Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Intrebari si raspunsuri

In jos 
+17
melinda
Motanel
mctentis
Cyberman
livius
Mihai12
Black velvet
DRAGOS
Fernando
EmaLovesJesus
Apopii
buburuzu
H1perion
Avram
remussatala
corneliugi
Soimos
21 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 16 ... 24  Urmatorul
AutorMesaj
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Icon_minitimeVin Dec 30, 2011 10:33 pm

Inainte era ochi pentru ochi si dinte pentru dinte,dar acum trebuie sa binecuvantam sa iubim,sa fim buni.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Icon_minitimeVin Dec 30, 2011 11:31 pm

EmaLovesJesus a scris:
Inainte era ochi pentru ochi si dinte pentru dinte,dar acum trebuie sa binecuvantam sa iubim,sa fim buni.

Cine spune asta?
O spune Yahwe ?
Sau o spune criminalul tau pe care il consideri mai presus de Yahwe?
Sa ne iubim ucigasii ?
Cred ca glumesti!?
Pai asta este valabila numai ptr turma!


Ptr cei care nu fac parte din turma este valabil asta:

Luca 19.27. Iar pe acei dusmani ai mei, care n-au voit să domnesc peste ei, aduceţi-i aici şi taiati-i în fata mea.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 7:50 am

Si mi se pare normal.Daca Dumnezeu ne-a creat,ne-a rascumparat,a facut totul pentru noi,daca noi nu dorim sa acceptam sa fim cu El in vesnicie,si alegem sa slujim celui rau,este alegerea noastra,nu El este vinovat!
Eu nu am afirmat niciodata ca Pavel este mai mare decat Dumnezeu.Cunosc foarte bine care este ordinea prioritatilor.Tu inversezi ordinea prioritatilor,nu eu.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 2:34 pm

EmaLovesJesus a scris:
Si mi se pare normal.Daca Dumnezeu ne-a creat,ne-a rascumparat,a facut totul pentru noi,daca noi nu dorim sa acceptam sa fim cu El in vesnicie,si alegem sa slujim celui rau,este alegerea noastra,nu El este vinovat!
Cred ca incurci lucrurile sau te imbarligi in propriile tale minciuni!
Dumnezeul care ne-a creat, respectiv Mama, nu ne-a rascumparat de la nimeni pentru ca nu ne-a vandut mai inati.

Daca doresti sa fii cu ea (mama) in vesnicie cred ca trebuie sa fi ingropata cu ea in acelasi mormant!
Nu stiu asta dar cred!

Citat :

Eu nu am afirmat niciodata ca Pavel este mai mare decat Dumnezeu.Cunosc foarte bine care este ordinea prioritatilor.
Nu s-ar zice din moment ce calci in picioarele Legea lui Dumnezeu ptr scornelile unui criminal ca Pavel!

Citat :

Tu inversezi ordinea prioritatilor,nu eu.
Da un exemplu ca am facut asa ceva!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 3:57 pm

Fiecare va invia la randul cetei lui.La inviere nu o vom lua inaintea celor adormiti.Ei vor invia,apoi noi,cei vii vom fi transformati la o clipeala de ochi.O sa iti povestesc mai tarziu despre o minune pe care a facut-o Dumnezeu,stiu ca nu o sa crezi,dar eu imi fac datoria.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 4:20 pm

EmaLovesJesus a scris:
Fiecare va invia la randul cetei lui.La inviere nu o vom lua inaintea celor adormiti.Ei vor invia,apoi noi,cei vii vom fi transformati la o clipeala de ochi.
Probabil veti invia sub forma unor viermi care va mananca orbitele ochilor vostri morti!
Brrr
Mai bine sa fi incinerat decat sa invii ca vierme!

Citat :

O sa iti povestesc mai tarziu despre o minune pe care a facut-o Dumnezeu,stiu ca nu o sa crezi,dar eu imi fac datoria.

Bine, dar sa nu uiti sa-mi prezinti si adeverenta precum ca autorul minunii este Dumnezeu si nu cel caruia ti-ai VANDUT trupul, mintea si sufletul, adica Marele Inselatoe zeul suprem al Minciunii si al adevarurilor nedemonstrabile!
Fara aceasta adeverinta nu iti iau in considerare minciuna, ptr ca si eu cand am iesit din spital in urma accidentului am primit adevereinta medicala de la cei care au facut minunea insanatosirii cu care ma mandresc eu.
Apropo sotul tau la externare de la cine a primit adeverinta ca s-a externat sanatos?
de la seful tau ala mincinosu, sau de la medicii care l-au tratat?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 5:19 pm

Pe mine Dumnezeu m-a instiintat inca dinainte de accident ca vom trece printr-o mare incercare ca sa ne incerce credinta,dar ca dupa aceea va fi bine si Dumnezeu ne va folosi pentru a marturisi cum a lucrat in viata noastra.Si intr-adevar,asa a fost .
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 5:26 pm

EmaLovesJesus a scris:
Pe mine Dumnezeu m-a instiintat inca dinainte de accident ca vom trece printr-o mare incercare ca sa ne incerce credinta,dar ca dupa aceea va fi bine si Dumnezeu ne va folosi pentru a marturisi cum a lucrat in viata noastra.Si intr-adevar,asa a fost .
Ai cumva vreo adeverinta ca mesajul era de la Dumnezeu si nu de la Dracu?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 5:56 pm

Dracu nu te indeamna la pocainta,nici la rugaciune.Si apoi,noi slujim Dumnezeului celui viu!
Sus In jos
Fernando
Scutier
Scutier
Fernando


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 34
Localizare : Tulcea
Puncte : 102
Data de inscriere : 16/10/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 7:26 pm

EmaLovesJesus a scris:
Dracu nu te indeamna la pocainta,nici la rugaciune.Si apoi,noi slujim Dumnezeului celui viu!

Dracu nu,dar raul da,el te indeamna la umilinta ca sa-ti pierzi demnitatea si sa-i ajungi sclav!”Dumnezeu cel viu” ce mai nastrusnicie,nu-ti dai seama cat de penibil e ce spui Shocked
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 8:17 pm

EmaLovesJesus a scris:
Dracu nu te indeamna la pocainta,nici la rugaciune.
... ma da mare incredere ai tu in ce spune Marele Inselator?
Dracu zice orice ca doar nu-l doare gura, doar ca sa i te vinzi, si sa-ti foloseasca energia ca surcele la focurile iadului!

Citat :

Si apoi,noi slujim Dumnezeului celui viu!
Cum?
Prin minciuna si fuga de adevar si realitate?

Eu cred ca tu glumesti!
Sus In jos
Fernando
Scutier
Scutier
Fernando


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 34
Localizare : Tulcea
Puncte : 102
Data de inscriere : 16/10/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 8:22 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Si apoi,noi slujim Dumnezeului celui viu!
Cum?
Prin minciuna si fuga de adevar si realitate?

Eu cred ca tu glumesti!

Nu glumeste! Dumnezeul ei,adica RAUL nu poate fi slujit decat asa Twisted Evil
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 11:42 pm

Esti chiar orbit de satana.Pacat de tine.
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Icon_minitimeDum Ian 01, 2012 4:16 pm

Fernando a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Si apoi,noi slujim Dumnezeului celui viu!
Cum?
Prin minciuna si fuga de adevar si realitate?

Eu cred ca tu glumesti!

Nu glumeste! Dumnezeul ei,adica RAUL nu poate fi slujit decat asa Twisted Evil
Mia ce mai pagan esti tu. Care dintre Black Velvet sau Cyberman, esti tu? Soimose, opozitia forumului nu are voie sa aibe clone, dar puterea da?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Icon_minitimeDum Ian 01, 2012 4:29 pm

Mihai12 a scris:
Fernando a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Si apoi,noi slujim Dumnezeului celui viu!
Cum?
Prin minciuna si fuga de adevar si realitate?

Eu cred ca tu glumesti!

Nu glumeste! Dumnezeul ei,adica RAUL nu poate fi slujit decat asa Twisted Evil
Mia ce mai pagan esti tu. Care dintre Black Velvet sau Cyberman, esti tu? Soimose, opozitia forumului nu are voie sa aibe clone, dar puterea da?
Vorbesti iarasi doi la leu.
Mai bine treci la subiect
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Icon_minitimeDum Ian 01, 2012 7:01 pm

editat ptr jigniri
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Icon_minitimeDum Ian 01, 2012 10:29 pm

Nu esti corect!De ceraspunsurile care nu te satisfac pe tine ca persoana,le editezi?Tu iti permiti sa jignesti!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Icon_minitimeDum Ian 01, 2012 10:40 pm

EmaLovesJesus a scris:
Nu esti corect!De ceraspunsurile care nu te satisfac pe tine ca persoana,le editezi?Tu iti permiti sa jignesti!
Eu am facut un forum ptr discutii pro si contra ...si nu ptr ca toti prostii sa mi se urineze in crestet!

Pe tine de ce nu te editez... desi raspunsurile tale nu ma satisfac catusi de putin?

sau te-am editat si pe tine?

Eu nu cenzurez idei...ci scot de pe forum murdariile care ii strica calitatea.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Icon_minitimeDum Ian 01, 2012 10:54 pm

De ce nu te satisfac raspunsurile mele,pentru ca ele contin adevarul.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Icon_minitimeDum Ian 01, 2012 11:00 pm

EmaLovesJesus a scris:
De ce nu te satisfac raspunsurile mele,pentru ca ele contin adevarul.
Ti-am mai spus de repetate ori...ptr ca tu nu faci diferenta intre o afirmatie biblica pusa in seama lui Yahwe. si o parere a unui criminal ca Pavel...ba chiar mai grav, vorbele unui ucigas de crestini sunt mai importante ptr tine decat ceea ce spune Dumnezeu in LEGE!
Si asta nu numai ca este foarte grav, dar dovedeste ca nu ai nici macar minimul discernamant de a selecta intre bine si rau...intre minciuna si lege
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 8:25 am

Cuvantul lui Dumnezeu este viu si adevarat.


  • Mărturisesc oricui aude cuvintele
    prorociei din cartea aceasta că, dacă va adăuga cineva ceva la ele,
    Dumnezeu îi va adăuga urgiile scrise în cartea aceasta.



  • Şi, dacă scoate cineva ceva din
    cuvintele cărţii acestei prorocii, îi va scoate Dumnezeu partea lui de
    la pomul vieţii şi din cetatea sfântă, scrise în cartea aceasta.'' Cuvantul lui Dumnezeu este Da si Amin.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 8:43 am

EmaLovesJesus a scris:
Cuvantul lui Dumnezeu este viu si adevarat.
Atat de viu incat este si ramane in veci NEROSTIT si Neauazit de NIMENI ...
probabil din cauza ca lui Dumnezeu i-a papat pisicutza limba!

Iar ceea ce numesti tu adevar ...este de fapt CEA MAI MARE MINCIUNA GOGONATA din istoria omenirii!

Tot ma intreb, cum daca stiinta descopera toate tainele, oare cum de nu a descoperit pina acum absolut nici-o dovada a existentei dumnezeului bisericii?
Si in acest context ma intreb de ce tot minti intruna si nu te lapezi de minciuna?
Te impiedica cumva satana care ti s-a cuibarit in inima?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 1:46 pm

Mihai12 a scris:
Fernando a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Si apoi,noi slujim Dumnezeului celui viu!
Cum?
Prin minciuna si fuga de adevar si realitate?

Eu cred ca tu glumesti!

Nu glumeste! Dumnezeul ei,adica RAUL nu poate fi slujit decat asa Twisted Evil
Mia ce mai pagan esti tu. Care dintre Black Velvet sau Cyberman, esti tu? Soimose, opozitia forumului nu are voie sa aibe clone, dar puterea da?

Mihai12, clonele se identifica prin IP, atat timp cat nu exista IP comun, nu se poate vorbi despre clone!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 1:48 pm

Cei care nu vor sa auda Glasul lui Dumnezeu,nu aud.Dar Dumnezeu ne vorbeste,face minuni pentru cei care cred in El.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 2:09 pm

EmaLovesJesus a scris:
Cei care nu vor sa auda Glasul lui Dumnezeu,nu aud.Dar Dumnezeu ne vorbeste,face minuni pentru cei care cred in El.

grin Nu exista minuni! Si primitivii credeau ca atunci cand fulgera este o minune facuta de vreun zeu!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 2:37 pm

Apopii a scris:

grin Nu exista minuni! Si primitivii credeau ca atunci cand fulgera este o minune facuta de vreun zeu!

Ba exista!
Doar ca le face Stiinta si nu Credinta!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 2:43 pm

Soimos a scris:
Ba exista!
Da, dar ca descoperiri stiintifice si nu ca ”minuni” facute de vreo fiinta supranaturala.

Citat :
Doar ca le face Stiinta si nu Credinta!

Evident! Prin credinta poti doar crede ca atunci cand este eclipsa de soare, a reusit Seth sa-l invinga pe Ra!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 3:06 pm

Stiinta vine de la Dumnezeu.Un frate din Biserica noastra se afla in SUA si a fost la spital unde s-a rugat pentru acest copil si Dumnezeu i-a vorbit ca in acel trup este viata!Bineanteles ca oamenii nu vor sa creada,dar este minunea lui Dumnezeu.O sa ii rog sa scrie marturia,modul cum au decurs lucrurile.
http://dreptlatinta.kanald.ro/Noutati/parintii-copilului-inviat-din-morti-in-direct-din-arizona-la-drept-la-tintavideo/
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 4:00 pm

EmaLovesJesus a scris:
Stiinta vine de la Dumnezeu.
Asa este!
Stiinta vine de la Dumnezeu si Credinta vine de la Dracu!
Vezi ca putem sa cadem in comun acord?


Citat :
dar este minunea lui Dumnezeu.
A spus Dumnezeu asta?
Unde si cand?
Daca Dumnezeu nu a spus nimic ...ca de obicei ... atunci musai ca asta este lucratura Diavolului
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 8:02 pm

Oho!Ti-am adus multe versete ca suport la aceasta afirmatie,deci nu are rost sa ma mai obosesc,vad ca tot nu ti-a intrat in cap!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 9:14 pm

EmaLovesJesus a scris:
Oho!Ti-am adus multe versete ca suport la aceasta afirmatie,deci nu are rost sa ma mai obosesc,vad ca tot nu ti-a intrat in cap!
Si eu ti-am zis ca versetele din Testamentul Diavolui versete scrise de niste oameni care lucreaza cu puterile Diavolui nu au nicio valoare ...cu atat mai mult cu cat respectivii posedati lucreaza la comanda unui UCIGAS!!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 9:43 pm

Toata Scriptura este insuflata de Dumnezeu si de folos ca sa invete sa mustre sa dea intelepciune pentru ca omul lui Dumnezeu SA FIE DESTOINIC PENTRU ORICE LUCRARE BUNA.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 10:05 pm

EmaLovesJesus a scris:
Toata Scriptura este insuflata de Dumnezeu si de folos ca sa invete sa mustre sa dea intelepciune pentru ca omul lui Dumnezeu SA FIE DESTOINIC PENTRU ORICE LUCRARE BUNA.
Asta este culmea tupeului si a minciunii!

Poi cum sa fie insuflata de Dumnezeu daca oamenii care au scris-o si-au povestit acolo intamplarile?

Pai ce Dumnezeu avea intamplari ca orice om?
Pai e om ca mine si ca tine sau e Marele Cimpan-zeu ...adica asemanator noua in procent de 98%
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 10:06 pm

Este Cuvantul lui Dumnezeu care se implineste in fiecare zi!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Icon_minitime

Sus In jos
 
Intrebari si raspunsuri
Sus 
Pagina 8 din 24Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 16 ... 24  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Intrebari si raspunsuri
» Noi si altii
» Intrebari cenzurate pe TPU

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Dialoguri :: Dueluri :: Dialog cu pocaitii ?-
Mergi direct la: