Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Cine este Messia - Pagina 7 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Cine este Messia - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Cine este Messia - Pagina 7 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Cine este Messia - Pagina 7 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Cine este Messia - Pagina 7 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Cine este Messia - Pagina 7 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Cine este Messia - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Cine este Messia - Pagina 7 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Cine este Messia - Pagina 7 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Cine este Messia

In jos 
+6
Apopii
Cyberman
EmaLovesJesus
Urzi23
Mihai12
Soimos
10 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Messia - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 7 Icon_minitimeMar Ian 17, 2012 4:41 pm

EmaLovesJesus a scris:

Da,Dumnezeu este cel care iarta,dar stim ca fara varsare de sange nu este iertare.De aceea El iarta prin sangele lui Isus Hristos.
Evident ca Dumnezeu iarta pacatele mici...dar numai daca tai boul sau sacrifici vaca!
Isus care era tot un fel de bou ceva mai mare, prin sangele sau a iertat pacatele celor care l-au sacrificat!
Cam asta reiese din acest verset Biblic!

Evrei 9.13. Căci dacă sângele ţapilor şi al taurilor şi cenuşa junincii, stropind pe cei spurcaţi, îi sfinţeşte spre curăţirea trupului, 14. Cu cât mai mult sângele lui Hristos,
Sus In jos
Fernando
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 102
Data de inscriere : 16/10/2011

Cine este Messia - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 7 Icon_minitimeMar Ian 17, 2012 5:15 pm

Cyberman a scris:

-Be an ordinary human being (as opposed to the Son of God)

Because Jesus did not meet these requirements, from the Jewish perspective he was not the Messiah.
Sursa

Hopa sunny ca asta nu stiam.ca sa fie mesia trebuia sa fie om normal,nu bucata de trinitate scratch

Soimos a scris:


Evrei 9.13. Căci dacă sângele ţapilor şi al taurilor şi cenuşa junincii, stropind pe cei spurcaţi, îi sfinţeşte spre curăţirea trupului, 14. Cu cât mai mult sângele lui Hristos,

interesant,aici parca ar zice ca singele animalelor si al lui isus vindeca corpul de spurcaciuni ale bolilor si nu sufletul.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Messia - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 7 Icon_minitimeMar Ian 17, 2012 7:46 pm

Fernando a scris:
Cyberman a scris:

-Be an ordinary human being (as opposed to the Son of God)

Because Jesus did not meet these requirements, from the Jewish perspective he was not the Messiah.
Sursa

Hopa sunny ca asta nu stiam.ca sa fie mesia trebuia sa fie om normal,nu bucata de trinitate scratch

Soimos a scris:




Evrei 9.13. Căci dacă sângele ţapilor şi al taurilor şi cenuşa junincii, stropind pe cei spurcaţi, îi sfinţeşte spre curăţirea trupului, 14. Cu cât mai mult sângele lui Hristos,

interesant,aici parca ar zice ca singele animalelor si al lui isus vindeca corpul de spurcaciuni ale bolilor si nu sufletul.

Da sangele lui Isus este cel mai bun detergent.El are putere sa spele
orice pacat.El s-a facut blestem pentru noi ,a luat asupra Lui toate
pacatele intregei omeniri!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Messia - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 7 Icon_minitimeMar Ian 17, 2012 7:54 pm

EmaLovesJesus a scris:


Da sangele lui Isus este cel mai bun detergent.El are putere sa spele
orice pacat.El s-a facut blestem pentru noi ,a luat asupra Lui toate
pacatele intregei omeniri!
Papusa mea e mai frumoasa ...sic ...sic sic!
cam aceste este nivelul tau de a argumenta!

Omul s-a referit la ce scrie in Biblie si cum se intelege acel verset Biblic ...si are dreptate.
Vedem ca este vorba de curatirea trupului si nu a constiintei!!!!

Asteptam sa comentezi versetul si parerea exprimata ... nu sa ne vi tu cu lozinci ...ca asta nu este forum de propovaduire a minciunilor si a delirurilor din mintea ta!

Daca nu esti capabila sa o faci ...stai pe tusa si priveste!
Sus In jos
Motanel
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 53
Data de inscriere : 14/01/2012

Cine este Messia - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 7 Icon_minitimeMar Ian 17, 2012 8:14 pm

Soimos a scris:

Evident ca Dumnezeu iarta pacatele mici...dar numai daca tai boul sau sacrifici vaca!

si te oftici ma ca noi taiem porcul si mincam sorici ,banuiesc ca tu incerci o subreda referire la sacrificiile care le fac acum evreii ,cind se duc la sinagoga cu ciinele tiris si cu gainile ciriind sa le jertfeasca noului mesia ca il asteapta mititeii de niste mii de ani ,poti sa te asezi si tu la coada si sa te pui pe asteptat tavaleala
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Messia - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 7 Icon_minitimeMar Ian 17, 2012 8:17 pm

Motanel a scris:


si te oftici ma ca noi taiem porcul si mincam sorici ,
Mai pisicuta!
Ceva mai inteligent nu te duce mintea sa scrii?

Sau esti inca la gradi de ai un asemenea nivel?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Messia - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 7 Icon_minitimeMier Ian 18, 2012 9:49 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Da sangele lui Isus este cel mai bun detergent.El are putere sa spele
orice pacat.El s-a facut blestem pentru noi ,a luat asupra Lui toate
pacatele intregei omeniri!
Papusa mea e mai frumoasa ...sic ...sic sic!
cam aceste este nivelul tau de a argumenta!

Omul s-a referit la ce scrie in Biblie si cum se intelege acel verset Biblic ...si are dreptate.
Vedem ca este vorba de curatirea trupului si nu a constiintei!!!!

Asteptam sa comentezi versetul si parerea exprimata ... nu sa ne vi tu cu lozinci ...ca asta nu este forum de propovaduire a minciunilor si a delirurilor din mintea ta!

Daca nu esti capabila sa o faci ...stai pe tusa si priveste!

Daca nu eram capabila,nu imi dedeai tu ignore pe TPU!Am observat ca asa procedezi cu cei care iti aduc argumente si nu mai ai ce sa spui,ramai fara cuvinte.Ce sa comentez?Versetul este foarte clar,pentru cei care nu pervertesc Cuvantul lui Dumnezeu.El nu da loc de interpretari.Ce-i scris,este scris.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Messia - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 7 Icon_minitimeMier Ian 18, 2012 10:50 am

Si pe TPU cum si in curand pe acest forum ai fost pusa pe Ignore ptr ca nu esti altcev decat un TROLL!
Adica un idiot care deranjeaza si cu care nu poti vorbi civilizat, si daca citesti postaarea mea anteriora vei vedea ca tocmai asta iti reprosez si pe acest forum...adica incapacitatea de a purta un dialog rational, ci doaar o contrazicere idioata la nivelul unui copil din grupa mare!

EmaLovesJesus a scris:
Ce sa comentez?Versetul este foarte clar,pentru cei care nu pervertesc Cuvantul lui Dumnezeu.El nu da loc de interpretari.Ce-i scris,este scris.
Tu nu asculti de Cuvantul lui Dumnezeu...ci doar de dumele proaste ale unor creaturi ca Ioan, Luca sau Marcu care scriu sub comanda unui UCIGAS!

Ptr tine ca slujitor al Diavolului cuvantul acestui ucigas este mult mai important decat Legea lui Dumnezeu!

asa ca sa nu te mai aud ca spui ca tu asculti Cuvantul lui Dumnezeu ...ca m-am saturat deja de minciuna asta
Sus In jos
Motanel
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 53
Data de inscriere : 14/01/2012

Cine este Messia - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 7 Icon_minitimeMier Ian 18, 2012 11:04 am


editat ptr murdarii verbale
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Messia - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 7 Icon_minitimeMier Ian 18, 2012 1:11 pm

Soimos a scris:
Si pe TPU cum si in curand pe acest forum ai fost pusa pe Ignore ptr ca nu esti altcev decat un TROLL!
Adica un idiot care deranjeaza si cu care nu poti vorbi civilizat, si daca citesti postaarea mea anteriora vei vedea ca tocmai asta iti reprosez si pe acest forum...adica incapacitatea de a purta un dialog rational, ci doaar o contrazicere idioata la nivelul unui copil din grupa mare!

EmaLovesJesus a scris:
Ce sa comentez?Versetul este foarte clar,pentru cei care nu pervertesc Cuvantul lui Dumnezeu.El nu da loc de interpretari.Ce-i scris,este scris.
Tu nu asculti de Cuvantul lui Dumnezeu...ci doar de dumele proaste ale unor creaturi ca Ioan, Luca sau Marcu care scriu sub comanda unui UCIGAS!

Ptr tine ca slujitor al Diavolului cuvantul acestui ucigas este mult mai important decat Legea lui Dumnezeu!

asa ca sa nu te mai aud ca spui ca tu asculti Cuvantul lui Dumnezeu ...ca m-am saturat deja de minciuna asta


Toti cei enumerati de tine au trait ca niste sfinti.Ei au ascultat de Legile si Poruncile lui Dumnezeu si au platit chiar cu viata pentru credinta lor.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Messia - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 7 Icon_minitimeMier Ian 18, 2012 3:13 pm

EmaLovesJesus a scris:


Toti cei enumerati de tine au trait ca niste sfinti.
Tot la fel traiesc si eu si mai ales sotia mea care este un adevarat inger aici pe pamant!
Asa ca ar fi cazul sa asculti de mine!

Citat :

Ei au ascultat de Legile si Poruncile lui Dumnezeu si au platit chiar cu viata pentru credinta lor.
Asa o prostie nici ca am auzit, poi cum sa asculte de Dumnezeu daca ei zic ca Legea lui Dumnezeu este GUNOI si va invata sa credeti ca Isus ...adica Messia este Dumnezeu!

Un messia nu este Dumnezeu ci rege ...si asta tu ca pocaita ar trebui sa stii foarte bine, de la Martorii lui Iehova, care STIU ca Isus este doar un Rege si nu un Dumnezeu!
In concluzie iarasi refuzi sa rationezi ...adica sa accepti adevarul!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Messia - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 12:51 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Toti cei enumerati de tine au trait ca niste sfinti.
Tot la fel traiesc si eu si mai ales sotia mea care este un adevarat inger aici pe pamant!
Asa ca ar fi cazul sa asculti de mine!
Asa o prostie nici ca am auzit, poi cum sa asculte de Dumnezeu daca ei zic ca Legea lui Dumnezeu este GUNOI si va invata sa credeti ca Isus ...adica Messia este Dumnezeu!
Un om care traieste dupa principiile lui Dumnezeu este sfant.

Un messia nu este Dumnezeu ci rege ...si asta tu ca pocaita ar trebui sa stii foarte bine, de la Martorii lui Iehova, care STIU ca Isus este doar un Rege si nu un Dumnezeu!
In concluzie iarasi refuzi sa rationezi ...adica sa accepti adevarul!

Ei au ascultat de Legile si Poruncile lui Dumnezeu si au platit chiar cu viata pentru credinta lor.
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Cine este Messia - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 1:05 pm

Soimos a scris:
Ei au ascultat de Legile si Poruncile lui Dumnezeu si au platit chiar cu viata pentru credinta lor.

normal sa fi platit cu viata ca asa patesc cei care asculta de un dumne-zeu rau, primesc ce merita!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Messia - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 1:37 pm

EmaLovesJesus a scris:


Ei au ascultat de Legile si Poruncile lui Dumnezeu si au platit chiar cu viata pentru credinta lor.
FALS ...adica iarasi minti!
1) Sunt zeci de miloane de oameni care au ascultat Legegile si poruncile lui Dumnezeu si au platit cu viata prostia asta!

2) Ei nu au ascultat Legile lui Dumnezeu ...CI LE-AU SCHIMBAT!!!!
Si exact acest lucru face ca crestinismul (cacofonic) sa fie o alta religie decat religia lui Dumnezeu data lui Moise!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Messia - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 2:32 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Ei au ascultat de Legile si Poruncile lui Dumnezeu si au platit chiar cu viata pentru credinta lor.
FALS ...adica iarasi minti!
1) Sunt zeci de miloane de oameni care au ascultat Legegile si poruncile lui Dumnezeu si au platit cu viata prostia asta!

2) Ei nu au ascultat Legile lui Dumnezeu ...CI LE-AU SCHIMBAT!!!!
Si exact acest lucru face ca crestinismul (cacofonic) sa fie o alta religie decat religia lui Dumnezeu data lui Moise!
Se vede clar ca tu ai ramas in vechime cu toate cele!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Messia - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 5:44 pm

EmaLovesJesus a scris:

Se vede clar ca tu ai ramas in vechime cu toate cele!

Nu te supara...dar de aia mi-e SCARBA !!!! sa vorbesc cu tine ptr ca nu recunosti nici cele mai elementare adevaruri!
Si anume la tema in discutie ca Crestinismul nu are Legile Torei ci alte "legi" care nu apartin lui Dumnezeu si anume "legile" criminalului de Pavel, care a considerat ca Legea lui Dumnezeu ...adica cele din Torah ...sunt GUNOI!

N-ai vrea mai bine sa faci altceva decat sa MINTI prosteste si sa nu te mai incapatanezi sa minti atunci cand esti dovedita ca MINCINOASA?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Messia - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 7:16 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Se vede clar ca tu ai ramas in vechime cu toate cele!

Nu te supara...dar de aia mi-e SCARBA !!!! sa vorbesc cu tine ptr ca nu recunosti nici cele mai elementare adevaruri!
Si anume la tema in discutie ca Crestinismul nu are Legile Torei ci alte "legi" care nu apartin lui Dumnezeu si anume "legile" criminalului de Pavel, care a considerat ca Legea lui Dumnezeu ...adica cele din Torah ...sunt GUNOI!

N-ai vrea mai bine sa faci altceva decat sa MINTI prosteste si sa nu te mai incapatanezi sa minti atunci cand esti dovedita ca MINCINOASA?
Mie nu mi-e scarba sa vorbesc cu tine.Mi-e mila de tine ca tu nu intelegi planul de mantuire a lui Dumnezeu.Chiar m-am rugat pentru tine in aceasta seara la biserica ca Domnul sa trimita Duhul Sfant sa te lumineze ca sa intelegi ca Isus este Fiul lui Dumnezeu.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Messia - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 7:32 pm

EmaLovesJesus a scris:
Mi-e mila de tine ca tu nu intelegi planul de mantuire a lui Dumnezeu.
Planul de mantuire a lui Dumnezeu se gaseste in Lege, adica in Torah!

Tu nu ai capacitatea sa intelegi ca ceea ce numesti tu "planul .... " ... este o excrocherie pusa la cale de un UCIGAS, care spune ca Legea lui Dumnezeu este GUNOI!
ce dreaq nici atat nu te duce mintea sa intelegi?
Poi de cand criminalii hotaresc despre Legile lui Dumnezeu ca sunt bune sau rele?

Citat :

Chiar m-am rugat pentru tine in aceasta seara la biserica ca Domnul sa trimita Duhul Sfant sa te lumineze ca sa intelegi ca Isus este Fiul lui Dumnezeu.
Sa nu mai faci asta niciodata in viata ta!
Eu nu sunt de acord ca tu sa te rogi Diavolului ptr mine ..., chiar daca tu il numesti Dumnezeu!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Messia - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 7:43 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Mi-e mila de tine ca tu nu intelegi planul de mantuire a lui Dumnezeu.
Planul de mantuire a lui Dumnezeu se gaseste in Lege, adica in Torah!

Tu nu ai capacitatea sa intelegi ca ceea ce numesti tu "planul .... " ... este o excrocherie pusa la cale de un UCIGAS, care spune ca Legea lui Dumnezeu este GUNOI!
ce dreaq nici atat nu te duce mintea sa intelegi?
Poi de cand criminalii hotaresc despre Legile lui Dumnezeu ca sunt bune sau rele?

Citat :

Chiar m-am rugat pentru tine in aceasta seara la biserica ca Domnul sa trimita Duhul Sfant sa te lumineze ca sa intelegi ca Isus este Fiul lui Dumnezeu.
Sa nu mai faci asta niciodata in viata ta!
Eu nu sunt de acord ca tu sa te rogi Diavolului ptr mine ..., chiar daca tu il numesti Dumnezeu!
Sunt datoare sa ma rog pentru toti oamenii.Stai linistit,eu ma rog lui Dumnezeu cel viu si adevarat!Nici nu stii cata bucurie mi-a dat in inima in aceasta seara!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Messia - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 7:47 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Mi-e mila de tine ca tu nu intelegi planul de mantuire a lui Dumnezeu.
Planul de mantuire a lui Dumnezeu se gaseste in Lege, adica in Torah!

Tu nu ai capacitatea sa intelegi ca ceea ce numesti tu "planul .... " ... este o excrocherie pusa la cale de un UCIGAS, care spune ca Legea lui Dumnezeu este GUNOI!
ce dreaq nici atat nu te duce mintea sa intelegi?
Poi de cand criminalii hotaresc despre Legile lui Dumnezeu ca sunt bune sau rele?

Citat :

Chiar m-am rugat pentru tine in aceasta seara la biserica ca Domnul sa trimita Duhul Sfant sa te lumineze ca sa intelegi ca Isus este Fiul lui Dumnezeu.
Sa nu mai faci asta niciodata in viata ta!
Eu nu sunt de acord ca tu sa te rogi Diavolului ptr mine ..., chiar daca tu il numesti Dumnezeu!
Sunt datoare sa ma rog pentru toti oamenii.Stai linistit,eu ma rog lui Dumnezeu cel viu si adevarat!Nici nu stii cata bucurie mi-a dat in inima in aceasta seara!
Asta ai doar tu impresia ptr ca CREZI si nu STII!
Eu STIU sa fac diferenta intre Dumnezeu si un criminal.. iar tu nu esti in stare sa faci aceasta deosebire!
Asa ca ptr mine te ... rog sa nu te mai rogi niciodata!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Messia - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 7:51 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Planul de mantuire a lui Dumnezeu se gaseste in Lege, adica in Torah!

Tu nu ai capacitatea sa intelegi ca ceea ce numesti tu "planul .... " ... este o excrocherie pusa la cale de un UCIGAS, care spune ca Legea lui Dumnezeu este GUNOI!
ce dreaq nici atat nu te duce mintea sa intelegi?
Poi de cand criminalii hotaresc despre Legile lui Dumnezeu ca sunt bune sau rele?


Sa nu mai faci asta niciodata in viata ta!
Eu nu sunt de acord ca tu sa te rogi Diavolului ptr mine ..., chiar daca tu il numesti Dumnezeu!
Sunt datoare sa ma rog pentru toti oamenii.Stai linistit,eu ma rog lui Dumnezeu cel viu si adevarat!Nici nu stii cata bucurie mi-a dat in inima in aceasta seara!
Asta ai doar tu impresia ptr ca CREZI si nu STII!
Eu STIU sa fac diferenta intre Dumnezeu si un criminal.. iar tu nu esti in stare sa faci aceasta deosebire!
Asa ca ptr mine te ... rog sa nu te mai rogi niciodata!
Nu o sa ma poti opri.Ma rog ca Domnul sa zdrobeasca inima ta de piatra si sa faca o inima de carne,simtitoare.Pai daca tu nu crezi,atunci de ce nu vrei sa ma rog?Eu am vazut minuni,am primit raspuns la multe rugaciuni.In fiecare seara am avut evanghelizare si a venit o prietena de-a mea care este doctorita si i-a placut foarte mult.Tu de ce sa nu crezi?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Messia - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Ian 19, 2012 9:28 pm

EmaLovesJesus a scris:

Ma rog ca Domnul sa zdrobeasca inima ta de piatra si sa faca o inima de carne,simtitoare.
daca chiar vrei asta trebuie fie sa te lasi de minciuni ...fie sa te rogi la domnu tau sa iti dea un pic de minte, sa poti si tu pricepe ceva din Biblie!

Citat :

Eu am vazut minuni,am primit raspuns la multe rugaciuni.In fiecare seara am avut evanghelizare si a venit o prietena de-a mea care este doctorita si i-a placut foarte mult.Tu de ce sa nu crezi?
Ptr ca stiu bine ca cel care se "legitimeaza" prin MINUNI e Diavolul care n-are creatie!
Dumnezeu se legitimeaza prin Creatia lui minunata si nu are nevoie sa ne impresioneze prin altceva!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Messia - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 7 Icon_minitimeVin Ian 20, 2012 7:02 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Ma rog ca Domnul sa zdrobeasca inima ta de piatra si sa faca o inima de carne,simtitoare.
daca chiar vrei asta trebuie fie sa te lasi de minciuni ...fie sa te rogi la domnu tau sa iti dea un pic de minte, sa poti si tu pricepe ceva din Biblie!

Citat :

Eu am vazut minuni,am primit raspuns la multe rugaciuni.In fiecare seara am avut evanghelizare si a venit o prietena de-a mea care este doctorita si i-a placut foarte mult.Tu de ce sa nu crezi?
Ptr ca stiu bine ca cel care se "legitimeaza" prin MINUNI e Diavolul care n-are creatie!
Dumnezeu se legitimeaza prin Creatia lui minunata si nu are nevoie sa ne impresioneze prin altceva!
Minuni a facut Domnul Isus si El insusi a spus ca prin credinta in El vom vedea minuni si mai mari.Deci,pe cine sa cred :pe Isus sau pe Soimos?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Cine este Messia - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 7 Icon_minitimeVin Ian 20, 2012 10:07 am

EmaLovesJesus a scris:
Tu de ce sa nu crezi?

Dar tu de ce sa nu crezi ca Zeus este dumne-Zeul adevarat si cel care a creat tot ce exista? De ce ai ramas cramponata in credinta in vechiul zeu al iudeilor?

Prometeu si-a sacrificat viata pentru a ajuta oamenii, oferindu-le ceva concret, Isus ce a facut, a sfarsit rastignit neoferind oamenilor decat vorbe si din acestea nu s-a mai pastrat chiar nimic... in biblie nu exista nici macar un singur cuvant de-al sau, doar ceea ce au spus altii ca ar fi spus el si asta la zeci de ani dupa moartea sa!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Messia - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 7 Icon_minitimeVin Ian 20, 2012 12:04 pm

Apopii a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Tu de ce sa nu crezi?

Dar tu de ce sa nu crezi ca Zeus este dumne-Zeul adevarat si cel care a creat tot ce exista? De ce ai ramas cramponata in credinta in vechiul zeu al iudeilor?

Prometeu si-a sacrificat viata pentru a ajuta oamenii, oferindu-le ceva concret, Isus ce a facut, a sfarsit rastignit neoferind oamenilor decat vorbe si din acestea nu s-a mai pastrat chiar nimic... in biblie nu exista nici macar un singur cuvant de-al sau, doar ceea ce au spus altii ca ar fi spus el si asta la zeci de ani dupa moartea sa!

Esti prost informat cand spui ca Biblia nui are nici un cuvant de al lui Isus.Avem atatea sfaturi de la El,atatea pilde,atatea minuni pe care le-a facut.Cum poti sa faci afirmatii nefondate?Apoi,aceasta Carte veche de mii de ani are putere si astazi de transformare de vindecare de a face minuni.Ea este Cuvantul infailibil al lui Dumnezeu.
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Cine este Messia - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 7 Icon_minitimeVin Ian 20, 2012 12:50 pm

EmaLovesJesus a scris:

Esti prost informat cand spui ca Biblia nui are nici un cuvant de al lui Isus.Avem atatea sfaturi de la El,atatea pilde,atatea minuni pe care le-a facut.Cum poti sa faci afirmatii nefondate?Apoi,aceasta Carte veche de mii de ani are putere si astazi de transformare de vindecare de a face minuni.Ea este Cuvantul infailibil al lui Dumnezeu.

Biblia ta nu-i decat o carte care are intr-adevar mare putere, dar o putere a raului, o putere care fanatizeaza mintile oamenilor prin povesti bine ticluite pentru acest scop. Unde-i dumnezeul tau, doar in acea carte? Jalnic dumnezeu daca nu-i in stare decat sa stea intr-o carte...
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Messia - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 7 Icon_minitimeVin Ian 20, 2012 12:53 pm

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Esti prost informat cand spui ca Biblia nui are nici un cuvant de al lui Isus.Avem atatea sfaturi de la El,atatea pilde,atatea minuni pe care le-a facut.Cum poti sa faci afirmatii nefondate?Apoi,aceasta Carte veche de mii de ani are putere si astazi de transformare de vindecare de a face minuni.Ea este Cuvantul infailibil al lui Dumnezeu.

Biblia ta nu-i decat o carte care are intr-adevar mare putere, dar o putere a raului, o putere care fanatizeaza mintile oamenilor prin povesti bine ticluite pentru acest scop. Unde-i dumnezeul tau, doar in acea carte? Jalnic dumnezeu daca nu-i in stare decat sa stea intr-o carte...
Dumnezeu este pretutindeni.El este destul de departe pentru cei ca tine,si destul de aproape ca sa vina in ajutorul celor ce se incred in El.
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Cine este Messia - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 7 Icon_minitimeVin Ian 20, 2012 1:09 pm

EmaLovesJesus a scris:
Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Esti prost informat cand spui ca Biblia nui are nici un cuvant de al lui Isus.Avem atatea sfaturi de la El,atatea pilde,atatea minuni pe care le-a facut.Cum poti sa faci afirmatii nefondate?Apoi,aceasta Carte veche de mii de ani are putere si astazi de transformare de vindecare de a face minuni.Ea este Cuvantul infailibil al lui Dumnezeu.

Biblia ta nu-i decat o carte care are intr-adevar mare putere, dar o putere a raului, o putere care fanatizeaza mintile oamenilor prin povesti bine ticluite pentru acest scop. Unde-i dumnezeul tau, doar in acea carte? Jalnic dumnezeu daca nu-i in stare decat sa stea intr-o carte...
Dumnezeu este pretutindeni.El este destul de departe pentru cei ca tine,si destul de aproape ca sa vina in ajutorul celor ce se incred in El.

Dumne-zeu e pretutindeni, dar lipseste cu desavarsire din realitate stand ascuns intr-o carte veche, iar credulii isi chinuie imaginatia sa-l gaseasca si nu reusesc sa ajunga decat la delir mistic hohot
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Messia - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 7 Icon_minitimeVin Ian 20, 2012 3:12 pm

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Black velvet a scris:


Biblia ta nu-i decat o carte care are intr-adevar mare putere, dar o putere a raului, o putere care fanatizeaza mintile oamenilor prin povesti bine ticluite pentru acest scop. Unde-i dumnezeul tau, doar in acea carte? Jalnic dumnezeu daca nu-i in stare decat sa stea intr-o carte...
Dumnezeu este pretutindeni.El este destul de departe pentru cei ca tine,si destul de aproape ca sa vina in ajutorul celor ce se incred in El.

Dumne-zeu e pretutindeni, dar lipseste cu desavarsire din realitate stand ascuns intr-o carte veche, iar credulii isi chinuie imaginatia sa-l gaseasca si nu reusesc sa ajunga decat la delir mistic Cine este Messia - Pagina 7 1593605752Este doar o parere de a ta.Experienta mea(si nu numai )spune altceva.

Unde este postarea scrisa de tine?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Messia - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 7 Icon_minitimeSam Ian 21, 2012 10:09 am

EmaLovesJesus a scris:

Esti prost informat cand spui ca Biblia nui are nici un cuvant de al lui Isus
Evident ca are, dar poate doar un sfert din cate sunt puse in contul lui, restul de 75% sunt cuvintele ucigasului Pavel atribuite in mod mincinos lui Isus ptr ca sa aibe minciunile lui credibilitate.

Citat :

Avem atatea sfaturi de la El,atatea pilde,
Sfaturi si pilde dadea mereu si mosu inainte de a muri ...dar si multi altii ... asa ca asta nu-l face deosebit!
Citat :

atatea minuni pe care le-a facut.Cum poti sa faci afirmatii nefondate?
Pai tocmai aici e buba, la "minuni" ... si tot atitudinea ta in aceasta privinta ne dovedeste ca tu nu crezi in Dumnezeu ci in Dracu...ptr ca poti sa te convingi ce spune Dumnezeu despre "facatorii de minuni" ca si Christos in deuteronom 13.1 - 10
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cine este Messia - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 7 Icon_minitime

Sus In jos
 
Cine este Messia
Sus 
Pagina 7 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 Subiecte similare
-
» Cine este Isus si cine este Hristos?
» Cine este Dumnezeu?
» Dumnezeu si Diavolul. Care este cel bun si care este cel rau?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Crestinismul-actorii principali :: Personajele religiilor-
Mergi direct la: