Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Intrebari si raspunsuri

In jos 
+17
melinda
Motanel
mctentis
Cyberman
livius
Mihai12
Black velvet
DRAGOS
Fernando
EmaLovesJesus
Apopii
buburuzu
H1perion
Avram
remussatala
corneliugi
Soimos
21 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 20 ... 24  Urmatorul
AutorMesaj
Black velvet
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 896
Data de inscriere : 27/03/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Icon_minitimeSam Oct 06, 2012 9:39 pm

NICOLETA1980 a scris:
Si eu sunt fiica tatalui ...

Evident, toti suntem fiii si fiicele cate unui tata Smile

Citat :
Adica tu ai dubii daca l-au rastignit sau nu pe issus?

In mod sigur un Isus a fost rastignit, deoarece este consemnat in istorie ca Pilat a facut asta. Problema este alta, pe vremea aceea 6% dintre iudei purtau numele de Isus... pe care dintre acestia l-a rastignit Pilat?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 7:20 am

Black velvet a scris:
NICOLETA1980 a scris:
Si eu sunt fiica tatalui ...

Evident, toti suntem fiii si fiicele cate unui tata Smile

Citat :
Adica tu ai dubii daca l-au rastignit sau nu pe issus?

In mod sigur un Isus a fost rastignit, deoarece este consemnat in istorie ca Pilat a facut asta. Problema este alta, pe vremea aceea 6% dintre iudei purtau numele de Isus... pe care dintre acestia l-a rastignit Pilat?


Stim ca Domnul Isus a venit ca sa moara pentru cei pacatosi.In Vechiul Testament sunt peste 300 de profetii care s-au implinit in persoana Domnului Isus.Din ce samanta se va naste,locul,felul in care are sa moara,etc.Vechiul Testament si Noul Testament constituie Biblia. Comuniunile romane si grecesti includ in VT o serie de carti in plus fata de cele ce alcatuiesc Biblia ebraica. In comunitatile crestine romane, grecesti Biblia constituie autoritatea suprema. Sfanta Scriptura contine toate lucrurile necesare pentru mantuire. Ea este regula de credinta si de viata. Noul Testament si Vechiul Testament sunt in aceeasi relatie ca si implinirea si promisiunea. Daca VT relateaza ceea ce Dumnezeu a vorbit in vechime parintilor nostri NT reda cuvantul final pe care El l-a rostit prin Fiul Sau, in care a fost insumata, confirmata si depasita toata revelatia anterioara. Lucrarile marete ale revelatiei VT culmineaza cu lucrarea rascumparatoare a lui Hristos; cuvintele profetilor VT isi gasesc implinirea in El. Dar El nu numai ca incununeaza revelatia lui Dumnezeu pentru om; El este de asemenea raspunsul perfect al omului pentru Dumnezeu. Marele Preot si Apostolul marturisirii noastre (Evrei3:1). Daca VT scrie marturia celor care au vazut ziua lui Hristos MAI INAINTE CA ACEASTA SA RASARA, Noul Testament scrie marturia celor care L-AU VAZUT SI l-au auzit in zilele cand era in trup, a celor care au ajuns sa cunoasca si sa proclame semnificatia venirii Lui mai plenar, prin puterea Duhului la invierea din morti.
Sus In jos
NICOLETA1980
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 94
Data de inscriere : 24/08/2012

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 9:02 am

Black velvet a scris:
NICOLETA1980 a scris:
Si eu sunt fiica tatalui ...

Evident, toti suntem fiii si fiicele cate unui tata Smile

Citat :
Adica tu ai dubii daca l-au rastignit sau nu pe issus?

In mod sigur un Isus a fost rastignit, deoarece este consemnat in istorie ca Pilat a facut asta. Problema este alta, pe vremea aceea 6% dintre iudei purtau numele de Isus... pe care dintre acestia l-a rastignit Pilat?

Pai ce ?! nu-i clar ca l-au rastignit p-ala care trebuie ? Se stie continuarea povestii : a inviat .. si a devenit mantuitorul ...etc....
El este !!!
Sus In jos
NICOLETA1980
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 94
Data de inscriere : 24/08/2012

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 9:14 am

EmaLovesJesus a scris:
Black velvet a scris:
NICOLETA1980 a scris:
Si eu sunt fiica tatalui ...

Evident, toti suntem fiii si fiicele cate unui tata Smile

Citat :
Adica tu ai dubii daca l-au rastignit sau nu pe issus?

In mod sigur un Isus a fost rastignit, deoarece este consemnat in istorie ca Pilat a facut asta. Problema este alta, pe vremea aceea 6% dintre iudei purtau numele de Isus... pe care dintre acestia l-a rastignit Pilat?


Stim ca Domnul Isus a venit ca sa moara pentru cei pacatosi.In Vechiul Testament sunt peste 300 de profetii care s-au implinit in persoana Domnului Isus.Din ce samanta se va naste,locul,felul in care are sa moara,etc.Vechiul Testament si Noul Testament constituie Biblia. Comuniunile romane si grecesti includ in VT o serie de carti in plus fata de cele ce alcatuiesc Biblia ebraica. In comunitatile crestine romane, grecesti Biblia constituie autoritatea suprema. Sfanta Scriptura contine toate lucrurile necesare pentru mantuire. Ea este regula de credinta si de viata. Noul Testament si Vechiul Testament sunt in aceeasi relatie ca si implinirea si promisiunea. Daca VT relateaza ceea ce Dumnezeu a vorbit in vechime parintilor nostri NT reda cuvantul final pe care El l-a rostit prin Fiul Sau, in care a fost insumata, confirmata si depasita toata revelatia anterioara. Lucrarile marete ale revelatiei VT culmineaza cu lucrarea rascumparatoare a lui Hristos; cuvintele profetilor VT isi gasesc implinirea in El. Dar El nu numai ca incununeaza revelatia lui Dumnezeu pentru om; El este de asemenea raspunsul perfect al omului pentru Dumnezeu. Marele Preot si Apostolul marturisirii noastre (Evrei3:1). Daca VT scrie marturia celor care au vazut ziua lui Hristos MAI INAINTE CA ACEASTA SA RASARA, Noul Testament scrie marturia celor care L-AU VAZUT SI l-au auzit in zilele cand era in trup, a celor care au ajuns sa cunoasca si sa proclame semnificatia venirii Lui mai plenar, prin puterea Duhului la invierea din morti.

Se scrie mai Ema ...
Daca pe tine te elibereaza acest adevar , bravo tie...Ignoranta poate aduce fericirea, doar ca nu dainuie in timp ... , dar cum esti preocupata doar de mantuirea ta....este ok ptr tine...Te felicit!
Este bine .. ca tu nu ridici probleme ... Oricat te-ar critica lumea ...iti spun ca eu cred ca le esti simpatica ptr ca esti un produs .. extrem de obedient, umil , convenabil .. .

Ptr mine e o minciuna!

Eu cand citesc ce scrii tu , sau cand citesc din biblie ...ma apuca rasul de multe ori...
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 10:31 am

NICOLETA1980 a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Black velvet a scris:


Evident, toti suntem fiii si fiicele cate unui tata Smile



In mod sigur un Isus a fost rastignit, deoarece este consemnat in istorie ca Pilat a facut asta. Problema este alta, pe vremea aceea 6% dintre iudei purtau numele de Isus... pe care dintre acestia l-a rastignit Pilat?


Stim ca Domnul Isus a venit ca sa moara pentru cei pacatosi.In Vechiul Testament sunt peste 300 de profetii care s-au implinit in persoana Domnului Isus.Din ce samanta se va naste,locul,felul in care are sa moara,etc.Vechiul Testament si Noul Testament constituie Biblia. Comuniunile romane si grecesti includ in VT o serie de carti in plus fata de cele ce alcatuiesc Biblia ebraica. In comunitatile crestine romane, grecesti Biblia constituie autoritatea suprema. Sfanta Scriptura contine toate lucrurile necesare pentru mantuire. Ea este regula de credinta si de viata. Noul Testament si Vechiul Testament sunt in aceeasi relatie ca si implinirea si promisiunea. Daca VT relateaza ceea ce Dumnezeu a vorbit in vechime parintilor nostri NT reda cuvantul final pe care El l-a rostit prin Fiul Sau, in care a fost insumata, confirmata si depasita toata revelatia anterioara. Lucrarile marete ale revelatiei VT culmineaza cu lucrarea rascumparatoare a lui Hristos; cuvintele profetilor VT isi gasesc implinirea in El. Dar El nu numai ca incununeaza revelatia lui Dumnezeu pentru om; El este de asemenea raspunsul perfect al omului pentru Dumnezeu. Marele Preot si Apostolul marturisirii noastre (Evrei3:1). Daca VT scrie marturia celor care au vazut ziua lui Hristos MAI INAINTE CA ACEASTA SA RASARA, Noul Testament scrie marturia celor care L-AU VAZUT SI l-au auzit in zilele cand era in trup, a celor care au ajuns sa cunoasca si sa proclame semnificatia venirii Lui mai plenar, prin puterea Duhului la invierea din morti.

Se scrie mai Ema ...
Daca pe tine te elibereaza acest adevar , bravo tie...Ignoranta poate aduce fericirea, doar ca nu dainuie in timp ... , dar cum esti preocupata doar de mantuirea ta....este ok ptr tine...Te felicit!
Este bine .. ca tu nu ridici probleme ... Oricat te-ar critica lumea ...iti spun ca eu cred ca le esti simpatica ptr ca esti un produs .. extrem de obedient, umil , convenabil .. .

Ptr mine e o minciuna!

Eu cand citesc ce scrii tu , sau cand citesc din biblie ...ma apuca rasul de multe ori...


Eu nu pot sa rad cand citesc in Biblie.De multe ori plang cand vadd cat de mult ne iubeste Dumnezeu si oamenii sunt inconstienti cand este vorba de sufletul lor.Biblia mi-a schimbat viata mi-a dat un sens si o directie.Nu le raspund dupa nebunia lor pentru ca Dumnezeu m-a transformat si chiar imi pare rau de ei.Daca inainte eram orgolioasa plina de mine,mandra acum Dumnezeu m-a facut blanda si smerita.
Sus In jos
NICOLETA1980
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 94
Data de inscriere : 24/08/2012

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 12:37 pm

EmaLovesJesus a scris:


Se scrie mai Ema ...
Daca pe tine te elibereaza acest adevar , bravo tie...Ignoranta poate aduce fericirea, doar ca nu dainuie in timp ... , dar cum esti preocupata doar de mantuirea ta....este ok ptr tine...Te felicit!
Este bine .. ca tu nu ridici probleme ... Oricat te-ar critica lumea ...iti spun ca eu cred ca le esti simpatica ptr ca esti un produs .. extrem de obedient, umil , convenabil .. .



Eu nu pot sa rad cand citesc in Biblie.De multe ori plang cand vadd cat de mult ne iubeste Dumnezeu si oamenii sunt inconstienti cand este vorba de sufletul lor.Biblia mi-a schimbat viata mi-a dat un sens si o directie.Nu le raspund dupa nebunia lor pentru ca Dumnezeu m-a transformat si chiar imi pare rau de ei.Daca inainte eram orgolioasa plina de mine,mandra acum Dumnezeu m-a facut blanda si smerita.

Te cred ca nu razi , dar de ce sa plangi ?

Vreau sa te intreb ceva : daca analizezi postarile mele de pana acum , poti face o apreciere pertitenta referitoare la sufletul meu ? Crezi ca mi-am batut joc de el , crezi l-am terfelit facandu-l nedemn de vreo divinitate ?

Crezi ca spurcaciunea , necinstea sufletului se produce in mod automat daca n-ai nicio religie , daca n-ai nicun dumnezeu ?






Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 1:28 pm

NICOLETA1980 a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Se scrie mai Ema ...
Daca pe tine te elibereaza acest adevar , bravo tie...Ignoranta poate aduce fericirea, doar ca nu dainuie in timp ... , dar cum esti preocupata doar de mantuirea ta....este ok ptr tine...Te felicit!
Este bine .. ca tu nu ridici probleme ... Oricat te-ar critica lumea ...iti spun ca eu cred ca le esti simpatica ptr ca esti un produs .. extrem de obedient, umil , convenabil .. .



Eu nu pot sa rad cand citesc in Biblie.De multe ori plang cand vadd cat de mult ne iubeste Dumnezeu si oamenii sunt inconstienti cand este vorba de sufletul lor.Biblia mi-a schimbat viata mi-a dat un sens si o directie.Nu le raspund dupa nebunia lor pentru ca Dumnezeu m-a transformat si chiar imi pare rau de ei.Daca inainte eram orgolioasa plina de mine,mandra acum Dumnezeu m-a facut blanda si smerita.

Te cred ca nu razi , dar de ce sa plangi ?






Vreau sa te intreb ceva : daca analizezi postarile mele de pana acum , poti face o apreciere pertitenta referitoare la sufletul meu ? Crezi ca mi-am batut joc de el , crezi l-am terfelit facandu-l nedemn de vreo divinitate ?

Crezi ca spurcaciunea , necinstea sufletului se produce in mod automat daca n-ai nicio religie , daca n-ai nicun dumnezeu ?

Nu,eu recunosc ca sunt si atei oameni cu caracter,morali,pe care ii apreciez.




Sus In jos
NICOLETA1980
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 94
Data de inscriere : 24/08/2012

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 1:36 pm

EmaLovesJesus a scris:




Nu,eu recunosc ca sunt si atei oameni cu caracter,morali,pe care ii apreciez.




[/quote]

flowers
Te pup!
Sus In jos
NICOLETA1980
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 94
Data de inscriere : 24/08/2012

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 1:39 pm

NICOLETA1980 a scris:
EmaLovesJesus a scris:




Nu,eu recunosc ca sunt si atei oameni cu caracter,morali,pe care ii apreciez.





flowers
Te pup![/quote]

Simt nevoia de-o completare : si eu spun ca sunt crestini cu caracter .
La fel cum si popi cu caracter, ca nu sunt toti doar niste avari!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 5:53 pm

EmaLovesJesus a scris:
Stim ca Domnul Isus a venit ca sa moara pentru cei pacatosi.

Stiti pe naiba! Daca aveati o farama de minte, macar cat gamalia la ac, ati fi inteles ca daca a existat cu adevarat, atunci si-a ratat cariera de rastignit, daca ramanea tamplar facea un lucru bun.

In primul rand, daca a murit pentru pacatele oamenilor, atunci de ce dupa el a mai existat pacatul?

In al doilea rand, daca ramanea tamplar, nu mai mureau, de-a lungul timpului, cateva zeci de milioane de oameni, ucisi in numele religiei create in numele sau!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 7:14 pm

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Stim ca Domnul Isus a venit ca sa moara pentru cei pacatosi.

Stiti pe naiba! Daca aveati o farama de minte, macar cat gamalia la ac, ati fi inteles ca daca a existat cu adevarat, atunci si-a ratat cariera de rastignit, daca ramanea tamplar facea un lucru bun.

In primul rand, daca a murit pentru pacatele oamenilor, atunci de ce dupa el a mai existat pacatul?

In al doilea rand, daca ramanea tamplar, nu mai mureau, de-a lungul timpului, cateva zeci de milioane de oameni, ucisi in numele religiei create in numele sau!


Pentru ca oamenii nu vor sa vina la El si sa fie mantuiti.In acelasi timp sa paraseasca pacatul.
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 7:19 pm

EmaLovesJesus a scris:
Pentru ca oamenii nu vor sa vina la El si sa fie mantuiti.In acelasi timp sa paraseasca pacatul.

Pai unul pe care-l numiti voi dumnezeu, e chiar atat de neputincios incat sa stea la ce vrea badea Gheorghe? Adica voi va inchinati la unul care n-a fost in stare sa faca nimic, nici macar sa scape niste amarati de pacate? Mai, mai, gasiti-va si voi unul mai bun, ca asta s-a lasat batut in cuie degeaba... Pana si Ivan Turbinca a reusit sa pacaleasca moartea Wink
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 7:30 pm

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Pentru ca oamenii nu vor sa vina la El si sa fie mantuiti.In acelasi timp sa paraseasca pacatul.

Pai unul pe care-l numiti voi dumnezeu, e chiar atat de neputincios incat sa stea la ce vrea badea Gheorghe? Adica voi va inchinati la unul care n-a fost in stare sa faca nimic, nici macar sa scape niste amarati de pacate? Mai, mai, gasiti-va si voi unul mai bun, ca asta s-a lasat batut in cuie degeaba... Pana si Ivan Turbinca a reusit sa pacaleasca moartea Wink


El este atotputernic,insa a lasat liber arbitru.Nu ne-a creat niste robotei care sa execute niste comenzi!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 7:40 pm

EmaLovesJesus a scris:

El este atotputernic,insa a lasat liber arbitru.Nu ne-a creat niste robotei care sa execute niste comenzi!

Wax, daca lasa oamenilor liber arbitru, atunci n-ar mai fi considerat ca fiind pacate unele alegeri ale lor si nici n-ar fi facut-o pe clownul in scena cu rastignitul si iertarea de pacate, atat timp cat stia ca oamenii vor pacatui si in continuare!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 9:03 pm

EmaLovesJesus a scris:


El este atotputernic,i
Tot asa atotputernic este si piticu de gradina a lui nevasta mea
Citat :

insa a lasat liber arbitru
Poi daca era terminat meciu ...voiai sa-l tina inchis?

Citat :

Nu ne-a creat niste robotei care sa execute niste comenzi!
Evident ca nu !
V-a creat niste oi fara minte!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Icon_minitimeLun Oct 08, 2012 8:48 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


El este atotputernic,i
Tot asa atotputernic este si piticu de gradina a lui nevasta mea
Citat :

insa a lasat liber arbitru
Poi daca era terminat meciu ...voiai sa-l tina inchis?

Citat :

Nu ne-a creat niste robotei care sa execute niste comenzi!
Evident ca nu !
V-a creat niste oi fara minte!

Si tu esti creatia Lui,din pacate.
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier
Cyberman


Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Icon_minitimeLun Oct 08, 2012 3:07 pm

EmaLovesJesus a scris:
Si tu esti creatia Lui,din pacate.

rostogol rostogol rostogol

Toti am evoluat din maimutze, tu mai putin, din pacate pentru tine hohot
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Icon_minitimeLun Oct 08, 2012 5:47 pm

Cyberman a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Si tu esti creatia Lui,din pacate.

rostogol rostogol rostogol

Toti am evoluat din maimutze, tu mai putin, din pacate pentru tine hohot


Ma simt privilegiata sa fiu creata,modelata de mana celui mai mare Arhitect! Buunica ta a fost maimuta!Smile)
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Icon_minitimeLun Oct 08, 2012 9:30 pm

EmaLovesJesus a scris:
Ma simt privilegiata sa fiu creata,modelata de mana celui mai mare Arhitect!

Ei lasa nu te mai amagi atat cu basme crestinesti, ca maimuta e mult mai inteligenta decat lutul din care ziceti voi ca a fost facut omul grin

Citat :
Buunica ta a fost maimuta!Smile)

hohot Da a ta ce a fost mai, ulcica de lut?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Icon_minitimeMar Oct 09, 2012 7:42 am

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Ma simt privilegiata sa fiu creata,modelata de mana celui mai mare Arhitect!

Ei lasa nu te mai amagi atat cu basme crestinesti, ca maimuta e mult mai inteligenta decat lutul din care ziceti voi ca a fost facut omul grin

Citat :
Buunica ta a fost maimuta!Smile)

hohot Da a ta ce a fost mai, ulcica de lut?
Dumnezeu este Tatal meu!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Icon_minitimeMar Oct 09, 2012 9:07 am

EmaLovesJesus a scris:

Dumnezeu este Tatal meu!
Vai ce trist!
Si este frumos sa te caci pe El .... si sa-L TRADEZI lucrand / mintind pentru Satana?
Asa te-a invatat Tatal tau sa minti si sa te caci pe Legea lui?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Icon_minitimeMar Oct 09, 2012 2:08 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Dumnezeu este Tatal meu!
Vai ce trist!
Si este frumos sa te caci pe El .... si sa-L TRADEZI lucrand / mintind pentru Satana?
Asa te-a invatat Tatal tau sa minti si sa te caci pe Legea lui?

Iar ai calcat pe bec? Iar te-au suspendat de pe TPU?!Ce rusine sa ai o varsta si sa nu te poti relationa cu oamenii intr-un mod civilizat.Satan te umple de rautate si ura.Ce stapan rau ai.SCHIMBA-L!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Icon_minitimeMar Oct 09, 2012 8:11 pm

EmaLovesJesus a scris:
Dumnezeu este Tatal meu!

Probabil ca tot la fel delira si Isus! Mai, tu vrei sa faci o noua religie, te-ai fi crezand sora lui Hristos sau poate nevasta-sa ca nu degeaba ti-ai pus tu nick-ul EmaLovesJesus. Măi sa fie, treaba dreqului doh
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Icon_minitimeMar Oct 09, 2012 8:27 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Dumnezeu este Tatal meu!
Vai ce trist!
Si este frumos sa te caci pe El .... si sa-L TRADEZI lucrand / mintind pentru Satana?
Asa te-a invatat Tatal tau sa minti si sa te caci pe Legea lui?

Iar ai calcat pe bec? Iar te-au suspendat de pe TPU?!Ce rusine sa ai o varsta si sa nu te poti relationa cu oamenii intr-un mod civilizat.Satan te umple de rautate si ura.Ce stapan rau ai.SCHIMBA-L!
Macar taci dreaqului de reclamagioaica analfabeta ce esti, stapanu tau e Dracu, ca de aia esti atat de fanatica si de smintita!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Icon_minitimeMier Oct 10, 2012 12:13 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Vai ce trist!
Si este frumos sa te caci pe El .... si sa-L TRADEZI lucrand / mintind pentru Satana?
Asa te-a invatat Tatal tau sa minti si sa te caci pe Legea lui?

Iar ai calcat pe bec? Iar te-au suspendat de pe TPU?!Ce rusine sa ai o varsta si sa nu te poti relationa cu oamenii intr-un mod civilizat.Satan te umple de rautate si ura.Ce stapan rau ai.SCHIMBA-L!
Macar taci dreaqului de reclamagioaica analfabeta ce esti, stapanu tau e Dracu, ca de aia esti atat de fanatica si de smintita!


Eu nici intr-un caz nu te-am reclamat,insa trebuie sa recunosti ca ai sarit calul.Acolo in Germania nu va invata sa fiti civilizati?Fiul meu pleaca azi la ora 17 spre Stuttgart pentru cateva zile la ziua unui prieten.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Icon_minitimeMier Oct 10, 2012 1:02 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Iar ai calcat pe bec? Iar te-au suspendat de pe TPU?!Ce rusine sa ai o varsta si sa nu te poti relationa cu oamenii intr-un mod civilizat.Satan te umple de rautate si ura.Ce stapan rau ai.SCHIMBA-L!
Macar taci dreaqului de reclamagioaica analfabeta ce esti, stapanu tau e Dracu, ca de aia esti atat de fanatica si de smintita!

Eu nici intr-un caz nu te-am reclamat,insa trebuie sa recunosti ca ai sarit calul.Acolo in Germania nu va invata sa fiti civilizati?Fiul meu pleaca azi la ora 17 spre Stuttgart pentru cateva zile la ziua unui prieten.Iti trimit salutari din Romania!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Icon_minitimeMier Oct 10, 2012 4:29 pm

EmaLovesJesus a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Iar ai calcat pe bec? Iar te-au suspendat de pe TPU?!Ce rusine sa ai o varsta si sa nu te poti relationa cu oamenii intr-un mod civilizat.Satan te umple de rautate si ura.Ce stapan rau ai.SCHIMBA-L!
Macar taci dreaqului de reclamagioaica analfabeta ce esti, stapanu tau e Dracu, ca de aia esti atat de fanatica si de smintita!

Eu nici intr-un caz nu te-am reclamat,insa trebuie sa recunosti ca ai sarit calul.Acolo in Germania nu va invata sa fiti civilizati?Fiul meu pleaca azi la ora 17 spre Stuttgart pentru cateva zile la ziua unui prieten.Iti trimit salutari din Romania!
Si tu ai pretentia sa cred o mincinoasa ca tine care este un dusman al adevarului?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Icon_minitimeMier Oct 10, 2012 4:51 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Eu nici intr-un caz nu te-am reclamat,insa trebuie sa recunosti ca ai sarit calul.Acolo in Germania nu va invata sa fiti civilizati?Fiul meu pleaca azi la ora 17 spre Stuttgart pentru cateva zile la ziua unui prieten.Iti trimit salutari din Romania!
Si tu ai pretentia sa cred o mincinoasa ca tine care este un dusman al adevarului?

Adica tu ma crezi mincinoasa? Crestinii spun adevarul si il traiesc spre deosebire de tine.Care parte nu o crezi?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Icon_minitimeJoi Oct 11, 2012 5:59 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Eu nici intr-un caz nu te-am reclamat,insa trebuie sa recunosti ca ai sarit calul.Acolo in Germania nu va invata sa fiti civilizati?Fiul meu pleaca azi la ora 17 spre Stuttgart pentru cateva zile la ziua unui prieten.Iti trimit salutari din Romania!
Si tu ai pretentia sa cred o mincinoasa ca tine care este un dusman al adevarului?

Adica tu ma crezi mincinoasa? Crestinii spun adevarul si il traiesc spre deosebire de tine.Care parte nu o crezi?
Crestinii sunt atat de aberati incat ii zic minciunii ca este adevar dumnezeiesc!
Si in aceasta cheie trebuie citita afirmatia ta!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Icon_minitimeLun Oct 22, 2012 9:28 pm

Soimos a scris:
Crestinii sunt atat de aberati incat ii zic minciunii ca este adevar dumnezeiesc!

Crestinii au preluat aberatia de la mozaici, care l-au numit pe yhwh ca fiind adevarul, chiar daca el i-a mintit inca de la inceput pe cei doi, iar pe Sarpe l-au numit tatal minciunii, chiar daca acesta a fost singurul care a spus adevarul!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Icon_minitimeMar Oct 23, 2012 11:02 am

Black velvet a scris:
Soimos a scris:
Crestinii sunt atat de aberati incat ii zic minciunii ca este adevar dumnezeiesc!

Crestinii au preluat aberatia de la mozaici, care l-au numit pe yhwh ca fiind adevarul, chiar daca el i-a mintit inca de la inceput pe cei doi, iar pe Sarpe l-au numit tatal minciunii, chiar daca acesta a fost singurul care a spus adevarul!
Poi este cel mai clar lucru ca aberatia numita religia crestina a fost preluata in totalitate de la cea mozaica...iar mozaici au preluat-o si ei de la vecini!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Icon_minitimeLun Noi 26, 2012 6:43 pm

Tinand cont de faptul ca religia crestina incalca si batjocoreste Legea lui Dumnezeu numita Torah, oare nu credeti ca este muuuult mai bine si mai cuminte sa fi un ateu, decat sa fi un crestin care are o religie care il blasfemiaza pe Dumnezeu?
Credeti cumva ca Dumnezeu va aprecia faptul ca mergeti la o biserica care il blasfemiaza si il batjocoreste si mai ales ii incalca Legile?
Poi daca statul va pedepseste atunci cand ii incalcati legea, de ce sa va mantuiasca Dumnezeu daca faceti acelasi lucru?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Icon_minitimeMar Noi 27, 2012 6:50 pm

Soimos a scris:
Tinand cont de faptul ca religia crestina incalca si batjocoreste Legea lui Dumnezeu numita Torah, oare nu credeti ca este muuuult mai bine si mai cuminte sa fi un ateu, decat sa fi un crestin care are o religie care il blasfemiaza pe Dumnezeu?
Credeti cumva ca Dumnezeu va aprecia faptul ca mergeti la o biserica care il blasfemiaza si il batjocoreste si mai ales ii incalca Legile?
Poi daca statul va pedepseste atunci cand ii incalcati legea, de ce sa va mantuiasca Dumnezeu daca faceti acelasi lucru?

Poi mai conteaza atitudinea noastra, daca tot nu exista?!
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Icon_minitimeMar Noi 27, 2012 8:18 pm

EmaLovesJesus a scris:
Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Stim ca Domnul Isus a venit ca sa moara pentru cei pacatosi.

Stiti pe naiba! Daca aveati o farama de minte, macar cat gamalia la ac, ati fi inteles ca daca a existat cu adevarat, atunci si-a ratat cariera de rastignit, daca ramanea tamplar facea un lucru bun.

In primul rand, daca a murit pentru pacatele oamenilor, atunci de ce dupa el a mai existat pacatul?

In al doilea rand, daca ramanea tamplar, nu mai mureau, de-a lungul timpului, cateva zeci de milioane de oameni, ucisi in numele religiei create in numele sau!


Pentru ca oamenii nu vor sa vina la El si sa fie mantuiti.In acelasi timp sa paraseasca pacatul.
Daca ai citi cu atentie Ezechiel cap33;11 nu ai mai avea nevoie de un Isus rastignit,sau jertfit.
Pcatosul poate sa se intoarca si va fi ierta,adica va fi considerat un om corect daca se va comporta ca atare.
Si pentru asta nu este nevoie de nici o jertfa.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
Continut sponsorizat





Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Icon_minitime

Sus In jos
 
Intrebari si raspunsuri
Sus 
Pagina 16 din 24Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 20 ... 24  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Intrebari si raspunsuri
» Noi si altii
» Intrebari cenzurate pe TPU

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Dialoguri :: Dueluri :: Dialog cu pocaitii ?-
Mergi direct la: