Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Intrebari si raspunsuri

In jos 
+17
melinda
Motanel
mctentis
Cyberman
livius
Mihai12
Black velvet
DRAGOS
Fernando
EmaLovesJesus
Apopii
buburuzu
H1perion
Avram
remussatala
corneliugi
Soimos
21 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 16 ... 24  Urmatorul
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 2:37 pm

Apopii a scris:

grin Nu exista minuni! Si primitivii credeau ca atunci cand fulgera este o minune facuta de vreun zeu!

Ba exista!
Doar ca le face Stiinta si nu Credinta!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 2:43 pm

Soimos a scris:
Ba exista!
Da, dar ca descoperiri stiintifice si nu ca ”minuni” facute de vreo fiinta supranaturala.

Citat :
Doar ca le face Stiinta si nu Credinta!

Evident! Prin credinta poti doar crede ca atunci cand este eclipsa de soare, a reusit Seth sa-l invinga pe Ra!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 3:06 pm

Stiinta vine de la Dumnezeu.Un frate din Biserica noastra se afla in SUA si a fost la spital unde s-a rugat pentru acest copil si Dumnezeu i-a vorbit ca in acel trup este viata!Bineanteles ca oamenii nu vor sa creada,dar este minunea lui Dumnezeu.O sa ii rog sa scrie marturia,modul cum au decurs lucrurile.
http://dreptlatinta.kanald.ro/Noutati/parintii-copilului-inviat-din-morti-in-direct-din-arizona-la-drept-la-tintavideo/
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 4:00 pm

EmaLovesJesus a scris:
Stiinta vine de la Dumnezeu.
Asa este!
Stiinta vine de la Dumnezeu si Credinta vine de la Dracu!
Vezi ca putem sa cadem in comun acord?


Citat :
dar este minunea lui Dumnezeu.
A spus Dumnezeu asta?
Unde si cand?
Daca Dumnezeu nu a spus nimic ...ca de obicei ... atunci musai ca asta este lucratura Diavolului
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 8:02 pm

Oho!Ti-am adus multe versete ca suport la aceasta afirmatie,deci nu are rost sa ma mai obosesc,vad ca tot nu ti-a intrat in cap!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 9:14 pm

EmaLovesJesus a scris:
Oho!Ti-am adus multe versete ca suport la aceasta afirmatie,deci nu are rost sa ma mai obosesc,vad ca tot nu ti-a intrat in cap!
Si eu ti-am zis ca versetele din Testamentul Diavolui versete scrise de niste oameni care lucreaza cu puterile Diavolui nu au nicio valoare ...cu atat mai mult cu cat respectivii posedati lucreaza la comanda unui UCIGAS!!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 9:43 pm

Toata Scriptura este insuflata de Dumnezeu si de folos ca sa invete sa mustre sa dea intelepciune pentru ca omul lui Dumnezeu SA FIE DESTOINIC PENTRU ORICE LUCRARE BUNA.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 10:05 pm

EmaLovesJesus a scris:
Toata Scriptura este insuflata de Dumnezeu si de folos ca sa invete sa mustre sa dea intelepciune pentru ca omul lui Dumnezeu SA FIE DESTOINIC PENTRU ORICE LUCRARE BUNA.
Asta este culmea tupeului si a minciunii!

Poi cum sa fie insuflata de Dumnezeu daca oamenii care au scris-o si-au povestit acolo intamplarile?

Pai ce Dumnezeu avea intamplari ca orice om?
Pai e om ca mine si ca tine sau e Marele Cimpan-zeu ...adica asemanator noua in procent de 98%
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 10:06 pm

Este Cuvantul lui Dumnezeu care se implineste in fiecare zi!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 10:11 pm

EmaLovesJesus a scris:
Este Cuvantul lui Dumnezeu care se implineste in fiecare zi!
Ma da destepti mai sunt rabinii care au scris Biblia Evreiasca!
Oare de ce crestinii le-au furat aceasta scriptura?
Si de ce mint ca ea este scrisa de Dumnezeul Crestin ...adica ala cu un fiu ...dar si ala nascut prin metode diabolice?

O fi fost atat de prost "dumnezeul" cu copil ... incat nu l-a fost dus mintea sa fie capabil sa va deie si voua o scriptura a lui?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 10:12 pm

Dar ne-a dat o Biblie trebuie doar sa implinim ce scrie acolo.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 10:15 pm

EmaLovesJesus a scris:
Dar ne-a dat o Biblie trebuie doar sa implinim ce scrie acolo.
PROSTII!
Ultima scriptura a lui Dumnezeu este Coranul...pe asta trebuie sa-l respecti daca il iubesti pe Dumnezeu!

Cica in prefata Coranului scrie ca Dumnezeu a trimis oamenilor Coranul tocmai ptr ca Biblia a fost penetrata de Diavolul care a pus oamenii sa modifice textele si intelesul primei sale scripturi data lui Moise.

Deci si Dumnezeu este de aceeasi parere ca a mea!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 10:19 pm

Nu ma intereseaza coranul.Pot sa mai existe zeci de carti,dar eu cred doar in una pe care am pus-o la incercare si este cat se poate de reala.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 10:21 pm

Daca nu te intereseaza Coranul inseamna ca nu te intereseaza Dumnezeu!
Chiar Dumnezeu atrage atentia in Coran ca Biblia este modificata de Dracu!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 10:23 pm

Daca am gasit pe Dumnezeul adevarat,de ce sa mai caut?El imi implineste toate nevoile mele.Il iubesc si ma iubeste!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 10:26 pm

EmaLovesJesus a scris:
Daca am gasit pe Dumnezeul adevarat,de ce sa mai caut?
Nu trebuie sa-l cauti ,,,ci trebuie sa-i implinesti dorintele!
Si ptr a face asta trebuie sa renunti la Biblie si sa citesti Coranul!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 10:59 pm

Niciodata.Eu am certitudinea ca El locuieste in inima mea.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 11:03 pm

EmaLovesJesus a scris:
Niciodata.Eu am certitudinea ca El locuieste in inima mea.
Aceasi certitudine o au si drogatii care consuma droguri mistice!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 11:04 pm

Eu nu recurg la droguri.Domnul imi da bucurie si pace.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 11:07 pm

EmaLovesJesus a scris:
Eu nu recurg la droguri.Domnul imi da bucurie si pace.
Nu am vorbit de droguri ci de efectul acestora!

Drogul tau este fanatismul religios...

Iata ce spune un mare filozof al omenirii:

"Religia este alinarea creaturii asuprite, inima unei lumi fără inimă şi sufletul unei condiţii fără suflet. Este opiumul maselor"
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 1:31 am

EmaLovesJesus a scris:
Eu nu recurg la droguri.Domnul imi da bucurie si pace.

Very Happy Iluzia e cel mai tare drog aratat cu degetul
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 1:35 am

EmaLovesJesus a scris:
Eu am certitudinea ca El locuieste in inima mea.

tavaleala Poate in iluziile tale sau in speranta ca exista vreun domne deus grin care din tot Universul te-a ales tocmai pe tine drept locuinta hohot
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 8:14 am

Cand m-am pocait nu eram in situatia in care sa caut o poarta de iesire,de scapare .Din contra,aveam in fata o cariera,un post bun in cadrul Ministerului de Interne,un salariu de trei ori mai mare decat unde lucram la momentul respectiv.Deci,nu eram intr-o stare in care sa recurg la droguri.Din contra,aveam de ales intre o viata mai buna din punct de vedere lumesc,si Dumnnezeu.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 10:33 am

EmaLovesJesus a scris:
.Deci,nu eram intr-o stare in care sa recurg la droguri.
Si autosugestia datorata indoctrinarii religioase este tot un drog!]

Citat :

Din contra,aveam de ales intre o viata mai buna din punct de vedere lumesc,si Dumnnezeu.
Ai alwes gresit!
Si daca l-ai avea pe Dumnezeul din tine la locul lui, in mod sigur ca te mustra ptr aceasta decizie, dar tu il refuzi pe Dumnezeul Viu ptr "dumnezeul" Bibliei...adica tot asa cum as renunta eu la situatia mea actuala ca sa i-mi daruiesc viata lui Pinochio.
Zi si tu ...nu ti se pare o mare prostie sa faci asta?
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 11:52 am

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Eu am certitudinea ca El locuieste in inima mea.

tavaleala Poate in iluziile tale sau in speranta ca exista vreun domne deus grin care din tot Universul te-a ales tocmai pe tine drept locuinta hohot
Cand Urzi face astfel de comentarii este atentionat ca va fi banat daca va mai continua, dar cand mascariciul asta le face, este lasat in pace. Black Velvet inafara de caterinca ieftina nu stie sa faca
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 12:03 pm

Mihai12 a scris:
Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Eu am certitudinea ca El locuieste in inima mea.

tavaleala Poate in iluziile tale sau in speranta ca exista vreun domne deus grin care din tot Universul te-a ales tocmai pe tine drept locuinta hohot
Cand Urzi face astfel de comentarii este atentionat ca va fi banat daca va mai continua, dar cand mascariciul asta le face, este lasat in pace. Black Velvet inafara de caterinca ieftina nu stie sa faca

Nu vad niciun cuvant pe care sa-l fi folosit Black Velvet si care sa constituie ceva jignitor! Este parerea sa si o exprima! Acesta este un forum liber pentru exprimarea parerilor, dar nu si a murdariilor!

Tu nu stii sa faci diferenta?
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 12:06 pm

Mihai12 a scris:
Cand Urzi face astfel de comentarii este atentionat ca va fi banat daca va mai continua, dar cand mascariciul asta le face, este lasat in pace.
Tu esti sigur ca ai citit atent ce a scris Black Velvet?
Unde vezi tu vre-un epitet sau vreo comparatie jignitoare?

Tu crezi ca daca simti ca adevarul te supara, este acelasi lucru cu a jignii?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 1:08 pm

Mihai12 a scris:
Black Velvet jigneste prin prostia si neseriozitatea lui. Nu am vazut la baietasul asta un comentariu serios.

Eu observ ca tu jignesti direct prin cuvinte si daca mai continui in felul acesta vei primi sanctiunile, pe care observ ca le meriti din plin!

Va spun pentru a nu stiu cat-a oara: Comentati doar ideile si nu pe cei care le posteaza!!!!!!!!!!!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Icon_minitimeLun Ian 23, 2012 10:05 am

Plecand de la faptul Messiah inseamna nu un Dumnezeu asa cum gresit se stie, ci un om UNS ca rege care are un rol providential, ptr ca asigura poporului sau o tara independenta si o viata in bunastare.

Oare din ce cauza romanii se inchina unui Messia al evreilor, ptr ca si ei au un Messia al lor, pe care nu i-l recunosc desi acesta este un Messiah adevarat, si nu unul fals ca cel al iudeilor, iar acest Messiah al poporului roman este chiar regele UNS (adica Messiah) care este Carol I de Hohenzolern, cel care a castigat independenta Romaniei si a facut din Romania un stat european la fel modern ca Belgia?
Oare din ce cauza nu il considerati pe regele Carol I ca un Messiah al romanilor, si nu il numiti Christos, adica UNSUL ca doar a fost UNS ca Rege!
Sus In jos
mctentis
Pedestras
Pedestras
mctentis


Numarul mesajelor : 25
Varsta : 35
Localizare : Londra
Puncte : 33
Data de inscriere : 23/01/2012

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Icon_minitimeLun Ian 23, 2012 11:12 am

E pura nebunie sa compari pe Carol I cu Iisus Hristos ...
A vorbi, ori a tăcea este tot una cu să trăieşti, ori să mori
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Icon_minitimeLun Ian 23, 2012 11:31 am

mctentis a scris:
E pura nebunie sa compari pe Carol I cu Iisus Hristos ...

E curata prostie sa nu intelegi ca aici nu sunt comparati doi oameni ci doua functii, cele de UNSI, adica de inscaunati prin vointa asa-zis divina, drept conducatori a unor popoare!

Hristos n-a ajuns niciodata UNS, adica inscaunat, al poporului evreu, el a fost doar ”uns” religios de catre adeptii sai, atat si nimic mai mult!

Carol I a fost un UNS al poporului roman si asa cum sunt UNSI toti regii, prin vointa presupus divina!

In concluzie, Hristos nu poate fi comparat cu un rege al unui popor, el a fost doar un ales al unui grup religios!

Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Icon_minitimeLun Ian 23, 2012 11:35 am

mctentis a scris:
E pura nebunie sa compari pe Carol I cu Iisus Hristos ...
A vorbi, ori a tăcea este tot una cu să trăieşti, ori să mori
La fel este curata incultura sa nu stii ce inseamna cuvintele Messia si Christos sau functiile care intra in aceasta categorie!

Cu atat mai grav este sa nu STII sa faci diferenta intre un Messia ...si intre Dumnezeu Fiul, asa cum il slaviti voi pe Isus-Christos, asta desi Dumnezeul Yahwe nu recunoaste ca ar avea un Yahwe junior, adica pe Dumnezeu Fiul!
Sus In jos
mctentis
Pedestras
Pedestras
mctentis


Numarul mesajelor : 25
Varsta : 35
Localizare : Londra
Puncte : 33
Data de inscriere : 23/01/2012

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Icon_minitimeLun Ian 23, 2012 12:14 pm

Vad ca LASI POSTAT doar ce iti convine tie Smile cand zic un adevar te doare:) si nu-l accepti de aia stergi
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Icon_minitimeLun Ian 23, 2012 5:11 pm

mctentis a scris:
Vad ca LASI POSTAT doar ce iti convine tie Smile cand zic un adevar te doare:) si nu-l accepti de aia stergi
Gresit!
Eu sterg intodeauna NUMAI atacurile la persoana!
Nu ptr ca as fi atat de fair play cat m-as crede ci din cauza ca sunt atat de bine documentat in "problema Religie crestina" incat nu am intalnit pe absolut nimeni pe care sa nu-l fac sah mat la acesta capitol, si crede-
ma ca "am terminat" si episcopi...si toti au preferat sa fuga de pe forum injurandu-ma in loc sa mi dovedeasca cu versete Biblice ca gresesc!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Icon_minitime

Sus In jos
 
Intrebari si raspunsuri
Sus 
Pagina 9 din 24Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 16 ... 24  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Intrebari si raspunsuri
» Noi si altii
» Intrebari cenzurate pe TPU

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Dialoguri :: Dueluri :: Dialog cu pocaitii ?-
Mergi direct la: