Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Religia crestina - o relicva a antichitatii

In jos 
+7
ahmed
Mihai12
Cyberman
Black velvet
GaSpAr
Soimos
Apopii
11 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Oct 04, 2012 9:11 pm

NICOLETA1980 a scris:
Citat :


Ai observat ca tocmai aceste tari sunt tarile ca sa zic asa ... "fruntase" ale planetei?
In Germania cca 47% din populatie este atee!

"Sugereaza-mi "te rog mai in detaliu legatura intre ateism si prosperitatea economica .


Societatile dezvoltate concurentionale, au puterea sa ofere fiecarui membru al societatii o viata ca in Paradis acum in viata asta ...dar cu o singura conditie, si anume sa fie foarte competent profesional, iar orice om normal din occident intelege ca TREBUIE sa fie mereu competent profesional pentru a putea asigura familiei sale o viata intr-un adevarat paradis!
Si astfel intelege ca trebuie sa invete toata viata si sa fie deschis la tot ce este nou in profesia sa. dar si sa se informeze tot timpul!
In acest context, studiul Bibliei este ceva inutil, ceva care iti fura timpul care ar trebui sa-l dedici pregatirii profesionale si familiei, pentru simplul motiv ca Biblia nu te ajuta cu nimic in viata.


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Vin Oct 05, 2012 6:34 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Fernando
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 102
Data de inscriere : 16/10/2011

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Oct 04, 2012 9:51 pm

EmaLovesJesus a scris:
Draga mea,te invit cu drag pe TPU un site mult mai civilizat unde nu se jigneste ca aici cu exceptia lui Soimos care acolo este Dorungar.Te astept cu multa placere poti sa pui intrebari si sa primesti raspunsuri.Te pup!
http://www.tpu.ro/utilizator/axgto

No ce lipsa de bun simtz, da nu-i bai, de la crestini n-avem pretentii. Mai ales de la dintr-astia care nu se sfiesc nici macar sa te agate pe strada sau sa-ti f*** creierii pe la usi ca sa te pacaleasca sa intri in secta lor cu damblagiti care vorbesc in limba satanei si apoi iti pretind sa le dai 10% din banii munciti de tine. Huo!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Icon_minitimeVin Oct 05, 2012 8:28 am

Fernando a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Draga mea,te invit cu drag pe TPU un site mult mai civilizat unde nu se jigneste ca aici cu exceptia lui Soimos care acolo este Dorungar.Te astept cu multa placere poti sa pui intrebari si sa primesti raspunsuri.Te pup!
http://www.tpu.ro/utilizator/axgto

No ce lipsa de bun simtz, da nu-i bai, de la crestini n-avem pretentii. Mai ales de la dintr-astia care nu se sfiesc nici macar sa te agate pe strada sau sa-ti f*** creierii pe la usi ca sa te pacaleasca sa intri in secta lor cu damblagiti care vorbesc in limba satanei si apoi iti pretind sa le dai 10% din banii munciti de tine. Huo!

Tu vorbesti de educatie si bun simt?!
No,acum tu esti cel lipsit de bun simt.Afla ca TPU este un site pe care poate intra orice utilizator indiferent de culoare,religie sex.Nu este un site crestin!Dar nici antiHrist!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Icon_minitimeVin Oct 05, 2012 7:18 pm

EmaLovesJesus a scris:
Fernando a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Draga mea,te invit cu drag pe TPU un site mult mai civilizat unde nu se jigneste ca aici cu exceptia lui Soimos care acolo este Dorungar.Te astept cu multa placere poti sa pui intrebari si sa primesti raspunsuri.Te pup!
http://www.tpu.ro/utilizator/axgto

No ce lipsa de bun simtz, da nu-i bai, de la crestini n-avem pretentii. Mai ales de la dintr-astia care nu se sfiesc nici macar sa te agate pe strada sau sa-ti f*** creierii pe la usi ca sa te pacaleasca sa intri in secta lor cu damblagiti care vorbesc in limba satanei si apoi iti pretind sa le dai 10% din banii munciti de tine. Huo!

Tu vorbesti de educatie si bun simt?!
No,acum tu esti cel lipsit de bun simt.Afla ca TPU este un site pe care poate intra orice utilizator indiferent de culoare,religie sex.Nu este un site crestin!Dar nici antiHrist!
TPU nu este un forum pentru discutii, ci doar unul pentru gasit raspunsuri la diverse intrebari!
Nu cred ca ca pe TPU poti continua o discutie inceputa anul trecut ca aici pe acest forum!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Icon_minitimeSam Oct 06, 2012 8:57 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Fernando a scris:


No ce lipsa de bun simtz, da nu-i bai, de la crestini n-avem pretentii. Mai ales de la dintr-astia care nu se sfiesc nici macar sa te agate pe strada sau sa-ti f*** creierii pe la usi ca sa te pacaleasca sa intri in secta lor cu damblagiti care vorbesc in limba satanei si apoi iti pretind sa le dai 10% din banii munciti de tine. Huo!

Tu vorbesti de educatie si bun simt?!
No,acum tu esti cel lipsit de bun simt.Afla ca TPU este un site pe care poate intra orice utilizator indiferent de culoare,religie sex.Nu este un site crestin!Dar nici antiHrist!
TPU nu este un forum pentru discutii, ci doar unul pentru gasit raspunsuri la diverse intrebari!
Nu cred ca ca pe TPU poti continua o discutie inceputa anul trecut ca aici pe acest forum!


Ba sigur ca pot,insa conturile tale nu mai sunt valabile ca ai fost suspendat de N ori!
Sus In jos
NICOLETA1980
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 94
Data de inscriere : 24/08/2012

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Icon_minitimeSam Oct 06, 2012 10:27 am

Soimos a scris:
NICOLETA1980 a scris:
Citat :


Ai observat ca tocmai aceste tari sunt tarile ca sa zic asa ... "fruntase" ale planetei?
In Germania cca 47% din populatie este atee!

"Sugereaza-mi "te rog mai in detaliu legatura intre ateism si prosperitatea economica .


Societatile dezvoltate concurentionale, au puterea sa ofere fiecarui membru al societatii o viata ca in Paradis acum in viata asta ...dar cu o singura conditie, si anume sa fie foarte competent profesional, iar orice om normal din occident intelege ca TREBUIE sa fie mereu competent profesional pentru a putea asigura familiei sale o viata intr-un adevarat paradis!
Si astfel intelege ca trebuie sa invete toata viata si sa fie deschis la tot ce este nou in profesia sa. dar si sa se informeze tot timpul!
In acest context, studiul Bibliei este ceva inutil, ceva care iti fura timpul care ar trebui sa-l dedici pregatirii profesionale si familiei, pentru simplul motiv ca Biblia nu te ajuta cu nimic in viata.

Asta-i problema in Romania , ca societatea n-a reusit sa se dezvolte datorita unui manegement defuctuos , al excrocilor care fura tara !

Si-mi imaginez urmatorul scenariu :
UN roman se trezeste dimineata la ora 5 .. este muncitor pe santier , prieten cu tarnacopul ...
Isi face cruce rugandu-se la dumnezeu sa-i dea putere sa treaca peste ziua grea care-l asteapta...
Ajunege la munca si este grea este munca sa, dar el cu domnul in gand .. da si da.. transpirand , ca-i cald afara , dar se bucura de faptul ca are o bucata de paine uscata sa-i potoleasca foamea...
La intoarcerea spre casa urca in tramvai... si lumea stramba din nas ca-i murdar si pute..., dar lui nu-i pasa ca stie ca domnul este cu el.. si-l vede..
Ajuns acasa se spala timid , se pune la masa cu familia , , sotia sa cea "sclava " ii ofera cea mai mare bucata de carne din ciorba, copii infometati isi asteapta umil randul savurand bucurosi ce mai ramane apoi merg la culcare multumind domnului ptr. masa imbelsugata..
Inainte a a adormi , la lumina felinarului , Costica reciteste paginile unei biblii prafuite , apoi isi spune sfanta rugaciune de seara si cu domnul in gand are parte de-o odihna incurajatoare..


Cat de batuti in cap crezi tu ca sunt cei din Romania ?


Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Icon_minitimeSam Oct 06, 2012 1:41 pm

NICOLETA1980 a scris:


Asta-i problema in Romania , ca societatea n-a reusit sa se dezvolte datorita unui manegement defuctuos , al excrocilor care fura tara !
Trebuie sa accepti ca si acei politicieni excroci si pus pe jaf au lucrat dupa modelul "ortodox"!
Adica pe principiul tu da bani popi ca sa ajunga la Dumnezeu si ce se intampla apoi cu banii ... nu te mai priveste!

Citat :

sotia sa cea "sclava " ii ofera cea mai mare bucata de carne din ciorba, copii infometati isi asteapta umil randul savurand bucurosi ce mai ramane apoi merg la culcare multumind domnului ptr. masa imbelsugata..

Trist ... dar adevarat!
Din pacate asta este scenariul normal al unei vieti de roman obisnuit!

Citat :

Cat de batuti in cap crezi tu ca sunt cei din Romania ?
Eu nu cred ca sunt batuti in cap, ci sunt mai degraba niste victime ale unei societati care nu are modele si elite adevarate. o societate creata pe model ortodox in care unii trudesc din greu pentru nimica...iar altii fura cat pot!


Sus In jos
NICOLETA1980
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 94
Data de inscriere : 24/08/2012

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Icon_minitimeSam Oct 06, 2012 4:31 pm

Soimos a scris:
NICOLETA1980 a scris:


Asta-i problema in Romania , ca societatea n-a reusit sa se dezvolte datorita unui manegement defuctuos , al excrocilor care fura tara !
Trebuie sa accepti ca si acei politicieni excroci si pus pe jaf au lucrat dupa modelul "ortodox"!
Adica pe principiul tu da bani popi ca sa ajunga la Dumnezeu si ce se intampla apoi cu banii ... nu te mai priveste!

Citat :

sotia sa cea "sclava " ii ofera cea mai mare bucata de carne din ciorba, copii infometati isi asteapta umil randul savurand bucurosi ce mai ramane apoi merg la culcare multumind domnului ptr. masa imbelsugata..

Trist ... dar adevarat!
Din pacate asta este scenariul normal al unei vieti de roman obisnuit!

Citat :

Cat de batuti in cap crezi tu ca sunt cei din Romania ?
Eu nu cred ca sunt batuti in cap, ci sunt mai degraba niste victime ale unei societati care nu are modele si elite adevarate. o societate creata pe model ortodox in care unii trudesc din greu pentru nimica...iar altii fura cat pot!



Ce vreau eu sa spun este ca situatia econo9mica jalnica a Romaniei nu se datoreaza faptului ca majoritatea se declara crestin-ortodoxi..
Sa stii tu ca lumea nu-i asa disperata dupa dumnezeu p-aici .... si incearca sa-si castige existenta asa cum pot intr-un stat in care statul nu te ajuta cu nimic...
Cati romani crezi tu ca-si consuma putinele rezerve banesti pe la biserica ???
Stai tu linistit ca nu multi , doar babele carora le tremura picioarele.. dar au putere sa se bata ptr o portie de sarmale oferita gratuita de popi cu ocazia diferitelor ocazii... sarmale platite tot din banii lor...
Tineretul este treaz, dar n-are sustinere !
Legea este facuta prost si nici asa nu se respecta ..Politicienii corupti pana in maduva oaselor găsesc mereu instituții, oameni și rețele gata să-i reabiliteze moral sau legal.
Eu am sperat ca aderarea la UE va schimba ceva , dar nimeni nu se baga sa ajute .. ci doar sa critice..
Iar tu n-ai idee deloc despre romanul obisnuit!!!Incearca sa te pui in locul lui , la nivelul de trai de aici , sa vedem .. cum ai mai privi lucrurile..
Gandindu-ma ca constiinta ta este vie... poate n-ar trebui sa observi doar detaliile care contin doar adevarul tau...
Romanii sunt oamenii extraordinari , calzi , muncitori si inteligenti!
Cauta si exemplele bune, elitele...( asta ca sa fii corect informat )

Costica ... nu prea exista ...dar tu nu vezi !
Poate-ar fi cazul sa mai treci pe aici sa vezi ...( este doar o sugestie nevinovata ).







Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Icon_minitimeSam Oct 06, 2012 5:27 pm

NICOLETA1980 a scris:


Ce vreau eu sa spun este ca situatia econo9mica jalnica a Romaniei nu se datoreaza faptului ca majoritatea se declara crestin-ortodoxi..
Nici prin gand nu mi-a trecut asa ceva!
Ma refeream la modelul ortodox care s-a incetatenit in Ro.
Citat :

Sa stii tu ca lumea nu-i asa disperata dupa dumnezeu p-aic
De asta nu sunt foarte sigur!
O fi valabila afirmatia ta pentru tinerii studiosi dar prin mahalale sau pe la sate prostia este in floare.

Citat :
.... si incearca sa-si castige existenta asa cum pot intr-un stat in care statul nu te ajuta cu nimic...
Aici e marea tragedie!
Statul roman in ultimii 22 de ani este condus din securistii lui ceausescu, adica cei care au fost vanati de popor la revolutie!
Acum a venit randul lor sa se razbune pe romani, ....si chiar v-au tras-o urat de tot!
Si teama mi-e ca nenorocirea este abia la inceput!
Citat :

Cati romani crezi tu ca-si consuma putinele rezerve banesti pe la biserica ???
Fiecare enorias care merge duminica la biserica sau in exursii la manastiri, sau cei care il primesc pe popa cand vine la cresit!, apreciez ca cca 50% din populatie, dar repet, este doar o apreciere care imi apartine!

Citat :

Tineretul este treaz, dar n-are sustinere !
Tineretul poate este mai treaz in privinta religiei, dar este totusi muuuuuuuult mai adormit decat tineretul ceausist care a inceput revolutia, si spun asta pentru ca desi tocmai ei sunt cei mai loviti de soarta, ei dorm in nesimtire si nu inteleg ca securistii tradatori de neam si vanzatori de tara le pregatesc ceva mult mai rau.
Citat :

Legea este facuta prost si nici asa nu se respecta
Nu sunt sigur ca in asta consta problema!
Citat :

..Politicienii corupti pana in maduva oaselor găsesc mereu instituții, oameni și rețele gata să-i reabiliteze moral sau legal.
Exact! asa este cand iti alegi in fruntea tarii proprii dusmani care au promis RAZBUNAREA pentru umilirea pe care au patit-o in 89!
Citat :

Eu am sperat ca aderarea la UE va schimba ceva , dar nimeni nu se baga sa ajute .. ci doar sa critice..
Cu ce sa va ajute? Cu un sfat?
Romania nu exista pentru UE, pentru simplul fapt ca nu au pe cine, si asta s-a vazut clar ca romanii si-au facut-o singuri ca nu stiu ce voteaza, dar isi voteaza in modul cel mai democratic chiar pe macelarul care ii sacrifica !

Citat :

Iar tu n-ai idee deloc despre romanul obisnuit!!!Incearca sa te pui in locul lui , la nivelul de trai de aici , sa vedem .. cum ai mai privi lucrurile.
Uai de capu meu, sa stii ca am incercat sa ma pun in pielea lor, dar am gasit ca este IMPOSIBIL!
Poi daca as duce-o asa cum o duc romanii, cred ca as fi primul care ar iesi cu furca pe strada, dar se pare ca romanii sunt impacati si resemnati cu soarta lor, motiv pentru care cred ca asteapta "viata vesnica" si raiul promis de "dumnezeul" care nu exista!

Citat :

Gandindu-ma ca constiinta ta este vie... poate n-ar trebui sa observi doar detaliile care contin doar adevarul tau...
Din pacate nu am prea mult timp sa fac asta!
Citat :

Romanii sunt oamenii extraordinari , calzi , muncitori si inteligenti!
Asa este! Orice om de rand din Romania face fata cu brio in occident!
Mai putin patura sociala a prostolectualilor !
Citat :

Cauta si exemplele bune, elitele...( asta ca sa fii corect informat )
Romania nu are elite!
Tara e plina de manelisti incepand cu voda si terminand cu opinca!

Cred ca vin in Ro prin Decembrie de sarbatori .. dar si atunci nu mai mult de 2 saptamani!





[/quote]
Sus In jos
NICOLETA1980
Pedestras
Pedestras
NICOLETA1980


Numarul mesajelor : 94
Varsta : 43
Localizare : CALARASI
Puncte : 96
Data de inscriere : 24/08/2012

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Icon_minitimeSam Oct 06, 2012 6:57 pm

Soimos a scris:
NICOLETA1980 a scris:


Ce vreau eu sa spun este ca situatia econo9mica jalnica a Romaniei nu se datoreaza faptului ca majoritatea se declara crestin-ortodoxi..
Nici prin gand nu mi-a trecut asa ceva!
Ma refeream la modelul ortodox care s-a incetatenit in Ro.
Citat :

Sa stii tu ca lumea nu-i asa disperata dupa dumnezeu p-aic
De asta nu sunt foarte sigur!
O fi valabila afirmatia ta pentru tinerii studiosi dar prin mahalale sau pe la sate prostia este in floare.

Citat :
.... si incearca sa-si castige existenta asa cum pot intr-un stat in care statul nu te ajuta cu nimic...
Aici e marea tragedie!
Statul roman in ultimii 22 de ani este condus din securistii lui ceausescu, adica cei care au fost vanati de popor la revolutie!
Acum a venit randul lor sa se razbune pe romani, ....si chiar v-au tras-o urat de tot!
Si teama mi-e ca nenorocirea este abia la inceput!
Citat :

Cati romani crezi tu ca-si consuma putinele rezerve banesti pe la biserica ???
Fiecare enorias care merge duminica la biserica sau in exursii la manastiri, sau cei care il primesc pe popa cand vine la cresit!, apreciez ca cca 50% din populatie, dar repet, este doar o apreciere care imi apartine!

Citat :

Tineretul este treaz, dar n-are sustinere !
Tineretul poate este mai treaz in privinta religiei, dar este totusi muuuuuuuult mai adormit decat tineretul ceausist care a inceput revolutia, si spun asta pentru ca desi tocmai ei sunt cei mai loviti de soarta, ei dorm in nesimtire si nu inteleg ca securistii tradatori de neam si vanzatori de tara le pregatesc ceva mult mai rau.
Citat :

Legea este facuta prost si nici asa nu se respecta
Nu sunt sigur ca in asta consta problema!
Citat :

..Politicienii corupti pana in maduva oaselor găsesc mereu instituții, oameni și rețele gata să-i reabiliteze moral sau legal.
Exact! asa este cand iti alegi in fruntea tarii proprii dusmani care au promis RAZBUNAREA pentru umilirea pe care au patit-o in 89!
Citat :

Eu am sperat ca aderarea la UE va schimba ceva , dar nimeni nu se baga sa ajute .. ci doar sa critice..
Cu ce sa va ajute? Cu un sfat?
Romania nu exista pentru UE, pentru simplul fapt ca nu au pe cine, si asta s-a vazut clar ca romanii si-au facut-o singuri ca nu stiu ce voteaza, dar isi voteaza in modul cel mai democratic chiar pe macelarul care ii sacrifica !

Citat :

Iar tu n-ai idee deloc despre romanul obisnuit!!!Incearca sa te pui in locul lui , la nivelul de trai de aici , sa vedem .. cum ai mai privi lucrurile.
Uai de capu meu, sa stii ca am incercat sa ma pun in pielea lor, dar am gasit ca este IMPOSIBIL!
Poi daca as duce-o asa cum o duc romanii, cred ca as fi primul care ar iesi cu furca pe strada, dar se pare ca romanii sunt impacati si resemnati cu soarta lor, motiv pentru care cred ca asteapta "viata vesnica" si raiul promis de "dumnezeul" care nu exista!

Citat :

Gandindu-ma ca constiinta ta este vie... poate n-ar trebui sa observi doar detaliile care contin doar adevarul tau...
Din pacate nu am prea mult timp sa fac asta!
Citat :

Romanii sunt oamenii extraordinari , calzi , muncitori si inteligenti!
Asa este! Orice om de rand din Romania face fata cu brio in occident!
Mai putin patura sociala a prostolectualilor !
Citat :

Cauta si exemplele bune, elitele...( asta ca sa fii corect informat )
Romania nu are elite!
Tara e plina de manelisti incepand cu voda si terminand cu opinca!

Cred ca vin in Ro prin Decembrie de sarbatori .. dar si atunci nu mai mult de 2 saptamani!





[/quote]

Pai cum sa ajute UE Romania , ca ma gandesc ca inca n-au reusit prostovanii lideri din tara noastra sa se infiltreze si sa a junaga la rangul maxim , 33 ( frumos numar nu ?!) din masonerie!N-are Romania treaba cu Masa Rotunda .Romania ... se lupta intr-o mizerie , dar din multe puncte de vedere este mai curata la "suflet "!
Am acesta satisfactie...

Este loc acolo doar ptr CITY-ul londonez, Germania , Franta si Elvetia, Olanada ...etc...!
Stii tu... tarile " fruntase "

Ce conteaza pretul ? Ce conteaza viata oamenilor?

De-a lungul istoriei romanii n-au fost niste avizi dupa putere , criminali in numele puterii si strict ptr putere. , doar si-au aparat si ei teritoriul atat cat li s-a permis...


la aia cu 50 % este doar o impresie .. corect ? ca n-ai de unde sa stii sigur!


Romania n-are elite din pctul tau de vedere .. ptr .. ca .. ma scuzi , dar stii gandul meu e inca liber... n-avem si noi hoteluri faimoase cum ar hotelul Bilderberg ... ca sa putem primi .. atetea personalitati " interesate" de binele omenirii..
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 3:23 pm

NICOLETA1980 a scris:


Pai cum sa ajute UE Romania , ca ma gandesc ca inca n-au reusit prostovanii lideri din tara noastra sa se infiltreze si sa a junaga la rangul maxim , 33 ( frumos numar nu ?!) din masonerie!
Poi daca ar fi asa cum zici tu....asta ar inseamna ca romanii nu au elite de nivelul elitelor polonezilor, al cehilor, al slovenilor al lituanienilor si a altor tari foste comuniste care acum o duc foarte bine!

Citat :

N-are Romania treaba cu Masa Rotunda .Romania ... se lupta intr-o mizerie ,
Romania ... exact cum ti-am raspuns in alta postare, o duce rau din cauza ca si-a votat in modul cel mai democratic DUSMANII, adica pe securistii tradatori de neam si vanzatori de tara!
Acum vin romanii sa se planga ca au fost tradati si li s-a andut pina si Masa Rotunda cu scaune cu tot la care stateau ...si zici tu ca occidentul este de vina ptr ca romanii au fost prosti si nu au elite adevarate?!

Citat :

dar din multe puncte de vedere este mai curata la "suflet "!
Am acesta satisfactie...
Satisfactia asta nu depinde de nationalitatea cuiva, ci de experientele de viata si nivelul de inteligenta.

Citat :

Este loc acolo doar ptr CITY-ul londonez, Germania , Franta si Elvetia, Olanada ...etc...!
Stii tu... tarile " fruntase "
tarile de care ai pomenit au loc de frunte mai ales la COTIZAT cu bani, adica nu beneficiaza de nimic dar fiecare din ele arunca pe fereastra zeci de miliarde ca sa le prinda niste hoti din Grecia niste mafioti din Italia sau niste politicieni securisti din Romania!
Eu ca si cetatean german sunt foarte suparat pe Merkel pentru ca arunca in fiecare an o suma care depaseste 100 de miliarde de RURO pentru a avea un mare NIMIC!, asta in conditiile in care si in Germania ar mai fi multe de facut cu acesti bani!

Citat :

Ce conteaza pretul ? Ce conteaza viata oamenilor?
Asta este problema voastra cu politicienii care va conduc!
Dupa cate stiu eu Boc chiar a cerut pensionarilor din Romania sa moara benevol, adica sa se scarifice iesind din "sistem" ca banda lui de mafioti ca Udrea si Videanu sa poata fura mai mult!
Nu cred ca e de vina Germania ca Basescu este idiot si va distrus o tara pe care Tariceanu v-a lasat-o prospera!

Citat :

De-a lungul istoriei romanii n-au fost niste avizi dupa putere , criminali in numele puterii si strict ptr putere. , doar si-au aparat si ei teritoriul atat cat li s-a permis...
Asa este! Exact asta faceau in 1942-43 la Stalingrad si in Crimeea, si au aparat teritoriul national

Citat :

la aia cu 50 % este doar o impresie .. corect ? ca n-ai de unde sa stii sigur!
Poi nu cred ca 50% dintre romani refuza sa isi plateasca Taxa de cult asa cum o fac cca 60 % din nemti!

Citat :

Romania n-are elite din pctul tau de vedere .. ptr .. ca .. ma scuzi , dar stii gandul meu e inca liber... n-avem si noi hoteluri faimoase cum ar hotelul Bilderberg ... ca sa putem primi .. atetea personalitati " interesate" de binele omenirii..
Din pacate nu aveti nici scoli care sa scoata elite!
Nicio Universitate din Romania nu este printre primele 500 din lume si chiar basescu zicea ca scoala romaneasca scoate pe banda rulanta doar idioti!
Te rog nu te supara pe mine.... ca nu am zis eu asta, ci a zis-o basescu, si nu pun pret pe ce zice el ca si asta este tot doar un idiot
Sus In jos
NICOLETA1980
Pedestras
Pedestras
NICOLETA1980


Numarul mesajelor : 94
Varsta : 43
Localizare : CALARASI
Puncte : 96
Data de inscriere : 24/08/2012

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 4:12 pm

[quote="Soimos"]
NICOLETA1980 a scris:





Citat :

N-are Romania treaba cu Masa Rotunda .Romania ... se lupta intr-o mizerie ,
Romania ... exact cum ti-am raspuns in alta postare, o duce rau din cauza ca si-a votat in modul cel mai democratic DUSMANII, adica pe securistii tradatori de neam si vanzatori de tara!
Acum vin romanii sa se planga ca au fost tradati si li s-a andut pina si Masa Rotunda cu scaune cu tot la care stateau ...si zici tu ca occidentul este de vina ptr ca romanii au fost prosti si nu au elite adevarate?!

Citat :

dar din multe puncte de vedere este mai curata la "suflet "!
Am acesta satisfactie...
Satisfactia asta nu depinde de nationalitatea cuiva, ci de experientele de viata si nivelul de inteligenta.

Citat :

Este loc acolo doar ptr CITY-ul londonez, Germania , Franta si Elvetia, Olanada ...etc...!
Stii tu... tarile " fruntase "
tarile de care ai pomenit au loc de frunte mai ales la COTIZAT cu bani, adica nu beneficiaza de nimic dar fiecare din ele arunca pe fereastra zeci de miliarde ca sa le prinda niste hoti din Grecia niste mafioti din Italia sau niste politicieni securisti din Romania!
Eu ca si cetatean german sunt foarte suparat pe Merkel pentru ca arunca in fiecare an o suma care depaseste 100 de miliarde de RURO pentru a avea un mare NIMIC!, asta in conditiile in care si in Germania ar mai fi multe de facut cu acesti bani!

Citat :

Ce conteaza pretul ? Ce conteaza viata oamenilor?
Asta este problema voastra cu politicienii care va conduc!
Dupa cate stiu eu Boc chiar a cerut pensionarilor din Romania sa moara benevol, adica sa se scarifice iesind din "sistem" ca banda lui de mafioti ca Udrea si Videanu sa poata fura mai mult!
Nu cred ca e de vina Germania ca Basescu este idiot si va distrus o tara pe care Tariceanu v-a lasat-o prospera!

Citat :

De-a lungul istoriei romanii n-au fost niste avizi dupa putere , criminali in numele puterii si strict ptr putere. , doar si-au aparat si ei teritoriul atat cat li s-a permis...
Asa este! Exact asta faceau in 1942-43 la Stalingrad si in Crimeea, si au aparat teritoriul national

Citat :

la aia cu 50 % este doar o impresie .. corect ? ca n-ai de unde sa stii sigur!
Poi nu cred ca 50% dintre romani refuza sa isi plateasca Taxa de cult asa cum o fac cca 60 % din nemti!

Citat :

Romania n-are elite din pctul tau de vedere .. ptr .. ca .. ma scuzi , dar stii gandul meu e inca liber... n-avem si noi hoteluri faimoase cum ar hotelul Bilderberg ... ca sa putem primi .. atetea personalitati " interesate" de binele omenirii..
Din pacate nu aveti nici scoli care sa scoata elite!
Nicio Universitate din Romania nu este printre primele 500 din lume si chiar basescu zicea ca scoala romaneasca scoate pe banda rulanta doar idioti!
Te rog nu te supara pe mine.... ca nu am zis eu asta, ci a zis-o basescu, si nu pun pret pe ce zice el ca si asta este tot doar un idiot

Sa-mi spui si mie cum pot sa raspund cu citate multiple, ca nu-mi iese.
Ce indicatii am primit nu m-au ajuat grin

Acum:

Lasa-l pe saracie" ala de Boc , ca el saracu a spus ulterior ca s-a referit la iesirea din sistem a bugetarilor , nu al pensionarilor.Nu ca ar conta prea tare ce spune el ca e cam nul , dar puteai gasi pe net faptul ca si-a corectat greseala si n-ai mai fi facut efortul sa mai scrii fraza respectiva.
Tarineanu nu este decat ul alt excroc, Romanii n-au avut ce sa aleaga si n-au nici acum , Toti sunt o apa si-un pamant..

Faptul ca esti german si-o duci ca-n paradis intr-o societate dezvoltata nu-ti ofera satisfactie.?Permite-mi si mie sa ma laud cu ce pot, si m-am " laudat " cu chestia asta ptr ca CONSTIINTA mea nu considera banii totul ..Nu stiu daca-ti suna fumata sau cum ti-o suna tie chesta asta , dar chiar cred ca banii n-aduc fericirea.

N-am intelesd prea bine aia cu Masa Rotunda . Cand am scris Masa Rotunda vorbeam de Orgaziatia francmasonica , cea bineintentionata plina de minti ILUMINATE.


Hei Smile))) Doar nu vrei sa te crde ca esti suparat pe Angela Smile)) ha ha ha
Ce naiba ... Cred ca tu stii ca ea nu e fata proasta !
Crezi ca aruncu cu euro asa.. de placere , fara niciun interes?!!
Cunosti procedura prin care ti se acorda subventiile europene..?!


Caand am intrebat insemnatatea vietii umane , m-am referit exact la tarile fruntase ...Lor nu le pasa .

Avem scoli de elita .. Nu stii tu oare cati absolventi ai facultatilor din Romania presteaza servicii cu brio in State .. si nu numai ...
Nici nu-mi doresc sa se afirme prea tare ca sa fie " asimilate " .. Ma intelegi ?

Nu ma supar deloc , imi face placere sa mai schimb pareri grin
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 6:43 pm

Cu citatiile multiple se procedeaza cam asa:

Se pune [/quote] la sfarsitul fiecarui citat al celui care ti-a scris, si [quote] la inceputul propozitiei citat la care vrei sa raspunzi!
Nu le-am trecut in ordine inversa ca isi fac efectul si nu mai poti vedea sintaxa
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 7:22 pm

NICOLETA1980 a scris:

Lasa-l pe saracie" ala de Boc , ca el saracu a spus ulterior ca s-a referit la iesirea din sistem a bugetarilor , nu al pensionarilor.Nu ca ar conta prea tare ce spune el ca e cam nul , dar puteai gasi pe net faptul ca si-a corectat greseala si n-ai mai fi facut efortul sa mai scrii fraza respectiva.
Eu l-am auzit cu urechile mele ...asa ca nu ma poate trombonii cu "erate", el chiar a precizat clar ca "batranii le mananca tinerilor viitorul"!
Evident ca a dat-o la intors cand a vazut ditamai prostia si neomenia care i-a iesit pe gura!

Citat :

Tarineanu nu este decat ul alt excroc,

Nu contest de loc ca era un excroc, si daca cauti postari de ale mele din timpul acela ai vedea ca am fost vehement impotriva lui tot asa cum sunt azi impotriva lui Tonta!

Citat :

Romanii n-au avut ce sa aleaga si n-au nici acum , Toti sunt o apa si-un pamant..
Nu este asa, macar in vremea lui Tariceanu totul mergea brici! Pina si in Germania erau anunturi care ii indemnau pe nemti sa lucreze in Romania, asta ca sa nu vorbim de PIB-ul care s-a dublat si de investitiile straine care s-au triplat in acea perioada!
Acum din pacate nu mai au ce alege pentru ca securistii care conduc tara nu au interesul sa fie indepartati de la ciolan , asa ca au pus tot un pion fara coloana vertebrala, omul lor, si anume pe bocul bocilor pe nume Tonta!

Citat :

Faptul ca esti german si-o duci ca-n paradis intr-o societate dezvoltata nu-ti ofera satisfactie.?
Nu! Pentru ca satisfactiile mele nu vin de la statul german ci din rezultatele afacerii mele si din frumoasa viata de famile pe care o am.
Raul vine intodeauna de la Stat, chiar daca e german, ptr ca si aici bancile si asigurarile sunt niste bande de hoti care jecmanesc oamenii si politica lu Frau Merkel, aceea de a risipi banii din impozitele noastre pe tot felul de tari mafiote nu ma incalzeste cu nimic, ba chiar ma intriga astfel ca la anul nu o votez!

Citat :


ptr ca CONSTIINTA mea nu considera banii totul ..Nu stiu daca-ti suna fumata sau cum ti-o suna tie chesta asta , dar chiar cred ca banii n-aduc fericirea.
Asa este, doar ca atunci cand esti asigurat financiar si nu ai datorii poti sa-ti gusti mai bine fericirea!

Citat :

N-am intelesd prea bine aia cu Masa Rotunda . Cand am scris Masa Rotunda vorbeam de Orgaziatia francmasonica , cea bineintentionata plina de minti ILUMINATE.
Fi sigura ca am inteles si la fel de sigura ca raspunsul pe care ti l-am dat confirma acest lucru!
La fel am inteles prea bine si metafora cu Masa Rotunda, pe care am preluat-o si am adaptat-o astfel in raspunsul meu incat sa corespunda mesajului pe care am vrut sa ti-l transmit!
Citat :

Hei Smile))) Doar nu vrei sa te crde ca esti suparat pe Angela Smile)) ha ha ha
Ce naiba ... Cred ca tu stii ca ea nu e fata proasta !
Foarte suparat sunt pe ea! Este ea desteapta dar pacat ca isi foloseste desteptaciunea in scopuri negative!
Nu uita ca ea este din RDG si tot ce s-a nascut in comunism pute a cacat, tot la fel ii pute si ei democratia.
Citat :

Crezi ca aruncu cu euro asa.. de placere , fara niciun interes?!!
Categoric ca nu cred asta!
Dar nu-mi convine ca banii mei se arunca pe politica ei, cand sunt suficient de multe probleme in Germania, de ex. una este aceea ca desi Germania este cea mai puternica putere economica din Europa, nemtii sunt seriosi, harnici si cinstiti, si produsele lor se exporta cu mare succes (Germania este al 2-lea mare exportator al planetei dupa China) totusi salariile lor nu sunt cele mai mari din Europa ci ceva pe la mijloc!
Citat :

Cunosti procedura prin care ti se acorda subventiile europene..?!
Nu si nici nu m-a interesat!
Dar procedura nu se face de catre Merkel si nici nu se hotareste in Germania!

Citat :

Caand am intrebat insemnatatea vietii umane , m-am referit exact la tarile fruntase ...Lor nu le pasa .
Or fi tarile fruntase, dar daca ai stii la ce ritm si la ce pretentii de calitate se lucreaza in Germania , tragi concluzia ca in Romania viata este mult mai dulce ...dar si mai bine platita, asta raportat la volumul de lucru!
Citat :

Avem scoli de elita ..

Aveti pe naiba, alea nu sunt scoli ci ospicii de alienat tinerii care s-au nascut normali cu scopul de a face din ei niste gata ratati cand iasa deja de pe bancile scolii,,, si sa nu uitam ca nu aveti nicio univeristate romaneasca printre primele 500 din lume!
Oare de ce? De bune ce sunt?
Citat :

Nu stii tu oare cati absolventi ai facultatilor din Romania presteaza servicii cu brio in State .. si nu numai ...
Daca 10 mii de tineri fac studii in State in fiecare an, asta este apa de ploaie, scoala nu este facuta doar pentru copii elitelor ci trebuie sa scoata sute de mii de tineri in fiecare an gata pregatiti pentru intrarea in viata economica!
Sus In jos
NICOLETA1980
Pedestras
Pedestras
NICOLETA1980


Numarul mesajelor : 94
Varsta : 43
Localizare : CALARASI
Puncte : 96
Data de inscriere : 24/08/2012

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Icon_minitimeLun Oct 08, 2012 6:41 pm

Soimos a scris:
NICOLETA1980 a scris:

Lasa-l pe saracie" ala de Boc , ca el saracu a spus ulterior ca s-a referit la iesirea din sistem a bugetarilor , nu al pensionarilor.Nu ca ar conta prea tare ce spune el ca e cam nul , dar puteai gasi pe net faptul ca si-a corectat greseala si n-ai mai fi facut efortul sa mai scrii fraza respectiva.
Eu l-am auzit cu urechile mele ...asa ca nu ma poate trombonii cu "erate", el chiar a precizat clar ca "batranii le mananca tinerilor viitorul"!
Evident ca a dat-o la intors cand a vazut ditamai prostia si neomenia care i-a iesit pe gura!

Citat :

Tarineanu nu este decat ul alt excroc,

Nu contest de loc ca era un excroc, si daca cauti postari de ale mele din timpul acela ai vedea ca am fost vehement impotriva lui tot asa cum sunt azi impotriva lui Tonta!

Citat :

Romanii n-au avut ce sa aleaga si n-au nici acum , Toti sunt o apa si-un pamant..
Nu este asa, macar in vremea lui Tariceanu totul mergea brici! Pina si in Germania erau anunturi care ii indemnau pe nemti sa lucreze in Romania, asta ca sa nu vorbim de PIB-ul care s-a dublat si de investitiile straine care s-au triplat in acea perioada!
Acum din pacate nu mai au ce alege pentru ca securistii care conduc tara nu au interesul sa fie indepartati de la ciolan , asa ca au pus tot un pion fara coloana vertebrala, omul lor, si anume pe bocul bocilor pe nume Tonta!

Citat :

Faptul ca esti german si-o duci ca-n paradis intr-o societate dezvoltata nu-ti ofera satisfactie.?
Nu! Pentru ca satisfactiile mele nu vin de la statul german ci din rezultatele afacerii mele si din frumoasa viata de famile pe care o am.
Raul vine intodeauna de la Stat, chiar daca e german, ptr ca si aici bancile si asigurarile sunt niste bande de hoti care jecmanesc oamenii si politica lu Frau Merkel, aceea de a risipi banii din impozitele noastre pe tot felul de tari mafiote nu ma incalzeste cu nimic, ba chiar ma intriga astfel ca la anul nu o votez!

Citat :


ptr ca CONSTIINTA mea nu considera banii totul ..Nu stiu daca-ti suna fumata sau cum ti-o suna tie chesta asta , dar chiar cred ca banii n-aduc fericirea.
Asa este, doar ca atunci cand esti asigurat financiar si nu ai datorii poti sa-ti gusti mai bine fericirea!

Citat :

N-am intelesd prea bine aia cu Masa Rotunda . Cand am scris Masa Rotunda vorbeam de Orgaziatia francmasonica , cea bineintentionata plina de minti ILUMINATE.
Fi sigura ca am inteles si la fel de sigura ca raspunsul pe care ti l-am dat confirma acest lucru!
La fel am inteles prea bine si metafora cu Masa Rotunda, pe care am preluat-o si am adaptat-o astfel in raspunsul meu incat sa corespunda mesajului pe care am vrut sa ti-l transmit!
Citat :

Hei Smile))) Doar nu vrei sa te crde ca esti suparat pe Angela Smile)) ha ha ha
Ce naiba ... Cred ca tu stii ca ea nu e fata proasta !
Foarte suparat sunt pe ea! Este ea desteapta dar pacat ca isi foloseste desteptaciunea in scopuri negative!
Nu uita ca ea este din RDG si tot ce s-a nascut in comunism pute a cacat, tot la fel ii pute si ei democratia.
Citat :

Crezi ca aruncu cu euro asa.. de placere , fara niciun interes?!!
Categoric ca nu cred asta!
Dar nu-mi convine ca banii mei se arunca pe politica ei, cand sunt suficient de multe probleme in Germania, de ex. una este aceea ca desi Germania este cea mai puternica putere economica din Europa, nemtii sunt seriosi, harnici si cinstiti, si produsele lor se exporta cu mare succes (Germania este al 2-lea mare exportator al planetei dupa China) totusi salariile lor nu sunt cele mai mari din Europa ci ceva pe la mijloc!
Citat :

Cunosti procedura prin care ti se acorda subventiile europene..?!
Nu si nici nu m-a interesat!
Dar procedura nu se face de catre Merkel si nici nu se hotareste in Germania!

Citat :

Caand am intrebat insemnatatea vietii umane , m-am referit exact la tarile fruntase ...Lor nu le pasa .
Or fi tarile fruntase, dar daca ai stii la ce ritm si la ce pretentii de calitate se lucreaza in Germania , tragi concluzia ca in Romania viata este mult mai dulce ...dar si mai bine platita, asta raportat la volumul de lucru!
Citat :

Avem scoli de elita ..

Aveti pe naiba, alea nu sunt scoli ci ospicii de alienat tinerii care s-au nascut normali cu scopul de a face din ei niste gata ratati cand iasa deja de pe bancile scolii,,, si sa nu uitam ca nu aveti nicio univeristate romaneasca printre primele 500 din lume!
Oare de ce? De bune ce sunt?
Citat :

Nu stii tu oare cati absolventi ai facultatilor din Romania presteaza servicii cu brio in State .. si nu numai ...
Daca 10 mii de tineri fac studii in State in fiecare an, asta este apa de ploaie, scoala nu este facuta doar pentru copii elitelor ci trebuie sa scoata sute de mii de tineri in fiecare an gata pregatiti pentru intrarea in viata economica!

Nu vreau ca acesta conversatie sa se transforme intr-un joc ieftin de-a sorecele si pisica .
Regret ...chiar amarnic ca pe acesta planeta nu-i loc ptr toti sub soare...
Regret ca s-a calcat si se calca pe cadavre ptr. asta.
Permite-mi sa fac o apreciere personala :
Intre prostia lui Boc , "ospiciile de alienat tinerii " din Romania(.... etc.. si tot ce-ai mai scris tu vizavi de cei din romania si toate opiniile tale vizavi de rasele inferioare ) sI personalitati marcante cu pumni de otel , (precum tovarasul Hitler, Himmler, kissinger.. etc, etc , etc....) Constiinta mea alege prima varianta..
Fiecare are principiile sale... si se orieteaza dupa cum crede si ptr ca are puterea de a alege devine sclavul cui doreste ..

Omul este si a fost dintdeauna dezumanizat, abrutizat de putere ., de control .
Crime se petrec sia cum ... la greu , doar ca sunt invaluite in " diplomatia pacii" .

Astept cu nerabdare instaurarea unui guvern mondial, o moneda unica pe glob, o armata bazata ca pe vremurile bune ca-n Germania nazista,si neaparat microcipuri implantate in corpul uman...
S-ai calcam in piciaore pe cei slabi , neadaptati si nepotriviti , ptr ca sunt incapabili sa simta...

Pf hai ca ma ia iar valul ...
Sper ca ma intelegi .. si ma lasi sa traiesc Smile)))




Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Icon_minitimeLun Oct 08, 2012 9:35 pm

NICOLETA1980 a scris:


Nu vreau ca acesta conversatie sa se transforme intr-un joc ieftin de-a sorecele si pisica .

Te rog nu interpreta ca o ofensa postarile mele despre romani si Romania, chiar daca te doare ce scriu, ele sunt in mare parte adevarate si sunt cauzele ptr care Romania este ultima in Europa si romanii sunt batjocoriti.
Citat :

Regret ...chiar amarnic ca pe acesta planeta nu-i loc ptr toti sub soare...

Loc sub soare este pentru toata lumea, doar ca oamenii nu se multumesc cu un loc la plaja ci doresc muuult mai multe de la viata, si nu cred ca planeta are atatea resurse ca sa le acopere la toti necesitatile
Citat :

Regret ca s-a calcat si se calca pe cadavre ptr. asta.
Si eu regret asta, dar legat de ce am spus mai sus, este o concurenta acerba si o adevarata competitie intre politicieni fiecare sa-si plaseze tara sa in avantaj, numai politicieni romani sunt altfel si nu le pasa de ai lor.

Citat :

Permite-mi sa fac o apreciere personala :
Intre prostia lui Boc , "ospiciile de alienat tinerii " din Romania(.... etc.. si tot ce-ai mai scris tu vizavi de cei din romania si toate opiniile tale vizavi de rasele inferioare ) sI personalitati marcante cu pumni de otel , (precum tovarasul Hitler, Himmler, kissinger.. etc, etc , etc....) Constiinta mea alege prima varianta.
Imi pare rau ca nu intelegi cum se invart lucrurile in lumea asta, dar cum voi traiti izolati, nu aveti cum sa stiti. Scolile din Romania scot pe banda rulanta numai ratati cu diplome, Romania nu este o tara de specialisti asa cum este Germania, ci de necalificati si manelisti care isi invata si practica orice meserie asa dupa ureche.
Din aceasta cauza produsele romanesti care ar trebui sa contina inteligenta creatoare, aproape ca nu exista si chiar daca sunt unele, putine sunt competitive.Cat despre Hitler ala a murit de mult, Europa nu se conduce cu pumni de otel, ci de barbati cu personalitate, care se intalnesc cu niste lashi fricosi ca Tonta sau lingai ca Basescu, ti-am mai spus, Romania nu are elite.

Citat :

Fiecare are principiile sale... si se orieteaza dupa cum crede si ptr ca are puterea de a alege devine sclavul cui doreste ..
Toti au un singur principiu, si anume bunastarea tarii lor, exceptia o fac doar romanii, care nu sunt interesati decat de propriil interese personale, pentru indeplinirea carora isi vand si tara si isi tradeaza propriul popor, asevarvindu-l ca sclavi aceluia care da un spertz mai mare!
Conducatorii vostrii nu sunt oameni, ci niste .... chiar si daca i-ai denumi cacati (pardon de expresie) tot se cheama ca ii lauzi!
Citat :

Omul este si a fost dintdeauna dezumanizat, abrutizat de putere ., de control .
Crime se petrec sia cum ... la greu , doar ca sunt invaluite in " diplomatia pacii" .
Da, omul din lumea in care traiesti tu asa este, oamenii din lumea in care traiesc eu sunt foarte amabili. prietenosi, omenosi, surprinzatori de morali, seriosi, harnici, responsabili, si mai ales foarte familisti.

Citat :

Astept cu nerabdare instaurarea unui guvern mondial, o moneda unica pe glob, o armata bazata ca pe vremurile bune ca-n Germania nazista,si neaparat microcipuri implantate in corpul uman...
poi daca va exista un guvern mondial, la ce va trebui armata?
Cu cine sa se lupte cu martienii?

Citat :

S-ai calcam in piciaore pe cei slabi , neadaptati si nepotriviti , ptr ca sunt incapabili sa simta...
Ar fi o mare greseala sa fie asa cum zici tu. In societatea din jurul meu nu exista oameni slabi, decat cei care nu au pofta de mncare, dar daca chiar esti un om slab pregatit pentru viata, de ex somer sau boschetar, societatea te ajuta sa te ridici si te trimite sa inveti o meserie din care sa poti trai la fel ca alti oameni tari!
Si asta pentru ca trebuie facuti sa SIMTA...RESPONSABILITATILE pe care un om normal trebuie sa si le asume ...macar fata de familia sa.

Citat :

Pf hai ca ma ia iar valul ...
Sper ca ma intelegi .. si ma lasi sa traiesc Smile)))
Eu m-as bucura sa aud ca triesti foarte bine, pentru ca , si retine bine asta, romanii sunt la fel ca oricare alt popor, diferenta o face faptul ca societatea romaneasca nu este bine condusa, si astfel romanii traiesc intr-o lume virtuala care nu exista decat in imaginatia lor, si nu vad si nici nu inteleg cum se traieste in lume!
In cazul tau, tu habar nu ai din ce cauza scoala romaneasca este un ospiciu de prostit tineri care se nasc normali, ptr ca ahabar nu ai cum este scoala in tarile nordice sau cele germanice, si chiar daca ai auzi, tot nu ai intelege nimic, pentru ca romanii triesc in lumea lor virtuala si asta de la Voda la opinca, ma mir cate prostii vorbesc Tonta si ministrii sai sau cat de porci si neoameni au fost basisti cand au condus tara, iar romanii nu inteleg ca se fac singuri de rasul intregii lumi atunci cand nu iasa in strada si sa termine revolutia inceputa in 89!
Sus In jos
NICOLETA1980
Pedestras
Pedestras
NICOLETA1980


Numarul mesajelor : 94
Varsta : 43
Localizare : CALARASI
Puncte : 96
Data de inscriere : 24/08/2012

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Icon_minitimeMar Oct 09, 2012 2:14 pm

Soimos A SCRIS:Smile
Citat :

"Te rog nu interpreta ca o ofensa postarile mele despre romani si Romania, chiar daca te doare ce scriu, ele sunt in mare parte adevarate si sunt cauzele ptr care Romania este ultima in Europa si romanii sunt batjocoriti."

NICOLETA A SCRIS :Smile
CCa 2.5 milioane romani lucreaza in tarile din UE, o buna parte din eu activeaza chiar in Germania ...Ce fac acolo ? Dorm pe ei ?! Asa fraieri sunt germanii sa platesca aiurea necalificati , manelisti care practica meserie dupa ureche?!
Mi sa pare cam spontan Smile) , iar spontaneitatea nu stiu daca-i o trasatura de neamt Smile))
Citat :

SOIMOS A SCRIS :
"Loc sub soare este pentru toata lumea, doar ca oamenii nu se multumesc cu un loc la plaja ci doresc muuult mai multe de la viata, si nu cred ca planeta are atatea resurse ca sa le acopere la toti necesitatile"

NICOLETA A SCRIS:
Pai cum naiba ?! e sau nu ?! Romanii sunt desdtul de modesti... s-ar multumi cu o casa , o masina... un serviciu cat de cat s-o duca si el ... in rest s-ar distra , ca asa-i romanaul petrecaret , vesel , cald... cu sange latin fierbinte...
Cei ce vor mai mult, consumand fara pasare resursele .. sunt cei din elite !!!!!

SOIMOS A SCRIS:
Citat :

Si eu regret asta, dar legat de ce am spus mai sus, este o concurenta acerba si o adevarata competitie intre politicieni fiecare sa-si plaseze tara sa in avantaj, numai politicieni romani sunt altfel si nu le pasa de ai lor.

NICOLETA A SCRIS :
Legat de ce-ai spus tu mai sus, asa este !! Liderii politici , cei din armata .. etc... din tarile dezvoltate... isi apara conpatriotii cu multa inversunare.
Si de aceea este nevoie sa se contruiasca bombe atomice, si tot felul de avioane.. , arme chimice .. etc... De ce ? Se vor lupta cu martienii ? Urmeaza ca Pamantul sa fie invadat ?!!

Citat :

SOIMOS A SCRIS :
Imi pare rau ca nu intelegi cum se invart lucrurile in lumea asta, dar cum voi traiti izolati, nu aveti cum sa stiti. Scolile din Romania scot pe banda rulanta numai ratati cu diplome, Romania nu este o tara de specialisti asa cum este Germania, ci de necalificati si manelisti care isi invata si practica orice meserie asa dupa ureche.
Din aceasta cauza produsele romanesti care ar trebui sa contina inteligenta creatoare, aproape ca nu exista si chiar daca sunt unele, putine sunt competitive.Cat despre Hitler ala a murit de mult, Europa nu se conduce cu pumni de otel, ci de barbati cu personalitate, care se intalnesc cu niste lashi fricosi ca Tonta sau lingai ca Basescu, ti-am mai spus, Romania nu are elite.

NICOLETA A SCRIS :
Noi traim izolati ??? De unde ai scos-o p-sta ? Romanii sunt extrem de inventivi , simpatici si carismatici... nu-ti face tu griji ca traim izolati !
Tu nu ma intelegi pe mine!Hitler a murit, dar gena a ramas...
Si lucrurile..continua!

SOIMOS A SCRIS :
Citat :

Toti au un singur principiu, si anume bunastarea tarii lor, exceptia o fac doar romanii, care nu sunt interesati decat de propriil interese personale, pentru indeplinirea carora isi vand si tara si isi tradeaza propriul popor, asevarvindu-l ca sclavi aceluia care da un spertz mai mare!

NICOLETA A SCRIS :Smile
Poti obeserva ca fraza care continea C....i , n-am vrut s-o citez.Stiu ca poti mai mult ( nu contest asta ).Sugestie : poti sa spui rahat ...sau ca situatia-i maro...etc..

SOSIMOS A SCRIS :Smile
Citat :

poi daca va exista un guvern mondial, la ce va trebui armata?
Cu cine sa se lupte cu martienii?

NICOLETA A SCRIS :Smile
Stai tu fara griji , ca nu Romania va fi cu initiativa , iar armata .. cum ptr ce ? for fun asa... sa vedem de ce anume-i capabil omul supus in conditii extreme , sau care mai este pe viu anatomia umana....


NICOELTA ASCRIS :Smile
S-ai calcam in piciaore pe cei slabi , neadaptati si nepotriviti , ptr ca sunt incapabili sa simta...

SOIMOS A SCRIS :Smile
Citat :

Ar fi o mare greseala sa fie asa cum zici tu. In societatea din jurul meu nu exista oameni slabi, decat cei care nu au pofta de mncare, dar daca chiar esti un om slab pregatit pentru viata, de ex somer sau boschetar, societatea te ajuta sa te ridici si te trimite sa inveti o meserie din care sa poti trai la fel ca alti oameni tari!
Si asta pentru ca trebuie facuti sa SIMTA...RESPONSABILITATILE pe care un om normal trebuie sa si le asume ...macar fata de familia sa.


NICOLETA A SCRIS :Smile
Nu m-am referit la o mentalitate roamneasca... Mentalitatea asta am atribuit-o celor care au nevoie de ceva mai muult.. ptr a-si acoperi necesitatile in viata !!!

Citat :
Citat :

Pf hai ca ma ia iar valul ...
Sper ca ma intelegi .. si ma lasi sa traiesc Smile)))
Eu m-as bucura sa aud ca triesti foarte bine, pentru ca , si retine bine asta, romanii sunt la fel ca oricare alt popor, diferenta o face faptul ca societatea romaneasca nu este bine condusa, si astfel romanii traiesc intr-o lume virtuala care nu exista decat in imaginatia lor, si nu vad si nici nu inteleg cum se traieste in lume!
In cazul tau, tu habar nu ai din ce cauza scoala romaneasca este un ospiciu de prostit tineri care se nasc normali, ptr ca ahabar nu ai cum este scoala in tarile nordice sau cele germanice, si chiar daca ai auzi, tot nu ai intelege nimic, pentru ca romanii triesc in lumea lor virtuala si asta de la Voda la opinca, ma mir cate prostii vorbesc Tonta si ministrii sai sau cat de porci si neoameni au fost basisti cand au condus tara, iar romanii nu inteleg ca se fac singuri de rasul intregii lumi atunci cand nu iasa in strada si sa termine revolutia inceputa in 89!
[/quote]

NICOLETA Smile) :
Germania are relatii economice destul de bune cu Romania..
Nu tie- teama sa bei o Fetesca regala de import Romania ?
Sa nu te molipsesti de ceva trasaturi .. pe care le "indragesti " si apreciezi ' atat ...
Ceva medici romani , care au absolvit facultati de medicina din Romania , presteaza servicii in Germania .!
Atentie asadar , pe mana cui te dai in caz de situatia o impune.

Gata ca m-am plictisit cat am scris .. cu citatele le-am facut varza .. si mi se termina si programul de lucru pe care il respect cu sctrictete !

Sa nu fie vreun medic roman ...c-ai pus-o !
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Icon_minitimeMar Oct 09, 2012 9:12 pm

NICOLETA1980 a scris:


CCa 2.5 milioane romani lucreaza in tarile din UE, o buna parte din eu activeaza chiar in Germania ...Ce fac acolo ? Dorm pe ei ?! Asa fraieri sunt germanii sa platesca aiurea necalificati , manelisti care practica meserie dupa ureche?!
Mi sa pare cam spontan Smile) , iar spontaneitatea nu stiu daca-i o trasatura de neamt Smile))
Nu-mi povestii mie despre ce lsi cum ucreaza romanii in UE, ca vad prea bine in jurul meu ce munci "inalt calificate" presteaza, si pe ce salarii de batjocura.
Mai vezi si tu pe la A 3 despre romanii din Spania si Italia si de batjocura pe care trebuie sa o inghita.
Aici in Germania nu isi bate nimeni joc de ei,. dar primesc cele mai grele, urdare si rau platite munci, ptr ca pe cele bune le ocupa cum e si normal, ... nemtii!

Citat :

NICOLETA A SCRIS:
Pai cum naiba ?! e sau nu ?! Romanii sunt desdtul de modesti... s-ar multumi cu o casa , o masina... un serviciu cat de cat s-o duca si el ... in rest s-ar distra , ca asa-i romanaul petrecaret , vesel , cald... cu sange latin fierbinte...
Cei ce vor mai mult, consumand fara pasare resursele .. sunt cei din elite !!!!!

Da romanii sunt in general modesti, pacat ca in viitor vor trebuii sa fie tot mai modesti pe an ce trece, ptr ca nu stiu sa voteze si isi voteaza sarlatanii care ii vand cu tara lor cu tot, asa ca in curand veti fi sclavi modesti in propria voastra fosta tara, pe care ati vandut-o pentru bani marunti, sper ca nu veti patii si voi ce au patit palestinienii care si-au vandut tara si acuma sunt chiriasi in tara evreilor!
Eu nu va doresc asta, dar se pare ca v-o doresc tradatorii care va vand si va fura in loc sa va conduca!

Citat :

NICOLETA A SCRIS :
Legat de ce-ai spus tu mai sus, asa este !! Liderii politici , cei din armata .. etc... din tarile dezvoltate... isi apara conpatriotii cu multa inversunare.
Si de aceea este nevoie sa se contruiasca bombe atomice, si tot felul de avioane.. , arme chimice .. etc... De ce ? Se vor lupta cu martienii ? Urmeaza ca Pamantul sa fie invadat ?!!
O fac exact din aceleasi motive pentru care si Romania a intrat in NATO!
Adica sa se protejeze de tiraniile care viseaza sa distruga democratiile.

Citat :

NICOLETA A SCRIS :
Noi traim izolati ??? De unde ai scos-o p-sta ? Romanii sunt extrem de inventivi , simpatici si carismatici... nu-ti face tu griji ca traim izolati !
Da voi traiti ca intr-o insula departe de lumea dezlantuita, este suficient sa te uiti la televiziunile de stiri si vezi de la o posta la fiecare emisiune de stiri ca pentru romani ...strainatatea aproape ca nici nu exista
Citat :

Tu nu ma intelegi pe mine!Hitler a murit, dar gena a ramas...
Si lucrurile..continua!
Nu ai inteles nimic, hitler nu era german ci austriac, iar ideile tampite din capul lui criminal nu se datoreaza genelor, ci formatiunii sale in scolii nationaliste care au fost identice cu scoala ceausista romaneasca care se inspira exact din ele, si acest fapt il vedem prin aceea ca oamenilor li se baga in cap ca sunt geniile Europei, si nu ultima tara necivilizata a Europei, asa cum este ea de fapt in realitate.

Citat :

NICOLETA A SCRIS :Smile
Stai tu fara griji , ca nu Romania va fi cu initiativa , iar armata .. cum ptr ce ? for fun asa... sa vedem de ce anume-i capabil omul supus in conditii extreme , sau care mai este pe viu anatomia umana....
Fi tu linistita ca Romania si-a dat deja de mult examenul despre ceea ce este in stare in "conditii extreme".
Acusi nu va mai face nimic pentru ca in felul in care "merge" acum, merge catre autodistrugere.
Romanii nu trebuie sa aibe dusmani si nici armata care sa-i apere de dusmani, pentru ca ei se distrug singuri prin faptul ca isi pun dusmanii din interior sa ii distruga, si asta vedem clar in faptul ca in ultimii 22 de ani s-au pricinuit tarii pagube mai mari decat cele 2 razboaie mondiale la un loc, si in faptul ca v-ati vandut cca 2 treimi din tara, asta ca strainii sa nu mai fie nevoiti sa va atace pentru ca ce ei va pot lua prin razboaie ... voi le vindeti pe bani marunti, asa ca nicio alta tara in toata Europa, si asta doar din cauza pentru ca doar se cred inteligenti.

Citat :

NICOELTA ASCRIS :Smile
S-ai calcam in piciaore pe cei slabi , neadaptati si nepotriviti , ptr ca sunt incapabili sa simta...
Nu incalca nimeni pe nimeni, vezi bine, voi singuri va vindeti si apoi va plangeti ca raul vine de la altii.
Si aveti impresia ca Merkel si Baroso v-au mancat referendumul, cand de fapt nu a fost impus nimic oficial ...ci doar Tonta s-a cufu...it pe el de frica, si a actionat lash ca o zdreanta masculina ce este.
Nu e vina europei ca sunteti lashi !
Polonezi spre deosebire de romani s-au certat pina la sange de au intrigat totata Europa si nu au cedat NIMIC cand aveau dreptatea de partea lor, si asta este diferenta intre un popor normal ca polonezi si un popor fara istorie ca romanii.

Citat :

NICOLETA Smile) :
Germania are relatii economice destul de bune cu Romania..
Da, chiar Merkel se lauda ca are nevoie de Romania ca acolo lucreaza ieftin necalificatii la banda astfel ca specialisti germani sa isi poata vinde scump produsele.
Trist dar adevarat...nu-i asa?
Citat :

Nu tie- teama sa bei o Fetesca regala de import Romania ?
Unde import de asa ceva?
Aici in 25 de ani nu am vazut in magazine absolut nici un produs romanesc, probabil din cauza ca erau foarte bune si mai ales competitive

Citat :

Ceva medici romani , care au absolvit facultati de medicina din Romania , presteaza servicii in Germania .!
Nu numai din Ro ci si din ungaria, slovacia si cehia, si aici iti vorbesc fiind foarte in tema, ptr ca si sotia mea este tot cadru medical, (doar ca a invatat medicina la Heidelberg si nu la Craiova) si ti-as spune adevarul despre "valorosii" medicii din Romania, care presteaza cu foarte foarte dar foarte rare exceptii, doar acele servicii pe care in Romania le presteaza o asistenta medicala, desi este adevarat ca sunt angajati ca doctori pentru salarii pe jumatate cat au medicii germani si asta nu este valabil numai pentru romani ci si pentru unguri, cehi slovaci etc!
Poate nu stii, dar in UE s-a impus ca obligativitate ca asistentii medicali sa aibe studii de medicina absolvite, deci medicii medicii romani prsteaza servicii medicale de asistenta medicala, ptr ca pentru asta aici se cere facultate absolvita, deci nu-mi vinde mie castraveti ca zau ca nu ti-i cumpar.

Imi cer mii de scuze ca iti raspund in felul acesta, scopul meu nu este acela de a te leza pe tine si de a blama tara NOASTRA, ci iti postez asa ca sa-ti deschid ochii catre o realitate pe care nu o cunosti, si mai ales in speranta ca si altii ne citesc si inteleg ca sta numai in puterea lor sa schimbe lucrurile in bine pina nu este prea tarziu, asa cum au facut-o in 89 tot tinerii (pe atunci) si sa va reveniti la realitate, adica sa renuntati la suficienta voastra natiomalist paguboasa si sa iesiti in masa pe strazi ca sa salvati Romania inca atat cat se poate, ...ptr ca in 9 noiembrie cu vot "democratic" nu veti schimba decat o banda de hoti idioti cu alta si mai idioata si,... dar si mai lasha!


Sus In jos
NICOLETA1980
Pedestras
Pedestras
NICOLETA1980


Numarul mesajelor : 94
Varsta : 43
Localizare : CALARASI
Puncte : 96
Data de inscriere : 24/08/2012

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Oct 11, 2012 6:25 am

PENTRU DOMNUL SOIMOS CU DEDICATIE SPECIALA !

Esti fantastic!
Ma scoti din pepeni !!!!

Da bine , admit ca ai drepatate cand spui ca romanii sunt lasi !
Ai vazut tu vreun mistocar ateist din astia care posteaza p-aici sa maraie ceva la ofensele pe care le-ai adus tu Romaniei si romanilor?!
La fel fac si-n realiate.
Spun ca-i greu , dar actiuni... fix ciuciu .

EU m-as prezenta si in acest moment in strada !


La fel cum as castra chimic toate specimele sarace si material si cu duhu' , care nu inteleg si fac o gramada de copii, doar ca sa umple tara de saracii , sa traiasca din ajutor social .. si furaciuni ieftine prin tara .. si-n occident.
La fel cum i-as da dracu pe toti politicienii astia cu vrajeliele lor aburite , expirate si rasuflate..

Cat despre tine , daca vrei sa ajuti , sa-i faci pe oameni sa te inteleaga , exprima-te si impune-te mai elegant ptr ca nu suntem maimutoii tai ...Nu poti sa faci abstractie total;a de ceea ce gandesc altii ptr. ca nu se muleaza pe opiniile , convingerile si bineinteles impresiile tale.
Daca tu apreciezi ca romanii sunt asa dusi , terminati .. ce sa te faci cu aia din Zimbabwe, burundi, Congo , Madagascar ...etc...?
Este adevarat ca avem destule lipsuri , dar nu suntem asa praf cum reiese din ce scrii tu...
Esti mult prea acid in exprimare , intreligenta ta cinica nu ma face sa simt, nu ma emotioneaza si de aceea mesajele tale ma deranjeaza.INTELEGI ??????

Cat despre mesajul pe care l-ai scris pe forum , sa ma gandesc dac-o sa mai raspund sau nu( si asta nu ptr ca m-ai lasat tu speechless , am suficiente argumente ptr ca nu detii tu adevarul suprem ) ...ci ptr ca se tranforma intr-un papagalism pueril , deloc nu intelegi ce vreau sa spun !Esti prea inflexibil ! Nu-mi place !


Nota : Acest mesaj am vrut sa ti-l trimit privat inca de ieri de pe la ora 10, dar tot era in „curs de trimitere „ .. De ce dureaza atât ? Asa ca n-am mai rezistat si l-am postat ptr ca aşa sunt eu… ceva mai patimasa:)))
Te salut si ma rog domnului sa te faca mai tolerant doh
[/u] bataita la fund
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Oct 11, 2012 2:35 pm

NICOLETA1980 a scris:
PENTRU DOMNUL SOIMOS CU DEDICATIE SPECIALA !

Esti fantastic!
Ma scoti din pepeni !!!!

Da bine , admit ca ai drepatate cand spui ca romanii sunt lasi !
Cand am vorbit de lashitate eu m-am referit mai ale la conducatorii romanilor si la tineretul adormit de astazi care doarme in timp ce li se fura tara asa cum ai fura closca de pe oua!

Citat :

Ai vazut tu vreun mistocar ateist din astia care posteaza p-aici sa maraie ceva la ofensele pe care le-ai adus tu Romaniei si romanilor?!
Eu nu aduc nicio ofensa romanilor, ci prezint realitatea romaneasca care este de fapt o ofensa adusa occidentului.
Voi romanii nu ati constientizat ca acum nu se mai joaca jocul de "septica comunista" ci s-a trecut la "septica americana" care are alte reguli de joc, (nu zic ca ar fi bune, dar sunt cu totul altele) iar voi vreti sa jucati septica americana dupa regulile septicii comuniste, ceea ce nu merge pentru ca este un alt joc, pe care voi romanii nu vreti sa-l acceptati.
De ex tu vorbesti de calitatea scolii romanesti, iar eu va "jignesc" spunand un adevar care nu va convine, si anume ca rostul unui scoli nu este sa freci bancile scolii pina la varsta de 25 de ani, ci este acela de a scoate de pe bancile scolii tineri competenti si deja gata integrati in viata profesionala, ceea ce in Ro...nici pe departe nu este cazul.

Citat :

EU m-as prezenta si in acest moment in strada !
Se stia ca in Ro femeile sunt muuult mai mature si mai inetgrate in realitate decat barbatii.

Citat :

La fel cum as castra chimic toate specimele sarace si material si cu duhu' , care nu inteleg si fac o gramada de copii, doar ca sa umple tara de saracii , sa traiasca din ajutor social .. si furaciuni ieftine prin tara .. si-n occident.
La fel cum i-as da dracu pe toti politicienii astia cu vrajeliele lor aburite , expirate si rasuflate..
Na vezi ca si tu esti constienta de tragedia in care se zbate societatea romaneasca!
Si aici in De sunt multi oameni de conditie inferioara, doar ca societatea este puternica si ii trage cu forta in sus, si astfel copii oricat de multi ar fi, niciodata nu sufera de nimic, pentru ca statul este un STAT SOCIAL, si nu unul anti-social ca in Romania lu beshina!

Citat :

Cat despre tine , daca vrei sa ajuti , sa-i faci pe oameni sa te inteleaga , exprima-te si impune-te mai elegant ptr ca nu suntem maimutoii tai ...
Departe de mine sa va socotesc asa! Eu am incercat in toate felurile in ultii 20 de ani de cand tot port discutii de genul acesta, si vad ca lumea iese foarte greu cu mentalul din comunism si nub realizeaza ca traiest in capitalism, asa ca acum spun adevarul sub forma ei brutala, ca sa va sochez si sa va trezesc la realitatea pe care ati dorit-o, si anume capitalismul, in care conceptiile comuniste nu au ce cauta!

Citat :

Nu poti sa faci abstractie total;a de ceea ce gandesc altii ptr. ca nu se muleaza pe opiniile , convingerile si bineinteles impresiile tale.
Pe impresiile mele si mai ales pe convingerile mele .. nici nu trebuie sa se muleze, pentru ca eu aici am alte conceptii decat cele care vi se cer voua sa va integrati, pentru ca eu sunt deja de mult si bine integrat, si asa ca imi permit sa am conceptii noi si avangardiste pentru societatea in care traiesc, si pe care o gasesc muuuult perfectabila!
Citat :

Daca tu apreciezi ca romanii sunt asa dusi , terminati .. ce sa te faci cu aia din Zimbabwe, burundi, Congo , Madagascar ...etc...?
Nu eu va consider asa, ci vezi bine toata Europa, si nu pe motive de oarece "inferioritate" genetica, ci din cauza ca v-ati dezvoltat intr-o societate grav bolnava de cance , si sunteti prostiti (ca asta nu este educatie) in niste scoli inutile pentru tineret, dar utile doar pentru prostofesoriii inferiori care se cred superiori si vor salarii cat mai mari pentru faptul ca distrug in fiecare an o generatie de tineri nevinovati!
Tineretul din Ro, care nu prea a pus botul la prosteala din scoli, au sanse sa se integreze in occident NUMAI daca arunca peste bord tot rahatul bagat in cap la scoala si alegand o profesie cautata accepta regulile de joc ale septicii americane privind atitudinea fata de munca, comportament social, pregatire profesionala si competenta, seriozitate si altele din acelasi registru.

Citat :

Este adevarat ca avem destule lipsuri , dar nu suntem asa praf cum reiese din ce scrii tu...
Voi cei din Ro sunteti praf, unii dintre romani care vin in De, raman praf ca in Ro, motiv pentru care sunt exclusi social si isi pierd locurile de munca!
Altii, si din fericire astia sunt majoritatea, inteleg sa arunce balastul romanesc si sa accepte regulile de joc de aici, si cu acestia care sunt mereu deschisi sa inteleaga ce se intampla in jurul lor, si se straduiesc sa se integreze, aici in Germania sunt acceptati, nimeni nu ii discrimineaza, dar totusi tin distanta fata de romani atata timp can nu sunt convinsi de caracterul pozitiv al fiecarui roman coleg de lucru.
Citat :

si de aceea mesajele tale ma deranjeaza.INTELEGI ??????
Eu am scris mesajele intentionat sa te / va deranjeze, pentru ca trebuie sa fiti deranjati din adormirea in care lanceziti, adormire care este extrem de grava pentru voi si pentru tara NOASTRA, pe care o vad ca o victima pe poligonul de incercare a istoriei, si asta nu pentru ca UE vrea sa va distruga, ci voi sunteti condusi de catre niste Tern=minatori fara scrupule care va distrug ca sa se razbune pe voi ca au fost extrem de umiliti ba chiar vanati ....in Dec 89!

Citat :

Te salut si ma rog domnului sa te faca mai tolerant doh
[/u] bataita la fund
Daca tu /voi nu intelegi ca situatia nu depinde de niciun Domn ... ci de voi poporul care intrupati o DUMNEZEIRE, ...lucrurile nu se vor schiimba niciodata in bine.
Eu ma rog tie / voua sa va / te schimbati pina nu este prea tarziu, ca tarziu deja incepe sa fie, si uite se pare ca aveti ghinionul ca istoria sa va surprinda cu chilotii in vine (pardon) si ca Romania va fi ca in anul 1938, adica nepregatita si in prag de un nou razboi mondial, care se va da pentru resurse, si doamne feri sa ramaneti fara tara ! (sper sa nu fiu un cobe cu gura spurcata, ca eu ii iubesc pe romani desi nu sunt de acord cu felul cum functioneaza societatea bazata pe model ortodox... asta ca sa trecem inapoi la religie pentru ca suntem pe un forum antireligios si sa nu fim acuzati de off line!
Sus In jos
NICOLETA1980
Pedestras
Pedestras
NICOLETA1980


Numarul mesajelor : 94
Varsta : 43
Localizare : CALARASI
Puncte : 96
Data de inscriere : 24/08/2012

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Oct 11, 2012 4:24 pm

Nici nu stiu ce sa fac Smile)))s-o las moarta sau nu ?! tavaleala

Sa fii tu sigur ca eu am inteles de mult ideile tale sunt intr-o mare masura de acord cu ele .
Te apreciez din multe puncte de vedere ... si am simtit , dincolo de brutalitatea ta verbala intentia.. doar ca nu stiu daca-i o buna strategie ca sa poti fii inteles corect ...
Tu m-ai inteles pe mine?O sa vad ...

Sa nu mai spui ca romanii n-au istorie.. si etc etc...etc....nu mai enumar ptr ca mi-ar fi greu sa nu reactionez ... si ...pf , oricum mi-e greu sa trec peste multe mizerii pe care le-ai spus... si nu vreau acum sa incep sa te citez , ca sa vezi clar ca au toate elementele ca sa le numesti jigniri ...dar nu mai are sens s-o mai lungim !


Hei si ce naiba ... p-aia cu rugatul la domnul sa te faca mai tolerant.. desigur c-a fost o caterinca ! Eu nu cred in dumnezeu . remember?!!!


Stii cum inchei eu acum ?!Smile))) C-un scrasnet puternic de dinti ...dar poate n-o sa-mi iau teapa si-o sa intelegi si tu ce-am vrut sa intelegi..
Din fericire , daca sari calul pot revenii oricand .. (cu placerea care ma caracterizeaza:))) ca doar este un forum deschis...Smile))

O sa consider acest subiect inchis...

La final am un mesaj ptr. romanii mei : ROMANIA TREZESTE-TE !


[u][i]


Sugestie: deschide un topic cu ROMANIA TEREZESTE-TE !
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Icon_minitimeSam Oct 13, 2012 9:32 pm

NICOLETA1980 a scris:



Sugestie: deschide un topic cu ROMANIA TEREZESTE-TE !
Iti las libertatea sa il deschizi tu!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 6 Icon_minitime

Sus In jos
 
Religia crestina - o relicva a antichitatii
Sus 
Pagina 6 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Subiecte similare
-
» Adevarul despre imparatul Constantin si legatura sa cu religia crestina
» Crucea crestina
» Conceptia crestina despre Rai si Iad.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Religiile lumii :: Monoteiste :: Crestinismul-
Mergi direct la: