Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Intrebari si raspunsuri

In jos 
+17
melinda
Motanel
mctentis
Cyberman
livius
Mihai12
Black velvet
DRAGOS
Fernando
EmaLovesJesus
Apopii
buburuzu
H1perion
Avram
remussatala
corneliugi
Soimos
21 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 14 ... 24  Urmatorul
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 11:40 am

EmaLovesJesus a scris:
Daca urmareai marturia sotului meu ai fi vazut ca eu am renuntat la un serviciu bun,unde aveam un salariu de trei ori mai mare decat salariul pe care il aveam la momentul respectiv,tocmai ca m-am convins ca este mai important sa castig mantuirea sufletului ,care este mai de pret decat comorile lumii acesteia.
Si cum ai ales sa o faci?

1) Incalcand in picioare Legile lui Dumnezeu urmand minciunile debitate de sarlatanul Pavel

2) Vanzandu-ti sufletul lui Christos cel pe care Petru il denumeste Lucifer, si el singur recunoaste ca este seful cheilor Iadului?

3) Inhaitandu-te in banda ucigasilor a zeci de milioane de oameni ?

4) Sau prin credinta irationala in ceva inexistent.?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 11:46 am

Inainte nu tineam cont de poruncile lui Dumnezeu,dar acum au devenit un mod de viata.
Sufletul meu era pierdut din pricina neascultarii,dar Isus m-a rascumparat.
Nu crestinii autentici au ucis.Una din porunci este'' sa nu ucizi''.Probabil ca si eu as fi fost ucisa daca traiam in acele vremuri pentru credinta mea.
Credinta mea este ca la Dumnezeu toate sunt cu putinta.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 12:00 pm

EmaLovesJesus a scris:
Inainte nu tineam cont de poruncile lui Dumnezeu,dar acum au devenit un mod de viata.
Asta poate in imaginatia ta!
Sau manaci kusher si sarbatorile pe care ti le cere Yahwe, adica sarbatori ca Sucot, Yosh Hasana, Iom Kipur sau altele?
Citat :

Sufletul meu era pierdut din pricina neascultarii,dar Isus m-a rascumparat.
Nu mai zi Isus ca ala era un amarat de rabin atat de sarac incat nu putea sa cumpere nimic!
Tu ai fost cumparata de Christos, adica de cel care singur isi spune Lucifer!
Ia vezi>
Apocalipsa 22 16 Eu, Isus, am trimis pe îngerul Meu să vă adeverească aceste lucruri pentru Biserici. Eu sunt Rădăcina şi Sămânţa lui David, Luceafărul strălucitor de dimineaţă.

sper ca ai retinut ca Luceafarul = Lucifer!

Citat :

Nu crestinii autentici au ucis.
Evident ca nu!
Cei care au facut asta erau din Biserica lui Christos, adica biserica crestina si nu erau crestini autentici ptr ca mancau porc!

Citat :

Una din porunci este'' sa nu ucizi''.
Si ei au ascultat aceasta porunca motiv ptr care doar au OMORAT, ptr ca in biblie nu scrie ca este interzis sa omori!
Citat :

Probabil ca si eu as fi fost ucisa daca traiam in acele vremuri pentru credinta mea.
depinde de spatiul geografic in care te-ai fi nascut!
Crestinii de credinciosi ce erau s-au casapit unii pe altii in intrega lor Istorie.
Citat :

Credinta mea este ca la Dumnezeu toate sunt cu putinta.
Da ...asa este in toate credintele!
Poti crede si faptul ca in cer porcii zboara ca albinutele din floare in floare batand din urechiusele lor ca din aripioare ca o pasare colibrii
Pacat ca una este realitatea si alta este credinta!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 12:02 pm

Unde scrie ca crestinii nu mananca carne de porc?
Este scris sa mancam tot ce se vinde pe piata.Cine mananca sa nu dispretuiasca pe cel ce nu mananca.
Sus In jos
DRAGOS
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 134
Data de inscriere : 14/08/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 12:06 pm

@Ema, ia uite ce zice dumnezeul tau yahwe

cap.31, vers. 17: "ucideti, dar toti copii de parte barbateasca si toate femeile ce-au cunoscut barbat, ucideti-le"

Chiar sunt curios cum justifici tu uciderea unui copil??? nu de alta dar daca o faci vreau sa vad pana unde ajunge ridicolul unui om, nu e o jignire, cel mai bine te abtinii, nu comentezi etc. e mai ok, decat sa incepi sa argumentezi o crima ar fi ceva hilar sa faca o persoana asa-ceva, si multe o fac din pacate... iar alea in opinia mea trebuie sa te feresti de ele ca oricand o sa apara la stiri ca au omorat cu zeci de lovituri de cutit, din dragoste, din gelozie etc.
Sus In jos
http://fara-secrete.blogspot.com
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 12:10 pm

Dumnezeu este un Dumnezeu gelos.El a nimicit pe cei care si-au facut alti dumnezei si L-au parasit.El le-a vorbit in repetate randuri sa se intoarca din caile lor rele,dar ei nu au ascultat.
Sus In jos
DRAGOS
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 134
Data de inscriere : 14/08/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 12:13 pm

Dai dovada de penibilitate, aaa deci dumnezeul tau e gelos, vai tu, no asta e buna, pai si ia nimicit si pe copii aaa??? deja te-ai facut extrem de mult de ras, prin aceste afirmatii, iar tot ce ne vrajesti tu cu iubire, divinitate, si alte prostii sunt de fapt niste mascari ale unei persoane foarte rea in realitate, pt ca daca ajungi sa spui una ca asta, sa se fereasca o persoana de tine....
Sus In jos
http://fara-secrete.blogspot.com
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 12:18 pm

Multumesc pentru complimente.Nu cred ca ai avea motive sa ma faci o persoana rea.Eu am fost intotdeauna receptiva la nevoile celor din jurul meu.Am simtit si simt cu cei care trec prin diferite incercari.Vizitez pe batranii de la Azil o data pe luna impreuna cu un grup de prietene.Sunt implicata in mai multe actiuni caritabile.
Nu cred ca esti tu in masura sa ii ceri socoteala lui Dumnezeu.Sau esti?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 12:19 pm

EmaLovesJesus a scris:
Dumnezeu este un Dumnezeu gelos.El a nimicit pe cei care si-au facut alti dumnezei si L-au parasit.El le-a vorbit in repetate randuri sa se intoarca din caile lor rele,dar ei nu au ascultat.
Uite cum ne arati de fapt cine este adevaratul tau "dumnezeu" si care este adevarata lui fata ascunsa dupa "masca bunatatii infinite"!

Si sa ne mai miram ca el a omorat zeci de milioane de oameni si mai ales de faptul ca Diavolul a aparut exact odata cu Christos?
Sus In jos
DRAGOS
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 134
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti
Puncte : 147
Data de inscriere : 14/08/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 12:23 pm

Soimos, cea ce a afirmat EMA, e de o penibilitate imensa, sti unele persoane cred ca dumnezeul lor e iubire, e treaba lor, nu ma intereseaza, tot acele persoane spun ca vechiul testament e plin de ura si ca nu e dumnezeu acolo, foarte adevarat, DAR CA SA AJUNGI CA EMA sa afirmi ca DUMNEZEU E UNU GELOS daia omoara copii si femeie, e de un ridicol absolut...
Sus In jos
http://fara-secrete.blogspot.com
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 12:31 pm

Asa vor pati si cei care nu vor sa recunoasca autoritatea Lui Dumnezeu peste ei.Dumnezeu este dragoste,dar este si un foc mistuitor.
Sus In jos
DRAGOS
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 134
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti
Puncte : 147
Data de inscriere : 14/08/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 12:36 pm

EmaLovesJesus a scris:
Asa vor pati si cei care nu vor sa recunoasca autoritatea Lui Dumnezeu peste ei.Dumnezeu este dragoste,dar este si un foc mistuitor.

Sti cum ai zis-o acum??? cum fac vrajitoarele: daca nu vrei sa mai imi platesti, de nu te-oi blestema, sa te ia mama..... si ..... si ..... asa faci si tu, o alta dovada ca "iubirea" aia a ta e doar o masca iluzorie peste realitatea ta interioara, iar realitatea ta interioara s-a developat acum aici cand a spus ca "dumnezeu e gelos si trebuie sa ucida pe copii aia nevinovati" eu intuiam cam cu ce fel de persoana vorbesc, fac pariu ca esti martora a lui iehova, ca numai aia vorbesc asa INCUIAT, nu e o jignire, dar ma abtin sa nu imi scape alte vorbe, nu ca esti credincioasa nu, ci pt faptul ca ai putut sa afirmi ca acei copii trebuiau omorati, pt ca dumnezeu e gelos.... de la acea afirmatie m-ai convins... ce fel de persoana esti....
Sus In jos
http://fara-secrete.blogspot.com
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 1:48 pm

EmaLovesJesus a scris:
Vizitez pe batranii de la Azil o data pe luna impreuna cu un grup de prietene.Sunt implicata in mai multe actiuni caritabile.
Faptul ca tu te implici in ceea ce ar trebui sa faca de fapt statul, nu inseamna absolut nimic!
La noi in Germania statul le asigura batranilor, evident in schimbul pensiei, conditii de hotel de lux ca la hotelurile de la Marea Neagra, cu masa la restaurant si chelneri care ii servesc si bineinteles cu asistenta medicala 24 de ore din 24!
Este datoria statului sa se preocupe de batrani si nu a ta!

Voi pocaiti doar vopsiti gardul ca sa nu vada lumea ca inauntru este leopardu!

Citat :

Nu cred ca esti tu in masura sa ii ceri socoteala lui Dumnezeu.Sau esti?
Ceee?
Poi cum sa nu cerem noi socoteala pentru milioanele de crime pe care le-a facut prin biserica sa ...chiar daca e o maimuta uriasa si are puteri supranaturale?
De ce maimuta?
Ptr ca l-a facut pe om dupa chipul si asemanarea sa si omul a iesit identic cu un Cimpan-Zeu in masura de 98,7 %!!!

Poi daca Dumnezeu seamana cu un Cimpan-Zeu intr-o asemenea masura, cum sa nu-i cer eu socoteala unei maimute, chiar daca ea face parte din neamul Cimpan_Zeilor?
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 2:55 pm

DRAGOS a scris:
ci pt faptul ca ai putut sa afirmi ca acei copii trebuiau omorati, pt ca dumnezeu e gelos....

Raul i-a imbrobodit atat de tare pe crestini incat au ajuns sa considere crima ca fiind ceva bun doh
Oare cum poate sa considere un om normal la minte, drept bun un zeu care ucide?

Ei nu inteleg ca tocmai invataturile biblice i-au determinat pe inchizitori sa comita milioane de crime abominabile, ei nu inteleg ca religia lor produce fanatism.
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 5:41 pm

Black velvet a scris:
DRAGOS a scris:
ci pt faptul ca ai putut sa afirmi ca acei copii trebuiau omorati, pt ca dumnezeu e gelos....

Raul i-a imbrobodit atat de tare pe crestini incat au ajuns sa considere crima ca fiind ceva bun doh
Oare cum poate sa considere un om normal la minte, drept bun un zeu care ucide?

Ei nu inteleg ca tocmai invataturile biblice i-au determinat pe inchizitori sa comita milioane de crime abominabile, ei nu inteleg ca religia lor produce fanatism.
Hai, bea o gura de apa si revino-ti. Crimele acelea au fost facute din cauza primitivismului din acei oameni. Si in ziua de azi, in urma unei rascoale/revolutii, unii ar fi in stare sa omoare si nu pentru simplul fapt ca ar fi crestini, musulmani sau nu mai stiu eu ce. Dar degeabea ii explic eu unui intarziat mintal ca tine, ca tot ce te taie pe tine capul, zici.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 7:19 pm

Mihai12 a scris:
Crimele acelea au fost facute din cauza primitivismului din acei oameni.
Evident!
Problema este ca tu nu esti capabil sa intelegi ca si crestinismul este si era ceva ce tine de PRIMITIVISM!
Chiar si in ziua de azi vedem ca cei care ling icoane sau se imbulzesc la apa sfintita si sarmale sunt tot niste primitivi!

Culmea coincidentei este ca primitivismul oamenilor sporit de primitivismul numit religie, a dus la uciderea a multor milioane de oameni

Citat :

Si in ziua de azi, in urma unei rascoale/revolutii, unii ar fi in stare sa omoare si nu pentru simplul fapt ca ar fi crestini, musulmani sau nu mai stiu eu ce.
Esti iarasi rupt de realitate, nu de mult in jurul Romaniei a fost un razboi religios, si pe ce lume traiest de nu ai aflat ca unii sunt in stare sa te omoare doar ptr ca esti crestin sau ateu, vezi fanaticii islamisti!

Citat :

Dar degeabea ii explic eu unui intarziat mintal ca tine, ca tot ce te taie pe tine capul, zici.
Esti prost ca noaptea, si ti-am dovedit ca batii campii chiar in aceasta postare, dar faptul ca esti un prost fudul si un crestin parlit nu-ti da dreptul sa jignesti pe cei care posteaza pe acest forum!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 7:28 pm

Ce ai dovedit ma nepriceputule, ca nu ai dovedit nimic. Crestinismul nu cere oamenilor oamenilor sa pupe icoane si moaste. Cumva si canibalii din junglele sud americane, sunt canibali din cauza religiei? Dar mafiotii cumva din cauza religiei omoara lumea? Nu cumva din cauza lacomiei ucid alte persoane? A omora un om nu se numeste primitivism bai geniu de cartier?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 7:31 pm

Multumesc Soimos ca imi dai voie sa raspund pe site.
Da,dupa cum spuneam in textul din Marcu gasim trei personaje distincte.Tatal,care marturiseste ca Isus este Fiul Lui,si satan care il ispiteste pe Isus.Am dreptate?


  • Şi din ceruri s-a auzit un glas care zicea: „Tu eşti Fiul Meu preaiubit, în Tine Îmi găsesc toată plăcerea Mea.”

  • Îndată Duhul a mânat pe Isus în pustiu,

  • unde a stat patruzeci de zile, fiind ispitit de Satana. Acolo stătea împreună cu fiarele sălbatice, şi-I slujeau îngerii.

Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 7:38 pm

EmaLovesJesus a scris:
Multumesc Soimos ca imi dai voie sa raspund pe site.
Da,dupa cum spuneam in textul din Marcu gasim trei personaje distincte.Tatal,care marturiseste ca Isus este Fiul Lui,si satan care il ispiteste pe Isus.Am dreptate?


  • Şi din ceruri s-a auzit un glas care zicea: „Tu eşti Fiul Meu preaiubit, în Tine Îmi găsesc toată plăcerea Mea.”


  • Îndată Duhul a mânat pe Isus în pustiu,



  • unde a stat patruzeci de zile, fiind ispitit de Satana. Acolo stătea împreună cu fiarele sălbatice, şi-I slujeau îngerii.

Te chinui degeaba, Soimos cunoaste doar cateva versete din toata biblia si pentru el sunt suficiente. Nu conteaza ca sunt rupte din context; ii da bine la teoria lui bolnava.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 7:45 pm

Mihai,tu nu stii dar mi-a pus interdictie ,nu puteam sa raspund.Dar,ma bucur ca acum pot din nou sa scriu.Cine stie,Dumnezeu poate sa faca minuni,nu?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 8:01 pm

Mihai12 a scris:
Ce ai dovedit ma nepriceputule, ca nu ai dovedit nimic. Crestinismul nu cere oamenilor oamenilor sa pupe icoane si moaste. Cumva si canibalii din junglele sud americane, sunt canibali din cauza religiei? Dar mafiotii cumva din cauza religiei omoara lumea? Nu cumva din cauza lacomiei ucid alte persoane?
Ce zici tu nu este un adevar in intregime, ci doar un fragment de adevar, au fost comise zeci de milioane de crime in numele religiilor si pe baza scripturilor lor!
Cum noi pe acest forum nu ne-am propus sa discutam despre canibalism sau Mafie, am discutat despre tema principala a acestui forum, si anume despre religie, si bineinteles de crimele facute pe baza ei!

Citat :

A omora un om nu se numeste primitivism bai geniu de cartier?
Nu intotdeuna ...si in nici un caz ptr Capii Bisericii, care au ucis orice om care le statea in cale, la fel a facut si Stalin copiind modelul religios ptr ca era preot sin astfel era familiarizat cu acest model!

In lume si astazi se ucid oameni din "ratiuni de stat"!
Chiar trebuie sa va invat eu toate, nene Mihai?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 8:02 pm

EmaLovesJesus a scris:
Mihai,tu nu stii dar mi-a pus interdictie ,nu puteam sa raspund.Dar,ma bucur ca acum pot din nou sa scriu.Cine stie,Dumnezeu poate sa faca minuni,nu?
Ai avut tu interdictie pe acest forum?
Nu te cred!
Pe acest forum nu se dau interdictii decat in urma multor avertismente, iar ultimul avertisment a fost dat pe 22 octombrie!


Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 8:47 pm

Bai Soimose, esti total pe din afara. Numai tampenii spui; nici nu stiu de ce imi mai bat capul cu tine.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 10:59 pm

Mihai12 a scris:
Bai Soimose, esti total pe din afara. Numai tampenii spui; nici nu stiu de ce imi mai bat capul cu tine.

Daca as spune tampenii, Nici Papa nici Iezuitii, adica elita intelectuala a crestinatatii, nici ordinul Opus Deo, si nici Masoneria nu s-ar inchina si azi lui Lucifer!
Dar totusi o fac, tot asa cum au facut-o intr-una timp de peste 1000 de ani in toate bisericile in care se slujea in limba latina din Biblia Vulgata!

Daca nu esti capabil sa porti o discutie sau sa raspunzi la problemele in discutie, poti sa nu scrii nimic, nu este nevoie sa umplii forumul cu spam fara nicio valoare referitor la persoanele de pe acest forum!!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 5:58 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Mihai,tu nu stii dar mi-a pus interdictie ,nu puteam sa raspund.Dar,ma bucur ca acum pot din nou sa scriu.Cine stie,Dumnezeu poate sa faca minuni,nu?
Ai avut tu interdictie pe acest forum?
Nu te cred!
Pe acest forum nu se dau interdictii decat in urma multor avertismente, iar ultimul avertisment a fost dat pe 22 octombrie!


Ma rog,nu stiu ce s-a intamplat,dar cand doream sa raspund imi aparea:,,Nu puteti sa raspundeti pe acest forum,,.Iar dupa vreo ora de cand ti-am scris pe TPU,am incercat din nou,si imi aparea ca pot sa scriu.Poate ca am gresit eu ceva.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 6:00 am

Soimos
Ti-am mai spus,si ma repet ca adevaratii crestini nu au voie sa ucida.Chiar daca au fost pe campul de lupta,au preferat sa moara decat sa faca crima si sa isi piarda mantuirea.Acei ce au ucis pe adevaratii crestini care nu au trecut la religia lor,si-au cautat propiile lor interese.Si eu as fi fost ucisa pentru credinta mea,daca traiam in vremurile acelea.
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 1:42 pm

Soimos a scris:
Mihai12 a scris:
Bai Soimose, esti total pe din afara. Numai tampenii spui; nici nu stiu de ce imi mai bat capul cu tine.

Daca as spune tampenii, Nici Papa nici Iezuitii, adica elita intelectuala a crestinatatii, nici ordinul Opus Deo, si nici Masoneria nu s-ar inchina si azi lui Lucifer!
Dar totusi o fac, tot asa cum au facut-o intr-una timp de peste 1000 de ani in toate bisericile in care se slujea in limba latina din Biblia Vulgata!

Daca nu esti capabil sa porti o discutie sau sa raspunzi la problemele in discutie, poti sa nu scrii nimic, nu este nevoie sa umplii forumul cu spam fara nicio valoare referitor la persoanele de pe acest forum!!
...... aceasta elita ce se afla la conducerea bisericii are o doctrina veche de mii de ani, dinaintea crestinismului. Ei au fost calul troian in interiorul crestinismului, preluand puterea si descreditand religia crestina.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 6:43 pm

Mihai12 a scris:
..... aceasta elita ce se afla la conducerea bisericii are o doctrina veche de mii de ani, dinaintea crestinismului. Ei au fost calul troian in interiorul crestinismului, preluand puterea si descreditand religia crestina.

acest lucru se poate exprima si altfel.

Si anume ceva de genul: Biserica crestina din ziua de azi este o facatura a Imparatilor Romei care au incercat sa salveze Imperiul Roman creand o institutie de tip nou, care sub aspectul religios sa ascunda mari interese politice, sociale si materiale printre care indoctrinarea si manipularea maselor spionarea acestora, si tinerea evidentei impozitelor!

Evident ca pe acestia ii durea in spitz de crestinism, dar toate cultele sau sectele crestine pornesc de la aceasta forma a crestinismului, odata ptr ca vechii asa zisi crestini nu erau crestini ci sectanti mozaici din secta Nazariteanului, si aceasta a fost interzisa atunci cand noua forma de crestinism a devenit Religie Oficiala de Stat!

Asa ca nu mai apara crestinismul actual ptr ca si asta il are pe Diavol in el intrat odata cu Noul Testament!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 9:28 am

Odata cu Noul Testament,nu mai suntem mantuiti prin faptele Legii,ci prin Jertfa Domnului Isus.Diavolul mai are foarte putina vreme si va fi aruncat in iad.Si cei care fac faptele lui.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 10:11 am

EmaLovesJesus a scris:
Odata cu Noul Testament,nu mai suntem mantuiti prin faptele Legii,
sau cu alte cuvinte ... niste cioflingari care nu au nimic comun cu Isus... se urineaza (pardon de exprimare) pe Legile lui Dumnezeu, si fraierii se cred mantuiti ... probabil prin urina lor (inca o data mii de scuze)!

Da naiva mai poti fi daca crezi ca niste cioflingari pot schimba Legea lui Dumnezeu doar ptr ca au scris o carte !

Citat :

ci prin Jertfa Domnului Isus

Jertfa Domnului tauIsus, era doar ptr vaci capre si juninci, ptr ca jertfa acestora a fost inlocuita cu eucharistia la indicatiile lui Isus, noi oamenii aveam pe cine sa ne spele pacatele si anume exact pe ceea ce ne-a spus Dumnezeu!

Citat :

Diavolul mai are foarte putina vreme si va fi aruncat in iad.
Pai nu a fost aruncat in Iad chiar dupa Inviere?

Citat :

Si cei care fac faptele lui.

... si bineinteles si aceia care i s-au VANDUT ptr viata vesnica in Imparatia lui = IADUL!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 11:15 am

O noua intrebare:
Plecand dela doua realitati diferite, si anume:
1) - realitatea istorica in care vedem ca Biserica Crestina a fost cea mai bicisnica si diabolica institutie mafiota din Istoria Umanitatii.

2) realitatea cotidiana in care vedem ca preotii joaca rolul de parinti si indrumatori "spirituali" ceea ce este pro-fund gresit ptr ca ei sunt Duhovnici adica SPIRITUALISTI !
Iar acesti parinti spiritualisti se comporta frumos, mai ales atunci cand e vorba sa te jupoaie de bani, ei predica pacea si iubirea... cand de fapt ei au in gand numai banii!

Nu vi-se pare ca tocmai aceste doua exemple DOVEDESC ca Biserica Crestina apartine de fapt Marelui Inselator?
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 12:02 pm

Soimos a scris:
O noua intrebare:
Plecand dela doua realitati diferite, si anume:
1) - realitatea istorica in care vedem ca Biserica Crestina a fost cea mai bicisnica si diabolica institutie mafiota din Istoria Umanitatii.

2) realitatea cotidiana in care vedem ca preotii joaca rolul de parinti si indrumatori "spirituali" ceea ce este pro-fund gresit ptr ca ei sunt Duhovnici adica SPIRITUALISTI !
Iar acesti parinti spiritualisti se comporta frumos, mai ales atunci cand e vorba sa te jupoaie de bani, ei predica pacea si iubirea... cand de fapt ei au in gand numai banii!

Nu vi-se pare ca tocmai aceste doua exemple DOVEDESC ca Biserica Crestina apartine de fapt Marelui Inselator?
Nu ti se pare ca esti cam paranoic? Nu ti se pare ca ca ti-am mai zis ca biserica nu mai e ca cea din primele 2 secole? Nu ti se pare ca ti-am mai zis ca inca mai sunt parinti spiritualisti si in zilele noastre: Arsenie Papacioc( care a murit de curand) Iustin Parviu si inca cativa, care traiesc in manastirile din munti? Nu ti se pare ca esti cam papagal, de repeti aceleasi intrebari indiferent de cate raspunsuri primesti?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 1:34 pm

Mihai12 a scris:
Nu ti se pare ca esti cam paranoic?
Nu ! Mi se pare ca tu esti cam infierbantat la cap de nu stii sa te comporti ca un om civilizat ci ca un popa crestin...ma rog fost popa care nu s-a dezbarat de obiceiul de a se crede mai destept decat altii, nu prin STIINTA ci prin credinta a proasta!

Citat :

Nu ti se pare ca ca ti-am mai zis ca biserica nu mai e ca cea din primele 2 secole?
Nici eu nu m-am referit la biserica din primele doua secole ci cea din evul mediu tarziu, adica pina in 1789 cand iluministii i-au smuls colturile si au pus-o sa se joace in curte cu lopatica la nisip!

Citat :

Nu ti se pare ca ti-am mai zis ca inca mai sunt parinti spiritualisti si in zilele noastre: Arsenie Papacioc( care a murit de curand) Iustin Parviu si inca cativa, care traiesc in manastirile din munti?
Si ce-i cu asta?
Am contestat eu cumva existenta lor?
Sau crezi ca pe mine m-a dat gata faptul ca ei il slujesc pe Diavol, doar ca il denumesc Dumnezeu?
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 1:56 pm

Mare prostie pe capul tau. Te las in lumea ta, AUTISTULE
Sus In jos
Continut sponsorizat





Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Icon_minitime

Sus In jos
 
Intrebari si raspunsuri
Sus 
Pagina 4 din 24Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 14 ... 24  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Intrebari si raspunsuri
» Noi si altii
» Intrebari cenzurate pe TPU

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Dialoguri :: Dueluri :: Dialog cu pocaitii ?-
Mergi direct la: