Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Contradictii Biblice - Pagina 8 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Contradictii Biblice - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Contradictii Biblice - Pagina 8 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Contradictii Biblice - Pagina 8 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Contradictii Biblice - Pagina 8 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Contradictii Biblice - Pagina 8 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Contradictii Biblice - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Contradictii Biblice - Pagina 8 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Contradictii Biblice - Pagina 8 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Contradictii Biblice

In jos 
+22
Black velvet
totyo
stuttgart
livius
dorina
cactus
Silverstar
Gelupanda
Vlad
Terro
Med
No Name
FairGame
Ada_Pal
Anticristul
Socrate
Silva
Soimos
Claudya-Pollyanna Happy
blinky hearth
Zeus
HaymHerman
26 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul
AutorMesaj
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Contradictii Biblice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 8 Icon_minitimeMar Dec 04, 2012 2:47 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:



Adevarul este Unul singur:Isus este Calea,Adevarul si viata!
Poate o fi singurul adevar pentru vite si handicapatii care se cred oi!

Noi oamenii normali din era informaticii beneficiem de multele si minunatele adevaruri pe care STIINTA ni le-a permis sa le accesam.

Fara adevarurile stiintei am fi la acelasi nivel material si spiritual cu cel al oilor, indiferent daca acestea ar fi crestine sau nu!



Ei bine si eu cunosc din tainele stiintei,insa acestea nu fac altceva decat sa se mire de puterea si inteleciunea lui Dumnezeu care a creat totul.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Data de inscriere : 20/04/2008

Contradictii Biblice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 8 Icon_minitimeMar Dec 04, 2012 3:29 pm

Ti am spus;In Ps.119;142 spune asa ;Si Legea ta este adevarul.Deci Isus cel mult ar fi putut spune adevarul sau sa l traiasca.Dar nu el este adevarul.
Sau daca ai o dovada in V Testament in acest fel atunci se accepta.
In Lege ai dreptarul cunostintei depline si al adevarului.
Cunosti textul asta?
Mai analizeaza l putin si apoi stam de vorba.
Vezi ca insasi Pavel nu accepta ceva ca adevar daca nu corespunde cu Legea.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Contradictii Biblice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 8 Icon_minitimeMar Dec 04, 2012 3:51 pm

Sfinţeşte-i prin adevărul Tău: Cuvântul Tău este adevărul.
Sfantul Apostol Pavel a numit in mod direct pe Hristos cap al Bisericii, "Hristos este capul trupului Bisericii" (I Col. 1, 24 si 18). "Toate le-a supus sub picioarele Lui si pe El L-a dat peste toate cap Bisericii, care este trupul Lui, plinirea Celui ce plineste toate in toti" (Efes. l, 22-23). Sau: "Sa sporim in toate in El, Care este capul Bisericii, in Hristos, din Care tot trupul bine alcatuit si bine incheiat si hranit prin toate legaturile isi savaseste, prin lucrarea potrivita fiecarui madular, cresterea ca trup" (Efes. 4, 15-16). Sau: "Barbatul este cap femeii precum si Hristos este cap Bisericii, trupul Sau, al caruia este Mantuitor" (Efes. 5, 23). In Epistola catre Coloseni (Col. 2, 18-19), Sfantul Apostol Pavel indeamna pe crestini sa nu se lase amagiti de cei ce-i atrag spre puteri inferioare inrobitoare, "in loc sa tina cu putere la Capul de la care tot trupul hranit si bine intocmit isi face cresterea de la Dumnezeu," la Capul de la care primesc puterea cresterii in libertate si iubire.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Data de inscriere : 20/04/2008

Contradictii Biblice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 8 Icon_minitimeMar Dec 04, 2012 6:08 pm

Pavel cind spune;Cuvintul Tau este adevarul.este acelasi lucru cu ce am zis eu.Caci david zice cind asa cind asa.Dar referirea e la Legea lui Dumnezeu.In rest cu capul bisericiieste putin problematicca eoistolele toate au trecut cenzura lui Constantin si e greu de stitu exact ce cuvinte au fost la inceput.Ca de ex este scris ca Isus ar fi zis;Pe aceasta piatra voi zidi;Ce?
Ce cuvint a folosit Isus,ca biserica in nici un caz.Biserica este un cuvint grecesc inventat tirziu.Deci ce a spsus Isus daca a spus.Desi se pare ca nu a spus nimic,ci este inventat.
Ca sa dovedeasca ca Isus ar fi capul Bisericii ori tocmai asta nu e ca capul este Cristos iar Isus este tottal strain de situatie.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Contradictii Biblice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 8 Icon_minitimeMar Dec 04, 2012 6:17 pm

Anticristul a scris:
Pavel cind spune;Cuvintul Tau este adevarul.este acelasi lucru cu ce am zis eu.Caci david zice cind asa cind asa.Dar referirea e la Legea lui Dumnezeu.In rest cu capul bisericiieste putin problematicca eoistolele toate au trecut cenzura lui Constantin si e greu de stitu exact ce cuvinte au fost la inceput.Ca de ex este scris ca Isus ar fi zis;Pe aceasta piatra voi zidi;Ce?
Ce cuvint a folosit Isus,ca biserica in nici un caz.Biserica este un cuvint grecesc inventat tirziu.Deci ce a spsus Isus daca a spus.Desi se pare ca nu a spus nimic,ci este inventat.
Ca sa dovedeasca ca Isus ar fi capul Bisericii ori tocmai asta nu e ca capul este Cristos iar Isus este tottal strain de situatie.


Asa gandea si Apostolul Pavel inainte de a se intalni cu Domnul Isus.Nu stii cva ii persecuta pe crestini si isi dadea votul pentru a fi trimisi la moarte? Ei,dar intalnirea cu Domnul Isus l-a transformat in Apostol al Sau.Si de atunci el nu a mai facut nimic de la el ci doar ceea ce i-a spus Dumnezeu sa faca.Asta face Duhul lui Dumnezeu.Te transforma intr-un om nou nascut din Dumnezeu.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Data de inscriere : 20/04/2008

Contradictii Biblice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 8 Icon_minitimeMar Dec 04, 2012 7:08 pm

Daca e adevarat ce spune el acolo,intr adevar trebuia omorit cu pietre,dupa acest eveniment caci este scris;Daca se va ridica in mijlocul tau un visator de vise prooroc sau facator de minuni si va face un semn sau o minine si se va implini in fata ta etc.Dar te va ademeni sa asculti de alt Dumnezeu sa l omori cu pietre.Poate ai curajul sa citesti cu atentie Deut cap 13.Poate ca Ap Pavel se incadreaza in aceasta categorie?
Noi oricum ascultam doar de Dumnezeu.
Iar Dumnezeul nostru este destul de puternic ca sa ne implineeasca tot ce ne a promis fara vre un alt Dumnezeu mai mic care sa i vina in ajutor.
Eu Eu sint Domnul inainte de mine n a fost nici un dumnezeu si dupa mine nu va fi.Isaia cap 43;10
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Contradictii Biblice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 8 Icon_minitimeMar Dec 04, 2012 7:26 pm

Anticristul a scris:
Daca e adevarat ce spune el acolo,intr adevar trebuia omorit cu pietre,dupa acest eveniment caci este scris;Daca se va ridica in mijlocul tau un visator de vise prooroc sau facator de minuni si va face un semn sau o minine si se va implini in fata ta etc.Dar te va ademeni sa asculti de alt Dumnezeu sa l omori cu pietre.Poate ai curajul sa citesti cu atentie Deut cap 13.Poate ca Ap Pavel se incadreaza in aceasta categorie?
Noi oricum ascultam doar de Dumnezeu.
Iar Dumnezeul nostru este destul de puternic ca sa ne implineeasca tot ce ne a promis fara vre un alt Dumnezeu mai mic care sa i vina in ajutor.
Eu Eu sint Domnul inainte de mine n a fost nici un dumnezeu si dupa mine nu va fi.Isaia cap 43;10

\
La cine te referi ca trebuia omorat?!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Contradictii Biblice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 8 Icon_minitimeMar Dec 04, 2012 7:50 pm

EmaLovesJesus a scris:



Ei bine si eu cunosc din tainele stiintei,insa acestea nu fac altceva decat sa se mire de puterea si inteleciunea lui Dumnezeu care a creat totul.

Poi daca este asa din ce cauza nu accepti adevarurile fundamentale ale stiintei si o dai pe credinta a proasta?
Un crestin care incalca in picioare Legile lui Dumnezeu nu are caderea si nici competenta sa vorbeasca de "intelpciunea lui Dumnezeu" ...odata ptr ca crestinii nu au Dumnezeu si doi pentru ca daca ar fi intelepti nu s-ar cacao pe Legea lui Dumnezeu ci ar respecta-o si pazi-o cu SFINTENIE!

Ceea ce nu e cazul la crestini!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Contradictii Biblice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 8 Icon_minitimeMar Dec 04, 2012 7:55 pm

EmaLovesJesus a scris:

\
La cine te referi ca trebuia omorat?!
Nu el se refera ...ci Biblia se refera la cei care il urmeaza pe cei care prin minuni vor sa fie crezuti ca Dumnezei ...adica este CLAR vorba de Isus!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Contradictii Biblice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 8 Icon_minitimeMar Dec 04, 2012 8:14 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

\
La cine te referi ca trebuia omorat?!
Nu el se refera ...ci Biblia se refera la cei care il urmeaza pe cei care prin minuni vor sa fie crezuti ca Dumnezei ...adica este CLAR vorba de Isus!


Depinde in Numele cui faceau minuni! Cei ce faceau in Numele Lui erau cu ei!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Contradictii Biblice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 8 Icon_minitimeMier Dec 05, 2012 10:39 am

EmaLovesJesus a scris:

Depinde in Numele cui faceau minuni! Cei ce faceau in Numele Lui erau cu ei!
Zexe!
Dumnezeu nu face minuni pentru ca El se legitimeaza prin Creatia sa minunata!

De facut minuni face doar Diavolul care nu are Creatie ca sa poata fi luat drept Dumnezeu de catre cei mai saraci cu duhul!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Contradictii Biblice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 8 Icon_minitimeMier Dec 05, 2012 11:50 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Depinde in Numele cui faceau minuni! Cei ce faceau in Numele Lui erau cu ei!
Zexe!
Dumnezeu nu face minuni pentru ca El se legitimeaza prin Creatia sa minunata!

De facut minuni face doar Diavolul care nu are Creatie ca sa poata fi luat drept Dumnezeu de catre cei mai saraci cu duhul!


Vrei sau nu sa recunosti,Dumnezeu face minuni si vindeca,transforma vieti si destine.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

Contradictii Biblice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 8 Icon_minitimeMier Dec 05, 2012 8:01 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

\
La cine te referi ca trebuia omorat?!
Nu el se refera ...ci Biblia se refera la cei care il urmeaza pe cei care prin minuni vor sa fie crezuti ca Dumnezei ...adica este CLAR vorba de Isus!
Isus nu prea ca el invata;Lui Dumnezeu inchina te si numai lui sa i slujesti.
Mai mult Pavel ca printr o vedenie a schimbat toata linia apostolilor si sa autoimpus ca cap al crestinatatii si la creat si pe Cristos.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Contradictii Biblice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Dec 06, 2012 6:35 am

Anticristul a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

\
La cine te referi ca trebuia omorat?!
Nu el se refera ...ci Biblia se refera la cei care il urmeaza pe cei care prin minuni vor sa fie crezuti ca Dumnezei ...adica este CLAR vorba de Isus!
Isus nu prea ca el invata;Lui Dumnezeu inchina te si numai lui sa i slujesti.
Mai mult Pavel ca printr o vedenie a schimbat toata linia apostolilor si sa autoimpus ca cap al crestinatatii si la creat si pe Cristos.


Isus face numai si numai lucrarile si voia Tatalui.Credeți-Mă că Eu sunt în Tatăl, și Tatăl este în Mine; credeți cel puțin pentru lucrările acestea. Adevărat, adevărat vă spun că cine crede în Mine va face și el lucrările pe care le fac Eu; ba încă va face altele și mai mari decât acestea, pentru că Eu Mă duc la Tatăl; și orice veți cere în Numele Meu, voi face, pentru ca Tatăl să fie proslăvit în Fiul. Dacă veți cere ceva în Numele Meu, voi face. Dacă Mă iubiți, veți păzi poruncile Mele. Și Eu voi ruga pe Tatăl, și El vă va da un alt Mângâietor, care să rămână cu voi în veac; și anume Duhul adevărului, pe care lumea nu-L poate primi, pentru că nu-L vede și nu-L cunoaște; dar voi Îl cunoașteți, căci rămâne cu voi și va fi în voi. Evreii se pregatesc sa rezideasca Templul lui Solomon. Se stie ca antihristul va fi inscaunat ca imparat si dumnezeu in templul lui solomon. Profetiile de 2000 de ani ale sfintilor incep, pe rand, sa se implineasca! Biblia are dreptate. M-as bucura daca mi-ai da informatii despre stadiul in care se afla aceasta lucrare.Multumesc!
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

Contradictii Biblice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Dec 06, 2012 7:33 am

Asteapta pina pe seara ca acuma nu am timp. Dar sa stii ca esti indusa in eroare.Sa mi duci vre o dovada ca Anticristul va domni in templul nu al lui Solomon ci zis Templul din Ierusalim.M as bucura daca ai avea vre o dovada.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Contradictii Biblice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Dec 06, 2012 7:48 am

Anticristul a scris:
Asteapta pina pe seara ca acuma nu am timp. Dar sa stii ca esti indusa in eroare.Sa mi duci vre o dovada ca Anticristul va domni in templul nu al lui Solomon ci zis Templul din Ierusalim.M as bucura daca ai avea vre o dovada.

Ok.Pana atunci iti trimit ceva minunat.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Contradictii Biblice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Dec 06, 2012 8:12 am

EmaLovesJesus a scris:

Vrei sau nu sa recunosti,Dumnezeu face minuni si vindeca,transforma vieti si destine.
Indiferent daca vrei sa recunosti sau nu ...Dumnzeu nu face minuni pentru ca el CREEAZA neincetat !

De facut minuni face doar Dracu care doreste sa-i impresioneze pe cei saraci la minte ca el esrw Dumnezeu pentru ca acestia sa-l considere Dumnezeul lor si sa-i urmeze calea ...adica sa ajunga in Iadul care este imparatia sa!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Contradictii Biblice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Dec 06, 2012 9:49 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Vrei sau nu sa recunosti,Dumnezeu face minuni si vindeca,transforma vieti si destine.
Indiferent daca vrei sa recunosti sau nu ...Dumnzeu nu face minuni pentru ca el CREEAZA neincetat !

De facut minuni face doar Dracu care doreste sa-i impresioneze pe cei saraci la minte ca el esrw Dumnezeu pentru ca acestia sa-l considere Dumnezeul lor si sa-i urmeze calea ...adica sa ajunga in Iadul care este imparatia sa!


Eu am un loc pregatit in cer.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Contradictii Biblice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Dec 06, 2012 1:16 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Vrei sau nu sa recunosti,Dumnezeu face minuni si vindeca,transforma vieti si destine.
Indiferent daca vrei sa recunosti sau nu ...Dumnzeu nu face minuni pentru ca el CREEAZA neincetat !

De facut minuni face doar Dracu care doreste sa-i impresioneze pe cei saraci la minte ca el esrw Dumnezeu pentru ca acestia sa-l considere Dumnezeul lor si sa-i urmeze calea ...adica sa ajunga in Iadul care este imparatia sa!


Eu am un loc pregatit in cer
L-ai vazut deja?
Poate este in WC-ul cerului, adica locul in care ajung toti cei care incalca Legea Torei, adica legea lui Dumnezeu!
Sau in naivitatea ta crezi ca cei care isi bat joc de Dumnezeu spunand ca a umblat la curve si in plus ii incalca Legea vor fi iubiti de Dumnezeu?

Cat despre tinerii care canta atat de frumos ei au ocazia sa ajunga in al 9-lea cer ....bineinteles prin orgasm!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Contradictii Biblice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Dec 06, 2012 3:32 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Indiferent daca vrei sa recunosti sau nu ...Dumnzeu nu face minuni pentru ca el CREEAZA neincetat !

De facut minuni face doar Dracu care doreste sa-i impresioneze pe cei saraci la minte ca el esrw Dumnezeu pentru ca acestia sa-l considere Dumnezeul lor si sa-i urmeze calea ...adica sa ajunga in Iadul care este imparatia sa!


Eu am un loc pregatit in cer
L-ai vazut deja?
Poate este in WC-ul cerului, adica locul in care ajung toti cei care incalca Legea Torei, adica legea lui Dumnezeu!
Sau in naivitatea ta crezi ca cei care isi bat joc de Dumnezeu spunand ca a umblat la curve si in plus ii incalca Legea vor fi iubiti de Dumnezeu?

Cat despre tinerii care canta atat de frumos ei au ocazia sa ajunga in al 9-lea cer ....bineinteles prin orgasm!

He!He! Se pare ca singura ta fericire este sexul.Ce pacat.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Contradictii Biblice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Dec 06, 2012 4:22 pm

EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
Asteapta pina pe seara ca acuma nu am timp. Dar sa stii ca esti indusa in eroare.Sa mi duci vre o dovada ca Anticristul va domni in templul nu al lui Solomon ci zis Templul din Ierusalim.M as bucura daca ai avea vre o dovada.

Ok.Pana atunci iti trimit ceva minunat.

Sfânta Scriptură ne avertizează cu privire la acela care va sta în templul lui Dumnezeu pretinzând a avea autoritatea lui Dumnezeu
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

Contradictii Biblice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Dec 06, 2012 4:46 pm

Sa stii ca si imitatiile lui Satan sint tare dulci la suflet.Eu stiu ca colindele sint frumoase.Folclorul in general e o alinare sufleteasca.
Problema e cind intram in detalii referitoare la craciun,atunci e problematic.
Daca tu zici ca te bazezi pe Biblie ,ma refer.
Sastii ca acolo unde Pavel se refera la unu oarecare .Nu e vorba de Templu ca templul era distrus traducerea bisericii a facut asta ca sa nu se inteleaga desre ce este vorba.
Dar ne putem da seama dupa timpul la care sa referit el.Nu ai argumente cu privire la un anticrist in Templul Lui Dumnezeu.Si aici pot sa ti dau o mie de argumente.
Decit povesti facute de un preot rus,povesti care se pare ca au prins radacini si printre apropiatii papei.
Ca sa adoarma simturile bineinteles.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Contradictii Biblice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Dec 06, 2012 4:52 pm

EmaLovesJesus a scris:

Sfânta Scriptură ne avertizează cu privire la acela care va sta în templul lui Dumnezeu pretinzând a avea autoritatea lui Dumnezeu
Na vezi ca stii!
Atunci daca stii de ce il slujesti/slavesti pe Isus Christos alias Lucifer?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Contradictii Biblice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Dec 06, 2012 4:54 pm

Anticristul a scris:
Sa stii ca si imitatiile lui Satan sint tare dulci la suflet.Eu stiu ca colindele sint frumoase.Folclorul in general e o alinare sufleteasca.
Problema e cind intram in detalii referitoare la craciun,atunci e problematic.
Daca tu zici ca te bazezi pe Biblie ,ma refer.
Sastii ca acolo unde Pavel se refera la unu oarecare .Nu e vorba de Templu ca templul era distrus traducerea bisericii a facut asta ca sa nu se inteleaga desre ce este vorba.
Dar ne putem da seama dupa timpul la care sa referit el.Nu ai argumente cu privire la un anticrist in Templul Lui Dumnezeu.Si aici pot sa ti dau o mie de argumente.
Decit povesti facute de un preot rus,povesti care se pare ca au prins radacini si printre apropiatii papei.
Ca sa adoarma simturile bineinteles.

O sa vezi tu ca am dreptate atunci cand se va reconstrui acest Templu.Am inteles ca toate materialele necesarii sunt pregatite.Mai vorbim noi! Smile
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Contradictii Biblice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Dec 06, 2012 4:59 pm

EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
Sa stii ca si imitatiile lui Satan sint tare dulci la suflet.Eu stiu ca colindele sint frumoase.Folclorul in general e o alinare sufleteasca.
Problema e cind intram in detalii referitoare la craciun,atunci e problematic.
Daca tu zici ca te bazezi pe Biblie ,ma refer.
Sastii ca acolo unde Pavel se refera la unu oarecare .Nu e vorba de Templu ca templul era distrus traducerea bisericii a facut asta ca sa nu se inteleaga desre ce este vorba.
Dar ne putem da seama dupa timpul la care sa referit el.Nu ai argumente cu privire la un anticrist in Templul Lui Dumnezeu.Si aici pot sa ti dau o mie de argumente.
Decit povesti facute de un preot rus,povesti care se pare ca au prins radacini si printre apropiatii papei.
Ca sa adoarma simturile bineinteles.

O sa vezi tu ca am dreptate atunci cand se va reconstrui acest Templu.Am inteles ca toate materialele necesarii sunt pregatite.Mai vorbim noi! Smile

Tu nu ai cum sa ai dreptate pentru ca TU nu esti in religia lui Dumnezeu ci ai adoptat religia inventata de un ucigas sarlatan
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Contradictii Biblice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Dec 06, 2012 5:00 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
Sa stii ca si imitatiile lui Satan sint tare dulci la suflet.Eu stiu ca colindele sint frumoase.Folclorul in general e o alinare sufleteasca.
Problema e cind intram in detalii referitoare la craciun,atunci e problematic.
Daca tu zici ca te bazezi pe Biblie ,ma refer.
Sastii ca acolo unde Pavel se refera la unu oarecare .Nu e vorba de Templu ca templul era distrus traducerea bisericii a facut asta ca sa nu se inteleaga desre ce este vorba.
Dar ne putem da seama dupa timpul la care sa referit el.Nu ai argumente cu privire la un anticrist in Templul Lui Dumnezeu.Si aici pot sa ti dau o mie de argumente.
Decit povesti facute de un preot rus,povesti care se pare ca au prins radacini si printre apropiatii papei.
Ca sa adoarma simturile bineinteles.

O sa vezi tu ca am dreptate atunci cand se va reconstrui acest Templu.Am inteles ca toate materialele necesarii sunt pregatite.Mai vorbim noi! Smile

Tu nu ai cum sa ai dreptate pentru ca TU nu esti in religia lui Dumnezeu ci ai adoptat religia inventata de un ucigas sarlatan


Eu sunt in regula cu Dumnezeu si traiesc dupa standardele Lui.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Contradictii Biblice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Dec 06, 2012 5:06 pm

EmaLovesJesus a scris:



Eu sunt in regula cu Dumnezeu si traiesc dupa standardele Lui.
Dupa standarde?

hahahaha ... crezi ca Dumnezeu apreciaza "Standardul" prin care tu te caci pe Legea Lui? .... si ca asculti de Legea celui care singur se recunoaste ca fiind Lucifer?


Hahahaha!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Contradictii Biblice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Dec 06, 2012 5:08 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:



Eu sunt in regula cu Dumnezeu si traiesc dupa standardele Lui.
Dupa standarde?

hahahaha ... crezi ca Dumnezeu apreciaza "Standardul" prin care tu te caci pe Legea Lui? .... si ca asculti de Legea celui care singur se recunoaste ca fiind Lucifer?


Hahahaha!

Pai de unde stii tu ca eu respect sau nu Legea lui Dumnezeu?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Contradictii Biblice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Dec 06, 2012 5:10 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:



Eu sunt in regula cu Dumnezeu si traiesc dupa standardele Lui.
Dupa standarde?

hahahaha ... crezi ca Dumnezeu apreciaza "Standardul" prin care tu te caci pe Legea Lui? .... si ca asculti de Legea celui care singur se recunoaste ca fiind Lucifer?


Hahahaha!

Pai de unde stii tu ca eu respect sau nu Legea lui Dumnezeu?

Daca respectai Legea, ai fi stiut ca singurul mantuitor este chiar Yahwe si nu Isus Christos alias Lucifer!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Contradictii Biblice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Dec 06, 2012 5:11 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Dupa standarde?

hahahaha ... crezi ca Dumnezeu apreciaza "Standardul" prin care tu te caci pe Legea Lui? .... si ca asculti de Legea celui care singur se recunoaste ca fiind Lucifer?


Hahahaha!

Pai de unde stii tu ca eu respect sau nu Legea lui Dumnezeu?

Daca respectai Legea, ai fi stiut ca singurul mantuitor este chiar Yahwe si nu Isus Christos alias Lucifer!


Poi Isus a venit ca sa implineasca Legea si Voia lui Dumnezeu!
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

Contradictii Biblice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Dec 06, 2012 5:33 pm

EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
Sa stii ca si imitatiile lui Satan sint tare dulci la suflet.Eu stiu ca colindele sint frumoase.Folclorul in general e o alinare sufleteasca.
Problema e cind intram in detalii referitoare la craciun,atunci e problematic.
Daca tu zici ca te bazezi pe Biblie ,ma refer.
Sastii ca acolo unde Pavel se refera la unu oarecare .Nu e vorba de Templu ca templul era distrus traducerea bisericii a facut asta ca sa nu se inteleaga desre ce este vorba.
Dar ne putem da seama dupa timpul la care sa referit el.Nu ai argumente cu privire la un anticrist in Templul Lui Dumnezeu.Si aici pot sa ti dau o mie de argumente.
Decit povesti facute de un preot rus,povesti care se pare ca au prins radacini si printre apropiatii papei.
Ca sa adoarma simturile bineinteles.

O sa vezi tu ca am dreptate atunci cand se va reconstrui acest Templu.Am inteles ca toate materialele necesarii sunt pregatite.Mai vorbim noi! Smile
Eu nu sa vad la viitor.Eu vad acuma la prezent.Stiu ca aveti prin Romania o caseta cu o predica despre materialele templului.Sigur ca ai ascultat o.Am ascultat o si eu ca mi a adus o cineva special in Israel.Dar am ris pe rupte.Noi vom construi Templu fara discutie.Daer Templu nu se construieste cum cred crestinii.I ti dau doar citeva argumente sa vezi cum se inseala crestinatatea.Defapt Fiara care este exact ceea ce scrie, are interes sa faca aceasta.
Anticristul nu poate sa se instaleze in Templul de la Ierusalim pentru ca;
1)Isrelul nu are legatura cu crestinismul,nici cu cel fale si nici cu cel zis adevarat.
2)Anticristul ar trebui sa fie o persoana politica de talie mondiala ,sau politico-religioasa.
3)O astfel de persoana nu se poate ridica la intimplare,trebuie sa fie ori in America ori la Roma.
4)O persoana care sa aibe pretentii la conducerea lumii nu se poate ridica fara aprobarea Europie Americii si Papei.
A astfel de persoana daca s ar ridica nu ar avea acces la Ierusalim ca deacolo sa conduca lumea.Lumea in general contesta Ierusalimul
Sigur sint numai citeva argumente la care nu te ai gindit dar mai sint si altele.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Contradictii Biblice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Dec 06, 2012 5:56 pm

Anticristul a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
Sa stii ca si imitatiile lui Satan sint tare dulci la suflet.Eu stiu ca colindele sint frumoase.Folclorul in general e o alinare sufleteasca.
Problema e cind intram in detalii referitoare la craciun,atunci e problematic.
Daca tu zici ca te bazezi pe Biblie ,ma refer.
Sastii ca acolo unde Pavel se refera la unu oarecare .Nu e vorba de Templu ca templul era distrus traducerea bisericii a facut asta ca sa nu se inteleaga desre ce este vorba.
Dar ne putem da seama dupa timpul la care sa referit el.Nu ai argumente cu privire la un anticrist in Templul Lui Dumnezeu.Si aici pot sa ti dau o mie de argumente.
Decit povesti facute de un preot rus,povesti care se pare ca au prins radacini si printre apropiatii papei.
Ca sa adoarma simturile bineinteles.

O sa vezi tu ca am dreptate atunci cand se va reconstrui acest Templu.Am inteles ca toate materialele necesarii sunt pregatite.Mai vorbim noi! Smile
Eu nu sa vad la viitor.Eu vad acuma la prezent.Stiu ca aveti prin Romania o caseta cu o predica despre materialele templului.Sigur ca ai ascultat o.Am ascultat o si eu ca mi a adus o cineva special in Israel.Dar am ris pe rupte.Noi vom construi Templu fara discutie.Daer Templu nu se construieste cum cred crestinii.I ti dau doar citeva argumente sa vezi cum se inseala crestinatatea.Defapt Fiara care este exact ceea ce scrie, are interes sa faca aceasta.
Anticristul nu poate sa se instaleze in Templul de la Ierusalim pentru ca;
1)Isrelul nu are legatura cu crestinismul,nici cu cel fale si nici cu cel zis adevarat.
2)Anticristul ar trebui sa fie o persoana politica de talie mondiala ,sau politico-religioasa.
3)O astfel de persoana nu se poate ridica la intimplare,trebuie sa fie ori in America ori la Roma.
4)O persoana care sa aibe pretentii la conducerea lumii nu se poate ridica fara aprobarea Europie Americii si Papei.
A astfel de persoana daca s ar ridica nu ar avea acces la Ierusalim ca deacolo sa conduca lumea.Lumea in general contesta Ierusalimul
Sigur sint numai citeva argumente la care nu te ai gindit dar mai sint si altele.


Negresit ca anticristul va fi un lider mondial.Dar eu cred ca se va pune in Templul lui Dumnezeu si se va da drept Dumnezeu.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

Contradictii Biblice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Dec 06, 2012 5:59 pm

Acest personaj sa ridicat demult .Dar voi nu l vedeti ca nu cunoasteti lucrarile lui.Un lider mondial ti am arata ca nu are nici o sansa sa ajunga in noul Teplu care se va ridica la Ierusalim,si o sa ti dau si detaliile exacte De ce!
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Contradictii Biblice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Dec 06, 2012 9:20 pm

Anticristul a scris:
Acest personaj sa ridicat demult .Dar voi nu l vedeti ca nu cunoasteti lucrarile lui.Un lider mondial ti am arata ca nu are nici o sansa sa ajunga in noul Teplu care se va ridica la Ierusalim,si o sa ti dau si detaliile exacte De ce!

Ei bine,recunosc era o supozitie.Ar putea sa fie vorba de Papa,nu stiu,vom vedea.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Contradictii Biblice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Contradictii Biblice   Contradictii Biblice - Pagina 8 Icon_minitime

Sus In jos
 
Contradictii Biblice
Sus 
Pagina 8 din 12Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Contradictii in Biblie

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Crestinismul-actorii principali :: Biblia-
Mergi direct la: