Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Canoanele Bisericii Ortodoxe

In jos 
+5
mihai39
EmaLovesJesus
Anticristul
Soimos
NICOLETA1980
9 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Icon_minitimeSam Ian 26, 2013 7:04 pm

[quote="Soimos"]
Anticristul a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Uau.Povestea visului sotiei lui Pilat credam ca ramine in lumea ortodoxa.Nu credeam ca trece granitele,ortoxiei in neoprotestantism.
Te rugam sa ne explici la ce te referi!


Ma refer la visul pe care l-a avut sotia lui Pontiu Pilat si aceasta a determinat-o sa ii trimita o scrisoare in care il ruga sa nu aiba nimic cu Domnul Isus pentru ca este un sfant.http://www.philadelphia.com.ro/restituiri/scrisoarea-sotiei-lui-pilat-din-pont-claudia-procula.html
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Icon_minitimeDum Ian 27, 2013 5:42 pm

[quote="EmaLovesJesus"]
Soimos a scris:
Anticristul a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Uau.Povestea visului sotiei lui Pilat credam ca ramine in lumea ortodoxa.Nu credeam ca trece granitele,ortoxiei in neoprotestantism.
Te rugam sa ne explici la ce te referi!


Ma refer la visul pe care l-a avut sotia lui Pontiu Pilat si aceasta a determinat-o sa ii trimita o scrisoare in care il ruga sa nu aiba nimic cu Domnul Isus pentru ca este un sfant.http://www.philadelphia.com.ro/restituiri/scrisoarea-sotiei-lui-pilat-din-pont-claudia-procula.html
Lasa tu scrisorile imaginate de drogati ca tine!
Eu am cerut linkul catre versetul din Biblie in care vedem aceasta scrisoare!
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Data de inscriere : 20/04/2008

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Icon_minitimeDum Ian 27, 2013 6:09 pm

[quote="EmaLovesJesus"]
Soimos a scris:
Anticristul a scris:

Te rugam sa ne explici la ce te referi!


Ma refer la visul pe care l-a avut sotia lui Pontiu Pilat si aceasta a determinat-o sa ii trimita o scrisoare in care il ruga sa nu aiba nimic cu Domnul Isus pentru ca este un sfant.http://www.philadelphia.com.ro/restituiri/scrisoarea-sotiei-lui-pilat-din-pont-claudia-procula.html
Eu stiu foarte bine la ce te referi,dar aceasta poveste este tirziu si a fost facuta doar pentru a imbunatati imaginea unui Pilat crud si singeros.
Se stie exact in istorie evolutia visului sotiei lui Pilat.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Icon_minitimeDum Ian 27, 2013 9:56 pm

[quote="Anticristul"]
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:



Ma refer la visul pe care l-a avut sotia lui Pontiu Pilat si aceasta a determinat-o sa ii trimita o scrisoare in care il ruga sa nu aiba nimic cu Domnul Isus pentru ca este un sfant.http://www.philadelphia.com.ro/restituiri/scrisoarea-sotiei-lui-pilat-din-pont-claudia-procula.html
Eu stiu foarte bine la ce te referi,dar aceasta poveste este tirziu si a fost facuta doar pentru a imbunatati imaginea unui Pilat crud si singeros.
Se stie exact in istorie evolutia visului sotiei lui Pilat.


Este scris si in Sfanta Carte despre visul sotiei lui Pilat.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Icon_minitimeLun Ian 28, 2013 10:44 am

[quote="EmaLovesJesus"]
Anticristul a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:



Ma refer la visul pe care l-a avut sotia lui Pontiu Pilat si aceasta a determinat-o sa ii trimita o scrisoare in care il ruga sa nu aiba nimic cu Domnul Isus pentru ca este un sfant.http://www.philadelphia.com.ro/restituiri/scrisoarea-sotiei-lui-pilat-din-pont-claudia-procula.html
Eu stiu foarte bine la ce te referi,dar aceasta poveste este tirziu si a fost facuta doar pentru a imbunatati imaginea unui Pilat crud si singeros.
Se stie exact in istorie evolutia visului sotiei lui Pilat.


Este scris si in Sfanta Carte despre visul sotiei lui Pilat.

Lasa gargara si da linkul sa-l studiez!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Icon_minitimeLun Ian 28, 2013 1:11 pm

[quote="Soimos"]
EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:



Este scris si in Sfanta Carte despre visul sotiei lui Pilat.

Lasa gargara si da linkul sa-l studiez!
http://www.philadelphia.com.ro/restituiri/scrisoarea-sotiei-lui-pilat-din-pont-claudia-procula.html
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Icon_minitimeLun Ian 28, 2013 9:40 pm

[quote="EmaLovesJesus"]
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:



Este scris si in Sfanta Carte despre visul sotiei lui Pilat.

Lasa gargara si da linkul sa-l studiez!
http://www.philadelphia.com.ro/restituiri/scrisoarea-sotiei-lui-pilat-din-pont-claudia-procula.html
Ma oaie din turma mielului ... asta este pentru tine "sfanta carte"?
Poi nu ai zis tu ca este in "sfanta carte"?
Scuza ma ca ti-am zis pe nume, dar asa se vorbeste cu MINCINOSII aflati in slujba Diavolului!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Icon_minitimeMar Ian 29, 2013 7:39 am

[quote="Soimos"]
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

http://www.philadelphia.com.ro/restituiri/scrisoarea-sotiei-lui-pilat-din-pont-claudia-procula.html
Ma oaie din turma mielului ... asta este pentru tine "sfanta carte"?
Poi nu ai zis tu ca este in "sfanta carte"?
Scuza ma ca ti-am zis pe nume, dar asa se vorbeste cu MINCINOSII aflati in slujba Diavolului!


Demonstreaza-mi ca Biblia nu este o Carte Sfanta si eu iti demonstrez ca este.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Icon_minitimeMar Ian 29, 2013 12:03 pm

[quote="EmaLovesJesus"]
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

http://www.philadelphia.com.ro/restituiri/scrisoarea-sotiei-lui-pilat-din-pont-claudia-procula.html
Ma oaie din turma mielului ... asta este pentru tine "sfanta carte"?
Poi nu ai zis tu ca este in "sfanta carte"?
Scuza ma ca ti-am zis pe nume, dar asa se vorbeste cu MINCINOSII aflati in slujba Diavolului!


Demonstreaza-mi ca Biblia nu este o Carte Sfanta si eu iti demonstrez ca este.

Ma culmea prostiei ce esti intrupata intr-o analfabeta!
Asta ai inteles tu din remarca mea?
Cum dracu de nu ai inteles exact ceea ce te-am intrebat, si anume la faptul ca linkul tau nu duce la Biblie, si ca tu ai mintit ca o excroaca cand ai spus ca scrisoarea nevestei lui Pilat este in "Sfanta carte" !
Chiar nu ti-e rusine sa minti si sa inseli ca o sarllatana crestina aflata in slujba lui Dracu?

Tu nu vezi ca te incurci in minciuni si fugi de adevar, adica de Dumnezeu ca eu de Dracu!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Icon_minitimeMar Ian 29, 2013 3:37 pm

[quote="Soimos"]
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:



Demonstreaza-mi ca Biblia nu este o Carte Sfanta si eu iti demonstrez ca este.

Ma culmea prostiei ce esti intrupata intr-o analfabeta!
Asta ai inteles tu din remarca mea?
Cum dracu de nu ai inteles exact ceea ce te-am intrebat, si anume la faptul ca linkul tau nu duce la Biblie, si ca tu ai mintit ca o excroaca cand ai spus ca scrisoarea nevestei lui Pilat este in "Sfanta carte" !
Chiar nu ti-e rusine sa minti si sa inseli ca o sarllatana crestina aflata in slujba lui Dracu?

Tu nu vezi ca te incurci in minciuni si fugi de adevar, adica de Dumnezeu ca eu de Dracu!

http://igc.webgarden.ro/menu/minuni/dovezi-istorice-si-locuri-sfinte


In Biblie este scris ca ea a trimis o scrisoare sotului ei ca sa nu ii faca rau lui Isus.Nu este redata scrisoarea cu lux de amanunte.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Icon_minitimeMar Ian 29, 2013 7:12 pm

EmaLovesJesus a scris:


In Biblie este scris ca ea a trimis o scrisoare sotului ei ca sa nu ii faca rau lui Isus.Nu este redata scrisoarea cu lux de amanunte.
Multumesc pentru raspuns...m-am lamurit!
Daca nu exista nicio dovada ca exact rabinul Isus din Nazareth a fost cel care a fost crucificat, si nu exista nici macar o dovada ca Isus a existat cu adevarat, dar minune mare, se stie ce a scris nevasta probabil analfabeta a lui Pilat!
Nu ti se pare ca este cusuta cu ata alba?

Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Icon_minitimeMier Ian 30, 2013 7:11 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


In Biblie este scris ca ea a trimis o scrisoare sotului ei ca sa nu ii faca rau lui Isus.Nu este redata scrisoarea cu lux de amanunte.
Multumesc pentru raspuns...m-am lamurit!
Daca nu exista nicio dovada ca exact rabinul Isus din Nazareth a fost cel care a fost crucificat, si nu exista nici macar o dovada ca Isus a existat cu adevarat, dar minune mare, se stie ce a scris nevasta probabil analfabeta a lui Pilat!
Nu ti se pare ca este cusuta cu ata alba?


Acum si sotia lui Pilat era analfabeta?
Sus In jos
otilia*
Pedestras
Pedestras
otilia*


Numarul mesajelor : 19
Localizare : univers
Puncte : 19
Data de inscriere : 06/01/2013

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Icon_minitimeMier Ian 30, 2013 11:14 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


In Biblie este scris ca ea a trimis o scrisoare sotului ei ca sa nu ii faca rau lui Isus.Nu este redata scrisoarea cu lux de amanunte.
Multumesc pentru raspuns...m-am lamurit!
Daca nu exista nicio dovada ca exact rabinul Isus din Nazareth a fost cel care a fost crucificat, si nu exista nici macar o dovada ca Isus a existat cu adevarat, dar minune mare, se stie ce a scris nevasta probabil analfabeta a lui Pilat!
Nu ti se pare ca este cusuta cu ata alba?


Se pare ca pentru unii cu cat sunt mai cusute cu ata alba,cu atat mai mult au valoare de adevar.
As numi asta rea credinta,nici naivitate si nici altceva.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Icon_minitimeMier Ian 30, 2013 11:42 am

otilia* a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


In Biblie este scris ca ea a trimis o scrisoare sotului ei ca sa nu ii faca rau lui Isus.Nu este redata scrisoarea cu lux de amanunte.
Multumesc pentru raspuns...m-am lamurit!
Daca nu exista nicio dovada ca exact rabinul Isus din Nazareth a fost cel care a fost crucificat, si nu exista nici macar o dovada ca Isus a existat cu adevarat, dar minune mare, se stie ce a scris nevasta probabil analfabeta a lui Pilat!
Nu ti se pare ca este cusuta cu ata alba?


Se pare ca pentru unii cu cat sunt mai cusute cu ata alba,cu atat mai mult au valoare de adevar.
As numi asta rea credinta,nici naivitate si nici altceva.


Draga mea,sigur ca noi doua nu vorbim pe aceeasi limba.Nu ai cum sa intelegi.Credinta se uita la Dumnezeu, iar sentimentele la ceea ce se intampla in jurul nostru. Credinta isi pune increderea in caracterul lui Dumnezeu si in promisiunile Lui.Inceputul indoielii inseamna necredinta.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Icon_minitimeMier Ian 30, 2013 12:17 pm

EmaLovesJesus a scris:



Nu ai cum sa intelegi.Credinta se uita la Dumnezeu,

Poi daca credinta e oarba ...cu ce se uita la Dumnezeu?
Cu gaura fundului?


Citat :

Credinta isi pune increderea in caracterul lui Dumnezeu si in promisiunile Lui.Inceputul indoielii inseamna necredinta.
Ce caracter are Dumnezeu, tinand cont ca este un ucigas de copii, si un instigator la crime?

Decat sa crezi ca Dracu e Dumnezeul si sa-ti vinzi sufletul lui Lucifer...mai bine necredincios, adica om bine informat care nu crede tampenii!
Sus In jos
otilia*
Pedestras
Pedestras
otilia*


Numarul mesajelor : 19
Localizare : univers
Puncte : 19
Data de inscriere : 06/01/2013

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Icon_minitimeMier Ian 30, 2013 1:26 pm

EmaLovesJesus a scris:



Draga mea,sigur ca noi doua nu vorbim pe aceeasi limba.Nu ai cum sa intelegi.Credinta se uita la Dumnezeu, iar sentimentele la ceea ce se intampla in jurul nostru. Credinta isi pune increderea in caracterul lui Dumnezeu si in promisiunile Lui.Inceputul indoielii inseamna necredinta.

Ba vorbim,numai ca unii folosesc si creierul.
Pe Dumnezeu nu-l gasesti in carti,uita-te in jurul tau si tot ce vezi este Dumnezeu in manifestare.
Care promisiuni,cand si unde facute ?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Icon_minitimeMier Ian 30, 2013 2:49 pm

otilia* a scris:
EmaLovesJesus a scris:



Draga mea,sigur ca noi doua nu vorbim pe aceeasi limba.Nu ai cum sa intelegi.Credinta se uita la Dumnezeu, iar sentimentele la ceea ce se intampla in jurul nostru. Credinta isi pune increderea in caracterul lui Dumnezeu si in promisiunile Lui.Inceputul indoielii inseamna necredinta.

Ba vorbim,numai ca unii folosesc si creierul.
Pe Dumnezeu nu-l gasesti in carti,uita-te in jurul tau si tot ce vezi este Dumnezeu in manifestare.
Care promisiuni,cand si unde facute ?


Bineinteles ca si crestinii folosesc creierul.Sau ce crezi ca noi nu avem studii?Este gresit sa te crezi superioara prin simplu fapt ca nu crezi in Dumnezeu.Ratiunea se bazeaza pe lucrurile vazute, citite, analizate.Dar credinta se bazeaza pe lucrurile care nu se vad."Si credinta este o puternica incredintare o incredere neclintita in lucrurile care nu se vad."Credinta nu tine numai de intelect.Trebuie sa o avem in inima.Credinta nu este ceva ce poate fi rationat cu detasare, ci ceva in care ne este implicata toata fiinta:inima, mintea si sufletul.Toma necredinciosul a spus:"Daca nu voi vedea in mainile Lui semnul cuielor si daca nu voi pune mana mea in coasta Lui, nu voi crede."
Sus In jos
otilia*
Pedestras
Pedestras
otilia*


Numarul mesajelor : 19
Localizare : univers
Puncte : 19
Data de inscriere : 06/01/2013

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Icon_minitimeMier Ian 30, 2013 3:32 pm

EmaLovesJesus a scris:


Bineinteles ca si crestinii folosesc creierul.Sau ce crezi ca noi nu avem studii?Este gresit sa te crezi superioara prin simplu fapt ca nu crezi in Dumnezeu.Ratiunea se bazeaza pe lucrurile vazute, citite, analizate.Dar credinta se bazeaza pe lucrurile care nu se vad."Si credinta este o puternica incredintare o incredere neclintita in lucrurile care nu se vad."Credinta nu tine numai de intelect.Trebuie sa o avem in inima.Credinta nu este ceva ce poate fi rationat cu detasare, ci ceva in care ne este implicata toata fiinta:inima, mintea si sufletul.Toma necredinciosul a spus:"Daca nu voi vedea in mainile Lui semnul cuielor si daca nu voi pune mana mea in coasta Lui, nu voi crede."

A avea studii nu este echivalent cu a si gandi.
Nu ma cred superioara,n-am niciun motiv.Si te-ai grabit in a trage concluzii,n-am afirmat niciunde ca nu cred in Dumnezeu .
Cred in Dumnezeu dar nu in minciunile si povestile pe care si le inchipuie unii despre El.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Icon_minitimeMier Ian 30, 2013 5:04 pm

[quote="EmaLovesJesus"]
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:





Acum si sotia lui Pilat era analfabeta?
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Icon_minitimeMier Ian 30, 2013 5:25 pm

nU SOTIA LUI Pilat n o fi fost analfabeat dar tu vezi in ce limbaj crestin vorbeste?Putea o femeie din lumea zeitatilor romane ,dintr odata sa se exprime cu asa cuvinte de
parca ar fi practicat crestinismul modern 20 de ani.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Icon_minitimeMier Ian 30, 2013 6:09 pm

Anticristul a scris:
nU SOTIA LUI Pilat n o fi fost analfabeat dar tu vezi in ce limbaj crestin vorbeste?Putea o femeie din lumea zeitatilor romane ,dintr odata sa se exprime cu asa cuvinte de parca ar fi practicat crestinismul modern 20 de ani.

In concluzie se pare ca scrisoarea nu a fost scrisa de ea ci de crestini!
Poi asta nu este o dovada ca ea nu a scris nimic, si probabil ca una din cauze este aceea ca era analfabeta?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Icon_minitimeMier Ian 30, 2013 7:33 pm

Soimos a scris:
Anticristul a scris:
nU SOTIA LUI Pilat n o fi fost analfabeat dar tu vezi in ce limbaj crestin vorbeste?Putea o femeie din lumea zeitatilor romane ,dintr odata sa se exprime cu asa cuvinte de parca ar fi practicat crestinismul modern 20 de ani.

In concluzie se pare ca scrisoarea nu a fost scrisa de ea ci de crestini!
Poi asta nu este o dovada ca ea nu a scris nimic, si probabil ca una din cauze este aceea ca era analfabeta?


Daca si sotia Guvernatorului Iudeii era analfabeta ce sa mai zic de tine! Smile)
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Icon_minitimeMier Ian 30, 2013 8:16 pm

Nu e mare lucru sa fi fost si analfabeta.In vremea aceea nu chiar multa lume stia sa citasca.Nu zic neaparat.Poate stia sa citeasca.Dar scrisoarea este o compozitie tirzie ,asta sare in ochi d la distanta.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Icon_minitimeMier Ian 30, 2013 9:40 pm

EmaLovesJesus a scris:


Daca si sotia Guvernatorului Iudeii era analfabeta ce sa mai zic de tine! Smile)
tu sa nu zici nimic, ci mai bine te-ai uita in oglinda!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Icon_minitimeMier Ian 30, 2013 9:59 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Daca si sotia Guvernatorului Iudeii era analfabeta ce sa mai zic de tine! Smile)
tu sa nu zici nimic, ci mai bine te-ai uita in oglinda!

Imi place ce vad!!!!
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Icon_minitimeMier Ian 30, 2013 10:30 pm

Te cred
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Icon_minitimeMier Ian 30, 2013 10:36 pm

Anticristul a scris:
Te cred

Tu de unde ai mai aparut? Razz
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Ian 31, 2013 12:53 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Daca si sotia Guvernatorului Iudeii era analfabeta ce sa mai zic de tine! Smile)
tu sa nu zici nimic, ci mai bine te-ai uita in oglinda!

Imi place ce vad!!!!
In oglinda nu vezi decat oaia ...si am mai vazut oameni indragostiti de oi..
Prostia nu se vede in oglinda ...ci doar in postari!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Icon_minitimeMier Feb 06, 2013 5:57 pm

[quote="Anticristul"]
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
mihai39 a scris:
Pilat stia cu siguranta

Chiar sotia lui Pilat a avut un vis care era foarte real despre natura divina a Domnului Isus si aceasta i-a scris o scrisoare sotului ei in care il ruga sa nu ii faca nimic rau acestui sfant!
Uau.Povestea visului sotiei lui Pilat credam ca ramine in lumea ortodoxa.Nu credeam ca trece granitele,ortoxiei in neoprotestantism.
Eh ...inca nu sti tu ce miracole se intampla cand se intalnesc hotii cu prostii sub binecuvantarea "sfantului Interes"!!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Icon_minitimeMar Feb 12, 2013 7:33 am

[quote="Soimos"][quote="Anticristul"]
EmaLovesJesus a scris:

Uau.Povestea visului sotiei lui Pilat credam ca ramine in lumea ortodoxa.Nu credeam ca trece granitele,ortoxiei in neoprotestantism.
Eh ...inca nu sti tu ce miracole se intampla cand se intalnesc hotii cu prostii sub binecuvantarea "sfantului Interes"!![/quo




Am impresia ca la tine se rezuma totul la bani! Smile
Sus In jos
livius
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 289
Varsta : 45
Puncte : 290
Data de inscriere : 20/04/2008

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Icon_minitimeVin Feb 22, 2013 10:50 am

hahaha ... cine vorbeste
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Icon_minitimeVin Feb 22, 2013 10:51 am

EmaLovesJesus a scris:


Am impresia ca la tine se rezuma totul la bani! Smile

Nu la mine ci la biserica !
Sau stii tu vre-o biserica care este sponzorizata de Dumnezeu si unde se da oamenilor bani in mod regulat si nu li se ia in mod regulat?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Icon_minitimeSam Feb 23, 2013 10:43 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Am impresia ca la tine se rezuma totul la bani! Smile

Nu la mine ci la biserica !
Sau stii tu vre-o biserica care este sponzorizata de Dumnezeu si unde se da oamenilor bani in mod regulat si nu li se ia in mod regulat?


Pentru ca in viata trebuie sa stii sa daruiesti.
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Icon_minitimeDum Feb 24, 2013 11:22 am

EmaLovesJesus a scris:

Pentru ca in viata trebuie sa stii sa daruiesti.

Da, fraierii sa stie sa daruiasca bisericii, iar biserica sa stie sa primeasca grin
Sus In jos
Continut sponsorizat





Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Canoanele Bisericii Ortodoxe   Canoanele Bisericii Ortodoxe - Pagina 7 Icon_minitime

Sus In jos
 
Canoanele Bisericii Ortodoxe
Sus 
Pagina 7 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Adevarata spiritualitate a bisericii
» Influenţa bisericii şi religiei în politică
» Averile bisericii sunt obtinute prin criminalitate

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Teme religioase diverse-
Mergi direct la: