Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Intrebari si raspunsuri

In jos 
+17
melinda
Motanel
mctentis
Cyberman
livius
Mihai12
Black velvet
DRAGOS
Fernando
EmaLovesJesus
Apopii
buburuzu
H1perion
Avram
remussatala
corneliugi
Soimos
21 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 19 ... 24  Urmatorul
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Icon_minitimeLun Sept 17, 2012 10:00 am

Nu cumva Dumnezeul bisericilor este Satana?
Intrebarea tine cont de faptul ca noi oamenii din specia Homo Sapiens Sapiens am ajuns Dumne-Zei Creatori, fapt dovedit de realitatea care ne arata zilnic ca suntem Zei aproape atotputernici (doar ca societate), asta in comparatie cu alte specii de fiinte vii de pe planeta, si acest progres enorm l-am facut noi oamenii tocmai datorita dezvoltarii ratiunii si a dobandirii constiintei, fructul oprit al binelui si raului din legenda biblica.
Cum va expicati faptul ca in legenda cu "fructul oprit", ""Diavolul"" ii ademeneste pe oameni spunand-le adevarul (si anume ca vor cunoaste binele si raul) si astfel face cel mai mare bine omenirii daruind oamenilor ratiunea si constiinta.... in timp ce "Dumnezeu" ii minte? (precum ca daca vor gusta vor muri indata, ceea ce nu s-a intamplat dupa ceea ce au gustat?) si le vrea raul, adica sa ramana prosti ca orice animal?
Nu cumva noi gresim in interpretare si astfel il denumim pe adevaratul Diavol drept Dumnezeu?
Nu cumva Dumnezeul bisericilor este Satana?
Cum va explicati ca in Ioan 8: 44 Isus ne invata ca pe Diavol il cunoastem dupa faptul ca minte si ca este ucigas de oameni?
Nu vi se pare curios ca asa zisul Dumnezeu minte, indeamna la crime ba chiar si ucide oameni si chiar bebelushi nevinovati?(Vezi 2Imparati 2:23-24;
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Icon_minitimeLun Sept 17, 2012 10:42 am

In limba germana a fi siret este sinonim cu a fi destept, asa ca sensul folosit de religia ortodoxa si in limba romana nu este cel mai potrivit pentru ca siret in limba romana este sa pacalesti pe cineva cu un anumit interes deobicei personal (vezi vulpea cea sireata)
Perosnajul Sarpele din Tanach nu a pacalit pe nimeni si nici nu a mintit, ci a spus un adevar si prin acest indemn a adus oamenilor inteligenta superioara si constiinta, ceea ce este extrem de pozitiv!!!

Iata cum minte Dumnezeu:
17. Iar din pomul cunoştinţei binelui şi răului să nu mănânci, căci, în ziua în care vei mânca din el, vei muri negreşit!
Intrebare: A murit Adam in ZIUA in care a mancat din el????

Iata cum sarpele spune adevarul:
4.Atunci şarpele a zis către femeie: "Nu, nu veţi muri!
5.Dar Dumnezeu ştie că în ziua în care veţi mânca din el vi se vor deschide ochii şi veţi fi ca Dumnezeu, cunoscând binele şi răul".
Cine este tatal minciunii si cine spune adevarul aducand cea mai mare binecuvantare asupra omenirii???
Nu cumva sarpele?
De ce este un pacat sa dobandesti CONSTIINTA de a STII ce este bine si rau?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Icon_minitimeLun Sept 17, 2012 4:29 pm

Se stie ca Isus a venit sa inlocuiasca credinta din VT cu IUBIREA!
Nu vi se pare ca aceasta reforma este una ateista ????
Fac aceasta afirmatie pentru ca exact in renuntarea la credinta si inlocuirea credintei cu altceva sta chiar samburele ateismului?

In plus Isus precizeaza natura lui Dumnezeu si ne explica clar ca Dumnezeu este viu in fiecare din noi! vezi 1Corinteni 3.16 si Luca 17; 21.
Oare la ce biserica si de care "religie" are omul nevoie ca sa vorbeasca cu Dumnezeul din noi insine?
Chiar nu va dati seama ca Isus era un ateu si ca asa zisa religia crestina este o marsavie pusa la cale de niste preoti fara niciun Dumnezeu, preoti care i-au impins bietului Isus o religie noua in cont tocmai din cauza ca stiau ca Isus mort la acea vreme si nu mai poate protesta!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 896
Data de inscriere : 27/03/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Icon_minitimeMier Sept 26, 2012 6:33 pm

Soimos a scris:
Se stie ca Isus a venit sa inlocuiasca credinta din VT cu IUBIREA!

Depinde ce intelegi prin iubire... Uite ce zicea Isus ca a venit sa ne aduca:

"Sa nu credeti ca am venit sa aduc pacea pe pamânt. N-am venit sa aduc pacea, ci sabia" - Matei 10:34.
"Cine n-are sabie, sa-si vânda haina si sa-si cumpere o sabie" - Luca 22:36.
"Cât despre vrasmasii mei, care n-au vrut sa împaratesc eu peste ei, aduceti-i încoace, si taiati-i înaintea mea." - Luca 19:27
"Credeti ca am venit sa aduc pace pe pamant? Eu va spun: nu; ci mai degraba desbinare." - Luca 12:51.

2. Matei 10:
35.Căci am venit să despart pe fiu de tatăl său, pe fiică de mama sa, pe noră de soacra sa.
36.Şi duşmanii omului (vor fi) casnicii lui.
37.Cel ce iubeşte pe tată ori pe mamă mai mult decât pe Mine nu este vrednic de Mine; cel ce iubeşte pe fiu ori pe fiică mai mult decât pe Mine nu este vrednic de Mine.

3.Luca 12:
51.Vi se pare că am venit să dau pace pe pământ? Vă spun că nu, ci dezbinare.
52.Căci de acum înainte cinci dintr-o casă vor fi dezbinaţi: trei împotriva a doi şi doi împotriva a trei.
53.Dezbinaţi vor fi: tatăl împotriva fiului şi fiul împotriva tatălui, mama împotriva fiicei şi fiica împotriva mamei, soacra împotriva nurorii sale şi nora împotriva

4.Matei 10
21.Va da frate pe frate la moarte şi tată pe fiu şi se vor scula copiii împotriva părinţilor şi-i vor ucide.

Daca ne uitam putin in jurul nostru, vom vedea ca crestinii au stiut sa puna in practica cele invatate de la Isus!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Icon_minitimeMier Sept 26, 2012 8:06 pm

Black velvet a scris:
Soimos a scris:
Se stie ca Isus a venit sa inlocuiasca credinta din VT cu IUBIREA!

Depinde ce intelegi prin iubire... Uite ce zicea Isus ca a venit sa ne aduca:

"Sa nu credeti ca am venit sa aduc pacea pe pamânt. N-am venit sa aduc pacea, ci sabia" - Matei 10:34.
"Cine n-are sabie, sa-si vânda haina si sa-si cumpere o sabie" - Luca 22:36.
"Cât despre vrasmasii mei, care n-au vrut sa împaratesc eu peste ei, aduceti-i încoace, si taiati-i înaintea mea." - Luca 19:27
"Credeti ca am venit sa aduc pace pe pamant? Eu va spun: nu; ci mai degraba desbinare." - Luca 12:51.

2. Matei 10:
35.Căci am venit să despart pe fiu de tatăl său, pe fiică de mama sa, pe noră de soacra sa.
36.Şi duşmanii omului (vor fi) casnicii lui.
37.Cel ce iubeşte pe tată ori pe mamă mai mult decât pe Mine nu este vrednic de Mine; cel ce iubeşte pe fiu ori pe fiică mai mult decât pe Mine nu este vrednic de Mine.

3.Luca 12:
51.Vi se pare că am venit să dau pace pe pământ? Vă spun că nu, ci dezbinare.
52.Căci de acum înainte cinci dintr-o casă vor fi dezbinaţi: trei împotriva a doi şi doi împotriva a trei.
53.Dezbinaţi vor fi: tatăl împotriva fiului şi fiul împotriva tatălui, mama împotriva fiicei şi fiica împotriva mamei, soacra împotriva nurorii sale şi nora împotriva

4.Matei 10
21.Va da frate pe frate la moarte şi tată pe fiu şi se vor scula copiii împotriva părinţilor şi-i vor ucide.

Daca ne uitam putin in jurul nostru, vom vedea ca crestinii au stiut sa puna in practica cele invatate de la Isus!


Domnul Isus din dragoste pentru noi a parasit slava cereasca si a venit sa plateasca pretul pentru pacatele noastre.Acesta a fost scopul cu care a venit Domnul Isus, ca sa moara pentru pacatele noastre.Crucea nu putea sa fie evitata. el stia ce I se va intampla cand va veni pe pamant. El este Jertfa de ispasire.Aceasta era o parte din planul pe care El si Tatal L-au facut inainte de crearea lumii. El a declarat:,, Şi, după cum a înălţat Moise şarpele în pustiu, tot aşa trebuie să fie înălţat şi Fiul omului,,
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 896
Data de inscriere : 27/03/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Icon_minitimeJoi Sept 27, 2012 5:26 pm

Mai tu vorbesti de pe pereti? Eu iti spun una si tu ii tragi cu lozinci popesti? Putin bun simt, ca nu vorbesc cu gaste electrocutate, sau ma insel?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Icon_minitimeJoi Sept 27, 2012 6:20 pm

Black velvet a scris:
Mai tu vorbesti de pe pereti? Eu iti spun una si tu ii tragi cu lozinci popesti? Putin bun simt, ca nu vorbesc cu gaste electrocutate, sau ma insel?

Ce nu ai inteles,sa iti traduc?!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Icon_minitimeVin Sept 28, 2012 9:20 am

Black velvet a scris:
Soimos a scris:
Se stie ca Isus a venit sa inlocuiasca credinta din VT cu IUBIREA!

Depinde ce intelegi prin iubire...

Pai este clar ca in religia crestina iubirea este = sex!
Si asta se vede din faptul ca biserica nu permite iubirea intre doua persoane de acelasi sex!

Citat :

Uite ce zicea Isus ca a venit sa ne aduca:

"Sa nu credeti ca am venit sa aduc pacea pe pamânt. N-am venit sa aduc pacea, ci sabia" - Matei 10:34.
"Cine n-are sabie, sa-si vânda haina si sa-si cumpere o sabie" - Luca 22:36.
Poi tu nu stii ca Isus este schizofrenic?
El una predica oilor proaste din turma sa, si anume le vorbeste despre iubire si intorsul obrazului. si alta pretinde cleruluim adica sa ucida in numele lui si in interesul bisericii sale, si de asta vedm preoti care binecuvanteaza tunuri si soldatii inainte de a pleca la asalt!

Citat :

Daca ne uitam putin in jurul nostru, vom vedea ca crestinii au stiut sa puna in practica cele invatate de la Isus!
Asta este mai mult decat evident!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Icon_minitimeVin Sept 28, 2012 10:24 am

EmaLovesJesus a scris:


Domnul Isus din dragoste pentru noi a parasit slava cereasca
Evident ca el a venit din dragoste pentru oameni tot asa cum vulpea vine la cotet din dragoste pentru gaini.
Dar motivul real al venirii lui il gasim in Apoc 12;12 si anume din cauza ca Dumnezeu l-a azvarlit pe pamant?
Din ce cauza?
Poi daca el era Lucifer adica acela care s-a razvratit impotriva lui, ce ai fi vrut sa-i faca?
Sa-l rastigneasca El?

Citat :

si a venit sa plateasca pretul pentru pacatele noastre.
Rationamentul asta este valabil doar daca ai nivelul de gandire al unui om primitiv care are impresia ca daca tai vaca si te speli cu sangele ei, ti se iarta pacatele!
Pentru a crede asta in era informatiei trebuie sa fi prost de bubuie.
Pentru cineva care intelege lucrurile conform realitatii actuale, Isus a fost urmarit, acuzat, arestat, judecat si condamnat conform legilor in vigoare, si nu si-a facut harakirii ca semn de protest pentru drepturile clasei muncitoare.

Citat :

Aceasta era o parte din planul pe care El si Tatal L-au facut inainte de crearea lumii. E
Adica Isus Christos inainte de a se naste a avut planul de a o lasa gravida pe viitoarea sa mama, si a planuit sa joace scena crucificarii ca sa impresioneze prostii?
Poi stii cum se cheama asta?
Crima/Delict cu premeditare!
Dar de fapt nu este decat o minciuna ordinara!
este o idiotenie sa iti inchipui ca Dumnezeul unei religii planuieste cu propriul sau dusman Lucifer, cum sa devina acel Christos care vrea sa-l darame pe Dumnezeu din tronul sau, ca apoi sa se kce pe Legile lui si sa-i prigoneasca poporul care-l urmeaza!
Si toate acestea pe baza unei piese de teatru de prost gust jucat pentru oile proaste

Citat :

l a declarat:,, Şi, după cum a înălţat Moise şarpele în pustiu, tot aşa trebuie să fieînălţat şi Fiul omului,,
Dumnezeu nu a declarat nimic! Cele care ai tu impresia ca sunt "declarate" apartin doar de piticii pe care ii ai pe creier!
Dumnezeu NICIODATA nu a declarat NIMANUI absolut nimic, in toata istoria civilizatiei umane!
Asta trebuie sa retii!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Icon_minitimeVin Sept 28, 2012 2:19 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Domnul Isus din dragoste pentru noi a parasit slava cereasca
Evident ca el a venit din dragoste pentru oameni tot asa cum vulpea vine la cotet din dragoste pentru gaini.
Dar motivul real al venirii lui il gasim in Apoc 12;12 si anume din cauza ca Dumnezeu l-a azvarlit pe pamant?
Din ce cauza?
Poi daca el era Lucifer adica acela care s-a razvratit impotriva lui, ce ai fi vrut sa-i faca?
Sa-l rastigneasca El?

Citat :

si a venit sa plateasca pretul pentru pacatele noastre.
Rationamentul asta este valabil doar daca ai nivelul de gandire al unui om primitiv care are impresia ca daca tai vaca si te speli cu sangele ei, ti se iarta pacatele!
Pentru a crede asta in era informatiei trebuie sa fi prost de bubuie.
Pentru cineva care intelege lucrurile conform realitatii actuale, Isus a fost urmarit, acuzat, arestat, judecat si condamnat conform legilor in vigoare, si nu si-a facut harakirii ca semn de protest pentru drepturile clasei muncitoare.

Citat :

Aceasta era o parte din planul pe care El si Tatal L-au facut inainte de crearea lumii. E
Adica Isus Christos inainte de a se naste a avut planul de a o lasa gravida pe viitoarea sa mama, si a planuit sa joace scena crucificarii ca sa impresioneze prostii?
Poi stii cum se cheama asta?
Crima/Delict cu premeditare!
Dar de fapt nu este decat o minciuna ordinara!
este o idiotenie sa iti inchipui ca Dumnezeul unei religii planuieste cu propriul sau dusman Lucifer, cum sa devina acel Christos care vrea sa-l darame pe Dumnezeu din tronul sau, ca apoi sa se kce pe Legile lui si sa-i prigoneasca poporul care-l urmeaza!
Si toate acestea pe baza unei piese de teatru de prost gust jucat pentru oile proaste

Citat :

l a declarat:,, Şi, după cum a înălţat Moise şarpele în pustiu, tot aşa trebuie să fieînălţat şi Fiul omului,,
Dumnezeu nu a declarat nimic! Cele care ai tu impresia ca sunt "declarate" apartin doar de piticii pe care ii ai pe creier!
Dumnezeu NICIODATA nu a declarat NIMANUI absolut nimic, in toata istoria civilizatiei umane!
Asta trebuie sa retii!


Ioan 3:14,15:,, Şi, după cum a înălţat Moise şarpele în pustiu, tot aşa trebuie să fie înălţat şi Fiul omului,
Num 21.9; Ioan 8.28; Ioan 12.32;
15 pentru ca oricine crede în El să nu piară, ci să aibă viaţa veşnică. ,,Razz
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Icon_minitimeVin Sept 28, 2012 3:41 pm

Care fiu al omului, ca parca Isus bu era fiul lui Abdes Pandira ci Fiul lui Dumnezeu?

Si de unde stii tu cine e Fiul Omului, ca de Isus spuneai ca este fiul lui Dumnezeu?

Sau te pomenesti ca soldatul roman Tiberius Caius Abdes Pandira l-a recunoscut ca fiu al sau?
Ceea ce ar fi farte frumos ca asa lumea si-ar da seama de adevar !
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Icon_minitimeVin Sept 28, 2012 5:06 pm

Soimos a scris:
Care fiu al omului, ca parca Isus bu era fiul lui Abdes Pandira ci Fiul lui Dumnezeu?

Si de unde stii tu cine e Fiul Omului, ca de Isus spuneai ca este fiul lui Dumnezeu?

Sau te pomenesti ca soldatul roman Tiberius Caius Abdes Pandira l-a recunoscut ca fiu al sau?
Ceea ce ar fi farte frumos ca asa lumea si-ar da seama de adevar !


Citeste si tu Biblia cu scop si vezi ca Domnul Isus este Fiul lui Dumnezeu.In Vechiul Testament sunt peste 300 de profetii in care ni se vorbeste despre venirea Domnului Isus si care s-au implinit intocmai!Smile
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Icon_minitimeVin Sept 28, 2012 9:31 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
Care fiu al omului, ca parca Isus bu era fiul lui Abdes Pandira ci Fiul lui Dumnezeu?

Si de unde stii tu cine e Fiul Omului, ca de Isus spuneai ca este fiul lui Dumnezeu?

Sau te pomenesti ca soldatul roman Tiberius Caius Abdes Pandira l-a recunoscut ca fiu al sau?
Ceea ce ar fi farte frumos ca asa lumea si-ar da seama de adevar !


Citeste si tu Biblia cu scop si vezi ca Domnul Isus este Fiul lui Dumnezeu.In Vechiul Testament sunt peste 300 de profetii in care ni se vorbeste despre venirea Domnului Isus si care s-au implinit intocmai!Smile
Iar incepi?
Arata si tu macar un singur text din VT in care este pomenit CLAR numele de Isus Christos ?
Nu ti-e frica ca faci pacate?
Sau la voi la biserica in care se strang toate curvele si borfasii nu mai conteaza un pacat in plus, mai ales daca e atat de minuscul ca pacatul minciunii...in comparatie cu pacatele multe si grele pe care le aveti voi pe cuget!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Icon_minitimeVin Sept 28, 2012 9:46 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
Care fiu al omului, ca parca Isus bu era fiul lui Abdes Pandira ci Fiul lui Dumnezeu?

Si de unde stii tu cine e Fiul Omului, ca de Isus spuneai ca este fiul lui Dumnezeu?

Sau te pomenesti ca soldatul roman Tiberius Caius Abdes Pandira l-a recunoscut ca fiu al sau?
Ceea ce ar fi farte frumos ca asa lumea si-ar da seama de adevar !


Citeste si tu Biblia cu scop si vezi ca Domnul Isus este Fiul lui Dumnezeu.In Vechiul Testament sunt peste 300 de profetii in care ni se vorbeste despre venirea Domnului Isus si care s-au implinit intocmai!Smile
Iar incepi?
Arata si tu macar un singur text din VT in care este pomenit CLAR numele de Isus Christos ?
Nu ti-e frica ca faci pacate?
Sau la voi la biserica in care se strang toate curvele si borfasii nu mai conteaza un pacat in plus, mai ales daca e atat de minuscul ca pacatul minciunii...in comparatie cu pacatele multe si grele pe care le aveti voi pe cuget!


Eu am constiinta si sufletul curat! Ce pacate?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Icon_minitimeVin Sept 28, 2012 10:00 pm

EmaLovesJesus a scris:


Eu am constiinta si sufletul curat! Ce pacate?

Faptul ca tu ai aceasta impresie este din cauza ca esti inconstienta si nu stii ce faci!
O mincinoasa si o propagandista aflata in slujba Satanei nu poate avea un caracter curat, si despre constiinta nu poate fi vorba la tine pentru ca oile fara minte (Scuze pentru comparatie) nu au constiinta
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Icon_minitimeSam Sept 29, 2012 5:31 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Eu am constiinta si sufletul curat! Ce pacate?

Faptul ca tu ai aceasta impresie este din cauza ca esti inconstienta si nu stii ce faci!
O mincinoasa si o propagandista aflata in slujba Satanei nu poate avea un caracter curat, si despre constiinta nu poate fi vorba la tine pentru ca oile fara minte (Scuze pentru comparatie) nu au constiinta


Da,de ce ma mira? Tu spui albului negru si negrului alb! Poate ca ai probleme cu vederea.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Icon_minitimeSam Sept 29, 2012 2:55 pm

Eu nu am probleme cu vederea dar tu ai cu caracterul!
Pentru ca tu ai impresia ca este adevar si realitate imaginea mistica care este doar in capul tau drogat.
Eu cand soun un adevar ma refer la realitate, si nu ca tine la fantasmagoriile rod al aberatiei tale de om aberat!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Icon_minitimeSam Sept 29, 2012 5:38 pm

Soimos a scris:
Eu nu am probleme cu vederea dar tu ai cu caracterul!
Pentru ca tu ai impresia ca este adevar si realitate imaginea mistica care este doar in capul tau drogat.
Eu cand soun un adevar ma refer la realitate, si nu ca tine la fantasmagoriile rod al aberatiei tale de om aberat!


Ar fi bine sa fi un om de caracter asa cum sunt eu,dar ma indoiesc.Imi dau seama din cuvintele tale ce fel de om esti!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Icon_minitimeSam Sept 29, 2012 9:18 pm

Tu caracter????
Poi ce tupeu trebuie sa ai in tine incat sa crezi ca o mincinoasa ca tine, o vanduta care si-a vandut trupul si sufletul Stapanului Chjeilor Iadului adica celui care singur se recunoaste Lucifer ...poate sa creada ca ar avea caracter?
Eu cred ca tu nu-ti dai seama ce vorbesti!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Icon_minitimeDum Sept 30, 2012 5:38 am

Soimos a scris:
Tu caracter????
Poi ce tupeu trebuie sa ai in tine incat sa crezi ca o mincinoasa ca tine, o vanduta care si-a vandut trupul si sufletul Stapanului Chjeilor Iadului adica celui care singur se recunoaste Lucifer ...poate sa creada ca ar avea caracter?
Eu cred ca tu nu-ti dai seama ce vorbesti!

Eu am fost rascumparata de Dumnezeu prin Sangele lui Isus Hristos,Domnul Domnilor si Imparatul Imparatilor,Printul slavei.El S-a dus in cer ca sa imi pregateasca un loc!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Icon_minitimeDum Sept 30, 2012 6:37 am

Nu vi se pare ca este cam periculos sa fi crestin activ practicant?
Va pun aceasta intrebare pentru ca:
1 se stie dupa faptul ca exorcizarile se fac doar asupra crestinilor penetrati de Diavolul, si ca niciodata Diavolul nu ii posedeaza pe atei, dovada ca nu se fac exorcisme asupra ateilor
2 Nu credeti ca-l suparati pe Dumnezeu prin faptul ca incalcatii Legea Sa (numita Torah) dar urmati legea falsului apostol Pavel care va invata ca Legea lui Dumnezeu este un GUNOI !!! (vezi filipeni cap.3)
3 Nu va e frica oare sa-l blasfemiati pe Dumnezeu spunand ceva ce nici in Biblie nu exista, si anume ca prin Treimea care este El a lasat-o gravida pe fecioara Maria?
4 Nu va e frica sa va inchinati lui Christos ca Dumnezeu si Mantuitor cand chiar Creatorul va spune clar in Isaia 43.10 s9 11 ca nu exista nici un alt Dumnezeu si nici un alt mantuitor decat El insusi, ba chiar si numele lui Isus (Yehoshua) va confirma acelasi lucru!(ca singurul mantuitor este Yahwe)
5 Oare nu va dati seama ca il suparati pe Creator pentru faptul ca il considerati ca Dumnezeu si ca "Fiu al Sau" pe cel care recunoaste ca este Stapanul Cheilor Iadului,(vezi Apoc 1.18) si singur se denumeste ca fiind Lucifer?(vezi Apoc 22.16) si pe care Tatal ceresc il numeste Diavol (vezi Apoc 12.12)
6 Oare nu credeti ca il ofensati pe Creator prin faptul ca urmati o religie care a modificat scripturile, schimband intelesul Tanacului si botezand acest text "nou" cu inteles mincinos ca Vechi Testament, pe care apoi a fost "intregit" de un criminal cu un Nou Testament scris de niste evanghelisti carora Lucifer =Christos le-a dat puteri sa lucreze cu dracii? (vezi Luca 9, 1)
7 Nu vi se pare periculos sa fiti crestini si sa va daruiti celui care are ca imparatie Iadul ale carui chei le detine ( si nu Raiul ) si va ofera "viata vesnica" in "imparatia sa care este Iadul?
8 Nu vi se pare imoral sa va vindeti trupul si sufletul celui care se recunoaste ca fiind Stapanul cheilor Iadului, si sa fiti membrii activi ai unei institutii care s-a dovedit a fi cea mai bicisnica institutie din istoria umanitatii?
9 Nu vi se pare ca a fi crestin echivaleaza cu a accepta minciuna si totodata sa-l acceptati pe Diavol in sufletul vostru ?
10) Acum intelegeti de ce doar credinciosii sunt posedati de satana si nu si ateii?
Dupa ce ati aflat aceste toate ... nu vi se pare ca a fi crestin practicant nu este Calea Corecta si implica muuult prea multe riscuri?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Icon_minitimeDum Sept 30, 2012 6:51 am

Soimos a scris:
Nu vi se pare ca este cam periculos sa fi crestin activ practicant?
Va pun aceasta intrebare pentru ca:
1 se stie dupa faptul ca exorcizarile se fac doar asupra crestinilor penetrati de Diavolul, si ca niciodata Diavolul nu ii posedeaza pe atei, dovada ca nu se fac exorcisme asupra ateilor
2 Nu credeti ca-l suparati pe Dumnezeu prin faptul ca incalcatii Legea Sa (numita Torah) dar urmati legea falsului apostol Pavel care va invata ca Legea lui Dumnezeu este un GUNOI !!! (vezi filipeni cap.3)
3 Nu va e frica oare sa-l blasfemiati pe Dumnezeu spunand ceva ce nici in Biblie nu exista, si anume ca prin Treimea care este El a lasat-o gravida pe fecioara Maria?
4 Nu va e frica sa va inchinati lui Christos ca Dumnezeu si Mantuitor cand chiar Creatorul va spune clar in Isaia 43.10 s9 11 ca nu exista nici un alt Dumnezeu si nici un alt mantuitor decat El insusi, ba chiar si numele lui Isus (Yehoshua) va confirma acelasi lucru!(ca singurul mantuitor este Yahwe)
5 Oare nu va dati seama ca il suparati pe Creator pentru faptul ca il considerati ca Dumnezeu si ca "Fiu al Sau" pe cel care recunoaste ca este Stapanul Cheilor Iadului,(vezi Apoc 1.18) si singur se denumeste ca fiind Lucifer?(vezi Apoc 22.16) si pe care Tatal ceresc il numeste Diavol (vezi Apoc 12.12)
6 Oare nu credeti ca il ofensati pe Creator prin faptul ca urmati o religie care a modificat scripturile, schimband intelesul Tanacului si botezand acest text "nou" cu inteles mincinos ca Vechi Testament, pe care apoi a fost "intregit" de un criminal cu un Nou Testament scris de niste evanghelisti carora Lucifer =Christos le-a dat puteri sa lucreze cu dracii? (vezi Luca 9, 1)
7 Nu vi se pare periculos sa fiti crestini si sa va daruiti celui care are ca imparatie Iadul ale carui chei le detine ( si nu Raiul ) si va ofera "viata vesnica" in "imparatia sa care este Iadul?
8 Nu vi se pare imoral sa va vindeti trupul si sufletul celui care se recunoaste ca fiind Stapanul cheilor Iadului, si sa fiti membrii activi ai unei institutii care s-a dovedit a fi cea mai bicisnica institutie din istoria umanitatii?
9 Nu vi se pare ca a fi crestin echivaleaza cu a accepta minciuna si totodata sa-l acceptati pe Diavol in sufletul vostru ?
10) Acum intelegeti de ce doar credinciosii sunt posedati de satana si nu si ateii?
Dupa ce ati aflat aceste toate ... nu vi se pare ca a fi crestin practicant nu este Calea Corecta si implica muuult prea multe riscuri?


Daca ai stii ce bine si ce placut este sa fi crestin autentic,chiar azi ai deveni unul!
Nu este nimic rau sa parasesti modul tau de viata in care pacatul era la loc de cinste si sa te intorci la Dumnezeu sa traiesti frumos sa fi un om al pacii sa traiesti cu scopul de a veni in ajutorul celor napastuiti de soarta. Dumnezeu mi-a dat o directie, mi-a pregatit un loc in cer! Eu sunt fiica Sa, iar El e Tatal meu!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Icon_minitimeDum Sept 30, 2012 10:57 am

EmaLovesJesus a scris:


Daca ai stii ce bine si ce placut este sa fi crestin autentic,chiar azi ai deveni unul!
Nu este nimic rau sa parasesti modul tau de viata in care pacatul era la loc de cinste si sa te intorci la Dumnezeu sa traiesti frumos sa fi un om al pacii sa traiesti cu scopul de a veni in ajutorul celor napastuiti de soarta. Dumnezeu mi-a dat o directie, mi-a pregatit un loc in cer! Eu sunt fiica Sa, iar El e Tatal meu!
Nu am contestat niciodata veridicitatea afirmatiei biblice "Ferciti cei saraci cu duhul"!
Eu nu am ce sa parasesc modul meu de viata pentru ca este cu muuuuuult mai moral decat al unui mincinos si diversionist ca tine!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Icon_minitimeDum Sept 30, 2012 1:18 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Daca ai stii ce bine si ce placut este sa fi crestin autentic,chiar azi ai deveni unul!
Nu este nimic rau sa parasesti modul tau de viata in care pacatul era la loc de cinste si sa te intorci la Dumnezeu sa traiesti frumos sa fi un om al pacii sa traiesti cu scopul de a veni in ajutorul celor napastuiti de soarta. Dumnezeu mi-a dat o directie, mi-a pregatit un loc in cer! Eu sunt fiica Sa, iar El e Tatal meu!
Nu am contestat niciodata veridicitatea afirmatiei biblice "Ferciti cei saraci cu duhul"!
Eu nu am ce sa parasesc modul meu de viata pentru ca este cu muuuuuult mai moral decat al unui mincinos si diversionist ca tine!


Cu ce esti tu mai moral sau mai folositor societatii decat mine?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Icon_minitimeDum Sept 30, 2012 9:13 pm

Eu nu mint si nu prostesc lumea asa cum o faci tu!
Nu cred ca un mort din p de v spiritual ca tine, si cineva ramas cu mintea in epoca de piatra cum esti tu, poate fi folositor societati!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Icon_minitimeLun Oct 01, 2012 11:23 am

Oare prorocirile din Biblie cele care anunta venirea lui Messia nu sunt facute si pentru Biserica Satanista?
Care este faptul care va face sa credeti ca ele au fost facute pentru religia crestina tinanad cont de realitatea ca prorocii Vechiului Testament apartin doar religiei mozaice si acestia au prorocit venirea unui Messiah, adica a unui UNS (in functii inalte ca si beshescu al romanilor) care avea misiunea sa-si salveze propriul
popor.
Crestinii, atunci cand si-au asumat in mod miselesc scriptura religiei mozaice, au interpretat in mod mincinos aceste prorociri, si profitand de incultura oamenilor, ei interpreteaza mincinos cuvantul Messiah prezentandu-l ca fiind o referire la venirea lui Dumnezeu Fiul, adica a lui Isus Christos.
In acest context ce i-ar impiedica pe Satanisti sa interpreteze faptul ca prorocii religiei mozaice nu au prevestit venirea lui Satana ca fiind Fiul lui Dumnezeu...mai ales ca unele pasaje biblice intaresc aceasta.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Icon_minitimeLun Oct 01, 2012 1:25 pm

Soimos a scris:
Oare prorocirile din Biblie cele care anunta venirea lui Messia nu sunt facute si pentru Biserica Satanista?
Care este faptul care va face sa credeti ca ele au fost facute pentru religia crestina tinanad cont de realitatea ca prorocii Vechiului Testament apartin doar religiei mozaice si acestia au prorocit venirea unui Messiah, adica a unui UNS (in functii inalte ca si beshescu al romanilor) care avea misiunea sa-si salveze propriul
popor.
Crestinii, atunci cand si-au asumat in mod miselesc scriptura religiei mozaice, au interpretat in mod mincinos aceste prorociri, si profitand de incultura oamenilor, ei interpreteaza mincinos cuvantul Messiah prezentandu-l ca fiind o referire la venirea lui Dumnezeu Fiul, adica a lui Isus Christos.
In acest context ce i-ar impiedica pe Satanisti


sa interpreteze faptul ca prorocii religiei mozaice nu au prevestit venirea lui Satana ca fiind Fiul lui Dumnezeu...mai ales ca unele pasaje biblice intaresc aceasta.



Nu,ele sunt facute pentru biserica lui Dumnezeu si cei care se intorc la Dumnezeu vor primi mantuirea iar ceilalti vor arde impreuna cu satan in iazul de foc si pucioasa.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Icon_minitimeMar Oct 02, 2012 7:56 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
Oare prorocirile din Biblie cele care anunta venirea lui Messia nu sunt facute si pentru Biserica Satanista?
Care este faptul care va face sa credeti ca ele au fost facute pentru religia crestina tinanad cont de realitatea ca prorocii Vechiului Testament apartin doar religiei mozaice si acestia au prorocit venirea unui Messiah, adica a unui UNS (in functii inalte ca si beshescu al romanilor) care avea misiunea sa-si salveze propriul
popor.
Crestinii, atunci cand si-au asumat in mod miselesc scriptura religiei mozaice, au interpretat in mod mincinos aceste prorociri, si profitand de incultura oamenilor, ei interpreteaza mincinos cuvantul Messiah prezentandu-l ca fiind o referire la venirea lui Dumnezeu Fiul, adica a lui Isus Christos.
In acest context ce i-ar impiedica pe Satanisti


sa interpreteze faptul ca prorocii religiei mozaice nu au prevestit venirea lui Satana ca fiind Fiul lui Dumnezeu...mai ales ca unele pasaje biblice intaresc aceasta.

Nu,ele sunt facute pentru biserica lui Dumnezeu si cei care se intorc la Dumnezeu vor primi mantuirea iar ceilalti vor arde impreuna cu satan in iazul de foc si pucioasa.

Minti de parca vorbeste Dracu prin gura ta, sau esti de o prostie si incultura cutremuratoare!
Ma incultura ambulanta, in religia mozaica nu exista Satana ca personaj Dibolic si nici Iad cu iazuri de floci!
Uite dovada ma analfabeto!

http://en.wikipedia.org/wiki/Hell#Judaism

Iar Satana in Tanach era un inger de incredere a lui Dumnezeu si anume procurorul ceresc care le cantarea oamenilor pacatele si ii acuza la judecata de apoi!
Intelegi asta ma pro... ambulanta?
Uite aici linkul care iti arata dovada:

http://en.wikipedia.org/wiki/Satan#Judaism
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Icon_minitimeMar Oct 02, 2012 8:14 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
Oare prorocirile din Biblie cele care anunta venirea lui Messia nu sunt facute si pentru Biserica Satanista?
Care este faptul care va face sa credeti ca ele au fost facute pentru religia crestina tinanad cont de realitatea ca prorocii Vechiului Testament apartin doar religiei mozaice si acestia au prorocit venirea unui Messiah, adica a unui UNS (in functii inalte ca si beshescu al romanilor) care avea misiunea sa-si salveze propriul
popor.
Crestinii, atunci cand si-au asumat in mod miselesc scriptura religiei mozaice, au interpretat in mod mincinos aceste prorociri, si profitand de incultura oamenilor, ei interpreteaza mincinos cuvantul Messiah prezentandu-l ca fiind o referire la venirea lui Dumnezeu Fiul, adica a lui Isus Christos.
In acest context ce i-ar impiedica pe Satanisti


sa interpreteze faptul ca prorocii religiei mozaice nu au prevestit venirea lui Satana ca fiind Fiul lui Dumnezeu...mai ales ca unele pasaje biblice intaresc aceasta.

Nu,ele sunt facute pentru biserica lui Dumnezeu si cei care se intorc la Dumnezeu vor primi mantuirea iar ceilalti vor arde impreuna cu satan in iazul de foc si pucioasa.

Minti de parca vorbeste Dracu prin gura ta, sau esti de o prostie si incultura cutremuratoare!
Ma incultura ambulanta, in religia mozaica nu exista Satana ca personaj Dibolic si nici Iad cu iazuri de floci!
Uite dovada ma analfabeto!

http://en.wikipedia.org/wiki/Hell#Judaism

Iar Satana in Tanach era un inger de incredere a lui Dumnezeu si anume procurorul ceresc care le cantarea oamenilor pacatele si ii acuza la judecata de apoi!
Intelegi asta ma pro... ambulanta?
Uite aici linkul care iti arata dovada:

http://en.wikipedia.org/wiki/Satan#Judaism

Prost esti tu daca asa stii sa te raportezi la o doamna fie ea si crestina!
Cum poti tu sa crezi ca acolo este scris adevarul?
Biblia spune ADEVARUL!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Icon_minitimeMar Oct 02, 2012 8:48 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
Oare prorocirile din Biblie cele care anunta venirea lui Messia nu sunt facute si pentru Biserica Satanista?
Care este faptul care va face sa credeti ca ele au fost facute pentru religia crestina tinanad cont de realitatea ca prorocii Vechiului Testament apartin doar religiei mozaice si acestia au prorocit venirea unui Messiah, adica a unui UNS (in functii inalte ca si beshescu al romanilor) care avea misiunea sa-si salveze propriul
popor.
Crestinii, atunci cand si-au asumat in mod miselesc scriptura religiei mozaice, au interpretat in mod mincinos aceste prorociri, si profitand de incultura oamenilor, ei interpreteaza mincinos cuvantul Messiah prezentandu-l ca fiind o referire la venirea lui Dumnezeu Fiul, adica a lui Isus Christos.
In acest context ce i-ar impiedica pe Satanisti


sa interpreteze faptul ca prorocii religiei mozaice nu au prevestit venirea lui Satana ca fiind Fiul lui Dumnezeu...mai ales ca unele pasaje biblice intaresc aceasta.

Nu,ele sunt facute pentru biserica lui Dumnezeu si cei care se intorc la Dumnezeu vor primi mantuirea iar ceilalti vor arde impreuna cu satan in iazul de foc si pucioasa.

Minti de parca vorbeste Dracu prin gura ta, sau esti de o prostie si incultura cutremuratoare!
Ma incultura ambulanta, in religia mozaica nu exista Satana ca personaj Dibolic si nici Iad cu iazuri de floci!
Uite dovada ma analfabeto!

http://en.wikipedia.org/wiki/Hell#Judaism

Iar Satana in Tanach era un inger de incredere a lui Dumnezeu si anume procurorul ceresc care le cantarea oamenilor pacatele si ii acuza la judecata de apoi!
Intelegi asta ma pro... ambulanta?
Uite aici linkul care iti arata dovada:

http://en.wikipedia.org/wiki/Satan#Judaism

Prost esti tu daca asa stii sa te raportezi la o doamna fie ea si crestina!
Cum poti tu sa crezi ca acolo este scris adevarul?
Biblia spune ADEVARUL!
Hai lasa-ma ca mi-a ajuns .... si iar incep sa te injur!
Dute si te culca!
Raspunsul asta neasteptat este o dovada ca totusi realizezi adevarul si ca postezi doar ca sa te aflii in treaba!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Icon_minitimeMar Oct 02, 2012 9:34 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:


Minti de parca vorbeste Dracu prin gura ta, sau esti de o prostie si incultura cutremuratoare!
Ma incultura ambulanta, in religia mozaica nu exista Satana ca personaj Dibolic si nici Iad cu iazuri de floci!
Uite dovada ma analfabeto!

http://en.wikipedia.org/wiki/Hell#Judaism

Iar Satana in Tanach era un inger de incredere a lui Dumnezeu si anume procurorul ceresc care le cantarea oamenilor pacatele si ii acuza la judecata de apoi!
Intelegi asta ma pro... ambulanta?
Uite aici linkul care iti arata dovada:

http://en.wikipedia.org/wiki/Satan#Judaism

Prost esti tu daca asa stii sa te raportezi la o doamna fie ea si crestina!
Cum poti tu sa crezi ca acolo este scris adevarul?
Biblia spune ADEVARUL!
Hai lasa-ma ca mi-a ajuns .... si iar incep sa te injur!
Dute si te culca!
Raspunsul asta neasteptat este o dovada ca totusi realizezi adevarul si ca postezi doar ca sa te aflii in treaba!

Dar tu de ce postezi,ca sa intorci pe oameni de la adevar la minciuna?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Icon_minitimeMier Oct 03, 2012 11:47 am

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:


Minti de parca vorbeste Dracu prin gura ta, sau esti de o prostie si incultura cutremuratoare!
Ma incultura ambulanta, in religia mozaica nu exista Satana ca personaj Dibolic si nici Iad cu iazuri de floci!
Uite dovada ma analfabeto!

http://en.wikipedia.org/wiki/Hell#Judaism

Iar Satana in Tanach era un inger de incredere a lui Dumnezeu si anume procurorul ceresc care le cantarea oamenilor pacatele si ii acuza la judecata de apoi!
Intelegi asta ma pro... ambulanta?
Uite aici linkul care iti arata dovada:

http://en.wikipedia.org/wiki/Satan#Judaism

Prost esti tu daca asa stii sa te raportezi la o doamna fie ea si crestina!
Cum poti tu sa crezi ca acolo este scris adevarul?
Biblia spune ADEVARUL!
Hai lasa-ma ca mi-a ajuns .... si iar incep sa te injur!
Dute si te culca!
Raspunsul asta neasteptat este o dovada ca totusi realizezi adevarul si ca postezi doar ca sa te aflii in treaba!

Dar tu de ce postezi,ca sa intorci pe oameni de la adevar la minciuna?
Cred ca esti dusa cu pluta rau de tot!

Eu indemn tinerii catre istiinte, nvatatura si cunosatere rationala, adica catre serviciul social numit SCOALA!
De inselat ii inseala cei ca tine care ii cheama la biserica!

Oricum atitudinea ta de a perverti realitatea este de-a dreptul diabolica, cred ca tie ti-a luat Dracu mintile de esti atat de stupida!
Oamenii care sunt atat de aberati ca tine sunt o adevarata rusine pentru specia umana!


Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Icon_minitimeMier Oct 03, 2012 1:58 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Hai lasa-ma ca mi-a ajuns .... si iar incep sa te injur!
Dute si te culca!
Raspunsul asta neasteptat este o dovada ca totusi realizezi adevarul si ca postezi doar ca sa te aflii in treaba!

Dar tu de ce postezi,ca sa intorci pe oameni de la adevar la minciuna?
Cred ca esti dusa cu pluta rau de tot!

Eu indemn tinerii catre istiinte, nvatatura si cunosatere rationala, adica catre serviciul social numit SCOALA!
De inselat ii inseala cei ca tine care ii cheama la biserica!

Oricum atitudinea ta de a perverti realitatea este de-a dreptul diabolica, cred ca tie ti-a luat Dracu mintile de esti atat de stupida!
Oamenii care sunt atat de aberati ca tine sunt o adevarata rusine pentru specia umana!



Draga si eu sunt pentru studii.Copiii mei sunt studenti si in acelasi timp si buni crestini!Unul chiar licentiat si este un element bun la locul de munca.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Icon_minitimeMier Oct 03, 2012 8:22 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Hai lasa-ma ca mi-a ajuns .... si iar incep sa te injur!
Dute si te culca!
Raspunsul asta neasteptat este o dovada ca totusi realizezi adevarul si ca postezi doar ca sa te aflii in treaba!

Dar tu de ce postezi,ca sa intorci pe oameni de la adevar la minciuna?
Cred ca esti dusa cu pluta rau de tot!

Eu indemn tinerii catre istiinte, nvatatura si cunosatere rationala, adica catre serviciul social numit SCOALA!
De inselat ii inseala cei ca tine care ii cheama la biserica!

Oricum atitudinea ta de a perverti realitatea este de-a dreptul diabolica, cred ca tie ti-a luat Dracu mintile de esti atat de stupida!
Oamenii care sunt atat de aberati ca tine sunt o adevarata rusine pentru specia umana!



Draga si eu sunt pentru studii.Copiii mei sunt studenti si in acelasi timp si buni crestini!Unul chiar licentiat si este un element bun la locul de munca.

Daaaa?
Poi asta inseamna ca la tine credinta este doar un cui intrat in creier, pai tu nu-ti dai seama ca ai tradat crestinismul?
Uite ce zice Biblia:
20. O, Timotei, pazeste comoara ce ti s-a încredintat, departandu-te de vorbirile deşarte şi lumeşti şi de impotrivirile stiintei mincinoase,
21. Pe care unii, marturisind-o, au ratacit de la credinta.

Poi tu ti-ai ratacit copii de la credinta in modul cel mai constient?
Poi ce fel de credincioasa esti tu?
Nu crezi ca vei d socotaela pentru ratacirea ta?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Icon_minitime

Sus In jos
 
Intrebari si raspunsuri
Sus 
Pagina 14 din 24Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 19 ... 24  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Intrebari si raspunsuri
» Noi si altii
» Intrebari cenzurate pe TPU

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Dialoguri :: Dueluri :: Dialog cu pocaitii ?-
Mergi direct la: