suficiente dovezi pentru a convinge pe cine vrea sa creada ,dar a lasat totodata si unele ambiguitati ca sa nu-l forteze pe cel ce nu vrea sa creada.In felul acesta ,Dumnezeu ne da ocazia fie sa Il iubim,fie sa Il respingem,fara a ne viola in vreun fel libertatea.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 11:54 am

EmaLovesJesus a scris:

Dumnezeu a asigurat in viata aceasta suficiente dovezi pentru a convinge pe cine vrea sa creada ,dar a lasat totodata si unele ambiguitati ca sa nu-l forteze pe cel ce nu vrea sa creada.In felul acesta ,Dumnezeu ne da ocazia fie sa Il iubim,fie sa Il respingem,fara a ne viola in vreun fel libertatea.

Fiecare zeu a asigurat suficiente dovezi pentru credinciosii sai, de ce dovezile zeului tau sunt mai dovezi decat dovezile altui zeu?
Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 12:07 pm

Apopii a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Dumnezeu a asigurat in viata aceasta suficiente dovezi pentru a convinge pe cine vrea sa creada ,dar a lasat totodata si unele ambiguitati ca sa nu-l forteze pe cel ce nu vrea sa creada.In felul acesta ,Dumnezeu ne da ocazia fie sa Il iubim,fie sa Il respingem,fara a ne viola in vreun fel libertatea.

Fiecare zeu a asigurat suficiente dovezi pentru credinciosii sai, de ce dovezile zeului tau sunt mai dovezi decat dovezile altui zeu?
Pentru ca tot ce scrie este adevarat.Vedem despre profetiile care vorbesc despre nasterea Domnului Isus,sunt lucrari ale oamenilor de stiinta care au facut cercetari pe 1400 de scrieri vechi,marturii a unor martori oculari care au train pe timpul Domnului Isus si au afirmat veridicitatea lor.Apoi mai sunt si experientele personale ,semnele .
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 12:20 pm

Si Zeus a spus ca-si va trimite fiul pe pamant si exact asa a si facut! Venirea sa a fost insotita chiar de catre Tatal sau, atotputernicul Zeus in persoana. Toti grecii de atunci l-au putut vedea, sta scris in istoria lor si pana astazi ei respecta Olimpul. Mergi in Grecia si convinge-te la fata locului!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 12:25 pm

Apopii a scris:
Si Zeus a spus ca-si va trimite fiul pe pamant si exact asa a si facut! Venirea sa a fost insotita chiar de catre Tatal sau, atotputernicul Zeus in persoana. Toti grecii de atunci l-au putut vedea, sta scris in istoria lor si pana astazi ei respecta Olimpul. Mergi in Grecia si convinge-te la fata locului!
Nu te cred!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 1:24 pm

EmaLovesJesus a scris:
Apopii a scris:
Si Zeus a spus ca-si va trimite fiul pe pamant si exact asa a si facut! Venirea sa a fost insotita chiar de catre Tatal sau, atotputernicul Zeus in persoana. Toti grecii de atunci l-au putut vedea, sta scris in istoria lor si pana astazi ei respecta Olimpul. Mergi in Grecia si convinge-te la fata locului!
Nu te cred!

Ia cauta in Wikipedia cine este Perseu ...si vei afla ca este Fiul lui Zeus!

Tu trebuie sa te obisnuiesti cu ideea ca in lumea de azi nu merge nimic pe baza de credinta... (cu exceptia excrocheriei numita religie) ...si daca nu stii ... ai posibilitatea sa te documentezi rapid ca doar ai acces la internet si suntem in era informatiilor!

Totul se bazeaza NUMAI pe STIINTA !
Chiar si Creatorul atunci cand a creat omul sau Universul tot .... pe Stiinta sa putut baza .... si nu pe credinta!


Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 2:49 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Apopii a scris:
Si Zeus a spus ca-si va trimite fiul pe pamant si exact asa a si facut! Venirea sa a fost insotita chiar de catre Tatal sau, atotputernicul Zeus in persoana. Toti grecii de atunci l-au putut vedea, sta scris in istoria lor si pana astazi ei respecta Olimpul. Mergi in Grecia si convinge-te la fata locului!
Nu te cred!

Ia cauta in Wikipedia cine este Perseu ...si vei afla ca este Fiul lui Zeus!

Tu trebuie sa te obisnuiesti cu ideea ca in lumea de azi nu merge nimic pe baza de credinta... (cu exceptia excrocheriei numita religie) ...si daca nu stii ... ai posibilitatea sa te documentezi rapid ca doar ai acces la internet si suntem in era informatiilor!

Totul se bazeaza NUMAI pe STIINTA !
Chiar si Creatorul atunci cand a creat omul sau Universul tot .... pe Stiinta sa putut baza .... si nu pe credinta!


Poate stiinta sa explice cum a aparut o celula sau ADN-ul?
Gradul de complexitate ireductibila in fiintele vii este uluitor.Adu-ti
aminte ca alfabetul genetic al ADN-ului este format din patru
litere:A,T,C si G.Ei,bine,in fiecare celula umana exista aproximativ
3000de milioane de perechi ale acestor litere.Nu numai ca trupul tau
contine trilioane de celule si produce milioane de celule noi in fiecare
secunda,dar fiecare celula are o complexitate ireductibila si contine
subsisteme si ele de o complexitate ireductibila!
Numai un Dumnezeu atotputernic si deosebit de inteligent putea sa creeze asa ceva!Zeul tau,nu.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 3:48 pm

EmaLovesJesus a scris:

Poate stiinta sa explice cum a aparut o celula sau ADN-ul?
Sigur ca Da!
In cazul meu am mostenit zestrea genetica a parintilor mei iar in cazul tau ... "Marele Stiintific" a luat o bucata de noroi ...si a "suflat" peste ea cu fundu ... si gata nu numai ADN-ul ci chiar si Omul dotat cu ADN cu tot!

Da scrie cumva in Biblie de DNA ?... sau cum ai ajuns sa pui intrebarea?

Citat :

Gradul de complexitate ireductibila in fiintele vii este uluitor.Adu-ti
aminte ca alfabetul genetic al ADN-ului este format din patru
litere:A,T,C si G.
Sti ce ...asta nu este un site pe care combatem Stiinta ci unul pe care combatem religia...asa ca discutam numai despre valabilitatea teoriilor bazate pe CREDINTA.si de Religia crestina.. problemele stiintei le poti posta la topicul special de pe acest forum... dar nu cred ca intereseaza pe cineva problemele Stiintei ci doar ale religiei si ale credintei NESTIINTIFICE ...adica "credinta a proasta"
Citat :

Numai un Dumnezeu atotputernic si deosebit de inteligent putea sa creeze asa ceva!Zeul tau,nu.
Pana nu aduci tu dovada ca tocmai EXACT Dumnezeul Biblic este Creatorul acestei minunate complexitati ... si nu vre-un alt Mare Arhitect, ramanem asa cum a stabilit Stiinta pe baza DOVEZILOR ...si anume Creatorul Atotputernic este Big Bang! ...si ca religia este o minciuna si ca Dumnezeul din ceruri ... nu EXISTA!!

Tocmai faptul ca tu o iei cu ADN-uri si cu harta genetica dovedeste ca Stiinta este Calea Adevarata ...si nu Religia si Credinta
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 192
Data de inscriere : 28/12/2011

Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 4:16 pm

Apopii a scris:
Si Zeus a spus ca-si va trimite fiul pe pamant si exact asa a si facut! Venirea sa a fost insotita chiar de catre Tatal sau, atotputernicul Zeus in persoana. Toti grecii de atunci l-au putut vedea, sta scris in istoria lor si pana astazi ei respecta Olimpul. Mergi in Grecia si convinge-te la fata locului!

Din cite stiu eu zeii respectivi au ajuns pe la lada de gunoi a istoriei ,parca ii si vad pe greci ,alergind cu ciinele tiris si cu 3 gaini in brate ca jertfa la templul lui zeus tavaleala .
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 5:20 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Dovada:Este scris ca Dumnezeu a creat totul!
De scris se pot scrie si minciuni!
Adevrat este doar ceea ce se poate dovedi!
Nici stiinta nu poate dovedi ca totul a aparut din NIMIC!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 6:34 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Dovada:Este scris ca Dumnezeu a creat totul!
De scris se pot scrie si minciuni!
Adevrat este doar ceea ce se poate dovedi!
Nici stiinta nu poate dovedi ca totul a aparut din NIMIC!
Stiinta nici nu spune asa ceva!
Ba chiar ne spune ce a fost inainte de Big Bang!

Numai eu si altii spun ca Dumnezeu nu putea aparea nici el din nimic!
ba unii spun ca ar avea o Mama despre care este pomenit in Biblie
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 8:36 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

De scris se pot scrie si minciuni!
Adevrat este doar ceea ce se poate dovedi!
Nici stiinta nu poate dovedi ca totul a aparut din NIMIC!
Stiinta nici nu spune asa ceva!
Ba chiar ne spune ce a fost inainte de Big Bang!

Numai eu si altii spun ca Dumnezeu nu putea aparea nici el din nimic!
ba unii spun ca ar avea o Mama despre care este pomenit in Biblie
Atunci ce spune stiinta cu privire la aparitia acestui univers si a omului?
Dumnezeu este fiinta eterna,El nu are inceput si nici sfarsit.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 8:44 pm

EmaLovesJesus a scris:

Atunci ce spune stiinta cu privire la aparitia acestui univers si a omului?
Vad ca te pricepi la internet ...asa ca cauta singura ...ca doar nu vrei sa iti mestec si mancarea pe care o manaci asa cum se face cu bebelasii!

Citat :

Dumnezeu este fiinta eterna,El nu are inceput si nici sfarsit.


Pai atunci si energia este tot eterna fara inceput si fara sfarsit si Big-Bangul este doar o explozie a aceli energii !
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 9:26 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Atunci ce spune stiinta cu privire la aparitia acestui univers si a omului?
Vad ca te pricepi la internet ...asa ca cauta singura ...ca doar nu vrei sa iti mestec si mancarea pe care o manaci asa cum se face cu bebelasii!

Citat :

Dumnezeu este fiinta eterna,El nu are inceput si nici sfarsit.


Pai atunci si energia este tot eterna fara inceput si fara sfarsit si Big-Bangul este doar o explozie a aceli energii !
Pai nu trebuie sa caut pe internet,am citit suficient incat sa am o parere.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 9:27 pm

EmaLovesJesus a scris:

Pai nu trebuie sa caut pe internet,am citit suficient incat sa am o parere.

Ai o pozitie foarte gresita !
Niciodata in viata nu poti spune ca ai citit destul!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 11:34 pm

Urzi23 a scris:
Din cite stiu eu zeii respectivi au ajuns pe la lada de gunoi a istoriei ,parca ii si vad pe greci ,alergind cu ciinele tiris si cu 3 gaini in brate ca jertfa la templul lui zeus tavaleala .

Ei lasa, nu-ti mai fa tu probleme, ca in curand si dumne-zeul vostru v-a ajunge tot la lada de gunoi si ce o sa mai rada oamenii de obiceiurile voastre grin De aruncatul gainilor peste groapa mortului si de pupatul ciolanelor putrezite, poate n-o sa-si mai aminteasca nimeni, dar de Halloween sigur o sa se imbrace baietii in fusta si o sa-si puna barba, asa ca popa! grin
Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 6:38 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Pai nu trebuie sa caut pe internet,am citit suficient incat sa am o parere.

Ai o pozitie foarte gresita !
Niciodata in viata nu poti spune ca ai citit destul!
Niciodata nu m-am multumit cu putin.Imi place sa cunosc cat mai mult.Recunosc ca de cand scriu pe mai multe site-uri,am cam neglijat cititul.Am o biblioteca vasta pe care am vitit-o aproape toata,in afara de cartile de specialitate a sotului meu.Cand am spus ca am citit destul m-am referit ca imi ajunge cat cunosc ca sa fiu sigura ca Biblia are dreptate.Desi religia necesita desigur credinta,religia nu se limiteaza doar la credinta.Faptele sunt si ele esentiale pentru toate religiile,deoarece toate conceptele religioase despre lume si viata-inclusiv ateismul-emit pretentii de adevar,si multe din aceste pretentii de adevar pot fi evaluate prin investigatie stiintifica si istorica.De pilda,teistii (crestinii,musulmanii,evreii) afirma ca universul a avut un inceput ,in timp ce multi atei si panteisti spun ca acesta nu a avut un inceput.

Doream sa cunosc care este opinia ta referitor la aparitia acestui univers.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 7:45 am

EmaLovesJesus a scris:

Doream sa cunosc care este opinia ta referitor la aparitia acestui univers.
Eu impartasesc INTOTDEAUNA teoria stiintifica care explica aceasta!

Eu spre deosebire de tine am mintea deschisa si stiu sa fac diferenta intre posibilitatile de cunoastere unui om primitiv care a scris in Biblie ....si puterea de cunoastere a unei societati in care milioane de savanti fac zilnic cercetari ptr a cunoaste in detaliu un lucru, sau orice fenomen
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 8:47 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Doream sa cunosc care este opinia ta referitor la aparitia acestui univers.
Eu impartasesc INTOTDEAUNA teoria stiintifica care explica aceasta!

Eu spre deosebire de tine am mintea deschisa si stiu sa fac diferenta intre posibilitatile de cunoastere unui om primitiv care a scris in Biblie ....si puterea de cunoastere a unei societati in care milioane de savanti fac zilnic cercetari ptr a cunoaste in detaliu un lucru, sau orice fenomen

Pentru ca sunt mai multe teorii cu privire la aparitia vietii pe acest pamant,as fi vrut sa cunosc care este parerea ta ca sa stiu in ce categorie te incadrezi.Si apoi sa discutam pe marginea subiectului respectiv.Ca sa nu mai zici ca spamez forumul.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 10:41 am

EmaLovesJesus a scris:


Pentru ca sunt mai multe teorii cu privire la aparitia vietii pe acest pamant,as fi vrut sa cunosc care este parerea ta ca sa stiu in ce categorie te incadrezi.Si apoi sa discutam pe marginea subiectului respectiv.Ca sa nu mai zici ca spamez forumul.
Exista mai multe ipoteze ...dar o singura Teorie STIINTIFICA, iar aceasta se preda obligatoriu in toate scolile din Occident, chiar si la scolile religioase, ptr ca Legea nu permite propagrea de minciuni ci doar predarea de lucruri clar dovedita de stiinta!
Deci eu nu am parere proprie ci mi-am asumat Teoria Stiintifica, ptr ca este cea mai bine dovedita!

Cand e vorba de lucuri reale eu nu am decat convingeri bazate pe dovezi stiintifice ...iar cand e vorba de religie am pareri bazate pe afirmatiile puse in contul lui Dumnezeu si ale rabinului Isus !
ce spun altii ... nu este decat kk-maka!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 10:55 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Pentru ca sunt mai multe teorii cu privire la aparitia vietii pe acest pamant,as fi vrut sa cunosc care este parerea ta ca sa stiu in ce categorie te incadrezi.Si apoi sa discutam pe marginea subiectului respectiv.Ca sa nu mai zici ca spamez forumul.
Exista mai multe ipoteze ...dar o singura Teorie STIINTIFICA, iar aceasta se preda obligatoriu in toate scolile din Occident, chiar si la scolile religioase, ptr ca Legea nu permite propagrea de minciuni ci doar predarea de lucruri clar dovedita de stiinta!
Deci eu nu am parere proprie ci mi-am asumat Teoria Stiintifica, ptr ca este cea mai bine dovedita!
De fapt ,daca nu exista Dumnezeu ,de ce exista ceva in loc sa nu existe nimic?este o intrebare la care toti va trebui sa raspundem.Si pe baza dovezilor existente ne raman doar doua optiuni:fie ca nimeni nu a creat ceva din nimic,fie ca cineva a creat ceva din nimic.Care dintre variante este mai plauzibila?Nimicul a creat ceva?Nu..Nimic nu se poate naste din nimic.Dovezile astronomice in sprijinul existentei lui Dumnezeu trebuie sa fie convingatoare,daca fizicienii atei spun ca universul a explodat din nimic,iar astronomii agnostici pretind ca la inceput au actionat niste ''forte supranaturale'',asa incat oamenii de stiinta ajung la parerea teologilor .Dar dovezile stiintifice in favoarea existentei lui Dumnezeu nu se sfarsesc odata cu argumentul cosmologic.Pentru multi,precizia cu care universul a explodat in fiinta dovedeste inca si mai convigator ca Dumnezeu exista.Isaac Newton a confirmat implicit validitatea argumentului teologic care suna astfel:1.Orice plan are un proictant. 2.Universul are un plan foarte complex.3.Prin urmare,universul a avut un proiectant.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 12:55 pm

EmaLovesJesus a scris:

De fapt ,daca nu exista Dumnezeu ,de ce exista ceva in loc sa nu existe nimic?este o intrebare la care toti va trebui sa raspundem.
Pentru inceput trebuie sa te multumesti sa STII ca in mod sigur Creatorul nu este Dumnezeul Bibliei!
Si nimeni niciodata nu va putea vreodata demonstra ca Creatorul ...este nimeni altul decat Dumnezeul Bibliei!
Citat :

Si pe baza dovezilor existente ne raman doar doua optiuni:fie ca nimeni nu a creat ceva din nimic,fie ca cineva a creat ceva din nimic.

Retine ... chiar daca ar fi sa acceptam ideea de Creationism... totusi nu se va putea dovedi niciodata ca lumea si Universul exista datorita Dumnezeului Biblic!
...si daca la biserica nu se accepta acest lucru ...asta inseamna ca religia este o facatura mincinoasa

Citat :

1.Orice plan are un proictant. 2.Universul are un plan foarte complex.3.Prin urmare,universul a avut un proiectant.
Indiferent cine este proiectantul, arhitectul sau executantul ...un lucru va fii si va ramane mereu sigur ...si anume acela ca nu poate fi Dumnezeul Bibliei!
Adevarul se poate afla nu prin credinta a proasta ...ci NUMAI prin Stiinta ...deci Cunoastere!
Adevarul trebuie cunoscut si dovedit ...si nu doar crezut!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 1:10 pm

Cine este Dumnezeu?

Dumne-zeu adica Domne Deus, nu este decat un personaj inventat de religie!

Cand crestinii se intreaba cine este creatorul Universului, ar trebui sa puna mai intai mana pe o carte de fizica si pe una de astrofizica si sa invete, apoi vor intelege! Dar asta e greu, mai simplu de citit este biblia si mai usor este de crezut decat de invatat!

Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 1:16 pm

Black velvet a scris:
Cine este Dumnezeu?

Dumne-zeu adica Domne Deus, nu este decat un personaj inventat de religie!

Cand crestinii se intreaba cine este creatorul Universului, ar trebui sa puna mai intai mana pe o carte de fizica si pe una de astrofizica si sa invete, apoi vor intelege! Dar asta e greu, mai simplu de citit este biblia si mai usor este de crezut decat de invatat!

Atunci tu de ce nu o citesti?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 5:44 pm


Ba sigur ca da.Creatorul este Dumnezeul Bibliei pentru ca este singurul care face aceasta afirmatie!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 6:56 pm

EmaLovesJesus a scris:

Ba sigur ca da.Creatorul este Dumnezeul Bibliei pentru ca este singurul care face aceasta afirmatie!
Pai si atunci ce te impiedica sa dai mesajul in care Dumnezeul Iehova spune ca l-a iertat pe Pavel?

Ptr ca El PERSONAL spune in Lege =Deuteronom 13:1-6 sa il ucizi si pe Christos si pe toti cei care il urmeaza... si nu imi vine sa cred ca s-a damblagit intratat incat sa contrazica singur Legea Sa!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 7:00 pm

Prin deductie trebuia sa ajungi la acel rezultat.Si mai spui ca eu nu imi folosesc creierul!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 8:30 pm

EmaLovesJesus a scris:
Prin deductie trebuia sa ajungi la acel rezultat.Si mai spui ca eu nu imi folosesc creierul!
Eu nu pot face deductii eronate doar ptr ca tu nu esti capabila sa te exprimi clar si precis !
Cu atat mai putin pot sa-l cred pe Isus ca fiind Dumnezeu cu cat chiar Dumnezeu ne cere sa-l omoram ?

Sau daca Dumnezeu ii spune deschis asta ...nu se pune ptr ca nu ine de deductie!
Dar faptul ca Isus recunoaste ca este Lucifer/Luceafar in Apoc 22.16 nu iti pune creierul la munca?
uite aici:

Apocalipsa 22 16 Eu, Isus, am trimis pe îngerul Meu să vă adeverească aceste lucruri pentru Biserici. Eu sunt Rădăcina şi Sămânţa lui David, Luceafărul strălucitor de dimineaţă.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 8:40 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Prin deductie trebuia sa ajungi la acel rezultat.Si mai spui ca eu nu imi folosesc creierul!
Eu nu pot face deductii eronate doar ptr ca tu nu esti capabila sa te exprimi clar si precis !
Cu atat mai putin pot sa-l cred pe Isus ca fiind Dumnezeu cu cat chiar Dumnezeu ne cere sa-l omoram ?

Sau daca Dumnezeu ii spune deschis asta ...nu se pune ptr ca nu ine de deductie!
Dar faptul ca Isus recunoaste ca este Lucifer/Luceafar in Apoc 22.16 nu iti pune creierul la munca?
uite aici:

Apocalipsa 22 16 Eu, Isus, am trimis pe îngerul Meu să vă adeverească aceste lucruri pentru Biserici. Eu sunt Rădăcina şi Sămânţa lui David, Luceafărul strălucitor de dimineaţă.


“Eu sunt invierea si viata!”… Lazăre, vino afară!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 9:17 pm

Citat :

“Eu sunt invierea si viata!”… Lazăre, vino afară! [/b]
Apropo de Lazar:

1" De se va ridica in mijlocul vostru un proroc şi va face înaintea ta semn şi minune,
2. Şi se va împlini semnul sau minunea aceea, de care ţi-a grăit el, şi-ţi va zice atunci: Să mergem după alţi dumneze, şi să le slujim acelora.
3. Să nu asculţi de cuvintele proorocului aceluia.
4. Domnului Dumnezeului vostru să-I urmaţi şi de El să vă temeţi; să păziţi poruncile Lui şi glasul Lui să-l ascultaţi; Lui să-I slujiţi şi de El să vă lipiţi.
5. Iar pe proorocul acela să-l daţi morţii, pentru că v-a sfătuit să vă abateţi de la Domnul Dumnezeul vostru, Cel ce v-a scos din pământul Egiptului.
10. Să-i ucizi cu pietre până la moarte, că au încercat să te abată de la Domnul Dumnezeul tău, Care te-a scos din pământul Egiptului şi din casa robiei.

Brrrr ...chiar nu ti-e frica de loc sa nu-l asculti pe Dumnezeu?????
Poi tu de la cine vrei mantuirea? ...de la Dumnezeul Iehova adica asta de mai sus din deuteronom ... sau de la Christos = Dracu?


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Sam Ian 07, 2012 9:25 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 9:24 pm

Soimos a scris:
Citat :

“Eu sunt invierea si viata!”… Lazăre, vino afară! [/b]
Apropo de Lazar:

1" De se va ridica in mijlocul vostru un proroc şi va face înaintea ta semn şi minune,
2. Şi se va împlini semnul sau minunea aceea, de care ţi-a grăit el, şi-ţi va zice atunci: Să mergem după alţi dumneze, şi să le slujim acelora.
3. Să nu asculţi de cuvintele proorocului aceluia.
4. Domnului Dumnezeului vostru să-I urmaţi şi de El să vă temeţi; să păziţi poruncile Lui şi glasul Lui să-l ascultaţi; Lui să-I slujiţi şi de El să vă lipiţi.
5. Iar pe proorocul acela să-l daţi morţii, pentru că v-a sfătuit să vă abateţi de la Domnul Dumnezeul vostru, Cel ce v-a scos din pământul Egiptului.
10. Să-i ucizi cu pietre până la moarte, că au încercat să te abată de la Domnul Dumnezeul tău, Care te-a scos din pământul Egiptului şi din casa robiei.

Brrrr ...chiar nu ti-e frica de loc sa nu-l asculti pe Dumnezeu?????


Se refera la vreun prooroc care face acest lucru ,dar nu in numele lui Isus.


  • Ioan I-a zis: „Învăţătorule, noi am văzut pe un om scoţând draci în Numele Tău; şi l-am oprit, pentru că nu venea după noi.”


  • 39
    „Nu-l opriţi”, a răspuns Isus, „căci nu este nimeni care să facă minuni în Numele Meu, şi să Mă poată grăi de rău îndată după aceea.




  • 40
    Cine nu este împotriva noastră este pentru noi.

Poi tu d la cine vrei mantuirea? ...de la Dracu?
Dracu iti ofera o vesnicie plina de chin si de amaraciune.Ca sa ajungi in iad nu trebuie sa faci nimic.Dar ca sa primesti mantuirea trebuie sa te pocaiesti.Adica sa iti para rau ca ai pacatuit,sa iti ceri iertare si sa parasesti pacatul!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 9:31 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
Citat :

“Eu sunt invierea si viata!”… Lazăre, vino afară! [/b]
Apropo de Lazar:

1" De se va ridica in mijlocul vostru un proroc şi va face înaintea ta semn şi minune,
2. Şi se va împlini semnul sau minunea aceea, de care ţi-a grăit el, şi-ţi va zice atunci: Să mergem după alţi dumneze, şi să le slujim acelora.
3. Să nu asculţi de cuvintele proorocului aceluia.
4. Domnului Dumnezeului vostru să-I urmaţi şi de El să vă temeţi; să păziţi poruncile Lui şi glasul Lui să-l ascultaţi; Lui să-I slujiţi şi de El să vă lipiţi.
5. Iar pe proorocul acela să-l daţi morţii, pentru că v-a sfătuit să vă abateţi de la Domnul Dumnezeul vostru, Cel ce v-a scos din pământul Egiptului.
10. Să-i ucizi cu pietre până la moarte, că au încercat să te abată de la Domnul Dumnezeul tău, Care te-a scos din pământul Egiptului şi din casa robiei.

Brrrr ...chiar nu ti-e frica de loc sa nu-l asculti pe Dumnezeu?????

Se refera la vreun prooroc care face acest lucru ,dar nu in numele lui Isus.
Este vorba chiar de prorocul Isus ...ca asta este singurul proroc care a facut minuni ca sa fie crezut Dumnezeu!...si tocmai tu ai dat exemplul cu Lazar ca sa imi arati prin acest exemplu ca Isus este "dumnezeu"!

Si chiar tu esti exemplu ca prin minunea asta Isus a reusit sa te indeparteze de Dumnezeul cel adevarat...ptr ca tu il ai chiar pe Isus ca "dumnezeu"!

Nu vezi ca e vorba chiar de Isus si de "lucrarea sa diabolica" de instrainare in acest text din Deuteronom?


Citat :

Ioan I-a zis: „Învăţătorule, noi am văzut pe un om scoţând draci în Numele Tău; şi l-am oprit, pentru că nu venea după noi.”
Iarasi incepi cu toti prostii?
Pai tu ai nesimtirea sa il hulesti pe Dumnezeu opunandu-i Legii ...ptr ca Deuteronom= LEGE ...cuvintele unui cacat de om ca Ioan?
Da cine este Ioan ca sa asculti de vorbele lui proaste si sa neglijezi Legea lui Dumnezeu?
O fi cumva Ioan noul tau Dumnezeu inct ai ajuns sa il hulesti pe Dumnezeu?

Tu nu vezi ca tu il HULESTI pe Dumnezeu ptr ca tu il ai ca "dumnezeu" pe Ioan si pe Dracu!
Ala te face sa nu-l asculti pe Dumnezeu!

Numai ala te poate face sa respingi cuvintele rostite de Dumnezeu!


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Sam Ian 07, 2012 9:38 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 9:37 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Apropo de Lazar:

1" De se va ridica in mijlocul vostru un proroc şi va face înaintea ta semn şi minune,
2. Şi se va împlini semnul sau minunea aceea, de care ţi-a grăit el, şi-ţi va zice atunci: Să mergem după alţi dumneze, şi să le slujim acelora.
3. Să nu asculţi de cuvintele proorocului aceluia.
4. Domnului Dumnezeului vostru să-I urmaţi şi de El să vă temeţi; să păziţi poruncile Lui şi glasul Lui să-l ascultaţi; Lui să-I slujiţi şi de El să vă lipiţi.
5. Iar pe proorocul acela să-l daţi morţii, pentru că v-a sfătuit să vă abateţi de la Domnul Dumnezeul vostru, Cel ce v-a scos din pământul Egiptului.
10. Să-i ucizi cu pietre până la moarte, că au încercat să te abată de la Domnul Dumnezeul tău, Care te-a scos din pământul Egiptului şi din casa robiei.

Brrrr ...chiar nu ti-e frica de loc sa nu-l asculti pe Dumnezeu?????

Se refera la vreun prooroc care face acest lucru ,dar nu in numele lui Isus.
Este vorba chiar de prorocul Isus ...ca asta este singurul proroc care a facut minuni ca sa fie crezut Dumnezeu!
Si chiar tu esti exemplu ca a reusit sa te indeparteze de Dumnezeul cel adevarat...ptr ca tu il ai chiar pe Isus ca "dumnezeu"!
Nu vezi ca e vorba chiar de Isus si de "lucrarea sa diabolica" de instrainare|?


Citat :

Ioan I-a zis: „Învăţătorule, noi am văzut pe un om scoţând draci în Numele Tău; şi l-am oprit, pentru că nu venea după noi.”
Iarasi incepi cu toti prostii?
Pai tu ai nesimtirea sa il hulesti pe Dumnezeu opunandu-i Legii lui ...ptr ca Deuteronom= LEGE ...cuvintele unui cacat de om?
Da cine este Ioan ca sa asculti de vorbele lui proaste si sa neglijezi Legea lui Dumnezeu?
Tu nu vezi ca tu il HULESTI pe Dumnezeu ptr ca tu il ai ca "dumnezeu" pe Dracu!

Numai ala te poate face sa respingi cuvintele rostite de Dumnezeu!
Aceste cuvinte ti se potrivesc de minune tie!Ca o manusa.Tu te tii cu dintii de o minciuna.Pentru ca nu vrei sa te pocaiesti Iti convine starea in care esti,te complaci in pacatul tau!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 9:43 pm

Ai fost prinsa cu minciuna si acum ataci ... in loc sa recunosti ca am dreptate cum ar face un crestin adevarat!
Dar tu nu esti o crestina adevarta ci o vanduta Tatalui Minciunii ...si seful tau Dracu nu iti da voie sa recunosti adevarul!
Dar tine minte !
Incerci sa te minti singura .... mai fata ...ca dovada ca esti vanduta satanei...dar pina la urma iti vei da seama ca desi ii vei MINTII pe toti din jurul tau ...totusi pe tine nu te vei putea mintii niciodata ...ptr ca Creatorul ti-a dat un pic de minte ...si chiar daca te vei incapatana sa minti la nesfarsit ...mereu va fi in gandul tau obsesia ca minti in mod constient ... stiind care este adevarul ...ptr ca pe tine nu te vei putea mintii niciodata ...si incarcata cu greutatea asta pe suflet ...nu te vei ridica in ceruri ...ci vei cadea in Iad!

Pe tine nu te poti mintii ... oricat de mult te straduiesti sa o faci!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Cine este Dumnezeu?
Sus 
Pagina 2 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Cine este Isus si cine este Hristos?
» Cine este Messia
» Este Dumnezeu ATEU ????

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Crestinismul-actorii principali :: Personajele religiilor-
Mergi direct la: