Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Religia crestina - o relicva a antichitatii

In jos 
+7
ahmed
Mihai12
Cyberman
Black velvet
GaSpAr
Soimos
Apopii
11 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
GaSpAr
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 850
Data de inscriere : 13/05/2011

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 3:29 pm



Soimos a scris:
Totul depinde de discernamantul pe care il are acel cineva care stie sau nu sa acceseze informatiile corecte.
totul depinde de la cine vin informatiile: de la baietii rai sau de la baietii buni iar eu dupa un an si ceva de documentatie, am descoperit ca atacurile impotriva crestinismului in ziua de azi vin de la baietii rai.



Soimos a scris:
Important este sa retii ca Isus se pretindea a fi Fiul Tatalui ...si ca cel care a fost iertat la solicitarea evreilor a fost tocmai Isus BarAbas ...adica Isus Fiul Tatalui !
pfffff, Bar Abas nu inseamna fiul tatalui, asta e o minciuna, gasita pe N forumuri iar Iisus si Barabas au fost 2 persoane diferite
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 4:01 pm

GaSpAr a scris:
eu dupa un an si ceva de documentatie, am descoperit ca atacurile impotriva crestinismului in ziua de azi vin de la baietii rai.

In mod sigur ca asa vede cineva care a intrat in banda celor mai mari criminali din istoria Umanitatii si si-a vandut sufletul si mintea celui care se lauda ca e Lucifer si Seful cheilor Iadului!

Citat :

fffff, Bar Abas nu inseamna fiul tatalui, asta e o minciuna, gasita pe N forumuri iar Iisus si Barabas au fost 2 persoane diferite
Vezi ce inseamna sa nu te documentezi decat citind forumuri si vorbind asa a proasta?
poi uite aici un link catre Sfanta si Precista Wiki"

http://en.wikipedia.org/wiki/Barabbas

Ia sa vedem daca intelegi asta"

Barabbas' name appears as bar-Abbas in the Greek texts. It is derived ultimately from the Aramaic בר-אבא, Bar-abbâ, "son of the father". According to early Greek texts, Barabbas' full name was Jesus Barabbas.
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 850
Data de inscriere : 13/05/2011

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 4:24 pm

wikipedia= minciuni ridicate la nivel de adevar
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 4:27 pm

GaSpAr a scris:
wikipedia= minciuni ridicate la nivel de adevar

Pentru tine adevar inseamna doar ceea ce crezi tu, vezi cum se manifesta delirul? Adica o lipsa a intelegerii oricarui argument ce contravine propriei credinte!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
GaSpAr
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 850
Data de inscriere : 13/05/2011

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 4:32 pm

Apopii a scris:
GaSpAr a scris:
wikipedia= minciuni ridicate la nivel de adevar

Pentru tine adevar inseamna doar ceea ce crezi tu, vezi cum se manifesta delirul? Adica o lipsa a intelegerii oricarui argument ce contravine propriei credinte!
pai tu nu ai habar cine se afla in spatele acestei ''oaze de informatie'' am vazut multe minciuni pe wikipedia, ceea ce ma face sa cred nu este o sursa demna de prea mare incredere
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 401
Data de inscriere : 25/05/2010

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 5:49 pm

Mai istetule, tu vii cu aiurelile conspirationiste ale lui lovendal si incerci sa faci ce, sa demonstrezi ca dinozaurii si biblia erau contemporani alien si ce daca erau contemporani? Si azi vad oamenii dinozauri prin Loch Ness... care-i problema?

Oamenii vad dinozauri peste tot, chiar si OZN-urile nu mai prezinta vreo noutate, doar pe dumnezeul vostru nu-l vede nimeni! Nu mai umbla prin boscheti arzand, el marele creator al Universului, pentru a sopti niscavai porunci pentru umilii sai robi!

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 7:12 pm

GaSpAr a scris:
am vazut multe minciuni pe wikipedia, ceea ce ma face sa cred nu este o sursa demna de prea mare incredere
Da cum se face ca nu ai intalnit si minciuni in Biblie?

Sa fie oare din cauza ca nu ai citit-o si te bazezi pe Credinta Oarba ...adica aia asa a proasta ...de mai intra si in categoria de irationala?

Pai cum decat minciuna iasa la iveala atunci cand ti se explica ca Dumnezeu a facut cerul ... pai el nu are ca si "casa"...chiar CERUL?

Poi cum nu stia El ...ditamai King-Kong-ul ... ce este Lumina si ca lumina este buna?

Pai ce era mai prost decat cateau mea cand a deschis ochii?
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 850
Data de inscriere : 13/05/2011

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 7:32 pm


Soimos a scris:
Da cum se face ca nu ai intalnit si minciuni in Biblie?
pentru ca nu exista


Soimos a scris:
Sa fie oare din cauza ca nu ai citit-o
toate ''calitatile'' si insuccesele tale le arunci in carca altora. daca exista o persoana care nu a citit biblia, acea persoana esti tu si cainii tai de paza



Soimos a scris:
Credinta Oarba ...adica aia asa a proasta ...de mai intra si in categoria de irationala
astea sunt singurile tale cuvinte din vocabular? minciuni in biblie sunt pentru cei care nu au habar cu ce se mananca




Soimos a scris:
Pai cum decat minciuna iasa la iveala atunci cand ti se explica ca Dumnezeu a facut cerul ... pai el nu are ca si "casa"...chiar CERUL?

Poi cum nu stia El ...ditamai King-Kong-ul ... ce este Lumina si ca lumina este buna?
roaga si tu pe cineva sa-ti explice toata cartea de la A la Z, ca pe tine nu prea te duce neuronul.


Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 850
Data de inscriere : 13/05/2011

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 7:35 pm

Cyberman a scris:
Mai istetule, tu vii cu aiurelile conspirationiste ale lui lovendal
ai fost si tu pe site si creierul tau innapoiat nu poate face fata informatiilor de acolo? era de asteptat, odata ce faci parte din turma sclavilor masoneriei.

Cyberman a scris:
si incerci sa faci ce, sa demonstrezi ca dinozaurii si biblia erau contemporani alien si ce daca erau contemporani? Si azi vad oamenii dinozauri prin Loch Ness... care-i problema?

Oamenii vad dinozauri peste tot, chiar si OZN-urile nu mai prezinta vreo noutate, doar pe dumnezeul vostru nu-l vede nimeni! Nu mai umbla prin boscheti arzand, el marele creator al Universului, pentru a sopti niscavai porunci pentru umilii sai robi!
cuvinte ce apartin unui ignorant. de asteptat unuia ca tine, sa respinga dovezile care pui la indoiala teoria dinozaurilor de milioane de ani. e greu pentru voi sa iesiti din Matrix( daca ati vazut filmul stiti la ce ma refer) e mai bine sa fii sclavul sistemului ca doar nu necesita efort intelectual.

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 7:45 pm

GaSpAr a scris:

Soimos a scris:
Da cum se face ca nu ai intalnit si minciuni in Biblie?
pentru ca nu exista
Ha ha ha ...pai Biblia toata este o minciuna ...iar minciuna incepe acolo unde nu mai este un text scris de rabini ...ci este insusi Cuvantul lui Dumnezeu"!


Citat :
toate ''calitatile'' si insuccesele tale le arunci in carca altora. daca exista o persoana care nu a citit biblia, acea persoana esti tu si cainii tai de paza
Scuze ...dar eu nu am insuccese care sa ma apese sau sa ma faca sa ma simt frustrat ... eu sunt un om RATIONAL ...si cand judeci cu capul tau sti si faptul ca Dumnezeu te ajuta exact atat cat te ajuti tu singur!

Mai rau cu prostii aia de cred totul fara sa cerceteze nimic ...ca astia asteapta "ajutoare din cer" de la "Atotputernicu" care le lasa gravide nevestele si astfel le daruieste copii!


Citat :
astea sunt singurile tale cuvinte din vocabular?
Da...mai exact pe cestea le folosesc sa-i desemnez pe idiotii care s-au intors cu kuru catre stiinta si isi inchipuie, in prostia lor, ca a fi idiot si a lua in gura si in haul dintre urechi tampeniile inventate de niste sarlkatani ...este o mare virtute!



Soimos a scris:
Citat :
Pai cum decat minciuna iasa la iveala atunci cand ti se explica ca Dumnezeu a facut cerul ... pai el nu are ca si "casa"...chiar CERUL?

Poi cum nu stia El ...ditamai King-Kong-ul ... ce este Lumina si ca lumina este buna?
roaga si tu pe cineva sa-ti explice toata cartea de la A la Z, ca pe tine nu prea te duce neuronul.
Poi ce sa-mi explice aia cand in capul lor nu este decat o prostie imensa!(altfel nu ar fi acceptat sa se ghideze dupa o minciuna)
Daca te crezi mai destept ...de ce nu ne dai tu gata cu raspunsuri savante ...luate bineinteles de pe forumul cu constipatii ...Lowendal
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 7:55 pm

cine vorbea de raspunsuri luate de pe alte forumuri. mai copile( la minte) vezi-ti barna din ochiul tau mai intai.

mereu cand vorbesti de ratiune imi vine sa rad. si Pavel Corut se lauda ca este om rational, dar daca il asculti iti dai seama ca nu este decat un mediocru, ca si tine de altfel.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 8:03 pm

GaSpAr a scris:
pai Iisus nu s-a nascut pe 25 decembrie, asta a fost adaugata mai tarziu, ca sa se poata crestina mai usor, populatia imperiului si cea din afara ei.

Cu alte cuvinte, pentru ca lumea sa se lase mai usor pacalita de noua religie a minciunii!

Daca ar fi fost o religie cinstita, nu ar fi umblat cu asemenea pacaleli ordinare, dar religia lui Satan, numit si Dumnezeu in crestinism, nu putea sa umble decat cu ceva ce-i este caracteristic, adica cu minciuna si prefacatoria!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 8:06 pm

Apopii a scris:
GaSpAr a scris:
pai Iisus nu s-a nascut pe 25 decembrie, asta a fost adaugata mai tarziu, ca sa se poata crestina mai usor, populatia imperiului si cea din afara ei.

Cu alte cuvinte, pentru ca lumea sa se lase mai usor pacalita de noua religie a minciunii!

Daca ar fi fost o religie cinstita, nu ar fi umblat cu asemenea pacaleli ordinare, dar religia lui Satan, numit si Dumnezeu in crestinism, nu putea sa umble decat cu ceva ce-i este caracteristic, adica cu minciuna si prefacatoria!
dar ce vina are religia ca oamenii sunt excroci? ce vina are forumul asta ca Soimos este dus cu pluta? voi vorbiti de religie dar nu stiti nimic despre ea, nici ce invata nici cum a aparut, ci vorbiti asa aiurea, mai bine zis citati vorbele francmasonilor, le faceti jocul fara sa va dati seama.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 8:13 pm

GaSpAr a scris:
dar ce vina are religia ca oamenii sunt excroci?

Pai tocmai acei excroci au creat religia crestina, nu ti-i clar lucrul asta?

Cum poate fi o religie creata de excroci... o excrocherie, nu-i asa?
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 8:19 pm

GaSpAr a scris:
cine vorbea de raspunsuri luate de pe alte forumuri. mai copile( la minte) vezi-ti barna din ochiul tau mai intai.

mereu cand vorbesti de ratiune imi vine sa rad. si Pavel Corut se lauda ca este om rational, dar daca il asculti iti dai seama ca nu este decat un mediocru, ca si tine de altfel.
Ma bolovane!
... da cat de prost trebuie sa fi incat sa iti inchipui ca in viata trebuie sa fi Greuceanu ...si nu un om normal si rational echipat cu Constiinta!

Pai afla ... ma berbec din turma Domnului Itzik ...ca mai mult decat OM ...nu poti sa fi .... nici daca l-ai pupa in c-r toata ziua pe King-Kong-ul la care te inchini ca prostu din biserica ta plina de "genii" ... Irationale!

Dar vezi ca daca pierzi prea multa vreme la biserica si dai Stiinta pe Credinta ...ai sanse mari sa nu ajungi nici OM ...ci ramai tot o oaie proasta din turma !

Asta ca sa inveti sa accepti idea, ca mai mult decat un om normal nu poti fi in viata, decat daca te nasti geniu ... si chiar daca esti presedinte de tara ca Bush sau Basescu ... sunt mari sanse sa nu fi nici macar OM ...

Acum intelegi de ce pe mine nu ma poate deranja faptul sa fiu un om mediocru?
Oameni care se credeau superiori si-au dat examenul acum 70 de ani cand bagau copii pe usa cuptorului si i scoteau ca fum pe hornuri!

Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 8:31 pm

eu am zis ca esti mediocru la nivel informational.
si iar ai vorbit aiurea desi nu ma cunosti, eu am fost la biserica de vreo cateva ori in 20 de ani si doar atunci cand eram mic, nu acum.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 8:56 pm

GaSpAr a scris:
eu am zis ca esti mediocru la nivel informational.
Sti tu cumva ca eu m-as fi laudat ca sunt un geniu?

Citat :

si iar ai vorbit aiurea desi nu ma cunosti, eu am fost la biserica de vreo cateva ori in 20 de ani si doar atunci cand eram mic, nu acum.
Poi tu esti un adevarat geniu!

Este o "performanta" de exceptie sa te tampesti "biblic" fara sa mergi la biserica! ...oare cum asa?

Sa fie din cauza ca Credinta iti oferea mai usor raspunsuri la intrebarile pe care ti le puneai decat invatatura cea atat de stresanta ... si ai ales sa te bazezi pe faptul ca Credinta este "adevarata" ptr ca este un dar al lui dumnezeului tau ... King-Kong?
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Icon_minitimeMier Iun 22, 2011 11:16 am

Soimos a scris:
GaSpAr a scris:
eu am zis ca esti mediocru la nivel informational.
Sti tu cumva ca eu m-as fi laudat ca sunt un geniu?

Citat :

si iar ai vorbit aiurea desi nu ma cunosti, eu am fost la biserica de vreo cateva ori in 20 de ani si doar atunci cand eram mic, nu acum.
Poi tu esti un adevarat geniu!

Este o "performanta" de exceptie sa te tampesti "biblic" fara sa mergi la biserica! ...oare cum asa?

Sa fie din cauza ca Credinta iti oferea mai usor raspunsuri la intrebarile pe care ti le puneai decat invatatura cea atat de stresanta ... si ai ales sa te bazezi pe faptul ca Credinta este "adevarata" ptr ca este un dar al lui dumnezeului tau ... King-Kong?



Soimos a scris:
Sti tu cumva ca eu m-as fi laudat ca sunt un geniu?
nu te-ai laudat direct ci indirect, prin felul tau de a te contrazice aiurea si de ai face prosti pe cei ce nu sunt de acord cu tine
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Icon_minitimeMier Iun 22, 2011 2:59 pm

GaSpAr a scris:
nu te-ai laudat direct ci indirect, prin felul tau de a te contrazice aiurea si de ai face prosti pe cei ce nu sunt de acord cu tine
N-ai inteles nimic!
Eu nu ii fac prosti pe cei care nu sunt de acord cu mine ... ci pe cei care se intorc cu fundul catre stiinta batjocorind-o si contestand-o, si se arunca ca orbii in viata de bigot a unei Credinte=Nestiinta=Irationalitate !
Si ptr ca aceasta idiotenie prin care isi rateaza viata e prea putin ... mai distrug si vietile copiilor lor indoctrinandu-i in prostie vesnica!
(cam asta ti s-a intamplat si tie ...dovada ca esti cam bine sucit si nu asculti de Ratiune din cauza imbrobodirii la care ai fost supus de mic)!

Tu cum oare ii numesti pe cei care fac tampenia nemaipomenita de a-si lasa viata sociala si a alege calea asociala a indoctrinatelor Oite proaste cu aspect uman?
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 10, 2011 8:07 pm

Apopii a scris:
Daca ar fi fost o religie adevarata, si-ar fi imbunatatit stilul, ar fi adaugat noi argumente si dovezi in sprijinul doctrinei sale, tinand pasul cu evolutia societatii umane!
Probabil la voi in catun, informatiile nu prea ajung, dar afla de la mine care traiesc in mijlocul civilizatiei, ca religia ''malefica'' odata cu trecerea timpului si noilor descoperiri, a adus multe argumente si dovezi stiintifice in favoarea ei. Nu imi cereti sa vi le arat, caci puteti sa le aflati si singuri
Sus In jos
ahmed
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 5
Localizare : 12345678
Puncte : 5
Data de inscriere : 19/07/2008

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 11, 2011 6:53 am

Mihai12 a scris:
dar afla de la mine care traiesc in mijlocul civilizatiei,

Unde?
La Braila ...adica in estul estului salbatic?

Pai acolo e doar civilizatia jegului, a lenei si a manelelor!

Adica o civilizatie de tip Niet cultura
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 11, 2011 7:55 am

ahmed a scris:
Mihai12 a scris:
dar afla de la mine care traiesc in mijlocul civilizatiei,

Unde?
La Braila ...adica in estul estului salbatic?

Pai acolo e doar civilizatia jegului, a lenei si a manelelor!

Adica o civilizatie de tip Niet cultura
Civilizatia jegului? Laughing Probabil esti vreun cocalar de Bucuresti care nu isi mai incape in piele de la atata aroganta.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 11, 2011 8:44 am

Nu te supara ca ma bag si eu ... dar bag seama ca nu te uiti la TV ...ca altfel ai fi aflat ca Romania este tara in care consumul de pasta de dinti si de sapun este cel mi mic din Europa,(si tara cu cele mai putine bai sau WC-uri cu apa, si daca aai fi ascuiltat mai atent temele discutate pe TV in ultimele zile, ...ai fi aflat ca este considerata in toata lumea locul in care cresc barbarii si golanii si cersetorii ... care au speriat nu numai westul ...ci tot mapamondul ... si asta zau ca nu are nimic de a face cu civilizatia!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 11, 2011 8:54 am

Mihai12 a scris:
Probabil la voi in catun, informatiile nu prea ajung, dar afla de la mine care traiesc in mijlocul civilizatiei, ca religia ''malefica'' odata cu trecerea timpului si noilor descoperiri, a adus multe argumente si dovezi stiintifice in favoarea ei.
Ce-ai patit ? ...ai mancaat prea multe ciuperci mistice de ai bolunzit?

De cand biserica se ocupa cu cercetarea stiintifica ?

Citat :

Nu imi cereti sa vi le arat, caci puteti sa le aflati si singuri
Dutie ma la groapa din capatul gradinii (aia cu un par de care sta atarnat cioclodul multifunctional) ...ca esti galbin de dashtept.

Ce probe stiintifice a descoperit biserica ... cumva pe aceia ca Dumnezeul ei era prea prost ca sa inspire o Biblie?

Sau aia ca adevaratul facator de "dumnezei" master of the Univers ..recte Constantin cel Mare l-a transformat pe micul zeu tribal (rau si gelos) al unui popor de pastori (evreii) ...in "creatorul" cel nevazut, inexistent, si necunoscut, cel care a creat lumea si universul prin lene, prostie, inactivitate si MINCIUNA (adica prin vorbe goale ... Cuvantul) si care si azi straluceste prin sclipitoarea-i si ominprezenta ... impotenta ?
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 11, 2011 9:56 am

Soimos a scris:
Nu te supara ca ma bag si eu ... dar bag seama ca nu te uiti la TV ...ca altfel ai fi aflat ca Romania este tara in care consumul de pasta de dinti si de sapun este cel mi mic din Europa,(si tara cu cele mai putine bai sau WC-uri cu apa, si daca aai fi ascuiltat mai atent temele discutate pe TV in ultimele zile, ...ai fi aflat ca este considerata in toata lumea locul in care cresc barbarii si golanii si cersetorii ... care au speriat nu numai westul ...ci tot mapamondul ... si asta zau ca nu are nimic de a face cu civilizatia!
Aia care au speriat mapamondul sunt tiganii mai romanule. Se vede ce fel de roman esti tu. De rusine a fugit in occident sa fie sluga strainilor si cand se prezinta cuiva spune ca este neamt, dar seara planga in cada ca este doar neamt de mana a doua
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 11, 2011 9:59 am

Soimos a scris:
Mihai12 a scris:
Probabil la voi in catun, informatiile nu prea ajung, dar afla de la mine care traiesc in mijlocul civilizatiei, ca religia ''malefica'' odata cu trecerea timpului si noilor descoperiri, a adus multe argumente si dovezi stiintifice in favoarea ei.
Ce-ai patit ? ...ai mancaat prea multe ciuperci mistice de ai bolunzit?

De cand biserica se ocupa cu cercetarea stiintifica ?

Citat :

Nu imi cereti sa vi le arat, caci puteti sa le aflati si singuri
Dutie ma la groapa din capatul gradinii (aia cu un par de care sta atarnat cioclodul multifunctional) ...ca esti galbin de dashtept.

Ce probe stiintifice a descoperit biserica ... cumva pe aceia ca Dumnezeul ei era prea prost ca sa inspire o Biblie?

Sau aia ca adevaratul facator de "dumnezei" master of the Univers ..recte Constantin cel Mare l-a transformat pe micul zeu tribal (rau si gelos) al unui popor de pastori (evreii) ...in "creatorul" cel nevazut, inexistent, si necunoscut, cel care a creat lumea si universul prin lene, prostie, inactivitate si MINCIUNA (adica prin vorbe goale ... Cuvantul) si care si azi straluceste prin sclipitoarea-i si ominprezenta ... impotenta ?
Nu biserica bai inteligenta rara, ci comunitatea stiintifica creationista. Cauta si tu pe google bible and arheology si ramai uimit de cate ai sa gasesti. Cat despre al doilea paragraf, aceiasi diaree verbala cu care ne-ai obisnuit. Am impresia ca mai mult de atat nu poti.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 11, 2011 1:50 pm

Mihai12 a scris:
Nu biserica bai inteligenta rara, ci comunitatea stiintifica creationista. Cauta si tu pe google bible and arheology si ramai uimit de cate ai sa gasesti.

ce sa gasesti mai prostie ambulanta?
Sa gasesti ce au scris cronicarii evrei ?
Poi aia si-au scris istoria in Biblia lor, care este o cronica istorica a poporului lor ...si veniti voi astia idiotii astazi si gasiti vestigii arheologice care atesta ca ce au scris ei este adevarat ... si le vindeti prostilor idiotenia ca .. "uite cat de drept vorbeste Dumnezeu in Biblie" ...cand de fapt cei care au scris Biblia nu a fost Dumnezeu ...ci tocmai rabinii din Marea Sinagoga care consemnau in scris toate evenimentele istorice prin care a trecut acest biet popor de pastori!
Oare cat de prost trebuie sa fie un tanar ...care nici macar atat nu poate pricepe?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 11, 2011 2:12 pm

Mihai12 a scris:
Aia care au speriat mapamondul sunt tiganii mai romanule.

asta poti sa le-o zici fraierilor din jurul tau!
Eu traind in Germoney te pot asigura ca tziganii sunt vazuti ru doar ptr faptul ca sunt murdari si se ocupa cu furtisaguri marunte!
Banditii care sparg locuinte si ataca batranii neajutorati sunt ROMANII
Si ai dovada ca este asa si in faptul ca prim ministrul Frantei a specificat in mod clar ca atunci cand zice de romanii ...la romani se si refera ...si nu la romi ...desi si tziganii/roma sunt tot un produs Made in Romania ... pe cand tziganii locali adica Made in Germoney sunt oameni mai respectabili decat familia ta si a lu tactu!

Citat :

Se vede ce fel de roman esti tu.
Cine te-a mintit si ti-a spus ca eu as fi roman?
Eu sunt doar un neamtz nascut in Romania ...si nimeni niciodata in toata istoria familiei mele ...inclusiv rude colaterale prin alianta ...nu au fost sau sunt romani ...sti ce e aia NIMENI - NICIODATA?
Citat :

De rusine a fugit in occident sa fie sluga strainilor si cand se prezinta cuiva spune ca este neamt, dar seara planga in cada ca este doar neamt de mana a doua
Ma eu sunt unul din neamul acelor nemti, care au construit in Romania ceva ce voi nici astazi nu aveti si nici nu sunteti in stare sa construiti ...si anume O CIVILIZATIE ... (vezi Sibiu capitala a culturii europene) si chiar daca as fi neamtz de mana a doua ...este muuuult mai mult decat SA FIU CONSIDERAT ultimul gunoi al Europei ... asa cum ai fi considerat si tu, si sunt vazuti toti romanii ...multi dintre ei pe nedrept ... dar exact asa ai fi tratat si tu ... daca ai veni in lumea civilizata ...in care momentan ... nici din greseala nu esti!
Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 254
Localizare : Romania
Puncte : 273
Data de inscriere : 23/04/2010

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 11, 2011 6:50 pm

Soimos a scris:
Mihai12 a scris:
Aia care au speriat mapamondul sunt tiganii mai romanule.

asta poti sa le-o zici fraierilor din jurul tau!
Eu traind in Germoney te pot asigura ca tziganii sunt vazuti ru doar ptr faptul ca sunt murdari si se ocupa cu furtisaguri marunte!
Banditii care sparg locuinte si ataca batranii neajutorati sunt ROMANII
Si ai dovada ca este asa si in faptul ca prim ministrul Frantei a specificat in mod clar ca atunci cand zice de romanii ...la romani se si refera ...si nu la romi ...desi si tziganii/roma sunt tot un produs Made in Romania ... pe cand tziganii locali adica Made in Germoney sunt oameni mai respectabili decat familia ta si a lu tactu!

Citat :

Se vede ce fel de roman esti tu.
Cine te-a mintit si ti-a spus ca eu as fi roman?
Eu sunt doar un neamtz nascut in Romania ...si nimeni niciodata in toata istoria familiei mele ...inclusiv rude colaterale prin alianta ...nu au fost sau sunt romani ...sti ce e aia NIMENI - NICIODATA?
Citat :

De rusine a fugit in occident sa fie sluga strainilor si cand se prezinta cuiva spune ca este neamt, dar seara planga in cada ca este doar neamt de mana a doua
Ma eu sunt unul din neamul acelor nemti, care au construit in Romania ceva ce voi nici astazi nu aveti si nici nu sunteti in stare sa construiti ...si anume O CIVILIZATIE ... (vezi Sibiu capitala a culturii europene) si chiar daca as fi neamtz de mana a doua ...este muuuult mai mult decat SA FIU CONSIDERAT ultimul gunoi al Europei ... asa cum ai fi considerat si tu, si sunt vazuti toti romanii ...multi dintre ei pe nedrept ... dar exact asa ai fi tratat si tu ... daca ai veni in lumea civilizata ...in care momentan ... nici din greseala nu esti!

Parca erai de pe langa Timisoara nu???????sau pe acolo mai aveai asa cum spuneai tu ceva proprietatzi ..........
iar daca esti un neamt in Romania inseamna(corecteaza-ma daca gresesc) ca ai tai strabuni au venit in Romania din cauza ca nu au reusit in Jermanitza(altfel ar fii trebuit sa fie prosti sa vina nu????), deci ar fii corect sa presupunem ca nu se ridicau la nivelul jermaneilor din acel timp deci erau inferiori si ca sa nu fie exterminatzi au cautat o cale de scapare . Acum cand jermatitza e suficient de distrusa /degenerata la nivel demografic sau al sanatatii de casatorii intre rude si de cand turcii sunt undeva la 8-9% si sunt in crestere se bucura si de fostii arieni inferiori care altadata erau rusinea germanilor ...........si erau exportati sa faca front impotriva otomanilor deci carne de tun oricum ......

Si vorba ta au si ei nevoie oricum de cineva sa le faca meseriile murdare ......daca ma intelegi ............ Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
Pt ca uitandu-ma pe cateva site-uri asa pt documentare cum recomanzi tu in speta la VAG daca stii ce inseamna am vazut in pct-ele cheie indieni,polonezi ,spanioli ,romani chiar .........

Deci : ori stramosii tai au fost inferiori vizavi de standartele din jermanitza si au trebuit sa plece , ori au fost prosti ca au venit intr-o tara ca asta !!!!
te las pe tine sa alegi cum e mai bine pt tine
Pt mine e clar oricum .......
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 11, 2011 7:50 pm

Soimos spunea pe forumul antenei3, ca a plecat cu familia in Germania in 88 sau 89 si avea 17 ani, probabil ajutati de securisti. Nu m-ar mira sa aflu ca taicatu a fost securist, ca prea te laudau pe un forum( nu mai stiu care) ca detii multe cunostinte despre securitate.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 11, 2011 8:15 pm

Ma burta verde ... Taica miu si-a riscat viata trecand frontiera ca sa ne scoata pe noi afara ... nu a stat ca sula de tactu pe centura sa o plaseze pe mata de te-ai nascut tu cu basca de sofer pe cap


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Mar Oct 11, 2011 8:51 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 11, 2011 8:30 pm

Soimos a scris:


Ma burta verde ... Taica miu si-a riscat viata trecand frontiera ca sa ne scoata pe noi afara ... nu a stat ca sula de tactu pe centura sa o plaseze pe mata de te-ai nascut tu cu basca de sofer pe cap
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 254
Localizare : Romania
Puncte : 273
Data de inscriere : 23/04/2010

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Icon_minitimeMier Oct 12, 2011 4:00 am

Soimos a scris:
Ma burta verde ... Taica miu si-a riscat viata trecand frontiera ca sa ne scoata pe noi afara ... nu a stat ca sula de tactu pe centura sa o plaseze pe mata de te-ai nascut tu cu basca de sofer pe cap

Pai atunci nu stiu ce sa zic, decat ca toate rudele mele care au vrut sa plece din zona Orastie Deva si chiar din Aiud nu au avut nici o problema sa plece atata vreme cat au demonstrat ca sunt sasi si/sau erau casatoriti cu sasi /sasoaice..................
SI-au lasat casa averile(oarecum si-au cumparat plecarea si au sters-o)si acum sint si ei prin jermanica.sau america Si crede-ma sunt multi Din toata familia (pana la veri de gradul 3 )au mai ramas doar 3 veri de a lui tata
Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 254
Localizare : Romania
Puncte : 273
Data de inscriere : 23/04/2010

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Icon_minitimeMier Oct 12, 2011 4:02 am

Deci am indoieli despre originile tale ,Soimos. Asta e varianta atitudinii civice pe care ar trebui sa o ai si tu .
Sus In jos
Continut sponsorizat





Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Religia crestina - o relicva a antichitatii
Sus 
Pagina 2 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Adevarul despre imparatul Constantin si legatura sa cu religia crestina
» Crucea crestina
» Conceptia crestina despre Rai si Iad.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Religiile lumii :: Monoteiste :: Crestinismul-
Mergi direct la: