Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Religia crestina - o relicva a antichitatii

In jos 
+7
ahmed
Mihai12
Cyberman
Black velvet
GaSpAr
Soimos
Apopii
11 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Icon_minitimeSam Sept 29, 2012 2:42 pm

Exact, locul in care tu locuiesti este sub puterea cifrelor pe care tu le-ai amintit, adica un loc bantuit de Diavol, si cred ca inteleg motivul pentru care Dumnezeul tau te-a aruncat acolo, si tot asa imi explic fericirea ta ca sluga a Diavolului intr-o tara in care majoritatea oamenilor sunt nefericit si sufera!
Dar se stie ca Diavolul ii protejeaza pe cei care-l iubesc!

2 Eu am fost mantuit din cauza ca mi s-a dat posibilitatea sa traiesc a doua oara, si asta nu in tara lui Dracula sau a altor Diavoli contemporani ci chiar in PARADIS, caci asa arata tara mea in orice loc si la orice ora din zi, ca un adevarat Paradis!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Icon_minitimeSam Sept 29, 2012 5:59 pm

Soimos a scris:
Exact, locul in care tu locuiesti este sub puterea cifrelor pe care tu le-ai amintit, adica un loc bantuit de Diavol, si cred ca inteleg motivul pentru care Dumnezeul tau te-a aruncat acolo, si tot asa imi explic fericirea ta ca sluga a Diavolului intr-o tara in care majoritatea oamenilor sunt nefericit si sufera!
Dar se stie ca Diavolul ii protejeaza pe cei care-l iubesc!

2 Eu am fost mantuit din cauza ca mi s-a dat posibilitatea sa traiesc a doua oara, si asta nu in tara lui Dracula sau a altor Diavoli contemporani ci chiar in PARADIS, caci asa arata tara mea in orice loc si la orice ora din zi, ca un adevarat Paradis!


Bla,Bla,Bla! Si in Germania exista divorturi,suferinta si nefericire! Tu cu cine crezi ca stai de vorba ?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Icon_minitimeSam Sept 29, 2012 8:42 pm

Da ce divortul este suferinta?
Hahahaha!
Poate la voi in Hunedoara
La noi la Munchen este primul pas catre fericire , bineinteles atunci cand nu ti-ai gasit partenerul potrivit!

Tu stii ca o nemtoaica daca divorteaza de sotul ei primeste toata viata ei jumatate din salarul barbatului (bineinteles daca nu se marita cu altul) .. + pensiile alimentare ptr copii de la barbat + alocatia de la stat!
Stii ca daca are copii pleaca barbatul din casa chiar daca este casa lui cumparata de el sau mostenita de la parinti?
Poi cum sa nu fi fericita daca ai atati bani cati doresti, ai casa si iti schimbi amantii de indata ce nu iti mai plac!
Asculta-ma pe mine, nemtoaicele toate sunt fericite, pentru ca ele nu sunt SCLAVE la barbati ca romancele ci STAPANE pe situatie!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Icon_minitimeDum Sept 30, 2012 5:54 am

Soimos a scris:
Da ce divortul este suferinta?
Hahahaha!
Poate la voi in Hunedoara
La noi la Munchen este primul pas catre fericire , bineinteles atunci cand nu ti-ai gasit partenerul potrivit!

Tu stii ca o nemtoaica daca divorteaza de sotul ei primeste toata viata ei jumatate din salarul barbatului (bineinteles daca nu se marita cu altul) .. + pensiile alimentare ptr copii de la barbat + alocatia de la stat!
Stii ca daca are copii pleaca barbatul din casa chiar daca este casa lui cumparata de el sau mostenita de la parinti?
Poi cum sa nu fi fericita daca ai atati bani cati doresti, ai casa si iti schimbi amantii de indata ce nu iti mai plac!
Asculta-ma pe mine, nemtoaicele toate sunt fericite, pentru ca ele nu sunt SCLAVE la barbati ca romancele ci STAPANE pe situatie!

Probabil ca pentru tine o fi o fericire.Daca poti sa dai cu piciorul atat de usor unei relatii in care au pus suflet si sentimente!Sa nu mai vorbim de drama prin care sunt nevoiti sa treaca copiii alegand cu lacrimi in ochi si cu inima sfasiata de durere cu care dintre parinti aleg sa ramana!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Icon_minitimeDum Sept 30, 2012 11:04 am

EmaLovesJesus a scris:


Probabil ca pentru tine o fi o fericire.
In cazul meu nu a fost asa din cauza ca eu mi-am descoperit "jumatatea ideala" ca sa nu zic sotia perfecta!
Daca as fi fost nefericit cu ea, sau ea cu mine, am fi schimbat macazul deja demult, dar nu a fost cazul!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Icon_minitimeDum Sept 30, 2012 1:08 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Probabil ca pentru tine o fi o fericire.
In cazul meu nu a fost asa din cauza ca eu mi-am descoperit "jumatatea ideala" ca sa nu zic sotia perfecta!
Daca as fi fost nefericit cu ea, sau ea cu mine, am fi schimbat macazul deja demult, dar nu a fost cazul!

Aha! Sotia ideala care tace si executa comenzi.Tu te-ai gandit vreodata daca este cu adevarat fericita?Ma gandesc de multe ori cand vad cat esti de agresiv si ce cuvinte folosesti ca mi-ar fi imposibil sa convietuiesc cu un astfel de om.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Icon_minitimeDum Sept 30, 2012 9:29 pm

EmaLovesJesus a scris:

Aha! Sotia ideala care tace si executa comenzi.
Hahahaha ...tu ai impresia ca toate femeile sunt ca tine si toti barbati sunt monstrii ca barbatul tau?

Citat :

Tu te-ai gandit vreodata daca este cu adevarat fericita?

Cat de naiva esti!
Scopul vietii mele este sa-mi rasfat sotia si sa o fac sa fie fericita!
Iar sotia mea face acelasi lucru cu mine!
Asa ca amandoi suntem fericiti
Citat :

Ma gandesc de multe ori cand vad cat esti de agresiv si ce cuvinte folosesti ca mi-ar fi imposibil sa convietuiesc cu un astfel de om.
Draga, pentru mine nu toti oamenii sunt la fel, asa ca nici nu ma comport frumos cu toti oamenii! Eu ma port frumos doar cu personajele pozitive...cine e porc sau se straduieste sa fie Diavol, chiar si daca nu cu mine, apoi ala te asigur ca manca jaratic si ca si-a gasit in persoana mea Bomba Atomica care il face praf.
Eu stiu sa fac diferenta intre oameni si porcii cu aspect uman.... deci sa nu ai pretentia sa ma port la fel si cu unii si cu altii!
Asa ca am o sotie blanda pe care o iunbesc, o apreciez si o respect, asa ca nu as avea nici cel mai mic motiv ca tocmai eu sa fiu un porc cu ea!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Icon_minitimeLun Oct 01, 2012 5:21 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Aha! Sotia ideala care tace si executa comenzi.
Hahahaha ...tu ai impresia ca toate femeile sunt ca tine si toti barbati sunt monstrii ca barbatul tau?

Citat :

Tu te-ai gandit vreodata daca este cu adevarat fericita?

Cat de naiva esti!
Scopul vietii mele este sa-mi rasfat sotia si sa o fac sa fie fericita!
Iar sotia mea face acelasi lucru cu mine!
Asa ca amandoi suntem fericiti
Citat :

Ma gandesc de multe ori cand vad cat esti de agresiv si ce cuvinte folosesti ca mi-ar fi imposibil sa convietuiesc cu un astfel de om.
Draga, pentru mine nu toti oamenii sunt la fel, asa ca nici nu ma comport frumos cu toti oamenii! Eu ma port frumos doar cu personajele pozitive...cine e porc sau se straduieste sa fie Diavol, chiar si daca nu cu mine, apoi ala te asigur ca manca jaratic si ca si-a gasit in persoana mea Bomba Atomica care il face praf.
Eu stiu sa fac diferenta intre oameni si porcii cu aspect uman.... deci sa nu ai pretentia sa ma port la fel si cu unii si cu altii!
Asa ca am o sotie blanda pe care o iunbesc, o apreciez si o respect, asa ca nu as avea nici cel mai mic motiv ca tocmai eu sa fiu un porc cu ea!

Nu contest ca ea este o femeie minunata,dar in ceea ce te priveste pe tine,am mari indoieli.Un om bun nu este bun numai cu cei care ii fac binele.El este bun si cu cei care nu merita.Un crestin nu depinde de locul unde se afla ci de principiile care ii guverneaza viata.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Icon_minitimeLun Oct 01, 2012 8:25 am

EmaLovesJesus a scris:
,dar in ceea ce te priveste pe tine,am mari indoieli.

Indoielile unei aberate ca tine ma lasa rece ca un vanticel de toamna care-mi trece prin izmene!

Citat :

Un om bun nu este bun numai cu cei care ii fac binele.El este bun si cu cei care nu merita.
Eu nu sunt un om bun ci sunt un om corect,! Daca cineva este bun, atunci sunt si eu la fel, dar daca cineva este porc, eu sunt rau si nu ma mai comport "omeneste" pentru ca nefiind om ci porc nu intelege decat porceste, asa ca-i dau cu joarda peste bot de nu se vede, iar daca cineva este mai rau decat porc ...adica Diavol, atunci si-a gasit nasul cu mine!
Nu pot sa fiu atat prost ca pocaitii incat sa respect un criminal bicisnic, un violator sau un pedofil!

Citat :

Un crestin nu depinde de locul unde se afla ci de principiile care ii guverneaza viata.
Despre ce principii vorbesti? ...daca minti intr-una si distrugi copii nevinovati aberandu-i poti vorbi de "principii"?
Singurul vostru principiu este PROSTIA...iar faptul ca vreti sa pareti blinzi se trage de la doctrina care va impune sa fiti OI si nu oameni!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Icon_minitimeLun Oct 01, 2012 1:23 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
,dar in ceea ce te priveste pe tine,am mari indoieli.

Indoielile unei aberate ca tine ma lasa rece ca un vanticel de toamna care-mi trece prin izmene!

Citat :

Un om bun nu este bun numai cu cei care ii fac binele.El este bun si cu cei care nu merita.
Eu nu sunt un om bun ci sunt un om corect,! Daca cineva este bun, atunci sunt si eu la fel, dar daca cineva este porc, eu sunt rau si nu ma mai comport "omeneste" pentru ca nefiind om ci porc nu intelege decat porceste, asa ca-i dau cu joarda peste bot de nu se vede, iar daca cineva este mai rau decat porc ...adica Diavol, atunci si-a gasit nasul cu mine!
Nu pot sa fiu atat prost ca pocaitii incat sa respect un criminal bicisnic, un violator sau un pedofil!

Citat :

Un crestin nu depinde de locul unde se afla ci de principiile care ii guverneaza viata.
Despre ce principii vorbesti? ...daca minti intr-una si distrugi copii nevinovati aberandu-i poti vorbi de "principii"?
Singurul vostru principiu este PROSTIA...iar faptul ca vreti sa pareti blinzi se trage de la doctrina care va impune sa fiti OI si nu oameni!


Principii morale pe care fiecare om le primeste prin educatie! Sau tu nu?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Icon_minitimeMar Oct 02, 2012 7:44 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
,dar in ceea ce te priveste pe tine,am mari indoieli.

Indoielile unei aberate ca tine ma lasa rece ca un vanticel de toamna care-mi trece prin izmene!

Citat :

Un om bun nu este bun numai cu cei care ii fac binele.El este bun si cu cei care nu merita.
Eu nu sunt un om bun ci sunt un om corect,! Daca cineva este bun, atunci sunt si eu la fel, dar daca cineva este porc, eu sunt rau si nu ma mai comport "omeneste" pentru ca nefiind om ci porc nu intelege decat porceste, asa ca-i dau cu joarda peste bot de nu se vede, iar daca cineva este mai rau decat porc ...adica Diavol, atunci si-a gasit nasul cu mine!
Nu pot sa fiu atat prost ca pocaitii incat sa respect un criminal bicisnic, un violator sau un pedofil!

Citat :

Un crestin nu depinde de locul unde se afla ci de principiile care ii guverneaza viata.
Despre ce principii vorbesti? ...daca minti intr-una si distrugi copii nevinovati aberandu-i poti vorbi de "principii"?
Singurul vostru principiu este PROSTIA...iar faptul ca vreti sa pareti blinzi se trage de la doctrina care va impune sa fiti OI si nu oameni!


Principii morale pe care fiecare om le primeste prin educatie! Sau tu nu?

O educatie bazata pe minciuna si santajul cu Doamne Goamne nu este educatie ci prostitutie!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Icon_minitimeMar Oct 02, 2012 8:15 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Indoielile unei aberate ca tine ma lasa rece ca un vanticel de toamna care-mi trece prin izmene!


Eu nu sunt un om bun ci sunt un om corect,! Daca cineva este bun, atunci sunt si eu la fel, dar daca cineva este porc, eu sunt rau si nu ma mai comport "omeneste" pentru ca nefiind om ci porc nu intelege decat porceste, asa ca-i dau cu joarda peste bot de nu se vede, iar daca cineva este mai rau decat porc ...adica Diavol, atunci si-a gasit nasul cu mine!
Nu pot sa fiu atat prost ca pocaitii incat sa respect un criminal bicisnic, un violator sau un pedofil!


Despre ce principii vorbesti? ...daca minti intr-una si distrugi copii nevinovati aberandu-i poti vorbi de "principii"?
Singurul vostru principiu este PROSTIA...iar faptul ca vreti sa pareti blinzi se trage de la doctrina care va impune sa fiti OI si nu oameni!


Principii morale pe care fiecare om le primeste prin educatie! Sau tu nu?

O educatie bazata pe minciuna si santajul cu Doamne Goamne nu este educatie ci prostitutie!



Cum poti sa vorbesti asemenea bazaconii?Doamne fereste,de unde le mai scoti?!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Icon_minitimeMar Oct 02, 2012 8:46 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Indoielile unei aberate ca tine ma lasa rece ca un vanticel de toamna care-mi trece prin izmene!


Eu nu sunt un om bun ci sunt un om corect,! Daca cineva este bun, atunci sunt si eu la fel, dar daca cineva este porc, eu sunt rau si nu ma mai comport "omeneste" pentru ca nefiind om ci porc nu intelege decat porceste, asa ca-i dau cu joarda peste bot de nu se vede, iar daca cineva este mai rau decat porc ...adica Diavol, atunci si-a gasit nasul cu mine!
Nu pot sa fiu atat prost ca pocaitii incat sa respect un criminal bicisnic, un violator sau un pedofil!


Despre ce principii vorbesti? ...daca minti intr-una si distrugi copii nevinovati aberandu-i poti vorbi de "principii"?
Singurul vostru principiu este PROSTIA...iar faptul ca vreti sa pareti blinzi se trage de la doctrina care va impune sa fiti OI si nu oameni!


Principii morale pe care fiecare om le primeste prin educatie! Sau tu nu?

O educatie bazata pe minciuna si santajul cu Doamne Goamne nu este educatie ci prostitutie!



Cum poti sa vorbesti asemenea bazaconii?Doamne fereste,de unde le mai scoti?!
Din realitate!
Adica un loc pe care tu ca si aberata nu il vei putea cunoaste NICIODATA ca te-ai rupt de ea.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Icon_minitimeMar Oct 02, 2012 9:36 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:


O educatie bazata pe minciuna si santajul cu Doamne Goamne nu este educatie ci prostitutie!



Cum poti sa vorbesti asemenea bazaconii?Doamne fereste,de unde le mai scoti?!
Din realitate!
Adica un loc pe care tu ca si aberata nu il vei putea cunoaste NICIODATA ca te-ai rupt de ea.

Recunosti ca Legile tarii sunt in conformitate cu Cuvantul lui Dumnezeu care ne invata sa nu furi,sa nu minti,sa nu faci marturisire mincinoasa impotriva aproapelui tau,sa nu curvesti sa nu consumi alcool sau droguri,etc?!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Icon_minitimeMier Oct 03, 2012 12:05 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:


O educatie bazata pe minciuna si santajul cu Doamne Goamne nu este educatie ci prostitutie!



Cum poti sa vorbesti asemenea bazaconii?Doamne fereste,de unde le mai scoti?!
Din realitate!
Adica un loc pe care tu ca si aberata nu il vei putea cunoaste NICIODATA ca te-ai rupt de ea.

Recunosti ca Legile tarii sunt in conformitate cu Cuvantul lui Dumnezeu care ne invata sa nu furi,sa nu minti,sa nu faci marturisire mincinoasa impotriva aproapelui tau,sa nu curvesti sa nu consumi alcool sau droguri,etc?!

Nici vorba! Realitatea este exact pe dos!
Legile care tu si altii le atribui lui Dumnezeu, nu vin de la Dumnezeu ci din experientele oamenilor, mai exact din Dialectica, si de aici au fost preluate de religie!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Icon_minitimeMier Oct 03, 2012 1:47 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Din realitate!
Adica un loc pe care tu ca si aberata nu il vei putea cunoaste NICIODATA ca te-ai rupt de ea.

Recunosti ca Legile tarii sunt in conformitate cu Cuvantul lui Dumnezeu care ne invata sa nu furi,sa nu minti,sa nu faci marturisire mincinoasa impotriva aproapelui tau,sa nu curvesti sa nu consumi alcool sau droguri,etc?!

Nici vorba! Realitatea este exact pe dos!
Legile care tu si altii le atribui lui Dumnezeu, nu vin de la Dumnezeu ci din experientele oamenilor, mai exact din Dialectica, si de aici au fost preluate de religie!


Ha!Ha! Legile i-au fost date de catre Dumnezeu lui Moise inainte de Hristos!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Icon_minitimeMier Oct 03, 2012 8:17 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Din realitate!
Adica un loc pe care tu ca si aberata nu il vei putea cunoaste NICIODATA ca te-ai rupt de ea.

Recunosti ca Legile tarii sunt in conformitate cu Cuvantul lui Dumnezeu care ne invata sa nu furi,sa nu minti,sa nu faci marturisire mincinoasa impotriva aproapelui tau,sa nu curvesti sa nu consumi alcool sau droguri,etc?!

Nici vorba! Realitatea este exact pe dos!
Legile care tu si altii le atribui lui Dumnezeu, nu vin de la Dumnezeu ci din experientele oamenilor, mai exact din Dialectica, si de aici au fost preluate de religie!


Ha!Ha! Legile i-au fost date de catre Dumnezeu lui Moise inainte de Hristos!
Ma da tu esti dusa grav cu pluta!
Tu chiar crezi ca Moise a vorbit cu o tufa si ca tufa aia era Dumnezeu?
Ma stric de ras!
Dar faptul ca Moise a preluat ideea de monoteism de la egipteni, mai exact de la faraonul Akenaton/Eknathon, nu o accepti? De ce? Pentru ca e singura adevarata si tu faci alergie la adevarurile demonstrate de stiinta?
Nu ti se pare ca tu esti o aberatie a naturii?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Icon_minitimeMier Oct 03, 2012 9:21 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:


Nici vorba! Realitatea este exact pe dos!
Legile care tu si altii le atribui lui Dumnezeu, nu vin de la Dumnezeu ci din experientele oamenilor, mai exact din Dialectica, si de aici au fost preluate de religie!


Ha!Ha! Legile i-au fost date de catre Dumnezeu lui Moise inainte de Hristos!
Ma da tu esti dusa grav cu pluta!
Tu chiar crezi ca Moise a vorbit cu o tufa si ca tufa aia era Dumnezeu?
Ma stric de ras!
Dar faptul ca Moise a preluat ideea de monoteism de la egipteni, mai exact de la faraonul Akenaton/Eknathon, nu o accepti? De ce? Pentru ca e singura adevarata si tu faci alergie la adevarurile demonstrate de stiinta?
Nu ti se pare ca tu esti o aberatie a naturii?


Nu,sunt chiar o minune a creatiei lui Dumnezeu!
Sus In jos
NICOLETA1980
Pedestras
Pedestras
NICOLETA1980


Numarul mesajelor : 94
Varsta : 43
Localizare : CALARASI
Puncte : 96
Data de inscriere : 24/08/2012

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Oct 04, 2012 12:42 pm

Citat :


Ai observat ca tocmai aceste tari sunt tarile ca sa zic asa ... "fruntase" ale planetei?
In Germania cca 47% din populatie este atee!

"Sugereaza-mi "te rog mai in detaliu legatura intre ateism si prosperitatea economica .


Sus In jos
NICOLETA1980
Pedestras
Pedestras
NICOLETA1980


Numarul mesajelor : 94
Varsta : 43
Localizare : CALARASI
Puncte : 96
Data de inscriere : 24/08/2012

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Oct 04, 2012 1:00 pm


Larga este calea celor care merg la pierzare si multi sunt cei ce merg pe ea! Ingusta este calea care duce in cer si putini cei ce merg pe ea!
[/quote]

Mai draga , daca te-ai exprima , cel putin mai realist .. poate-as intelege ceva de la tine!!!
Numai replici asa...cu talc ai ?!
"pierzare " asta al tau ... e prea dur .. ptr . o asa bineintentionata , ajutatoare de oameni .. care esti !
Ai dreptate . Este " ingusta " calea catre ceruri . Dar incearca sa ai putin rabdare .. si .. incredere in inteligenta oamenilor.. si -o sa vezi ca peste ceva timp , calatoria prin ceruri va devenii mult mai accesibila , o sa ne plimbam prin ceruri .. cu navetele spatiale asa cum circulam acum pe autostrazi ... .. daca vrei tu .. , imagineaza-ti unele in in forma de inger....Nu este corect !!! Eu vreau sa ajung in ceruri ... sunt cu adevarat pasionata de spatiul cosmic.. adica ceruri , ma scuzi !!!
Sus In jos
NICOLETA1980
Pedestras
Pedestras
NICOLETA1980


Numarul mesajelor : 94
Varsta : 43
Localizare : CALARASI
Puncte : 96
Data de inscriere : 24/08/2012

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Oct 04, 2012 1:59 pm

Soimos a scris:

Asculta-ma pe mine, nemtoaicele toate sunt fericite, pentru ca ele nu sunt SCLAVE la barbati ca romancele ci STAPANE pe situatie!

He he he ...!!!
Cum de ai coborat tu din Paradisul tau Germania , sa-ti apleci privirea si intelepciunea catre sclavele din Romania ?!
Femeile din Romania nu sunt sclave !!!Lucrurile s-au schimbat !
Chiar ma deranjeaza aroganta asta a ta ... mai usor !.. te exprimi in scris ... poti sa fii mai atent , si era foarte indicat ca-n fraza pe care am citat-o sa introduci inca un cuvant "poate " ca sa nu sune asa categoric , ptr ca nu ai dreptate~!!!!!

"Sclavagismul " romanilor este cauzat de lipsa finantelor , care te impiedica sa-ti largesti orizontul si sa-ti deschizi ochii... si aleg ca o varianta trista salvatoare .. si free of charge ( cum cred credinciosii , cu toate ca daca n-au bani si-un pomelnic le este rusine sa-l lase la popa sa-l citeasca .. sau ce-i face p-acolo, nu mai spun de botezuri sau alte servicii prestate de parintii duhovnicesti .... ).

Si lasa-ma cu fericirea asta .. a natiilor prospere ..
Fericirea nu exista ... Sunt momente de fericire .. care ne hranesc si ne iluzioneaza.. doar asa cat sa continuam .. si sa nu ne pierdem speranta ...
In rest viata-i frumoasa Smile)))


Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Oct 04, 2012 2:59 pm

NICOLETA1980 a scris:

Larga este calea celor care merg la pierzare si multi sunt cei ce merg pe ea! Ingusta este calea care duce in cer si putini cei ce merg pe ea!

Mai draga , daca te-ai exprima , cel putin mai realist .. poate-as intelege ceva de la tine!!!
Numai replici asa...cu talc ai ?!
"pierzare " asta al tau ... e prea dur .. ptr . o asa bineintentionata , ajutatoare de oameni .. care esti !
Ai dreptate . Este " ingusta " calea catre ceruri . Dar incearca sa ai putin rabdare .. si .. incredere in inteligenta oamenilor.. si -o sa vezi ca peste ceva timp , calatoria prin ceruri va devenii mult mai accesibila , o sa ne plimbam prin ceruri .. cu navetele spatiale asa cum circulam acum pe autostrazi ... .. daca vrei tu .. , imagineaza-ti unele in in forma de inger....Nu este corect !!! Eu vreau sa ajung in ceruri ... sunt cu adevarat pasionata de spatiul cosmic.. adica ceruri , ma scuzi !!! [/quote]


Draga mea,te invit cu drag pe TPU un site mult mai civilizat unde nu se jigneste ca aici cu exceptia lui Soimos care acolo este Dorungar.Te astept cu multa placere poti sa pui intrebari si sa primesti raspunsuri.Te pup!
http://www.tpu.ro/utilizator/axgto
Sus In jos
NICOLETA1980
Pedestras
Pedestras
NICOLETA1980


Numarul mesajelor : 94
Varsta : 43
Localizare : CALARASI
Puncte : 96
Data de inscriere : 24/08/2012

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Oct 04, 2012 6:06 pm

EmaLovesJesus a scris:
[
Draga mea,te invit cu drag pe TPU un site mult mai civilizat unde nu se jigneste ca aici cu exceptia lui Soimos care acolo este Dorungar.Te astept cu multa placere poti sa pui intrebari si sa primesti raspunsuri.Te pup!
http://www.tpu.ro/utilizator/axgto

Desigur ca-ti multumesc ptr invitatie, dar crede-ma ca nu mi s-a trezit niciun interes ca sa ti-o pot onora.
Si nici nu vad de ce crezi ca ar conta ptr mine ce nick are Soimos acolo .Ma gandesc c-ai facut-o tocmai ptr a-l pune pe el intr-o lumina proasta(uite ca-n acesta formulare " proasta " nu este o jignire)
Si daca tu consideri ca acest site este cam necivilizat de ce-l frecventezi cu asa asiduitate?!
Cat despre jignirile pe care ti le aduce... ce sa zic? Nu-mi plac deloc!
Poate nu "gestionezi" corect " relatia" asta a voastra..
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Oct 04, 2012 6:14 pm

[quote="NICOLETA1980"]
EmaLovesJesus a scris:
[
Draga mea,te invit cu drag pe TPU un site mult mai civilizat unde nu se jigneste ca aici cu exceptia lui Soimos care acolo este Dorungar.Te astept cu multa placere poti sa pui intrebari si sa primesti raspunsuri.Te pup!
http://www.tpu.ro/utilizator/axgto

Desigur ca-ti multumesc ptr invitatie, dar crede-ma ca nu mi s-a trezit niciun interes ca sa ti-o pot onora.
Si nici nu vad de ce crezi ca ar conta ptr mine ce nick are Soimos acolo .Ma gandesc c-ai facut-o tocmai ptr a-l pune pe el intr-o lumina proasta(uite ca-n acesta formulare " proasta " nu este o jignire)
Si daca tu consideri ca acest site este cam necivilizat de ce-l frecventezi cu asa asiduitate?!
Cat despre jignirile pe care ti le aduce... ce sa zic? Nu-mi plac deloc!
Poate nu "gestionezi" corect " relatia" asta a voastra..[/qu

Eu te-am invitat.Acolo puteai sa primesti raspuns la intrebarile tale.Ma bucur ca esti impartiala.Numai bine.
Sus In jos
NICOLETA1980
Pedestras
Pedestras
NICOLETA1980


Numarul mesajelor : 94
Varsta : 43
Localizare : CALARASI
Puncte : 96
Data de inscriere : 24/08/2012

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Oct 04, 2012 6:34 pm

[quote="EmaLovesJesus"]
NICOLETA1980 a scris:
EmaLovesJesus a scris:
[
Draga mea,te invit cu drag pe TPU un site mult mai civilizat unde nu se jigneste ca aici cu exceptia lui Soimos care acolo este Dorungar.Te astept cu multa placere poti sa pui intrebari si sa primesti raspunsuri.Te pup!
http://www.tpu.ro/utilizator/axgto

Desigur ca-ti multumesc ptr invitatie, dar crede-ma ca nu mi s-a trezit niciun interes ca sa ti-o pot onora.
Si nici nu vad de ce crezi ca ar conta ptr mine ce nick are Soimos acolo .Ma gandesc c-ai facut-o tocmai ptr a-l pune pe el intr-o lumina proasta(uite ca-n acesta formulare " proasta " nu este o jignire)
Si daca tu consideri ca acest site este cam necivilizat de ce-l frecventezi cu asa asiduitate?!
Cat despre jignirile pe care ti le aduce... ce sa zic? Nu-mi plac deloc!
Poate nu "gestionezi" corect " relatia" asta a voastra..[/qu

Eu te-am invitat.Acolo puteai sa primesti raspuns la intrebarile tale.Ma bucur ca esti impartiala.Numai bine.

Da , multumesc frumos!

Raspunsuri n-o sa primesc niciunde..
Eu sunt o atee inflacarata sa stii Smile))
NU cred in dumnezeu, in dracu , in practici de vrajitorie si voodoo , stafii , spirite, si -astea!!
Dar sunt f atrasa de fenomene inexplicabile , paranormale...
Si atat cat imi permite conjunctural viata mea efectiv, voi fi acolo sa le observ:)))
Si imi plac oamenii ptr ca ei sunt un mister:))))
Si imi placi tu si te respect ...(atata timp cat ma respecti )
Intelegi ?



Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Oct 04, 2012 9:11 pm

NICOLETA1980 a scris:
Citat :


Ai observat ca tocmai aceste tari sunt tarile ca sa zic asa ... "fruntase" ale planetei?
In Germania cca 47% din populatie este atee!

"Sugereaza-mi "te rog mai in detaliu legatura intre ateism si prosperitatea economica .


Societatile dezvoltate concurentionale, au puterea sa ofere fiecarui membru al societatii o viata ca in Paradis acum in viata asta ...dar cu o singura conditie, si anume sa fie foarte competent profesional, iar orice om normal din occident intelege ca TREBUIE sa fie mereu competent profesional pentru a putea asigura familiei sale o viata intr-un adevarat paradis!
Si astfel intelege ca trebuie sa invete toata viata si sa fie deschis la tot ce este nou in profesia sa. dar si sa se informeze tot timpul!
In acest context, studiul Bibliei este ceva inutil, ceva care iti fura timpul care ar trebui sa-l dedici pregatirii profesionale si familiei, pentru simplul motiv ca Biblia nu te ajuta cu nimic in viata.


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Vin Oct 05, 2012 6:34 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Fernando
Scutier
Scutier
Fernando


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 34
Localizare : Tulcea
Puncte : 102
Data de inscriere : 16/10/2011

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Oct 04, 2012 9:51 pm

EmaLovesJesus a scris:
Draga mea,te invit cu drag pe TPU un site mult mai civilizat unde nu se jigneste ca aici cu exceptia lui Soimos care acolo este Dorungar.Te astept cu multa placere poti sa pui intrebari si sa primesti raspunsuri.Te pup!
http://www.tpu.ro/utilizator/axgto

No ce lipsa de bun simtz, da nu-i bai, de la crestini n-avem pretentii. Mai ales de la dintr-astia care nu se sfiesc nici macar sa te agate pe strada sau sa-ti f*** creierii pe la usi ca sa te pacaleasca sa intri in secta lor cu damblagiti care vorbesc in limba satanei si apoi iti pretind sa le dai 10% din banii munciti de tine. Huo!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Icon_minitimeVin Oct 05, 2012 8:28 am

Fernando a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Draga mea,te invit cu drag pe TPU un site mult mai civilizat unde nu se jigneste ca aici cu exceptia lui Soimos care acolo este Dorungar.Te astept cu multa placere poti sa pui intrebari si sa primesti raspunsuri.Te pup!
http://www.tpu.ro/utilizator/axgto

No ce lipsa de bun simtz, da nu-i bai, de la crestini n-avem pretentii. Mai ales de la dintr-astia care nu se sfiesc nici macar sa te agate pe strada sau sa-ti f*** creierii pe la usi ca sa te pacaleasca sa intri in secta lor cu damblagiti care vorbesc in limba satanei si apoi iti pretind sa le dai 10% din banii munciti de tine. Huo!

Tu vorbesti de educatie si bun simt?!
No,acum tu esti cel lipsit de bun simt.Afla ca TPU este un site pe care poate intra orice utilizator indiferent de culoare,religie sex.Nu este un site crestin!Dar nici antiHrist!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Icon_minitimeVin Oct 05, 2012 7:18 pm

EmaLovesJesus a scris:
Fernando a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Draga mea,te invit cu drag pe TPU un site mult mai civilizat unde nu se jigneste ca aici cu exceptia lui Soimos care acolo este Dorungar.Te astept cu multa placere poti sa pui intrebari si sa primesti raspunsuri.Te pup!
http://www.tpu.ro/utilizator/axgto

No ce lipsa de bun simtz, da nu-i bai, de la crestini n-avem pretentii. Mai ales de la dintr-astia care nu se sfiesc nici macar sa te agate pe strada sau sa-ti f*** creierii pe la usi ca sa te pacaleasca sa intri in secta lor cu damblagiti care vorbesc in limba satanei si apoi iti pretind sa le dai 10% din banii munciti de tine. Huo!

Tu vorbesti de educatie si bun simt?!
No,acum tu esti cel lipsit de bun simt.Afla ca TPU este un site pe care poate intra orice utilizator indiferent de culoare,religie sex.Nu este un site crestin!Dar nici antiHrist!
TPU nu este un forum pentru discutii, ci doar unul pentru gasit raspunsuri la diverse intrebari!
Nu cred ca ca pe TPU poti continua o discutie inceputa anul trecut ca aici pe acest forum!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Icon_minitimeSam Oct 06, 2012 8:57 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Fernando a scris:


No ce lipsa de bun simtz, da nu-i bai, de la crestini n-avem pretentii. Mai ales de la dintr-astia care nu se sfiesc nici macar sa te agate pe strada sau sa-ti f*** creierii pe la usi ca sa te pacaleasca sa intri in secta lor cu damblagiti care vorbesc in limba satanei si apoi iti pretind sa le dai 10% din banii munciti de tine. Huo!

Tu vorbesti de educatie si bun simt?!
No,acum tu esti cel lipsit de bun simt.Afla ca TPU este un site pe care poate intra orice utilizator indiferent de culoare,religie sex.Nu este un site crestin!Dar nici antiHrist!
TPU nu este un forum pentru discutii, ci doar unul pentru gasit raspunsuri la diverse intrebari!
Nu cred ca ca pe TPU poti continua o discutie inceputa anul trecut ca aici pe acest forum!


Ba sigur ca pot,insa conturile tale nu mai sunt valabile ca ai fost suspendat de N ori!
Sus In jos
NICOLETA1980
Pedestras
Pedestras
NICOLETA1980


Numarul mesajelor : 94
Varsta : 43
Localizare : CALARASI
Puncte : 96
Data de inscriere : 24/08/2012

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Icon_minitimeSam Oct 06, 2012 10:27 am

Soimos a scris:
NICOLETA1980 a scris:
Citat :


Ai observat ca tocmai aceste tari sunt tarile ca sa zic asa ... "fruntase" ale planetei?
In Germania cca 47% din populatie este atee!

"Sugereaza-mi "te rog mai in detaliu legatura intre ateism si prosperitatea economica .


Societatile dezvoltate concurentionale, au puterea sa ofere fiecarui membru al societatii o viata ca in Paradis acum in viata asta ...dar cu o singura conditie, si anume sa fie foarte competent profesional, iar orice om normal din occident intelege ca TREBUIE sa fie mereu competent profesional pentru a putea asigura familiei sale o viata intr-un adevarat paradis!
Si astfel intelege ca trebuie sa invete toata viata si sa fie deschis la tot ce este nou in profesia sa. dar si sa se informeze tot timpul!
In acest context, studiul Bibliei este ceva inutil, ceva care iti fura timpul care ar trebui sa-l dedici pregatirii profesionale si familiei, pentru simplul motiv ca Biblia nu te ajuta cu nimic in viata.

Asta-i problema in Romania , ca societatea n-a reusit sa se dezvolte datorita unui manegement defuctuos , al excrocilor care fura tara !

Si-mi imaginez urmatorul scenariu :
UN roman se trezeste dimineata la ora 5 .. este muncitor pe santier , prieten cu tarnacopul ...
Isi face cruce rugandu-se la dumnezeu sa-i dea putere sa treaca peste ziua grea care-l asteapta...
Ajunege la munca si este grea este munca sa, dar el cu domnul in gand .. da si da.. transpirand , ca-i cald afara , dar se bucura de faptul ca are o bucata de paine uscata sa-i potoleasca foamea...
La intoarcerea spre casa urca in tramvai... si lumea stramba din nas ca-i murdar si pute..., dar lui nu-i pasa ca stie ca domnul este cu el.. si-l vede..
Ajuns acasa se spala timid , se pune la masa cu familia , , sotia sa cea "sclava " ii ofera cea mai mare bucata de carne din ciorba, copii infometati isi asteapta umil randul savurand bucurosi ce mai ramane apoi merg la culcare multumind domnului ptr. masa imbelsugata..
Inainte a a adormi , la lumina felinarului , Costica reciteste paginile unei biblii prafuite , apoi isi spune sfanta rugaciune de seara si cu domnul in gand are parte de-o odihna incurajatoare..


Cat de batuti in cap crezi tu ca sunt cei din Romania ?


Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Icon_minitimeSam Oct 06, 2012 1:41 pm

NICOLETA1980 a scris:


Asta-i problema in Romania , ca societatea n-a reusit sa se dezvolte datorita unui manegement defuctuos , al excrocilor care fura tara !
Trebuie sa accepti ca si acei politicieni excroci si pus pe jaf au lucrat dupa modelul "ortodox"!
Adica pe principiul tu da bani popi ca sa ajunga la Dumnezeu si ce se intampla apoi cu banii ... nu te mai priveste!

Citat :

sotia sa cea "sclava " ii ofera cea mai mare bucata de carne din ciorba, copii infometati isi asteapta umil randul savurand bucurosi ce mai ramane apoi merg la culcare multumind domnului ptr. masa imbelsugata..

Trist ... dar adevarat!
Din pacate asta este scenariul normal al unei vieti de roman obisnuit!

Citat :

Cat de batuti in cap crezi tu ca sunt cei din Romania ?
Eu nu cred ca sunt batuti in cap, ci sunt mai degraba niste victime ale unei societati care nu are modele si elite adevarate. o societate creata pe model ortodox in care unii trudesc din greu pentru nimica...iar altii fura cat pot!


Sus In jos
NICOLETA1980
Pedestras
Pedestras
NICOLETA1980


Numarul mesajelor : 94
Varsta : 43
Localizare : CALARASI
Puncte : 96
Data de inscriere : 24/08/2012

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Icon_minitimeSam Oct 06, 2012 4:31 pm

Soimos a scris:
NICOLETA1980 a scris:


Asta-i problema in Romania , ca societatea n-a reusit sa se dezvolte datorita unui manegement defuctuos , al excrocilor care fura tara !
Trebuie sa accepti ca si acei politicieni excroci si pus pe jaf au lucrat dupa modelul "ortodox"!
Adica pe principiul tu da bani popi ca sa ajunga la Dumnezeu si ce se intampla apoi cu banii ... nu te mai priveste!

Citat :

sotia sa cea "sclava " ii ofera cea mai mare bucata de carne din ciorba, copii infometati isi asteapta umil randul savurand bucurosi ce mai ramane apoi merg la culcare multumind domnului ptr. masa imbelsugata..

Trist ... dar adevarat!
Din pacate asta este scenariul normal al unei vieti de roman obisnuit!

Citat :

Cat de batuti in cap crezi tu ca sunt cei din Romania ?
Eu nu cred ca sunt batuti in cap, ci sunt mai degraba niste victime ale unei societati care nu are modele si elite adevarate. o societate creata pe model ortodox in care unii trudesc din greu pentru nimica...iar altii fura cat pot!



Ce vreau eu sa spun este ca situatia econo9mica jalnica a Romaniei nu se datoreaza faptului ca majoritatea se declara crestin-ortodoxi..
Sa stii tu ca lumea nu-i asa disperata dupa dumnezeu p-aici .... si incearca sa-si castige existenta asa cum pot intr-un stat in care statul nu te ajuta cu nimic...
Cati romani crezi tu ca-si consuma putinele rezerve banesti pe la biserica ???
Stai tu linistit ca nu multi , doar babele carora le tremura picioarele.. dar au putere sa se bata ptr o portie de sarmale oferita gratuita de popi cu ocazia diferitelor ocazii... sarmale platite tot din banii lor...
Tineretul este treaz, dar n-are sustinere !
Legea este facuta prost si nici asa nu se respecta ..Politicienii corupti pana in maduva oaselor găsesc mereu instituții, oameni și rețele gata să-i reabiliteze moral sau legal.
Eu am sperat ca aderarea la UE va schimba ceva , dar nimeni nu se baga sa ajute .. ci doar sa critice..
Iar tu n-ai idee deloc despre romanul obisnuit!!!Incearca sa te pui in locul lui , la nivelul de trai de aici , sa vedem .. cum ai mai privi lucrurile..
Gandindu-ma ca constiinta ta este vie... poate n-ar trebui sa observi doar detaliile care contin doar adevarul tau...
Romanii sunt oamenii extraordinari , calzi , muncitori si inteligenti!
Cauta si exemplele bune, elitele...( asta ca sa fii corect informat )

Costica ... nu prea exista ...dar tu nu vezi !
Poate-ar fi cazul sa mai treci pe aici sa vezi ...( este doar o sugestie nevinovata ).







Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Icon_minitimeSam Oct 06, 2012 5:27 pm

NICOLETA1980 a scris:


Ce vreau eu sa spun este ca situatia econo9mica jalnica a Romaniei nu se datoreaza faptului ca majoritatea se declara crestin-ortodoxi..
Nici prin gand nu mi-a trecut asa ceva!
Ma refeream la modelul ortodox care s-a incetatenit in Ro.
Citat :

Sa stii tu ca lumea nu-i asa disperata dupa dumnezeu p-aic
De asta nu sunt foarte sigur!
O fi valabila afirmatia ta pentru tinerii studiosi dar prin mahalale sau pe la sate prostia este in floare.

Citat :
.... si incearca sa-si castige existenta asa cum pot intr-un stat in care statul nu te ajuta cu nimic...
Aici e marea tragedie!
Statul roman in ultimii 22 de ani este condus din securistii lui ceausescu, adica cei care au fost vanati de popor la revolutie!
Acum a venit randul lor sa se razbune pe romani, ....si chiar v-au tras-o urat de tot!
Si teama mi-e ca nenorocirea este abia la inceput!
Citat :

Cati romani crezi tu ca-si consuma putinele rezerve banesti pe la biserica ???
Fiecare enorias care merge duminica la biserica sau in exursii la manastiri, sau cei care il primesc pe popa cand vine la cresit!, apreciez ca cca 50% din populatie, dar repet, este doar o apreciere care imi apartine!

Citat :

Tineretul este treaz, dar n-are sustinere !
Tineretul poate este mai treaz in privinta religiei, dar este totusi muuuuuuuult mai adormit decat tineretul ceausist care a inceput revolutia, si spun asta pentru ca desi tocmai ei sunt cei mai loviti de soarta, ei dorm in nesimtire si nu inteleg ca securistii tradatori de neam si vanzatori de tara le pregatesc ceva mult mai rau.
Citat :

Legea este facuta prost si nici asa nu se respecta
Nu sunt sigur ca in asta consta problema!
Citat :

..Politicienii corupti pana in maduva oaselor găsesc mereu instituții, oameni și rețele gata să-i reabiliteze moral sau legal.
Exact! asa este cand iti alegi in fruntea tarii proprii dusmani care au promis RAZBUNAREA pentru umilirea pe care au patit-o in 89!
Citat :

Eu am sperat ca aderarea la UE va schimba ceva , dar nimeni nu se baga sa ajute .. ci doar sa critice..
Cu ce sa va ajute? Cu un sfat?
Romania nu exista pentru UE, pentru simplul fapt ca nu au pe cine, si asta s-a vazut clar ca romanii si-au facut-o singuri ca nu stiu ce voteaza, dar isi voteaza in modul cel mai democratic chiar pe macelarul care ii sacrifica !

Citat :

Iar tu n-ai idee deloc despre romanul obisnuit!!!Incearca sa te pui in locul lui , la nivelul de trai de aici , sa vedem .. cum ai mai privi lucrurile.
Uai de capu meu, sa stii ca am incercat sa ma pun in pielea lor, dar am gasit ca este IMPOSIBIL!
Poi daca as duce-o asa cum o duc romanii, cred ca as fi primul care ar iesi cu furca pe strada, dar se pare ca romanii sunt impacati si resemnati cu soarta lor, motiv pentru care cred ca asteapta "viata vesnica" si raiul promis de "dumnezeul" care nu exista!

Citat :

Gandindu-ma ca constiinta ta este vie... poate n-ar trebui sa observi doar detaliile care contin doar adevarul tau...
Din pacate nu am prea mult timp sa fac asta!
Citat :

Romanii sunt oamenii extraordinari , calzi , muncitori si inteligenti!
Asa este! Orice om de rand din Romania face fata cu brio in occident!
Mai putin patura sociala a prostolectualilor !
Citat :

Cauta si exemplele bune, elitele...( asta ca sa fii corect informat )
Romania nu are elite!
Tara e plina de manelisti incepand cu voda si terminand cu opinca!

Cred ca vin in Ro prin Decembrie de sarbatori .. dar si atunci nu mai mult de 2 saptamani!





[/quote]
Sus In jos
Continut sponsorizat





Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 5 Icon_minitime

Sus In jos
 
Religia crestina - o relicva a antichitatii
Sus 
Pagina 5 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Adevarul despre imparatul Constantin si legatura sa cu religia crestina
» Crucea crestina
» Conceptia crestina despre Rai si Iad.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Religiile lumii :: Monoteiste :: Crestinismul-
Mergi direct la: