Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Canoanele Bisericii Ortodoxe

In jos 
+5
mihai39
EmaLovesJesus
Anticristul
Soimos
NICOLETA1980
9 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Icon_minitimeMar Dec 11, 2012 2:12 pm

EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
De ceavem nevoie de un dumnezeu intrupat dacaDumnezeu spune ca el nu si va da slavaaltuia si nici cinstea sa altui dumnezeu.Nu se combat aceste doua afirmatii/
si nu devine unul din acestia doi inuti?

Nu,pentru ca cei doi Una sunt!
Tu stii ca matematica este o stiinta exacta si stii ca Matematica este chiar Legea cu care Dumnezeu a lucrat la creatie?
Tu stii cat fac 1+1 = ?

Dar stii cat fac 0,5 + 0,5 =?

Dar ce tu ai o Biblie in care se vorbeste despre jumatati de "dumnezei" ???

Tu chiar esti atat de impatimita in minciuna incat refuzi sa accepti adevarurile elementare asa cum sunt adevarurile matematicii care este o STIINTA EXACTA?
Tu chiar nu-ti dai seama ca Dumnezeu iubeste adevarul tot asa cum Dracu iubeste minciuna ?
Tu mintind ...pe cine ai impresia ca slujesti?
Tu char nu realizezi ca esti in ghiarele Diavolului?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Icon_minitimeMar Dec 11, 2012 3:42 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
De ceavem nevoie de un dumnezeu intrupat dacaDumnezeu spune ca el nu si va da slavaaltuia si nici cinstea sa altui dumnezeu.Nu se combat aceste doua afirmatii/
si nu devine unul din acestia doi inuti?

Nu,pentru ca cei doi Una sunt!
Tu stii ca matematica este o stiinta exacta si stii ca Matematica este chiar Legea cu care Dumnezeu a lucrat la creatie?
Tu stii cat fac 1+1 = ?

Dar stii cat fac 0,5 + 0,5 =?

Dar ce tu ai o Biblie in care se vorbeste despre jumatati de "dumnezei" ???

Tu chiar esti atat de impatimita in minciuna incat refuzi sa accepti adevarurile elementare asa cum sunt adevarurile matematicii care este o STIINTA EXACTA?
Tu chiar nu-ti dai seama ca Dumnezeu iubeste adevarul tot asa cum Dracu iubeste minciuna ?
Tu mintind ...pe cine ai impresia ca slujesti?

Eu am fost eliberata de sub puterea celui rau.Coloseni 1.13: „El ne-a izbăvit de sub puterea întunericului, şi ne-a strămutat în Împărăţia Fiului dragostei Lui”

Este inutil să încerc să aduc argumente că trăim într-o lume a întunericului, guvernată de Satan, deoarece putem să vedem cu toţii aceasta. Paradoxal majoritatea oamenilor preferă să fie robi în împărăţia întunericului, subjugaţi de vicii, placeri şi pofte păcătoase, întorcând spatele Împărăţiei plină de dragoste a lui Dumnezeu.

Cine îşi imaginează ca este uşor să iasă de sub domnia lui Satan se înşală. Apostolul Pavel striga disperat: „O, nenorocitul de mine! cine mã va izbãvi de acest trup de moarte?…”(Romani 7.24). Izbăvitorul nostru este Iisus Christos, care a venit să plăteasca preţul izbăvirii noastre, şi a lăsat câteva borne, care să ne amintească de dragostea Sa, pe drumul dragostei pe care ni l-a trasat: ieslea, iordanul, Ghetsimanii, Golgota si invierea.

Azi, Izbăvitorul ne cheamă să acceptăm stramutarea. El şi-a facut partea lui, acum ‘mingea’ e in terenul nostru. Cum vom raspunde dragostei Lui? Am gasit pe cineva care a fost strămutat în împărăţia lui Dumnezeu: Enoh. De ce? “Enoh a umblat cu Dumnezeu; apoi nu s-a mai văzut, pentru că l-a luat Dumnezeu” (Geneza 5:24). „Odinioară eraţi întuneric; dar acum sunteţi lumină în Domnul. Umblaţi deci ca nişte copii ai luminii.” (Epistola către Efeseni 5:Cool. Aşa să ne ajute Dumnezeu.
Tu char nu realizezi ca esti in ghiarele Diavolului?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Icon_minitimeMar Dec 11, 2012 6:30 pm

EmaLovesJesus a scris:

Eu am fost eliberata de sub puterea celui rau.Coloseni 1.13: „El ne-a izbăvit de sub puterea întunericului, şi ne-a strămutat în Împărăţia Fiului dragostei Lui”
Mniezaule!!!!
Tu esti izbavita de puterea intunericului ?
Eu in viata mea nu am vazut o persoana mai intunecata la minte decat esti tu ...scuza-ma pentru sinceritate ...dar nu o zic sa te jignesc ci ca sa te trezesc la realitate!

Citat :

Cine îşi imaginează ca este uşor să iasă de sub domnia lui Satan se înşală.
D\apai zau ca bine zici!
Vad ca nu te lasi scoasa din minciuni ...oricate adevaruri dovedite ti-as arata!

Citat :

Apostolul Pavel striga disperat: „O, nenorocitul de mine! cine mã va izbãvi de acest trup de moarte?…
Poi poate il izbaveste Sfantul Stefan cel pe care chiar el l-a ucis!
Nu ii este rusine ucigasului naibii sa fie chiar el ucigasul disperat ?
Poi sa nu fi ucis oameni daca ii e friva de Judecata lui Dumnezeu ... iar daca a ucis ...apoi sa-si primeasca rasplata cea dreapta atat in viata zilnica cat si dupa moarte ...ca de asemenea porci ...omenirea nu are nevoie !
Asa ca sa primeasca matuire de la Diavol ...adica de la Christos!

”(Romani 7.24). Izbăvitorul nostru este Iisus Christos, care a venit să plăteasca preţul izbăvirii noastre, şi a lăsat câteva borne, care să ne amintească de dragostea Sa, pe drumul dragostei pe care ni l-a trasat: ieslea, iordanul, Ghetsimanii, Golgota si invierea.

Azi, Izbăvitorul ne cheamă să acceptăm stramutarea. El şi-a facut partea lui, acum ‘mingea’ e in terenul nostru. Cum vom raspunde dragostei Lui? Am gasit pe cineva care a fost strămutat în împărăţia lui Dumnezeu: Enoh. De ce? “Enoh a umblat cu Dumnezeu; apoi nu s-a mai văzut, pentru că l-a luat Dumnezeu” (Geneza 5:24). „Odinioară eraţi întuneric; dar acum sunteţi lumină în Domnul. Umblaţi deci ca nişte copii ai luminii.” (Epistola către Efeseni 5:Cool. Aşa să ne ajute Dumnezeu.
Tu char nu realizezi ca esti in ghiarele Diavolului?[/quote]
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Data de inscriere : 20/04/2008

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Icon_minitimeSam Dec 15, 2012 5:37 pm

Ca Enoch a umblat cu Dumnezeu insemneazaca el nu se bazape credinta.El a mers pe drumul trasat de Dumnezeu prin Tanach.Nu insemneaza ca Enoch este deja in imparatie.Imparatia inca nu a inceput,asa cu, ccrezi tu.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Icon_minitimeSam Dec 15, 2012 6:10 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Eu am fost eliberata de sub puterea celui rau.Coloseni 1.13: „El ne-a izbăvit de sub puterea întunericului, şi ne-a strămutat în Împărăţia Fiului dragostei Lui”
Mniezaule!!!!
Tu esti izbavita de puterea intunericului ?
Eu in viata mea nu am vazut o persoana mai intunecata la minte decat esti tu ...scuza-ma pentru sinceritate ...dar nu o zic sa te jignesc ci ca sa te trezesc la realitate!

Citat :

Cine îşi imaginează ca este uşor să iasă de sub domnia lui Satan se înşală.
D\apai zau ca bine zici!
Vad ca nu te lasi scoasa din minciuni ...oricate adevaruri dovedite ti-as arata!

Citat :

Apostolul Pavel striga disperat: „O, nenorocitul de mine! cine mã va izbãvi de acest trup de moarte?…
Poi poate il izbaveste Sfantul Stefan cel pe care chiar el l-a ucis!
Nu ii este rusine ucigasului naibii sa fie chiar el ucigasul disperat ?
Poi sa nu fi ucis oameni daca ii e friva de Judecata lui Dumnezeu ... iar daca a ucis ...apoi sa-si primeasca rasplata cea dreapta atat in viata zilnica cat si dupa moarte ...ca de asemenea porci ...omenirea nu are nevoie !
Asa ca sa primeasca matuire de la Diavol ...adica de la Christos!

”(Romani 7.24). Izbăvitorul nostru este Iisus Christos, care a venit să plăteasca preţul izbăvirii noastre, şi a lăsat câteva borne, care să ne amintească de dragostea Sa, pe drumul dragostei pe care ni l-a trasat: ieslea, iordanul, Ghetsimanii, Golgota si invierea.

Azi, Izbăvitorul ne cheamă să acceptăm stramutarea. El şi-a facut partea lui, acum ‘mingea’ e in terenul nostru. Cum vom raspunde dragostei Lui? Am gasit pe cineva care a fost strămutat în împărăţia lui Dumnezeu: Enoh. De ce? “Enoh a umblat cu Dumnezeu; apoi nu s-a mai văzut, pentru că l-a luat Dumnezeu” (Geneza 5:24). „Odinioară eraţi întuneric; dar acum sunteţi lumină în Domnul. Umblaţi deci ca nişte copii ai luminii.” (Epistola către Efeseni 5:Cool. Aşa să ne ajute Dumnezeu.
Tu char nu realizezi ca esti in ghiarele Diavolului?
[/quote]
Diavolul nu poate sa ierte pacatele sa elibereze sa dea pacea si bucuria mantuirii! Căci Împărăţia lui Dumnezeu nu este mâncare şi băutură, ci neprihănire, pace şi bucurie în Duhul Sfânt.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Icon_minitimeSam Dec 15, 2012 6:12 pm

Anticristul a scris:
Ca Enoch a umblat cu Dumnezeu insemneazaca el nu se bazape credinta.El a mers pe drumul trasat de Dumnezeu prin Tanach.Nu insemneaza ca Enoch este deja in imparatie.Imparatia inca nu a inceput,asa cu, ccrezi tu.


Caci iata că Imparatia lui Dumnezeu este inlauntrul vostru”
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Data de inscriere : 20/04/2008

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Icon_minitimeSam Dec 15, 2012 8:19 pm

EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
Ca Enoch a umblat cu Dumnezeu insemneazaca el nu se bazape credinta.El a mers pe drumul trasat de Dumnezeu prin Tanach.Nu insemneaza ca Enoch este deja in imparatie.Imparatia inca nu a inceput,asa cu, ccrezi tu.


Caci iata că Imparatia lui Dumnezeu este inlauntrul vostru”
Pai da.Aici am vrut sa te aduc.
Acum ce zici ,esti multumita cu asta sau mai vrei sa mergi in cer?
Daca imparatia e aici si in inimile noastrence mai cauti in cer?
Isus a zis ;Voi cind va rugati sa ziceti Faca se voia ta precum (se face in cer )sa se faca si pe pamint(cind va fi impratia aici)
Deci daca faci voia lui Dumnezeu ,tu esti deja in imparatia ui Dumnezeu.Si totusi Isus parca va spune in Matei cap 25 ;Cind va veni Omul pe nori etc Toate neamurile vor fi adunate inaintea lui.
Apoi va incepe realitatea imparatiei.Dar aici pe pamint nu in alta parte.Cam asta este imvatatura N Testament.
Nu am spus ca asta e parerea mea.Eu vorbesc de ce scrie in N Testament.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Icon_minitimeSam Dec 15, 2012 8:40 pm

Anticristul a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
Ca Enoch a umblat cu Dumnezeu insemneazaca el nu se bazape credinta.El a mers pe drumul trasat de Dumnezeu prin Tanach.Nu insemneaza ca Enoch este deja in imparatie.Imparatia inca nu a inceput,asa cu, ccrezi tu.


Caci iata că Imparatia lui Dumnezeu este inlauntrul vostru”
Pai da.Aici am vrut sa te aduc.
Acum ce zici ,esti multumita cu asta sau mai vrei sa mergi in cer?
Daca imparatia e aici si in inimile noastrence mai cauti in cer?
Isus a zis ;Voi cind va rugati sa ziceti Faca se voia ta precum (se face in cer )sa se faca si pe pamint(cind va fi impratia aici)
Deci daca faci voia lui Dumnezeu ,tu esti deja in imparatia ui Dumnezeu.Si totusi Isus parca va spune in Matei cap 25 ;Cind va veni Omul pe nori etc Toate neamurile vor fi adunate inaintea lui.
Apoi va incepe realitatea imparatiei.Dar aici pe pamint nu in alta parte.Cam asta este imvatatura N Testament.
Nu am spus ca asta e parerea mea.Eu vorbesc de ce scrie in N Testament.


Deci sa inteleg ca tu nu crezi in vesnicie?Crezi ca totul se termina la mormant?!
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Data de inscriere : 20/04/2008

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Icon_minitimeSam Dec 15, 2012 8:47 pm

Am spus eu asa ceva?
Daca am spus de Daniel;Dute Daniele etc etc.Sau am spus despre Isus ca el va reveni aici si vom sat la masa cu el cu Avraam cu Ithak si Iakov etc etc Intrebarea e ce veti face voi acolo sus incer sa zicem singuri?
Ca Isus va reveni aici.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Icon_minitimeSam Dec 15, 2012 8:50 pm

Anticristul a scris:
Am spus eu asa ceva?
Daca am spus de Daniel;Dute Daniele etc etc.Sau am spus despre Isus ca el va reveni aici si vom sat la masa cu el cu Avraam cu Ithak si Iakov etc etc Intrebarea e ce veti face voi acolo sus incer sa zicem singuri?
Ca Isus va reveni aici.


Şi mi-a arătat un râu cu apa vieţii, limpede ca cristalul, care ieşea din scaunul de domnie al lui Dumnezeu şi al Mielului.
Ezec 47.1; Zah 14.8;
2 În mijlocul pieţei cetăţii şi pe cele două maluri ale râului era pomul vieţii, rodind douăsprezece feluri de rod şi dând rod în fiecare lună; şi frunzele pomului slujesc la vindecarea neamurilor.
Ezec 47.12; Apoc 21.21; Gen 2.9; Apoc 2.7; Apoc 21.24;
3 Nu va mai fi nimic vrednic de blestem acolo. Scaunul de domnie al lui Dumnezeu şi al Mielului vor fi în ea. Robii Lui Îi vor sluji.
Zah 14.11; Ezec 48.35;
4 Ei vor vedea faţa Lui, şi Numele Lui va fi pe frunţile lor.
Mat 5.8; 1Cor 13.12; 1Ioan 3.2; Apoc 3.12; Apoc 14.1;
5 Acolo nu va mai fi noapte. Şi nu vor mai avea trebuinţă nici de lampă, nici de lumina soarelui, pentru că Domnul Dumnezeu îi va lumina. Şi vor împărăţi în vecii vecilor.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Icon_minitimeSam Dec 15, 2012 8:58 pm

Fa bine te rog si citeste Ezechiel cap 47 sa vezi ca este vorba despre unul si acelasi eveniment .Si apoi vei vedea ca pomii cresc pe pamint si roadele le vor minca oamenii.Si apoi daca ti vei deschide inima vei intelege muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuulte alte lucruri.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Icon_minitimeSam Dec 15, 2012 9:02 pm

Anticristul a scris:
Fa bine te rog si citeste Ezechiel cap 47 sa vezi ca este vorba despre unul si acelasi eveniment .Si apoi vei vedea ca pomii cresc pe pamint si roadele le vor minca oamenii.Si apoi daca ti vei deschide inima vei intelege muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuulte alte lucruri.

Eu nu doresc cerul daca Isus nu ar fi acolo.Eu Il iubesc pe Isus pentru ca El m-a iubit intai.Ce crezi ca le-a dat putere milioanelor de crestini care au platit cu sange pentru credinta lor?
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Icon_minitimeSam Dec 15, 2012 9:08 pm

Sint si milioane de musulmani care au platit cu singe.si nu vor avea nici o rasplata.
Sint mintit ca i asteapta in cer 70 de fecioare ,fara sa stie ca aacele 70 sint promise tuturor.
Cit de feciore sint dupa atita frecus e de inteles.
Dar cred si sint convonsi si si varsa singele pentru ele.Cit priveste cerul,vreau sa te fac sa intelegi ca Isus nu va petrece vesnic in cer.Dar tu nu vrei s citesti si sa intelegi.Eu i ti dau texte din N Testament si tu ni iei seama la ele.
Un singur testament aveti de ce nu intelegeti bine clauzele cuprinse in el?
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Icon_minitimeDum Dec 16, 2012 5:43 am

Anticristul a scris:
Sint si milioane de musulmani care au platit cu singe.si nu vor avea nici o rasplata.
Sint mintit ca i asteapta in cer 70 de fecioare ,fara sa stie ca aacele 70 sint promise tuturor.
Cit de feciore sint dupa atita frecus e de inteles.
Dar cred si sint convonsi si si varsa singele pentru ele.Cit priveste cerul,vreau sa te fac sa intelegi ca Isus nu va petrece vesnic in cer.Dar tu nu vrei s citesti si sa intelegi.Eu i ti dau texte din N Testament si tu ni iei seama la ele.
Un singur testament aveti de ce nu intelegeti bine clauzele cuprinse in el?

Eu ti-am mai spus ca la nunta sunt prieteni,rude ,oaspeti ai casei si mireasa.Eu sunt mireasa Domnului (cei botezati cu Duhul Sfant) si voi fi cu El acolo unde va fi El.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Icon_minitimeDum Dec 16, 2012 8:17 am

I mi poti dovedi ca esti botezata?
Sa stii ca vorbesti cu unul care e in tema perfecta.
Si pot sa ti dovedesc contrariul.
Am intilnit un caz de proorocsi eu i am citi doar un text din N Testament si a luat o la fuga .Adica a parasit casa in graba si plecat la ocazie.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Icon_minitimeDum Dec 16, 2012 8:30 am

Anticristul a scris:
I mi poti dovedi ca esti botezata?
Sa stii ca vorbesti cu unul care e in tema perfecta.
Si pot sa ti dovedesc contrariul.
Am intilnit un caz de proorocsi eu i am citi doar un text din N Testament si a luat o la fuga .Adica a parasit casa in graba si plecat la ocazie.

Acest lucru ma zideste pe mine.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Icon_minitimeDum Dec 16, 2012 9:42 am

Ai putea sa mi demonstrezi?
Eu fac un drum in Romania pentru o simpla dovada,daca e nevoie.
Dar autentica.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Icon_minitimeDum Dec 16, 2012 10:04 am

Anticristul a scris:
Ai putea sa mi demonstrezi?
Eu fac un drum in Romania pentru o simpla dovada,daca e nevoie.
Dar autentica.

O,te asteptam eu impreuna cu sotul meu suntem o dovada vie a lucrarii lui Dumnezeu in om prin Duhul Sfant!
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Icon_minitimeDum Dec 16, 2012 9:42 pm

Eu nu neg asta, dar poate a fost un semn sa va treziti.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Icon_minitimeDum Dec 16, 2012 9:50 pm

Anticristul a scris:
Eu nu neg asta, dar poate a fost un semn sa va treziti.

Exact asta a fost.Pentru ca am parasit vechiul nostru mod de viata si acum traim la standardele lui Dumnezeu,.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Icon_minitimeDum Dec 16, 2012 10:36 pm

La standarde crestine, nu ale lui Dumnezeu.
Sa-ti dau doar un text cu standarde ale lui Dumnezeu sa vezi cum ti se face gura maciuca,cum zice vorba romaneasca.Levetic cap 20 vers 22-25 i ti dau din memorie cred ca nu gresesc.Desi sint obosit .Dar Barch-Hasem=Slava Domnului.
Vezi daca te incadrezi in standarde.Comparat cu Matei cap 5 Nici o iota sau frintura de lege nu poate fi desfiintata.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Icon_minitimeDum Dec 16, 2012 10:48 pm

Anticristul a scris:
La standarde crestine, nu ale lui Dumnezeu.
Sa-ti dau doar un text cu standarde ale lui Dumnezeu sa vezi cum ti se face gura maciuca,cum zice vorba romaneasca.Levetic cap 20 vers 22-25 i ti dau din memorie cred ca nu gresesc.Desi sint obosit .Dar Barch-Hasem=Slava Domnului.
Vezi daca te incadrezi in standarde.Comparat cu Matei cap 5 Nici o iota sau frintura de lege nu poate fi desfiintata.

Ieremia 31:33 Ci iată legământul pe care-l voi face cu casa lui Israel după zilele acelea, zice Domnul: Voi pune Legea Mea înăuntrul lor, o voi scrie în inima lor; şi Eu voi fi Dumnezeul lor, iar ei vor fi poporul Meu.
Ier 32.40; Ps 40.8; Ezec 11.19-20; Ezec 36.26-27; 2Cor 3.3; Ier 24.7; Ier 30.22; Ier 32.38;
Evrei 8:10 Dar iată legământul pe care-l voi face cu casa lui Israel, după acele zile, zice Domnul: voi pune legile Mele în mintea lor şi le voi scrie în inimile lor; Eu voi fi Dumnezeul lor, şi ei vor fi poporul Meu.
Evr 10.16; Zah 8.8;
Evrei 10:16 „Iată legământul pe care-l voi face cu ei după acele zile, zice Domnul: voi pune legile Mele în inimile lor şi le voi scrie în mintea lor”,
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Icon_minitimeDum Dec 16, 2012 10:51 pm

Cu casa lui Israel da dar nu cu biserica lui Pavel.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Icon_minitimeDum Dec 16, 2012 11:00 pm

Anticristul a scris:
Cu casa lui Israel da dar nu cu biserica lui Pavel.


Biserica este zidita de Hristos.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Icon_minitimeDum Dec 16, 2012 11:08 pm

Da dar nu de Isus.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Icon_minitimeDum Dec 16, 2012 11:15 pm

Anticristul a scris:
Da dar nu de Isus.

El este Capul Bisericii.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Icon_minitimeLun Dec 17, 2012 9:19 am

EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
Da dar nu de Isus.

El este Capul Bisericii.

Spune-i prietenului tau Soimos ca nu joaca cinstit ,de ce mi-a dat ignore pe TPU,atunci nici eu nu mai raspund pe acest site.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Icon_minitimeLun Dec 17, 2012 1:28 pm

EmaLovesJesus a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
Da dar nu de Isus.

El este Capul Bisericii.

Spune-i prietenului tau Soimos ca nu joaca cinstit ,de ce mi-a dat ignore pe TPU,atunci nici eu nu mai raspund pe acest site.
Ti-am dat ighore pentru ca stii prea bine ca iti cunosc deja toate raspunsurile!
Asa ca nu ma intereseaza sa le aud din nou!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Icon_minitimeLun Dec 17, 2012 3:09 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
EmaLovesJesus a scris:


El este Capul Bisericii.

Spune-i prietenului tau Soimos ca nu joaca cinstit ,de ce mi-a dat ignore pe TPU,atunci nici eu nu mai raspund pe acest site.
Ti-am dat ighore pentru ca stii prea bine ca iti cunosc deja toate raspunsurile!
Asa ca nu ma intereseaza sa le aud din nou!

Pai si tu pui mereu aceleasi intrebari! Doar atat stii?PROBLEMA TA ESTE CA NU STII SA PIERZI CU DEMNITATE!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Icon_minitimeLun Dec 17, 2012 3:37 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
EmaLovesJesus a scris:


El este Capul Bisericii.

Spune-i prietenului tau Soimos ca nu joaca cinstit ,de ce mi-a dat ignore pe TPU,atunci nici eu nu mai raspund pe acest site.
Ti-am dat ighore pentru ca stii prea bine ca iti cunosc deja toate raspunsurile!
Asa ca nu ma intereseaza sa le aud din nou!

Pai si tu pui mereu aceleasi intrebari! Doar atat stii?PROBLEMA TA ESTE CA NU STII SA PIERZI CU DEMNITATE!
Poi vezi ca-ti dai si singura seama ca nu mai are rost sa continuam .... ca e absurd!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Icon_minitimeLun Dec 17, 2012 3:47 pm

EmaLovesJesus a scris:

El este Capul Bisericii.

Isus fiind de religie mozaica ...nu avea biserica ci sinagoga!


Asa ca mai exacta este afirmatia precum ca Christos este capul su... i!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Icon_minitimeLun Dec 17, 2012 4:01 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

El este Capul Bisericii.

Isus fiind de religie mozaica ...nu avea biserica ci sinagoga!


Asa ca mai exacta este afirmatia precum ca Christos este capul su... i!

Ce trebuie sa fac ca sa mi se stearga contul?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Icon_minitimeLun Dec 17, 2012 4:15 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

El este Capul Bisericii.

Isus fiind de religie mozaica ...nu avea biserica ci sinagoga!


Asa ca mai exacta este afirmatia precum ca Christos este capul su... i!

Ce trebuie sa fac ca sa mi se stearga contul?
Exista doua posibilitati!
Prima este sa te lapezi de Diavol si sa nu mai minti ca nu-i frumos sa minti!

Si a doua este aceea sa-ti faci harakiri cu o foaie din Biblie!
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Icon_minitimeLun Dec 17, 2012 8:07 pm

Soimos ea nu minte,ea crede ca asta este adevarul. Asa cum un musulman crede ca a ucide evrei, este o fapta buna cu care poate ajunge un rai ,unde il asteapta 72 de fecioare.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
Continut sponsorizat





Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 5 Icon_minitime

Sus In jos
 
Canoanele Bisericii Ortodoxe
Sus 
Pagina 5 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Adevarata spiritualitate a bisericii
» Influenţa bisericii şi religiei în politică
» Averile bisericii sunt obtinute prin criminalitate

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Teme religioase diverse-
Mergi direct la: