Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Cine este Dumnezeu?

In jos 
+4
Urzi23
Soimos
EmaLovesJesus
Apopii
8 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 6:56 pm

EmaLovesJesus a scris:

Ba sigur ca da.Creatorul este Dumnezeul Bibliei pentru ca este singurul care face aceasta afirmatie!
Pai si atunci ce te impiedica sa dai mesajul in care Dumnezeul Iehova spune ca l-a iertat pe Pavel?

Ptr ca El PERSONAL spune in Lege =Deuteronom 13:1-6 sa il ucizi si pe Christos si pe toti cei care il urmeaza... si nu imi vine sa cred ca s-a damblagit intratat incat sa contrazica singur Legea Sa!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 7:00 pm

Prin deductie trebuia sa ajungi la acel rezultat.Si mai spui ca eu nu imi folosesc creierul!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 8:30 pm

EmaLovesJesus a scris:
Prin deductie trebuia sa ajungi la acel rezultat.Si mai spui ca eu nu imi folosesc creierul!
Eu nu pot face deductii eronate doar ptr ca tu nu esti capabila sa te exprimi clar si precis !
Cu atat mai putin pot sa-l cred pe Isus ca fiind Dumnezeu cu cat chiar Dumnezeu ne cere sa-l omoram ?

Sau daca Dumnezeu ii spune deschis asta ...nu se pune ptr ca nu ine de deductie!
Dar faptul ca Isus recunoaste ca este Lucifer/Luceafar in Apoc 22.16 nu iti pune creierul la munca?
uite aici:

Apocalipsa 22 16 Eu, Isus, am trimis pe îngerul Meu să vă adeverească aceste lucruri pentru Biserici. Eu sunt Rădăcina şi Sămânţa lui David, Luceafărul strălucitor de dimineaţă.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 8:40 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Prin deductie trebuia sa ajungi la acel rezultat.Si mai spui ca eu nu imi folosesc creierul!
Eu nu pot face deductii eronate doar ptr ca tu nu esti capabila sa te exprimi clar si precis !
Cu atat mai putin pot sa-l cred pe Isus ca fiind Dumnezeu cu cat chiar Dumnezeu ne cere sa-l omoram ?

Sau daca Dumnezeu ii spune deschis asta ...nu se pune ptr ca nu ine de deductie!
Dar faptul ca Isus recunoaste ca este Lucifer/Luceafar in Apoc 22.16 nu iti pune creierul la munca?
uite aici:

Apocalipsa 22 16 Eu, Isus, am trimis pe îngerul Meu să vă adeverească aceste lucruri pentru Biserici. Eu sunt Rădăcina şi Sămânţa lui David, Luceafărul strălucitor de dimineaţă.


“Eu sunt invierea si viata!”… Lazăre, vino afară!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 9:17 pm

Citat :

“Eu sunt invierea si viata!”… Lazăre, vino afară! [/b]
Apropo de Lazar:

1" De se va ridica in mijlocul vostru un proroc şi va face înaintea ta semn şi minune,
2. Şi se va împlini semnul sau minunea aceea, de care ţi-a grăit el, şi-ţi va zice atunci: Să mergem după alţi dumneze, şi să le slujim acelora.
3. Să nu asculţi de cuvintele proorocului aceluia.
4. Domnului Dumnezeului vostru să-I urmaţi şi de El să vă temeţi; să păziţi poruncile Lui şi glasul Lui să-l ascultaţi; Lui să-I slujiţi şi de El să vă lipiţi.
5. Iar pe proorocul acela să-l daţi morţii, pentru că v-a sfătuit să vă abateţi de la Domnul Dumnezeul vostru, Cel ce v-a scos din pământul Egiptului.
10. Să-i ucizi cu pietre până la moarte, că au încercat să te abată de la Domnul Dumnezeul tău, Care te-a scos din pământul Egiptului şi din casa robiei.

Brrrr ...chiar nu ti-e frica de loc sa nu-l asculti pe Dumnezeu?????
Poi tu de la cine vrei mantuirea? ...de la Dumnezeul Iehova adica asta de mai sus din deuteronom ... sau de la Christos = Dracu?


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Sam Ian 07, 2012 9:25 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 9:24 pm

Soimos a scris:
Citat :

“Eu sunt invierea si viata!”… Lazăre, vino afară! [/b]
Apropo de Lazar:

1" De se va ridica in mijlocul vostru un proroc şi va face înaintea ta semn şi minune,
2. Şi se va împlini semnul sau minunea aceea, de care ţi-a grăit el, şi-ţi va zice atunci: Să mergem după alţi dumneze, şi să le slujim acelora.
3. Să nu asculţi de cuvintele proorocului aceluia.
4. Domnului Dumnezeului vostru să-I urmaţi şi de El să vă temeţi; să păziţi poruncile Lui şi glasul Lui să-l ascultaţi; Lui să-I slujiţi şi de El să vă lipiţi.
5. Iar pe proorocul acela să-l daţi morţii, pentru că v-a sfătuit să vă abateţi de la Domnul Dumnezeul vostru, Cel ce v-a scos din pământul Egiptului.
10. Să-i ucizi cu pietre până la moarte, că au încercat să te abată de la Domnul Dumnezeul tău, Care te-a scos din pământul Egiptului şi din casa robiei.

Brrrr ...chiar nu ti-e frica de loc sa nu-l asculti pe Dumnezeu?????


Se refera la vreun prooroc care face acest lucru ,dar nu in numele lui Isus.


  • Ioan I-a zis: „Învăţătorule, noi am văzut pe un om scoţând draci în Numele Tău; şi l-am oprit, pentru că nu venea după noi.”


  • 39
    „Nu-l opriţi”, a răspuns Isus, „căci nu este nimeni care să facă minuni în Numele Meu, şi să Mă poată grăi de rău îndată după aceea.




  • 40
    Cine nu este împotriva noastră este pentru noi.

Poi tu d la cine vrei mantuirea? ...de la Dracu?
Dracu iti ofera o vesnicie plina de chin si de amaraciune.Ca sa ajungi in iad nu trebuie sa faci nimic.Dar ca sa primesti mantuirea trebuie sa te pocaiesti.Adica sa iti para rau ca ai pacatuit,sa iti ceri iertare si sa parasesti pacatul!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 9:31 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
Citat :

“Eu sunt invierea si viata!”… Lazăre, vino afară! [/b]
Apropo de Lazar:

1" De se va ridica in mijlocul vostru un proroc şi va face înaintea ta semn şi minune,
2. Şi se va împlini semnul sau minunea aceea, de care ţi-a grăit el, şi-ţi va zice atunci: Să mergem după alţi dumneze, şi să le slujim acelora.
3. Să nu asculţi de cuvintele proorocului aceluia.
4. Domnului Dumnezeului vostru să-I urmaţi şi de El să vă temeţi; să păziţi poruncile Lui şi glasul Lui să-l ascultaţi; Lui să-I slujiţi şi de El să vă lipiţi.
5. Iar pe proorocul acela să-l daţi morţii, pentru că v-a sfătuit să vă abateţi de la Domnul Dumnezeul vostru, Cel ce v-a scos din pământul Egiptului.
10. Să-i ucizi cu pietre până la moarte, că au încercat să te abată de la Domnul Dumnezeul tău, Care te-a scos din pământul Egiptului şi din casa robiei.

Brrrr ...chiar nu ti-e frica de loc sa nu-l asculti pe Dumnezeu?????

Se refera la vreun prooroc care face acest lucru ,dar nu in numele lui Isus.
Este vorba chiar de prorocul Isus ...ca asta este singurul proroc care a facut minuni ca sa fie crezut Dumnezeu!...si tocmai tu ai dat exemplul cu Lazar ca sa imi arati prin acest exemplu ca Isus este "dumnezeu"!

Si chiar tu esti exemplu ca prin minunea asta Isus a reusit sa te indeparteze de Dumnezeul cel adevarat...ptr ca tu il ai chiar pe Isus ca "dumnezeu"!

Nu vezi ca e vorba chiar de Isus si de "lucrarea sa diabolica" de instrainare in acest text din Deuteronom?


Citat :

Ioan I-a zis: „Învăţătorule, noi am văzut pe un om scoţând draci în Numele Tău; şi l-am oprit, pentru că nu venea după noi.”
Iarasi incepi cu toti prostii?
Pai tu ai nesimtirea sa il hulesti pe Dumnezeu opunandu-i Legii ...ptr ca Deuteronom= LEGE ...cuvintele unui cacat de om ca Ioan?
Da cine este Ioan ca sa asculti de vorbele lui proaste si sa neglijezi Legea lui Dumnezeu?
O fi cumva Ioan noul tau Dumnezeu inct ai ajuns sa il hulesti pe Dumnezeu?

Tu nu vezi ca tu il HULESTI pe Dumnezeu ptr ca tu il ai ca "dumnezeu" pe Ioan si pe Dracu!
Ala te face sa nu-l asculti pe Dumnezeu!

Numai ala te poate face sa respingi cuvintele rostite de Dumnezeu!


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Sam Ian 07, 2012 9:38 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 9:37 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Apropo de Lazar:

1" De se va ridica in mijlocul vostru un proroc şi va face înaintea ta semn şi minune,
2. Şi se va împlini semnul sau minunea aceea, de care ţi-a grăit el, şi-ţi va zice atunci: Să mergem după alţi dumneze, şi să le slujim acelora.
3. Să nu asculţi de cuvintele proorocului aceluia.
4. Domnului Dumnezeului vostru să-I urmaţi şi de El să vă temeţi; să păziţi poruncile Lui şi glasul Lui să-l ascultaţi; Lui să-I slujiţi şi de El să vă lipiţi.
5. Iar pe proorocul acela să-l daţi morţii, pentru că v-a sfătuit să vă abateţi de la Domnul Dumnezeul vostru, Cel ce v-a scos din pământul Egiptului.
10. Să-i ucizi cu pietre până la moarte, că au încercat să te abată de la Domnul Dumnezeul tău, Care te-a scos din pământul Egiptului şi din casa robiei.

Brrrr ...chiar nu ti-e frica de loc sa nu-l asculti pe Dumnezeu?????

Se refera la vreun prooroc care face acest lucru ,dar nu in numele lui Isus.
Este vorba chiar de prorocul Isus ...ca asta este singurul proroc care a facut minuni ca sa fie crezut Dumnezeu!
Si chiar tu esti exemplu ca a reusit sa te indeparteze de Dumnezeul cel adevarat...ptr ca tu il ai chiar pe Isus ca "dumnezeu"!
Nu vezi ca e vorba chiar de Isus si de "lucrarea sa diabolica" de instrainare|?


Citat :

Ioan I-a zis: „Învăţătorule, noi am văzut pe un om scoţând draci în Numele Tău; şi l-am oprit, pentru că nu venea după noi.”
Iarasi incepi cu toti prostii?
Pai tu ai nesimtirea sa il hulesti pe Dumnezeu opunandu-i Legii lui ...ptr ca Deuteronom= LEGE ...cuvintele unui cacat de om?
Da cine este Ioan ca sa asculti de vorbele lui proaste si sa neglijezi Legea lui Dumnezeu?
Tu nu vezi ca tu il HULESTI pe Dumnezeu ptr ca tu il ai ca "dumnezeu" pe Dracu!

Numai ala te poate face sa respingi cuvintele rostite de Dumnezeu!
Aceste cuvinte ti se potrivesc de minune tie!Ca o manusa.Tu te tii cu dintii de o minciuna.Pentru ca nu vrei sa te pocaiesti Iti convine starea in care esti,te complaci in pacatul tau!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 9:43 pm

Ai fost prinsa cu minciuna si acum ataci ... in loc sa recunosti ca am dreptate cum ar face un crestin adevarat!
Dar tu nu esti o crestina adevarta ci o vanduta Tatalui Minciunii ...si seful tau Dracu nu iti da voie sa recunosti adevarul!
Dar tine minte !
Incerci sa te minti singura .... mai fata ...ca dovada ca esti vanduta satanei...dar pina la urma iti vei da seama ca desi ii vei MINTII pe toti din jurul tau ...totusi pe tine nu te vei putea mintii niciodata ...ptr ca Creatorul ti-a dat un pic de minte ...si chiar daca te vei incapatana sa minti la nesfarsit ...mereu va fi in gandul tau obsesia ca minti in mod constient ... stiind care este adevarul ...ptr ca pe tine nu te vei putea mintii niciodata ...si incarcata cu greutatea asta pe suflet ...nu te vei ridica in ceruri ...ci vei cadea in Iad!

Pe tine nu te poti mintii ... oricat de mult te straduiesti sa o faci!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 9:52 pm

Soimos a scris:
Ai fost prinsa cu minciuna si acum ataci ... in loc sa recunosti ca am dreptate cum ar face un crestin adevarat!
Dar tu nu esti o crestina adevarta ci o vanduta Tatalui Minciunii ...si seful tau Dracu nu iti da voie sa recunosti adevarul!
Dar tine minte !
Incerci sa te minti singura .... mai fata ...ca dovada ca esti vanduta satanei...dar pina la urma iti vei da seama ca desi ii vei MINTII pe toti din jurul tau ...totusi pe tine nu te vei putea mintii niciodata ...ptr ca Creatorul ti-a dat un pic de minte ...si chiar daca te vei incapatana sa minti la nesfarsit ...mereu va fi in gandul tau obsesia ca minti in mod constient ... stiind care este adevarul ...ptr ca pe tine nu te vei putea mintii niciodata ...si incarcata cu greutatea asta pe suflet ...nu te vei ridica in ceruri ...ci vei cadea in Iad!

Pe tine nu te poti mintii ... oricat de mult te straduiesti sa o faci!
Ti-am spus si iti repet ca sa ajungi in iad nu trebuie sa faci NIMIC.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 9:57 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
Ai fost prinsa cu minciuna si acum ataci ... in loc sa recunosti ca am dreptate cum ar face un crestin adevarat!
Dar tu nu esti o crestina adevarta ci o vanduta Tatalui Minciunii ...si seful tau Dracu nu iti da voie sa recunosti adevarul!
Dar tine minte !
Incerci sa te minti singura .... mai fata ...ca dovada ca esti vanduta satanei...dar pina la urma iti vei da seama ca desi ii vei MINTII pe toti din jurul tau ...totusi pe tine nu te vei putea mintii niciodata ...ptr ca Creatorul ti-a dat un pic de minte ...si chiar daca te vei incapatana sa minti la nesfarsit ...mereu va fi in gandul tau obsesia ca minti in mod constient ... stiind care este adevarul ...ptr ca pe tine nu te vei putea mintii niciodata ...si incarcata cu greutatea asta pe suflet ...nu te vei ridica in ceruri ...ci vei cadea in Iad!

Pe tine nu te poti mintii ... oricat de mult te straduiesti sa o faci!
Ti-am spus si iti repet ca sa ajungi in iad nu trebuie sa faci NIMIC.
ce legatura are ce scrii tu cu versetul postat mai sus?
Ai ramas muta si nu mai poti spune nimic?
Macar recunoaste ca am dreptate ...ca sa este crestineste sa iti recunosti greselile!

cat despre Iad ...nu ti fa probleme ...am timp sa ma pocaiesc atunci cand doctorul imi va spune ca mai am de trait o luna!
Asa ca nu te ingrijora ptr mine ...si nu ma ameninta cu iadul ...ca locul meu de acolo este rezervat exact ptr tine!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 10:11 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
Ai fost prinsa cu minciuna si acum ataci ... in loc sa recunosti ca am dreptate cum ar face un crestin adevarat!
Dar tu nu esti o crestina adevarta ci o vanduta Tatalui Minciunii ...si seful tau Dracu nu iti da voie sa recunosti adevarul!
Dar tine minte !
Incerci sa te minti singura .... mai fata ...ca dovada ca esti vanduta satanei...dar pina la urma iti vei da seama ca desi ii vei MINTII pe toti din jurul tau ...totusi pe tine nu te vei putea mintii niciodata ...ptr ca Creatorul ti-a dat un pic de minte ...si chiar daca te vei incapatana sa minti la nesfarsit ...mereu va fi in gandul tau obsesia ca minti in mod constient ... stiind care este adevarul ...ptr ca pe tine nu te vei putea mintii niciodata ...si incarcata cu greutatea asta pe suflet ...nu te vei ridica in ceruri ...ci vei cadea in Iad!

Pe tine nu te poti mintii ... oricat de mult te straduiesti sa o faci!
Ti-am spus si iti repet ca sa ajungi in iad nu trebuie sa faci NIMIC.
ce legatura are ce scrii tu cu versetul postat mai sus?
Ai ramas muta si nu mai poti spune nimic?
Macar recunoaste ca am dreptate ...ca sa este crestineste sa iti recunosti greselile!

cat despre Iad ...nu ti fa probleme ...am timp sa ma pocaiesc atunci cand doctorul imi va spune ca mai am de trait o luna!
Asa ca nu te ingrijora ptr mine ...si nu ma ameninta cu iadul ...ca locul meu de acolo este rezervat exact ptr tine!

Si daca Doamne fereste,ai un accident nefericit in care iti pierzi viata,atunci,ce faci,unde mergi?
Raiul este deja in inima mea.Domneste Isus Hristos,am pacea!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 10:37 pm

EmaLovesJesus a scris:


Si daca Doamne fereste,ai un accident nefericit in care iti pierzi viata,atunci,ce faci,unde mergi?
Raiul este deja in inima mea.Domneste Isus Hristos,am pacea!
Atunci ajung in Sheol ...ptr ca Dumnezeul Iehova nu are Iad ci numai Sheol!

Iar tu ajungi in Rai ...pe Dracu!
raiul tau e Iadul!
Si iadul te mananca!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 10:40 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Si daca Doamne fereste,ai un accident nefericit in care iti pierzi viata,atunci,ce faci,unde mergi?
Raiul este deja in inima mea.Domneste Isus Hristos,am pacea!
Atunci ajung in Sheol ...ptr ca Dumnezeul Iehova nu are Iad ci numai Sheol!

Iar tu ajungi in Rai ...pe Dracu!
raiul tau e Iadul!
Si iadul te mananca!
Eu am certitudinea ca voi fi in rai cu Dumnezeu!Aceasta nu mi-o poate lua nimeni pentru nimic in lume!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 11:12 pm

EmaLovesJesus a scris:

Eu am certitudinea ca voi fi in rai cu Dumnezeu!Aceasta nu mi-o poate lua nimeni pentru nimic in lume!
Poti tu sa ai certitudini cate vrei ...dar nu poti avea parte de Rai ...ptr ca stapanul tau are doar cheile Iadului !

Stii cum se va pune problema atunci cand o fi?

N-are tata ca ti-ar da!

Asa ca te vei multumi sa primesti numai IADUL!...ca aia este!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Icon_minitimeDum Ian 08, 2012 12:00 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Eu am certitudinea ca voi fi in rai cu Dumnezeu!Aceasta nu mi-o poate lua nimeni pentru nimic in lume!
Poti tu sa ai certitudini cate vrei ...dar nu poti avea parte de Rai ...ptr ca stapanul tau are doar cheile Iadului !

Stii cum se va pune problema atunci cand o fi?

N-are tata ca ti-ar da!

Asa ca te vei multumi sa primesti numai IADUL!...ca aia este!
Tatal meu are si imi da din belsug viata vesnica.Bincuvntari ceresti si pamantesti.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Icon_minitimeDum Ian 08, 2012 4:32 pm

EmaLovesJesus a scris:

Tatal meu are si imi da din belsug viata vesnica.Bincuvntari ceresti si pamantesti.
Iarasi MINTI!

Tu nu vezi ca in Apoclipsa 1.18, adica DUPA ce Isus a fost rastignit si a inviat, el nu pomeneste nimic despre cheile vietii si cheile raiului !

S-o mai fi intamplat ceva dupa inviere in privinta asta ....si eu nu stiu?
Pai mai este ceva dupa Apocalipsa?

Ma fata ...trezeste-te si asculta ce zice Isus al tau in Apocalipsa... aia cu Fugitii din templul marii desfranate ca sa nu patiti soarta ei!
de ce nu asculti ce scrie in Biblie?
Ptr ca nu niti convine?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Icon_minitimeDum Ian 08, 2012 10:24 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Tatal meu are si imi da din belsug viata vesnica.Bincuvntari ceresti si pamantesti.
Iarasi MINTI!

Tu nu vezi ca in Apoclipsa 1.18, adica DUPA ce Isus a fost rastignit si a inviat, el nu pomeneste nimic despre cheile vietii si cheile raiului !

S-o mai fi intamplat ceva dupa inviere in privinta asta ....si eu nu stiu?
Pai mai este ceva dupa Apocalipsa?

Ma fata ...trezeste-te si asculta ce zice Isus al tau in Apocalipsa... aia cu Fugitii din templul marii desfranate ca sa nu patiti soarta ei!
de ce nu asculti ce scrie in Biblie?
Ptr ca nu niti convine?


  • Mulţi din cei ce dorm în ţărâna pământului se vor scula: unii pentru viaţa veşnică, şi alţii pentru ocară şi ruşine veşnică

    Atunci s-a apropiat de Isus un om şi I-a zis: „Învăţătorule, ce bine să fac, ca să am viaţa veşnică?”

    Şi oricine a lăsat case, sau fraţi, sau surori,
    sau tată, sau mamă, sau nevastă, sau feciori, sau holde, pentru Numele
    Meu, va primi însutit şi va moşteni viaţa veşnică

    Şi aceştia vor merge în pedeapsa veşnică, iar cei neprihăniţi vor merge în viaţa veşnică.

    Tocmai când era gata să pornească la drum, a alergat la El un om,
    care a îngenuncheat înaintea Lui şi L-a întrebat: „Bunule Învăţător, ce
    să fac ca să moştenesc viaţa veşnică


  • şi să nu primească acum, în veacul acesta, de o
    sută de ori mai mult: case, fraţi, surori, mame, copii şi holde,
    împreună cu prigoniri; iar în veacul viitor, viaţa veşnica


  • Un învăţător al Legii s-a sculat să ispitească pe Isus şi I-a zis: „Învăţătorule, ce să fac ca să moştenesc viaţa veşnică?”


  • „Bine ai răspuns”, i-a zis Isus, „fă aşa, şi vei avea viaţa veşnică.”



  • Un fruntaş a întrebat pe Isus: „Bunule Învăţător, ce trebuie să fac ca să moştenesc viaţa veşnică?”

    şi să nu primească mult mai mult în veacul acesta de acum, iar în veacul viitor, viaţa veşnică.”

    pentru ca oricine crede în El să nu piară, ci să aibă viaţa veşnică.


  • Fiindcă atât de mult a iubit Dumnezeu lumea, că
    a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede în El să nu piară,
    ci să aibă viaţa veşnică.
    Cine crede în Fiul are viaţa veşnică; dar cine nu crede în Fiul nu va vedea viaţa, ci mânia lui Dumnezeu rămâne peste el.”



  • Dar oricui va bea din apa pe care i-o voi da
    Eu, în veac nu-i va fi sete; ba încă, apa pe care i-o voi da Eu se va
    preface în el într-un izvor de apă care va ţâşni în viaţa veşnică.”

    Cine seceră primeşte o plată şi strânge rod pentru viaţa veşnică; pentru ca şi cel ce seamănă şi cel ce seceră să se bucure în acelaşi timp.


  • Adevărat, adevărat vă spun că cine ascultă cuvintele Mele şi crede în Cel ce M-a trimis are viaţa veşnică şi nu vine la judecată, ci a trecut din moarte la viaţă.

  • Cercetaţi Scripturile, pentru că socotiţi că în ele aveţi viaţa veşnică, dar tocmai ele mărturisesc despre Mine.


  • Lucraţi nu pentru mâncarea pieritoare, ci pentru mâncarea care rămâne pentru viaţa veşnică şi pe care v-o va da Fiul omului; căci Tatăl, adică însuşi Dumnezeu, pe El L-a însemnat cu pecetea Lui.”

    Voia Tatălui Meu este ca oricine vede pe Fiul şi crede în El să aibă viaţa veşnică; şi Eu îl voi învia în ziua de apoi.”


  • Adevărat, adevărat vă spun că cine crede în Mine are viaţa veşnică.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Icon_minitimeDum Ian 08, 2012 10:41 pm

Ma fata ...iarasi esti cu mintea in pioneze!
ala care a spus astea era Rabinul Isus nazariteanul si nu Dumnezeu!

Sigur ca el da invataturi ca de aia era invatator, dar nu da Legi!

Cand spune sa crezi in el ca vei primi viata vesnica nu inseamna ca el ti-o va da, ci de dat ti-o va da Dumnezeu, adica Yahwe, el doar te invata cum sa o primesti!

Ce dreaq ii atat de greu de inteles?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Icon_minitimeDum Ian 08, 2012 10:44 pm

Soimos a scris:
Ma fata ...iarasi esti cu mintea in pioneze!
ala care a spus astea era Rabinul Isus nazariteanul si nu Dumnezeu!

Sigur ca el da invataturi ca de aia era invatator, dar nu da Legi!

Cand spune sa crezi in el ca vei primi viata vesnica nu inseamna ca el ti-o va da, ci de dat ti-o va da Dumnezeu, adica Yahwe, el doar te invata cum sa o primesti!

Ce dreaq ii atat de greu de inteles?

Pai Isus spune ca El nu face nimic de la sine,ci numai ce ii spune Tatal!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Icon_minitimeDum Ian 08, 2012 10:58 pm

Fa diferenta intre ceea ce spune Creatorul si o creatie a sa si intelege mai adanc ce spune Isus

Tatal lui i-a spus lui Isus prin Lege adica prin Torah (si nu la telefon) si el repeta ce stie din Torah ca fiind spuse de Dumnezeu Tatal sau!
Ce e atat de nemaipomenit ca Isus asculta de Legea tatalui sau adica de Torah ...cea pe care tu faci pipi ca asa te invata Pavel!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Icon_minitimeLun Ian 09, 2012 7:48 am

Soimos a scris:
Fa diferenta intre ceea ce spune Creatorul si o creatie a sa si intelege mai adanc ce spune Isus

Tatal lui i-a spus lui Isus prin Lege adica prin Torah (si nu la telefon) si el repeta ce stie din Torah ca fiind spuse de Dumnezeu Tatal sau!
Ce e atat de nemaipomenit ca Isus asculta de Legea tatalui sau adica de Torah ...cea pe care tu faci pipi ca asa te invata Pavel!

Isus asculta de legea Tatalui Sau,si eu la fel ascult de Dumnezeu si de Isus.Si Pavel a spus:,,Calcati pe urmele mele intrucat si eu calc pe urmele lui Isus.,,
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Icon_minitimeLun Ian 09, 2012 8:17 am

EmaLovesJesus a scris:

Isus asculta de legea Tatalui Sau,si eu la fel ascult de Dumnezeu si de Isus.Si Pavel a spus:,,Calcati pe urmele mele intrucat si eu calc pe urmele lui Isus.,,
Tu chiar iti dai seama prostie uriasa ai scris aici?

Pai sigur ca Isus asculta de Legea Tatalui sau

Dar tu il asculti pe Pavel care zice ca Legea Tatalui este un GUNOI!

De ce crezi tu ca eu zic despre Pavel ca este un sarlatan inselator?
Bineinteles ca el va indeamna sa faceti pipi pe Legea Tatalui ...si ce vedem ca rezultat?
Miliarde de crestini care toti se kk pe Legea lui Dumnezeu, dar asteapta mantuirea de la Dumnezeu!



Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Icon_minitimeLun Ian 09, 2012 8:34 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Isus asculta de legea Tatalui Sau,si eu la fel ascult de Dumnezeu si de Isus.Si Pavel a spus:,,Calcati pe urmele mele intrucat si eu calc pe urmele lui Isus.,,
Tu chiar iti dai seama prostie uriasa ai scris aici?

Pai sigur ca Isus asculta de Legea Tatalui sau

Dar tu il asculti pe Pavel care zice ca Legea Tatalui este un GUNOI!

De ce crezi tu ca eu zic despre Pavel ca este un sarlatan inselator?
Bineinteles ca el va indeamna sa faceti pipi pe Legea Tatalui ...si ce vedem ca rezultat?
Miliarde de crestini care toti se kk pe Legea lui Dumnezeu, dar asteapta mantuirea de la Dumnezeu!




Tu nu vrei sa rationezi ceea ce citesti.Daca ai avea o inima deschisa cand citesti Biblia,ai intelege,dar tu te impietresti si nu vrei sa intelegi Cuvantul care este atat de minunat.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Icon_minitimeLun Ian 09, 2012 8:38 am

OLasa tu comentarile referitoare la persoana mea ci comenteaza textul scris de mine si combate-l cu argumente si nu cu caracterizarile tale roade putrede a unei minti infectatat de Diavol!

Ramai la subiect ca vezi ca si eu pot facfe caracterizari si nu cred ca vrei sa ne jignim!

Ramai la textul in discutie si comenteaza-l!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Icon_minitimeLun Ian 09, 2012 8:43 am

Soimos a scris:
OLasa tu comentarile referitoare la persoana mea ci comenteaza textul scris de mine si combate-l cu argumente si nu cu caracterizarile tale roade putrede a unei minti infectatat de Diavol!

Ramai la subiect ca vezi ca si eu pot facfe caracterizari si nu cred ca vrei sa ne jignim!

Ramai la textul in discutie si comenteaza-l!
Departe de mine gandul sa te jignesc.Doar faceam o observatie.Vad ca nu prea ai rabdare.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Icon_minitimeLun Ian 09, 2012 8:46 am

Fa tu observatii la comentariile mele ..ptr ca nu persoana mea este subiectul topicului!!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 7:35 am

Soimos a scris:
Fa tu observatii la comentariile mele ..ptr ca nu persoana mea este subiectul topicului!!
Stii tu vorba,,dupa roade ii veti cunoaste.,,
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 1:30 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
Fa tu observatii la comentariile mele ..ptr ca nu persoana mea este subiectul topicului!!
Stii tu vorba,,dupa roade ii veti cunoaste.,,
Poi tot dupa roade apreciem si biserica crestina!
Adica zecile de milioane de oameni ucisi in chinurile cele mai bicisnice ptr motivele cele mai puerile!

Evident ca roadele vorbesc si in cazuri ca asta si ne zice multe si despre voi care sunteti complici morali la acesta milioane de crime!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 5:37 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
Fa tu observatii la comentariile mele ..ptr ca nu persoana mea este subiectul topicului!!
Stii tu vorba,,dupa roade ii veti cunoaste.,,
Poi tot dupa roade apreciem si biserica crestina!
Adica zecile de milioane de oameni ucisi in chinurile cele mai bicisnice ptr motivele cele mai puerile!

Evident ca roadele vorbesc si in cazuri ca asta si ne zice multe si despre voi care sunteti complici morali la acesta milioane de crime!

Total eronat.Fiecare va da socoteala pentru faptele facute de el.Nici macar parintele nu va da socoteala pentru fiul sau,sau sotul pentru sotia lui.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 6:16 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Stii tu vorba,,dupa roade ii veti cunoaste.,,
Poi tot dupa roade apreciem si biserica crestina!
Adica zecile de milioane de oameni ucisi in chinurile cele mai bicisnice ptr motivele cele mai puerile!

Evident ca roadele vorbesc si in cazuri ca asta si ne zice multe si despre voi care sunteti complici morali la acesta milioane de crime!

Total eronat.Fiecare va da socoteala pentru faptele facute de el.Nici macar parintele nu va da socoteala pentru fiul sau,sau sotul pentru sotia lui.

Sufletul care păcătuieşte, acela va
muri. Fiul nu va purta nelegiuirea tatălui său, şi tatăl nu va purta
nelegiuirea fiului său! Neprihănirea celui neprihănit va fi peste el, şi
răutatea celui rău va fi peste el.(Ezechiel 18:20)
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier
Cyberman


Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 6:24 pm

EmaLovesJesus a scris:
Total eronat.Fiecare va da socoteala pentru faptele facute de el.Nici macar parintele nu va da socoteala pentru fiul sau,sau sotul pentru sotia lui.

Ieşire 20:4 spune foarte clar: "Eu, Domnul Dumnezeul tău, sunt un Dumnezeu zelos, care pedepsesc pe copii pentru vina părinţilor ce Mă urăsc pe Mine, până la al treilea şi al patrulea neam"

Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 6:39 pm

Cyberman a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Total eronat.Fiecare va da socoteala pentru faptele facute de el.Nici macar parintele nu va da socoteala pentru fiul sau,sau sotul pentru sotia lui.

Ieşire 20:4 spune foarte clar: "Eu, Domnul Dumnezeul tău, sunt un Dumnezeu zelos, care pedepsesc pe copii pentru vina părinţilor ce Mă urăsc pe Mine, până la al treilea şi al patrulea neam"

Asta era valabil in vechime.


  • Ieremia 31:29

    În zilele acelea nu se va mai zice: „Părinţii au mâncat aguridă, şi copiilor li s-au strepezit dinţii”,

  • Ezec 18.2-3;

  • Ezechiel 18:2

    „Pentru ce spuneţi voi zicătoarea aceasta în ţara lui Israel: „Părinţii au mâncat aguridă, şi copiilor li s-au strepezit dinţii”?
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier
Cyberman


Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 7:04 pm

doh Ce religie mai ai si tu doh fugi mai de aici tu esti o sectanta care vrea sa pacaleasca lumea si s-o duca la pocaiti pe calea pierzaniei sufletului doh Daca tu nesocotesti vorbele dumnezeului tau si spui ca erau valabile doar in vechime doh doh doh voi pocaitii inseamna ca sunteti satanisti uimire
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Dumnezeu?   Cine este Dumnezeu? - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos
 
Cine este Dumnezeu?
Sus 
Pagina 3 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Cine este Isus si cine este Hristos?
» Cine este Messia
» Este Dumnezeu ATEU ????

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Crestinismul-actorii principali :: Personajele religiilor-
Mergi direct la: