Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Religia crestina - o relicva a antichitatii

In jos 
+7
ahmed
Mihai12
Cyberman
Black velvet
GaSpAr
Soimos
Apopii
11 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Alin Soimosi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 254
Data de inscriere : 23/04/2010

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 8:24 am

Acum haideti sa facem un experiment stiintific:
Cam la cati km e biserica crestina unde merge Soimos, si cam cat tine slujba.....
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 10:01 am

Alin Soimosi a scris:

revizuire:
spune-mi tu cum se numeste momentul in care statul plateste pt tine o data si dupa iti da un credit ca sa mai platesti o data....Ori nu ai valoarea scontata, ori cine stie ....
Se numeste ca statul german a inteles cum decurge colaborarea cu excrocii ...si ca acest stat adevarat ... este dispus sa te ajute ca sa parasesti o tara de hoti si sarlatani ... ptr ca au nevoie de tine!

Citat :

Eu nu ma refeream la svabi sau sasi ca fiind azilanti politic , ci la azilantii politici care fugeau la fel ca si tatal tau.
Vorbesti ca prostu ca sa te aflii in treaba!

Citat :

Erau si romani printre ei nu???
NU !
Germania nu este un stat de imigratie asa cum este SUA Canada sau Australia, iar legea germana spune ca trebuie sa iti cer azil politic in prima tara libera in care ai intrat ...asa ca azilantii politici cereau azil in Austria si erau internati Treiskirchen...unde asteptau ca o tara de imigratie sa-i primeasca ...deci nu-ti mai da cu parerea a proasta ...ca vezi bine ...nu tine ...si cu fiecare prostie pe care o debitezi ....te stropesti singur pe pantofi.
Citat :

Deci pana la urma statutul de neamtz il ai datorita bisericii nu?????
Ce imaginatie redusa!
Evident ca nu ! ...ci datorita faptului ca toti stramosi mei au fost germani ...si la chestia asta biserica nu a contribuit cu nimic!
Faptul ca stramosi mei au fost catolicii si ca atare au cotizat la biserica ...are ca urmare faptul ca eu am putut pretinde o adeverinta de la biserica ... sper ca ai retimnut ...ptr ca au cotizat au fost trecuti in arhive ... iar eu am solicitat doar arborele meu genealogic conform evidentei din arhive... ptr ca romanii ne avand inca o tara a lor ...nu aveau nici evidente privind populatia ...spre deosebire de statul german care atunci cand i-am spus numele si adresa .. au stiut imediat cine imi sunt vecinii !!!!
Citat :

Deci poate sa nu fie nici o urma de adevar in ceea ce sustii tu..........
Ma istetule ... nu eu sustin asta ...ci istoria ... eu nu fac decat sa ma refer la aceasta ...si degeaba nu esti tu de acoprd cu realitatea istorica ...ca pe aia nu o popate schimba ...NICI DUMNEZEU ...ca dovada a faptului ca nici El nu este chiar Atotputernic ...ci doar o rama supusa istoriei!

Citat :

Ma rog asta spune multe despre tine si caracterul tau
Eu consider ca nu am probleme de caracter atat timp cat lupt impotriva excrocheriei oficializate sau impotriva minciunii institutionalizate ....
si asta este OK ...ba din contra ...denota un caracter puternic.

Mai grav la problema "caracter' ...stai tu si cei ca tine ...adica cei care si-au vandut trupul viata si sufletul celui care se autodenumeste Lucifer ...ba chiar se mai lauda ca este Seful cheilor Iadului ...asa ca mai bine te-ai preocupa de murdaria caracterului tau de mercenar vandut diavolului si de complice-urmas al acelor criminali, care au comis cele nmai multe atrocitati si bicisnicii din istoria umanitatii.

Citat :

Renegi lucrul care ti-a oferit o viatza mai buna,
Mie nu biserica mi-a oferit o viata intr-adevar frumoasa ...ci societatea dezvoltata in care m-am resorbit si asimilat !
Dar cine sa inteleaga asta ...unul care nu-L crede nici pe Dumnezeu Tatal care spune despre Fiul sau razvratit Lucifer=Christos ...ca este Diavolul ...ba culmea impotentei intelectuale ... nici pe Christos nu-l crede cand se lauda ca el este Stapanul Cheilor Iadului ...adica Diavolul!

Citat :

iti renegi inclusiv mostenirea ta genealogica.
Fiecare are libertatea sa spuna ce vrea ...dar este o tampenie sa nu pricepi ca eu nu imi reneg "mostenirea genealogica" din moment ce recunosc ca sunt german ...deci iarasi vorbesti fara sa gandesti!
Citat :

Avem timp ,,,,asa vom afla tot mai multe despre tine si caracterul tau
Ce ar fi ca mai intai sa te ocupi de caracterul tau de "om vandut" ...adica om fara caracter ... si fara Constiinta!

Citat :

Si ma mir cum nu ai respectat traditia dupa care familia ta s-a condus vreme de mai bine de 300 de anisi anume sa nu te combini cu altceva decat arienii.

Cata incultura! Si cata vorbarie a proasta !
Poi dacii ...stramosii sotiei mele ...nu erau arieni?
Ia mai documenteaza-te daca esti incult ...si sa-ti fie rusine ptr faptul ca tu ca roman nu iti cunosti GENEALOGIA!
Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 254
Data de inscriere : 23/04/2010

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 10:50 am

Soimos a scris:
Alin Soimosi a scris:
Am intrebat
Si da RFG-ul avea un plan de schimb hai sa ii spunem contract bani sau anumite produse pt sasi,

DAR il avea RFG-ul si era doar pt sasii adevarati pt care platea tot RFG-ul. Pt azilantii politici care au fugit era la fel platea rfg-ul dar pe baza unui imprumut facut de azilanti.

Acum chiar ma indoiesc de originile tale.

Esti prost ... informat!
RFG-ul este adevarat ca avea un plan de rascumparare al etnicilor germani sui roman suma de lan statul german platea statului roman suma de 8000 de DM de cap de "neamt prost" ... dar cum statul roman era smecher ...adica tot ceva prost dar mai si nesimtit pe deasupra ...adica un stat de tip porcesc (asa cum mai vedem si astazi) ... pretindeau si percepeau ei direct de la german ...la inceput ...suma de 8000 de DM ulteriosr 15 000 de DM de cap de neamtz ...plus de la statul german cei 8000 de DM conform intelegerii stabilite ...

La fel de prost ...esti informat atunci cand iti inchipui ca statul german platea sume de bani ptr azilantii politici !
Iti dai seama ...conform prostiei imense debitate de tine ... ce sume uriase de bani trebuie sa plateasca si astazi Germania ptr sutele de mii de azilanti politici care ajung anual in Germania ,,,

Sa inteleg ca si acum dupa ce scrii mai jos azilantii ajung prin parasutare si acum nu??? ,asa e??? taicatu a trecut dunarea sau s-a parasutat cu elasticul din chiloti?????/ca stiau unguri si sarbi si austriecii ca e svab nu ?? ii scria pe fata sau nede???
sau ca nu era o retea de calauze care sa te duca direct in germania daca e asa cum zici tu .

pai mai stimabile nu e singurul om care a reusit sa iasa din Romania .Si acesti oameni povestesc despre cum a fost.
Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 254
Data de inscriere : 23/04/2010

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 11:06 am

Soimos a scris:
Alin Soimosi a scris:

revizuire:
spune-mi tu cum se numeste momentul in care statul plateste pt tine o data si dupa iti da un credit ca sa mai platesti o data....Ori nu ai valoarea scontata, ori cine stie ....
Se numeste ca statul german a inteles cum decurge colaborarea cu excrocii ...si ca acest stat adevarat ... este dispus sa te ajute ca sa parasesti o tara de hoti si sarlatani ... ptr ca au nevoie de tine!

Citat :

Eu nu ma refeream la svabi sau sasi ca fiind azilanti politic , ci la azilantii politici care fugeau la fel ca si tatal tau.
Vorbesti ca prostu ca sa te aflii in treaba!

Citat :

Erau si romani printre ei nu???
NU !
Germania nu este un stat de imigratie asa cum este SUA Canada sau Australia, iar legea germana spune ca trebuie sa iti cer azil politic in prima tara libera in care ai intrat ...asa ca azilantii politici cereau azil in Austria si erau internati Treiskirchen...unde asteptau ca o tara de imigratie sa-i primeasca ...deci nu-ti mai da cu parerea a proasta ...ca vezi bine ...nu tine ...si cu fiecare prostie pe care o debitezi ....te stropesti singur pe pantofi.
Citat :

Deci pana la urma statutul de neamtz il ai datorita bisericii nu?????
Ce imaginatie redusa!
Evident ca nu ! ...ci datorita faptului ca toti stramosi mei au fost germani ...si la chestia asta biserica nu a contribuit cu nimic!
Faptul ca stramosi mei au fost catolicii si ca atare au cotizat la biserica ...are ca urmare faptul ca eu am putut pretinde o adeverinta de la biserica ... sper ca ai retimnut ...ptr ca au cotizat au fost trecuti in arhive ... iar eu am solicitat doar arborele meu genealogic conform evidentei din arhive... ptr ca romanii ne avand inca o tara a lor ...nu aveau nici evidente privind populatia ...spre deosebire de statul german care atunci cand i-am spus numele si adresa .. au stiut imediat cine imi sunt vecinii !!!!
Citat :

Deci poate sa nu fie nici o urma de adevar in ceea ce sustii tu..........
Ma istetule ... nu eu sustin asta ...ci istoria ... eu nu fac decat sa ma refer la aceasta ...si degeaba nu esti tu de acoprd cu realitatea istorica ...ca pe aia nu o popate schimba ...NICI DUMNEZEU ...ca dovada a faptului ca nici El nu este chiar Atotputernic ...ci doar o rama supusa istoriei!

Citat :

Ma rog asta spune multe despre tine si caracterul tau
Eu consider ca nu am probleme de caracter atat timp cat lupt impotriva excrocheriei oficializate sau impotriva minciunii institutionalizate ....
si asta este OK ...ba din contra ...denota un caracter puternic.

Mai grav la problema "caracter' ...stai tu si cei ca tine ...adica cei care si-au vandut trupul viata si sufletul celui care se autodenumeste Lucifer ...ba chiar se mai lauda ca este Seful cheilor Iadului ...asa ca mai bine te-ai preocupa de murdaria caracterului tau de mercenar vandut diavolului si de complice-urmas al acelor criminali, care au comis cele nmai multe atrocitati si bicisnicii din istoria umanitatii.

Citat :

Renegi lucrul care ti-a oferit o viatza mai buna,
Mie nu biserica mi-a oferit o viata intr-adevar frumoasa ...ci societatea dezvoltata in care m-am resorbit si asimilat !
Dar cine sa inteleaga asta ...unul care nu-L crede nici pe Dumnezeu Tatal care spune despre Fiul sau razvratit Lucifer=Christos ...ca este Diavolul ...ba culmea impotentei intelectuale ... nici pe Christos nu-l crede cand se lauda ca el este Stapanul Cheilor Iadului ...adica Diavolul!

Citat :

iti renegi inclusiv mostenirea ta genealogica.
Fiecare are libertatea sa spuna ce vrea ...dar este o tampenie sa nu pricepi ca eu nu imi reneg "mostenirea genealogica" din moment ce recunosc ca sunt german ...deci iarasi vorbesti fara sa gandesti!
Citat :

Avem timp ,,,,asa vom afla tot mai multe despre tine si caracterul tau
Ce ar fi ca mai intai sa te ocupi de caracterul tau de "om vandut" ...adica om fara caracter ... si fara Constiinta!

Citat :

Si ma mir cum nu ai respectat traditia dupa care familia ta s-a condus vreme de mai bine de 300 de anisi anume sa nu te combini cu altceva decat arienii.

Cata incultura! Si cata vorbarie a proasta !
Poi dacii ...stramosii sotiei mele ...nu erau arieni?
Ia mai documenteaza-te daca esti incult ...si sa-ti fie rusine ptr faptul ca tu ca roman nu iti cunosti GENEALOGIA!
I-ai studiat si ai si genealogia stimatei doamne soimos, sunt impresionat.....Dar sper ca te duce mintea sa intelegi ca daca a fost creata in Dacia nu e echivalent cu faptul ca stramosii ei sunt daci ci doar ca nu aveau bani de hotel si au folosit bancheta din spate a Daciei...........Asta in cel mai bun caz.Sa stii si de ce ii scrie la nationalitate provenita din DAcia .Daca ar fii sa gindim rational eu cred ca ar trebui ca stramosi sa fie ori o Dacia 1100 ori o Dacia 1300
Peste geto daci s-au perindat prea multe neamuri care au venit la fel ca ai tai ,stramosi au scos din tzara cat au putut si dupa au plecat .

Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 254
Data de inscriere : 23/04/2010

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 11:13 am

Soimos a scris:
Alin Soimosi a scris:

revizuire:
spune-mi tu cum se numeste momentul in care statul plateste pt tine o data si dupa iti da un credit ca sa mai platesti o data....Ori nu ai valoarea scontata, ori cine stie ....
Se numeste ca statul german a inteles cum decurge colaborarea cu excrocii ...si ca acest stat adevarat ... este dispus sa te ajute ca sa parasesti o tara de hoti si sarlatani ... ptr ca au nevoie de tine!

Citat :

Eu nu ma refeream la svabi sau sasi ca fiind azilanti politic , ci la azilantii politici care fugeau la fel ca si tatal tau.
Vorbesti ca prostu ca sa te aflii in treaba!

Citat :

Erau si romani printre ei nu???
NU !
Germania nu este un stat de imigratie asa cum este SUA Canada sau Australia, iar legea germana spune ca trebuie sa iti cer azil politic in prima tara libera in care ai intrat ...asa ca azilantii politici cereau azil in Austria si erau internati Treiskirchen...unde asteptau ca o tara de imigratie sa-i primeasca ...deci nu-ti mai da cu parerea a proasta ...ca vezi bine ...nu tine ...si cu fiecare prostie pe care o debitezi ....te stropesti singur pe pantofi.
Citat :

Deci pana la urma statutul de neamtz il ai datorita bisericii nu?????
Ce imaginatie redusa!
Evident ca nu ! ...ci datorita faptului ca toti stramosi mei au fost germani ...si la chestia asta biserica nu a contribuit cu nimic!
Faptul ca stramosi mei au fost catolicii si ca atare au cotizat la biserica ...are ca urmare faptul ca eu am putut pretinde o adeverinta de la biserica ... sper ca ai retimnut ...ptr ca au cotizat au fost trecuti in arhive ... iar eu am solicitat doar arborele meu genealogic conform evidentei din arhive... ptr ca romanii ne avand inca o tara a lor ...nu aveau nici evidente privind populatia ...spre deosebire de statul german care atunci cand i-am spus numele si adresa .. au stiut imediat cine imi sunt vecinii !!!!
Citat :

Deci poate sa nu fie nici o urma de adevar in ceea ce sustii tu..........
Ma istetule ... nu eu sustin asta ...ci istoria ... eu nu fac decat sa ma refer la aceasta ...si degeaba nu esti tu de acoprd cu realitatea istorica ...ca pe aia nu o popate schimba ...NICI DUMNEZEU ...ca dovada a faptului ca nici El nu este chiar Atotputernic ...ci doar o rama supusa istoriei!

Citat :

Ma rog asta spune multe despre tine si caracterul tau
Eu consider ca nu am probleme de caracter atat timp cat lupt impotriva excrocheriei oficializate sau impotriva minciunii institutionalizate ....
si asta este OK ...ba din contra ...denota un caracter puternic.

Mai grav la problema "caracter' ...stai tu si cei ca tine ...adica cei care si-au vandut trupul viata si sufletul celui care se autodenumeste Lucifer ...ba chiar se mai lauda ca este Seful cheilor Iadului ...asa ca mai bine te-ai preocupa de murdaria caracterului tau de mercenar vandut diavolului si de complice-urmas al acelor criminali, care au comis cele nmai multe atrocitati si bicisnicii din istoria umanitatii.

Citat :

Renegi lucrul care ti-a oferit o viatza mai buna,
Mie nu biserica mi-a oferit o viata intr-adevar frumoasa ...ci societatea dezvoltata in care m-am resorbit si asimilat !
Dar cine sa inteleaga asta ...unul care nu-L crede nici pe Dumnezeu Tatal care spune despre Fiul sau razvratit Lucifer=Christos ...ca este Diavolul ...ba culmea impotentei intelectuale ... nici pe Christos nu-l crede cand se lauda ca el este Stapanul Cheilor Iadului ...adica Diavolul!

Citat :

iti renegi inclusiv mostenirea ta genealogica.
Fiecare are libertatea sa spuna ce vrea ...dar este o tampenie sa nu pricepi ca eu nu imi reneg "mostenirea genealogica" din moment ce recunosc ca sunt german ...deci iarasi vorbesti fara sa gandesti!
Citat :

Avem timp ,,,,asa vom afla tot mai multe despre tine si caracterul tau
Ce ar fi ca mai intai sa te ocupi de caracterul tau de "om vandut" ...adica om fara caracter ... si fara Constiinta!

Citat :

Si ma mir cum nu ai respectat traditia dupa care familia ta s-a condus vreme de mai bine de 300 de anisi anume sa nu te combini cu altceva decat arienii.

Cata incultura! Si cata vorbarie a proasta !
Poi dacii ...stramosii sotiei mele ...nu erau arieni?
Ia mai documenteaza-te daca esti incult ...si sa-ti fie rusine ptr faptul ca tu ca roman nu iti cunosti GENEALOGIA!
Personal eu cred ca s-a nascut pe bancheta din spate a unei dacia si de aceea Soimos e sigur ca Sotia lui are stramosi dacii
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 401
Data de inscriere : 25/05/2010

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 11:16 am

Alin Soimosi a scris:
Stau sa gandesc oricum ca veni vorba de hitler,indiferent cat de mult rau a facut lumii , ca a facut mult bine in schimb natiunii germane .

Depinde la ce nivel privesti lucrurile! Daca ai sa le privesti prin prisma teoriei sistemelor mari, ai sa ajungi la concluzia ca, pentru multe tari razboaiele au fost benefice, in sensul realizarii unui salt economic, geopolitic si urbanistic! Daca ai sa privesti lucrurile prin prisma teoriei sistemelor mici, atunci ai sa vezi doar chinurile oamenilor, distrugerile de bunuri materiale si pierderile financiare ale indivizilor...

Citat :
Si-a omorat aproape toti barbatii din tara , iar dupa repopulare sau pt o viatza normala femeile au fost obligate sa se combine cu cine au prins(rusi,americani,francezi, turci).
Cam asta e natia jermanicai acum ,ceva mai colorata......

Esti adeptul rasei pure? Crezi ca mai exista vreo natie necorcita, pe lumea asta? Oricum si orice ai spune, daca ai sa mergi in Germania ai sa vezi multa civilizatie si bunastare!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 11:18 am

Ca un mic off-topic: stiati ca Germania este catalogata ca seamana cu o pasarica? Da la fel ca Anglia care este mereu umeda asa si Germania este impadurita.
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 401
Data de inscriere : 25/05/2010

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 11:27 am

Mihai12 a scris:
Ca un mic off-topic: stiati ca Germania este catalogata ca seamana cu o pasarica? Da la fel ca Anglia care este mereu umeda asa si Germania este impadurita.

La mintea ta de cre(s)tin, doar atat esti capabil sa observi!
Sus In jos
Alin Soimosi
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 254
Data de inscriere : 23/04/2010

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 11:45 am

Cyberman a scris:
Alin Soimosi a scris:
Stau sa gandesc oricum ca veni vorba de hitler,indiferent cat de mult rau a facut lumii , ca a facut mult bine in schimb natiunii germane .

Depinde la ce nivel privesti lucrurile! Daca ai sa le privesti prin prisma teoriei sistemelor mari, ai sa ajungi la concluzia ca, pentru multe tari razboaiele au fost benefice, in sensul realizarii unui salt economic, geopolitic si urbanistic! Daca ai sa privesti lucrurile prin prisma teoriei sistemelor mici, atunci ai sa vezi doar chinurile oamenilor, distrugerile de bunuri materiale si pierderile financiare ale indivizilor...

Citat :
Si-a omorat aproape toti barbatii din tara , iar dupa repopulare sau pt o viatza normala femeile au fost obligate sa se combine cu cine au prins(rusi,americani,francezi, turci).
Cam asta e natia jermanicai acum ,ceva mai colorata......

Esti adeptul rasei pure? Crezi ca mai exista vreo natie necorcita, pe lumea asta? Oricum si orice ai spune, daca ai sa mergi in Germania ai sa vezi multa civilizatie si bunastare!

Cyberman
sunt adeptul caii de mijloc, in care fiecare are dreptul sa creada si sa faca ceea ce crede el de cuviinta in limita legilor laice dupa care e condusa aceea tara in care traieste.Extremismul indiferent de ce tip nu il consider bun.Si nici pe hitler, dar din tot raul a iesit un lucru bun cel putin pt germania.Si totusi inca natia germana mai are de lucrat la aceasta corcitura specialistii lor trag inca semnale de alarma.
Aluzia la hitler era legata chiar de acest concept al rasei pure,a exterminat mare parte din genele degenerate si a permis natiei germane sa primeasca o transfuzie de sange hai sa ii zicem nu unul curat dpdv german cat sanatos dpdv medical.

Legat de asta asa ca sa inteleaga toti :

incerc sa combat aceea atitudine de cocalar "Cine-s eu de unde-s eu.tu esti prost ca nu esti ca mine "........ca a lui Soimos

Nu stiu ce a facut el ca sa se nasca svab daca intradevar e svab, sau ca tatal lui sa treaca granita pt ca sa ii ofere o viata mai buna. in loc sa ii multumeasca tatalui isi ia toate meritele asupra lui.
Vine si se lauda cat de bine ii merge lui in jermanica fara sa zica cui datoreaza aceste lucruri Ca nemtii l-or fii asimilat nu stiu si nu cr4ed oricat ar zice el acest lucru. Doar in saptamana asta sunt lucruri in postarile lui care se bat cap in cap....

Cat de cocalar poti sa fii sa crezi ca daca ai stat in acelasi oras in care a locuit Einstein ai intotdeauna dreptate .Si ce baza mai poti pune pe cuvintele iesite din gura unui cocalar care in loc de coji de seminte prajite scoate injurii asupra celor care nu sunt ca el .
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 11:45 am

Asta facea parte dintr-un banc mai geniu al prostiei. Ti-am zis sa ma lasi in pace si sa ma ignori
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier
Cyberman


Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 11:51 am

Mihai12 a scris:
Asta facea parte dintr-un banc mai geniu al prostiei. Ti-am zis sa ma lasi in pace si sa ma ignori

Tu cu mine vorbesti, bai tzaca? Cum as putea sa ignor tocmai o belea ca tine? Este un adevarat amuzament pentru mine, sa te provoc pentru a rade mai apoi de ce prostii debitezi hohot
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 11:52 am

De cate ori sa-ti zic ca un prost rade mereu cand nu intelege ceva? Hai sictir
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier
Cyberman


Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 11:56 am

Mihai12 a scris:
De cate ori sa-ti zic ca un prost rade mereu cand nu intelege ceva? Hai sictir
fund coarne
Sus In jos
NICOLETA1980
Pedestras
Pedestras
NICOLETA1980


Numarul mesajelor : 94
Varsta : 43
Localizare : CALARASI
Puncte : 96
Data de inscriere : 24/08/2012

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Icon_minitimeSam Sept 01, 2012 5:18 pm

RELIGIA PE CALE DE DISPARITIE IN 9 TARI!

Pe mine ma bucura un asa pas inainte ptr oameni !

După ce au analizat rezultatele recensământului efectuat în 9 țări în decursul mai multor ani, cercetătorii americani au ajuns la concluzia că, religia în aceste state este sortită dispariției.

Analiza statisticilor din ultimii 100 ani obținute în Australia, Austria, Irlanda, Canada, Olanda, Noua Zeelandă, Finlanda, Cehia și Elveția a arătat că numărul persoanelor care nu aparțin de nicio religie este în continuă creștere (spre exemplu, 40% în Olanda și 60% în Cehia). Concluziile cercetărilor au dus la aceea că, mai devreme sau mai târziu, în aceste țări nu vor mai rămâne persoane religioase.

La analiza datelor oferite de recensământ, Daniel Adams, de la Universitatea Northwestern din Illinois a utilizat metoda analizei dinamicii neliniare, similară celei folosite în anul 2003, care l-a ajutat să prezică dispariția limbilor puțin vorbite.


„Ideea este destul de simplă,” explică Richard Wiener de la Research Corporation for Science Advancement, „în primul rând, oamenii tind să se alăture grupelor sociale mai mari. În al doilea rând, oamenii se mai alătură grupurilor sociale, care au așa proprietăți ca prestigiul și grad de utilitate. Astfel, în cazul în care o persoană decide să adere sau să iasă dintr-o organizație religioasă, el se va ghida de principiul prestigiului și utilității, care este mai mare în categoriile celor nereligioși.”


Ateismul crește în întreaga lume!!!
Institutul American de Opinie Publică, WIN Gallup International a publicat recent un studiu cu privire la religie și ateism în lume. Sondajele au fost distribuite la 50.00 de bărbați și femei din 57 de țări situate pe întreg globul pământesc.

59% din cei interogați au spus că se consideră religioși, 23% nu se consideră religioși, iar 13% se declară ateiști convinși.

Alte concluzii ale studiului arată că oamenii care au un venit mai mic sunt cu 17% mai religioși decât cei cu un venit material bun.

În fruntea celor mai ateiste țări sunt:

China – 47% ateiști convinși
Japonia – 31%
Cehia – 30%
Franța – 29%
Coreea de Sud – 15%
Germania -15%
Olanda – 14%
Austria – 10%
Islanda – 10%
Australia – 10%


Habar n-am daca aceste informatii exista pe site !

trebuie facut un sondaj fresh in ROMANIA, cu privire la ateism .. si dat publicitatii !

Dar intrebarile sa fie puse corect , ca asa si eu sunt crestin ortodoxa ( ca doar m-au botezat la 2 luni Smile))

Macar online sa se faca cumva ...
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Icon_minitimeMar Sept 11, 2012 9:56 am

NICOLETA1980 a scris:

În fruntea celor mai ateiste țări sunt:

China – 47% ateiști convinși
Japonia – 31%
Cehia – 30%
Franța – 29%
Coreea de Sud – 15%
Germania -15%
Olanda – 14%
Austria – 10%
Islanda – 10%
Australia – 10%


Desi sunt convins ca cifrele nu sunt exacte, dar accept totusi clasamentul
Ai observat ca tocmai aceste tari sunt tarile ca sa zic asa ... "fruntase" ale planetei?
In Germania cca 47% din populatie este atee!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Icon_minitimeMier Sept 26, 2012 8:15 pm

Soimos a scris:
NICOLETA1980 a scris:

În fruntea celor mai ateiste țări sunt:

China – 47% ateiști convinși
Japonia – 31%
Cehia – 30%
Franța – 29%
Coreea de Sud – 15%
Germania -15%
Olanda – 14%
Austria – 10%
Islanda – 10%
Australia – 10%


Desi sunt convins ca cifrele nu sunt exacte, dar accept totusi clasamentul
Ai observat ca tocmai aceste tari sunt tarile ca sa zic asa ... "fruntase" ale planetei?
In Germania cca 47% din populatie este atee!


Larga este calea celor care merg la pierzare si multi sunt cei ce merg pe ea! Ingusta este calea care duce in cer si putini cei ce merg pe ea!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Sept 27, 2012 5:10 pm

EmaLovesJesus a scris:
Ingusta este calea care duce in cer si putini cei ce merg pe ea!

Vreo doua miliarde doar doh de indivizi care in loc sa evolueze stau cu mintea prin cer si spera sa le pice de acolo niscavai pere malaiete... Nici macar nu stiu daca soarta lor e de plans sau de rasul curcilor doh
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Icon_minitimeVin Sept 28, 2012 2:24 pm

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Ingusta este calea care duce in cer si putini cei ce merg pe ea!

Vreo doua miliarde doar doh de indivizi care in loc sa evolueze stau cu mintea prin cer si spera sa le pice de acolo niscavai pere malaiete... Nici macar nu stiu daca soarta lor e de plans sau de rasul curcilor doh

Sunt sigura ca multi atei ar dori sa aiba o viata frumoasa,o familie in care sa domneasca pacea si dragostea,fidelitatea,fara certuri fara nici un fel de dependente care aduc certuri si neincredere.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Icon_minitimeVin Sept 28, 2012 3:34 pm

EmaLovesJesus a scris:


Sunt sigura ca multi atei ar dori sa aiba o viata frumoasa,o familie in care sa domneasca pacea si dragostea,fidelitatea,fara certuri fara nici un fel de dependente care aduc certuri si neincredere.
Iarasi vorbeste gura fara tine?
Ce legatura este intre ateism religie si viata de familie?
Tu la putina ta minte ai impresia ca fericirea vietii de familie este monopolul credintei a proasta, conform dictonului biblic "Fericiti cei saraci cu Duhul"?
Goamne feri de "fericirea" de a fi prost ca noaptea!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Icon_minitimeVin Sept 28, 2012 5:09 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Sunt sigura ca multi atei ar dori sa aiba o viata frumoasa,o familie in care sa domneasca pacea si dragostea,fidelitatea,fara certuri fara nici un fel de dependente care aduc certuri si neincredere.
Iarasi vorbeste gura fara tine?
Ce legatura este intre ateism religie si viata de familie?
Tu la putina ta minte ai impresia ca fericirea vietii de familie este monopolul credintei a proasta, conform dictonului biblic "Fericiti cei saraci cu Duhul"?
Goamne feri de "fericirea" de a fi prost ca noaptea!

Draga Soimos,traiesc printre oameni si cunosc foarte bine cat sunt de fideli unii altora! Ateii intr-adevar nu au nici o frica de Dumnezeu.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Icon_minitimeVin Sept 28, 2012 9:25 pm

EmaLovesJesus a scris:


Draga Soimos,traiesc printre oameni si cunosc foarte bine cat sunt de fideli unii altora! Ateii intr-adevar nu au nici o frica de Dumnezeu.
Draga Ema, tu nu traiesti printre oameni ci printre oi din turma cu aspect uman, si asta vedem dupa faptul ca tu nu gandesti ca un om normal ci ca o oaie! (scuza-mi lipsa de delicatete si sinceritatea!

2 Evident ca noi ateii nu avem frica de Dumnezeu pentru ca nu avem frica nici de Mos Craciun si nici macar de Iepurasul care oua oua rosii de pasti!
Asa suntem noi ateii...curajosi!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Icon_minitimeSam Sept 29, 2012 5:37 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Draga Soimos,traiesc printre oameni si cunosc foarte bine cat sunt de fideli unii altora! Ateii intr-adevar nu au nici o frica de Dumnezeu.
Draga Ema, tu nu traiesti printre oameni ci printre oi din turma cu aspect uman, si asta vedem dupa faptul ca tu nu gandesti ca un om normal ci ca o oaie! (scuza-mi lipsa de delicatete si sinceritatea!

2 Evident ca noi ateii nu avem frica de Dumnezeu pentru ca nu avem frica nici de Mos Craciun si nici macar de Iepurasul care oua oua rosii de pasti!
Asa suntem noi ateii...curajosi!


Si ce sperante ai tu sa fi mantuit? Stii ca vei arde in foc daca nu te pocaiesti?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Icon_minitimeSam Sept 29, 2012 7:08 am

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Draga Soimos,traiesc printre oameni si cunosc foarte bine cat sunt de fideli unii altora! Ateii intr-adevar nu au nici o frica de Dumnezeu.
Draga Ema, tu nu traiesti printre oameni ci printre oi din turma cu aspect uman, si asta vedem dupa faptul ca tu nu gandesti ca un om normal ci ca o oaie! (scuza-mi lipsa de delicatete si sinceritatea!

2 Evident ca noi ateii nu avem frica de Dumnezeu pentru ca nu avem frica nici de Mos Craciun si nici macar de Iepurasul care oua oua rosii de pasti!
Asa suntem noi ateii...curajosi!


Si ce sperante ai tu sa fi mantuit? Stii ca vei arde in foc daca nu te pocaiesti?
Chiar nu pot sa te inteleg! Eu scriu despre Dumnezeu pentru ca am o nadejde vie, dar tu de ce perseverezi in minciuna fara sa ai un scop. Sau ai?!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Icon_minitimeSam Sept 29, 2012 2:24 pm

[quote="EmaLovesJesus"]
Soimos a scris:


Si ce sperante ai tu sa fi mantuit? Stii ca vei arde in foc daca nu te pocaiesti?

Muuult mai mari decat tine, eu odata chiar am fost mantuit, ceea ce in cazul tau nu este atat de sigur, pentru ca tu nu traiesti intr-o societate dezvoltata si Mantuitoare ci in spatiul geografic in care se intalnesc hotzii cu prostii, si intr-un asemenea loc sperantele de mantuire tin de noroc ca si numerele trase la Lotto!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Icon_minitimeSam Sept 29, 2012 2:33 pm

[quote="Soimos"]
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:


Si ce sperante ai tu sa fi mantuit? Stii ca vei arde in foc daca nu te pocaiesti?

Muuult mai mari decat tine, eu odata chiar am fost mantuit, ceea ce in cazul tau nu este atat de sigur, pentru ca tu nu traiesti intr-o societate dezvoltata si Mantuitoare ci in spatiul geografic in care se intalnesc hotzii cu prostii, si intr-un asemenea loc sperantele de mantuire tin de noroc ca si numerele trase la Lotto!

Aha,te referi la numarul 6! De trei ori 6! Si cum s-a intamplat asta, ce simti ca un om mantuit?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Icon_minitimeSam Sept 29, 2012 2:42 pm

Exact, locul in care tu locuiesti este sub puterea cifrelor pe care tu le-ai amintit, adica un loc bantuit de Diavol, si cred ca inteleg motivul pentru care Dumnezeul tau te-a aruncat acolo, si tot asa imi explic fericirea ta ca sluga a Diavolului intr-o tara in care majoritatea oamenilor sunt nefericit si sufera!
Dar se stie ca Diavolul ii protejeaza pe cei care-l iubesc!

2 Eu am fost mantuit din cauza ca mi s-a dat posibilitatea sa traiesc a doua oara, si asta nu in tara lui Dracula sau a altor Diavoli contemporani ci chiar in PARADIS, caci asa arata tara mea in orice loc si la orice ora din zi, ca un adevarat Paradis!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Icon_minitimeSam Sept 29, 2012 5:59 pm

Soimos a scris:
Exact, locul in care tu locuiesti este sub puterea cifrelor pe care tu le-ai amintit, adica un loc bantuit de Diavol, si cred ca inteleg motivul pentru care Dumnezeul tau te-a aruncat acolo, si tot asa imi explic fericirea ta ca sluga a Diavolului intr-o tara in care majoritatea oamenilor sunt nefericit si sufera!
Dar se stie ca Diavolul ii protejeaza pe cei care-l iubesc!

2 Eu am fost mantuit din cauza ca mi s-a dat posibilitatea sa traiesc a doua oara, si asta nu in tara lui Dracula sau a altor Diavoli contemporani ci chiar in PARADIS, caci asa arata tara mea in orice loc si la orice ora din zi, ca un adevarat Paradis!


Bla,Bla,Bla! Si in Germania exista divorturi,suferinta si nefericire! Tu cu cine crezi ca stai de vorba ?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Icon_minitimeSam Sept 29, 2012 8:42 pm

Da ce divortul este suferinta?
Hahahaha!
Poate la voi in Hunedoara
La noi la Munchen este primul pas catre fericire , bineinteles atunci cand nu ti-ai gasit partenerul potrivit!

Tu stii ca o nemtoaica daca divorteaza de sotul ei primeste toata viata ei jumatate din salarul barbatului (bineinteles daca nu se marita cu altul) .. + pensiile alimentare ptr copii de la barbat + alocatia de la stat!
Stii ca daca are copii pleaca barbatul din casa chiar daca este casa lui cumparata de el sau mostenita de la parinti?
Poi cum sa nu fi fericita daca ai atati bani cati doresti, ai casa si iti schimbi amantii de indata ce nu iti mai plac!
Asculta-ma pe mine, nemtoaicele toate sunt fericite, pentru ca ele nu sunt SCLAVE la barbati ca romancele ci STAPANE pe situatie!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Icon_minitimeDum Sept 30, 2012 5:54 am

Soimos a scris:
Da ce divortul este suferinta?
Hahahaha!
Poate la voi in Hunedoara
La noi la Munchen este primul pas catre fericire , bineinteles atunci cand nu ti-ai gasit partenerul potrivit!

Tu stii ca o nemtoaica daca divorteaza de sotul ei primeste toata viata ei jumatate din salarul barbatului (bineinteles daca nu se marita cu altul) .. + pensiile alimentare ptr copii de la barbat + alocatia de la stat!
Stii ca daca are copii pleaca barbatul din casa chiar daca este casa lui cumparata de el sau mostenita de la parinti?
Poi cum sa nu fi fericita daca ai atati bani cati doresti, ai casa si iti schimbi amantii de indata ce nu iti mai plac!
Asculta-ma pe mine, nemtoaicele toate sunt fericite, pentru ca ele nu sunt SCLAVE la barbati ca romancele ci STAPANE pe situatie!

Probabil ca pentru tine o fi o fericire.Daca poti sa dai cu piciorul atat de usor unei relatii in care au pus suflet si sentimente!Sa nu mai vorbim de drama prin care sunt nevoiti sa treaca copiii alegand cu lacrimi in ochi si cu inima sfasiata de durere cu care dintre parinti aleg sa ramana!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Icon_minitimeDum Sept 30, 2012 11:04 am

EmaLovesJesus a scris:


Probabil ca pentru tine o fi o fericire.
In cazul meu nu a fost asa din cauza ca eu mi-am descoperit "jumatatea ideala" ca sa nu zic sotia perfecta!
Daca as fi fost nefericit cu ea, sau ea cu mine, am fi schimbat macazul deja demult, dar nu a fost cazul!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Icon_minitimeDum Sept 30, 2012 1:08 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Probabil ca pentru tine o fi o fericire.
In cazul meu nu a fost asa din cauza ca eu mi-am descoperit "jumatatea ideala" ca sa nu zic sotia perfecta!
Daca as fi fost nefericit cu ea, sau ea cu mine, am fi schimbat macazul deja demult, dar nu a fost cazul!

Aha! Sotia ideala care tace si executa comenzi.Tu te-ai gandit vreodata daca este cu adevarat fericita?Ma gandesc de multe ori cand vad cat esti de agresiv si ce cuvinte folosesti ca mi-ar fi imposibil sa convietuiesc cu un astfel de om.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Icon_minitimeDum Sept 30, 2012 9:29 pm

EmaLovesJesus a scris:

Aha! Sotia ideala care tace si executa comenzi.
Hahahaha ...tu ai impresia ca toate femeile sunt ca tine si toti barbati sunt monstrii ca barbatul tau?

Citat :

Tu te-ai gandit vreodata daca este cu adevarat fericita?

Cat de naiva esti!
Scopul vietii mele este sa-mi rasfat sotia si sa o fac sa fie fericita!
Iar sotia mea face acelasi lucru cu mine!
Asa ca amandoi suntem fericiti
Citat :

Ma gandesc de multe ori cand vad cat esti de agresiv si ce cuvinte folosesti ca mi-ar fi imposibil sa convietuiesc cu un astfel de om.
Draga, pentru mine nu toti oamenii sunt la fel, asa ca nici nu ma comport frumos cu toti oamenii! Eu ma port frumos doar cu personajele pozitive...cine e porc sau se straduieste sa fie Diavol, chiar si daca nu cu mine, apoi ala te asigur ca manca jaratic si ca si-a gasit in persoana mea Bomba Atomica care il face praf.
Eu stiu sa fac diferenta intre oameni si porcii cu aspect uman.... deci sa nu ai pretentia sa ma port la fel si cu unii si cu altii!
Asa ca am o sotie blanda pe care o iunbesc, o apreciez si o respect, asa ca nu as avea nici cel mai mic motiv ca tocmai eu sa fiu un porc cu ea!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Icon_minitimeLun Oct 01, 2012 5:21 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Aha! Sotia ideala care tace si executa comenzi.
Hahahaha ...tu ai impresia ca toate femeile sunt ca tine si toti barbati sunt monstrii ca barbatul tau?

Citat :

Tu te-ai gandit vreodata daca este cu adevarat fericita?

Cat de naiva esti!
Scopul vietii mele este sa-mi rasfat sotia si sa o fac sa fie fericita!
Iar sotia mea face acelasi lucru cu mine!
Asa ca amandoi suntem fericiti
Citat :

Ma gandesc de multe ori cand vad cat esti de agresiv si ce cuvinte folosesti ca mi-ar fi imposibil sa convietuiesc cu un astfel de om.
Draga, pentru mine nu toti oamenii sunt la fel, asa ca nici nu ma comport frumos cu toti oamenii! Eu ma port frumos doar cu personajele pozitive...cine e porc sau se straduieste sa fie Diavol, chiar si daca nu cu mine, apoi ala te asigur ca manca jaratic si ca si-a gasit in persoana mea Bomba Atomica care il face praf.
Eu stiu sa fac diferenta intre oameni si porcii cu aspect uman.... deci sa nu ai pretentia sa ma port la fel si cu unii si cu altii!
Asa ca am o sotie blanda pe care o iunbesc, o apreciez si o respect, asa ca nu as avea nici cel mai mic motiv ca tocmai eu sa fiu un porc cu ea!

Nu contest ca ea este o femeie minunata,dar in ceea ce te priveste pe tine,am mari indoieli.Un om bun nu este bun numai cu cei care ii fac binele.El este bun si cu cei care nu merita.Un crestin nu depinde de locul unde se afla ci de principiile care ii guverneaza viata.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Icon_minitimeLun Oct 01, 2012 8:25 am

EmaLovesJesus a scris:
,dar in ceea ce te priveste pe tine,am mari indoieli.

Indoielile unei aberate ca tine ma lasa rece ca un vanticel de toamna care-mi trece prin izmene!

Citat :

Un om bun nu este bun numai cu cei care ii fac binele.El este bun si cu cei care nu merita.
Eu nu sunt un om bun ci sunt un om corect,! Daca cineva este bun, atunci sunt si eu la fel, dar daca cineva este porc, eu sunt rau si nu ma mai comport "omeneste" pentru ca nefiind om ci porc nu intelege decat porceste, asa ca-i dau cu joarda peste bot de nu se vede, iar daca cineva este mai rau decat porc ...adica Diavol, atunci si-a gasit nasul cu mine!
Nu pot sa fiu atat prost ca pocaitii incat sa respect un criminal bicisnic, un violator sau un pedofil!

Citat :

Un crestin nu depinde de locul unde se afla ci de principiile care ii guverneaza viata.
Despre ce principii vorbesti? ...daca minti intr-una si distrugi copii nevinovati aberandu-i poti vorbi de "principii"?
Singurul vostru principiu este PROSTIA...iar faptul ca vreti sa pareti blinzi se trage de la doctrina care va impune sa fiti OI si nu oameni!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Religia crestina - o relicva a antichitatii   Religia crestina - o relicva a antichitatii - Pagina 4 Icon_minitime

Sus In jos
 
Religia crestina - o relicva a antichitatii
Sus 
Pagina 4 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Adevarul despre imparatul Constantin si legatura sa cu religia crestina
» Crucea crestina
» Conceptia crestina despre Rai si Iad.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Religiile lumii :: Monoteiste :: Crestinismul-
Mergi direct la: