Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Cine este Messia - Pagina 5 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Cine este Messia - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Cine este Messia - Pagina 5 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Cine este Messia - Pagina 5 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Cine este Messia - Pagina 5 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Cine este Messia - Pagina 5 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Cine este Messia - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Cine este Messia - Pagina 5 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Cine este Messia - Pagina 5 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Cine este Messia

In jos 
+6
Apopii
Cyberman
EmaLovesJesus
Urzi23
Mihai12
Soimos
10 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

Cine este Messia - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 5 Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 8:17 pm

Soimos a scris:
dar in schimb STIU ca ii invata in Deuter 13.1, pe iudeii sa il ucida pe Christos!
Stii pe dracu. Atata ne-ai frecat la icre cu versetul asta ca mie si sila sa-ti mai raspund( pentru a miliarda oara)
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 192
Data de inscriere : 28/12/2011

Cine este Messia - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 5 Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 8:49 pm

Spam
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Messia - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 5 Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 10:48 pm

Mihai12 a scris:
Soimos a scris:
dar in schimb STIU ca ii invata in Deuter 13.1, pe iudeii sa il ucida pe Christos!
Stii pe dracu. Atata ne-ai frecat la icre cu versetul asta ca mie si sila sa-ti mai raspund( pentru a miliarda oara)
Ma asteptam sa iti sustii prostia debitata cu un verset in care Creatorul l-a uns pe Isus ...probabil ca Diavol ...ptr ca Lucifer se recunoscuse deja!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Cine este Messia - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Ian 12, 2012 10:33 am

EmaLovesJesus a scris:
Sangele lui Isus ne curateste de orice pacat.Este cel mai bun detergent.

A te curati de pacate inseamna a fi iertat de fapte pe care le-ai savarsit si in consecinta sa nu mai fii pedepsit pentru ele.

Ti se pare corect ca violatorii, criminalii, talharii, sa nu fie pedepsiti pentru nelegiuirile comise, doar pentru ca un dumne-zeu ii iarta orice ar face si asta pentru ca se pocaiesc sau doar se inchina la el rugandu-se sa fie iertati?

Nu crezi ca o religie care promite iertarea pacatelor, de fapt le da oamenilor girul de a comite infractiuni, pentru ca ele vor fi iertate oricum?
Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Messia - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Ian 12, 2012 5:26 pm

Apopii a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Sangele lui Isus ne curateste de orice pacat.Este cel mai bun detergent.

A te curati de pacate inseamna a fi iertat de fapte pe care le-ai savarsit si in consecinta sa nu mai fii pedepsit pentru ele.

Ti se pare corect ca violatorii, criminalii, talharii, sa nu fie pedepsiti pentru nelegiuirile comise, doar pentru ca un dumne-zeu ii iarta orice ar face si asta pentru ca se pocaiesc sau doar se inchina la el rugandu-se sa fie iertati?

Nu crezi ca o religie care promite iertarea pacatelor, de fapt le da oamenilor girul de a comite infractiuni, pentru ca ele vor fi iertate oricum?
Este harul lui Dumnezeu.El ofera fiecarui om o sansa.Spre exemplu,daca fiul tau greseste,tu nu il ierti?Asa este si cu Dumnezeu.Daca ne pare rau ca am comis pacat,ne cerem iertare,El este credincios si drept ca sa ne ierte pacatele.Pacatul trebuie sa fie un accident,nu un mod de viata.Este o conditie,sa te lasi de el.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Messia - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Ian 12, 2012 8:17 pm

EmaLovesJesus a scris:

Este harul lui Dumnezeu.El ofera fiecarui om o sansa.
Mai degraba e lucratura lui Dracu!

Dar cel care a fost omorat de criminalul pocait, nu are si acela dreptul la o sansa?

Lui ii da cineva viata inapoi?

Citat :

Spre exemplu,daca fiul tau greseste,tu nu il ierti?
Tu ca mama ti-ai ierta copilul care talhareste batrani, apoi ii bate, ii maltrateaza si batjocoreste si la urma ii omoara?


Citat :

Pacatul trebuie sa fie un accident,nu un mod de viata.Este o conditie,sa te lasi de el.
Unele pacate nu sunt accidente ci fapte comise cu premeditare, si Dumnezeu stie asta si din aceasta cauza nu da iertarea pe vorbe si pocainta , ci doar dupa FAPTE!

Evident ca Ucigasul Pavel nu are interesul sa va invete asta, ptr ca altfel curvele si borfasii nu ar mai veni la biserica sa.

Dar cu promisiunile mincinoase ale unui ucigas .... voi la adunarea ptr. banditi curve si criminali pe care o numiti biserica Nou Testamentara nu sunteti decat niste satanisti care vor sa para sfinti!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Messia - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 5 Icon_minitimeVin Ian 13, 2012 8:07 am

Acesta este harul lui Dumnezeu.Si vrei sa spui ca daca ,Doamne fereste fiul tau ar face o greseala mare,tu nu l-ai mai iubi sau ierta niciodata?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Messia - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 5 Icon_minitimeVin Ian 13, 2012 8:46 am

EmaLovesJesus a scris:
Acesta este harul lui Dumnezeu.Si vrei sa spui ca daca ,Doamne fereste fiul tau ar face o greseala mare,tu nu l-ai mai iubi sau ierta niciodata?

MINTI!

Dumnezeu judeca dupa FAPTE!

Ala care iarta criminalii, borfasii si stoarfele este "harul" Diavolului pe care tu il numesti Dumnezeu!

Isus nu a propovaduit niciodata sa ii ierti pe ucigasi!

Ba chiar in Apocalipsa Isus zice asta:

12. Iată, vin curând şi plata Mea este cu Mine, ca să dau fiecăruia, după cum este fapta lui.


Chiar si in
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Messia - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 5 Icon_minitimeVin Ian 13, 2012 9:30 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Acesta este harul lui Dumnezeu.Si vrei sa spui ca daca ,Doamne fereste fiul tau ar face o greseala mare,tu nu l-ai mai iubi sau ierta niciodata?

MINTI!

Dumnezeu judeca dupa FAPTE!

Ala care iarta criminalii, borfasii si stoarfele este "harul" Diavolului pe care tu il numesti Dumnezeu!

Isus nu a propovaduit niciodata sa ii ierti pe ucigasi!

Ba chiar in Apocalipsa Isus zice asta:

12. Iată, vin curând şi plata Mea este cu Mine, ca să dau fiecăruia, după cum este fapta lui.


Chiar si in



  • Nu ştiţi că cei nedrepţi nu vor
    moşteni Împărăţia lui Dumnezeu? Nu vă înşelaţi în privinţa aceasta: nici
    curvarii, nici închinătorii la idoli, nici preacurvarii, nici malahii,
    nici sodomiţii,



  • 10
    nici hoţii, nici cei lacomi, nici beţivii, nici defăimătorii, nici hrăpăreţii nu vor moşteni Împărăţia lui Dumnezeu.




  • 11
    Şi aşa
    eraţi unii din voi! Dar aţi fost spălaţi, aţi fost sfinţiţi, aţi fost
    socotiţi neprihăniţi, în Numele Domnului Isus Hristos şi prin Duhul
    Dumnezeului nostru.


Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Cine este Messia - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 5 Icon_minitimeVin Ian 13, 2012 10:42 am

Soimos a scris:
12. Iată, vin curând şi plata Mea este cu Mine, ca să dau fiecăruia, după cum este fapta lui.

Asta inseamna ca nici biblia nu sustine ca cineva ar putea fi iertat de ceva, doar religiile interpreteaza unele pilde, astfel incat sa le creeze oamenilor iluzia unei iertari pentru orice si sa-i atraga in turma pastorita de cei ce vand aceasta iertare pe bani!

Cum ar putea altfel ”reprezentantii” domnului sa-si faca vile si sa-si plimbe barbile in masini de lux?

Cine este Messia - Pagina 5 Preoti
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Messia - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 5 Icon_minitimeVin Ian 13, 2012 1:00 pm

EmaLovesJesus a scris:
Şi aşa
eraţi unii din voi! Dar aţi fost spălaţi, aţi fost sfinţiţi, aţi fost
socotiţi neprihăniţi, în Numele Domnului Isus Hristos şi prin Duhul
Dumnezeului nostru.[/b]

na vezi ca confirmi exact ce zic eu mereu!
Si anume ca ptr tine cuvintele unor creaturi negative, in cazul de fata Ucigasul Pavel, are un cuvant mult maiimportant decat Dumnezeu Creatorul care iti zice sa nu ucizi ca vei fi judecat dupa fapte!

Si iata cum imi confirmi tu parerea mea ca esti atata de aberata si de fanatizata in minciuna si prostie, incat nu mai esti in stare sa faci diferenta intre Cuvantul lui Dumnezeu si al unei bestii criminale!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Messia - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 5 Icon_minitimeVin Ian 13, 2012 1:59 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Şi aşa
eraţi unii din voi! Dar aţi fost spălaţi, aţi fost sfinţiţi, aţi fost
socotiţi neprihăniţi, în Numele Domnului Isus Hristos şi prin Duhul
Dumnezeului nostru.[/b]

na vezi ca confirmi exact ce zic eu mereu!
Si anume ca ptr tine cuvintele unor creaturi negative, in cazul de fata Ucigasul Pavel, are un cuvant mult maiimportant decat Dumnezeu Creatorul care iti zice sa nu ucizi ca vei fi judecat dupa fapte!

Si iata cum imi confirmi tu parerea mea ca esti atata de aberata si de fanatizata in minciuna si prostie, incat nu mai esti in stare sa faci diferenta intre Cuvantul lui Dumnezeu si al unei bestii criminale!

Si cat de inchis poti sa fi la minte.Ti-am demonstrat ca toti acesti pacatosi au posibilitatea sa vina la mantuire si sa fie innoiti prin sangele lui Isus.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Messia - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 5 Icon_minitimeVin Ian 13, 2012 4:43 pm

EmaLovesJesus a scris:
Ti-am demonstrat ca toti acesti pacatosi au posibilitatea sa vina la mantuire si sa fie innoiti prin sangele lui Isus.
Crezi tu ca mi-ai demonstrat!

Tu deja stii ca Isus este doar intermediarul si nu mantuitorul, iar adevaratul si unicul mantuitor este Yahwe adica Creatorul iar acesta cantareste in functie de fapte!
Sangele lui Isus este cu ceva mai bun decat sangele oricarui bou sacrificat si asta scrie chiar in Biblie:
Evrei 9.13. Căci dacă sângele ţapilor şi al taurilor şi cenuşa junincii, stropind pe cei spurcaţi, îi sfinţeşte spre curăţirea trupului, 14. Cu cât mai mult sângele lui Hristos,



Prostiile care le-ai mazgalit tu acolo sunt vorbele viclesugite ale unor criminali si borfasi, Isus nu a venit sa Schimbe legea lui Dumnezeu ci sa o implineasca, ...asa ca ce spun cacanarii din care citezi nu are exact aceeasi valoare ca faptele unor criminali!

Scopul acestor propagandisti ai Diavolului este sa prosteasca lumea si sa atraga cat mai multi oameni catre Iad, unde sef este Lucifer, aka seful cheilor Iadului ...de-i mai zice si Christos!

Dovezi sunt atunci cand imi aduci versete Biblie atribuite lui Yahwe, Dumnezeul Creator ...si nu vorbele proaste ale unei creaturi !
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Messia - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 5 Icon_minitimeVin Ian 13, 2012 7:57 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Ti-am demonstrat ca toti acesti pacatosi au posibilitatea sa vina la mantuire si sa fie innoiti prin sangele lui Isus.
Crezi tu ca mi-ai demonstrat!

Tu deja stii ca Isus este doar intermediarul si nu mantuitorul, iar adevaratul si unicul mantuitor este Yahwe adica Creatorul iar acesta cantareste in functie de fapte!
Sangele lui Isus este cu ceva mai bun decat sangele oricarui bou sacrificat si asta scrie chiar in Biblie:
Evrei 9.13. Căci dacă sângele ţapilor şi al taurilor şi cenuşa junincii, stropind pe cei spurcaţi, îi sfinţeşte spre curăţirea trupului, 14. Cu cât mai mult sângele lui Hristos,



Prostiile care le-ai mazgalit tu acolo sunt vorbele viclesugite ale unor criminali si borfasi, Isus nu a venit sa Schimbe legea lui Dumnezeu ci sa o implineasca, ...asa ca ce spun cacanarii din care citezi nu are exact aceeasi valoare ca faptele unor criminali!

Scopul acestor propagandisti ai Diavolului este sa prosteasca lumea si sa atraga cat mai multi oameni catre Iad, unde sef este Lucifer, aka seful cheilor Iadului ...de-i mai zice si Christos!

Dovezi sunt atunci cand imi aduci versete Biblie atribuite lui Yahwe, Dumnezeul Creator ...si nu vorbele proaste ale unei creaturi !

Cat de orb trebui e sa fi ca sa crezi ca tu mergi altundeva decat in iad.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Messia - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 5 Icon_minitimeVin Ian 13, 2012 10:32 pm

EmaLovesJesus a scris:

Cat de orb trebui e sa fi ca sa crezi ca tu mergi altundeva decat in iad.
Prostii!
Yahwe , adica Dumnezeul Creator nu are asa ceva in oferta sa!
Din aceasta cauza el nu le promite celor care il urmeaza nici rai si nici iad!

Iadul si raiul au aparut odaat cu Diavolul =Christos in religia crestina, din aceasta cauza chiar Christos se lauda ca este stapanul cheilor iadului crestinesc!(ptr ca cheile raiului s-au pierdut fara urme biblice)!

Eu ne fiind crestin, adica nu m-am VANDUT Diavolului, asa ca tine, nu voi ajunge nici in rai si nici in Iad!

Subiectul asta l-am mai dezbatut ...te rog sa nu ma mai stresezi cu el!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Messia - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 5 Icon_minitimeVin Ian 13, 2012 10:34 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Cat de orb trebui e sa fi ca sa crezi ca tu mergi altundeva decat in iad.
Prostii!
Yahwe , adica Dumnezeul Creator nu are asa ceva in oferta sa!
Din aceasta cauza el nu le promite celor care il urmeaza nici rai si nici iad!

Iadul si raiul au aparut odaat cu Diavolul =Christos in religia crestina, din aceasta cauza chiar Christos se lauda ca este stapanul cheilor iadului crestinesc!(ptr ca cheile raiului s-au pierdut fara urme biblice)!

Eu ne fiind crestin, adica nu m-am VANDUT Diavolului, asa ca tine, nu voi ajunge nici in rai si nici in Iad!

Subiectul asta l-am mai dezbatut ...te rog sa nu ma mai stresezi cu el!

Aha!Tu o sa te anihilezi?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Messia - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 5 Icon_minitimeVin Ian 13, 2012 10:40 pm

EmaLovesJesus a scris:

Aha!Tu o sa te anihilezi?
Si ce te freaca pe tine grija de "vesnicia" mea?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Cine este Messia - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 5 Icon_minitimeSam Ian 14, 2012 12:29 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Aha!Tu o sa te anihilezi?
Si ce te freaca pe tine grija de "vesnicia" mea?

Pai, daca reuseste sa te convinga ca raiul e ala unde stau cainii cu covrigi in coada, si-a atins scopul! Ca asa ii ametesc astia pe oameni, promitandu-le marea cu sarea, dar nu aici ci pe lumea cealalta, intr-un rai in care sunt ei siguri ca e numai lapte si miere grin

Daca ar pune putin mintea la contributie, ar intelege repede ca nu poate fi nicidecum bine acolo unde stapani sunt cei saraci cu duhul si unde intaietate au curvele si hotii!

Fericiti cei saraci cu duhul, ca a lor este imparatia cerurilor” (Matei 5, 3).

Adevarat va spun ca vamesii si curvele merg inaintea voastra in Imparatia lui Dumnezeu." (Mat.21:31)

Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Messia - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 5 Icon_minitimeSam Ian 14, 2012 7:06 am

Apopii a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Aha!Tu o sa te anihilezi?
Si ce te freaca pe tine grija de "vesnicia" mea?

Pai, daca reuseste sa te convinga ca raiul e ala unde stau cainii cu covrigi in coada, si-a atins scopul! Ca asa ii ametesc astia pe oameni, promitandu-le marea cu sarea, dar nu aici ci pe lumea cealalta, intr-un rai in care sunt ei siguri ca e numai lapte si miere Cine este Messia - Pagina 5 2222139670

Daca ar pune putin mintea la contributie, ar intelege repede ca nu poate fi nicidecum bine acolo unde stapani sunt cei saraci cu duhul si unde intaietate au curvele si hotii!

Fericiti cei saraci cu duhul, ca a lor este imparatia cerurilor” (Matei 5, 3).

Adevarat va spun ca vamesii si curvele merg inaintea voastra in Imparatia lui Dumnezeu." (Mat.21:31)


Da,eu ma simteam saraca in Duh,dar acum m-am imbogatit.Si nu este vorba de cei mai creduli,stai linistit.Sunt printre crestini multi cu studii superioare,oameni pusi in functii importante.Dar,daca am facut studii superioare este pentru ca Dumnezeu m-a ajutat.

Unde este postarea ta?
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Cine este Messia - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 5 Icon_minitimeSam Ian 14, 2012 10:08 am

EmaLovesJesus a scris:
Da,eu ma simteam saraca in Duh,dar acum m-am imbogatit.

doh Fetit-o ai pierdut locul in rai, nu te mai primesc aia acolo, portarul SF Petru te trimite direct in pivnita grin

Citat :
Si nu este vorba de cei mai creduli,stai linistit.Sunt printre crestini multi cu studii superioare,oameni pusi in functii importante.

Ii pasa lui doamne-doamne fix in pix de asta grin lui ii pasa doar daca-i asculti legile si-l iubesti doar pe el si daca mai dai si cu pietre in alti zei, esti perfect pe placul sau.

Citat :
Dar,daca am facut studii superioare este pentru ca Dumnezeu m-a ajutat.

Un om cu studii gandeste, la tine n-am observat nici macar o incercare timida de a face asa ceva, eu ce sa cred, ca doar te lauzi ca vorba ceea, lauda-ma gura ca ti-oi da placinte sau ca ai facut si tu niste scoli religioase si acum te crezi buricul pamantului?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Messia - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 5 Icon_minitimeSam Ian 14, 2012 12:43 pm

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Da,eu ma simteam saraca in Duh,dar acum m-am imbogatit.

Cine este Messia - Pagina 5 2975105902 Fetit-o ai pierdut locul in rai, nu te mai primesc aia acolo, portarul SF Petru te trimite direct in pivnita Cine este Messia - Pagina 5 2222139670

Citat :
Si nu este vorba de cei mai creduli,stai linistit.Sunt printre crestini multi cu studii superioare,oameni pusi in functii importante.

Ii pasa lui doamne-doamne fix in pix de asta Cine este Messia - Pagina 5 2222139670 lui ii pasa doar daca-i asculti legile si-l iubesti doar pe el si daca mai dai si cu pietre in alti zei, esti perfect pe placul sau.

Citat :
Dar,daca am facut studii superioare este pentru ca Dumnezeu m-a ajutat.
Inaintea lui Dumnezeu chiar nu conteaza studiile noastre,dar doream sa iti demonstrez ca nu suntem chiar atat de'' incuiati''.

Un om cu studii gandeste, la tine n-am observat nici macar o incercare timida de a face asa ceva, eu ce sa cred, ca doar te lauzi ca vorba ceea, lauda-ma gura ca ti-oi da placinte sau ca ai facut si tu niste scoli religioase si acum te crezi buricul pamantului?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Messia - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 5 Icon_minitimeSam Ian 14, 2012 1:06 pm

EmaLovesJesus a scris:

Inaintea lui Dumnezeu chiar nu conteaza studiile noastre,dar doream sa iti demonstrez ca nu suntem chiar atat de'' incuiati''.
Nu te supara dar un om cu studii este deschis catre documentatie si in mod sigur a citit mai mult decat o carte (Biblia)

Tu ai studiat doar Biblia, si nu esti deschisa nici macar la textele din aceasta carte, tu asculti prostiile unor idioti condusi de un ucigas, si in marginirea ta intelectuala nu esti capabila sa faci diferenta intre ce spun acestia si ce spune Dumnezeu!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Messia - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 5 Icon_minitimeSam Ian 14, 2012 2:08 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Inaintea lui Dumnezeu chiar nu conteaza studiile noastre,dar doream sa iti demonstrez ca nu suntem chiar atat de'' incuiati''.
Nu te supara dar un om cu studii este deschis catre documentatie si in mod sigur a citit mai mult decat o carte (Biblia)

Tu ai studiat doar Biblia, si nu esti deschisa nici macar la textele din aceasta carte, tu asculti prostiile unor idioti condusi de un ucigas, si in marginirea ta intelectuala nu esti capabila sa faci diferenta intre ce spun acestia si ce spune Dumnezeu!
Se vede cat esti de citit dupa vocabularul elevat pe care il folosesti.Cat despre ratiune ,n-am cuvinte,nu esti in stare sa citesti tot contextul,iei un verset si faci din el o lege.M-am convins!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Messia - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 5 Icon_minitimeSam Ian 14, 2012 2:23 pm

EmaLovesJesus a scris:

Se vede cat esti de citit dupa vocabularul elevat pe care il folosesti.Cat despre ratiune ,n-am cuvinte,nu esti in stare sa citesti tot contextul,iei un verset si faci din el o lege.M-am convins!
Eu recunosc ca in tinerete am fost un "smeker" de Timisoara, dar unu care si-a petrecut tineretea mai mult in salile de lectura decat in compania prietenilor, iar exprimarea dura se trage de la faptul ca desi eram mult mai citit decat ceilalti din jur, a trebuit sa ma impun lor si asta se putea doar prin "vocabular"!

Dar asta nu inseamna ca nu am citit foarte mult la viata mea si ca in casa din Romania mai am si acum o camera-biblioteca cu peste 3000 de carti aproape toate citite si rascitite!
Dar cum se explica la tine faptul ca nu te duce mintea nici macar sa faci diferenta intre ce zice Creatorul si ce zice o Creatura, ba mai grav, faci pipi pe Cuvintele si Legile Creatorului si consideri cuvintele unor idioti cindusi de un Ucigas ca fiind mult mai importante decat Cuvantul sau Legea Creatorului?

La tine cum se explica faptul ca creierul tau este lis (neted), nu judeca si nu are prioritati ... ci accepta mura-n-gura idei fixe preluate de la altii?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Messia - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 5 Icon_minitimeSam Ian 14, 2012 6:46 pm

[quote="Soimos"]
Si eu am o biblioteca vasta pe care am citit-o ,mai putin cartile sotului meu de specialitate.Imi place sa citesc si sa cunosc cat mai mult.Dar,in cazul Bibliei,eu nu am nici un cuvant de spus.Trebuie sa accept voia Lui pentru mine si sa ascult de Legile si Poruncile Lui,daca vreau sa beneficiez de promisiunile lui Dumnezeu.
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Cine este Messia - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 5 Icon_minitimeSam Ian 14, 2012 6:51 pm

Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Messia - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 5 Icon_minitimeSam Ian 14, 2012 7:06 pm


Exista Dumnezeu,exista rai si iad.Tu ,unde iti vei petrece vesnicia?
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Cine este Messia - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 5 Icon_minitimeSam Ian 14, 2012 7:57 pm

Nu stiu grin
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Messia - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 5 Icon_minitimeSam Ian 14, 2012 10:12 pm

[quote="EmaLovesJesus"]
Cata prostia!
sau poate incultura?

Poi pe ce baza spui tu acest lucru?
Pe baza vorbelor tampite ale unor idioti primitivi condusi de un criminal?

Arata-mi si mie unde in cele 5 carti ale lui Moise, sau oriunde altundeva in Biblie spune Dumnezeul Yahwe acest lucru?
Am zis Moise ptr ca Moise este singura persoana care , chipurile, a vorbit cu Dumnezeu!

Obligatoriu sa dovedesti acesta afirmatie ptr ca altfel iar te fac mincinoasa in slujba Tatalui Minciunii=Diavolul .... si o propovaduitoare de minciuni, ba chiar te voi sanctiona cu masuri administrative, ptr propaganda mincinoasa si inducere in eroare a cititorilor acestu forum!

deci asteptam dovada prin cre sa ne dovedesti ca nu esti mincinoasa!

Am zis Dumnezeu si nu Ion sau alt "dumnezeu" cu soola ...scriptura ... care iti suceste tie mintile!


Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Messia - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 5 Icon_minitimeSam Ian 14, 2012 10:38 pm

EmaLovesJesus a scris:

Si eu am o biblioteca vasta pe care am citit-o ,mai putin cartile sotului meu de specialitate.Imi place sa citesc si sa cunosc cat mai mult.Dar,in cazul Bibliei,eu nu am nici un cuvant de spus.Trebuie sa accept voia Lui pentru mine si sa ascult de Legile si Poruncile Lui,daca vreau sa beneficiez de promisiunile lui Dumnezeu.
Pacat ca ti-ai pierdut vremea citind, din moment ce vedem cum cartile nu te-au luminat ... ci mai degraba te-au intunecat!

Cum poate un om normal sa refuze mai intai sa se documenteze asupra Bibliei daca are de gand sa-si schimbe viata dupa o carte si o religiei si sa accepte orbeste o minciuna, fara macar sa se documenteze cum a luat ea nastere?
Tu chiar nu judeci?
Asta este o chestie la fel de elementara ca cea prin care nu te duce mintea sa faci diferenta intre ce zice Dumnezeu si ce zice un cacanar, ba chiar, ptr tine cuvintele cacanarului sunt mai importante decat Legile lui Dumnezeu, doar ptr ca cacanarii care au ticluit minciuna spune si sustine ca toate dumele idioate ale cacanarilor sunt Cuvantul lui Dumnezeu, doar cuvintele lui Dumnezeu n!

Tu esti sigura ca mai ai vre-un singur neuron functional in creier?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Messia - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 5 Icon_minitimeSam Ian 14, 2012 11:09 pm

Mihai12 a scris:
[bla bla bla

Sper ca ai observat ca si Oreste nu si-a sustinut teoria referitoare la Iad si la Rai prin afirmatii atribuite lui Yahwe, ci doar prin Isus Chrstos , adica cel care le-a produs chiar el cand a fost aruncat din ceruri de catr Tatal sau ceresc ptr razvratire, sau prin delirul unor aberati!

Oare voi crestinii nu v-ati pus intrebarea de ce nu pomeneste Dumnezeu de rai si iad?
Pai simplu, Dumnezeu Creatorul nu are asa ceva in dotare si nici in oferta, el spune ca dupa moarte absolut toti oamenii, indiferent de pacate sau nepacate ajung cu totii in Sheol, iar faptul ca asa este il vedem in Iudaism, ptr ca Iudeii urmeaza doar Legea lui Yahwe!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Messia - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 5 Icon_minitimeDum Ian 15, 2012 5:53 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Si eu am o biblioteca vasta pe care am citit-o ,mai putin cartile sotului meu de specialitate.Imi place sa citesc si sa cunosc cat mai mult.Dar,in cazul Bibliei,eu nu am nici un cuvant de spus.Trebuie sa accept voia Lui pentru mine si sa ascult de Legile si Poruncile Lui,daca vreau sa beneficiez de promisiunile lui Dumnezeu.
Pacat ca ti-ai pierdut vremea citind, din moment ce vedem cum cartile nu te-au luminat ... ci mai degraba te-au intunecat!

Cum poate un om normal sa refuze mai intai sa se documenteze asupra Bibliei daca are de gand sa-si schimbe viata dupa o carte si o religiei si sa accepte orbeste o minciuna, fara macar sa se documenteze cum a luat ea nastere?
Tu chiar nu judeci?
Asta este o chestie la fel de elementara ca cea prin care nu te duce mintea sa faci diferenta intre ce zice Dumnezeu si ce zice un cacanar, ba chiar, ptr tine cuvintele cacanarului sunt mai importante decat Legile lui Dumnezeu, doar ptr ca cacanarii care au ticluit minciuna spune si sustine ca toate dumele idioate ale cacanarilor sunt Cuvantul lui Dumnezeu, doar cuvintele lui Dumnezeu n!

Tu esti sigura ca mai ai vre-un singur neuron functional in creier?

Esti atat de orbit de satan! Tocmai pentru ca aceasta Carte are putere,eu sunt un om nou.Daca ar fi o carte simpla,ea nu ar fi avut nici un efect asupra mea.Toata Biblia este adevarata.Vezi trimiterile din Vechiul in Noul Testament,exista o legatura stransa.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Messia - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 5 Icon_minitimeDum Ian 15, 2012 8:40 am

EmaLovesJesus a scris:


Esti atat de orbit de satan!
Pot sa zici ca sunt orbit de adevaruri demonstrate in timp ce tu esti orbita de Minciuni ale unor cacanari nu nunai nedemonstrate dar si nedemonstrabile.

Citat :

Tocmai pentru ca aceasta Carte are putere,eu sunt un om nou

Poti sa zici o oaie noua, ptr ca oamenii spre deosebire de oi au inteligenta si ratiune care ii face sa discearna intre ceea ce este un cuvant rostit de Dumnezeu si ce este o duma mincinoasa a unui excroc si cacanar.

Se vede de la o posta faptul ca jumatate din aceasta carte te-a schimbat si ca esti o oaie noua, dar pacat ca te-a schimbat acea jumatatea de carte scrisa de cacanarii excroci, si nu asculti de ceea ce spune Dumnezeu in Lege, ba chiar considera ca cacanari excroci au dreptate cand spun ca Legea Creatorului este un GUNOI!

Citat :

.Daca ar fi o carte simpla,ea nu ar fi avut nici un efect asupra mea.

A avut efect doar jumatate de carte, si anume cea scrisa de cacanari excroci, semn ca iti place mai mult minciuna, si asta este un afect al Diavolului, ptr ca Dumnezeu=Adevar!

Citat :

Toata Biblia este adevarata.
Si ce te mira asta?
Nu este cel mai normal lucru a oamenii sa scrie evenimentele pe care le-au trait asa cum le-au vazut si simtit ei?
Ce dreaq nu intelegi chestia asta ? ...e atat de greu de inteles ca Marea Sinagoga recunoste mereu ca oamenii care au scris Biblia au facut-o sub controlul ei?
Citat :

Vezi trimiterile din Vechiul in Noul Testament,exista o legatura stransa.
Doar in capul celor inculti si intunericiti l minte!
Voi crestinii habar nu aveti ce inseamna ptr iudeii, deci si ptr prorocii lor cuvantul Messiah, si liderii bisericii crestine va mint spunandu=va ca ar fi vorba de Dumnezeu Fiul.
Dar un Mesiah nu este decat un rege providential care isi salveaza poporul, ceva ca un basescu in imagintia unui aberat.
Fii ai lui Dumnezeu suntem toti oamenii in care locuieste Duhul lui Dumnezeu vezi 1Corinteni 3.16.
Iar Dumnezeu Fiul nu exista decat in povestile mincinoase ale cacnarilor excroci, si nici prorocii nu vestesc nasterea lui Dumnezeu Fiul ci doar nasterea unui mesiah ca basescu, sau mai clar ca si Simon bar Kochba care a fost recunoscut de iudei ca Messiah, ptr ca a ajuns rege si a alungat stapanirea romana!

Esti intradevar draga Ema atat de schimbata ... de jumatea de scriptura scrisa de cacanarii excroci sub comanda unui criminal incat ti-ai intors fundul catre adevar, fugi de adevar si cultura, propovaduiesti intr-una minciuna dovedita ca minciuna, semn ca te afli sub puterea Diavolui, si ca te kci pe Dumnezeu creatorul, pe cuvintele lui. pe poruncile lui si pe Legea lui dar totusi accepti ca Dumnezeu Creatorul este singurul mantuitor,iar Isus ste un invatator care a venit sa implineasca Legea si nu sa o schimbe, si mai stii ca Dumnezeu nu se schimba(Maleahi 3,6)

Culmea "schimbarii" o dovedesti atunci cand nu iti dai seama ca cel care schimba Legea nu este nici Isus nici Dumnezeu ... ci tocmaiUcigasul Pavel si cacanari excroci aflati in slujba sa

Galateni 2. Stiind însa ca omul nu se îndrepteaza din faptele Legii, ci prin credinta în Hristos Iisus, am crezut si noi in Hristos Iisus, ca sa ne indreptam din credinta in Hristos, iar nu din faptele Legii, caci din faptele Legii, nimeni nu se va îndrepta.
Sus In jos
Motanel
Pedestras
Pedestras
Motanel


Numarul mesajelor : 53
Localizare : Linga soba
Puncte : 56
Data de inscriere : 14/01/2012

Cine este Messia - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 5 Icon_minitimeDum Ian 15, 2012 10:31 am


Chestiile astea sunt argumente in mintea ta "cacnarilor excroci, si nici prorocii " ???????Ma nenica cu limbaj de mahala nu rezolvi nimic si ajungi sa rida lumea de tine .Din cite vad eu tu te repeti la nesfirsit si nu aduci nimic nou ,Cu injurii si cuvinte de ocara nu rezolvi nimic ,din contra faci forumul de ocara
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cine este Messia - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 5 Icon_minitime

Sus In jos
 
Cine este Messia
Sus 
Pagina 5 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Cine este Isus si cine este Hristos?
» Cine este Dumnezeu?
» Dumnezeu si Diavolul. Care este cel bun si care este cel rau?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Crestinismul-actorii principali :: Personajele religiilor-
Mergi direct la: